بازدید 113258
با مذاکرات هسته ای

خبر امیدوارکننده باقری از مذاکرات در وین/ واکنش تند ایران به پیشنهاد عجیب کره جنوبی/برگزاری نشست مهم کارگروه رفع تحریم‌‌ها در وین

در ادامه رایزنی‌ها و نشست‌ها در سطوح و فرمت‌های مختلف در شهر وین که از روز دوشنبه ۱۳ دی ماه در چارچوب دور هشتم مذاکرات وین از سر گرفته شد، پیش از ظهر امروز (شنبه) ۱۸ دی ماه نیز نشست کارگروه کارشناسی رفع تحریم‌ها با حضور کارشناسان ایران و گروه ۱+۴ (آلمان،‌فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) در محل هتل کوبورگ شهر وین پایتخت اتریش برگزار شد.
کد خبر: ۱۰۹۷۸۱۱
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۶ 08 January 2022

برگزاری نشست مهم کارگروه رفع تحریم‌‌ها در وین/واکنش تند ایران به پیشنهاد عجیب کره جنوبی

بین الملل تابناک: در ادامه رایزنی‌ها و نشست‌ها در سطوح و فرمت‌های مختلف در شهر وین که از روز دوشنبه ۱۳ دی ماه در چارچوب دور هشتم مذاکرات وین از سر گرفته شد، پیش از ظهر امروز (شنبه) ۱۸ دی ماه نیز نشست کارگروه کارشناسی رفع تحریم‌ها با حضور کارشناسان ایران و گروه ۱+۴ (آلمان،‌فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) در محل هتل کوبورگ شهر وین پایتخت اتریش برگزار شد.

گفتنی است مذاکرات در سطح روسای هیأت‌ها نیز به صورت دو و چندجانبه امروز در وین برگزار خواهد شد.

خبر امیدوارکننده باقری از مذاکرات در وین
۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۲۱:۵۶

مذاکره کننده ارشد ایران در تازه ترین ارزیابی خود از روند گفت‌وگوهایی که با محور رفع تحریم‌ها جریان دارد بیان داشت که موارد اختلاف موسوم به پرانتزهای باز رو به کاهش است.

علی باقری کنی این مطلب را شنبه شب در پایان جلسات متعدد با نمایندگان گروه ۱+۴ و پیش از آنکه هتل کوبورگ را ترک کند به خبرنگاران گفت. وی همچنین تائید کرد که مذاکرات رو به جلو و در حال پیشرفت است.

روسیه: فضای مذاکرات وین جدی و مثبت است
۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۲۰:۳۹

مذاکره کننده ارشد روسیه در تازه ترین ارزیابی خود، فضای گفت‌وگوهایی را که با محور رفع تحریم‌ها جریان دارد جدی و مثبت توصیف کرد.

میخائیل اولیانوف عصر شنبه در توئیتی این مطلب را مطرح کرد. وی با بیان اینکه مذاکرات رو به جلو جریان دارد افزود که سرعت گفت‌وگوها زیاد نیست اما به صورت تدریجی پیش می‌رود.

این دیپلمات روس عنوان کرد که سایر طرف‌های مذاکره کننده نیز ارزیابی مشابهی نسبت به روند مذاکرات دارند.

وی دو شب پیش در گفت‌وگو با خبرنگاران مستقر در مقابل هتل کوبورگ بیان داشت که بر اساس ارزیابی مسکو، دست یابی به توافق نهایی تا ماه فوریه امکان پذیر است. وی اضافه کرد که نه تنها روسیه بلکه سایر طرف‌ها هم اذعان دارند که گفت‌وگوها در حال پیشرفت است.

مخالفت نیکی هیلی با تداوم مذاکرت رفع تحریم‌های ایران در وین
۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۸:۴۳

یکی از مقام‌های سابق آمریکا که در دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سایق آمریکا در سازمان ملل متحد بود از مذاکرات رفع تحریم‌های ایران در وین انتقاد کرد.

«نیکی هیلی» سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد روز جمعه در مصاحبه با روزنامه «واشنگتن تایمز» از تداوم مذاکرات وین و رویکرد دولت جو بایدن در این دور از مذاکرات انتقاد کرد.

نیکی هیلی در این مصاحبه جو بایدن را به دلیل آنچه که او نادیده گرفتن درخواست‌های کنگره برای پاسخگویی کامل در مورد چگونگی کاهش تحریم‌های ایران، مورد انتقاد قرار داد.

هیلی، جو بایدن را متهم کرد که در حال پنهان کاری در زمینه لغو کامل تحریم‌های آمریکا علیه ایران است.

وی گفت، این غیرمسئولانه و کاملاً خطرناک است که بایدن برای بازگشت به توافق با ایران با کنگره مخالفت کند. مردم آمریکا کاملاً حق دارند بدانند که آیا ما پول را به کشور اصلی حامی تروریسم در جهان می‌دهیم یا خیر. ما مستحق پاسخ هستیم و کنگره باید بایدن را ملزم به پاسخگویی کند.

نیکی هیلی در حالی از طرفداران سیاست فشار حداکثری علیه ایران است که سیاست فشار حداکثری به اذعان مقام‌های دولت جو بایدن شکست خورده است.

وی پیشتر گفته بود؛جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با صرف انرژی بسیاری خواستار بازگشت به برجام است. برجام توافقی بسیار خطرناک و آرزوی مرگ اسرائیل است.

دولت سابق آمریکا بعد از خروج از «برنامه جامع اقدام مشترک» یا برجام تحریم‌ها علیه ایران را از سر گرفته و به سیاست‌هایی تحریک‌آمیز علیه ایران، از جمله ترور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روی آورد.

