بازدید 176329
با مذاکرات هسته ای

حمله مذاکره کننده ارشد روس در وین به محمد جواد ظریف/برگزاری نشست اعضای برجام با آمریکا بدون حضور ایران /وزیر امور خارجه فرانسه: اطمینان دارم می‌توانیم در وین به توافق برسیم

دور هشتم مذاکرات وین از دوشنبه هفته گذشته (۶ آذر) آغاز شده و گفت‌وگوها در سطوح و قالب‌های مختلف جریان دارد.مذاکرات وین در حالی پیگیری می‌شود که قریب به اتفاق هیات‌های مذاکره کننده در گفت‌وگوهایی که با محور رفع تحریم‌ها در پایتخت اتریش جریان دارد نسبت به پیشرفت‌های حاصل شده در راستای دست یابی به توافق نهایی اتفاق نظر دارند.
کد خبر: ۱۰۹۷۵۸۳
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۶ 07 January 2022

حمله مذاکزه کننده ارشد روس در وین به محمد جواد ظریف/ تاکید طرف های مذاکره بر پیشرفت مذاکرات در وین/وزیر امور خارجه فرانسه: اطمینان دارم می‌توانیم در وین به توافق برسیم

بین الملل تابناک: دور هشتم مذاکرات وین از دوشنبه هفته گذشته (۶ آذر) آغاز شده و گفت‌وگوها در سطوح و قالب‌های مختلف جریان دارد.مذاکرات وین در حالی پیگیری می‌شود که قریب به اتفاق هیات‌های مذاکره کننده در گفت‌وگوهایی که با محور رفع تحریم‌ها در پایتخت اتریش جریان دارد نسبت به پیشرفت‌های حاصل شده در راستای دست یابی به توافق نهایی اتفاق نظر دارند.

برگزاری نشست اعضای برجام با آمریکا بدون حضور ایران
۱۴۰۰/۱۰/۱۷ - ۱۷:۰۴

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات هسته‌ای در سخنانی گفت: نشست سنتیِ اعضای برجام (بدون حضور ایران) و با حضور آمریکا در اواخر روز پنجشنبه برگزار شد.

بر اساس این گزارش، این مقام روسی افزود: به دلیل محدودیت‌های مربوط به کووید -۱۹ مذاکره‌کنندگان در جریان نشست مذکور از ماسک استفاده کردند.

وی در ادامه افزود: ما یک بحث هدف‌گذاری‌شده درباره یکی از دشوارترین موضوعاتِ دستور کار مذاکرات وین را انجام دادیم.

سخنگوی آژانس اتمی: نصب دوربین‌های مجتمع تسا قبل از پایان سال 2021 انجام شد
۱۴۰۰/۱۰/۱۷ - ۱۵:۰۸

«استفانی لیختن‌اشتاین» خبرنگار غربی مستقر در وین اتریش که برای فارن پالیسی و ایندیپندت می‌نویسد، در توییتی اعلام کرد سخنگوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به او گفته که این نهاد تا پایان دسامبر ۲۰۲۱ کار نصب دوربین‌های جایگزین دوربین‌هایی که از مجتمع تسا در کرج خارج شده بودند و همچنین سایر فعالیت‌های فنی مرتبط را به انجام رساند.

«رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عصر روز چهارشنبه ۲۴ آذرماه اعلام کرد که بر اساس توافق صورت گرفته بین ایران و آژانس، دوربین‌های این نهاد در مجتمع تسا کرج طی روزهای آینده نصب می‌شود.

وی در توییت‌هایی ضمن اعلام این توافق، افزود «این برای راستی‌آزمایی تحت توافق هسته‌ای ایران مهم است و کار برای رسیدگی به سایر موضوعات پادمانی باقی‌مانده ادامه خواهد یافت».

پس از آن، «بهروز کمالوندی» معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران در توضیحاتی درباره توافق با آژانس برای نصب دوربین‌ها در مجتمع تسا کرج گفت: دوربین‌ها پس از نصب عکسبرداری کرده و عکس‌ها در حافظه دوربین‌ها حفظ شده و‌ وقتی حافظه‌ها پر شود، کارت‌های حافظه استخراج و در مهر و موم مشترک ایران و آژانس قرار گرفته و آژانس به هیچ وجه به این اطلاعات دسترسی نخواهد داشت.

وی توضیح داد: این امر بر اساس قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران، مصوب مجلس شورای اسلامی صورت می‌گیرد که بر مبنای آن آژانس نمی‌تواند نظارت‌های فراپادمانی داشته باشد.

کمالوندی در خصوص زمان تحویل اطلاعات به آژانس گفت: تنها در صورتی اطلاعات ضبط شده در اختیار آژانس قرار خواهد گرفت که هدف قانون مذکور حاصل شود. به عبارت دیگر هنگامی که تمامی تحریم‌ها لغو شود، می‌توانیم این اطلاعات را در اختیار آژانس بگذاریم تا از آن‌ها در تداوم دانش نظارتی خود موسوم به knowledge of continuity استفاده کند.

کمالوندی در پایان گفت: مسئله دیگر در ارتباط با موضوعات مورد علاقه طرفین است که بر اساس گفت‌وگوها مقرر شده است بحث‌ها و تبادل نظرها به منظور رفع و حل و فصل این موضوعات، ادامه پیدا کند.

حمله مذاکزه کننده ارشد روس در وین به محمد جواد ظریف
۱۴۰۰/۱۰/۱۷ - ۱۴:۲۴

نماینده روسیه در مذاکرات وین که در پاسخ به اظهارات یکی ایرانی توئیتی توهین‌آمیز را نسبت به وزیر امور خارجه پیشین کشورمان منتشر کرده بود بعد از دقایقی توییت خود را حذف کرد.

 پس از آنکه یک کاربر ایرانی در توییتر خطاب به مذاکره کننده روسیه در مذاکرات برجامی نوشت: محمد جواد ظریف درباره نقش منفی روسیه در مذاکرات حق داشت، اولیانوف در صفحه توییتر خود نوشت: شما آزاد هستید که بر اساس نظرات شخص دیگری تحت تأثیر دندان درد، سردرد یا موارد دیگر، خود را گمراه کنید.

حمله مذاکزه کننده ارشد روس در وین به محمد جواد ظریف/ تاکید طرف های مذاکره بر پیشرفت مذاکرات در وین/وزیر امور خارجه فرانسه: اطمینان دارم می‌توانیم در وین به توافق برسیم

لازم به توضیح است که نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی این توییت را بعد از مدتی حذف کرد.

اولیانوف البته پیش از این، توییت دیگری با آوردن نام ظریف منتشر کرده بود که آن را حذف کرد. او نوشته بود: «شما مختارید که بر اساس نظرات آقای ظریف، خود را گمراه کنید.»

 

دیروز و هشتمین روز از دور هشتم مذاکرات وین در حالی سپری شد که قریب به اتفاق هیات‌های مذاکره کننده در گفت‌وگوهایی که با محور رفع تحریم‌ها در پایتخت اتریش جریان دارد، نسبت به پیشرفت‌های حاصل شده در راستای دست یابی به توافق نهایی اتفاق نظر دارند.

در همین رابطه، ژان ایو لودریان امروز جمعه در مصاحبه مشترک با رادیو آر ام سی و تلویزیون بی اف ام گفت که در مذاکرات برجام پیشرفت حاصل شده ولی زمان رو به پایان است.

 خبرگزاری رویترز نوشت که لودریان در گفت و گو با این رسانه های فرانسوی افزود: من هنوز معتقدم که می توان به یک توافق دست یافت ولی زمان رو به پایان است.

حمله مذاکزه کننده ارشد روس در وین به محمد جواد ظریف/ تاکید طرف های مذاکره بر پیشرفت مذاکرات در وین/وزیر امور خارجه فرانسه: اطمینان دارم می‌توانیم در وین به توافق برسیم

دیپلمات ارشد فرانسه اضافه کرد: در چند روز اخیر در مسیر مثبتی حرکت کرده ایم اما مهمترین موضوع، زمان است چرا که اگر به سرعت به توافقی دست نیابیم، چیزی برای مذاکره وجود نخواهد داشت.

سئول: دارایی‌های مسدودشده ایران باید به زودی آزاد شوند

وزارت خارجه کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد معاون وزیر خارجه کره جنوبی در دیدار با معاون وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرده دارایی‌های بلوکه‌شده ایران به زودی آزاد شوند.

وزارت خارجه کره جنوبی در این بیانیه خاطرنشان کرده دیپلمات‌های ارشد دو کشور در وین در خصوص آزادسازی دارایی‌های بلوکه‌شده ایران به رایزنی پرداختند.

طبق این بیانیه، «چوی یانگ-کان»، معاون وزیر خارجه کره جنوبی و «علی باقری»، همتای ایرانی او در خصوص اینکه دارایی‌های ایران بایستی به زودی آزاد شوند تفاهم داشتند.

در بیانیه وزارت خارجه کره جنوبی همچنین تصریح شده دو طرف در خصوص انجام رایزنی‌های کاری بر سر جزئیات مربوط به روند انتقال این پول توافق کردند.

بدهی کره جنوبی به ایران در ازای خرید میعانات گازی در دو بانک این کشور، مجموعاً به ارزش هفت میلیارد دلار است که از سپتامبر ۲۰۱۸ میلادی (شهریورماه ۱۳۹۷) به بهانه تحریم‌های آمریکا پرداخت نشده است.

چوی هفته جاری با «راب مالی» نماینده آمریکا در امور ایران و مذاکره‌کننده ارشد هیأت آمریکایی در مذاکرات وین و همچنین «انریکه مورا» معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده مذاکرات وین ونمایندگان فرانسه، آلمان و بریتانیا دیدار و گفت‌وگو کرده است.

چوی جونگ کان روز سه‌شنبه ۱۴ دی ماه برای دیدار با نمایندگان کشورهای عضو برجام و ایالات متحده عازم وین شد تا در یک دیدار پنج روزه در خصوص روند پیشرفت مذاکرات وین برای رفع تحریم‌های یکجانبه علیه آمریکا و روشن شدن وضعیت دارایی‌های مسدود شده ایران با نمایندگان آلمان، روسیه، چین، آمریکا، فرانسه و ایران و معاون رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفت‌وگو کند.

دیدار اولیانوف با همتای سعودی خود

میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین المللی در وین با همتای سعودی خود دیدار کرد.

اولیانوف که به عنوان نماینده روسیه در مذاکرات وین حضور دارد، در صفحه توئیترش از دیدار با نماینده دائم عربستان سعودی در سازمان‌های بین المللی و مقام‌های ریاض در وین خبر داد و اعلام کرد که آنها را در جریان وضعیت مذاکرات وین قرار داده است.

