بازدید ۱۲۷۰۱
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون انتخاب جزیره قشم برای اجرای پایلوت طرح اختصاص بنزین به هر فرد درست نبود، درخشش نفت در نخستین هفته سال میلادی جدید، دستمزد تیم کوک ۱۴۴۷ برابر یک کارمند معمولی اپل و شرایط مجرد‌ها برای ثبت نام در طرح جهش تولید مسکن را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۹۷۷۲۰
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۸ 08 January 2022

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون انتخاب جزیره قشم برای اجرای پایلوت طرح اختصاص بنزین به هر فرد درست نبود، درخشش نفت در نخستین هفته سال میلادی جدید، دستمزد تیم کوک ۱۴۴۷ برابر یک کارمند معمولی اپل و شرایط مجرد‌ها برای ثبت نام در طرح جهش تولید مسکن را در بر دارد.

شروع سبز بورس در اولین روز هفته

در حالی که هفته گذشته، شاخص کل بورس با کاهش بیش از ۳۴ هزار واحدی معادل ۲.۴۴ درصد روبه رو شد؛ حال در معاملات امروز و در لحظه انتشار این پیمانه، شاخص کل بورس با افزایش ۴۴۰۰ واحدی همراه شده است.

انتخاب جزیره قشم برای اجرای پایلوت طرح اختصاص بنزین به هر فرد درست نبود

احمد مرادی، نماینده مردم بندرعباس و قشم در مجلس با انتقاد از اجرای آزمایشی "طرح توزیع بنزین از خودرو به هر فرد" در جزایر قشم و کیش، گفت: این طرح در حالی به صورت پایلوت در حال اجراست که هماهنگی و مشورتی در این خصوص با کمیسیون تخصصی انرژی مجلس نشده است. به همین دلیل، نگرانی‌هایی پیرامون اجرای آن بدون گذراندن مراحل کارشناسی و ایجاد زیرساخت‌های لازم وجود دارد. نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مرکز پژوهش‌های مجلس نیز در گزارش خود به نامطلوب بودن این طرح و اینکه منجر به افزایش تورم خواهد شد اشاره کرده است، ضمن آنکه انتخاب جزیره قشم برای اجرای پایلوت این طرح انتخاب درستی نبود چراکه زیرساخت‌هایی مانند حمل و نقل فراهم نیست و ۱۲۰ کیلومتر طول جزیره است و ۱۳۰ هزار نفر جمعیت دارد؛ لذا انتخاب قشم به لحاظ جغرافیایی برای اجرای پایلوت طرح مذکور مناسب نبوده است. نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هرچند وزیر نفت تاکید کرد؛ این طرح اکنون صرفا در حال بررسی است و احتمال اجرا نشدن آن نیز وجود دارد، اما مردم تصور می‌کنند؛ طرح فوق در نهایت منجر به افزایش قیمت بنزین خواهد شد، لذا باید به افکار عمومی پاسخ داد تا سبب ایجاد تنش و اعتراض نشود.

تاخیر در تحویل خودرو به بهانه افزایش قیمت نیست

نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان در پاسخ به این که چرا خودرو‌ها با تاخیر به خریداران تحویل داده می‌شوند، اظهار داشت: دلیلی برای تاخیر در تحویل خودروها وجود ندارد. زمانی که قطعه ساز، نمی‌تواند به خطوط تولید، قطعه برساند، خودرو ناقص در پارکینگ می‌ماند. بازرسان سازمان بازرسی می‌توانند بازدید میدانی از پارکینگ خودروسازان داشته باشند. در حال حاضر بهانه افزایش قیمت را نداریم، چون افزایش قیمت‌ها اعمال شده است.

درخشش نفت در نخستین هفته سال میلادی جدید

قیمت نفت روز جمعه پس از این که بازار نگرانی‌ها نسبت به ناآرامی در قزاقستان و اختلال تولید لیبی را در برابر آمار اشتغال ماهانه ضعیفتر از حد مطلوب آمریکا و تاثیر آن بر سیاست پولی فدرال رزرو سبک و سنگین کرد، حدود یک درصد کاهش یافت اما رشد هفتگی چشمگیری را رقم زد. بهای معاملات نفت برنت ۲۴ سنت معادل ۰.۳ درصد کاهش یافت و در ۸۱ دلار و ۷۵ سنت در هر بشکه بسته شد. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۵۶ سنت معادل ۰.۷ درصد کاهش یافت و در ۷۸ دلار و ۹۰ سنت در هر بشکه بسته شد. در شرایطی که نگرانی‌ها نسبت به مختل شدن عرضه از نگرانی‌ها نسبت به تاثیر شیوع اُمیکرون بر تقاضا سبقت گرفته است، نفت برنت ۵.۲ درصد و وست تگزاس اینترمدیت ۵ درصد رشد در نخستین هفته سال نوی میلادی به ثبت رساندند و قیمتهای آنها به بالاترین حد از اواخر نوامبر رسیده است. جان کلیداف، از شرکای شرکت مدیریت سرمایه اگین کپیتال گفت: آمار اشتغال آمریکا این پرسش را ایجاد کرد که از این پس به کدام سو پیش می رویم و نگرانی‌ها نسبت به شیوع امیکرون به بازار برگشت.

شرایط مجردها برای ثبت نام در طرح جهش تولید مسکن

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس، درباره شرایط دریافت مسکن در قانون جهش تولید مسکن از سوی افراد مجرد، بیان کرد: افراد مجرد می توانند ثبت نام خود را در این طرح انجام دهند، ولی اگر تا زمانی که قرار است واحد مسکونی خود را تحویل بگیرند ازدواج کردند که مشکلی نیست و واحد خود را تحویل می گیرند، اما اگر احیانا ازدواج نکردند و سن آنان به ۳۵ سال رسید، بازهم مشکلی پیش نمی آید و واحد خود را تحویل می گیرند. اما اگر ازدواج نکردند و سن آنان به ۳۵ سال نرسید، مشمول قانون جهش تولید مسکن نمی شوند و باید قیمت واحد مسکونی را با نرخ روز بپردازند. نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: افرادی که در طرح مسکن ملی ثبت نام کرده اند نیز خودکار به طرح جهش تولید مسکن منتقل می شوند؛ اما بهتر است افرا درخواست خود را ثبت کنند. رئیس کمیسیون عمران مجلس در پایان تاکید کرد: افراد مجردی که می توانند ظرف دو سال آینده ازدواج کنند، ثبت نام خود را انجام دهند، اما برای دریافت مسکن باید ازدواج کرده باشد.

پرداخت وام ۹۰ میلیون دلاری بانک جهانی به ایران

معاون وزیر اقتصاد از تصویب اعطای وام ۹۰ میلیون دلاری به ایران در بانک جهانی برای مقابله با بیماری کرونا با وجود مخالفت آمریکا و لابی رژیم صیهونیستی خبر داد. فکری معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران با بیان این مطلب افزود: بانک جهانی با نادیده گرفتن تلاش آمریکا و لابی صهیونیستی با اعطای وام به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران موافقت نمود. وی با اشاره به اینکه این وام از پایین ترین نرخ سود در مقایسه با سایر فاینانس های بین المللی برخوردار است، اظهار داشت: تمامی نیازهای دارویی و تجهیزاتی وزارت بهداشت برای مقابله با بیماری کرونا توسط سازمان بهداشت جهانی خریداری و به کشورمان تحویل می گردد و به این ترتیب، مشکلات نقل و انتقال بانکی و تحریم ها در این خصوص بی اثر خواهد بود. شایان ذکر است دریافت این وام در آخرین جلسه هیات دولت نیز به تصویب رسید.
 

انتقاد وزیر اقتصاد از استقراض ۵۰ هزار میلیاردی دولت قبل از بانک مرکزی

سید احسان خاندوزی در جمع نمازگزاران مسجد اما م رضا (ع) منطقه ۱۱ تهران اظهار کرد: دولت سیزدهم در شهریور ماه در شرایطی شروع به کار کرد که ما در حال تجربه تورم بسیار بالا برای چهارمین سال پیاپی بودیم؛ امری که در ۷۰ سال اخیر، بی سابقه بود. ما پیش از این و مثلاً در دوران جنگ تحمیلی یا دوران سازندگی تجربه تورم بالا را داشتیم اما هر کدام بلافاصله کنترل شده بودند ولی اینکه چهار سال مداوم شاهد کاهش مستمر قدرت خرید مردم باشیم، کاملاً بی سابقه بود. وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: دولت سیزدهم در این شرایط و در حالی شروع به کار کرد که دولت پیشین در چند ماه ابتدای سال، ۵۰ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی برای تأمین هزینه‌های جاری گرفته بود و علاوه بر افزایش بی سابقه نرخ‌ها، شاهد کمبود برخی کالاها در سطح شهرهای بزرگ و تشکیل صف‌های طولانی برای تهیه اقلامی مثل مرغ بودیم. خاندوزی تصریح کرد: عمده این چالش‌ها، به عنوان میراث برخی کوتاهی‌ها و اشتباهات دولت پیشین و نیز فشارهای ناجوانمردانه وارده از سوی دشمنان خارجی، به طور کامل به دولت جدید منتقل شد، به نحوی که بخش بزرگی از جلسات ستاد اقتصادی دولت را به پیدا کردن راه حلی برای گذر از آنها بدون استقراض از بانک مرکزی اختصاص دادیم. وزیر اقتصاد با بیان اینکه خلق بی ضابطه پول توسط نظام بانکی و اضافه خرجی‌های دولت، دو منشأ اصلی تورم هستند، اظهار داشت: در چهار ماه نخست فعالیت دولت، وقت و توان بسیار زیادی در درجه اول صرف کنترل نرخ ارز در شرایطی شد که عده‌ای می‌کوشیدند در آستانه مذاکرات وین، با افزایش مصنوعی قیمت آن، تیم مذاکره کننده کشورمان را تحت فشار قرار دهند.

ارز ۴۲۰۰ چگونه جوانه زد؟

اخیرا ویدئویی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌دهد حجم قابل توجهی جو وارداتی در اسکله چابهار، جوانه زده و سبز شده است که از چند جهت قابل توجه بود. اینکه این محموله کجا رها شده که زیر باران مانده و سبز شده است؟ مالک آن کیست و دلیل عدم تعیین تکلیف و ترخیص چیست؟ آیا کالایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شده و دولت دائم بر کمبود این ارز و نیاز به افزایش سقف واردات آن تاکید دارد این گونه باید از بین برود؛ آن هم زمانی که دامداران نسبت به تامین نهاده های دامی گله دارند؟ پیگیری اولیه ایسنا از گمرک ایران و توضیح ارائه شده نشان داد که این جوها توسط شرکت پشتیبانی امور دام وارد شده است. طبق گفته لطیفی، سخنگوی گمرک ایران، مجموع واردات صورت گرفته حدود ۱۳۵ هزار تن جو بوده که نزدیک به ۱۲۰ هزار تن آن از محل مصوبه ترخیص ۹۰ درصدی، ترخیص شده است، ولی از ۱۵ هزار تن باقی مانده یعنی حدود ۱۳ هزارو ۵۰۰ تن، همان ۱۰ درصدهای باقی مانده است که باید با صدور کد رهگیری بانک ترخیص شود، ولی با گذشت دوماه هنوز هیچ اقدامی از سوی شرکت پشتیبانی امور دام برای ارائه به گمرک و ترخیص باقی مانده انجام نشده است. در عین حال، برای ۱۵۰۰ تن دیگر هم که مجوز ترخیص بر اساس مصوبات ستاد تنظیم بازار در ترخیص درصدی از سوی گمرک صادر شده و در انتظار خروج است، این شرکت کامیونی برای تخلیه این محموله و خروج آن از بندر تامین نکرده ولی در همین زمان، کامیون جهت خروج ذرت های وارداتی ارسال کرده است.

وی با بیان اینکه حتی با توجه  به اعلام شرایط جوی، یک هفته قبل از بارندگی، گمرک  چندین بار کتبی و شفاهی به شرکت پشتیبانی امور دام تذکر داده است گفت: حتی به مقام‌های استانی و معاونت مرتبط در اداره کل بنادر سیستان و بلوچستان به عنوان مرجع تحویل گیرنده کالا نیز اعلام شده است که جهت اتخاذ تصمیم و تمهید  لازم برای جلوگیری از خسارت احتمالی ناشی از شرایط جوی اقدام کنند و حداقل کالا به انبار مسقف منتقل شود ولی با وجود خالی بودن دو انبار این اتفاق نیفتاده است و روی جوها حتی نایلون و  چادر نیز کشیده نشد که بخشی از این حجم ۱۵ هزار تنی، در بارندگی اخیر و با توجه به رطوبت بالای چابهار، سبز  و فاسد شده است. لطیفی این را هم گفت که شرکت پشتیبانی امور دام با وجود عدم اخذ کد رهگیری، به دلیل دولتی بودن می توانست برای انتقال کالا به انبارهای خارج از بندر و تحت کلید گمرک اقدام کند یا برای تعیین تکلیف ۱۰درصد باقی مانده درخواست کند تا با توجه به دولتی بودن محموله و نیاز کشور به این کالا با هماهنگی مراجع تصمیم گیر، تصمیم گیری شود که متاسفانه شرکت مذکور هیچ یک را انجام نداده است.

دستمزد تیم کوک ۱۴۴۷ برابر یک کارمند معمولی اپل

دستمزد تیم کوک، مدیرعامل اپل در سال میلادی گذشته با پاداش سهام که میزان دریافتی وی را به حدود ۱۰۰ میلیون دلار رساند، ۱۴۴۷ برابر یک کارمند معمولی در این شرکت فناوری بود. اپل اعلام کرد در سال ۲۰۲۱ میانگین دستمزد کارمندان ۶۸ هزار و ۲۵۴ دلار بود و به دلیل تغییرات در استخدام و پاداش، میانگین جدیدی برای پاداش کارمندان انتخاب کرد. سازنده آیفون از تقاضای قوی که طی دو سال گذشته برای محصولات این شرکت وجود داشته است، سود برده است. درآمد اپل بیش از ۳۰ درصد در سال مالی ۲۰۲۱ رشد کرد و به ۳۶۵.۸۲ میلیارد دلار رسید و ارزش بازار این شرکت امسال برای مدت کوتاهی از مرز سه تریلیون دلار عبور کرد. کوک که حقوقش سه میلیون دلار مانده است، ۸۲.۳ میلیون دلار سهام به عنوان پاداش، ۱۲ میلیون دلار بابت تحقق اهداف اپل، ۱.۴ میلیون دلار برای سفر هوایی و ۴۰۱ هزار دلار برای برنامه، هزینه های بیمه و موارد دیگر دریافت کرد. در مجموع وی ۹۸.۷ میلیون دلار در مقایسه با ۱۴.۸ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰ دریافت کرد.

 
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۱
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۳۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
تدبیر و امید!؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
جهانگیری و دیگر اصلاح طلبان به جای عذرخواهی از فضایح به بار آورده الان طلبکار هم شده اند.
از بورس، اقتصاد، فرهنگو و... همه را دچار مشکل کرده اند.
ناشناس
| Canada |
۱۹:۳۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
چرا روحانی وجهانگیری محاکمه نمیشوند؟؟؟!!!!
ناشناس
|
Germany
|
۱۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
آقای خاندوزی این گوی و اینم میدان ! ببینیم تیم اقتصادی شما چقدر استقراض میکنه و اوراق قرضه چاپ میکنه!!!
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۴:۲۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
خاندوزی دمت گرم دلار را خوب کشیدی پایین تا اقازاده ها در سختی کمتری باشند
چرا پراید نمی اید قیمتش پایین؟؟؟چرا ۲۰۷ ارزان نمیشود؟؟؟؟؟
چون نرخ کاغذی دلار یک نرخ فیکه و دلخشوش کن شماها
دلار می اید پایین ولی خودرو هیچ توقفی ندارد
بازی با بازار ارز و طلا نکنید که وحشتناک برمیگردد سر جایش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
الان هم اوراقی که جنابعالی میفروشی اکثرا توسط بانک‌ها خریداری می‌شود.بانک ها این منابع رو از طریق اضافه برداشت از بانک مرکزی تامین می کنند.در حقیقت فروش اوراق خودش قرض گرفتن از بانک مرکزی توسط یه واسطه هست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
شروع شد
همیشه مقصر نفر قبلی است
نفر قبلی هم طبق معمول در جای دیگری شاغل است

این حرفا برای ما تازگی نداره
شما نمی تونید قیمت مرغ و تخم مرغ را کنترل کنید
اینکاره نیستید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
بله
دولت تدبیر و امید اصلاح طلبان خوب عمل کرد و ایرادی ندارد.
اینو برو بین مردم بگو! ...
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
معلوم نیست خودرویی که قطعه ندارد یکسال قبل پیش فروش میکنند ودر در زمان تحویل هم چنین با تاخیر تحویل میدهند این نشان از بی برنامگی وضعف مدیریت است که سالهاست دامن سازندگان خودرو را گرفته تلاشی برای بهبود این وضعیت نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
یعنی یکجا مثلا 187000 خودرو کمبود قطعه دارند؟؟ باور میکنی؟ احتکا ر است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
روحانی بدترین دولت قرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
اگه وام بانک جهانی انقدر خوبه، چرا می‌گید ما جای لغو تحریم و استقراض از بانک جهانی از جاهای دیگه تحریم‌ها رو بی‌اثر می‌کنیم؟ چرا توافق نمی‌کنید که از همون بانک وام بگیرید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
جناب دولت قبل درخواست وام داده شده و تازه 90 تا هم چیزی جز شوخی نیست و مذاکره برای رفع تحریم هم بازی بیش نیست چون اثر زیادی بر اقتصاد ایران ندارذ
عاصی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
به وزیر اقتصاد بگید شما چیکارکردید یا بهتره بگم اگر شما بودید چی کار می کردید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
همه کشور را معطل بیگانگان و Aftf نمی کردیم
حتی واکسن برای مردم وارد نکردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
از نظر ایشان وقتی دولت می تواند با انواع مالیات ها و عوارض ها و حذف یارانه ها از جیب مردم درآمد کسب کند استقراض از بانک مرکزی اشتباه است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
مالیات باید پرداخت گردد . تابحال همه دولت ها یاد گرفتند نفت را بفروشند ویک اقتصاد بیمار را بگردانند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
همه کشورها با مالیات اداره می وشد و ایران با پول نفت
حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
مالیات از پر درآمدها مثل پزشکا و ....خیلی بد هم نیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
خانمم رفته بود آرایشگاه برای ابروش یک ملیون دویست هزلر تومن پول گرفته تا روش نقاشی کنه.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
قرار بود بانک جهانی 5 میلیارد دلار وام بدهد پس چی شد، رسید به 90 ملیون دلار مگه ایران گدا هست، مسولین لب تر کنند مردم خیر 90 ملیون دلار رو به دولت کمک می کنند چرا برای وام 90 ملیون دلاری خوشحالی می کنید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
چند سال اول بنداز تقصیر دولت قبل چند سال بعد بگو داریم تلاش میکنیم بعدش هم بگو نذاشتن خلاصه مسول بود تو ایران
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
آقای وزیر شما استقراض نکردی اوراق فروختی و بورس را نابود کردی حالا به دولت قبل ایراد داری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
جناب آقای خاندوزی -- ریاست محترم جمهور شما آقای رئیسی و شما و سایر اعضاء دولت قطعا مشکلات حل نشدنی دولت های گذشته را می دانستید و قطعا هم می دانید مقصر به تنهایی دولت گذشته نیست این اقتصاد مریض رو به مرگ ناشی از سیاست های غلط همه ارکان می باشد و شما ها هم از این مجموعه جدا نیستید پس به جای اینکه هر روز قصور را به گردن دیگری بیندازید بهتره یه فاتحه برای این بیمار رو به مرگ بخوانید و تا مرگ را به گردن شما نداختن بروید و در گوشه ای فقط نظارگر باشید ( قطعا شما و هیچ ابر اقتصاددانی هم نمی تواند این اقتصاد مریض را شفا دهد تنها با تغییر ساختار کلی در تمام حوزه های سیاسی ؛ فرهنگی ؛ اقتصادی و... شاید سو سو امیدی باشد)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
6 ماه از صدارت جنابعالی هم رد شده. شما چه عملکرد داشتی.توهم، بهانه و .... بس است.
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
جناب خاندوزی.دادن گزارش های اقتصادی در جمع تمازگزارانی که یا متخصص نیستند ویا امکان دیالگ وگفتگوی فنی با شما ندارند هنر نیست...اگر واقعا قصد اصلاح کار را دارید.از اقتصاد دانهای متخصص کشور وهمچنین تیم اقتصادی دولت قبل دعوت بفرمایید ودر جلسات تخصصی مسایل اقتصادی را به بحث وبررسی بگذارید تا مشخص شود که اولا چرا ودر چه شرایطی این حجم استقراض صورت گرفته وایا برای اداره اقتصاد وامورمالی کشور راه دیگری وجود داشته یانه. دوما را برگرداندن این بدهی ها به بانک چیست.سوما با استفاده از خرد جمعی متخصصین کاری کنید که تیم اقتصاد دولت اینده شما متهم به استقراض از بانک مرکزی نکند.پایدار باشید
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
ضعف مدیریت کلان سیاسی کشور باعث شده کشور با این همه منابع ارزی مسدود شده در بانک‌های خارج کشور محتاج وام صدقه سری اندک بانک جهانی شود. به امید روزی روشن پر افتخار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
جناب خاندوزی ، نتیجه کار شماراهم خواهیم دید
حسنی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
متاسفانه دولتی است که با علم و تجربه مخالف است. حضور مدیران جوان و کم تجربه گواه آن است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
هنوز بهشت ما هست سال دیگر تورم مثل موشک میره بالا همه این چیزها...
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
وام را خرج بيهوده كرده وحيف و ميل ميكنند
ناشناس
|
Germany
|
۱۹:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
چاره ارزون شدن خودرو داخلی واردات خودرو توسط مردم است . البته اقایان هرگز قبول نمیکنند چون فقط دوست دارند خودرو در انحصار خودشان باشد حتی واردات خودرو را هم میخواهند در انحصار خودرو سازان باشد وگرنه هرکز به مردم اجازه وارد کردن خودرو برای استفاده خودشان حتی به میزان یک خودرو در سال هم نمیدهند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
دريافت وام توسط دولت ها از بانك مركزي بطور خودسرانه انجام نمي گيرد و مطمئناً رئيس جمهور از مقامات بالاتر كسب مجوز مي كند . وقتي كه دولتها زير فشار مالي هستند ، همه دريافت وام از بانك مركزي و يا هر راه غير عاقلانه ديگري را تاييد مي كنند ولي چند سال بعد كه دولت قبلي رفت و دولت بعدي مي آيد ، همه مشكلات و اقدامهاي نادرست را گردن دولت قبلي مي اندازند !!!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مذاکرات وین سیل جنگ یمن بودجه 1401 روابط ایران و روسیه اومیکرون