بازدید 4307

هشدار باخ درباره خطر پایان المپیک بخاطر سیاست

کد خبر: ۱۰۹۲۱۶۹
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰ 09 December 2021

توماس باخ امروز (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران اعلام کرد کمیته بین‌المللی المپیک نگران حضور ورزشکاران در بازی‌های زمستانی 2022 در پکن است و نه سیاستمداران.

تاکنون کشورهای آمریکا، استرالیا، انگلیس و کانادا به صورت رسمی المپیک زمستانی پکن را از نظر دیپلماتیک تحریم کردند.

رئیس کمیته بین‌المللی المپیک گفت: IOC همواره نگران مشارکت ورزشکاران در بازی‌های المپیک است و به همین دلیل از حمایت ورزشکاران توسط  دولت‌ها استقبال می‌کنیم. این موضوع به ورزشکاران اطمینان خاطر می‌دهد و با منشور صلح المپیک مطابقت دارد. حضور نمایندگان رسمی کشورها در بازی‌های المپیک فقط یک تصمیم سیاسی است. کمیته بین‌المللی المپیک نیز به بی‌طرفی سیاسی پایبند است.

توماس باخ در ادامه اظهار داشت: امتناع از دادن بیانیه سیاسی به ما اجازه می‌دهد که در هیچ طرفی نباشیم. در غیر این صورت IOC نمی‌تواند هدف خود برای یکپارچگی جهان را عملی کند. نمی‌توانیم 206 کمیته ملی المپیک در جهان را برای شرکت در بازی‌های سیاسی المپیک متحد کنیم. من حتی گفته بودم که مداخله سیاسی می‌تواند به معنای پایان المپیک باشد. همان‌طور که این اتفاق در بازی‌های المپیک باستانی پس از هزار سال به خاطر مداخله امپراطور رم رخ داد. یونانیان باستان می‌دانستند که المپیک فقط در صورت بی‌طرفی سیاسی می‌تواند وجود داشته باشند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
آخرین اخبار
وب گردی