این دیپلمات روس افزود: همچنین نقطه نظراتمان در مورد چشم اندازهای گفتمان امنیتی در منطقه خلیج فارس را تبادل کردیم.

اولیانوف امروز با «چوی جونگ کان» معاون وزیر خارجه کره جنوبی که برای گفت و گو در مورد دارایی‌های بلوکه شده ایران به وین آمده بود، دیدار کرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۹
در انتظار بررسی: ۲۵
انتشار یافته: ۲۲۹
خون ملت رو به جوش نیارید.هرگونه رابطه با روسیه باید قطع بشه.
این کشور نصف ایران رو تجزیه کرده و به حرم امام رضا توپ زده.
این کشور هیچ احترامی برای ایران قائل نیست و از ما به عنوان کارت بازی در مقابل غرب استفاده میکنه.
جنگ ایران و آمریکا به نفع چین و روسیه هست چون از این طریق چین به راحتی به فعالیت هاش علیه تایوان و توسعه طلبیش ادامه میده و روسیه از این طریق با سلاح هایی که ارتش آمریکا تا حالا رو نکرده آشنا میشه.
روسیه به گفته ی خود پوتین و نتانیاهو و حالا هم بنت،بهترین دوستان هم هستن.
مرگ بر روسیه و حامیان این ملعون ایران خوار
پاسخ ها
ایران
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
مرگبر هیچ کس نباشد، باید با تمام دنیا هوشمندانه تعامل کرد، همه مردمان متمدن بدنبال منافع ملی خود هستن،و باید با همه اونا هوشمندانه تعامل داشت
نعمت
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
ایران حتی زمان ترکمنچای اینقدر تحقیر نشده بود
رحیم شاکری فرد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
چرا این حرفها در زمان قدم زدن ظریف با جان کری یادتان نبود
عجیب
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
آقایان مجلسی و تیم عزیز مذاکره کننده لکه ننگ برجام را دو دستی چسبیدید که مثلا نقش اصلی خودتون در افزایش قیمت و تورم و ...کشور در نتیجه تحریم و نبود برجام را ثابت کنید؟ مگر نگفتید کشور بدون برجام جزو اقتصادهای برتر دنیا میشود پس بیخیال مذاکره شوید. در ضمن تا ظریف و روحانی بودند عربستان و ...وارد برجام نشده بودند ولی ارباب روسیه بدون نظر ملت ایران، عربستان رو هم وارد بازی کرد یعنی اضافه شدن مشکلات منطقه به برجام!!!!! خب سه سال پیش دوره ترامپ قبول میکردید همین بند را!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
دیگه تو هم از اونور بام افتادی . روسیه کشورقدرتمندیه که همسایه ما هم هست و باید روابط خوبی باهاش داشت . اینکه اینقدر در مقابلش وابدیم و بهش اطمینان کنیم بده . باید روابط متعادلی با قدرتهای دنیا داشت که دیگه اینها از کارت ما استفتده نکنند و ما باید بارابطه درست با کشورها بتونیم فشاربیاریم و امتیاز بگیریم .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
مرگ بر روسیه مرگ بر چین خالق ویروس چینی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
اولیانوف غلط کرده و شِکَر زیادی

خورده که به ظریف توهین کرده

متاسفانه تندروهای جبهه

پایداری و کاسبان تحریم در

داخل آنقدر افسار روسها را شُل

و دراز بسته اند

که بسیار بیشتر از دهانشان و

کوپن شان حرف می زنند

دقیقا رفتار روسها ، دخالتهای

انها را در دوران فلاکت قاجاریه

را به یاد می اورد

ولی بشدت کور خوانده اند و حماقت کرده اند

مردم و خیلی از مسولان کشور اجازه نمی دهند

که روسها و یا هر کشور دیگری در امور داخلی ما دخالت و فضولی کنند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
رابطهه با روسیه روقطع کنیدوباآمریکای جنایت کار رابطه داشته باشیم چی میگی. خیلی شما اسکلها دوست دارین ایران ازچین وروسیه دورباشه که هرغلطی خواست امریکا بدون وتو انجام بده. بدبخت همین روسیه وچین اگه باامریکامتحدبودن الان 10تاقطعنامه علیه ایران صادرمیشد. درضمن شاهان احمق وزنباره قاجارباعث برباد دادن کشورشدن.
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
دیپلماسی در واقع تحمیل شرایط ومنافع یک کشور بردیگری است مسلما در بازی باغرب روسیه از ایران برای حفظ واحیای منافع خود استفاده ودر ظاهر از منافع ایران دفاع میکند به تاریخ هم نگاه بکنی روسیه دشمن خونی ایران است ما برای حفظ منافع خود باید با غرب همسو شده وزیر پای روسیه را خالی بکنیم چون یک روسیه نیمه جان وضعیف به نفع ایران ومنطقه وجهان است در قلمرو واطراف روسها کدام کشور مقتدر وصاحب اقتصاد قوی وجود دارد که ایران هم دومی باشد روسیه همیشه در تنگنای بحرانهای سیاسی متحدان خود را رها ومنافع خود را تامین کرده است انشالله دیپلماسی کشور مانیز مثل دیگر کشورها اولویتشان منافع مردم وکشور باشد وبه سرابهایغیرواقعی روسیه تن در ندهند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
آدم لذت می بره سوختن و جلز و ولز کردن غربگداها رو میبینه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
اون موقع که غرب مخصوصا امریکا ملت ایران تروریست خطاب کرد و یا ونندی شرمن که تو تیم همین اوباما و دوستان شما بودند دی ان ای ایرانی ها را مورد عنایت قرار داد خود شما به جوش نیامد؟
هنوز نفهمیدید با برجام امضاء شده گمراه شدیم یا نه؟
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
جنگ ایران و آمریکا چیزی نیست که علتش ایران یا روسیه باشه
همون طور که علت کودتای 28 مرداد، ملت ایران نبود
سرنگونی هواپیما با 290 مسافر بی گناه، تقصیر مردم بیچاره ایران نبودند
پاره کردن برجام هم به خواست ترامپ و پمپئو آمریکایی بود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
خیلی ساده است فهم و درک چرائی نقش منفی روسیه در مذاکرات:
روسیه فقط و نفت و گاز و سلاح میفروشد تا زنده بماند. اگر ایران با غرب ستیز و نبرد نافرجام خود را تمام کند و عقل و فهم و شعور جایگزین شعار و فرصت سوزی شود آنوقت ایران توانائی تامین گاز اروپا را خواهد داشت و آنوقت اروپا از روسیه گاز نخواهد خرید و روسیه بیچاره میشود.
پس ایران عقب افتاده و درگیر جنگ با غرب و آمریکا بنفع روسیه کار میکند ....
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
حالتون خوبه؟؟!!بااین استدلال شما،تمام کشورهای همسایه هم بایدروابطشون با ایرانو قطع کنن!!چون چندصدسال قبل ایران به کشورشون حمله کرده واونهاروقلمروخودش کرده!!!..هنوزحالیت نیست که هرکشوری براساس منافع خودش روابطشو بابقیه کشورهاتنظیم می کنه،ودرروابط بین الملل چیزی به نام دوست نداریم واین جزوهم وخیال نیست!!!این بازی باکارتهای مختلف کاریه که کشورماهم دربعضی مواقع استفاده کرده ومیکنه!!!مگه نه اینکه الان گروههای شیعی منتسب به ایران درعراق ولبنان ویمن و.... بعنوان کارتهای بازی ایران درمقابل بقیه کشورهاو.. هستن!!!هرکشوری بایدبلذباشه واگه نباشه کلاهش پس معرکس،که چجوری کارتهای بازیشو درمقابل بقیه افزایشبده وهم اینکه چجوری وچه موقع ازشون استفاده کنه!!شمافکرمی کنی روسیه ویاهرکشوردیگه ای حاضره یه کشورباقدرت نظامی هسته ای رودرکنارمرزهاش تحمل کنه وهیچکاری هم نکنه؟؟!!!اگه تابحال به این فکربودی،زهی خیال باطل!!!مابایدباهمه کشورهاییکه به رسمیت می شناسیم روابط مناسب داشته باشیم ولی به فکرمنافع ملیمون هم دراین وابط باشیم!!به قولی:باهاشون دست بدیم ولی بعدش مواظب انگشتامون هم باشیم!!!
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
این ناشناس عزیز چرا با پرچم آمریکا بماند
ولی وقتی آمریکا به هیچ یک از تعهداتش عمل نمیکنه و
براش موافقتنامه های خودش بی ارزشه چکار باید کرد التماس
مردم باید از گرسنگی بمیرند و همه چیز آشوب باشه و عده ای هم بگویند چرا نیست و مردم را تحریک به شورش کنند تا آمریکا راضی بشه برای عهد و پیمانش ارزش قائل بشه
به اون ایرانی چه ربطی داره الان رفته همچین حرفی زد مثل اینک لیبرال دارن میسوزن که برجام بهتری داره امضا میشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
شما که قرار بود آتیشش بزنید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
چه حرف مفتی!!! به ایرانی ربطی نداره به اون روس ربط داره ...
دوران وارونه ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
برجام بهتر؟ چی مصرف کردی؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
اولاً به اون ایرانی همانقدر ربط داره که به شخص اول کشور و نفر دوم و سوم و الی آخر در این کشور ربط داره
ثانیاً خدا کنه که برجام بهتری امضاء بشه
ثالثاً هر چی که امضاء بشه خلاصه یک روزی منتشر میشه و اونوقت است که مقایسه برجام بد با خوب و مسببین این خوبی و بدی باید در مقابل ملت ایران جواب بدهند و هزینه هایی را که بر این ملت تحمیل کرده اند را پاسخ بدهند تا سیه روی شود هر که در او غش باشد !
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
چیه روسگدا!! به اربابت برخورده عصبانی هستی ؟!! چه طور امور ایران به اون روسی ربط داره اما به ایرانی ربط نداره ؟!! متاسفانه این امتیازیست که یک گروه ناتوان که جرات رویا رویی با امریکا رو ندارن به این دشمن دیرینه دادن که حمایتهاش از صدام طی جنگ ۸ساله از خاطرها نمی ره !!
ناشناس
| Canada |
۱۹:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
خخ خخ خخخخ برجام بهتر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شما ها که تا چند وقت پیش می خواستین برجام رو اتیش بزنین و به صورت نمادین و به شکلی که ابرو حیثیت ما رو بردین تو مجلس یه تیکه کاغذ پاره رو اتیش زدین؟ پس چی شد؟ الان طرفدار برجام بهتر هستین؟ بله درسته! تا دیروز بیرون گود بودین و فقط زر مفت می زدین!! اما الان دیگه همه چی یک دست شده! فهمیدین که با جیب خالی نمیشه مملکت داری کرد! با جیب خالی نمیشه دهن حوثی ها رو بست و یا بقیه.. پس چی بهتر از اینکه یه برجام دیگه بیاد وسط. شماها که می گفتین با کشوری که سردار سلیمانی رو ترور کرد تحت هیچ شرایطی مذاکره نمی کنیم!!!!!!! حالا نماینده روسیه رو به جای خود می فرستین که مذاکره کنه؟ واقعا که خیلی خیلی خیلی خنده دار و احمقانه هست این کاراتون.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
مثل اینکه اون ایرانیه که به اربات توهین کرده تو بیشتر نارانت شدی .وای بر مز....ر بی جیره مواجب
ناشناس
| United States of America |
۱۹:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
شما مثل اینکه خیلی پرت هستی داداش. البته دوستان در همینجا پاسخ های خوبی به شما دادن! این برجامی که میخواین دوباره برگردین بهش همون برجام قبلی هست که به توصیه! دوستان روس و چینی خودتون باید بعد از چند ماه وقت تلف کردن و کلی اتلاف پول و ضرر به ملت و کشور همون رو قبول کنید!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
فعلا که روسها اجازه نداده اند

تا همان برجام زنده گردد

و مانند نخود هر آش خود را وسط انداخته اند

و فکر کردند که ایران در دوران تاریک قاجاریه است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۳۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
ایران و باقری کاره ای نیست.
تا جناب پوتین چه درنظرآید وچه مقبول افتد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
فهمیدی چی گفتی؟؟؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
هیچ کشوری و هیچ فردی به اندازه ی ظریف و دارو دسته ی نیویورکی و گرین کارتی اش به ایران و ایرانی خیانت نکرد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۲:۳۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
تاریخ را بخوانید تا ببینید کی و کجا روسیه دلش برای ایران و ایرانی سوخته....!!!!! شما یک کشور در دنیا نام ببره که با روسیه متحد باشه و نان برای خوردن داشته باشه!!!! نهایت حماقت اتحاد با ردسیه است!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
معلومه خیلی پرت و سیر هستی؟؟!!مرد حسابی یکبار هم شده تاریخ را فقط ورق بزن و عکسهای آنرا ببین اصلا" لازم نیست بخوانی فقط نگاه کن آنوقت خیانت روسها را خواهی دید.
ناشناس
| Germany |
۱۵:۳۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
اگر یک ذره غیرت داشتی، با دیدن این تعداد امتیاز منفی، میرفتی و گورت رو گم میکردی
امیدوارم مذاکرات به نتیجه برسند چون دولت با تصمیمات اقتصادی جدید در حال انتقال همه فشارهای تحریم‌ها به مردم است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
البتّه با کمک مجلس
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
مگه فشاری هم مونده که دولت تدبیر و امید به مردم وارد نکرده....
لعنت بر روسیه و چین و ایادیشان
پاسخ ها
ایران
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
درود بر همه کشورهای دنیا مخصوصا آمریکا، چین و روسیه که با عقل و منطق و هوش برای منافع ملی خود تلاش میکنند و با اینکه هر سه بسیار قدرتمند هستن اما با هم تعامل هوشمندانه دارن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
واقعٱ لعنت برکشورامریکا وغربیها که باعث تحریم ایران شدند. خب اسکل همین چین اگه نفت ایران رو نخره پس..... بیادبخره. گرچه امثال شماها خیلی ازدوستی ایران باچین وروسیه نگرانید. خب باشید
ناشناس
| Germany |
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
انرژی مثبتتون چی شد پس
هر چی ارباب روسیه بفرمایند
برجام که میگفتن بده چی شد که حالا دولت جدید هم شدیدا دنبال برجامه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
برجام از ابتدا هم خوب بود ولی چون احمدی نژاد رو دیگه قبول نداشتن دادن به روحانی ولی دیدن برای روحانی اعتبار میاره برای همین زدن زیرش
کلا همه ی چیزهای خوب، خوبه به شرطی که از کانال اینا و به نام اینا باشه تا سر ملت منت بذارند
خیانتی که ظریف کرد و مانع برقرار کردن روابط دوستانه ایران با آمریکا و اسرائیل در تاریخ ثبت گردد و فراموش نمی کنیم درود بر دکتر باقری که دنبال دوستی و رفاقت با آمریکا و اسرائیل و عربستان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
جوک نوشتی؟ خودت فهمیدی چی گفتی؟
ناشناس
| Netherlands |
۱۸:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
به تو میگن نمونه ای بارز از ستون پنجم.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۲۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
نمونه بارز یه اصولگرا. همه چیز من
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
قبل از مصرف حتما ساندیس رو بیست دقیقه در آب جوش قرار دهید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۰۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
خيلي مارموزي !
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۱۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
ایمیل خودت رو بزار با کد ملی تا سریع یه نسخه الکترونیک برات نوشته بشه عزیزم. بنظرم تا لحظه ای که داروهات رو به دستت نرسوندن و یک دوره مصرف نکردی بیرون نرو از خونه!!!!! خودت نفهمیدی به چپ نظر کردی یا راست؟ ظریف خائنه و باقری رابطه با اسراییل برقرار میکنه .......
ناشناس
| United States of America |
۱۹:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
چندین بار گفتیم که جنس رو از موتوری و جای نا معتبر نخرید ولی متاسفانه باز هم هموطنان گول میخورن و جنس بد مصرف میکنن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
ظریف مرد باشخصیت ایران بود وهست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
اقای عشق رئیسی. حداقل ظریف یکخورده انگلیسی یاد داشت ولی نه درست وحسابی ولی باقری وبقیه مذاکره کننده حتی انگلیسی یادندارندحرف بزنندکه باعث ابروریزی هست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
این پیام جنبه طنز داره و نکته ظریفی داره ....
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
ای بابا
خب بچه زبونش توی دهنش نچرخیده و اشتباه گفته
امشب قرصاش رو میدیم درست میشه!!!!
شروم شوبی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
جناب حالت خوبه؟ کن آی هلپ یو؟
به هرایرانی که نماینده روسیه حمله کند یا بد و بیراه بگوید بی تردید مطمئن باشید که فرد مورد حمله یک ایرانی صد در صد وطن پرست است.
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۸:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
تنها به شرطی که در حال پرستش غرب نباشه و دلیل حمله هم همون غرب پرستی نباشه.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۲۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
شما شرق پرستا بهتره ساکت باشید.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
ببین مثلاً ایرانی وطن پرست! خواستی دندون مصنوعی بزاری جنس آمریکاییش بیشتر بهت میاد جنسش هم خوبه! هر چی داشتی ریخت تو دهنت!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
حرف های ظریف تلخ بود برای روس ها
...و البته برای خیلی ها
عاقلان دانند....
وقتی یه عده از دوستان مواظب صحبت کردنشون نیستند، باید هم یک اجنبی فرصت طلب به این بزرگوار توهین کند.
پادوهای روحانی و ظریف از به نتیجه رسیدن مذاکرات آتش گرفته اند. خخخخ ظریف هنوز دلش پیش بایدن آلزایمری هست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
ساندیس را خنک‌بنوشید.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
بنده خدا اومدید زیر برجام ظریف بزنید که همین روس ها بهتون نهیب زدن واخم کردن واجازه ندادن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
بدبخت تو که جرات نداری که با آیدی ایران و بدون فیلتر شکن بیایی ، پس مزخرف نگو و دوغت رو بنوش
محمود‌
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
اندر‌ نتایج‌ خوردن ساندیس‌ نامرغوب‌ !!!
مرگ‌ بر روسفیلهای‌ خائن‌
بر‌ کسانیکه‌ مملکت را دودستی تقدیم‌ روسیه‌ کردند‌
بر‌ انهایی‌ که ایران‌ بزرگ‌ را به این‌ روز‌ انداختن‌ . .مرگ‌
ناشناس
| United States of America |
۱۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
اصلا اگه فهمیدی چی گفتی و ربطش به این مطلب چی بود ؟!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
یعنی جدی جدی دست ساقی شما احمق ها رو رو باید بوسید... چی میزنید اخه این حجم از نفهمی تو شما متمرکزه...
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
بزن بیشتر. هنوز کم زدی. بزن تا بترکی
شروم شوبی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
ای دربدر.عقده های کی و کجا رو خالی میکنی؟
پس بالاخره عربستان هم‌ همانطور که میخواست خودش را یه جورایی به مذاکرات برجامی وصل کرد. تا کور شود هرآنکس که نتوان دید. دیگه تا بیشتر افتضاح نکردید جیب ملت و خزانه را بیشتر واسه مذاکرات نمایشی و مانورهای سیاسی خالی نکنید زودتر امضا کنید برگردید ایران. تعطیلات و حراجهای کریسمس و سال نو هم به پایان رسیده دیگه ممکنه حوصله اتان از سر بره. مردم دارند زیر فشارهای مختلف خفه میشوند خجالت بکشید از این همه فریبکاری و دروغ!
روسیه هیچوقت نمیخواهد تحریم ومذاکره به پایان برسد روسیه از تخریم ایران سود میبرد
یک واقعیت عیر قابل انکار اینه که اگه جناب ظریف و تیم اش در راستای برجام درست عملکرده بودند الان شرایط کشور این طور فاجعه امیز نبود.
همه چیز رو دادند (برد !!! برد !!!) لااقل با دلسوزی برا مردمی که اونا رو سر کار اورده بودند یه گشایشی برای مردم هدیه میاوردند.
دلشون برای مردم نمی سوخت !!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
درود بر ارتش سایبری
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
جوجه را آخر پاییز می شمارند فعلاً عجله نکنید بگذارید متن امضاء شده توافق منتشر بشود آنگاه دنبال خدمتگذار و خیانتکار باشید !
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
از اظهار نظر بی سر و تهی که نوشتی معلومه که نه از برجام چیزی سرت میشه و نه از وضع مملکت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
بابا کی میخواین دست از این بازی کثیف خودتون بر دارین؟! الان مگه غیر از برجام دارین گفتگو میکنین؟! ضمن اینکه تیم ظریف اینا در مذاکرات بازگشت به برجام دنبال تضمین دولت آمریکا برای باقی ماندن در برجام بودن ولی این آقای باقری شما اصلا معلوم نیست حرف حسابش چی هست ؟!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
یک واقعیت غیر قابل انکار هم اینه که اگر ظریف وتیمش در راستای برجام درست عمل «نکرده بودن » ترامپ از برجام خارج نمی شد و تیم مذاکره کنند رئیسی که از مخالفان سرسخت برجام بودند الان پیگیر اجرای مجدد آن نبودند !!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
یک سری رو اجیر کردن بیان تو کامنتها برن رو اعصاب ملت... اخه جیره خور... این تیم جدید تو امور یومیه شون هم موندن...
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۲۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
خیلی پررو هستند رفقای کلید ساز که مملکت رو به باد دادن حالا هم طلبکارند
اگرروسیه ازمذاکرات کناربکشه همه چیزبخیر و خوشی پایان می یابد
براتون متاسفم این حجم از استقلال واقعا در تاریخ ایران بی سایقه بوده !!! برای خودمون هم متاسفم برای تو سانسور چی هم متاسفم
به جایی رسیدید که یه روس به خودش اجازه میده به وزیر خارجه پیشین این مملکت توهین کنه ؟؟؟ شرم بر شما ، ایرانی نیستی سانسور کنی
روسیه یونجش زیاد شده. داره عرعر می‌کنه
الآنم برای تیم ایرانی مذاکره کننده شده آقا بالا سر
چه مذاکره کنندگان عزتمندی!!!!!!
جناب آقای سفیر روسیه، ما تحت تاثیر سخنان کسی نیستیم ما تحت تاثیر قراردادهای نگنین ترکمنچای، گلستان، خنجر از پشت در جنگ با صدام، تاخیرهای مکرر در راه اندازی نیروگاه اتمی، تحویل اس ۳۰۰، جنگنده سوخو ۳۰، همکارب با اسراییل در بمبارات مواضع ایران در سوریه و صدها بار خیانت به ایران و بازی با کارت ایران در برابر آمریکا هستیم
کافیه یا بازم بگم؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
ولی ما قطعاً فرزندان قهرمانانی هستیم که گریبایدوف را به درک واصل کردند !
رامین
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
درود به شرفت
ما که نفهمیدیم نماینده ایران در مذاکرات اولیانف هست یا آقای باقری کنی اف ! یا برعکس ایران نماینده اولیانف هست !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
این همون مذاکره با عزت هستش که وعده داده بودن و کشور یکسال معطل کردند
دراینده درباره نقش گمراه کننده تیم سابق نیویورکی بیشترخواهیم شنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
پس بی زحمت در مورد تیم مذاکراتی جدید مسکویی هم افشا گری کنید روشن شیم .
روسیه خائنترین کشور به ما بوده است چرا ما باید مهره روسیه در روابط بین الملل باشیم؟! روسیه هرگز خیر خواه ما نبوده و نخواهد بود.
خوب دیگه کسی که حالیش باشه به درد این استعمارگران نمیخوره
بزودی مثل استقلال و پرسپولیس که از رقابتهای اسیایی حذف شدند، ما هم از جهان حذف میشویم .....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه براحتی میتونم یک لیست بلند بالا از کسانی که قصد داشتند ایران و ایرانی را از صفحه روزگار محو کنند را عرضه کنم که همگی آنها در ذباله دان تاریخ دفن شده اند و ملت ایران همچنان سرفراز ایستاده است و چونان همیشه از این پیچ تاریخی هم سرفراز عبور خواهد کرد به کوری چشم دشمنان !اجنبی پرستان و ستون پنجم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۴:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
بله از این پیچ تاریخی هم عبور خواهید کرد، برجام رو پاره کردند شما قرار بود آتش بزنید، روحانی و ظریف با برجام خیانت کردند، شما همون رو دارید احیا می کنید. به روحانی می گفتند هسته ای عزیز رو دادی چی گرفتی! حالا شما برید هسته ای عزیز رو ندید و همه چی بگیرید. خدا کنه توافق نشه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
ناشناس 18:47
لیست بلند بالات در رأس امورند
روس ها و چین فقط دنبال منافع خودشان هستند و اگر به ظریف حمله می کنند حتما کاسه ای زیر نیم کاسه هست
ما از ترس غرب آن قدر عقب رفتیم که در دامن شرق افتادیم و آنها دلسوز و دوست نیستند
ظریف و روحانی معقول تر بودند
وقتی سرایدار روسیه در تهران همه کاره است اولیانف جای خود دارد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۰۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
این یکی خوب اومدی
عامل اصلی تصویب نشدن برجام وهمه کارشکنیها همین دولت کثیف روسیه چین هستند که بتونن از منافع تحریم ایران نهایت استفاده رو ببرنن
نماینده روسیه غلط بیجا کرده که به دکتر ظریف عزیز توهین میکند..اتفاقا با اخراج روسیه از مذاکرات هسته ای،،قطعا توافقی خوب نصیب ایران عزیز میشود..
ما باید از این به بعد خیالمان کاملا راحت باشه چون روسیه عزیز کماکان به ایران کمکهای بی شایبه میکنه. خدا رو شکر و تشکر از رییس پوتین
ظریف خودش انتخاب کرد که اینطور زندگی کنه که روس ها بهش توهین کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
حالا اون روس یک شکری خورد در عالم سیاست این چیزها مهم نیست شما به دل نگیر !
خدا کنه بعد از این همه وابستگی به روسیه در مذاکرات مجبور نشیم آخرش جام زهر رو هم بنوشیم که دیگه واقعا آبرویی برای ایران در دنیا باقی نمیمونه
با آمدن رئیسی روسیه شده نماینده ایران در مذاکرات! خدا قبول کنه!
ظریف خیلی خوب روس ها را شناخت و بدجوری سوزوندشون.حیف که افراد مفید کشور توسط روس ها حذف میشوند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
جان کری رو چطور؟ اونو شناخته بود؟
امضای کری تضمین بود؟
وقتی انقلاب شد و شاه از ایران رفت به دلیل بیماری سرطان در آمریکا بستری شد محمد جواد ظریف اون زمان دانشجو بود در آمریکا ایشون هر روز بلند گویی بر میداشت و نزدیک بیمارستانی که شاه در اون بستری بود میرفت و همراه جماعتی شعار میداد و سر و صدا میکرد توییت اولیانوف درباره سردرد و دندان درد و چیزهای دیگر من رو یاد این رویداد انداخت
به این روسیه زیاد اعتماد نکنید . زیرا منافع ملی خود را فدای منافع ایران نمی کند. فعلا که تحریم ها در راستای منافع ملی روسه است. در فروش نفت و گاز جای خالی ایران را پر گرده است. ضمنا دارد بر سر ایران از آمریکا باج می گیرد. این وسط مردم ایران گوشت قربانی شده اند. من امروز این را گفته ام. بعدا نگید نگفتی!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۸
به جان کری و اوباما اعتماد شد خوب بود؟
هنگام اعتماد به جان کری و اوباما کجا بودید؟
غلط کرده به ظریف ما توهین کرده ،پدرسوخته های استعمارگر روسی ،صدها سال نصفمملکت ما را کرفتین 40ساله با نیروگاه اتمی مملکت ما را دوشیدین حالا زر اضافه میزنن ،
رمانی که احمدی‌نژاد ادعای مدیریت جهان را داشت در همین تابناک نوشتم که هرگاه ایشان توانستند جاده ایذه به لردگان را درست کنند بعدا ادعا های بزرگتری مطرح کنند
اکنون سالها می گذرد تعداد کسانی که داعیه رادیویی جهان را دارند بیشتر شده است و ااین جاده فرسوده تر
مرگ بر شوروی (روسیه) خاین
آهای مردم حالا فهمیدید امیر کبیر چگونه حذف شد.با یک همچین شامورتی بازیهایی حذف شد و سپس بقتل رسید. این وظیفه مردم ایرانه که از دلسوزان وطنش حمایت ومحافظت کنه.
پاسخ ها
ایرانی تحقیر شده
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
تاریخ ثابت خواهد کرد که سردار عزیز ما با نقشه روسیه شهید شد
واقعا ظریف درست گفته . این روسها واقعا خبیث و مکار و نامرد هستن
مرگ بر میخائیل اولیانوف
مرگ بر روسیه
این روسیه کثیف همه جا داره نقش بازی میکنه از قزاقستان و ارمنستان بگیر تا داخل ایران و وین !!!
لعنت بر روسیه و پوتین
ارباب و کدخداتون روسیه ؟!
کدخدا واقعی روسیه :)
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
ارباب واژه بهتری است!!!!!
استقلال؟ آزادی؟ جمهوری؟ اسلامی؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۳۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
آفرین
مرگ بر خائنین و نوکرین داخلی مسکو که کشورم رو نابود کردن
گاو خشمگین
دیگه کاملا مشخص و هویدا شد که تندروها و نفوذی های داخل ایران از روسیه خط و مشق و دستور میگیرن
چرا سفیر روسیه رو احضار نمیکنید که به وزیر خارجه سابق ایران توهین کرده ؟
دولت کنونی ظریف و تیمش رو انداخت دور که روسیه حامی منافع ایران بشه :)
مسئولین محترم وطنی ، این کامنت ها مشت نمونه از خرواری از کامنتهای فیلتر شده ملتی است که بقول ظریف خود انتخاب کرده اینچنین زندگی کند
ببینید در همین حداقل کامنت های از فیلتر رد شده خودتون ، ملتتون چه فکری در باره شما و سرسپردیگتون در قبال روس میکند . اگر کمی حس وطن پرستی و غیرت میداشتین عرق شرم بر پیشانیتان مینشست همانطوریکه بنده به عنوان یک ایرانی عرق شرم بر رخوتم ‌و سکوتم بر پیشانیم نشسته .
تاریخ بر حال این روزهای من و شما چه قضاوتی خواهد کرد ؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
خیلی زود دیر خواهد شد! این جمله رو با طلا بنویسید
ناشناس
| Netherlands |
۱۹:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
عالی...مخلص کلام
باسلام به نظرمن درکابینه آمریکا اجازیی وجودندارد که باایران مذاکره کند وگرنه آمریکاهم درباطن دوست دارد باایران رابطه داشته باشد ولی اسراییلیها اجازه نمیدن
میخوام ببینم این تندروها اونقدر غیرت دارن که دربرابر توهین یه روس ساکت ننشینند ؟یا اینکه نه ،در برابر ارباب روس لالمونی میگیرن، لطفا سانسور نشه !
در هر حالتی سر ملت کلاه خواهد رفت کما فی السابق
مرتیکه تو کی هستی که بخوای به ظریف توهین کنی ؟!!
از روسیه آبی برای ما گرم نمیشه روسیه به فکر منافع خودشه
تا وقتی به قول بزرگی که میگه ما نه هیچ دوست دائمی باید داشته باشیم و نه هیچ دشمن دايمی باید از هر ننه قمری حرف و متلک بشنویم و هر کی از راه برسه یه جفتگ بهمون بندازه!
مردم اشتباه نکنید روسیه هر چه باشه خیانتش به اندازه انگلیس و فرانسه نیست. اتفاقا این از زرنگی انگلیس است که نقش روسیه و چین را در ذهنیت ایرانیان تا این اندازه منفی نشان می دهد. غرب به رهبری آنگلیس سعی می کند همه جا از ایران، بلاروس و قزاقستان گرفته تا جنوب شرقی آسیا، نقش روسیه و چین را ضد منافع آن کشورها جا بزند، در حالیکه اگر روسیه و چین نباشند غرب کشورهایی امثال ایران را می بلعد. مردم و مسئولین ایران هوشیار باشند که در دام این تبلیغات موذیانه انگلیس و غرب نیفتند
سیاست کلی امنیت ملی تو دست دولتها نیست.
آقای ظریف فردی متخصص و وطن پرست است.
ولی بهتر بود ، کمتر دفاع میکرد و بیشتر حمله میکرد.
چون بهترین دفاع حمله است.
از او حمله های که تو فایل صوتی لو رفت.
ضربه محکمی خورد.
بهتر بود دراین ۸سال حرفه ای میزد که در فایل صوتی کمتر صدمه ببینه.
مثلا میدان و مذاکره را باز میکرد
هرچه زودتربه نفع مردم توافق کنید همه جوانها بدون زن وزندگی دارن پیرمیشن وضعیت اقتصاد داغون زودتمامش کنید مردم درعذاب دارن زندگی میکنن
خب تومذاکرات اولروسیه میره بعد نماینده‌های ما ، روسیه اولین متضرر امضای برجامه باید مخالف باشه ،روسیه مثل کفتاربوده همیشه تاریخ در حق ما ایرانیها،حالامیخواد دلسوزی کنه،خیال باطل
باآمریکا مذاکره نمی کنیم ولی روسیه خائن وخونخوار را امین خودمان کردیم که از منافع ایران دفاع کنه!!!!
روسیه ایکه بدون اجازه اسرائیل آب نمیخوره!!!!
مگر آدم زنده وکیل و وصی لازم داره؟
به اون دوستمون که گفتند برجام بهتری در راهه عرض میکنم دوست عزیز برجام همونه چیزی به اون برجام قبلی اضافه نمیشه و فقط در این دولت وقت به هدر رفته و ملت بیشتر زیر بار فشار رفتن و در باره روسیه هم دوستان باید عرض کنم به خدا قسم این روسیه صدها برابر دشمنتر و خیانتکار تر از آمریکاست ....
اگر وزارت خارجه ایران به شعاری که بر سر در این وزارتخانه نقش بسته پایبندی داره و این شعار راهبرد سياسی بین المللي ایران هست باید و حتما و ضرورتا در جهت حمايت واقعی و همه جانبه از دکتر ظریف به عنوان یکی از وزرای خارجه دولت جمهوری اسلامی ایران واکنش قاطع و بسیار محکم از خود نشان بده و با احضار سفیر روسیه خواستار عذرخواهي رسمی اون کشور بشه شیوه ای که مطمئن باشید اگه وزیر خارجه ما در مقابل وزیر روسی انجام داده بود اون کشور از خودش نشون می داد.. در این صورت هست که دولت آقای رئیسی می تونه ادعا کنه وابسته و خوار روسیه نیستیم همین وبس..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
عزیز جان اون امیر کبیر بود که روس و انگلیس و نوکرانشان را سر جای خود می نشاند. نه این نگاه به شرق ها
فقط با نیم نگاهی به پیشینه رابطه و رفتار روس ها در گذر تاریخ می توان به دوستی و یا خیانت روس ها پی برد. روس ها هرگز قابل اعتماد نیستند.
دوربین های آژانس دوباره بکار افتاده حالا باید پرسید نمایندگان انقلابی چرا ساکتند .چند ماه پیش که می خواستند دکتر صالحی را به خاط یک توافق خیلی ملایمتر دار بزنند
وای بر کسانی که قدرت مذاکره مستقیم با آمریکا را از خودی های توانمند گرفتند و به یک روس بد سابقه در تاریخ ایران سپردند !!
نماینده رو سیه تزاری غلط زیادی کرده باید چوب تو آستینش کرد مر دیکه
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۷
باید چوب در آستین آنهایی کرد که کشور را مستعمره روسیه کرده اند
کم کم مردم به وطن پرستی ظریف بیشتر واقف می شوند او منافع ایران و ایرانی برایش اولویت اول اول بود او می گفت این روسیه است که در هرکار ایران دخالت می کند و تمایلی به حل مشکلات ایران ندارد و نمی خواهد اختلافات با غرب حل شود تا ایران برای همیشه محتاح آنها باشد و یک عده هم در داخل از روسیه حمایت می کنند
در هر حال ظریف انسانی وطن پرست است
یعنی کاملا مشخصه که از اون حرف ( محرمانه ) ظریف که منتشر شد بدجوری سوختن که ته دلشون مونده بود و به جا نا خود آگاه دلش رو ریخت بیرون! ولی به خاطر سیاست و ادامه شیره مالیدن سر ایران مجبور شد زود حذفش کنه!!
مشکل ما با روسیه تضاد منافع هست، در حال حاضر بخش اعظم گاز مورد نیاز اروپا توسط روسیه تأمین میشه که علاوه بر منافع اقتصادی به روسیه قدرت چانه زنی هم میدهد، حال اگر ایران وارد بازار گاز بشود و به اروپا گاز صادر کند هم منافع اقتصادی روسیه به خطر می افتد و هم قدرت چانه زنی سیاسی آنها به شدت کم می شود. این فقط یک جنبه از ده ها تضاد منافع ایران و روسیه است. عزیزان بحث بسیار سادست، روسیه نمی تواند و نمی خواهد حافظ منافع ما باشد چون اگر بخواهد حافظ منافع ما باشد باید منافع خود را نادیده بگیرد و هیچ عقل سلیمی منافع خود را نادیده نمی گیرد.
اما در مورد چین قضیه کمی متفاوت است. منهای تفکر کمونیسیتی که هر جا رفته به غیر از خرابی چیزی نداشته، ما می توانیم با چین روابط خوب و سازنده ای داشته باشیم. هر چند که از نظر واردات تکنولوژی کشورهایی مثل ژاپن و آلمان همواره می بایست در صدر لیست ما باشند.
مرگ بر روسیه
خدا استعمار روسیه و آمریکا هر دو تا را از جهان برداره هردو وضعشان بده
آخه چقدر شما رو دارین یه موقعی میگفتین احمدی نژاد خوبه بخاطرش چه کارایی که نکردین الان شد بد
یه موقعی میگفتین برجام بده اَخه .حالا شده خوب!!
فقط سرمایه های ملن رو به باد دادید
نه غربی نه غربی فقط شرقیه شرقی
ملت ها اینگونه تباه شدند؛ نخست حافظه شان را از آنها دزدیدند. کتابهایشان را تباه کردند، و در آخر، تیر خلاص را، به آنها زدند. و تاریخ و فرهنگشان را به سخره گرفتند!- میلان کوندرا
اقای ظریف ماکه جزتورم وگرانی وفلاکت ازاین برجام وغیربزجام چیزی عایدمان نشد,اینهاهمه فیلم بازی هست ,بدترازاین چیزی وجودندارد,زمین ومسکن قبل ازبرجام ۳تومان بعدازبرجام ۳۳تومان ریال سکه ماشین وووهمه ۱۱برابریعنی ۱۱۰۰درصدگرانترشدن ,,,منت گذاشتن سرملت نداردشمابرای چه کسانی ازایران صحبت میگنیدانان که ازدولت مردان روحانی منتفع شدندمحتکرانی که مردم رارعیت کردندبس کن ,تواگربرای ایران قدم برداشتی نبایددربوق وکرناکنی وهرروزاسراررابرملانکنی ,فرض کنیم راست گویی,,برای خودنشان دادن وخودنمایی وارصا خودت اقدام کردی یا برای ایران وایرانی؟؟ ایرانی باسعورمیفهمدکه پایگاه هسته ای بوسهرهیچ کشوری حاضربه راه اندازی وهمکاری نشدروسیه انراتقبل کردمگر توقع داری رایگان روسیه قربان صدقه ات برود,منافع برای همگان مهم هست اما مهم اینه که کارتمام شده .... اگربرای وطنت بوده نیازبه تفرقه افکنی وبازگوکردن نداردانهاکه بایدبدانند میدانندمثل من,حمایتت کردم,,,اماالان ازتومتنفرشدم چون متوجه شدم توبرای خودنمایی کارکردی نه برای عشق به وطنت هموطنت,,,,برایت مقام ومشهور شدن اهمیت داشته ,وگرنه یک کلام حرف نمیزدی ,تمام,,واتفاقا کمک به گروه برجام میکردی ,باعشق,,,,,,,چون کاربنام خودت انجام شده است مهم نیست دیگران چه فکرکنند,ماراباروسیه چین ووودرگیرنکن,,ازترامپ چه منفعتی عایدت شدماکه غیرازبدبختی چیزی ازبرجامعایدمان نسدخانه راامروز دادیم ۲۰۰تایکماه دیگربخریم بنزین راحسن کرد۳وقادرنشدیم بخریم وزحمات ۵۰سال بربادرفت وان اپارتمان شد دومیلیارد,وبرجام توسقف هم ازماگرفت ,اواره وچادرنشینمان کرد,اینهمه بااعصاب مابازی نکن,امریکاکه دم میزنی ماراتحریم میکندخارج سده یاروسبه ,,,که روسبه روسیه میکنی ؟؟ترامپ پس عشقت بوده رفیقت بوده ماکدام ازتوقبول کنیم ,,دم خروست یا قسم حضرت عباست ؟
بدانید که سیاست نه پدر میشناسد نه مادر ونه....سیاست بر اساس منافع است .زیادی هم جوش نزنید چون شما ومن وما کاره ای نه در این کشور ونه تواین مذاکرات نیستیم.
روس یعنی بی تربیت.
وکالت محضری بلاعزل به جناب اولیانوف
چرندیات دیپلمات روسیه در واقع نوعی نمایش است که مثلا تصمیم گیرنده ما هستیم وآنچه را که ما دیکته میکنیم آن خواهد شد ولی بهترین گزینه برای ایران گفتگوی رودررو با غرب وتحصیل حقوق اساسی ملت ایران وبه حاشیه راندن روسیه دشمن واقعی ایران است
روسیه با کارت ایران داره به نفع خودش بازی میکنه. روسیه هیچگاه ایران را به عنوان شریک استراتژیک خود نخواهد شناخت. درود بر ظریف که نقش روسها را خوب تشخیص داد.
مسئله آقای ظریف داخلی است و به ملت مربوطه . تیم مذاکره کننده نباید اجازه بدهد که در نبود آقای ظریف زیاده گویی کند و دست برتر بگیرد . روی اولیانوف و نگرشش باید تجدید نظر کرد .
بیایید با خودمان حداقل روراست باشیم این روز ها که سالگرد شهادت سردار سلیمانی است اصلاح طلبانو حتی طرفداران رفسنجانی به استناد اینکه شهید سلیمانی کرمانی هستند خود را به ایشان می چسبانند و می گویند ایشان با اصلاح طلبان رابطه خوبی داشت و حتی می خاست برای رفع حصر فتنه گران پادر میانی بکند حال به یک سوال ساده جواب دهید ایا سردار سلیمانی را روسیه و پوتین شهید کردند و یا به دستور ترامپ و پمپئو و ایا در جنگ سوریه نیروی هوایی از محور مقاومت و دافعن حرم پشتیبانی و مراکز داعش رابمباران می کرد و یا امریکا؟؟؟ پس ای آمریکو فیل ها به قول دکتر محمود اگر جایتان سوخته اب بریزید تا کمتر بسوزد و در ثانی اگر قرار به نبش بر باشد و وقایع دو قرن پیش را به حساب رسیه امروز بگذاریم پس باید کشور های اروپایی از جمله آلمان و ایتالیا با فرانسه و انگلس تا ابد سر جنگ داشته باشند چون در صد سال اخیر دو بار و هر بار حدود چهار سال با هم تا حد نابودی و مرگ میلیون ها نفرجنگیده اند و سربازان کشورهای متخصم به زنان و دختران کشور های درگیر تجاوز کرده و کودکان خردسال را در بمباران های سنگین از بین برده اند جهت یاد اوری کافیست به بمباران ده روزه شهر درسدن در المان در اواخر جنگ دوم اشاره کرد که به مدت ده شبانه روز توسط ده هزار بمب افکن انگلیسی و امریکایی آنقدر بمباران شد که حتی اسفالت خیابانها سوخت و حدود250000 نفر که عموما غیر نظامی و زن و کودک بودند کشته شدند پس حالا باید المانی ها سایه آمریکایی ها و انگلیسی ها را با تیر بزنند البته بگذریم که غربی ها و طرفداران انها چیزی به نام غیرت و مردانگی وجود ندارد ؟؟؟!!!
تاریخ ایران نشان دهنده کشور های دوست و دشمن ایران عزیز است من کاری ندارم که ظریف وابسته بکدام دسته یا گروه است عملکردش خوب بوده یابد اما ایشان یک ایرانی هستند یا نه و کسی اجازه نداره به یک ایرانی توهین کند هر کسی ودرهرمقامی می خواهد باشد واینکه خجالت آور است عربستان که روزی برای آب خوردن از ایران اجازه می گرفت حالا برای ایران می خواهد تصمیم بگیرد
مسولین نمیفهمن که روسیه وچین دوس ندارنتحریمها لغو بشه ....
اگه چین نفت ایران رونخره وروسیه تسلیحات به ایران نده بنظرت کدام کشوراین کارهارومیکنه. حتما امریکای خبیت
مارا کشتین با این برجامتون
آره - روسها با ظریف حال نمی کردند این خوبه ....!
این هم دلیل دیگری بر مستعمرگی برای روسیه!!!!!!!
در زمانی که من صفحه اول تابناک رو می دیدم واژه روسیه را جستجو کردم ۲۵ بار در صفحه اول تابناک روسیه تکرار شده است همین مورد نشان می دهد که وقتی یک رسانه اینقدر شیفته روسیه است ببینید در بقیه نهادهای تصمیم گیری چه خبر است!!!!!
روسیه .چین هرگز دوست ایران نبوده و نخواهند بود...لعنت بر کسانی که رابطه باچین و روسیه رو شروع کردند. آدم باید احمق باشه که به دوستی روسیه و چین اعتماد کند
" شاه از ایران رفت به دلیل بیماری سرطان در آمریکا بستری شد"
دوست عزیز اگر حقیقت را می دانستی دروغ نمی بافتی. آمریکایی ها شاه را به آمریکا راه ندادند . شاه ابتدا به مصر رفت بعد به پاناما رفت و دوباره به مصر برگشت ودر بیمارستان مصر فوت کرد. این ظریف و بلند گو را از کجا پیدا کردی؟
خواستیم جلو ضرر بگیریم مگه نه ادامه ندادن به برجام با ادامه دادنش
تفاوتی ندارده نقد شیخ حسن داده ما رفتیم پی ارثیه نسیه
اگر برجام برگردد و تمام پولهای بلوکه شده آزاد گردند برای ایران و ایرانی فرقی نمی کند. حزب الله ،یمن ، فلسطین ، حشد الشعبی و ... حقوق خود را دریافت می کنند و دقیقا مانند قبل که اوباما یک هواپیما دلار به ایران داد که در امور خیریه هزینه شد. تابی سانسور نکن
آقای روحانی نمی دونم تو کدوم شهر سخنرانی می کرد . می‌گفت می خواهین تحریم رو برگردانید .کاسیان تحریم .تحریم برنمی گردددددددددددد. آخه چه تحریمی برداشتی آقای روحانی .الان آب و صابون بیاریم روتون بشوریم
ننگ بر ما که دشمن خونی واقعی ما الان شده همه کاره این مملکت خدایش حداقل سر سوزنی غیرت داشته باشید با کارهای احمقانه تان بیش از این ایران را تحقیر نکنید اگه خودتون عرضه گفتگو با آمریکا را ندارید بساطتان را جمع کنید برگردید روسیه 80 درصد تجهیزات صدام را در جنگ تحمیلی عراق تامین کرد که یکی از هزاران خیانتش به ایران بود اینو همه واضح می دونن این کشور قاتل شهیدان این مملکت هست باج دادن به روسها لکه ننگی خواهد بود که هرگز نخواهید توانست پاکش کنید شهامت داشته باشید خودتون مستقیم با آمریکا مذاکره کنید زیاده خواهی کرد تو دهنش بزنید نه اینکه مثل موش قائم موشک بازی کنید
بابا این بساط مسخره بازیو جمع کنید خودتان مستقیم با آمریکا وارد مذاکره شوید یا رومی رومی یا زنگی زنگی آخه روسیه نا جوان مرد مگر می شود منافع ما رو در نظر بگیرد بعد هم من بشخصه حالم از هر دولت مرد کنونی وقبلی ایران بهم می خوره اما یک روس نادان حق توهین به یک هموطن من ندارد ما هر مشکلی باهم داریم بنوعی براد ریم دهنت گل می گیریم به ایرانی ها چپ نگاه کنی
بقول حاج‌ قاسم عزیز خداوند کثیف تر و نامرد تر از روس‌ها و غربی خلق نکرده
خودشان التماس میکنند برای مذاکره و بعد کار شکنی میکنند لودریان کثیف میگه رو به پیشرفت ،ولی وقت تمام است .تروریست نامرد این یعنی چی .
چهل تا مرد گنده رفتند که روسیه جا ایران حرف بزنه حتما هم قرار برای رضای خدا کار کنه هیچ منافعی نداره ....
ریسی کاری با ملت کرد که مردم میگه خدا پدر مادر روحانی رو بیامرزه
خاک تو سرتان که روسیه را به ظریف ترجیح بدین
یک روس خیلی بیخود میکنه که به یک ایرانی توهین وحمله کنه مگر دوران جنگ دوم جهانی است که ایران را اشغال وبه مردم ما توهین میکردند تابناک لطفا اگر ایرانی هستی این را بزار
اگر قرار باشه روسیه جای ایران صحبت کنه نباید این اجازه روبدیم چون سری قبل هم روسها براماتصمیم گرفتن روسیه ۱۷شهر قفقاز رو ازما جدا کرد خیانتش از اینگلیس کمتر نیست این وجود ایران است که روسیه وچین نفس میکشن
تیمی که در یک مذاکره بزرگ بین‌المللی چند نفر جاسوس درونش رخنه کرده باشد طبیعتاً نباید انتظار موفقیت داشت تیم ظریف شیفته غرب و کری شد تا جایی که آز چین و روسیه غفلت نمود! قضاوت در مورد تیم فعلی هم هنوز خیلی زود است!
اون ایرانی بیخود کرده در مورد مسایل داخلی روسیه در مورد استان جدید روسیه نظر دا.
هر ایرانی اگر خیلی ناراحته میتونه جمع کنه بره
مرگ بر روسیه کثیف
اگه تاریخ خونده باشید می فهمید که روسهای کثیف چه کارهایی کردن
بازم امریکا
تعامل با دنیا عاقلانه ترین راه هست جنگ خوب نیست بجز ویرانی البته همه دنیا بدنبال منافع خود میباشند برجام برای ملت مظلوم ایران منافع دارد توافق هسته ای تعلق به ملت دارد نه دولت روحانی ورئیسی باید کشور را ساخت تا همه بهرمند بشوند خانواده جانبازم لطفا برای قدرت طلبی گلوی خود را پاره نکنید تحریمهاکه نباشد دیگر دست دزدهاازبیت المال قطع میشود
اگر به توافق هم برسن فکر میکنید قیمت ها روز بعد برمیگرده به چند سال قبل باز هم بهونه میارن و قیمت بازار بر نمیگره چون دلالهای غزیز دارن سود میکنن از تحریم
شدیم پادو و نوکر روسیه بعد 40 سال
روسها به گور پدر شون میخندن که به یک ایرانی توهین کنند ......خاک بر سر ساکتین بی غیرت...........
بابا روسها بهتر انگلیس میباشد اگه روسها وچین نبودند ماواکسن نزده بودیم البته دوست واقعی ایران در این جهان کسی نیست بجز ملت خودمان من میگم مستقیم مذاکره کنیم بهتره وتعامل با دنیا را میپسندم کشورمان میشود در صلح بسازیم نه در جنگ برادر جانباز انتشار دهید
آب که سربالا بره قورباغه ابوعطا میخونه.
نماینده روسیه هم دست تیم دولت بیسوادها رو خونده ،
وگرنه پس چرا زمانیکه آقای ظریف بود این بابا هیچکاره بود .
اگر چند وقت قبل به عکس یادگاری سفیران چین وروسیه که نشانی از اختیارداری انگلیس و روسیه در امور ایران بود اعتراض میکردیم اینها اینقدر پررو نمیشدن
کيهان کجایی کفن بپوشیم برا روسها اگر ناراحت نمیشه آقای شریعتمداری
روسیه برای ما مفید نیست باید روپای خودمان بیستیم
این کمالوندی باز داره ماله کشی میکنه اگه قراربود این اطلاعات دردسترس آژانس نباشه پس چه لزومی داشت که اونها بخوان دوربین نصب کنند بعد هم برای بازبینی ازشما کسب تکلیف کنند.نمیدونم بااین دروغ پردازی ها مردم چی فرض کردین....
در تاریخ انقلاب اسلامی وزیری متخصص تر و دلسوز تر و وطن پرست تر از ظریف نداشته و نداریم
بچه ها چرا ما باهم جدل کنیم اصلا روسیه و هر کشوری باید به فکر منافع خودش باشه و این کار درست هستش که ما هم جای فکر به منافع دیگران اول به فکر منافع کشور خودمان باشیم
مقصر روسیه. خائن نیست ..مقصر از ماست که بر ماست..اگه اونا رو آدم حساب نکنیم.ومستقیم بریم با یانکی ها مذاکره کنیم..نه باج به روس میدیم وهم حق و دفاع ملی رو در مذاکره بدست میآوریم...اونای که از ارتباط با آمریکا می ترسند هزار برابر به روستاها باج میدن.
تمام دنیا می دانند که ایران در مسٸله اتمی در وین %100 به توافق خواهند رسید چون راه دیگری ندارد...لازم نیست روسیه یا فرانسه چیزی بگوید؟!؟
هنگامی که دندان درد می‌گیرد، ممکن است آن را بکشند و از بین ببرند و هنگامی که بلافاصله از سردرد سخن گفته می‌شود ...
به نظرم حرفهای ظریف درباره روسیه بی ربط نیست وقتی به گذشته ایران نگاه کنید بزرگترین جنایتکار در حق مردم ایران روسیه و انگلیس هستن شک نکنید روسیه و انگلیس از تحریم ما بالاترین سود را میبرن
روسیه سابقه خوبی نداره گرفتن چند کشور از ایران و این هم ضربه های جدید در گفتگوهای هسته ای البته هر کشوری دنبال منافع خودش هست مشکل اصلی از راهبری ایران است.
سلام
الیانوف در وین بماند
هر چهل نفر به ایران برگردند
ببینم روسیه چیکار می کنه
خدائی الیانوف درموردظریف بسیاردقیق وظریف توئیت زده ظریف کلا مردم ونظام رادورمیزد وگمراه میکرد
دلیل این گستاخی شجاعت الیانونف نیست
بیعرضگی تیم چهل نفره ایرانیه
حالا‌ ببینیم‌ اقای‌ وزیر خارجه‌ ارزشی‌ و باقری مذاکره‌ کننده‌ ارشد‌ وجودش دارند‌ از وزیر خارجه‌ سابق‌ کشورشان دفاع بکنند‌ یا نه ^اینکه‌ گل نازکتر‌نباید‌به‌ عمو روس‌ عزیز‌ بگن!
این همه نفرت از روسیه رو مسئولین نمی بینن و باز در آغوش پوتین می رن ...
این هم نسخه کاپیتولاسیون روسی
سلام: ضمن تحسین از شجاعت ، اقتدار و دارای برنامه تیم جدید مذاکره کننده هسته ای به رهبری آقای باقری کنی ودعوت به هوشیاری و دوراندیشی دیپلمات های محترم نسبت به نقشه ها و حیله های جدید غرب، مذاکره و توافق مجدد با غرب و امریکا در صورتیکه ایران خواستارجبران خسارت ناشی از خروج غیر قانونی آمریکا از برجام و لغو قطعی و همیشگی همه انواع تحریم ها بدون مذاکره در سایر امور نشود وآمریکاهمه انواع برچسب های تحریم علیه ایران را بطور دائمی با تضمین لغو نکند و در صورت خروج مجدد عهد شکنی طرفین وآمریکا تعیین خسارت بازدارنده در برجام گنجانده نشود) در غیر این صورت براساس عبرت ها و تجربه های تلخ تاریخی، محاسبات متقن وغیرقابل خدشه ذیل موجب حراج دادن مولفه های قدرت ، زیانبار برای اقتصاد،باج خواهی و زیاده خواهی دشمن، آب در هاون کوبیدن و باعث ممانعت در توسعه وپیشرفت کشور می گردد:
1- هدف امریکاه از مذاکره لغوکامل تحریم ها نیست بلکه ساختار آن باقی مانده وتحریم اساساً وسیله و ابزاری است برای اینکه از ایران درهمه زمینه ها ی چهار گانه ازجمله درموضوعات هسته ای،حضورمنطقه ای،موشکی و حقوق بشرامتیاز گرفته بلکه اگر بتواند پیشرفت کشور را درهمه علوم به سراشیبی سقوط بکشاند.
2- آمریکا اگر کوچکترین امتیازی به ایران بدهد با بدعهدی و بد قولی زیر تعهدات می زند و با عمل نکردن به آن ،ایران چند باره رکب خورده و بازگشت کامل کشور به برجام یعنی پس ازطی هزینه سنگین راه اندازی غنی سازی 60درصدی نابودی آن دستگاه ها وممنوعیت توسعه و تحقیقات هسته ای و عقب گرد وعقب ماندگی نسبت به کشورهای دارای علوم و فنون پیشرفته هسته ای.
3- عبرت های تاریخی معاصرمثل اعتماد دکتر مصدق به امریکا وکودتا و سقوط دولت او،اعتمادو مذاکره معمر قذافی در زمینه های هسته ای ،موشکی و تجاری با امریکا وغرب ،یافتن تمام نقشه های نظامی وغیر نظامی آن و در پی آن نابودی برنامه هسته ای و موشکی لیبی و سرانجام به خاک سیاه نشاندن اقتصادلیبی و معمرقذافی توسط امریکا و اروپا ،اعتماد صدام جنایتکاربه بازرسان سازمان ملل و یافتن تمام نقشه های نظامی و غیر نظامی عراق ودادن اطلاعات آن به امریکا، نابودی موشک های عراق و پس از آن جنگ راحت امریکا و متحدانش علیه صدام و شکست او. مذاکره تحویل دیپلمات های امریکایی در لبنان در زمان مرحوم هاشمی وعدم آزاد شدن پول های بلوکه شده ایران توسط آمریکا،معاهده سعد آباد مبنی بر قبول داوطلبانه تعلیق غنی سازی و پروتکل الحاقی توسط روحانی در دولت خاتمی با سه کشوراروپایی وعدم اجرای تعهد توسط آن سه کشوراروپایی و آمریکا.ومعاهده برجام مبنی برممنوعیت حدود صد نوع فناوری هسته ای ایران با1+5 خروج از برجام توسط امریکاواضافه شدن بیش از 1500 نوع تحریم قبلی وجدیدعلیه ایران .
4- اساس، انگیزه و داستان وضع تحریم ها ازطرف دشمن به طمع فشارهمه جانبه برملت و دولت از طریق گشودن باب مذاکره بوده و انگیزه و هدف نهایی مذاکره هم از طرف غرب راهی برای به حراج دادن مولفه های قدرت ایران یکی پس از دیگری از طریق برجام 1(هسته ای) برجام 2(حضور منطقه ای) برجام 3(قدرت موشکی) برجام 4 ( حقوق بشر)و زیاده خواهی ،جری شدن دشمن و باج خواهی های مضاعف از کشورو مردم ودر ادامه همه اهرم های قدرت را در ایران نابود کرده و تغییر رفتار نظام و در نهایت تغییر رژیم و تجزیه کشور و اجرای طرح خاورمیانه جدید یعنی تجزیه کشورهای منطقه واز بین بردن قدرت کشور ها و غارت منابع آن است.
5- غرب صرفاً با تله وحیله مذاکره می تواند اهرم های حیاتی قدرت را با نیرنگ از ایران بگیرد درصورتیکه بجز مذاکره هیچ راهی برای به زیر کشیدن قدرت ایران ندارد مانند ممنوعیت صد نوع فناوری هسته ای در برجام وموارد ذکر شده بند های این موارد.
6- با عنایت به اینکه انرژی هسته ای در بسیاری از حوزه ها و طیف وسیعی از صنایع کاربرد علمی و صنعتی دارد ازجمله انرژی های تجدید پذیر، تولید برق هسته ای، تولید باصرفه پیشران ها و باطری های اتمی برای کشتی ها،شیرین کردن پاک آب های خلیج فارس و انتقال آن به فلات خشک ایران و در پی آن ایجاد رونق کشاورزی و صنعتی ، کاربرد انرژی هسته ای در علوم پزشکی و رادیو دارو ،گداخت ،کوانتوم و حوزه های کشاورزی ازجمله مبارزه با آفات از طریق عقیم کردن آفت نرودرپی آن عدم استفاده از سموم پر ضرردر کشاورزی ، استفاده از فناوری هسته ای در تولیدات صنعتی و ... مذاکره با غرب باعث محدویت و عدم صنعتی سازی در اکثر این حوزه ها گردیده و موجب زیان آشکار و محدودیت گسترده برای توسعه و پیشرفت کشور می گردد.
7- به دلیل عدم لغو کامل همه تحریم ها از طرف غرب و با بدعهدی احتمالی امریکا و اروپا پس از مدتی برگشت دوباره تحریم ها،اقتصاد و معیشت مردم به لحاظ وابستگی به تحریم ها و شرطی شدن در مقابل آن بسیار ضربه پذیر وآسیب زا می شود.
8- درصورت بازگشت به برجام وعضویت در آن از طرف آمریکا، به هر بهانه ای دوباره می تواند از مکانیزم ماشه یا همان اسنب بک استفاده کرده وتحریم ها را ازطریق قطعنامه های شورای امنیت به بکباره برگرداندوایران را ذیل بند 7 منشور ملل متحد ببرد.
9- مشکلات اقتصادی به هیچ وجه با مذاکره قابل حل نیست زیرا ساختار کلی وپایه اصلی تحریم ها همچنان حفظ شده وآمریکا به تعهدات خود عمل نکرده و آنرا بطور کامل لغو نمی کند زیرا هر تحریمی و یا بیشتر آن بابرچسب های چهار گانه هسته ای ، موشکی ،حضور منطقه ای ایران و حقوق بشراست.اگرغرب و امریکا یک موضوع از تحریم یعنی هسته ای را بردارند سایر برچسب های تحریم باقی می ماند و این یعنی لغو تحریم ها کاملاً بی خاصیت و دروغ بوده وایران در گرداب،تله و دور بی حاصل موضوعات متعدد تحریم و مذاکره برای باج دادن فاجعه بارسایراهرم های قدرت یکی پس از دیگری قرار می گیرد.
10- خدای نخواسته در صورت مذاکره موشکی و مذاکره حضور منطقه ای ایران برای کمک به محور مقاومت جهت جنگ با داعش و ترروریست و در صورت امتیاز دادن این موضوع و در پی آن به باد دادن توان موشکی ،قدرت دفاعی و منطقه ای کشور، امریکا ، اروپا و حتی کشورهای مثل عربستان و اسرائیل می توانند امنیت ایران را نابود کرده وکشور و ملت رامثل لقمه ای چرب برای خود،غارت و تجزیه کرده یا داعش و سایرگروهای تروریستی خون آشام را به جان،مال و ناموس ملت بیاندازند.
11- در صورت عدم لغو تحریم ایسا ( ممنوعیت سرمایه گذاری خارجی درایران) وتحریم یوترن( گردش مالی آزاد ایران از طریق دلار باجهان) که متاسفانه هیچکدام در برجام توسط تیم منفعل مذاکره کننده قبلی ایرانی آقایان ظریف و عراقچی تحت فرمان روحانی، از امریکا درخواست لغو نشده است .برداشتن تحریم ها بدون لغو این دو بی معنی، همراه با فریب ،مضحک و بی خاصیت است .
12- با تکیه بر توانمندی های و ظرفیت های عظیم داخلی اثرو نقش تحریم هارا باید بی خاصیت وخنثی کرده و ازبین برد و امریکا را از حربه تحریم و سپس مذاکره مایوس کرداز جمله راهکارها:ایجاد فشار به اروپا ازطریق آزاد کردن مزر ها و انتقال سیل مهاجرین به اروپا،استفاده درهمه حوزه های علمی،فنآوری و تولیدی ازجوانان نخبه ، شرکتهای دانش بنیان و دانشگاهای برترصنعتی،استفاده از قرار گاه سازندگی و شرکت مپنا به عنوان تجربه موفق وراهگشای خنثی سازی تحریم ها، ،جذب سرمایه عظیم ایرانیان مقیم خارج ،برنامه ریزی بودجه سالانه بدون کسری بودجه توسط دولت وعدم چاپ بی پشتوانه اسکناس وعدم افزایش پایه پولی بدون پشتوانه افزایش تولید، اصلاح نظام بانکی و کنترل تورم تک رقمی ،ممنوعیت قطعی هرگونه تعطیلی واحد ها وشرکت هایی تولیدی از طرف بانک ها،اعطای تسهیلات قرض الحسنه و بسیار کم بهره به واحد ها ی تولیدی متوسط و کوچک ، تک نرخی کردن ارز وحذف قطعی ارز 4200 تومانی که این ارز رانت زا و فساد آفرین بوده و بدلیل عدم رقابت پذیری باعث نابودی تولید داخلی می شود،استفاده ازظرفیت معادن بصورت غیر خام فروشی ، برنامه ریزی مدون علاوه بر خود کفایی دارای اهداف صادراتی برای تولیدات گسترده صنعتی وکشاورزی ، تدوین برنامه چهار ساله آبخیزداری و آبخوان داری برای تولید بیش از 400میلیون تن کالاهای کشاورزی)،شناسایی آموزش و نصب رایزن کارامد و امین اقتصادی حداقل به تعداد 100نفردرکشورهای همسایه ،همسو و غیر همسوبرای جهش صادرات ،برنامه ریزی صادرات به همسایگان ازمیزان2درصد کنونی به 20 درصد طی برنامه 4 ساله یعنی رسیدن به حدود 200میلیارد دلارصادرات به 15 کشورهمسایه، با توجه به عضویت رسمی ایران در سازمان همکاری های شانگهای و بازار 3میلیارد نفری در کشور های عضو این سازمان هدف گذاری4 ساله برای جهش صادرات از 11 میلیارددلار کنونی به کشورهای عضواین سازمان به حدود50 میلیارد دلار صادرات ،حمایت همه جانبه از تولید داخل با کیفی سازی وبا وضع تعرفه باز دارنده کالاهای خارجی مبازره هدفمند با قاچاق و فساد، پیمان های پولی دو وچند جانبه با کشورها ، ممنوعیت وقطع همیشگی فروش نفت خام وتبدیل آن به مواد پتروشیمی از طریق تاسیس انبوه پترو پالایشگاها و پالایشگاه در صنایع با محوریت صادرات محصولات آن به همسایگان، اخذ مالیات عادلانه از ثروتمندان و عایدی سرمایه، خریدو فروش سکه و ارز، خانه خالی و ماشین های لوکس واخذ مالیات از گردش حساب های بانکی ،تکمیل زنجیره پروژه های آزاد راهی، ریل وراه آهن از طریق کریدور شرق به غرب و شمال به جنوب برای دریافت حق ترانزیت از کشورهای ذی نفع، داخلی سازی با کیفیت خودرو با پلتفرم پیشرفته کاملا ایرانی و بومی، داخلی سازی با کیفیت و صادرات محورلوازم خانگی و لوازم ساختمانی ،استفاده از ظرفیت عظیم بسیج و نیروهای جهادی در تمام این مراحل برنامه ریزی پیشرفت و توسعه کشوروعدم اجازه ورود مجدد به شرکت هایی بیگانه عهد شکن مانند توتال ،پژو ،سامسونگ ، ال جی و... که به بهانه تحریم کشور را ترک کرده و باعث شوک و خسارت به اقتصاد و معیشت مردم شدند، بطور قطع با پیاده سازی این برنامه ها باید حربه دو گانه تحریم ومذاکره را ازدشمن گرفت.در غیر این صورت مانند 8 سال اخیر با بدعهدی و شرطی کردن اقتصاد به دشمن توسط دولت بی تدبیر، شیفته و تشنه مذاکره با آمریکاوغربگرای روحانی، شیرازه اقتصاد مبتنی برتوانمندی و ظرفیت های داخلی و رویکرد اقتصاد مقاومتی ازهم می پاشد و باعث مشکلات عدیده ازجمله تورم غیر متعارف و افسار گسیخته ،نابودی تولید داخلی و تعطیلی کارخانجات و بیکاری فزاینده، جهش عجیب و غیر عادی قیمت ارز، ریزش غیر طبیعی بورس و گرانی بی ضابطه کالا،مسکن و خدمات گردیده ونارضایتی بحق ملت را در پی دارد.
انسان حیرت می‌کنه توهین به وزیر خارجه نظام، ولی همه مطیع روسیه خائن هستندوجوابگو نيستند مردم ایران جواب روسیه و نوکران ش را خواهند داد تاریخ گواه ظلم روسیه و انگلیس هست ولی حالا روسیه داره تصمیم گیری میکنه واسه ایران!!
روسیه چرا نقش میانجی بین ایران و دیگر کشورهای عضو برجام و خارج از برجام را برعهده گرفته . قطعا بدانید روسیه دلسوز ایران نیست و سر منافع خود ایران را فدا خواهد کرد.
سئول: دارایی‌های مسدودشده ایران باید به زودی آزاد شوند
آزاد بشه که به ملت ایران چیزی نمیرسه
یمن لبنان حشد و فاطمیون و ونزوئلا و روس و چین و خاوری و .... خوشحال میشن
ندن بهتره بزار بخورن برن
واقعا آقای ظریف وتیمش فوق العاده خوب عمل میکردند
وکاملا دنبال منافع مملکت بودن ومیدانستند روسیه وهرکشور دیگر ی دنبال منافع کشور خودشون هستند
بااین تفاوت که آمریکا کدخدای جهانه وهمه میخوان در
رابطه شون با آمریکا خدشه وارد نشه ودراین راه هرکاری
انجام میدن دلشون هم به حال کسی نمیسوزه پس بهتر
نیست ما هم بدون واسطه با کدخدا مذاکره نماییم
من با آمریکا مذاکره نمی کنم ، روسیه! تو برو و نظر منو به او‌بگو و باهاش توافق کن و خبرش رو به من بده چون به هیچ وجه حاضر به مذاکره با او نیستم ،
بعد از ازاد شدن پولهاي بلوكه شده ايران ، در لبنان و فلسطين و سوريه جشن و پايكوبي ميشه
روسیه وچین بخصوص روسیه کفتاری است برای ملت ایران تاریخ گویای این مطلب است
توافقی در کار نیست حالا ببین..!
خون جوانان مدافع حرم به پای حفظ منافع روسیه و چین در سوریه ریخته شد. چرا این کشورها همیشه از ایران به عنوان کارت برنده استفاده میکنند اما همیشه موقع را یدادن و اظهار نظر قاطعانه از ایران دفاع نمیکند. البته سیاستمداران انها نان حلال کار درست و هوشمندانه خود را میخورند.
چین و روسیه اغلب نقش پلیس خوب را در مقابل نقش پلیس بد امکریکائیی بازی میکنند. هیچ کشور قدرتمندی دوست ندارد ایران به باشگاه کشورهای مقتدر توسعه یافته بپیوندد. چون با موقعیت جغرافیایی ایران برتری قابل توجهی پیدا خواهد کرد.
امیدوارم هر دو جریان حاکم بر کشور با تکیه بر امتیاز گیری موشکی و زیرکی دیپلماسی بتوانند از حق ملت ایران دفاع کنند. و ای کاش به اسم ارزشی نخبگان تراز اول دانشگاهه ها را از مسندهای وزارت خارجه حذف نمیکردند. قطعا ورود نخبگان واقعی بدون سهمیه بدون رانت (رتبه های برتر کنکوری ) بسیار هوشمندانه تر از اشناها فامیلهای هر دو جناح عمل خواهند کرد.
تردید نکنید نخبگان واقعی دانشگاهی (نه سهمیه ایهاو رانتی مدرک تقلبیها ) در مقابل نفوذی ها بسیار هوشندانه تر از کادر فعلی وزارت امورخارجه عمل خواهند کرد. ایشان عادت به خوردن نان شرف دارند و مثل سایرین عادت به راحت خوری ندارند.
قدری تعمل و حرص کم برای دنیا داران آرزو داریم ....
روسها همیشه رفیق نیمه راه بودن و همیشه از پشت به ایران خنجر زدن الانم دارن با بلیت ایران از آمریکا و غرب امتیاز میگیرن روسها همیشه کثیف بودن و خواهند بود
توافق بشه یا نشه این را بدونید که روسها مثل سوسک کابینت میمونن وقتی وارد خانه ای بشوند بیرون کردنشون به این راحتیها نیست .پای اینها را درخونمون باز نکنید که بشدت پشیمون میشوید.
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل # کنکور # حماس