ترامپ وعده داده بود با خروج از برجام و پیگیری سیاست موسوم به «کارزار فشار حداکثری» ایران را به حضور پای میز مذاکره برای رسیدن به «توافقی بهتر» -به زعم او- مجاب خواهد کرد.

او در حالی از قدرت کنار رفت که بابت شکست در سیاست‌هایش در برابر ایران به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

واکنش تند ایران به پیشنهاد عجیب سئول
۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۸:۳۴


یکی از نشانه های مثبت بروز یافته از مذاکرات وین در هفته‌ای که گذشت، ورود معاون وزیر خارجه کره‌جنوبی به وین بود. با این حال گزارش‌ها حاکی از زبان سرسختانه مذاکره‌کننده ارشد ایران با دیپلمات کره‌ای است و حتی یک خبرگزاری داخلی مدعی پیشنهاد عجیب سئول مبنی بر « تسویه بدهی کره به ایران از طریق فروش اقلامی چون لوازم خانگی» شده است که از سوی باقری «قاطعانه» رد می‌شود.

وزارت امور خارجه کره جنوبی روز پنجشنبه اعلام کرد چوی جونگ کان معاون اول وزیر امور خارجه کره جنوبی با مذاکره کنندگان ارشد درگیر در مذاکرات احیای برجام در وین گفتگو کرد. این وزارت‌خانه یک روز قبل (چهارشنبه) اعلام کرده بود که هیئتی به سرپرستی چوی جونگ کان به وین سفر می‌کند تا راه‌های حل مسئله دارایی های مسدود شده ایران در کره را بررسی نمایند.

براساس گزارش آناتولی، علی باقری، معاون وزیر امور خارجه ایران نیز روز پنجشنبه با چوی جونگ کان همتای کره جنوبی خود در حاشیه مذاکرات وین دیدار کرد.

باقری که ریاست هیات 40 نفره ایران در مذاکرات وین را برعهده دارد، به دیپلمات ارشد کره جنوبی گفت که آنها موظفند پول های بلوکه شده را "بدون توجه به نتیجه مذاکرات" جاری توافق هسته ای آزاد کنند.

باقری در دیدار با چوی در سفارت ایران در وین گفت که «خودداری غیرقانونی و ناموجه سئول از بازپرداخت بدهی خود به ایران "نقطه تاریکی در تاریخ روابط دو کشور خواهد بود». به گفته منابع در وین، باقری در گفت وگو با همتای کره جنوبی خود از زبان سختی استفاده کرد و خواستار بازگرداندن دارایی‌های ایران «بدون تاخیر بیشتر» شد.

بعد از این دیدار، چوی در توییتی اعلام کرد که دولتش به عنوان «حافظ وجوه مسدود شده، مدافع NPT (معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای) و کشوری که به دنبال خلع سلاح کامل شبه جزیره کره از تسلیحات هسته ای است، در طول مذاکرات کمک دیپلماتیک خواهد کرد».

به ادعای رویترز، هر گونه رفع انسداد باید توسط واشنگتن تایید شود. سئول در بیانیه‌ای اعلام کرد که معاون وزیر با ایرانی‌ها توافق کرده است که آزادسازی دارایی‌های مسدود شده «باید به صورت فوری انجام شود».

یک مقام ایرانی با تصریح اینکه این وجوه فورا آزاد نمی شود، گفت: «این موضوع در کارگروه های رفع تحریم ها در وین مورد بحث قرار خواهد گرفت».

اگرچه کره جنوبی یکی از طرف‌های توافق هسته‌ای ایران نیست، اما به مذاکرات با طرف‌های مرتبط ادامه داده است زیرا دارایی‌های ایران به ارزش حدود هفت میلیارد دلار به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران در بانک‌های کره‌جنوبی مسدود است.

با این حال  ایران می‌گوید تحریم‌های آمریکا نمی‌تواند توقیف دارایی‌های ایران در سئول را توجیه کند. 

به نوشته آناتولی، مقامات ایرانی می گویند که این نشست "مستقیما" به مذاکرات در حال انجام بین ایران و گروه 1+4 (روسیه، چین، فرانسه، بریتانیا و آلمان) با هدف احیای توافق هسته ای 2015 و کاهش تنش ها بین تهران و واشنگتن مرتبط نیست.

همچنین در پی حضور معاون وزیر خارجه کره جنوبی در وین گمانه‌زنی‌های متعددی درباره ارتباط این دیدار با حصول یک توافق موقت صورت گرفته بود.

از روز دوشنبه نیز گفت‌وگوهایی فشرده در سطوح و فرمت‌های مختلف در وین برگزار شد. علاوه بر رایزنی‌های دو و چندجانبه هیأت ایرانی، براساس موضوعات مرتبط با مذاکرات، نمایندگانی از نهادهای مرتبط از جمله بانک مرکزی و سازمان انرژی اتمی نیز با هدف تسریع در روند مذاکرات و ارائه نظرات دقیق کارشناسی در وین در جلسات مرتبط شرکت کردند.

مذاکرات وین در حالی پیگیری می‌شود که قریب به اتفاق هیات‌های مذاکره کننده در گفت‌وگوهایی که با محور رفع تحریم‌ها در پایتخت اتریش جریان دارد نسبت به پیشرفت‌های حاصل شده در راستای دست یابی به توافق نهایی اتفاق نظر دارند.

دور هشتم مذاکرات وین از دوشنبه هفته گذشته (۶ آذر) آغاز و به مراحل حساسی رسیده است. حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه اخیرا در گفت‌وگویی تصریح کرد که جمهوری اسلامی ایران خواستار ضمانت‌هایی است که «عدم اعمال تحریم های جدید و عدم بازگشت تحریم های کنونی پس از لغو شدن آن‌ها را شامل شود.» وی خاطر نشان کرد که اگر طرف های غربی قصد و اراده جدی داشته باشند، دستیابی به یک توافق خوب امکان پذیر است.

بلینکن: با روسیه برای بازگرداندن ایران به برجام همکاری می‌کنیم

آنتونی بلینکن وزیر امورخارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری به بیان اظهاراتی درباره روابط مسکو و واشنگتن که این روزها به ویژه بر سر مسئله اوکراین با تنش‌های زیادی روبرو است، پرداخت.

بنابر گزارش وب سایت وزارت امورخارجه آمریکا، بلینکن در بخشی از این کنفرانس خبری اظهار کرد: روسیه و آمریکا در گذشته حتی در زمان تنش‌های بزرگ از دیپلماسی استفاده کرده‌اند.

وی افزود: ما معاهدات هلسینکی را مذاکره کردیم. سازمان همکاری و امنیت اروپا را ایجاد کردیم، معاهده منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد و سایر معاهده‌های کنترل تسلیحاتی را امضا کردیم.

وزیر امورخارجه آمریکا همچنین گفت: این هفته ما به سایر اعضای شورای امنیت پیوستیم تا تاکید کنیم یک جنگ اتمی پیروز ندارد بنابراین نباید هیچگاه اتفاق افتد. ما در مورد برنامه ایستگاه فضایی همکاری داریم.

آنتونی بلینکن در ادامه بدون اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای در سال ٢٠١٨ و نقض تعهداتش در این توافق مدعی شد: اکنون نیز با روسیه برای بازگرداندن ایران به پایبندی به برجام همکاری می‌کنیم.

این ادعا در حالی مطرح شده است که دور هشتم مذاکرات ایران و گروه ١+٤ با حضور غیرمستقیم آمریکا با هدف رفع تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه کشورمان و احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) این روزها در وین، پایتخت اتریش در جریان است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۲۳
چطور پیشنهاد یخچال سامسونگ به جای نفت بیشرمانه است ولی چای سریلانکا برنج هندی و پشم مغول شرافتمندانه تست؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۱۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
چون یخچال به اندازه تولید می شود همون کارخونه ای که داداشت کار می کنه ولی چای و برنج باتوجه به خشک بودن کشور امکان تولید نداریم چه تحریم باشیم چه نباشیم مجبوریم وارد کنیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۳۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
شما 250 میلیون دلار ررو با 7 میلیارد قابل مقایسه مییدونی؟ شایدم یادت رفت کره ای گذااااشتنن ررفتنن حالا جای پولم چی بدن؟ خخخخ
رامین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
داداشم خط تولید ال جی و سامسونگ بیاد شما اونجا کار کن ، تا مردم هم جنس با کیفیت با قیمت واقعی بخرن چه اشکالی داره ؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
چرا نهاد دامی نمیدن لوازم خانگی ما در حال پیششرفت بفهمددددددددددددددددددددد
ناشناس
| Germany |
۲۱:۱۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
آی که چه جالب گفتی. پادوها جوابی ندارند؟
همایون
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
آخه لوازم خانگی رو باید مردم ایران استفاده کنن اما 7 میلیارد رو مردم سوریه ولبنان و عراق و یمن
ناشناس
| United States of America |
۲۲:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
پاسخ به ۱۹:۱۹
جدای از رانت و فساد تولید کنندگان داخلی، خب میشه خط تولید همون سامسونگ و ال جی و هیوندایی و ... رو بیارن ایران تا داداش شما به کار بهتری مشغول بشه! ضمن اینکه اون تولید یخچال ایرانی که داداش شما اونجا مشغوله! به درد لای جرز هم نمیخوره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
به اون ابلهی که میگه در ایران چای نمیشه تولید کرد برو در فروشگاهی زنجیره ببین چقدر چای ایرانی هست.. احتمالا مسئولان چای خارجی دوس ت دارن بنابراین باید وارد بشه یخچالشون خارجیه فعلا به مدل خارجی نیازی ندارند.
ایرانی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۳۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
جناب ناشناس 19:19 فرضا حرف شما بابت خشکسالی درست باشه(که البته درست نیست چون صدقه سر مدیریت غلط و دیدگاههای نادرست مسئولین و تبدیل زمینهای کشت برنج و چای به ویلا کار به اینجا رسیده) حتما باید از اون کشور بخریم؟این اسمش تحمیل نیست؟اونجا هم میتونستی بگی پولم رو میخوام از هر جا دلم خواست میخوام بخرم.امان از تعصبات الکی!!ا
ایرانی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
جناب ناشناس 20:01 همینکه پیشرفت خودرو سازی هامونو بعد از چهل سال انحصار و حمایت بی چون و چرا و صرف میلیاردها دلار از پول مردم دیدیم برای هفت پشتمون بسه!!ا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
چون رانت لوازم خانگی مانند رانت کارخانه ایران خودرو و سایپا دارند تشکیل میدن
ناشناس
| Netherlands |
۰۹:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
هر پیشنهادی از این قماش باشد بی شرمانه ومغایر استقلال ملی کشور است.چه چای باشد چه لوازم خانگی وچه حتی مدرن ترین هواپیماها.چون بیگانه حق نادرد برای نحوه استفاده از پول مردم ودولت یک کشور مستقل اولویت تعیین کند . این چند میلیارد وام نیست بلکه طلب قطعی ماست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
پاسخ 20:01
با انحصاری که در لازم خانگی ایرانی ایجاد کردن به زودی باید بریم تو صف قرعه کشی برای یخچال بی کیفیت
اونی که باید بفهمه شما هستیییی بفهممممممم
ببین انحصار خودروسازها چی به سر ملت آورد بفهمممممممم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
آخه کدوم خط تولید ال جی یا سامسونگ تاحالا تو ایران بوده که داداشت اونجا کارکنه،شما غربگراها واسه تمام حرفای منطقی دنیا جوابای فضایی تو آستین دارین.
میزانتروپ
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
در حال پیشرفت !!!!!!!!!!!!!!!!!!
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
اینه که حال و روزمون اینه
ای کاش حالا که مذاکرات داره به نتیجه میرسه امیر عبداللهیان هم قول میداد یه کم انگلیسی یاد بگیره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
:))
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
سالهاست توی ورارت امور خارجه هست هنوز یاد نگرفته! ماشالله آی کیو در حد بوندس لیگا!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
اون بنده خدا که بلد بود متن نخونده بود
ناشناس
| Canada |
۲۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
دیگه لازم نیست که
باز میان خونه درو روی دنیا می بندن و پول های آزاد شده رو خرج الکی میکنن تا دور بعدی مذاکرات !!!
انگلیسی لازم ندارن
علی
| United States of America |
۲۲:۳۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
یک بار هم تو فکرتون خطور کرده چرا مذاکره کننده‌های ۵+۱ فارسی یاد ‌نمی‌گیرن؟ اونا ادعا می‌کنند که ایران خلاف کرده بدون مدرک و سند. حالا دندشون نرم فارسی یاد بگیرن حرفشونو با ما بزنن.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
ظریف که ایقد انگلیسی فول بود مگه چه گلی به سرمون زد که تو دلت میخواد امیر عبدالهیان انگلیسی یاد بگیره.هدف برداشتن تحریم هاس نه انگلیسی یاد گرفتن این و اون
ع.ع
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
مگر ظریف که بلد بود چه گلی به سر مملکت زد ؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
اونی که انگلیسی بلد بود همه چیو داد لولو برد ،مهم اینه که با قلدر مثل خودش رفتار کنی نه اینکه بهش بخندی...،به این می‌گن زبان مذاکره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۰
دوست عزیز نمی دونم شما تا بحال با خارجی جماعت تا بحال گفتگویی داشته اید یا خیر؟
احتمالا مردم ایران جزو یکی از معدود انسان های کره زمین هستند که عشق انگلیسی صحبت کردن در وجودشونه مثل جشن گرفتن کرسمس.
یک آلمانی یا فرانسوی یا ایتالیایی یا چینی و کره ای و ....در یک جلسه رسمی به غیر از زبان مادری خودش یک کلمه حرف دیگری نمی زنه. بهرین کار رو آقای باقری انجام میدهند.
7میلیارد دلار حدود 200 هزار سانتافه. چه اشکال این ماشین ها را از اون بگیریم و به همسایه ها با دلار بفروشیم. بهتر از اون نیست که فردا کل پول بره هوا؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۵۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
اول آخر اون پول رو هواست نقد باشه که وارد ایران نمیشه و یحچال یا هر چیزی باشه باز مستقیم میره لبنان
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
انقد راحت نیست فروش
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
چقدر بدبخت هستی که گدای سانتافه شده ای ....فرزندان توانای ما ایرانی های واقعی بزودی از ان
بهترش را خواهند ساخت و شما ها مثل گدایان عقب مانده فقط دنبال خرید و مصرف آن از کره باشید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
آخه در لبنان سانتافه سوار نمی شوند
امیر
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
نترس هوانمیره همه میره لبنان و عراق ویمن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
,و بعد به جاي يك كشور از چند كشور طلبكار شويم!
حالا چرا بیشرمانه؟
چرا بیشرمانه؟ به جای این که به برادران دینی ان ور اب بدین خودرو و لوازم خانگی کم مصرف و تکنولوژی روز وارد کنید.
پاسخ ها
تولید کننده
| Germany |
۱۰:۱۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
گفتن تکنولوژی پراید دوباره بدن داشتیم نشد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
چرت نگو
چه خشن!
محصولات کره را به آشغالای پاکستان و هند و چین و .... ترجیح میدیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
اجناس کره ای در دنیا حکم آشغال داره که به لطف بازار انحصاری در
ایران تحفه شده جنس خوب ساخت ژاپن یا آمریکا و یا آلمان است بقیه مساوی آشغال هستند.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
رمز پيشرفت كره ترجيح محصولات داخلي به خارجي بود، زماني كه تلويزيون رنگي آمريكا ارزانتر از تلويزيون سياه و سفيد كره اي بود، مردم اين كشور تلويزيون داخلي را به خارجي ترجيح مي دادند و اين فرهنگ باعث شد تا صنعت اين كشور پيشرفت كند.
شدیم کشور بدبختی که هر کی رد میشه یکی می رنه توی سرمون!یکی می خواد به جای نفت چای بده یکی می خواد لوازم خانگی بده! همه از بی سیاستی کسانی هست که در صدر کار هستند!این قدر مارو بدبخت کردین!
پاسخ ها
یوسف
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
بخدا قسم من کشاورز هستم پمپ اب که روش نوشته پمپ ایران وسال هشتاد وهشت به قیمت دوملیون گرفتیم الان بلبرینگ لق شده گفتند توایران پیدا نمیشه دوتا پمپ بخاطر بلبرینگ افتاد وپمپ نو شبیه این پمپ سی وپنج ملیون. ادعای شما گوش فلک رو کر کرده ولی دریغ از ساخت سوزن چرخ
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
از دست شما وطن فروش های بی غیرته که واسه آمریکا دم تکنون میدید
از وقتی سفیر کره جنوبی دید که ما در لوازم خانگی صد پله پیشرفت داشتیم و این یک واقعیت کافی یک سر به لوازم خانگی ایران بزنید شماها که نابینا تشریف دارید گیر دادن لوازم خانگیشون به ما بندازن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
:(((((((
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
عزیز شما یا کیفیت نمی دونی یعنی چی یا لوازم خونگی رو نمی شناسی....
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
صد پله پیشرفت؟؟؟کمتر اغراق کنیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
پیشرفت در تولید لوازم خانگی داشتیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد ولی اونی که خودشو به خواب زده رو نه. شما فکر میکنید اینا تولید داخله؟ خیر کل قطعات از چین میاد و اینجا مونتاژ میشه. قبلاً هم کل قطعات کره ای میومد اینجا و مونتاژ میشد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
لوازم ایرانی اگه استاناردساخته بشه بهترازخارجیشه
اتفاقا پیشنهاد خوبی کره جنوبی داده که مقداری لوازم خانگی کره ای وارد ایران بشه وما از شر لوازم خانگی بی کیفیت ایرانی راحت بشیم وگرنه دلار که بده بدرد ما نمیخوره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۲۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
استفاده از جنس ایرانی که کارگر و کارشناس ایرانی روی او زحمت کشیدن افتخار هر ایرانی واقعی است حتی اگر به کفته تو بی کیفیت باشه و استفاده و
خرید جنس خارجی از کره ای های نوکر امریکا باید تمام شود ...ما اینقدر سرفرازی ملی داریم که کره ای ..ها را بخاطر خیانت در روابط تنبیه کنیم ....
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
اگر کره ای ها مثل نوچه امریکایی ها به رفتار بی شرمانه شان ادامه دهند ... در اینده زندگی سختی در خلیخ فارس و حومه آن خواهند داشت .....هر روز یک حادثه تلخ را تجربه خواهند کرد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
نوچه های امریکایی وقیح بی شرم و زبون هستند ... پیروی بی چون و چرا از سیاست امریکا موجب سرافکندگی عاقلان است نه موجب افتخار نادانان .....
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۳۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
من بیشتر لوازم خونگیم ایرانیه و خدا رو شکر راضیم کیفیت خوبی دارن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
موضوع این نیست که چی به درد ما می خوره چی نمیخوره موضوع این هست که ما آزادی انتخاب برای دریافت معادلی برای کالای فروخته شده مون را از دست داده ایم!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
شما كه وضعت خوبه، همين الان لوازم خانگي كره اي كه هيچ، لوازم خانگي آمريكايي را هم مي تواني از بازار بخري
برای ادمهای بی غیرتمثل تو هیچ اشکالی نداره تحقیر در برابر هر کسی که بوی غربگرایی بده طرف هشت ساله پولتو نگهداشته حالا میاد میگه هر اشقالی ما بهت دادیم باید ببری جنس خوب همه جاهست وقتی دلار بدی ولی غیرت وشرف رو با پول نمیشه خریی اونوقت جنابه ارزوی سانتاپه اون کشورهای عربی هم پولشو دارن هم مثل تو چلاغ نیستن که بیان از منو تو گرونتر بخرن
پاسخ ها
من
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۰۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
هر وقت تعامل با خارج میشه، بحث غیرت و شرف میاد وسط
انگار نه انگار با این سیاست های مخرب مسئولان، دیگه چیزی برامون باقی نمانده
افلا یتفکرون
بعضی ها چشم می‌بندند
دهان باز میکنند
مجتبی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
علی جون رو املات بیشتر تمرین کن
شاهد
| France |
۰۶:۴۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
بابا با غیرت !!!!
البته که دلار بگیریم خیلی خوبه کاملا باهات موافقم . ولی مشکل اینه که باغیرتهایی مثل تو و مسئولینی که انگلیسی حرف زدن ندارند عرضه گرفتن دلار ندارند . شاهد مثال : بیست میلیارد دلار نزد کشور کمونیست دوست و برادر (همان کشوری که در حال نسل کشی مسلمانان اویغور است) راستی یادم آمد ، مگر ما همان کشوری نیستیم که شعارمان دفاع از تمام مسلمانان جهان است؟ چرا برای نابودی چین کاری نمیکنیم؟،
شاهد
| France |
۰۶:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
کمی ادب هم یاد بگیر
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۰۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
آدم با غیرت به جای کلفت کردن رگ گردنت در اینجا برو به کسانی که مسبب این بی آبرویی جهانی شدن یک چیزی بگو. البته اگر جراتش را داری ....
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
عزیزجان فکر کردی پول نقد وارد چرخه اقتصاد ایران میشه ؟ سر از چمدان زینب خانم به مقصد لبنان یا برای صحن های چند ده هزار متری در کربلا و نجف در می آورد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
رگ غیرت امثال شما برای این ملت زیادی گرون تموم شده
بخاطر اینکه جنابعالی احساس خوش غیرتی کنی ما به هر نوع حقارت و بدبختی افتادیم برو از جیب خودت خرج غیرتت کن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
غيرتت قبول ميكنه دلار بدي؟ چرا ريال واحد پول بين المللي نباشه اصلا
یا کالا- با تخفیف- بگیریم به بقیه کشورها صادرشون کنیم یا ماشبن آلات صنایع مادر بگیریم برای تولید کالا یا بیاد برامون کارخانه بزنه توی ایران اشتغال ایجاد شه. این مدل پیشنهادات خیلی بهتر از پول نقده که معلوم نمیشه کجا میره!
حالا ما که نمیدونیم اونجا واقعا چه خبره. شما هم تا دلتون میخواد خالی ببندید و خیال کنید ما هم باور میکنیم!!!
تنها چیزی اگه اتفاق می افتاد برا مردم بود همین مبادله و ارسال کالا بود دلار بدن با ندن به حال مردم فرقی ندارد
احتمالا نماينده كره جنوبى به مرگ گرفته تا به تب راضى شويم. مبادا نمايندگان محترم مجلس مجددا با نيت خير وباصطلاح براى كاهش قيمت خودرو طرح واردات بدون انتقال ارز را مطرح كنند. مطمئن باشيد مافياى خانوادگى واردات خودرو بويژه از كره جنوبى براى سوزاندن و به هوا دادن اين ارز ٨-٧ ميليارد دلارى دندان تيز كرده اند و با نفوذى كه در سطوح مختلف دارند سيگنال هاى لازم را به دوستان داخلى و خارجى خود ميفرستند. اين پول بايد همراه با زيان ديركرد و خسارت هاى احتمالى ديگر بصورت يكجا و فورى وارد خزانه شود تا دولت با در نظر گرفتن نيازهاى واقعى مردم ان را مصرف كند. البته بر اساس قيمت واقعى و تك نرخى دلار ان را هزينه كند. تخصيص دادن ان بصورت ارز ترجيحى ( ٤٢٠٠ تومانى) حتى براى واردات كالاهاى اساسى به مثابه درامدن از چاله و افتادن در چاه است. يعنى از حلقوم رانتخوران خودرويى در اوردن و در جيب گشاد وارد كننده هاى ديگر ريختن. حرف اخر اينكه مجلس محترم با اعمال نظارت دقيق و شبانه روزى از حيف و ميل شدن اين پول و ديگر اموال بيت المال بصورت جدى و خداپسند جلوگيرى بكنند. تحقق بهينه اين امر يعنى امانت دارى نسبت به بيت المال ميتواند بوته ازمايش خوبى براى مجلس جديد و رييس قدرتمند ان باشد و زمينه هاى لازم براى بازگرداندن اعتماد جامعه را فراهم سازد.
٧ ميليار را كارخانه بخريد و توليد كنيد و به همساته بفروشيد
اتفاقا کره جنوبی بخاطر رسیدن بدست مردم این پیشنهاد داده چون همشون میدونن یک دلار از این پولها دست مردم ایران نخواهد رسید !!! بدست مقامات ایران و روسیه و چین تقسیم حواهد شد !!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
حرف رسانه های انگلیسی رو عینا کپی نکن حداقل یا واوی چیزی توش تغییر بده باور کنیم مغزتو نشستن
اگه نمیخوان پول نقد بدن بیان و سهام شرکتای بزرگشونو بدن اینطوری نه دلارا هاپولی میشه نه لواز خانگی وارد میشه در آمدش نصیب کل ملت میشه
انگار باقری قات زده ،، آخه اگه قرار بود تا کره جنوبی صرفنظر از نتیجه مذاکرات هسته ای، اموال ایران را آزاد کند، پس نماینده آنها برای چه به وین و محل مذاکرات آمده است؟!!
ساندیسی ها سانتافه را سانتاپه و چلاق را چلاغ می نویسند. سواد هم در حد شعور.
"مذاکرات هسته ای، جدی و مثبت است"
جمله بالا را ۱۵ سال است که داریم بطور مکرر میشنویم و اینبار تفاوتش با قبل در این است که توسط نماینده کشور ارباب ، اعلام گردیده است
تا این لحظه هیچ مقامی به توهین به ظریف واکنش نشون نداده.بحث خوش آمدن یا نیامدن از ظریف نیست.
امروز به ظریف با اون جایگاش توهین میشه فردا...
آخرین باری که جواب سختی دادید، یه هواپیما پر از ایرانی رو زدید. دیگه هیچ وقت سخت جواب ندید.
من از یک لحاظ خوشحالم که پول ها بلوکه باشد چون وقتی آزاد هم بشود حساب و کتاب درستی روی آن نیست و هپولی هپولی می شود بلکه انشا الله امداد غیبی شود و افراد عاقل امور را به دست گیرند که پول ها را در جای خودش و در مسیر رضایت عامه مردم خرج کنند ....
یک زمانی ژاپن به ایران پیشنهاد داد که ماشین خارجی وارد می کنم و مبلغ آنرا از مابه تفاوت بنزینی که توسط ماشین های ایرانی به هدر می رود برداشت می کنم که مسئولین ما قبول نکردند و ترجیح دادند سرمایه ملی توسط خودروهای ایرانی هدر شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
قصه نباف
به جای دلار از چوسان قدیم گیاه عشقه وارد کنید
پنج میلیاد پول ایران آزاد شد چه فایده بحال ما داره خوش بحال حزب الله وحماس وسوریه میشه
جناب علی ۲۰:۰۷اشغال، سانتافه، چلاق. وقت کردی رو‌ سوادت کار کن.
من با لوازم خانگی موافقم که دیگه مجبور نباشیم جنس بی کیفیت داخلی بخریم با همان قیمت کره ای با کیفیت۴ی
ای کاش حالا که مذاکرات داره به نتیجه میرسه امیر عبداللهیان هم قول میداد یه کم انگلیسی یاد بگیره
پارتی که باشه نیاز به زبان انگلیسی و سواد نیست البته ایشان دکتر هستند و پارتی هم ندارند.
دوستان سوال اینه اگه تحریمها برداشته شده و یا می‌خوان بردارن خوب مگه پولهای ایران آزاد نمیشه این چه نوع لغو تحریمی هست که برای ما شرط میزارن یعنی ما آنقدر بدبخت و حقیر شدیم نمیدونیم تو این مذاکرات چه اتفاقی میوفته حالا من کاری ندارم لوازم خانگی و مواد غذایی میدن و یا دلارها بعد آزاد شدن کجا می‌ره و چقدر اختلاس میشه
من نمی فهمم تا وقتی که جناب الیانوف هست، چرا باقری راجع به مسائل هسته ای ایران خبر رسانی میکنه؟
نفت گرفته، باید طبق تعهد پول بده. حتی اگر اجناسش درجه یک و عالی باشه.
اگر قرار بود جنس بده، خوب همون موقع هم می تونست بده و ربطی به مذاکرات وین نداشت.
داره دبه در میاره و جوابش هم باید محکم باشه. درستش همینه
این کره ای ها مارو چی فرض کردن؟
باید با سه تا شرط میپذیرفت: اول این که انتخاب کالا دقیقاً بر اساس درخواست ما از تمامی محصولات صنعتی کره جنوبی باشد نه فقط لوازم خانگی بلکه لوازم یدکی خودرو و لوازم الکترونیک و رایانه ای ... شرط دوم این که تمام کالاها با پنجاه درصد تخفیف فاکتور شود و شرط سوم هم اینکه تمام کالاها به صورت یکجا حداکثر ظرف دوماه در بندرعباس تحویل ایران گردد. بعدشم سریع یک لیست از فهرست نیازهای کارخانجات صنعتی و لوازم یدکی دستگاهها و ماشین آلات سنگین و صنعتی تحویل کره ای ها میداد
ورود ال‌جی و سامسونگ باید تا ابد ادامه داشته باشد
بجای. رجز خوندن بهتره رابطه با آمریکا بدون واسطه انجام بشه تا اینقدر باج به بقیه ندیم
چرا باید از کره یحچال بگیریم هر کدام از حاکمان چند تا یخچال دارند اگر یخچال مثلا ۱۰۰۰۰۰ تا بیاد آمارش معلوم میشه باید پول نقد بیاد که مسئولین ....... صفا کنند .
بیچاره مردم ایران !!!!!
این چه وضعیتیست در دنیا که هرکس هر پولی توانست از ما گرفت و برد و خورد و ما ما هم قاطعانه بهشان اعتراض کردیم! شاید هم قدرتمند شدن میدان در کنار دیپلماسی راه حل باشد. شاااااااید
ای کاش حالا که مذاکرات داره به نتیجه میرسه امیر عبداللهیان هم قول میداد یه کم انگلیسی یاد بگیره
در عوض مترجم در واقع داره مذاکره میکنه نه اینها.
کجا دیدید که بدهکار در جهت دادن بدهی خود تلاش کنه قطعا کره جنوبی در جهت سنگ اندازی به انجا رفته تا اگر امکان داشت چند سال دیگه تحریم ها ادامه پیدا کند و باز پرداخت بدهی انها طول بکشد انها هم که هزینه نگهداری پول ما را از اصل پول کم می کنند و نگهداری پول ما برای انها تنها سوددارد
ای کاش حالا که مذاکرات داره به نتیجه میرسه امیر عبداللهیان هم قول میداد یه کم انگلیسی یاد بگیره
توی وزارت خارجه کار کنی مگر میشه انگلیسی بلد نباشی و وزیر هم باشی، غیر ممکن است ایشان زبان ندانند و اگر واقعا اینجور باشد و بقیه وزرا هم اینجوری انتخاب شده باشند که دیگه هیچ.
یعنی طوری شده که کره هم برای
ما گربه رقصانی می کند
چهل نفر در مذاکرات؟پیک نیکه؟
اقای امیر عبداللهیان هم انگلیسی بلده هم عربی و هم ترکی واقعا براتون متاسفم که نمیدونید حتی از ظریف هم بیشتر بلده
بلینکن: با روسیه برای بازگرداندن ایران به برجام همکاری می‌کنیم!!!!!!!!!!!!!اصلا چرا ایران میره مذاکره همان ارباب پوتین کافیه.
آقای با غیرت تحقیر وذلیل بودن بیشتراز اینکه اولیانوف روسی دشمن ایران وایرانی سخنگوی هیات به اصطلاح مذاکره کننده باشد این درتاریخ نیامده این درحال حاضر وپیش روی ماست شرم کنید شمائی که اعتقادات مردم را پلکان صعود خود کردید وحتی دوست را ازدشمن تشخیص نمی دهید
دلار بدن خرج برادران میشه نمیشه اصلا ندن حداقل دلمون خوشه یه جایی پول مطمئن داریم دست اقایون باشه چالشو کندن اصلا ایران نمیاد ....
برخی دوستان سطحی نظر میدن . اینا همونائی هستند که با خرید هواپیما های جدید مخالفت می کردند و می گفتند یک مشت پولدار میخوان سوار هواپیما بشن برن خارج خوش گذرانی . در حالیکه صنعت هوانوردی ایجاد اشتغال و سود آوری می کند . همانطور که ترکیه و امارات و قطر به هاب منطقه در صنعت هوانوردی تبدیل شدند .

کره جنوبی سازنده قوی در صنعت کشتی هست . میتوان از ایشان کشتی خرید . در اقلام تابلو های برقی برند هست و میتوان این اقلام را خرید که سازنده های ما مجبور به خرید اقلام تقلبی و چینی نشوند و دائما صنایع ما دچار قطع برق ناشی از کیفیت پایین اقلام تابلوئی نشوند .

میتوان ترانسفور ماتور های مورد نیاز را خرید . میتوان قطعات لوازم خانگی خرید تا سازنده های ایرانی با اقلام بنجل چینی وسیله نسازند که هر روز خراب است .

و ......

ضمن انکه وقتی بجای پول کالا خخرید میشود در ورود کشور دولت عوارض گمرکی هم از بازگان دریافت می کند و سودی هم انجا می کند . ارز را هم به قیمت واقعی به بازگان فروخته است .
در حالیکه کره اگر پول نقد بدهد از مجاری غیر بانکی باید ان را بداخل کشور اورد که افت و ریز زیادی دارد . البته به نفع کسانی است که کاسبان تحریم هستند
باقری که ریاست هیات 40 نفره ایران در مذاکرات وین را برعهده دارد، به دیپلمات ارشد کره جنوبی گفت که آنها موظفند پول های بلوکه شده را "بدون توجه به نتیجه مذاکرات" جاری توافق هسته ای آزاد کنند.

نمیشد با تعداد کمتری ایشون تشریف ببرند؟ مگه رفته عروسی که این همه آدم با خودش میبره
آقای باقری شما جلوی این هزینه های بیخو.د رو بگیر پولهای بلوکه شده پیش کش
توی کره بمونه جاش امن تره
رسیدن به آنجا داستان بد بختی ما که موش مطبخ ما با درشکه میاید
به نظرم از عراق هم به جاي طلبمون تعدادي زيارت مقبول درگاه الهي بگيريم
این دولت مردای ما بیان ومردانگی کنن مرد باشن وپای این کره جنوبی را از کشورمون قطع کنن
اینا همونایی هستن که قبل از انقلاب میومدن بعنوان راننده تریلی های وایت وخدمتکار در ایران کار میکردن وحالا برای ما به لطف عملکرد اشتباه بازی‌ها شاخ شدن وکشور مارا تهدید میکنن
ورودسامسونگ وال جی چیزی جز خیانت به مردم نیست
بنظرم چون بچه های مسئولین جمهوری اسلامی در بلاد کفر بیشتر به دلار نیاز دارم دلار بدن بهتره
اصل حقارتی است که داریم از هر کشور کوچیک و بزرگی می کشیم...
قرار بود جلوی امریکا بایستیم نه اینکه به جای پولمون یکی پشم اضافه اش یکی چای و اون یکی برنج بهمون بده...بیست سال پیش نه تحریم بانکی بودیم نه تحریم نفتی گفتند بیایید هواپیما و صنایع مدرن بهتون بدیم ...قبول نکردیم الان میخواهیم فقط برگردیم به شرایط بیست سال پیش! از مسئولان ما عاقلتر سراغ دارید!؟
کره باید پولمون رو پس بده وایران خودش تصمیم میگیره باپولش چی کار کنه وچی بخره ، کره حق نداره بااین پیشنهاد یک ملت رو تحقیر کنه
به کره ای های بی شرم بگویید نه تنها الان دارایی های بلوکه شده رو با لوازم خانگی مبادله نمی کنیم بلکه بعد از رفع تحریم ها هم اجازه ورود لوازم خانگی و الکترونیکی کره ای را نمی دهیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۰
یعنی با شماها 83 میلیون نفریم؟
بابا چی مگید جنس ایرانی جارو برقی پارس خزر خریدم یکسال نشد خراب شد
بایددرجریان مذاکرلت مراقب مذاکرات روسیه با آ مریکابرسراوکراین باکارت ایران باشند
سانتافه ها را بگیرین هر کی دو قلو پسر زایید یکی بهش بدین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۰
شیطون بلا دوقلو بارداری؟
البته تولید داخل خیلی خوب هست بشرطی که جنس های بنجل چینی را در کارخانجات مونتاژ و به نام ایران به چند برابر قیمت غالب نکنند. آنهایی که کور و غربگرا نیستند نگاه کنند کدام لوازم خانگی واقعا ایرانی هست بگه ما حمایت کنیم. استوا و ایکس ویژن و چندین کالاهای چینی بی کیفت که در ایران مونتاژ و مثلا ایرانی به فروش میرسد. کار خرابتر از این حرفهاست.نظارت و مدیریت از زیر صفر هم بدتر شده.
در سال 57 صادرات کره جنوبی چهار و نیم میلیارد دلار بود و صادرات ایران بالاتر از بیست و پنج میلیارد دلار حالا به کجا رسیده ایم کره چند صد میلیارد دلار صادرات دارد و ما برای وصول طلب هفت میلیاردی چه کار ها که نمی کنیم و کره می خواهد بجای این چندر گاز کالاهای مصرفی بدهد این دنیا عجب عبرت خانه ای است .
باید بشدت توی دهن کره جنوبی نوکر حلقه به گوش آمریکا زد این نوکر می خواهد با واسطه جیب آمریکا شیطان بزرگ را پر کند اگر آمریکا دستش را از پشت کره بر دارد خواهید دید کشوری از تو پوکیده است چرا به تولید داخلی خود اتکا نکنیم
هر طور حساب می کنم توسل به برادران کمونیست روسیه وچین جز شرمندگی برای مردم ایران ارمغانی ندارد
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری