بازدید 6219

نامه اعتراض شدید تراکتور به داوری و ۳گل سوخته مقابل آلومینیوم

کد خبر: ۱۰۹۱۶۴۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۳ 06 December 2021

رسانه رسمی باشگاه تراکتور نوشت: «باتوجه به تغییر شبانه تیم داوری بازی مقابل آلومینیوم از هفته هشتم مسابقات و تصمیمات بحث برانگیز تیم داوری این بازی، باشگاه تراکتور شکایت رسمی خود به همراه مستندات موجود را خطاب به حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ ارسال کرد.

متن نامه باشگاه تراکتور بدین شرح است:

با سلام؛
احتراماً پیرو اتفاقات و اشتباهات داوری بازی دو تیم تراکتور و آلومینیوم از هفته هشتم مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور که روز یکشنبه (14 آذر) ساعت 15 در تبریز برگزار شد، به استحضار می‌رساند تغییر تیم داوری و نحوه  قضاوت شبهه برانگیز بود که جزئیات آن به شرح ذیل ایفا می‌گردد.

با توجه به اعلام سایت رسمی فدراسیون فوتبال در تاریخ دهم آذر ماه، قضاوت بازی دو تیم تراکتور و آلومینیوم اراک از هفته هشتم مسابقات لیگ برتر فوتبال به آقایان احمد محمدی، حمید سبحانی، مهدی شفیعی و مسعود حقیقی سپرده شده بود که نماینده فدراسیون فوتبال، ساعت 20 روز سه‌شنبه (13 آذر) در جلسه هماهنگی قبل این بازی، از تغییر تیم داوری خبر داد. بر اساس اعلام ایشان، اشکان خورشیدی و یاسر همرنگ به ترتیب جایگزین داور وسط و داور چهارم شدند. این تغییر تیم داوری در حالی رخ داد که خبری در سایت رسمی فدراسیون فوتبال در این زمینه منتشر نشد و هیچ‌گونه توضیحی نیز از سوی مراجع ذیربط در رابطه با دلایل اتخاذ این تصمیم ارائه نشد.

همچنین داور بازی دو تیم تراکتور و آلومینیوم قضاوت بحث برانگیز و تأثیرگذاری در این دیدار داشت؛ به طوری که دو گل صحیح و یک پنالتی باید به نفع تراکتور گرفته می‌شد که جزئیات اشتباهات داوری به شرح ذیل خدمت جنابعالی تشریح می‌شود.

بر اساس تصاویر تلویزیونی، دقیقه شش بازی، ضربه بازیکن تراکتور پس از برخورد به تیرک افقی از خط دروازه عبور کرد که متأسفانه داور و کمک‌های‌شان از این صحنه چشم‌پوشی کردند. همگان می‌دانیم که دستیابی به گل برتری در دقایق نخست، می‌توانست روند بازی را به طور کامل عوض کند.

بر اساس تصاویر گرفته شده توسط دوربین باشگاه، دقیقه 74 بازی بازیکن آلومینیوم با استفاده از دست خود، توپ را راهی کرنر کرد که این صحنه خطای پنالتی به نفع تراکتور بود. بر اساس تصاویر تلویزیونی، محمد عباس‌زاده مهاجم تراکتور در دقیقه 82 بازی در حالی توپ را وارد دروازه حریف کرد که هنگام ارسال پاس، این بازیکن از مدافع تیم آلومینیوم عقب‌تر بود و تصمیم داور مبنی بر آفساید بودن این گل، اشتباه بود.

باشگاه تراکتور ضمن ارسال مستنداتش در این زمینه، اعتراض و شکایتش را نسبت به تغییر شبانه داوری و تصمیمات اشتباه و تأثیرگذار تیم داوری را اعلام کرده و خواستار پیگیری موضوع توسط مراجع مرتبط و اعلام رسمی نتایج حاصل، خدمت افکار عمومی به ویژه هواداران پرشور و میلیونی تراکتور است».

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022