بازدید 52873
دو هزار و هشتصد و چهل و یکمین بسته ویژه خبری «تابناک»

انتقاد نماینده مجلس از سید حسن خمینی / علت ترور فخری زاده از زبان فریدون عباسی / نماینده مجلس خطاب به وزیر ارتباطات: پایتان را از روی سیم بردارید / کنایه یک فعال سیاسی به احمدی نژاد: دوری از قدرت معجزه می‌کند!

در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند: مُهر محرمانه شورای نگهبان مانع پاسخگویی افراد می‌شود / هدیه همسر سفیر ایران به رییس جمهور پرتغال / صحنه‌ای عجیب در جریان جلسه رای اعتماد امروز در مجلس / کنایه روزنامه جمهوری اسلامی به تیم مذاکره کننده جدید / یک استکان چای ضرغامی با وزیر اطلاعات دولت اصلاحات و ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۰۹۰۲۶۹
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۵ 28 November 2021

بسته ویژه خبری «تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیترهایی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

 
رئیس پدافند غیرعامل: ترور شهید فخری زاده نماد ناکارآمدی برجام بود
 
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور به مناسبت سالگرد شهادت دکتر فخری زاده در پیامی تأکید کرد: ترور فخری زاده نتیجه سیاست لبخند به دشمن بود. در پیام سردار غلامرضا جلالی آمده است: یک سال از به شهادت رسیدن یکی از فرزندان شایسته انقلاب، که دست جنایتکار استکبار جهانی برای ضربه زدن به حرکت و جهاد علمی کشور وی را آماج قرار داد می‌گذرد. حرکت علمی وی در راستای اقتدار آفرینی، تمدن سازی و نوآوری در خدمت مردم، همچون خاری در چشم استکبار و به شهادت رساندنش مهر تأییدی بر خباثت و ددمنشی دشمنان جمهوری اسلامی ایران بود که بار دیگر نیت شوم آنان را برملا کرد. ترور شهید فخری زاده، نماد ناکارآمدی برجام و سیاست لبخند به دشمن است.

حانواده جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی، خواهان تغییر کیفرخواست از «قتل غیر عمد» شدند
 
وکیل برخی از خانواده‌های جان‌باختگان سانحه هواپیمای اوکراینی گفت، کیفرخواست چهار نفر را قتل غیرعمد و بقیه را سهل‌انگاری در انجام وظیفه خوانده است، در حالی که اگر برای چهار نفر اول قتل عمد در نظر گرفته شوند، بقیه معاونت در قتل عمد حساب می‌شوند. سیدمحمود علیزاده طباطبایی درباره دومین جلسه این دادگاه که صبح امروز برگزار شد، گفت: در کیفرخواست برای چهار متهم اول پرونده، عنوان «قتل غیرعمد» طرح شده که خانواده‌ها نسبت به این مساله اعتراض دارند و خواستار طرح مساله قتل عمد هستند. علیزاده طباطبایی درباره استدلال این خانواده‌ها مبنی بر لزوم تغییر عنوان قتل غیرعمد به قتل عمد در کیفرخواست تصریح کرد: در پرونده‌های محیط‌ زیستی می‌بینیم که محیط‌بانان که توسط شکارچیان مورد تهدید قرار گرفتند و از نظر قانونی حق تیراندازی هم دارند ـ اما باید از کمر به پایین تیراندازی کنند ـ در صورت درگیری و تیراندازی برایشان قتل عمد در نظر گرفته شده و محکوم به قصاص شدند، ولی در این پرونده قانون تصریح دارد که حق شلیک نداشتند.

شورای شهر یزد: پنجاه بار است که خطوط انتقال آب آشامیدنی به استان شکسته شده است
 
رئیس شورای اسلامی شهر یزد در آغاز بیست و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به خسارت‌های چندین باره به خط آب انتقالی به استان، بیانیه شورای شهر را در خصوص تخریب‌های خط انتقال آشامیدنی به یزد قرائت کرد. «غلامحسین دشتی» اظهار کرد: «قریب پنجاه مرتبه است که خطوط انتقال آب آشامیدنی به استان یزد بی اعتنا به قوانین رسمی و توافقات ملی مورد تعرض قرار می‌گیرد. تخریب خسارت‌بار روز‌های گذشته در حالی صورت گرفت که کشاورزان محترم استان اصفهان با مسئولین کشور و استان خود در حل مشکل به توافق رسیده و خبر آن از رسانه ملی منتشر شد.

تحلیل کیهان از اعتراضات اصفهان و ارتباطش با مذاکرات وین
 
کیهان نوشت: پس از گذشت دو هفته از اعتراضات کشاورزان در بستر زاینده‌رود، معترضان اصفهانی با شنیدن وعده‌های مسئولان کشوری و استانی مبنی بر مساله کم‌آبی و تعیین تکلیف وضعیت کشت پاییزه، پنج‌شنبه گذشته با صدور بیانه‌ای به تجمع خود پایان دادند. هنوز ساعاتی از اعلام پایان اعتراضات کشاورزان و توافق صورت‌گرفته با مسئولان نگذشته بود که تجمعات متفاوتی در بستر زاینده‌رود شکل گرفت؛ تجمعاتی که رنگ و بوی خشونت داشت و تیپ سازمان‌دهی شده اعتراضات و شعار‌های ساختارشکنانه و حمله به حافظان نظم و امنیت و تخریب اموال عمومی، حاکی از آن بود که ضدانقلاب وارد میدان شده و هدایت اراذل اجاره‌ای و گروه‌هایی از اشرار را به دست گرفته است. هرچند اعتراضات کشاورزان پایان یافت، مسئولان قول همکاری دادند. بار‌ها گزارش‌های خبری در صداوسیمای استان و ملی در مورد مطالبات و اعتراضات پخش شد و درنهایت مردم آگاه اصفهان و نیروی انتظامی مانع پیشروی آشوبگران شدند، اما اغتشاشات روز جمعه زاینده‌رود نشان داد که برای ضدانقلاب و رسانه‌های معاند و اپوزیسیون یک‌چیز مهم است؛ «مذاکرات وین»! وقایع پنج‌شنبه و جمعه گذشته اراذل اجاره‌ای در غیاب کشاورزان نشان داد که پیاده‌نظام‌های آمریکا در آستانه مذاکرات وین مأموریت یافته‌اند تا بار دیگر آشوب بکارند و تحریم درو کنند.

تجمع و «بست‌نشینی» جمعی از ایثارگران با چادر مسافرتی مقابل بنیاد شهید

دفتر مرکزی بنیاد شهید از روز گذشته، شاهد تجمع جمعی از ایثارگران مشمول ماده ۳۸ (جانبازان و آزادگانی که در هیچ یک نهادی استخدام نشده‌اند و از بنیاد شهید حقوق دریافت می‌کنند) است که خواستار پرداخت معوقاتشان هستند. این معوقات به حدود ۶۵۰ میلیارد تومان می‌رسد.گروهی از جانبازان و ایثارگران مشمول ماده ۳۸ قانون جامع ایثارگری در اعتراض به پرداخت نشدن معوقات و مطالباتشان از صبح روز گذشته (شنبه ۶ آذرماه) در مقابل ساختمان مرکزی بنیاد شهید و امور ایثارگران تجمع کردند./فارس

کاش رامبدِ جوان، از سعدی یاد می‌گرفت

مهسا بهادری، روزنامه نگار در یادداشتی که خبرآنلاین منتشر کرد، از ویدیوی پرحاشیه تبلیغاتی رامبد جوان انتقاد کرد و نوشت: آقای جوان، زندگی ما با زندگی شما خیلی فرق دارد. شما می‌گویید هزینه‌هایت زیاد شده؟ غر نزن! به جایش رژیم بگیر. آن‌هایی که پوست و استخوانند چه کنند؟ کاش می‌دانستید که هزینه‌ها و درآمدها چگونه است. البته به نظر می‌رسد که جناب سعدی، هفت قرن پیش و زمانی که گفت «بر احوال آن مرد باید گریست، که دخلش بود نوزده، خرج بیست!» بهتر از شما در جریان وضعیت اقتصادی و درآمدی مردم قرار داشته، چون حداقل به جای پیشنهاد رژیم و بی دست و پا خواندن آن‌ها بر احوال‌شان می‌گریست.

نماینده پارلمان نیوزیلند برای وضع حمل، با دوچرخه خود را به بیمارستان رساند

آنه گنتر، نماینده پارلمان نیوزیلند، با احساس درد و نزدیک شدن زمان زایمان، سوار دوچرخه خود را برای وضع حمل به بیمارستان رساند؛ او یک ساعت پس از رسیدن به بیمارستان، فرزند خود را به دنیا آورد.این نماینده ٤١ ساله پارلمان نیوزیلند که متولد آمریکاست، یکی از حامیان استفاده از دوچرخه است./بی بی سی

خط و نشان نماینده تهران برای وزیر ارشاد: این سی فیلم اکران شوند به مجلس احضار می شوید

بیژن نوباوه‌وطن نماینده تهران در مجلس: بیش از سی فیلم مسأله‌دار از کمیته شورای نمایش مجوز نمایش گرفته‌اند که در این فیلم‌ها ارزش‌های اخلاقی، انقلابی و ملی زیر سؤال رفته است.با وجود مخالفت‌ها، این فیلم‌ها در کمیته شورای نمایش مجوز گرفته‌اند؛ اما اگر این فیلم‌ها اکران شوند، ما وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را به مجلس فرا خواهیم خواند.این فیلم‌ها در دولت قبل مجوز نمایش گرفته‌اند و مجوز آنها مربوط به دولت فعلی نیست.در این فیلم‌ها ارزش‌های اخلاقی، انقلابی و ملی ما زیر سوال رفته و مطمئنا اکران آن با واکنش عمومی مواجه خواهد شد./ فارس

یک استکان چای ضرغامی با وزیر اطلاعات دولت اصلاحات

سیدعزت‌الله ضرغامی از دیدار با علی یونسی، وزیر اطلاعات دولت اصلاحات خبر داد و از کشف شبکه‌ای معارض با گردشگری ایران در آن مقطع زمانی سخن گفت.وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ادامه دیدارهایش با مقامات دولت‌های پیشین و حاضر، این‌بار با علی یونسی، وزیر اطلاعات دولت سیدمحمد خاتمی دیدار داشته است. او در توئیتر نوشته است: «یک استکان چای با آقای یونسی. وزیر اطلاعات دولت اصلاحات، به دلیل تجربیات سازمانی و مطالعات شخصی مشاور خوبی در حوزه مامویتی است.از کشف شبکه‌ای در دوران مسئولیتش می‌گفت که قرار بود نگذارند گردشگری در ایران به نتیجه برسد!»یونسی چهارمین وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران بود که پیش از آن، در سازمان قضایی نیروهای مسلح مسئولیت داشت و از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۷ نیز دستیار حسن روحانی، رییس‌جمهور پیشین در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی بود.

قاضی سراج معاون سیاسی رئیس قوه قضاییه شد

قاضی ناصر سراج از سوی حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به عنوان معاون سیاسی رئیس قوه قضاییه منصوب شد.به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، قاضی سراج پیش از این دادستان نظامی تهران بود و مسئولیت‌های مختلف قضایی از جمله مشاور ریاست قوه قضاییه، ریاست سازمان بازرسی کل کشور، عضو معاون دیوان عالی، معاون سیاسی- امنیتی دادستان کل کشور، معاون دادگستری و سرپرست محاکم کیفری و دادسرای جنایی تهران و قضاوت در پرونده های مهمی از جمله پرونده‌ فساد سه هزار میلیاردی در کارنامه وی به چشم می‌خورد.گفتنی است، ساختار معاونت سیاسی ریاست قوه قضاییه در زمان ریاست مرحوم آیت الله یزدی ایجاد شد. این پست پس از دوره مدیریتی آیت الله یزدی در دستگاه قضایی منحل شد که پس از انتصاب قاضی سراج از سوی حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، برای بار دیگر معاونت سیاسی رئیس قوه قضاییه احیا گردید.

ذوالنوری: هیچ‌گونه تغییر در برجام را نمی‌پذیریم

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است که جمهوری اسلامی درصدد احقاق حقوق ملت ایران است نه برجامی که غربی‌ها بخواهند در آن تغییری ایجاد کنند.مجتبی ذوالنوری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اصول ایران در دور جدید مذاکرات برجام گفت: جمهوری اسلامی به دنبال فرار از برجام نیست، اگر کسانی می‌گویند جمهوری اسلامی انگیزه‌ای ندارد و این حرکات نمایشی است کاملاً اتهامی واهی است.این نماینده مجلس دلیل واهی بودن این اتهامات را این می‌داند که جمهوری اسلامی هزینه‌های برجام را داده و به دنبال این است که چک نسیه برجام را نقد کند.تلاش آمریکا برای خروج از برجام برنامه‌ای بود که دونالد ترامپ از زمان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سر داشت. در نهایت در ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ دولت ایالات متحدهٔ آمریکا رسماً از برجام خارج شد و بازگشت تحریم‌ها به صورت گذشته را اعلام کرد.ذوالنوری می‌گوید که جمهوری اسلامی درصدد احقاق حقوق ملت ایران است، نه برجامی که غربی‌ها بخواهند در آن تغییری ایجاد کنند. علاوه بر این جمهوری اسلامی اگر برای مذاکره می‌رود این مذاکره برای اجرایی کردن برجام است و ما هر چه مذاکره برای برجام لازم بوده را انجام داده ایم.

انتقاد کیهان از بانک مرکزی

روزنامه کیهان با انتقاد از عملکرد بانک مرکزی نوشت: آرامش به بازار ارز برگشت، دلار هم ارزان شد اما این چه وضعی است که بانک مرکزی سکوت کرده!روزنامه کیهان نوشت:سکوت و انفعال بانک مرکزی به عنوان متولی حفظ ارزش پول ملی در شرایط بروز التهاب در بازار قابل قبول نیست و هنگامی که یک اقدام مختصر از سوی این نهاد می‌تواند بر بازار تأثیر بگذارد، پس نباید از ابتدا اجازه بروز نابسامانی داده شود.

کنایه روزنامه جمهوری اسلامی به تیم مذاکره کننده جدید

روزنامه جمهوری اسلامی با اشاره به ادامه مذاکرات برجامی در دولت جدید نوشت: اینکه کسانی که در گذشته همواره علیه مذاکره و علیه برجام سخن می‌گفتند و آن را مرده‌ای که قابل احیا نیست می‌دانستند، اکنون عزم جزم برای مذاکره دارند، نقطه قوتی است.روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:طبق آنچه مقامات وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرده‌اند، قرار است فردا دور جدید مذاکرات مربوط به برجام در وین برگزار شود.اینکه کارگزاران کنونی نظام جمهوری اسلامی، که در گذشته همواره علیه مذاکره و علیه برجام سخن می‌گفتند و آن را مرده‌ای که قابل احیا نیست می‌دانستند، اکنون عزم جزم برای مذاکره دارند، نقطه قوتی است که باید از آن استقبال کرد. حتی آن دسته از افراطیون مجلس که قبلاً نسخه‌ای نمادین از برجام را جلوی دوربین‌ها به آتش کشیدند و تلویزیون نیز این صحنه را خبری کرد و نشان داد نیز اکنون موافق مذاکره درباره برجام و احیای آن شده‌اند و این نیز موجب خرسندی است.

مقامات وزارت خارجه کشورمان بار‌ها تأکید کرده‌اند که با «مذاکرات نتیجه‌محور» موافقند و مذاکره را برای مذاکره نمی‌خواهند. این، نکته مهمی است، ولی چون از بدیهیات است، مطرح کردن آن جای سؤال دارد. مگر از دور هم جمع شدن و مذاکره کردن، انتظاری غیر از رسیدن به نتیجه می‌توان داشت؟! طرف مقابل هم قطعاً دنبال به دست آوردن نتیجه است. آنچه مهم است این که طرف ایرانی با هشیاری درصدد باشد نتیجه‌ای منطقی که منافع کشور را تضمین کند به دست بیاورد.شنیده می‌شود گروه جدید مذاکره‌کننده درصدد است همه چیز را از ابتدا شروع کند و راه پیموده شده را نادیده بگیرد. اگر مذاکره‌کنندگان جدید چنین تفکری دارند، باید بدانند بر خلاف شعاری که می‌دهند، در پی مذاکره نتیجه‌محور نیستند، زیرا این تفکر به اتلاف وقت منجر و عملاً به مذاکره برای مذاکره تبدیل خواهد شد. اگر گروه قبلی مذاکره‌کننده نتوانست به نتیجه نهائی برسد به این دلیل بود که موانعی از داخل کشور بر سر راه داشت. آن موانع، مخصوص دولت قبلی و گروه قبلی مذاکره‌کننده بودند و دولت فعلی با آن‌ها مواجه نیست. بنابراین، گروه مذاکره‌کننده جدید می‌تواند بدون برخورد با مانع به پیش برود و مذاکره را به نتیجه برساند. اگر این مذاکرات از همان نقطه که قبل از انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ رها شد ادامه پیدا کند، با توجه به اینکه موانع برداشته شده، قطعاً خیلی زود به نتیجه خواهد رسید.

انتقاد بسیج دانشجویی از انتصابات در هیات امنای دانشگاه تهران

بسیج دانشجویی در واکنش به انتصابات در هیات امنای دانشگاه تهران، از آن انتقاد کرد.حساب کاربری توییتر بسیج دانشجویی دانشگاه تهران به انتصابات در هیات امنای دانشگاه تهران اعتراض کرد.در این مطلب که با هشتگ «هیات امنای دانشگاه تهران» منتشر شده آمده است:جای تعجب است که دانشگاه تهران، به‌عنوان نماد آموزش عالی خود را وابسته به سرمایه بنیاد یا مؤسسه‌ای خاص کرده است. وزیر علوم پاسخ دهد، بالاخره تحول در دانشگاه چگونه رقم خواهد خورد؟». هرچند بسیج دانشجویی دانشگاه تهران مشخصا به نام زاکانی اشاره نکرده، سابقه تعارضات اخیر این نهاد با زاکانی حاکی از این است که به احتمال زیاد یکی از چهره‌های مورد اشاره باید شهردار تهران باشد.گفتنی است مهم‌ترین سابقه کاری علیرضا زاکانی تا پیش از حضور در مجلس ریاست بسیج دانشجویی بوده است!

نماینده مجلس خطاب به وزیر ارتباطات: پایتان را از روی سیم بردارید

نماینده مردم جیرفت در مجلس یازدهم از کاهش سرعت اینترنت در کشور انتقاد کرد و خطاب به وزیر ارتباطات گفت: پایتان را از روی سیم بردارید.ذبیح الله اعظمی در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی خطاب به عیسی زارع‌پور گفت: سرعت اینترنت نه تنها افزایش نیافت بلکه به شدت کاهش یافت به طوری که دانش آموزان و دانشجویان دچار مشکل شدند و فضای کسب و کار آسیب دیده است. آقای وزیر! پایتان را از روی سیم بردارید.نماینده مردم جیرفت در مجلس گفت: طبق اعتراف همکارانتان زیرساخت‌های اینترنت در استان کرمان مشکل اساسی دارد. فورا اقدامی کنید.وی با بیان اینکه آیا نمایندگان مجلس برگه دریافتی حقوق کارمندان قوه قضائیه استان‌ها را دیده‌اند، گفت: حقوق یک کارمند دادگاه با سابقه بیش از ۱۰ سال، کمتر از پنج میلیون تومان است. لطفا با طرح تسری حقوق کارکنان قوه قضائیه از حق از عزیزان دفاع کنید.اعظمی در تذکری به وزیر تعادن، کار و رفاه اجتماعی گفت: دانش آموختگان از خیر رفاه و آسایش گذشتند. به جای اینکه نیروی انسانی و دانش آموختگان را سر کار بگذارید، به آنها شغل بدهید. به خصوص برای دانش آموختگان حوزه کشاورزی شغل بدهید و برای ناظران بخش کشاورزی فکری بکنید تا از ظرفیت آنها برای توسعه بخش کشاورزی استفاده شود.

انتقاد نماینده مجلس از سید حسن خمینی

نماینده مجلس با انتقاد از بسته بودن حرم در هنگام نماز صبح گفت: حرمی که چند ده میلیارد برایش خرج شده امروز حتی کارکرد یک نمازخانه را ندارد!چند روز صحنه تاسف باری دیدم. درحالی که مردم در سرما در چادر به سر می بردند حرم امام(ره) هنگام نماز صبح تعطیل بود.تولید آستان حرم امام خمینی(ره) در زمانی که کشور نیاز به فعالیت فرهنگی دارد باید پاسخگو باشد که چرا وضعیت حرم به این شکل تاسف بار است؟

علت ترور فخری زاده از زبان فریدون عباسی

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: آنچه باعث ترور ‎شهید فخری زاده شد، ایجاد سیستم هوشمند و دانش بنیان بهکارگیری نخبگان در حل مشکلات و دستیابی به خودکفایی است. فریدون عباسی نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توئیتر، نوشت:« دروغگویی رسانه های معاند برای همه آشکار است. آن چیزی که دشمن را می ترساند و باعث ترور ‎شهید فخری زاده شد، ایجاد سیستم هوشمند و دانش بنیان بکارگیری نخبگان در حل مشکلات و خودکفایی کشور است.‎معیشت امروز مردم، توسط شیطان بزرگ هدف گیری شده است. نخبگان با علم خود و مردم با صبر توام با امید از دستاوردها دفاع کرده و با ‎جهش تولید، در اقتصاد مهاجم خواهند بود.‎»شهید فخری زاده، دانشمند هسته ای کشورمان در هفتم آذر ماه سال گذشته در یک عملیات تروریستی به دست دشمنان به شهادت رسید.

صحنه‌ای عجیب در جریان جلسه رای اعتماد امروز در مجلس

امروز در حالی جلسه بررسی صلاحیت یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش برگزار شد که سید ناصر حسینی پور، نماینده مردم گچساران، بی توجه به جلسه رای اعتماد، مشغول خواندن کتابی به نام «پایی که جا ماند» بود.

کنایه یک فعال سیاسی به احمدی نژاد: دوری از قدرت معجزه می‌کند!

زیدآبادی نوشت که گویا آقای احمدی‌نژاد سخنان و برنامه‌های دولت خود را در هشت سال ریاست جمهوریش به کلی از یاد برده است؛ زمانی که از حفر بی‌رویۀ چاه برای توسعۀ کشاورزی قاطعانه دفاع می‌کرد. گفته می‌شود در طول ریاست جمهوری او حدود سیصد هزار چاه غیرقانونی حفر شده است! بدون شک او در پدید آمدن بحران کنونی آب اگر بیش از دیگران مقصر نباشد، حتماً کمتر نیست.احمد زیدآبادی در کانال تلگرامی خود نوشت: "آب کم است ولی هست، مدیریت مصرف و توزیع آن نامناسب است. خوب مدیریت نمی‌کنند و بعد مردم را به جان هم می‌اندازند....مردم بیچاره چه گناهی کرده‌اند که اسیر یک عده مدیران و مقامات شده‌اند!"عبارات بالا سخنان محمود احمدی‌نژاد دربارۀ اعتراض مردم شهرهای اصفهان و شهرکرد به نحوۀ توزیع آب است. به نظرم حذف از گردونۀ قدرت در جمهوری اسلامی معجزه می‌کند! ای کاش می‌شد ترتیبی داد تا تمام صاحبان قدرت برای دوره‌ای از آن دور بمانند، آنگاه همه مدافع سرسخت حقوق مردم، آزادی، دمکراسی، عدالت و توسعه می‌شدند. این را به طعنه نمی‌گویم. واقعاً کارساز است!»

هدیه همسر سفیر ایران به رییس جمهور پرتغال

رئیس جمهور پرتغال از غرفه سفارت ایران در بازارچه خیریه دیپلماتیک که در شهر لیسبون برگزار شده بازدید کرد.مرتضی دامن پاک جامی سفیر ایران در پرتغال در صفحه توییتر خود در این زمینه نوشت: «در بازارچه خیریه دیپلماتیک لیسبون که با حضور ده ها سفارتخانه مقیم از جمله سفارت کشورمان، در مرکز کنگره لیسبون برگزار شد، آقای «مارسلو دی سوزا» رئیس جمهور پرتغال با حضور در غرفه ایران از تلاش همسران دیپلمات‌های ایرانی برای مشارکت فعال در بازارچه امسال تقدیر کرد و هدیه ای از پسته ناب ایرانی توسط همسر سفیر به وی تقدیم شد.بازارچه امسال که پس از وقفه ای دوساله به دلیل همه گیری کرونا، طی روزهای جمعه و شنبه برگزار شد، با استقبال خوب شهروندان پرتغالی و خانواده های دیپلمات‌های مقیم روبرو گردید. غرفه ایران که به شکلی زیبا با انواع محصولات سنتی ایران مثل گز، پسته، زعفران، خرما و سوهان و صنایع دستی متنوع شهرهای مختلف کشور تزئین شده بود، با ارائه چای و دمنوش، انواع نوشیدنی ها و شیرینی های سنتی ایرانی توجه بازدید کنندگان را به خود جلب کرد.»

مُهر محرمانه شورای نگهبان مانع پاسخگویی افراد می شود

حسین میرمحمد صادقی حقوقدان و سخنگوی پیشین قوه قضاییه در گفت‌وگویی در خصوص تلاش‌های جدید علی لاریجانی برای علنی شدن دلایل عدم احراز صلاحیت خود از سوی شورای نگهبان در انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: شیوه‌ای که شورای نگهبان در پیش گرفته است، موجب اثرگذاری منفی بر روی حیثیت افراد و شخصیت‌های سیاسی خواهد شد.وی تأکید کرد: وقتی یک فرد با نظر منفی شورای نگهبان مواجه می‌شود، تلاش می‌کند پاسخ‌ها و استدلال‌های خود را مطرح کند. اما نکته تأمل برانگیز این است که این شورا با یک مهر محرمانه روی نامه دلایل اعلامی خود، مانع از پاسخگویی طرف مقابل می‌شود.این حقوقدان با انتقاد از رفتار دوگانه شورای نگهبان، تصریح کرد: شورای نگهبان با اعلام علنی عدم احراز صلاحیت یک فرد موجب هتک حیثیت وی می‌شود و زمانی هم که فرد اصرار دارد که دلایل عدم احراز صلاحیت خود را علنی دریافت کند، به وی نامه‌ای را ارسال می‌کنند که بر روی آن مهر محرمانه درج شده است.

نیروی دریایی آمریکا: دو ماهیگیر ایرانی را نجات دادیم

نیروی دریایی آمریکا می‌گوید دو ماهیگیر ایرانی از وسط دریا نجات داده است.فرانس۲۴ نوشت: نیروی دریایی ارتش آمریکا می‌گوید: دو ماهیگیر ایرانی را که هشت روز در دریا گرفتار شده بودند، در دریای عمان نجات داده است. بنا بر این گزارش، حال این دو نفر خوب گزارش شده است.فرماندهی مرکزی نیروهای دریایی آمریکا NAVCENT اعلام کرده، نجات این دو ماهیگیر ایرانی روز شنبه انجام شده است. کشتی «چارلز درو» متعلق به آمریکا شش ساعت پس از اولین درخواست کمک این قایق کوچک ماهیگیری، ماهیگیران ایرانی را نجات داده و به آنها آب، غذا و کمک پزشکی رسانده است.فرماندهی مرکزی نیروهای دریایی آمریکا گفته این دو نفر به گشت دریایی عمان در نزدیکی مسقط تحویل داده شده و در هنگام تحویل در شرایط خوب و سلامت بودند.

اولیانوف: نگرش ها در وین مثبت است

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، نگرش‌ تیم‌های مذاکره کننده در آستانه مذاکرات وین را مثبت ارزیابی کرد و گفت که مشتاق شنیدن نظرات تیم ایرانی است.«میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در «وین» اتریش در آستانه مذاکرات روز هشتم آذر ماه «وین» برای احیای برجام تصریح کرد که همچنان احتمال رسیدن به توافق وجود دارد و نهایت تلاش برای تکمیل موفقیت‌آمیز مذاکرات برای احیای برجام ضروری است.وی در گفت‌وگو با خبرگزاری روسی «ریانووستی» تصریح کرد: «نگرش‌ها مثبت‌ است؛ به این معنا که باید تمام تلاش خود را برای تکمیل موفقیت‌آمیز این مذاکرات انجام داد، زیرا جایگزین از بد تا بسیار بد متغیر است. من مشتاقم آنچه شرکای ایرانی ما با آن به دور هفتم مذاکرات آمده‌اند، بشنوم».سرپرست نمایندگی دائم ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین گفت که نشست کمیسیون مشترک برجام دوشنبه بعدازظهر هشتم آذر ماه در هتل کوبورگ وین برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۹
در انتظار بررسی: ۲۵
انتشار یافته: ۷۹
ولی همه شنیده ایم امام خمینی خودشان 60 سال نماز شب شان ترک نشد. و اگر این خبر درست باشد فاصله حرم را با خودشان نشان می دهد. بویژه اگر مسافران نماز را نتوانند داخل بخوانند.
"ترور شهید فخری زاده نماد ناکارآمدی برجام و سیاست لبخند به دشمن است" تعداد ترورهای دانشمندان اتمی در زمانیکه مسئولین امور به دشمن اخم کرده بودند، چند برابر ترور زمان لبخند بود، اگر برجام اینقدر بد است، مذاکره برای احیای برجام چرا؟ پارش کنید بره!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
افزایش قیمت دلار
مسکن
سکه و شیر و ماست و چیپس و پفک هم تقصیر برجام است
اصلا برجام بد بد بد
من معذرت میخوام
شما لطفا درستش کنید
دلار شد ۳۰ چه کار.... می کنید
قرار بود مرقد قطب اقتصادی کشور بشود یا اینکه مثل مکه پر از زائر بشود؟
اشتباه اول تون این بود جند ده میلیارد هزینه اونجا کردید و اشتباه دوم تون تخصیص بودجه چند ده میلیاردی سالانه
جناب آقای تابناک! سید ناصر حسینی پور، نماینده مردم گچساران، نویسنده کتاب «پایی که جا ماند» هست
چه بسا در حال امضا برای هدیه به یک همکار بودند!
خدا حاضر و ناظر همه ماست! تهمت نزنیم!
ترور فخری زاده نتیجه سیاست لبخند به دشمن بود!!! چقدر منطقی نتیجه گیری می فرمایید شما. شاید هم برعکس بوده و اگر ما دیگران را تهدید نمی کردیم ترور ها هم اتفاق نمی افتاد.
سوای از هر دلیلی که ترور شهید فخری زاده داشته باشد .اما بیان این دلایل از زبان رییس پدافند غیر عامل که مسولیت مستقیمی در این باره داشته است .ایشان باید پاسخگوی کوتاهی و ناتوانی شان در این مورد و دهها مورد دیگر درباره انفجارهای سایتهای هسته ای و هک سیتمهای مختلف من جمله سیستمهای شبکه سوخت باشد.
خدا رو شکر که کیهان در تمام مسائل مملکتی دخالت می کنه.
در دوره احمدی نژاد و و مذاکرات مقاومتیه جلیلی چهار تا دانشمند هسته ای شهید شدند و در دوره برجام(آنهم نه برجام بلکه دوره پسابرجام و فقدان برجام به دلیل خروج ترامپ) یک نفر شهید شد...آنوقت رییس پدافند میگوید شهادت شهید فخری زاده نتیجه برجام است!!!
خدایش روزنامه کیهان رو کسی میخونه؟ هر روز کلی کاغذ الکی چاپ میکنن از بیت المال.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
خودت خوندی و میخونی که نظر میدی مگه نه ؟!!!
چقدر نماینده های نکته سنجی داریم. دمشون گرم.
دولت اگر بخواهد اعصابش راحت باشد به هیچ عنوان قول به کسی گروهی ندهد
عنابستانی باید یاد بگیرد که به بهانه فوریت و با زدن سیلی به مامرر قانون از خط ویژه عبور می کند.
رئیس پدافند غیرعامل: ترور شهید فخری زاده نماد ناکارآمدی برجام بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!و .چه ربطی به برجام داره.به حرف های که هر روز اسراییل را محو می کنند مربوط است نه برجام.
اقا بیژن.....یواششششش..... ........تو کی هستی که سلیقه ات در باره فیلم ارزش داشته باشه؟برو دوغت را بنوش
دمشون گرم که دو ماهی گیر را نجات دادند
بلاخره نفهمیدیم این امریکائیها که جان دوماهیگیرایرانی رانجات دادند آدمهای خوبی هستندیامرگ برآنها اخه اینهم خبره که مینویسید ومارادوبه شک میکنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
شما احتمالا ای کیو زیر هشتاد داری
وقتی کاندیدای سوپر پوششی باشی باید جاهایی که هیچ تجربه ای نداری پست بگیری. کار دانشگاه بزرگ تهران به کجا رسیده
حالا تو فعلا سانسورت رو بکن تا تکلیف همتون باهم روشن شه
آقای ذوالنوری هیچ گونه تغییر در برجام را نمی پذیرید؟!!!!!!!!!!!!!!!! شما که بطور کلی برجام را قبول نداشتید.
بیچاره پرستاران آخرین ارگانی بودن که فوق العاده ویژه شامل ا آنها شده بود در حالی که کادر اداری آنها سه سال پیش میگرفتند و دوباره هم دریافت کردن ؟؟ متاسفانه نظام پرداخت دجار بیماری مزمن شده ؟؟ در حالی میانگین حقوقی که کارمندان دولت در ماه دریافت می‌کنند بیش از ۷۰ درصد کارمندان زیر ۱۰ میلیون میگیرن و این نشان از بی عدالتی های زیاد در نظام پرداخت هست ؟یکی ۵ میلیون و یکی ۵۰ میلیون و یکی ۵۰۰ میلیون ؟؟؟
حقوق دو قشر هیچ وقت درست نمیشه یکی معلم ها و یکی پرستاران فقط بخاطر اینکه اکثر آنها زن هستند و راحت میشه حقشون رو خورد
فساد نهادینه شده و

یعنی حقوق ماهیانه یک نفر مساوی حقوق 5 سال یک کارمند معمولی.مردم دیگه امیدی به اصلاح ندارند.


و حق دارند زیرا هیچ برخوردی صورت نمی گیرد و فقط شعار می دهند برای سرگرمی ووقت کشی.
منظورتون رو از واژه عجیب برای کار آن نماینده ی بزرگوار ( وکلا" این مجلس ) نمی فهمم .!
حضرت امام رحمت الله علیه مخالف این کونه بارگا ه تشریفا تی بودن واجازه نمیذاذن این کونه هز ینه های هزار ملیاردی خرج شود در حالیکه مردم وبیروان ان حضرت مشکلات اقتصادی دارند
حرم امام باید باز باشه که کسی چادر نزنه؟ چرا؟
چند نفر کلا بیشتر از حدودشان حرف می زنند یکی شریعتمداری و دیگری عباسی .
آقای رامبد جوان نون به نرخ روز خور هرچه زودتر از مردم عذر خواهی کن .وگرنه با افشای ماهیتت رسوای عام وخاص می شوی .
فعلا که حاجی ذوالنوری که برجام و پرچم آمریکا را در صحن علنی مجلس

و دوران روحانی که برجام توافق شده بود آتش زد ، در حال تبلیغ مثبت توافق

برجام است !!!!

و همکاران دوران جلیلی هم که با سرپرستی باقری کنی ( معاون جلیلی در دوران ۷ قطعنامه تحریمی بوده ) به همراه ۴۰ نفر !!!!

بله دقیقا ۴۰ نفر برای مذاکرات برجام به وین رفتند !!!!

احتمالا فکر کردند که برای دعوای تن به تن رفته اند !!!!

و خدا آخر و عاقبت کشور و مردم را با این افراد و افکار ، ختم به خیر کند !!!!
هی از همدیگر انتقاد‌ کنید!!! ولی ملت فهمیده اند همتون مثل هم‌ هستین
حانواده جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی به چه استنادی حواهان قتل غیر عمد به قتل عمد هستندباید ادعای قتل عمد را اثبات کنند
مردم عزیز برای رامبد جوان بهنوش بختیاری بهاره رهنما محمد رضا گلزار مدیری و........ تره هم خرد نکنید اینها بسیار خطر ناکند اینها از فقر مردم هم سودجوئی می کنند .
کیهان باز معترضین رو وصل به همه جا میدونه به جز مشکلات و مسئولین. بعد از خبر کیهان خبر جانبازان و مشکلاتشون اومده.حسین شریعتمداری، اینجاست که دم خروس میزنه بیرون،جانبازان وصل به کجا هستند؟دین ندارید لااقل آزاده باشید، بابا بفهمید تمام اینها مردم هستند مردم مشکل دارند
حقا نفس رئیسی مسیحایی است چون امثال اون روزنامه ی به کما رفته رو شفا داده و نسبت به اشتباه در مذاکرات هوشیار کرده چون 8 سال لالا بودند خخخخخ
رامبد جوان یه نون به نرخ روز خوره
دوباره همان داستان قدیمی امریکا و نجات ماهیگیران ایرانی و یا کمک های دریایی،در موقع مذاکره
سردار عزیز ترور شهید شهریاری ورضایی نژاد وروشن نماد از ناکارمدی کی وچی بود لطفاا همین سوال را پاسخ بدهید ملت قانع میشوند سردار عزیز ترور فخری زاده شاید درهاله ای ازابهام باشد دوم اینکه اگر ناکارمدی هم باشد ناکارمدی پدافند غیرعامل هست که اگر هم درست باشد منم میگویم درست هست کار اسرائیل بوده بی عرضگی پدافند غیرعامل هم دخالت داشته است چطور هنوز نفهمیده اید چگ.نه وبا چه وسلاحی ترور شده است؟ سردار فخری زاده طوری ترور شد که همسرش بربالین شهیدش بود یعنی فاصله تقریبا سانتیمتری شهید چرا یک گلوله به همسرش اصابت نکرد؟ ایا اسرائیل دلش برای همسر شهید سوخته که وی زنده بماند؟ ایا این ابهام ندارد؟
کاش رامبدِ جوان، از سعدی یاد می‌گرفت
با با این آدم فاسد را باید از تلویزیون کنار گذاشت،
نوباوه:این فیلم‌ها در دولت قبل مجوز نمایش گرفته‌اند و مجوز آنهامربوط به دولت فعلی نیست.

چظور شما فیلمهای مجوز دار دولت قبلی را نمیخواهید نمایش دهید ..ولی ترامپ مکلف به

اجرای برجام دولت قبلی بود ...
به کیهان اموال عموی سطل آشغال فقط نیست محیط زیست و آب و خاک نیز شامل می‌شود که بدست شما و دوستانتان تخريب شده و باعث نابودی مردم و تاریخ ایران در سراسر کشور از ارائه تا خوزستان اصفهان و ... شده،آیا مردم حق ندارند بپرسند شماها چه بر سر این آب و خاک دارید می کنید
همانهایی که تا دیروز شعار "برجام نافرجام" سر داده بودند و آنرا به شکل نمادین در مجلس آتش زدند، حالا با التماس میخواهند که این معاهده را دوباره زنده کنند. ملت ایران آنقدرها که شما فکر میکنید، هالو نیستند
این حاج حسین کیهانی این روز ها چقدر دستپاچه بنظر میرسد
آقای جلالی عزیز، شما خوب می دانید دشمنانی داریم و در خط مقدم آنها اسرائیل است. چرا سعی می کنید صورت مساله را عوض کنید . چرا از سیستم امنیتی کشور نمی پرسید چرا کارشان را درست انجام نداده اند؟
سلام: ضمن دعوت به هوشیاری و دوراندیشی تیم جدید مذاکره کننده نسبت به نقشه ها و حیله های جدید غرب، مذاکره و توافق مجدد با غرب و امریکا( اگر ایران خواستارجبران خسارت نشی از خروج غیر قانونی آمریکا از برجام و لغو قطعی و همیشگی همه انواع تحریم ها بدون مذاکره در سایر امور نشود وآمریکاهمه انواع برچسب های تحریم علیه ایران را بطور دائمی لغو نکند)براساس عبرت ها و تجربه های تلخ تاریخی، محاسبات متقن وغیرقابل خدشه ذیل موجب حراج دادن مولفه های قدرت ، زیانبار برای اقتصاد،باج خواهی و زیاده خواهی دشمن، آب در هاون کوبیدن و باعث ممانعت در توسعه وپیشرفت کشور می گردد:
1- هدف امریکاه از مذاکره لغوکامل تحریم ها نیست بلکه ساختار آن باقی مانده وتحریم اساساً وسیله و ابزاری است برای اینکه از ایران درهمه زمینه ها ی چهار گانه ازجمله درموضوعات هسته ای،حضورمنطقه ای،موشکی و حقوق بشرامتیاز گرفته بلکه اگر بتواند پیشرفت کشور را درهمه علوم به سراشیبی سقوط بکشاند.
2- آمریکا اگر کوچکترین امتیازی به ایران بدهد با بدعهدی و بد قولی زیر تعهدات می زند و با عمل نکردن به آن ،ایران چند باره رکب خورده و بازگشت کامل کشور به برجام یعنی پس ازطی هزینه سنگین راه اندازی غنی سازی 60درصدی نابودی آن دستگاه ها وممنوعیت توسعه و تحقیقات هسته ای و عقب گرد وعقب ماندگی نسبت به کشورهای دارای علوم و فنون پیشرفته هسته ای.
3- عبرت های تاریخی معاصرمثل اعتماد دکتر مصدق به امریکا و سقوط دولت او،اعتمادو مذاکره معمر قذافی در زمینه های هسته ای ،موشکی و تجاری با امریکا وغرب ،یافتن تمام نقشه های نظامی وغیر نظامی آن و در پی آن نابودی برنامه هسته ای و موشکی لیبی و سرانجام به خاک سیاه نشاندن اقتصادلیبی و معمرقذافی توسط امریکا و اروپا ،اعتماد صدام جنایتکاربه بازرسان سازمان ملل و یافتن تمام نقشه های نظامی و غیر نظامی عراق ودادن اطلاعات آن به امریکا، نابودی موشک های عراق و پس از آن جنگ راحت امریکا و متحدانش علیه صدام و شکست او. مذاکره تحویل دیپلمات های امریکایی در لبنان در زمان مرحوم هاشمی وعدم آزاد شدن پول های بلوکه شده ایران توسط آمریکا،معاهده سعد آباد مبنی بر قبول داوطلبانه تعلیق غنی سازی و پروتکل الحاقی توسط روحانی در دولت خاتمی با سه کشوراروپایی وعدم اجرای تعهد توسط آن سه کشوراروپایی و آمریکا.ومعاهده برجام مبنی برممنوعیت حدود صد نوع فناوری هسته ای ایران با1+5 خروج از برجام توسط امریکاواضافه شدن بیش از 1500 نوع تحریم قبلی وجدیدعلیه ایران .
4- اساس، انگیزه و داستان وضع تحریم ها ازطرف دشمن به طمع فشارهمه جانبه برملت و دولت از طریق گشودن باب مذاکره بوده و انگیزه و هدف نهایی مذاکره هم از طرف غرب راهی برای به حراج دادن مولفه های قدرت ایران یکی پس از دیگری از طریق برجام 1(هسته ای) برجام 2(حضور منطقه ای) برجام 3(قدرت موشکی) برجام 4 ( حقوق بشر)و زیاده خواهی ،جری شدن دشمن و باج خواهی های مضاعف از کشورو مردم ودر ادامه همه اهرم های قدرت را در ایران نابود کرده و تغییر رفتار نظام و در نهایت تقییر رژیم و تجزیه کشور و اجرای طرح خاورمیانه جدید یعنی تجزیه کشورهای منطقه واز بین بردن قدرت کشور ها و غارت منابع آن است.
5- غرب صرفاً با تله وحیله مذاکره می تواند اهرم های حیاتی قدرت را با نیرنگ از ایران بگیرد درصورتیکه بجز مذاکره هیچ راهی برای به زیر کشیدن قدرت ایران ندارد مانند ممنوعیت صد نوع فناوری هسته ای در برجام وموارد ذکر شده بند های این موارد.
6- با عنایت به اینکه انرژی هسته ای در بسیاری از حوزه ها و طیف وسیعی از صنایع کاربرد علمی و صنعتی دارد ازجمله انرژی های تجدید پذیر، تولید برق هسته ای، تولید باصرفه پیشران ها و باطری های اتمی برای کشتی ها،شیرین کردن پاک آب های خلیج فارس و انتقال آن به فلات خشک ایران و در پی آن ایجاد رونق کشاورزی و صنعتی ، کاربرد انرژی هسته ای در علوم پزشکی و رادیو دارو ،گداخت ،کوانتوم و حوزه های کشاورزی ،صنعتی و ... مذاکره با غرب باعث محدویت و عدم صنعتی سازی در اکثر این حوزه ها گردیده و موجب زیان آشکار و محدودیت گسترده برای توسعه و پیشرفت کشور می گردد.
7- به دلیل عدم لغو کامل همه تحریم ها از طرف غرب و با بدعهدی احتمالی امریکا و اروپا پس از مدتی برگشت دوباره تحریم ها،اقتصاد و معیشت مردم به لحاظ وابستگی به تحریم ها و شرطی شدن در مقابل آن بسیار ضربه پذیر وآسیب زا می شود.
8- درصورت بازگشت به برجام وعضویت در آن از طرف آمریکا، به هر بهانه ای دوباره می تواند از مکانیزم ماشه یا همان اسنب بک استفاده کرده وتحریم ها را ازطریق قطعنامه های شورای امنیت به بکباره برگرداندوایران را ذیل بند 7 منشور ملل متحد ببرد.
9- مشکلات اقتصادی به هیچ وجه با مذاکره قابل حل نیست زیرا ساختار کلی وپایه اصلی تحریم ها همچنان حفظ شده وآمریکا به تعهدات خود عمل نکرده و آنرا بطور کامل لغو نمی کند زیرا هر تحریمی و یا بیشتر آن بابرچسب های چهار گانه هسته ای ، موشکی ،حضور منطقه ای ایران و حقوق بشراست.اگرغرب و امریکا یک موضوع از تحریم یعنی هسته ای را بردارند سایر برچسب های تحریم باقی می ماند و این یعنی لغو تحریم ها کاملاً بی خاصیت و دروغ بوده وایران در گرداب،تله و دور بی حاصل موضوعات متعدد تحریم و مذاکره برای باج دادن فاجعه بارسایراهرم های قدرت یکی پس از دیگری قرار می گیرد.
10- خدای نخواسته در صورت مذاکره موشکی و مذاکره حضور منطقه ای ایران برای کمک به محور مقاومت جهت جنگ با داعش و ترروریست و در صورت امتیاز دادن این موضوع و در پی آن به باد دادن توان موشکی ،قدرت دفاعی و منطقه ای کشور، امریکا ، اروپا و حتی کشورهای مثل عربستان و اسرائیل می توانند امنیت ایران را نابود کرده وکشور و ملت رامثل لقمه ای چرب خودغارت و تجزیه کرده یا داعش و سایرگروهای تروریستی خون آشام را به جان،مال و ناموس ملت بیاندازند.
11- در صورت عدم لغو تحریم ایسا ( ممنوعیت سرمایه گذاری خارجی درایران) وتحریم یوترن( گردش مالی آزاد ایران از طریق دلار باجهان) که متاسفانه هیچکدام در برجام توسط تیم منفعل مذاکره کننده قبلی ایرانی آقایان ظریف و عراقچی، از امریکا درخواست لغو نشده است .برداشتن تحریم ها بدون لغو این دو بی معنی، همراه با فریب ،مضحک و بی خاصیت است .
12- با تکیه بر توانمندی های و ظرفیت های عظیم داخلی اثرو نقش تحریم هارا باید بی خاصیت وخنثی کرده و ازبین برد و امریکا را از حربه تحریم و سپس مذاکره مایوس کرداز جمله راهکارها:ایجاد فشار به اروپا ازطریق آزاد کردن مزر ها و انتقال سیل مهاجرین به اروپا،استفاده درهمه حوزه های علمی،فنآوری و تولیدی ازجوانان نخبه ، شرکتهای دانش بنیان و دانشگاهای برترصنعتی،استفاده از قرار گاه سازندگی و شرکت مپنا به عنوان تجربه موفق وراهگشای خنثی سازی تحریم ها، ،جذب سرمایه عظیم ایرانیان مقیم خارج ،برنامه ریزی بودجه سالانه بدون کسری بودجه توسط دولت وعدم چاپ بی پشتوانه اسکناس وعدم افزایش پایه پولی بدون پشتوانه افزایش تولید، اصلاح نظام بانکی و کنترل تورم تک رقمی ،ممنوعیت قطعی هرگونه تعطیلی واحد ها وشرکت هایی تولیدی از طرف بانک ها،اعطای تسهیلات قرض الحسنه و بسیار کم بهره به واحد ها ی تولیدی متوسط و کوچک ، تک نرخی کردن ارز وحذف قطعی ارز 4200 تومانی که این ارز رانت زا و فساد آفرین بوده و بدلیل عدم رقابت پذیری باعث نابودی تولید داخلی می شود،استفاده ازظرفیت معادن بصورت غیر خام فروشی ، برنامه ریزی مدون علاوه بر خود کفایی دارای اهداف صادراتی برای تولیدات گسترده صنعتی وکشاورزی ، تدوین برنامه چهار ساله آبخیزداری و آبخوان داری برای تولید بیش از 400میلیون تن کالاهای کشاورزی)،شناسایی آموزش و نصب رایزن کارامد و امین اقتصادی حداقل به تعداد 100نفردرکشورهای همسایه ،همسو و غیر همسوبرای جهش صادرات ،برنامه ریزی صادرات به همسایگان ازمیزان2درصد کنونی به 20 درصد طی برنامه 4 ساله یعنی رسیدن به حدود 200میلیارد دلارصادرات به 15 کشورهمسایه، با توجه به عضویت رسمی ایران در سازمان همکاری های شانگهای و بازار 3میلیارد نفری در کشور های عضو این سازمان هدف گذاری4 ساله برای جهش صادرات از 11 میلیارددلار کنونی به کشورهای عضواین سازمان به حدود50 میلیارد دلار صادرات ،حمایت همه جانبه از تولید داخل با کیفی سازی وبا وضع تعرفه باز دارنده کالاهای خارجی مبازره هدفمند با قاچاق و فساد، پیمان های پولی دو وچند جانبه با کشورها ، ممنوعیت وقطع همیشگی فروش نفت خام وتبدیل آن به مواد پتروشیمی از طریق تاسیس انبوه پترو پالایشگاها و پالیشگاه در صنایع با محوریت صادرات محصولات آن به همسایگان، اخذ مالیات عادلانه از ثروتمندان و عایدی سرمایه، خریدو فروش سکه و ارز، خانه خالی و ماشین های لوکس واخذ مالیات از گردش حساب های بانکی ،تکمیل زنجیره پروژه های آزاد راهی، ریل وراه آهن از طریق کریدور شرق به غرب و شمال به جنوب برای دریافت حق ترانزیت از کشورهای ذی نفع، داخلی سازی با کیفیت خودرو با پلتفرم پیشرفته کاملا ایرانی و بومی، داخلی سازی با کیفیت و صادرات محورلوازم خانگی و لوازم ساختمانی ،استفاده از ظرفیت عظیم بسیج و نیروهای جهادی در تمام این مراحل برنامه ریزی پیشرفت و توسعه کشوروعدم اجازه ورود مجدد به شرکت هایی بیگانه عهد شکن مانند توتال ،پژو ،سامسونگ ، ال جی و... که به بهانه تحریم کشور را ترک کرده و باعث شوک و خسارت به اقتصاد و معیشت مردم شدند، بطور قطع با پیاده سازی این برنامه ها باید حربه دو گانه تحریم ومذاکره را ازدشمن گرفت.در غیر این صورت مانند 8 سال اخیر با بدعهدی و شرطی کردن اقتصاد به دشمن توسط دولت بی تدبیر، شیفته و تشنه مذاکره با آمریکاوغربگرای روحانی، شیرازه اقتصاد مبتنی برتوانمندی و ظرفیت های داخلی و رویکرد اقتصاد مقاومتی ازهم می پاشد و باعث مشکلات عدیده ازجمله تورم غیر متعارف و افسار گسیخته ،نابودی تولید داخلی و تعطیلی کارخانجات و بیکاری فزاینده، جهش عجیب و غیر عادی قیمت ارز، ریزش غیر طبیعی بورس و گرانی بی ضابطه کالا،مسکن و خدمات گردیده ونارضایتی بحق ملت را در پی دارد.
متاسفانه تحلیل های کارشناسی رادر قالب کامنت پخش نمی کنید
ترور فخری زاده چه ربطی به برجام دارد؟ ترور علیمحمدی و بعضی دیگر زمانی رخ داد که برجام نبود

این ترورها مربوط به اتخاذ سیاستهای درگیری و تنیش بین ایران و اسراییل ست
مگر شما نمیگویید که میخواهیم اسراییل را نابود کنیم خوب انها هم برای شما دعا نمیخوانند میخواهند ما را نابود کنند
تابناکم همین طوری نشسته خبر انلاین بنویسه این کپی کنه
تا بار دیگر آشوب بکارند و تحریم درو کنند* احسن به این ادبیات خوب کیهان همه ما میدانیم کشورهایی که الان ابرقدرت شدند از اول ابرقدرت و پیشرفته نبودند مثل ژاپن که مدتها با استکبار جنگید و گرسنگی کشید تا به اینجا رسید. تا دست بیگانگان از کشور قطع نشود تا قیامت استقلال وجود ندارد و پله اول قدرت و استقلال هم استقامت مردم و تکنولوژی نظامی است که الحمدالله ایرانیان غیور قدم اول را با تحمل تورم و از طرفی دانشمندان ما با ساخت تجهیزات نظامی دشمن را تا حدودی به عقب رانده اند اگر استقامت کنیم دیگر هیچ کس جرات نگاه چپ به ایران نمی کند ولی متاسفانه در این میان با بعضی از قوانین ناپخته تخم کینه و تبعیض بین مردم میکاریم مردم ما بسیار با هوش هستند و نابرابری و تبعیض را در طول سالیان متمادی بر نتافتند و کسانی که خواستند به مردم ضربه بزنند آمدند از این راه وارد شدند و تخم تبعیض را کاشتند لذا از مسولان رده بالا می خواهیم حتی یک مورد قانون تبعیض آمیز را اجازه اعمال ندهند به عنوان مثال خیلی ساده برای تنویر افکار عمومی تو یه اداره یکنفر با مدرک دکتری خودش هم شرکتی با یک لیسانس رسمی کمتر حقوق می گیره یا مثلا میری جهاد برای حواله نهاده دامی میگه تمام شده اون ور میبینی فامیلش اومد بهش حواله را دو دستی جلو اون یکی تحویل داد اینه مشکلات مردم و خود تحریمی
همه افراد طرفدار یک جریان تظاهرات در اصفهان را در آستانه مذاکرات برای تحت شعاع قرار دادن مذاکرات و فشار بر ایران تعبیر می کند در صورتیکه فریدون عباسی در همین آستانه مذاکرات خبر از برنامه ریزی شهید فخری زاده و آماده سازی برنامه هسته ای برای ساختن بمب صحبت می کند
کدامش فشار بر ایران را افزایش می ده
"حرمی که چند ده میلیارد برایش خرج شده امروز حتی کارکرد یک نمازخانه را ندارد" این مورد منحصر به حرم امام خمینی نیست، خیلی از نهاد ها و مستحدثاتی هستند که چند صد برابر حرم امام خرجشان شده ولی ای کاش فقط عدم النفع داشتند!
آقای ذوالنوری اگر برجام خوب است و شما می خواهید ان را همان طور که هست حفظ کنید چرا زمانی پاره اش میکردید چرا زمانی آتشش میزدید چرا کاری کردید که بلاخره ناکام ماند و و ضع کشور و مردم به اینجا کشید میدانید هزینه کار آن روز شما برای کشور و مردم چقدر شد ؟ میدانید وضع امروز نتیجه کار دیروز شماست
تابناك جان جاي بسي تامل دارد و كاش كمي درايت و تفكر داشتيد و هرمطلبي بدون كنكاش درج نميكرديد جناب سيد ناصر حسيني پور نويسنده كتاب «پایی که جا ماند» هستند و اين عزيز و بزرگوار به جهت هديه به مناسبت گرامي داشت هفته بسيج قبل از جلسه راي اعتماد داشتند كتاب خودشان را امضا و تقديم نمايندگان محترم مي نمود.
حالا کشاورزان اصفهانی اراذل اجاره‌ای شدن؟؟!! آقا فکر کنم این واژه ایست که سالها در نقاط دیگه بکار برده میشه...
جالبه هر کس اعتراضی داشته باشه از نگاه کیهان وجوان ازاذل اجاره ای هستند؟ایثارگرانی که تجمع کردن چی؟اصفهانی ها ازاذل بودن اینا چی؟
جالبه هر کس اعتراضی داشته باشه از نگاه کیهان وجوان ازاذل اجاره ای هستند؟ایثارگرانی که تجمع کردن چی؟اصفهانی ها ازاذل بودن اینا چی؟
بیژن نوباوه‌وطن نماینده تهران در مجلس: بیش از سی فیلم مسأله‌دار از کمیته شورای نمایش مجوز نمایش گرفته‌اند.....!!!! رگ گردن شما برای فقر، بی عدالتی، تبعیض، بیکاری، بی آبی، کودکان کار، آلودگی هوا و .... بیرون بزند!!!!!.... فیلم بد و خوب، دیدنش اختیاری است!
بیژن نوباوه‌وطن نماینده تهران در مجلس: بیش از سی فیلم مسأله‌دار از کمیته شورای نمایش مجوز نمایش گرفته‌اند..... وقت آن است که مردم در بی کفایتی نماینده های مجلس، معترض شوند و خواهان استعفای عمومی مجلس باشند!.... مشکلات اقتصادی رو فراموش کردند !!!
ذوالنوری: هیچ‌گونه تغییر در برجام را نمی‌پذیریم...... مگر شما برجام را آتش نزدید و نگفتید که برجام خسارت محض است!!!!!
ذوالنوری: هیچ‌گونه تغییر در برجام را نمی‌پذیریم..... چی شد؟... برجام که خسارت محض بود! تحریم ها که نعمت بود ! مصوبه های شورای امنیت و سازمان ملل که کاغذ پاره بود !...... تاوان اشتباهات شما را مردم می دهد!
انتقاد کیهان از بانک مرکزی.............. چرا ناراحتی؟.. مگر تحریم ها نعمت نبود؟... آمریکا که هیچ غلطی نمی تواند بکند!... چراناراحت شدی؟...
تاوان اشتباهات مسئولان را مردم با جان و مال خود می دهند... آب نیست، هوا نیست، امنیت روانی نیست، تورم هست، بی کاری هست، انزوای بین المللی هست و ....
بسیج دانشجویی در واکنش به انتصابات در هیات امنای دانشگاه تهران، از آن انتقاد کرد..........!! حاصل فراری دادن و اخراج اساتید با سواد و نخبه از دانشگاه ها، نشستن قالیباف و زاکانی بر مسند هیئت امنا است!!!!
ذبیح الله اعظمی در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی خطاب به عیسی زارع‌پور گفت: سرعت اینترنت نه تنها افزایش نیافت بلکه به شدت کاهش یافت.... صدای خودی ها هم درآمد!!!..
نماینده مجلس با انتقاد از بسته بودن حرم در هنگام نماز صبح گفت: حرمی که چند ده میلیارد برایش خرج شده امروز حتی کارکرد یک نمازخانه را ندارد!..... احسنت !...
در جواب آن نماینده که گفته وزیر ارتباطات پایش را از روی سیم بردارد: خودتان طرح «صیانت»‌ را تصویب کردید و الان نقش مخالف را بازی میکنید؟
ذوالنوری می‌گوید که جمهوری اسلامی درصدد احقاق حقوق ملت ایران است، نه برجامی که غربی‌ها بخواهند در آن تغییری ایجاد کنند. علاوه بر این جمهوری اسلامی اگر برای مذاکره می‌رود این مذاکره برای اجرایی کردن برجام است و ما هر چه مذاکره برای برجام لازم بوده را انجام داده ایم.
برجام که آتش زده شده است در مجلس توسط یک عده ای از بزرگواران . حتما" نسخه ای از آن باقی نمانده است که به آن استناد شود دیگر . این هم از مضرات آتش زدن هست دیگر
سلام من به گذشته آقای احمدی نژاد کاری ندارم ، لاکن از آقای زید آبادی سوال ام این است کجای مطلب آقای احمدی نژادغلط است ، مگر یکی از علت های بزرگ بحران آقای احمدی نژاد
مدیرت مصرف و توزیع نامناسب آب نیست ، من علاوه بر این دو را عدم مدیریت استحصال آب رو نیز اضافه می کنم ، ما در طول سال چه مقدار از نزولات جوی را (که خود رحمت الهی است ) در بهدر می دهیم بلکه بعلت عدم کنترل این نزولات که بصورت سیل جاری می شود ، بایستی هرسال مقادیر هنگفتی را صرف جبران خسارات اون باشیم ، ما در طول ده ها سال گذشته چرا به این مهم توجه نکرده و با تدابیری مثل توسعه آبخیز داری و امثالهم نتوانستیم از این همه نزولات جوی خدادی استفاده کنیم ، و باعث فرونشستهای بیرویه زمیتها شده و امکان ذخیره سازی این آبها را لایه های زمین گرفته ایم
نام جدید مردم معترض از دید شریعتمداری : " ... اراذل اجاره‌ای... " !!! ( از خس و خاشاک به اینجا رسیدیم ! )
اگه تغییر در برجام رو نمی‌پذیرید، پیشنهاد طرف آمریکایی رو قبول کنید که گفته متقابلا به برجام برگردیم.
در مورد نماینده گچساران و خواندن کتاب پایی که جا ماند در زمان رای اعتماد به مجلس، نکته جالبش این هست که این کتاب مربوط به خاطرات خودشون هست. چی شو داشتند می خوندن؟
آقای فخری زاده هم دکتر نبودند،اگر بودند بفرمایید از کدام دانشگاه و چه عنوانی؟
رئیس پدافند غیرعامل: ترور شهید فخری زاده نماد ناکارآمدی برجام بود
بفرمایید علت ترور سایر شهدای هسته ای که در زمان دولت احمدی نژاد ترور شدن چی بود؟ بازم برجام بود؟؟؟
مگه هتله؟
خانم مهسا بهادري شما از امثال رامبد جوان چه توقع داريد كه مردم رو درك كنند؟ .كسي كه اينقدر سنگ مردم ايران رو به سينه ميزنه وبعد خودش طور ديگري عمل مي كنه.
مساله فریدون عباسی در حرف دیگری زده بوده که شما نشر ندادید
شما کار خوبی کردید ولی او حرف بی ربطی زده بود
هزینه حرف مسئولین سابق برای دیده شدن را چرا خودشان ندهند؟
جناب نماینده مجلس ، که معترض بسته بودن حرم برای نماز هستند

طاهرا خبر ندارند که درب اکثر مساجد تهران در اکثر روزها و ساعات روز بسته هستند

از سرایدار مسجد محله سوال کردم و گفت : اولا دیگر نماز جماعتی که بر پا نمی گردد و کسی نمی اید .

و اگر باز بگداریم ، معتادان متجاهر برای چرت زدن و دزدی

از فرش و کفش و وسایل و کثیف کردن دستشویی ها

ما را ادیت میکنند !!!

البته این مسجد اراکیها در خیابان نامجو است و ۵۰ سال پیش دو نوبت نماز جماعت پر ترافیک داشت و یادش بخیر
سلام
سایت تابناک از قانون تبدیل وضعیت ایثارگران بگو. بگو که کسی که ۲۰ سال سابقه داره غیر رسمی هست ولی فرزند ایثارگری که یکساله وارد شرکت شده داره رسمی میشه. از ظلم بگو که بچه های اینها هم باید از قبل جبهه پدر بخورن. انشالله که همین ظلم‌ها بی‌جواب نمی‌مونه.
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی