بازدید 5242

فهرست تحریم نهادهای آمریکایی بزودی اعلام می‌شود

کاظم غریب آبادی معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، گفت: بزودی فهرست جدیدی از افراد و نهادهای آمریکایی دخیل در نقض جدی حقوق بشر که توسط ایران تحریم می‌شوند، منتشر خواهد شد.
کد خبر: ۱۰۹۲۱۵۴
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۷ 09 December 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، غریب آبادی به دنبال تحریم‌ اخیر برخی اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی توسط آمریکا و به بهانه‌های واهی نقض حقوق بشر، افزود: این اقدام آمریکا در ادامه همان سیاست شکست خورده فشار حداکثری علیه ملت ایران و استفاده ابزاری از تحریم برای تحقق اهداف سیاسی است.

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران گفت: رژیمی که به تعبیر کارشناسان و گزارشگران ویژه سازمان ملل با اعمال تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی علیه ملت ایران، حقوق بنیادین شهروندان ایرانی را به مخاطره انداخته و دسترسی بیماران به دارو و تجهیزات درمانی را منع کرده، چگونه به خود اجازه می‌دهد که مدعی دفاع از آزادی و حقوق بشر در ایران باشد؟! این امر به هیچ وجه قابل قبول نیست و بیشتر شبیه یک طنز تلخ است.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه با اشاره به اینکه رژیم آمریکا در زمینه نحوه رفتار با معترضان و اجتماعات مسالمت آمیز، خود در مقام متهم قرار دارد و باید نسبت به برخورد وحشیانه پلیس این کشور با معترضان داخلی به افکار عمومی جهان پاسخ دهد، افزود: جورج فلوید تنها یک مورد از بی‌شمار انسان‌هایی است که به بدترین شکل ممکن در انظار عمومی توسط پلیس کشته شد، بدون اینکه عدالت در قبال آن اجرا شود.

غریب آبادی ادامه داد: به اذعان کارشناسان و گزارشگران ویژه حقوق بشر، خشونت پلیس آمریکا با جامعه رنگین پوست این کشور به ویژه سیاه‌پوستان، بیانگر نژادپرستی نظام‌مند، سیستماتیک و نهادینه است.

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در ادامه تصریح کرد: وضعیت اسفبار زندان‌های آمریکا از جمله خشونت‌های رفتاری با زندانیان، جمعیت زیاد زنان در زندان‌ها، شکنجه‌های غیرانسانی و رفتارهای تحقیرآمیز با زندانیان، انجام آزمایشات پزشکی بر روی افراد زندانی و دیگر اقدامات خشونت‌بار، نشان‌دهنده نقض جدی حقوق زندانیان و وضعیت اسفناک زندان‌های این کشور است.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر در پایان اعلام کرد: بزودی فهرست جدیدی از افراد و نهادهای آمریکایی دخیل در نقض جدی حقوق بشر که توسط ایران تحریم می‌شوند، منتشر خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱۴
انتشار یافته: ۱۸
خخخخخخخخخخ
ترکیدم از خنده سر صبحی حالم را درست کردی تابناک با این جک
بابا اینقدر ظالم نباش حالا اونا یه غلطی کردند نباید کاری بکنی که آمریکا و مردمش بیچاره بشن و به افلاس بیوفتند
خخخخ
گرفتار کیا شدم؟
خخخخخخخخخخ
اگه از ماشینهای لاکچری اونا استفاده نکردید خودش یک تحریمه اگر فرزندان انقلابی خود ( مسولین) را از آمریکا به ایران آوردید خودش یک تحریمه
دستت درد نکنه اول صبح کلی خندیدم.
حاجی مرغ پخته هم خندش میگیره از این تحریم...تورو خدا دست بردارین ازین مسخره بازی! کی ایرانو آدم حساب میکنه تو دنیای امروزی ؟!
خیلی پرتید خداوکیلی
هر کشوری که با این افراد هر نوع رابطه ای برقرار کنه مدیونه و اون دنیا باید در محضر خداوند جواب بده! جور دیگه نمیتونیم اجبار کنیم. توهمات در حد لالیگاااااااااااااااا
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ...................
می‌شود بفرمایند این تحریم‌ها چه اثری بر این نهادها و افراد دارد؟ حالا اثرش بر مردم آمریکا بماند!
اصلا هم خنده دار نيست.
جون مادرتون این کار رو با آمریکایی ها نکنید
تو روخدا آمریکایی هارو تحریم نکنید.انقدر خشن نباشید.اونا اسیب پذیرند.مثل ما پوست کلفت نیستدکه...!
فازتون چیه؟
حداقل موجب خنده مردم ایران و کل دنیا می شید.
خدایا بعدا معلوم نشه که اینا با اونا بودن از اول
فکر کنم جوک میگن
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022