بازدید 59286
دو هزار و نهصد و بیست و ششمین بسته ویژه خبری «تابناک»

قاآنی: اگر لازم باشد، زمینه انتقام سخت را از داخل خانه‌های آمریکایی‌ها فراهم می‌کنیم / شکایت مجلس از ترک فعل روحانی درباره استقلال و پرسپولیس / سال‌ها درباره تختی به مردم دروغ گفتند! / هزینه ۷۰۰ میلیونی تومانی برای معروف شدن!

در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند: ساخت ۱۱هزار «محله اسلامی» از سوی سازمان بسیج تا پایان سال آینده / راه حل امام جمعه قم برای «مشکل‌ها و مفاسد»: راه اندازی اینترنت ملی / روایت امام جمعه اصفهان از نقشه دشمن برای بهداشت، آرایش و ورزش زنان ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۰۹۷۶۲۹
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۲ 07 January 2022

بسته ویژه خبری «تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیترهایی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

هزینه ۷۰۰ میلیونی تومانی برای معروف شدن!

حسین صفامنش خواننده تیتراژ "نون خ":چند وقت پیش یک پیشنهاد داشتم. رابطین یکی از سریال‌ها با مدیر برنامه‌ام تماس گرفته و گفته بود ما سریالی ۳۰ قسمتی داریم که در بهترین ساعت پخش خواهد شد و قیمتش ۱۴۰ میلیون تومان است.مدیر برنامه‌ام با من تماس گرفت و گفت گفته‌اند ۱۴۰ میلیون تومان. گفتم خیلی خوب است اگر می‌خواهند ۱۴۰ میلیون تومان بدهند؟! گفت نه! ما باید ۱۴۰ میلیون تومان بدهیم. گفتم یعنی چه؟!گفت این‌ها فکر کرده‌اند شما برای خواندن تیتراژ سریال «نون.خ» پول داده‌اید و وقتی گفته‌ام ما اصلا پولی پرداخت نکرده‌ایم، گفته‌اند مگر می‌شود؟!ببینید در این حد اوضاع بد است و ظاهرا ۱۴۰ میلیون تومان مبلغ کمی است و ناخواننده‌ها بالای ۶۰۰، ۷۰۰ میلیون تومان می‌دهند تا تیتراژ بخوانند./خبرآنلاین

سال ها درباره تختی به مردم دروغ گفتند!

احمد عرب، پیشکسوت کشتی ایران:بعد از المپیک ملبورن به نفرات اول جایزه پنجاه هزارتومانی دادند و به نفرات دوم جایزه ۳۰ هزارتومانی.در خاطراتی که روایت شده و من خوانده ام آمده که او یک خانه از دکتر حسابی خرید و یک مرسدس بنز.اما چیزی من از جمع خانوادگی شنیده ام این است که از آن جمع هشت نفره که به ملبورن رفتند ۴ نفر پاداش نگرفتند.یک روز تختی همه را جمع می کند در رستوران شمشیری در سبزه میدان. رستورانی که هنوز هم هست.خود آقای شمشیری از پیروان جبهه ملی بود و فعالیت سیاسی مشترکی با تختی داشت.حتی محل دفن تختی هم در مقبره شمشیری در ابن بابویه تهران است.تختی آن ۴ نفری که مدال نگرفته بودند را در این رستوران جمع می کند. ۱۰ هزارتومان خودش برمی دارد و نفری ۱۰ هزارتومان به بقیه می دهد.یکی از آن ۴ نفر با ۱۰ هزارتومان یک خانه ۱۲۰ متری در امیریه می خرد! شما حسابش را بکنید که تختی می توانست برای خودش ۵ تا از این خانه ها بخرد و نخرید. شاید روایت خرید خانه ها این باشد که خیلی ها تعریفش را می کنند./خبرآنلاین

کاهش ۳۰ درصدی مصرف شیر و لبنیات در دو سال اخیر

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت:به دلیل تبعات اقتصادی کرونا و افزایش قیمت مواد غذایی و تورم میزان مصرف شیر و لبنیات حدود ۳۰ درصد در سفره مردم کمتر و یا حذف شده است.لزوم درنظر گرفتن یارانه باتوجه به احتمال افزایش قیمت لبنیات در سال آینده./ايلنا

صعود به ارتفاعات کوهستانی کرج منوط به کسب مجوز شد

فرماندار ویژه شهرستان کرج:با هماهنگی مدیریت بحران فرمانداری و فدراسیون کوهنوردی بزودی تنها کوهنوردانی که دارای مجوز از فدراسیون باشند امکان حضور در ارتفاعات کوهستانی را خواهند داشت.در جلسه بررسی نحوه مدیریت بحران فعالیت کوهنوردان در روستاهای شهرستان کرج موضوع ضرورت داشتن مجوز فعالیت از سوی فدراسیون مطرح شد و با توجه به شرایط خاص منطقه به ویژه جاده چالوس و بخش آسارا این مهم در دستور کار قرار گرفت.ثبت اطلاعات از ورود افراد به کوهستان‌های شهرستان کرج فرایند امداد رسانی در مدیریت بحران های احتمالی و غیر قابل پیش بینی ضروری است./ایرنا

صدیقی: خانواده‌های داغدار هواپیمای اوکراینی، بسیار نجیب، اصیل و بدهکار شهدا و انقلاب بودند

امام جمعه موقت تهران یاد و خاطره جانباختگان هواپیمای‌اوکراینی را گرامی داشت و گفت: خانواده‌های این عزیزان بسیار نجیب، اصیل و بدهکار شهدا و انقلاب بودند و دشمن را مأیوس کردند. از دست رفتن این عزیزان، داغ مضاعفی در کنار داغ شهید سلیمانی بود.

پیام ظریف به مناسبت سالگرد فاجعه هواپیمای اوکراینی: هیچ چیز عزیزان آنها را برنمی گرداند

محمدجواد ظريف، وزير امور خارجه پيشين ايران در توييتر نوشت: دو سال پیش، زندگی ١٧۶ نفر ناگهانی به دلیل یک خطای وحشتناک پایان یافت و هزاران بازمانده با دردی كه التيام نخواهد يافت برجای گذاشت.در حالی که هیچ چیز عزيراني را که از دست داده اند به آنها برنمی گرداند، من یک بار دیگر صمیمانه تسلیت و پوزش خود را به همه کسانی که عزیزانشان را از دست دادند، ابراز می کنم.ما نيز با شما اندوهگین شدیم.

انتشار اطلاعات بیمه‌شدگان توسط پزشکان جرم است

به دنبال انتشار تصاویری از اطلاعات مربوط به پرونده سلامت برخی شهروندان در شبکه‌های اجتماعی، مدیرکل حقوقی سازمان بیمه سلامت گفته است:انتشار اطلاعات هویتی و محرمانه بیمه‌شدگان توسط پزشکان یا در اختیار قرار دادن نام کاربری و کلمه عبور سامانه نسخه الکترونیک جرم محسوب شده و این موضوع پیگرد قانونی دارد.یک فعال رسانه ای دیروز با انتشار توییتی نوشت:یک پزشک آنکولوژیست با استفاده از سامانه نسخه الکترونیک بیمه سلامت توانسته است که با کد ملی وزیر بهداشت، به اطلاعات شخصی او دست پیدا کند و حتی ادعا کند که می تواند بدون اجازه برای بهرام عین اللهی نسخه بنویسد. سوال مهمی که مطرح می شود این است که آیا ‏تمام پزشکان می توانند با استفاده از کد ملی به اطلاعات شخصی همه ایرانیان از طریق سامانه نسخه نویسی الکترونیکی دسترسی پیدا کنند؟وزارت بهداشت باید پاسخگو باشد که آیا امنیت اطلاعات در سامانه نسخه نویسی الکترونیکی در این حد فاجعه است؟/چندثانیه

سردار قاآنی: اگر لازم باشد، زمینه انتقام سخت را از داخل خانه‌های آمریکایی‌ها فراهم می‌کنیم

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نیازی نیست ما در همه جا به صورت مباشر حضور داشته باشیم، هر جا که لازم باشد زمینه انتقام از آمریکایی ها را از داخل خانه‌هایشان و با افرادی از کنار دست خودشان فراهم می‌کنیم، بدون اینکه خودمان حضور داشته باشیم.

واکنش اکرمی به انتشار شایعات درباره کمبود برخی اقلام در بازار

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر لزوم انتشار صادقانه و بدون غرض اقدامات دولت سیزدهم، گفت: وقتی نیت رسانه خیرخواهانه و منصفانه باشد، آن‌وقت انتقادش هم مفید خواهد بود و این انتقاد به عنوان پیشنهاد تلقی می‌شود.حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا اکرمی روز جمعه در گفت‌وگو با ایرنا درباره تاکید رییس‌جمهور بر اهمیت اطلاع‌رسانی دقیق و بهنگام برای خنثی کردن تلاش‌های کسانی که می‌خواهند نقاط قوت دولت سیزدهم را در اذهان عمومی وارونه جلوه دهند، گفت: فعالان حوزه اطلاع‌رسانی، خبرنگاران و رسانه‌ها دقت به خرج دهند که در انتشار اخبار دولت امانت‌دار باشند و با این موضوع صادقانه و به دور از غرض شخصی و گروهی برخورد کنند.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز افزود: وظیفه رسانه‌ها تخریب صرف و یا تملق نیست بلکه انتقاد سازنده و بیان واقعیات است. رسانه‌ها با قصد و نیت خیرخواهانه و برای کمک به کشور، رویدادها را منصفانه اطلاع‌رسانی کنند نه اینکه با دامن زدن به شایعات، افکار عمومی را منحرف کنند. وقتی نیت رسانه خیرخواهانه و منصفانه باشد، آن‌وقت انتقادش هم مفید خواهد بود و انتقادش به عنوان پیشنهاد تلقی می‌شود. اکرمی در ادامه با اشاره انتشار شایعات درباره کمبود برخی اقلام و سوء استفاده برخی سودجویان از این موضوع، خاطرنشان کرد: این نوع اطلاع‌رسانی خیرخواهانه نیست و باعث می‌شود فرصت‌طلبان بازار را دچار التهاب کنند. اگر واقعا در تولید یا عرضه کالایی مشکل وجود دارد، روابط عمومی‌های مرتبط با این موضوع با حوزه اطلاع‌رسانی دولت در هماهنگی کامل باشند و اصل موضوع را با مردم در میان بگذارند و از مردم بخواهند تا در حل مساله به دولت کمک کنند.

تشکیل پرونده ۷۳ خانواده هواپیمای اوکراینی در بنیاد شهید

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: از بین ۱۳۳ پرونده‌ای هواپیمای اوکراینی که باید تشکیل می‌شد ۷۳ خانواده در بنیاد شهید پرونده تشکیل داده اند.امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اینکه شهدای هواپیمای اوکراینی در ۱۴ استان پراکنده هستند، گفت: امروز مراسم گلباران مزار ۵ تن از شهدا این حادثه در بهشت زهرا تهران از طرف دولت و قوای سه گانه و مسؤلین نظام برگزار شد و در هفته جاری دو مراسم پاسداشت دیگر نیز خواهیم داشت. این اتفاق تلخ در ایام بحرانی کشور رخ داد.به گفته قاضی زاده هاشمی همه افراد ایرانی این پرواز در حکم شهید هستند. از بین ۱۳۳ پرونده‌ای که باید تشکیل می‌شد ۷۳ خانواده در بنیاد شهید پرونده تشکیل داده اند و در صورت تمایل خانواده‌های دیگر ما خدمتگزاری آن‌ها را هم خواهیم کرد و به آن‌ها هم مانند دیگر شهدا خدمت ارائه خواهیم کرد، البته خیلی از این خانواده‌ها در ایران نیستند و در دسترس ما نیستند و حتی اگر آن‌ها هم بخواهند خدمات را ارائه خواهیم کرد. امیدواریم سیر قانونی که در قوه قضاییه در حال انجام است زودتر به پایان برسد و عواملی که قصور یا تقصیری داشته اند، شناسایی شوند تا آرامشی بر آلام خانواده‌های این عزیزان باشد.

قالیباف عضویت در هیات امنای دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی را نپذیرفت

روابط عمومی مجلس شورای اسلامی طی اطلاعیه ای اعلام کرد، محمد باقر قالیباف حکم عضویت در هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی تهران را نپذیرفت.در پی انتشار حکم عضویت قالیباف در هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی تهران، روابط عمومی مجلس شورای اسلامی طی اطلاعیه ای اعلام کرد: وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس محترم دانشگاه علوم پزشکی به عضویت آقای دکتر قالیباف در هیائت امنای دانشگاه علوم پزشکی نظر داشتند اما رئیس مجلس ضمن تشکر از این ابراز لطف،‌ موافقت خود را با این پیشنهاد اعلام نکردند.بر اساس این اطلاعیه، علی‌رغم پیشنهاد عضویت در هیأت امنای دانشگاه تهران از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس محترم دانشگاه تهران، به‌دلیل مشغله‌های کاری و عدم امکان حضور در جلسات، این پیشنهاد نیز در همان زمان رد و بر انتخاب فرد دیگری به جای قالیباف تاکید شده بود.

شکایت مجلس از ترک فعل روحانی درباره استقلال و پرسپولیس

نماینده مجلس اعلام کرد که خانه ملت از حسن روحانی به دلیل ترک فعل درباره دو باشگاه تهرانی استقلال و پرسپولیس که در نهایت باعث حذف آنها از آسیا شد شکایت می‌کند."احمد نادری" نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با برنا، با ابراز تاسف نسبت به حذف استقلال و پرسپولیس از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، اعلام کرد که مجلس از حسن روحانی به دلیل ترک فعل درباره دو باشگاه تهرانی شکایت می‌کند.وی ادامه داد: در سال‌های قبل بارها نسبت به حرفه‌ای شدن استقلال و پرسپولیس هشدارهای متعددی به فدراسیون فوتبال داده شده بود که علیرغم اطلاع دولت قبل از این موضوع هیچ اقدامی برای حل مشکلات این دو باشگاه انجام نشد.نماینده مردم تهران در مجلس با انتقاد شدید نسبت به بی تفاوتی دولت روحانی نسبت به امورات کشور گفت: همان دولتی که ارز را به دلیل سیاست‌های غلط به آن قیمت بالا می‌رساند و نسبت به مشکلات کرونا برای جان و اقتصاد مردم بی تفاوت بود، درباره استقلال و پرسپولیس همانقدر بی تفاوتی از خود نشان داد که امروز هر دوی این تیم‌ها از آسیا حذف شده‌اند.نادری از عملکرد وزرای اقتصاد و ورزش دولت روحانی انتقاد و تصریح کرد: امروز وقت آن رسیده دولت روحانی بابت تمام مشکلاتی که برای مردم ایجاد کرده پاسخگو باشد.

ادعای کانادا و اروپا در خصوص پرونده هواپیمای اوکراینی

کانادا و چند کشور اروپایی مدعی شدند که مذاکره با ایران در خصوص پرونده هواپیمای اوکراینی متوقف شده است.طبق گزارش الجزیره، کانادا و کشورهای اروپایی مدعی شدند که مذاکره با ایران را بر سر غرامت هواپیمای اوکراینی متوقف کرده و آن را به مراجع بین المللی ارجاع می دهند.این کشورها مدعی هستند که تلاش برای مذاکره با ایران درباره پرداخت غرامت به خانواده قربانیان هواپیمای اوکراینی بیهوده است.

حمایت ظریف از تیم مذاکره کننده ایران

وزیر خارجه پیشین ایران در توئیتی ضمن حمایت از تیم مذاکره کننده ایران در وین نوشت: احیای برجام یک موفقیت جهانی - براى ایران و جهان - و پیروزی منطق و دیپلماسی بر تحمیل و ذهنیت حاصل جمع صفر است.محمدجواد ظریف در توئیتر نوشت: تلاش های تیم (مذاکره کننده) ایران برای اطمینان از اجرای کامل برجام – که منطقاً باید توسط طرف خارج شده آغاز شود – شایسته حمایت کامل ماست.وی افزود: احیای برجام یک موفقیت جهانی - براى ایران و جهان - و پیروزی منطق و دیپلماسی بر تحمیل و ذهنیت حاصل جمع صفر است.

علم الهدی: مذاکره برای کاهش هزینه مقاومت ایراد ندارد

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت:روزی دلار هفت تومان بود و مملکت را آمریکا گرفته بود، امریکا را بیرون کردید و دلار شد بیست و چند هزار تومان این معیار ارزیابی است؟ روزی که دلار هفت تومان بود و امریکا مسلط بود یک کارگر مزد یک روزش را با یک سوم آن می‌خواست ناهار بخورد بیشتر از یک نان و پنیر انگور نمی‌توانست بخورد این زندگی مردم بود اما امروز یک کارگر با یک سوم مزد یک روزش می‌تواند حداقل یک چلوکباب بخورد اگر اهل شکم و معیشت هستید و اینطوری می‌خواهید یک نظام را ارزیابی کنید اما اقتدار جهانی‌اش را ملاک یک نظام نگیرید و سلطه امریکا را در منطقه خاورمیانه به حساب اقتدار نگذارید این ارزشی که از نظر توانمندی‌های نظامی پیدا کرده که دنیای استکبار از موشک آن می‌ترسد و فرار می‌کند به حساب نظام نگذارید اگر اهل شکم هستید بروید شکم آن روز مردم را با امروز تحلیل کنید نه فقط دلار را.وی خاطرنشان کرد:اگر دشمنان خدا بر ما مسلط شوند دین نداشته باشیم هیچ چیزی در این مملکت نداریم. صدیقه اطهر (س) آموزگارمان، راهبردسازمان و جهاد فاطمی مرز نشناسی در مقاومت است تا کجا مقاومت کنیم در برابر دشمن، مقاومت مرز ندارد تا مقاومت زهرایی و جهاد فاطمی دارید عزت دارید از عزیزانی که با یک دنیا ایمان و اعتقاد در مذاکرات با جریان‌های غربی بحث می‌کنند برای کاهش هزینه مقاومت مذاکره ایراد ندارد تا هزینه کمتری برای مقاومت بدهیم نه اینکه فکر کنید باید مذاکره کرد و دشمن ستیزی را از بین برد؛ دشمن ستیزی سنت زهرا (س) است و این مردم شیعه فاطمه(س) هستند و فاطمیه گرفتند. علم‌الهدی اظهار داشت:دشمن ستیزی و استکبار ستیزی برای ما یک اصل است و در این دشمن ستیزی مقاومت ما باید مقاومت حضرت زهرا(س) باشد یعنی مقاومت مرز‌نشناس؛ اگر می‌خواهید سر میز مذاکره بنشینید در حدی باشد که هزینه مقاومت را کم کنید نه اینکه دشمن ستیزی را حل کنید چرا که قابل حل نیست و در خط دشمن ستیزی و استکبار ستزی مقاومت مرز ندارد.

فرآیند پرداخت ۱۵۰ هزار دلار به ورثه جانباختگان هواپیمایی اوکراینی انجام شد

 معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری گفت: ستاد پرداخت مبلغ ۱۵۰ هزار دلار به عنوان دلجویی و تلطیف آلام به ورثه جانباختگان هواپیمای اوکراینی در وزارت راه و شهرسازی تشکیل و عده‌ای از خانواده‌ها مبلغ را دریافت کردند و برای باقی خانواده‌ها به محض مراجعه این مبلغ پرداخت خواهد شد. «آرش خدایی» در گفت‌وگویی درباره آخرین وضعیت پرونده سانحه هواپیمای اوکراینی، بیان کرد: بر اساس مصوبه هیات دولت برای هر جانباخته‌، مبلغ ۱۵۰ هزار دلار پرداخت خواهد شد.
وی گفت: تمام جزئیات درباره روش پرداخت بررسی شده است و در حال پرداخت به خانواده‌ها هستیم ضمن اینکه چندین خانواده هم این مبلغ را دریافت کرده‌اند و مراحل قانونی پرداخت نیز برای برخی دیگر از خانواده‌ها انجام شده است.

واکنش سیدهادی خامنه‌ای به پدیده «اتوبوس خوابی»

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام افزود: شما به یاد بیاورید آن زمان را که عده ای جاهل علیه دولت وقت چه کردند. علی رغم وجود همه مشکلات اقتصادی جنگ لوازم و ارزاق با سهمیه بندی به همه می رسید و حداقل ها را همه داشتند، در عین حال عده ای علیه دولت شعار می دادند و سهمیه بندی و کوپن را کوپنیسم و کمونیسم می گفتند و حالا وضعیت به این شکل در آمده است.وی با اشاره به انتشار اخباری درباره اتوبوس‌خوابی بی‌خانمانان در تهران، تصریح کرد: امروز بعد از سالیانی ما هنوز کارتن خواب داریم و اخیرا خبر می دادند که بعضی ها چون حتی کارتن هم پیدا نمی کنند، مجبورند، شب ها در اتوبوس ها بخوابند. این وضع شایسته این جامعه نیست. اینها از آسیب های «ناآگاهی» است.خامنه‌ای تأکید کرد: وقتی گروه ها و دولت ها عدل را به نیت توجیه کار و قدرت خودشان به کار می گیرند، طبیعتا اینجاست که همه چیز رنگ عوض می کند. ولی اگر عدل در چهره واقعی ظاهر شود هیچ کس مخالف نیست. پس راه حل افزایش آگاهی عمومی است. به طوری که اگر مجاری رسمی اطلاع رسانی در کار خود عمدا یا سهوا موفق نباشند جامعه خود به خود متوجه مجاری اطلاعاتی دیگر خواهد شد که به راحتی در دسترس است؛ چه فضای مجازی و ماهواره و چه چیزهای دیگر.

روایت امام جمعه اصفهان از نقشه دشمن برای بهداشت، آرایش و ورزش زنان

آیت الله سید ابوالحسن مهدوی در خطبه های این هفته نماز جمعه اصفهان: هدف دشمن از این اقدامات این است که هویت نظام اسلامی را از ما بگیرد و یکی از حربه‌های آنان تضعیف ایمان زنان است؛ به این معنا که با حربه رعایت تساوی حقوق، زنان را به روابط نامشروع سوق می‌دهند. وی افزود: دشمن گاهی به بهانه این که حجاب امری شخصی است، مانع نهی از منکر می‌شود و به بهانه اینکه بانوان نیاز به ورزش دارند، نقشه می‌کشند و گاهی به بهانه تمیزی و بهداشت، زنان و دختران را به سمت آرایش تشویق می‌کنند که سبب فروپاشی خانواده‌ خواهد شد.

عضو اتاق بازرگانی تهران: اروپا سال‌هاست محصولات کشاورزی ما را نمی‌خرد

احمدرضا فرشچیان، عضو اتاق بازرگانی تهران می‌گوید موضوع باقی مانده سموم در محصولات کشاورزی، موضوع جدیدی نیست و بسیاری از کشورها از سال‌ها قبل نسبت به محصولات ایرانی سخت‌گیری‌های جدی دارند. وی افزود: در زمینه کنترل باقیمانده سموم، اروپایی‌ها پیشگام بودند و پس از ارتقای استانداردها در این کشورها، سخت گیری آن‌ها نسبت به محصولات ایرانی افزایش پیدا کرد. چنانکه اوایل به صورت تصادفی محصولات ما را مورد آزمایش قرار می‌دادند.

راه حل امام جمعه قم برای «مشکل ها و مفاسد»: راه اندازی اینترنت ملی

علیرضا اعرافی، امام جمعه قم: از دولت و مجلس انتظار است که در باب فضای مجازی اقدام اساسی تری انجام دهند، و یکی از اقدام‌های مهم و ایجابی این است که زیرساخت‌های اینترنت ملی و زمینه‌های فن‌آوری‌های پیشرفته و برخورداری از اینترنت ملی را انجام دهیم، اقدام‌هایی که انجام شده به هیچ نحوی با دستورهای رهبری و نیازهای کشور تناسب ندارد، راه حل بسیاری از مشکل‌ها و مفاسد این است که اینترنت ملی و زیرساخت‌ فن‌آوری درونی را افزایش دهیم، این از نان شب واجب تر است، امیدواریم در بودجه و برنامه‌ریزی‌ها توجه شود.

واکنش تند پرستویی به برخی اظهارات سخنرانان: جوابی برای وضعیت نابسامان معیشتی ندارید؛ کارتان به فحاشی کشیده

پرویز پرستویی در واکنش به ویدئوی منتشر شده از یک سخنرانی، متنی تند و اعتراضی را در اینستاگرامش به اشتراک گذاشت و در صفحه‌ی اینستاگرام خود نوشت: امروز ویدیویی دیدم که هنوز مات و مبهوتم از صحبت‌های مطرح شده در این سخنرانی… سخنران به مردم توصیه می‌کند: آن‌قدر کم بخورید تا به دستشویی رفتن نیاز نداشته باشید! در ادامه موعظه‌اش می‌فرماید: کسانی که بیش از یک وعده می‌خورند، «حمال» و «مزدور» هستند! باورم نمی‌شود! گویا عنان کار از دست‌تان در رفته! جوابی برای وضعیت نابسامان معیشتی ندارید و برای توجیه فقر و فلاکت، کارتان به فحاشی کشیده! به غذا خوردن و دستشویی رفتن مردم هم کار دارید؟! به جای این‌که فکری به حال وضعیت اسفناک اقتصادی و معیشتی مردم کنید، به جای این‌که اقدامی برای مهار تورم و گرانی‌های کمرشکن انجام دهید، به جای این‌که راه چاره‌ای برای نجات مردم از گرسنگی، فقر و تنگدستی پیدا کنید به آن‌ها می‌گویید غذا نخورید؟! و دستشویی نروید؟!! یک وعده غذا بخورید؟! به مردمی که بیشتر از یک وعده غذا بخورند، فحاشی می‌کنید و می‌گویید «حمال»؟!! این مردم چه گناهی کرده‌اند که هم باید سختی روزگار را تحمل کنند! و هم ناسزا بشنوند؟! هنوز چند روزی نگذشته از فحش‌های واعظ دیگری که فرموده بودند: آن‌هایی که فرزندآوری نمی‌کنند، «هرزه» هستند! نمک به زخم مردم نپاشید. به این ملت بزرگ فحاشی نکنید. نگذارید ملت از این‌که هست، خسته‌تر و ناامیدتر شود…

ساخت ۱۱هزار «محله اسلامی» از سوی سازمان بسیج تا پایان سال آینده

رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به ضرورت فراهم کردن بستر لازم برای حضور مردم در تحقق دولت اسلامی گفت: به همین منظور تلاش می‌شود تا پایان سال آینده طرح محله اسلامی به عنوان یک چشم‌انداز در حدود ۱۱ هزار محله کشور اجرایی شود.سردار غلامرضا سلیمانی شامگاه پنجشنبه در نشست تبیینی تحقق محله اسلامی در شهرکرد افزود: به طور متوسط ۵۰ هزار محله در کشور وجود دارد که با اجرای طرح محله اسلامی، حدود ۱۱ هزار محله می‌توان یک‌پنجم محلات کشور را در مسیر فراهم کردن بستر حضور هر چه بیشتر مردم و تحقق دولت اسلامی قرار داد. وی به اجرای این طرح در بیش از ۸۰۰ محله کشور اشاره و تصریح کرد: موفقیت‌های قابل‌ توجهی در راستای رفع مشکلات مردم در این محلات به ثبت رسیده است و بسیج مستضعفین آمادگی دارد از مساجدی که به این طرح می‌پیوندند، پشتیبانی کند.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷۹
در انتظار بررسی: ۴۲
انتشار یافته: ۱۳۷
امروز کارگر چلوکباب می تواند بخورد؟؟؟
در پرداخت اجاره مانده است.
آقای علم الهدی هدف اصلی از مذاکره را لو دادند ضمن احترام همگی ول معطلیم !!!!!
دولت جدید بودجه را از جیب مردم تامین می کند و سرتا سر گفتهاش نادرذسته
من میومدم تابناک نظرات رو بخونم وگرنه اخبار تو مجازی سرازیر میشه سمتون .
الانم تابناک اینقدر نظراتو دیر میزاره که دیگه سر زدن به این سایت بیفایدس .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
دوست خوبم این روش رو تابناک الان چند وقتی هست دنبال میکنه. اینقدر دیر نظرات رو منتشر میکنه که دیگه بی ارزش بشه.
مگر در مورد خبرهای خاص
خانه ی آمریکایی هارا بیخیال شوید . خانه ایرانی ها دیگر گوشت و برنج و لبنیات ندارد .
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۵:۲۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
این به این معنی است که از دخالت در منطقه ظاهرا عقب نشینی میشود!
مردم خواهان محاکمه روحانی بخاطر سومدیریت بیشمار منجمله درماجرای دلار ۴۲۰۰ تومانی و تورم و عدم اقدام جهت تولید انبوه مسکن و موضوع کرسنت هستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
شما چکاره ای که از طرف مردم حرف می زنی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
اگر دلال 4200تومانی به نفع نبوده چرا اقای رئیسی بعد از
پس عمل دولت قبلی در اینخصوص درست بوده . ماها نمی تونه حذفش کنه
بهترین راه حل برای اوضاع این روزهای ایران
استعفای آقای رئیسی و برگزاری انتخابات آزاد است.
کم کم نشانه های ناکارآمدی دولت رئیسی روز به روز روشنتر می شود.156روز از ریاست جمهوری رئیسی گذشت.غیر از گرانی وتورم سرسام آور چیزی نصیب مردم نشد.حتی رای دهندگان به رئیسی هم پشیمان شدند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
از طرف خودت حرف بزن . خرابکاریهای دولت قبل تمامی
ندارد . ما به سوپر من رای ندادیم . از رییسی هم کاملا حمایت میکنیم
شهاب
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
اولا طی چند ماه مغازه بقالی رو هم نمیشه سروسامان داد چه برسه به اوضاع یک کشور دوما جناب عقل کل اگر امکان برگزاری انتخاباتآزاد توام با ارامش وجود داشته باشه که قطعا چنین نیست،شما بفرمایید مملکت رو به کی می تونیم بسپریم؟؟کدوم شخصیت یا اشخاص کارآمد رو داریم که مردم درموردشون به اجما ع برسند؟/
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
دوست خوبم
فعالان رسانه ای ایون گفتن بادمجون هم 6 ماهه میوه نمیده
بخواب بابا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
لطفا ادب را رعایت بفرمایید
شکایت مجلس از ترک فعل روحانی درباره استقلال و پرسپولیس!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آقایان! بس کنید این بازی شکایت و ترک فعل را خود شمایان اولین متهمان ترک فعل هستید فعل که فقط دریافت حقوقهای نجومی و دریافت خودرو و خانه و رانت و ... در صثحن مجلس و امکانات رنگارنگ نیست !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
برای شکایت از ترک فعل نمایندگان مجلس که بجای قانونگذاری فقط حرف میزنن کجا باید بریم؟؟؟/
آقای ظریف از فایل صوتی لو رفته شما ، چنین برداشتی نشد .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
فایل لو رفته؟؟؟؟
خیر جانم منتشر شده
علم الهدی: روزی که دلار هفت تومان بود و امریکا مسلط بود یک کارگر مزد یک روزش را با یک سوم آن می‌خواست ناهار بخورد بیشتر از یک نان و پنیر انگور نمی‌توانست بخورد این زندگی مردم بود اما امروز یک کارگر با یک سوم مزد یک روزش می‌تواند حداقل یک چلوکباب بخورد!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۳:۳۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
جهت استحضار حاج اقا حداقل حقوق کارگر ساده ماهانه 7000 ریال بود یعنی 100 دلار.چلوکباب کوبیده بابرنج اعلا هم 70 ریال بود یعنی یک دلار یعنی کارگر میتوانسیت هرروز سه پرس چلوکباب کوبیده بخورد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
ایشون یا ظاهرا حقوق کارگر اون موقع رو نمیدونن یا قیمت چلوکباب الان رو.
یه تحقیق میکردن که با حقوق یکماه کارگر تو سال 56 چقدر سکه میشد خرید
من فقط نگاه......
مذاکره برای کاستن از هزینه ها اشکالی ندارد مخصوصاً اگر توسط دولت فعلی انجام بشه! یک بام و دو هوا!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
اسم نتیجه بدست آمده هم نباید برجام باشد. چون برجام اه میباشد
اقای قاانی ایا متوجه هزینه صحبت هات هستی؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
هزینه برای من و شما یا ایشان؟؟؟؟؟؟
بنده بعنوان کارشناس مسایل بین الملل باید به ارزتان برسانم که در مورد اینکه چه ارتباطی بین مذاکرات وین و سایر مسایل منطقه ای وجوددارد بنده نظری ندارم پس لطفا مصدق اوقات شریف اینجانب نگردند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
دقیقا همینطور است
آفرین برشما
حاج‌اقا علم الهدی! سال های اخر پهلوی چلوکباب کارگری ۲ تومن بود یعنی ۱ سیخ کوبیده با برنج و نان و پیاز. ۲ تا تک تومنی! متوجهی؟ به عبارتی میشد ۳۰ سنت امریکایی. الان چلو کوبیده زیر ۳۰ هزارتومن پیدا نمی کنی یعنی به عبارتی ۱ دلار. تازه اگر بشود اسمش را کباب گذاشت.
اون موقع اگر کارگر نون و پنیر و انگور میخورد در عوض سینماش به راه بود و تفریحات دیگر هم داشت و باپول کارگری یک سرپناه هم برای خودش و خانواده تهیه میکرد.الان بسیاری از پدران از طبقات پایین شرمنده زن و بچه هستند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
آقا بی انصاف نباشید. اتوبوس که هست. سقف با سقف چه فرقی دارد؟
مجلس جوان جهادی انقلابی! چرا وقتی روحانی رییس جمهور بود استیضاحش نکردین؟
مجلس جوان جهادی انقلابی! چرا وقتی روحانی رییس جمهور بود استیضاحش نکردین؟
حاج آقا علم الهدی بنده کارگر خدماتی بیمارستان در اصفهان با حقوق 5 میلیون در ماه هستم، که 2.5 میلیون کرایه خانه میدم، با بقیه حقوقم که متوسط 80 هزار تومان در روز میشه، یه چلوکبابی معرفی کنین که با خانمم ماهی یکبار بریم چلوکباب بخوریم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
چلوکبابی سر کوچه ی مقامات که بروی پیدا میکنی
آقای هادی خامنه ای مملکت دست شماست توقع دارید چه کسی این اوضاع نابسامان را سامان بدهد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
هادی خامنه ای روحانی روشنفکری است که در حکومت مسیولیتی ندارد ....
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت:روزی دلار هفت تومان بود و مملکت را آمریکا گرفته بود، امریکا را بیرون کردید و دلار شد بیست و چند هزار تومان این معیار ارزیابی است؟ روزی که دلار هفت تومان بود و امریکا مسلط بود یک کارگر مزد یک روزش را با یک سوم آن می‌خواست ناهار بخورد بیشتر از یک نان و پنیر انگور نمی‌توانست بخورد این زندگی مردم بود اما امروز یک کارگر با یک سوم مزد یک روزش می‌تواند حداقل یک چلوکباب بخورد اگر اهل شکم و معیشت هستید و اینطوری می‌خواهید یک نظام را ارزیابی کنید
جناب آقای علم الهدا من آنزمان دانشجو بودم و ماهی ۱۸۰۰ تومان کمک هزینه میگرفتم از سر تا پام هم زیاد بود و حتی یک ماشین هم خریدم.
یک کارگر هم حداقل با حقوق کارگری خانه هم میتوانست بخرد و البته
متاسفانه فقط روحانیت در فقر بودند و آن هم به دلیل ابن بود که مردم بیش از پنج تومان برای هر روزه پرداخت نمیکردند و روحانی های تخصص خاص دیگری نداشتند که در آمد مکفی داشته باشند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
آقا لطفا سفیدنمایی نکنید.
باور بفرمایید سال 57 اصلا کسی موبایل نداشت. خانه کسی اینترنت نداشت. دستگاه کارتخوان نبود. کامپیوتر را یادم رفت آن هم نبود....
راستی یک سوم حقوق من کارگر در روز میشود 50 هزار تومان، البته زن و دو بچه هم دارم ای بابا بیخیال..
سال ها درباره تختی به مردم دروغ گفتند!
آقای احمد عرب الان شما چه دروغی را ثابت کردید ؟؟
من هر جمعه میام تابناک رو میخونم تا ببینم این هفته امامان جمعه چی راجع به خانمها گفتن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
بهتر است خانمها سیبیل داشته باشند و از خانه خارج نشده و فقط بزایند.
این خلاصه خواسته دوستان از زنان و خواهران و مادران ماست.
یه کمی انصافرچیز خیلی خوبی است ؟ زمان قدیم ،با ده هزار تومان در منیرهٔ تهران خانه خریده شده ؟ همان خانهٔ کلنگی اکنون بالای سهذمیلبارد تومان است ؟ شهریور سال پنجاه و هفت خودم در همین تهران برای عقد و‌عروسیم طلای یزد خریدم گرمی چهل و سه تک تومان ( یعنی گرمی ۴۳۰ ریال ) اکنون طلا شده گرمی یک میلیون و دویست الا سیصد هزار تومان ،(۱۳۰۰۰۰۰۰) یعنی سیزده میلیون ریال ،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
آقا با طلا قرار نشد معیار سنجی کنید.
با چلوکباب لطفا
سردار قاآنی: اگر لازم باشد، زمینه انتقام سخت را از داخل خانه‌های آمریکایی‌ها فراهم می‌کنیم
مگر زدن پایگاه عین الاسد انتقام سخت نبود.
التماس تفکر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
برای خواننده یا گوینده؟؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
گوینده
انتشار اطلاعات پزشکان توسط نظام پزشکی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واقعا برخی مسئولین به جای چگونه حرف زدن، باید "به طور کلی حرف نزدن" را تمرین کنند. اینکه همه ما بدهکار شهدا هستیم، درست، اما جای این حرف اینجاست؟ شما وقتی می خوای کسی رو تسلی بدی، اون رو یاد بدهکاریهاش میندازی؟؟!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
اول دوتا پس گردنی میزنی بعد ناز میکنی، این روش خیلی قدیمیه و جواب داده
اقای پرستویی ادب رو‌ رعایت کرده در حالی که با ادم‌ بی ادب باید مثل خودش حرف زد.
جناب آقای امام جمعه مخترم تا برنامه و فن آوری و بستر آن فراهم نباشد صرفا دادن اعتبار دردی را دوا نمیکند . بیست سال است این اعتبارات و نقدینگی به شرکت مخابرات ایران و بعضا شرکت زیر ساخت داده شده و دیدیم که همه اش خیف و میل شد چرا که مقدسان در لباس دوست و معتاد به بودجه عمومی در مجلس دستگاه قضا و دولت کمین کرده و میبلغند و وقتی کم آوردند به امثال شما مراجه و راهکار را تقویت بوجه مطرح میکنند والله این مشاوره ها برای جیب حودشان است و هیچ هدفی ندارند والا میرفتند در مراجع تحضضی و نزد شما نمیآمدند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
یکی به ایشان بگوید وقتی اینترنت ملی شود دیگر اصلا اسم آن اینترنت نیست. اینترنت مفهوم خودش را دارد
بعلت ﺗﺤﻤﻞ ﻣﺮﺩ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﻣﺸﮑﻼﺕ ، ﮔﺮﺍﻧﯽ ، ﻣﺴﮑﻦ، ﻣﺎﺷﻴﻦ، ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺑﭽﻪ ﻫﺎ ﻭ ﻣﺨﺎﺭﺝ ﺑﺎﻻﯼ ﻣﺎﺩﺭ ﺑﭽﻪ ﻫﺎ، ﺑﻬﺸﺖ ﺑﺎ ﺷﯿﺐ ﻣﻼﯾﻢ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺣﺮﮐﺖ ﺑﻪ ﺯﯾﺮ ﭘﺎﯼ ﭘﺪﺭﺍﻥ ﻣﯿﺒﺎﺷﺪ.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
:))
نكته اينجاست كه اندازه پنج تا خونه پاداش ميدادن مقايسه كنيد با الان!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
بهتره قیمت خونه رو مقایسه کنید با الان
علم الهدی روزی که دلار هفت تومان بود و امریکا مسلط بود یک کارگر مزد یک روزش را با یک سوم آن می‌خواست ناهار بخورد بیشتر از یک نان و پنیر انگور نمی‌توانست بخورد اما امروز یک کارگر با یک سوم مزد یک روزش می‌تواند حداقل یک چلوکباب بخورد
شما تو ایران زندگی میکنید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
تو ایران زندگی میکنن ولی خب پیش نیومده سری به بازار و کوچه و خیاباان بزنن
اینترنت ملی راه مبارزه با مفاسد ؟!؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اینترنت ملی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شما اول همون کارت ملی رو چاپ کنید و به موقع دست مردم بدین بعد به فکر اینترنت ملی باشید. خدایا یعنی روزی می رسه که ببینیم اسمون ایران رنگ واقعی خودش رو داره !!! بدون حضور هیچ ابر و یا بدون هیچ گرد و غبار ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۵:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
منظورش قطع اینترنت جهانیه تا راه اطلاع رسانی و آگاهی مردم بسته بشه
دلار 28000 تومانی تقسیم بر دلار 7 تومانی مساویست با 4000
با نگاه خوشبینانه در این مدت وضعیت یک آمریکایی 4000 برابر بهتر شده
با نگاه بدبینانه در این مدت وضعیت یک ایرانی 4000 برابر بدتر شده
آیا جناب علم الهدی پاسخی دارند؟
من هم موافغم
پس ستاد کل نیروهای مسلح چکاره است که هر کسی روی دوشش یه درجه داره از طرف کل مملکت بیانیه صادر میکنه!!؟؟
جناب علیرضا اعرافی، امام جمعه قم
از یک نفر فرد مطلع و متخصص نه صرفا متعهد بی تخصص بپرسید اینترنت ملی یعنی چه تا براتون واضح و قابل فهم توضیح بدن تا این همه حرف از اینترنت ملی نزنید
فکر نمیکنم شما از طریق اینترنت درآمد داشته باشید؟!!!
شایدم هم بفرمایید کار اینترنتی هم شد کار ، آدم باید صبح بلندبشه بره بیل بزنه!!!!!
جناب پرستویی عزیز جوش نیار برادر
کسی میتونه به فکر گرسنه باشه که خودش گرسنگی رو با تمام وجود تحمل کرده باشه
عزیزی میگفت وقتی روی میز طرفهای مذاکرات رو می بینی با یک بطری آب روی آن و اینطرف دیس های میوه را فکر میکنی ما آنها را تحریم کرده ایم!!!!!!
سال ۵۶ قیمت چلوکباب برگ با نوشابه و ماست و گوجه و سماق و پیاز و نان در شمال تهران ۶۰ ریال و چلوکباب معمولی در جنوب تهران ۲۰ ریال، دستمزد کارگران و کارمندان ماهانه ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان. این ارقام را میتوان در اینترنت جستجو کرد و به اشتباه محاسباتی جناب علم الهدی پی برد. هدف از بیان اینگونه سخنان نادرست چیست؟
هدف تابناک از انتشار این مطالب و سانسور نظرات کاربران در مورد آن چیست؟
تیمهای بیت المال خور پرسپولیس و استقلال دیگه به آسیا هم گند زدن
مطمئن هستید میخواهید محله اسلامی ایجاد کنید نه مرکز کنترل مردم؟!!!
فکر نمیکنید دیگه این ترفندها کافیه
اگر کمک هم میخواهید کنید فکر کنم هزاران راه منطقی تر و بهتر باشه البته اگر بخواهید کمک کنید!!!!
تو که انقدر دوست داشتنی هستی چرا انقدر دشمن داری
پس ترک فعل نمایندگان چی شد عدم مسئولیت
هیچ!
حاجی علم الهدی....یک سوم حقوق یکروز کارگر حدود سی هزار تومنه وبا اون فلافل هم نمیتونه بخوره چه برسد به چلوکباب .....نکنه سر کوچه شما چلوکباب سی هزار تومنی خوب میدهند.....ادرس منزل لطفا!!!!!..
آقا زاده عزیز!! اتوبوس خوابی به این دلیل نیست که طرف کارتن پیدا نکرده که روش بخوابد!! بنده از شما آقازاده ها خواهش و تمنا می کنم که اتوبوس های مخصوص افراد بی سر پناه را جمع نکنید واقعا جمع کردن آن ها به این دلیل که از کارتن خوابی بدتره و یا اینکه چهره نظام آسیب می بیند جنایتی در حق افرادی است که حداقل می توانند کمی در این هوا گرم شوند و تمام شب را از سرما نلرزند.
قرآنی سر جدت کوتاه بیا بزار این مذاکرات به نتیجه مطلوب برای ملت ایران برسد
من حادثه دردناک سقوط هواپیمای اکراینی را به خانواده شهدا تسلیت عرض نموده و دولت ایران بایستی حتماً دلجویی نموده و غرامت منصفانه ای پرداخت نماید و چون حادثه در هوا و خاک ایران اتفاق افتاده مقصرین احتمالی مطابق قوانین ایران بایستی محاکمه شوند و دادگاه سایر کشورها و بین الملل فاقد صلاحیت می باشند
صرفنظر از نقش آمریکا در سقوط که با توجه به شواهد قطعی می‌باشد وزارت خارجه باید هشیار بوده و فقط با کشورهایی در این مورد مذاکره نماید که اتباع آن‌ها با گذرنامه آن کشور مثل کانادا و سوید و ویزای ایران وارد ایران شده و با گذرنامه مثل کانادا و انگلیس و سوید از ایران خارج شده اند
قانون ایران تابعیت مضاعف را برسمیت نمی شناسد
:))))))))))))))))
یه بارم فرمانده پادگان گفت تحصیل کرده شیمی کیه؟ چند نفر دست بلند کردن گفت برید با جوهر نمک توالت هارو بشورید.
در مورد حساسیت نماینده مجلس که نگران وضعیت سرخابی‌هاست و بدنبال محاکمه روحانی است عرض کنم چندسال قبل،یکی از همفکران بیناموس شما در مورد خصوصی سازی این دو باشگاه مخالف بود و علت واگذاری و مخالعت: ممکنه خریداران این دو باشگاه،از راه فوتبال محبوب بشوند و از فوتبال وهرد سیاست بشوند و با توجه به محبوبیت مردمی،دردسرساز بشوند!!! مثال هم زده بود:سیلویو برلوسکونی. حالا شما از چی میخوایی شاکی بشی؟شما با خودتون چند چند هستید؟!
بافرمایش آقای علم الهدی ازاین نظرکاملاًموافقم که مزد
کارکران برای سیرکردن شکم به نسبت قدیم بیشتراست ولی
یک اختلاف اساسی اینجااست وآن اینستکه به نسبت هفتاد
سال پیش توقع مردم وزیاده خواهیشان بیشترشده کسانی را
میشناسم که دردوران کودکی ماهی یکبارگوشت میخوردند و
سالی یکبارماهی آنهم ماهی دودی شب عیدنوروزفقط ولی دلشان شاد بودوامیدفراوان به اینده داشتندوهرگزازاینکه
چیزی کم یاندارندگله وشکایت نداشتندالبته اینجانب ازشهر
اصفهان حکایت میکنم هرگزبرای گردش ازشهری به شهر دیگری مسافرت نمیکردندوگردشگاهشان پل خواجوویاسی وسه
پل بودهمانها بمقامات علمی ارزنده ای دردهه های اخیررسیدند
باتلاش وکوششی که کردندوضع اقتصادی خوب وابرومندی دارند ولی طمع نداشتندوفرزندانشان ازنخبه گان ایرانی در دنیا هستندکه گاها برای سخنرانی های علمی به کشورمان دعوت میگردند ماامروزه زیاده خواه شده ایم کمترتلاش میکنیم
ولی بیشترمیخواهیم بجای تلاش حسرت زندگی دیگران را میخوریم وبجای انکه خودمان بالارویم اگرکسی رابالاترازخود
ببینیم میخواهیم بزمینش بزنیم اینست یکی ازعلل بدبختی
بسیاری ازما زیاده خواهی بیعاری وتنبلی و بجای کاروکوشش
حسادت وتنگ نظری که بصورت همه گیری جامعه مارامبتلاکرده
وگناه عقب ماندگیمان رابگردن همه کس بغیرخودمان میاندازیم
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۱۷:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
یک سر به دکتر بزن قرضاتم بخور
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
این نظر داماد گرامیه؟
بافرمایش آقای علم الهدی ازاین نظرکاملاًموافقم که مزد
کارکران برای سیرکردن شکم به نسبت قدیم بیشتراست ولی
یک اختلاف اساسی اینجااست وآن اینستکه به نسبت هفتاد
سال پیش توقع مردم وزیاده خواهیشان بیشترشده کسانی را
میشناسم که دردوران کودکی ماهی یکبارگوشت میخوردند و
سالی یکبارماهی آنهم ماهی دودی شب عیدنوروزفقط ولی دلشان شاد بودوامیدفراوان به اینده داشتندوهرگزازاینکه
چیزی کم یاندارندگله وشکایت نداشتندالبته اینجانب ازشهر
اصفهان حکایت میکنم هرگزبرای گردش ازشهری به شهر دیگری مسافرت نمیکردندوگردشگاهشان پل خواجوویاسی وسه
پل بودهمانها بمقامات علمی ارزنده ای دردهه های اخیررسیدند
باتلاش وکوششی که کردندوضع اقتصادی خوب وابرومندی دارند ولی طمع نداشتندوفرزندانشان ازنخبه گان ایرانی در دنیا هستندکه گاها برای سخنرانی های علمی به کشورمان دعوت میگردند ماامروزه زیاده خواه شده ایم کمترتلاش میکنیم
ولی بیشترمیخواهیم بجای تلاش حسرت زندگی دیگران را میخوریم وبجای انکه خودمان بالارویم اگرکسی رابالاترازخود
ببینیم میخواهیم بزمینش بزنیم اینست یکی ازعلل بدبختی
بسیاری ازما زیاده خواهی بیعاری وتنبلی و بجای کاروکوشش
حسادت وتنگ نظری که بصورت همه گیری جامعه مارامبتلاکرده
وگناه عقب ماندگیمان رابگردن همه کس بغیرخودمان میاندازیم
این محله اسلامی هم قرار هست مثل بانکها اسلامی بشه؟
آقای علم الهداپدرمن دردهه ۴۰با پنج سال کارگری درنارمک خانه حیاط دارخرید!زندگی بدون دغدغه وترس ازآینده بودوهمه آرامش داشتندحتی روحانیون!!
بعضی وقتها مرگ برای آنها که نمی فهمند چه می کنند و چه می گویند و با اعمال خود چه خسارتها به جامعه وارد می کنند بهترین نعمت الهی است
احمد نادری فکر میکنه با نام بردن روحانی ، پرسپولیس و استقلال میتونه خودشو مطرح کنه ولی نمیدونه که بیسوادی و بی کفایتی خودشو ثابت کرده
"صدیقی: خانواده‌های داغدار هواپیمای اوکراینی، بسیار نجیب، اصیل و بدهکار شهدا و انقلاب بودند" الان بدهی شونو دادن آقای صدیقی؟ خیالت راحت شد؟
مرسی آقای علم الهدی که اجازه مذاکره دادی.
آقای علم الهدی حتی قیمت چلوکباب را هم نمی داند.
آقایان من سال 54 پادو یک کارگاه بودم کارگرها ساعت ده صبح 10 ریال میدادند میرفتم براشون با یک نان ساندویچی که وسط آنرا با کره و مربای بالنگ و کمی هم خامه میگذاشت میخریدم ظهر هم که میشد میرفتند قهوه خانه دیزی میخوردند یا میرفتند چلوکبابی ضمن اینکه زن و بچه هم داشتند و باز هم محض اطلاع شما سال 56 صاحب کار نجاری من هفته ائی 4000 ریال یعنی چهارصد تومان با زن و بچه محصل درآمد داشت
احتمالا آقایان خوش نشین فکر میکنند حقوق یک کارگر یک مقدار کمتر از حقوق مسئولین بوده و مثلا چیزی در حدو 29 میلیون تومان در ماه درآمد دارند که با یک سوم مزد روزانه میتوانند چلوکباب پرسی 150000 تومان بخورند ولی تا آنجا که مسئولین هم مطلع هستند حداقل دستمزد روزانه کارگر حدود 130 هزار تومان هست . توصیه میکنم حضرات بجای گرفتن قیمت از دور و بری هایشان خودشان با لباس مبدل سری به بازار و فروشگاهها بزنند ببینند چه خبر است
لاف زدن رو تموم کنید تا مورد تمسخر قرار نگیرید
دولتی که بخواد کاری بکنه توی بوق نمیکنه
150 هزار ذلار برای هر جانباخته هواپیما یعنی نزدیک به سه میلیارد تومان
مگر نوع جانباختن در مبلغ دیه تفاوت ایجاد می نماید؟ این چه ریاکاری است؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۰۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
آخه تعداد زیادی از این جانباخته گان از فرزندان و نوادگان حکومتی ها بودند که ایرانی را که خودش ویران کردند مناسب فرزندان نمی دانستند.
قاآنی آمریکا را بیچاره نکن
اقای علام الهدی
در دوره شاه یک کار گر با حقوق کارگری می توانست ماشین و خانه بخرد
الان وضعین کارگری ما طوری شده که حتی نمی تواند خانه کرایه کند و باید شبها نشسته در اتوبوس بخوابد چه برسد به خرید خانه
دوما مگه با گفتن شما که فلانی شهید است خدا اجر سهید را به انها می دهد
البته قصد جسارت ندارم ولی چه بسا طرفی که کشته شده ممکنه به خدا هم اعتقاد نداشته باشه
حالا چون شما گفتید شهید یک راست رفت به بهشت
و در اخر مگه احتلاسها و دزدی ها در ایران ربطی به اینترنت دارد که با امدن اینترنت ملی قرار کم بشه
فقط با محدود کردن اینترنت ممکنه دزدی ها و اختلاس افسا نشه
که البته بعید می دانم با امدن اینترنت جهانی ایلان ماکس بشه جلوی ازادی مردم را گرفت
جناب علم الهدی، پدر مرحوم بنده قبل از انقلاب یک کارگر بودند

و روزی ۵۰ تومان دستمزد می گرفتند

و یک پرس چلوکباب کوبیده معمولی ۶ تومان بود

یعنی میتوانست روزی ۸ پرس چلوکباب بخرد .

الان حقوق یک کارگر ۱۳۰ هزار تومان است و یک پرس از همان چلوکباب ۹۰ هزار تومان است .!!!!
من با پرستویی موافقم. البته آن افرادی که به این سخنرانها گوش می دهند. مقصر هستند . واو را بالا بالا می برند. اگر همانجا به او تذکر داده شود دیگر جرات این گزافه گوییها را نخواهد داشت.
اقای علم الهدا مذاکره در دوران آقا داماد ایرادی ندارد یا در همه دوره ها ( دوره روحانی) ؟ اگر در همه دوره ها ایرادی نداشت پس رجز خوانی 8 سال گذشته شما و همفکران شما برای چه بود ؟
آقای علم الهدی چلوکباب شده جز آرزوهای قشر ضعیف. همون نون وپنیر و انگورهم نمی توانند بخورن
علم الهدا ظاهرا از نزد یه روز کارگر توی ایران با خبر نیست. مرد یه روز کارگر 885165ریال هست و یه دست چلو کباب 80گرمی حدودا 80هزارتومن. ایشون از قیمت ها هم خبر ندارند ظاهرا
چه هزینه هایی برای محله اسلامی شده و خواهد شد. معلوم نیست ایده اصلی این موضوع به کدام عقل کل و نخبه ای باز می گردد. دنیا در چه مسیری قرار دارد و اینها به چه چیزی فکر می کنند. بودجه بیت المال را به اینصورت هدر می دهند و انتظار بهشت را می کشند.
یعنی عاشقتم علی الهدی!!
دولت اسلامی دیگه از کجا در اومد
تا همین چند سال پیش هم میگفتند ماموران شاه تختی را کشتند
انتقام سخت و بیخیال شین لطفا
آقای علم الهدی

یک کارگر در آن دوران بعد از 5 الی 6 سال میتوانست خانه ای تهیه کند همسری اختیار کند و جداقل 3 تا 4 بچه را بزرگ کند
الان یک کارگر با حقوقش حداقل نیاز به 30 سال کار دارد که خانه بخرد همسر و فرزند پیش کش
امام جمعه اصفهان: سوق دادن زنان به ورزش و آرایش کار دشمن است!!!!!...... اگر اسلام این است، پس خداحافظ!!!
علم الهدی هیچ وقت فکر نمی کرد از مجلس روضه خانگی به ولایت خراسان برسد!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۸:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
هیچ وقتم فکرشو نمی کنه که یهو دوباره همه چی عوض بشه
جناب نادری پاسخگویی یا محاکمه دولت قبل برای مورد استقلال و پرسپولیس به اصطلاح برای فاطی تنبان نمی شود، کار از کار گذشته است . این دولت نیز فرصت داشت که اقدام کند ، چرا نکرد لابد به همان دلیل که روحانی نکرد.
تو رو خدا میشه دیگه انتقام سخت نگیرید
علم الهدی هنوز فکر میکنه مردم تو قرون وسطی زندگی میکنند و به امار دسترسی ندارند
الان با یه سرچ ساده در کمتر از 1 دقیقه میشه فهمید قدرت خرید مردم 45 سال قبل در چه حدی بوده
آفرین بر آقای پرستویی
واقعاً بعد از 43 سال وقت آن نرسیده مسئولین کمی از مشکلات مردم رو حل کنند واینقدر برای دنیا شاخ وشانه نکشند؟
آقای سردار قاآنی لازمه! لازم اکید هم هست.اگر مگر هم نداره! شعار نده.پس بسم الله این گوی و اینم میدان!
ساخت 11 هزار محله اسلامی؟!!!! یعنی فقط باید ظاهر رادرست کرد بی خیال باطل اسلامی مردم
دراین محله های اسلامی که می سازید تعداد دستشویی هایش را کم بسازید تا مردم کمتر به دستشویی بروند اصلا بهتراست دفترچه ورود به دستشویی صادر کنید تا مردمی که بیشتر از یک وعده غذا می خورند فقط یکبار بتوانند به دستشویی بروند وبرای بار دوم جریمه های کلانی به عنوان مالیات بر ارزش افزوده دستشویی اخذ کنید. بازهم بگم یا تا همین جا کافی است!!!! اگر تا همین مقدار را تابناک منتشر کند واقعا مردانگی کرده است بیشتر از آن را میدانم به دست تیغ سانسور خواهد سپرد.
یعنی در کل مطالب بالا 1 درصد امید به بهبود وضع مملکت ندیدم. واقعا چقدر غزت و احترامایران و ایرانی پایمال شده.
چه ااسان های با مزامی همچون تختی وجود داشته است. خدا رحمت کند
نه آقای قاانی لازم نیست
هیچ چیزی بدتر از لاف زدن نیست، البته اگر چارۀ دیگری دیگری باشد.
سردار قاآني عزيز اگر لازم باشد ؟!!!
به نظر شما سردار انتقام خون سردار دل ها لازم نيست ؟!!!!
انتقام سخت یعنی کار درست اقتصادی و لاغیر
علمالهدی خواب تشریف دارند
آقای قاآنی.اسراییل بدون اعتراف ضربه می‌زند.چرا ما کاری که هنوز انجام نداده ایم .گردن میگیریم
تواضع تا کجا ؟ حیف این نخبه ها نیستند که دانشجویان دانشگاهها ی ایران از وجودشان محروم باشن
ساخت ۱۱هزار «محله اسلامی» از سوی سازمان بسیج تا پایان سال آیندهراه حل امام جمعه قم برای «مشکل ها و مفاسد»: راه اندازی اینترنت ملی
علم الهدی: مذاکره برای کاهش هزینه مقاومت ایراد ندارد
روایت امام جمعه اصفهان از نقشه دشمن برای بهداشت، آرواکنش اکرمی به انتشار شایعات درباره کمبود برخی اقلام در بازارایش و ورزش زنان
قالیباف عضویت در هیات امنای دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی را نپذیرفت
صدیقی: خانواده‌های داغدار هواپیمای اوکراینی، بسیار نجیب، اصیل و بدهکار شهدا و انقلاب بودند
کاهش ۳۰ درصدی مصرف شیر و لبنیات در دو سال اخیر
سردار قاآنی: اگر لازم باشد، زمینه انتقام سخت را از داخل خانه‌های آمریکایی‌ها فراهم می‌کنیم
واکنش اکرمی به انتشار شایعات درباره کمبود برخی اقلام در بازار
واکنش سیدهادی خامنه‌ای به پدیده «اتوبوس خوابی»

تیتر های چشم نواز خوب ولی عمل صفر مطلق
اونا با 50 هزار تومان خانه خریدند. ما الان باهاش یک سطل ماست میتوانیم بخریم.
بعد تز چند روز که نظرها رو منتشر می کنی با سانسور شدید چاپ می کنی؟؟؟ آخه خبرهات که ارزش خوندن ندارن ما برای نظرهای مردم میاییم اینجا نه نظر ساندیس خوران سایبری
زنده باد سردار! مرگ بر منافق شكم پرست
سردار لطفا یک بارهم شده این انتقام سخت رو بگیرید ! (البته نه از هواپیمای خودمون ، بعد هم مثل اسرائیل گردن نگیرید! نه که انجام نداده از الان گردن بگیریم ! تا یادم هست نظامیهای انجام می دادند بعد سیاسیون اخبارش رو می گفتند ، الان نظامیهای ما هم مثل سیاسیون شدند و فقط وعده می دهند و سخنرانی می کنند !
سلام
مدتی هست دیده میشه سخنانی از یک سخنران بولد میشه و اونرا توهین به مردم و کذا وکذا قلمداد میکنن .گذشته از درست و غلط بودن این اظهارات باید توجه داشت سخنران برای مستمعین خودش در اون مجلس که احتمالا قبولش دارن و با توجه به حال و هوای اونها صحبت میکنه دلیلی نداره خطاب سخنران را خطاب عام تلقی کرد و جواب داد ....
بهترنيست براي گرفتن انتقام سخت به همه مردم ايران يك گوشي آيفون هديه بديدتاهيچ كس حسرت اپل تودلش نباشه.
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی