بازدید 48926
دو هزار و هشتصد و چهلمین بسته ویژه خبری «تابناک»

موضوعی که سعید جلیلی و بهزاد نبوی درباره آن اتفاق نظر دارند! / واکنش رسایی به محکومیتش در پرونده اتهام زنی به ناطق نوری / واکنش عارف به حوادث اخیر اصفهان / ایران یک ماه با ساخت سلاح هسته‌ای فاصله دارد!

در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند: تبرئه بیژن قاسم زاده تکذیب شد / توضیح کمالوندی درباره مذاکرات با گروسی / توصیه سفارت ایران در آفریقای جنوبی در پی شیوع سویه جدید کرونا / لیبرمن: ایران ۷۴ بار بزرگ تر از اسرائیل است؛ وضع ما متفاوت است / رئیسی به جلسه رای اعتماد نوری نمی‌رود و ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۰۹۰۰۷۸
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۴ 27 November 2021

بسته ویژه خبری «تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیترهایی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

 

ادعای رسانه صهیونیستی: ایران یک ماه با ساخت سلاح هسته‌ای فاصله دارد

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی با استناد به آنچه گزارش اطلاعاتی دولت انگلیس خوانده شده، مدعی است، ایران یک ماه با ساخت سلاح هسته‌ای فاصله دارد.رژیم صهیونیستی که تنها دارنده سلاح هسته‌ای در منطقه غرب آسیا محسوب می‌شود در سال‌های گذشته بارها زمان‌بندی‌های مختلف و متناقضی درباره دستیابی ایران به «بمب هسته‌ای» مطرح کرده است.کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی مدعی شده اطلاعات مندرج در گزارش اطلاعاتی دولت انگلیس قبلا تنها به مقام‌های اطلاعاتی کشورهای غربی ارائه شده؛ اما اکنون به صورت علنی منتشر شده است.این ادعا در حالی مطرح شده که نفتالی بنت، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی چند روز پیش مدعی شده بود، ایران پنج سال با ساخت سلاح هسته‌ای فاصله دارد.رسانه صهیونیستی گزارش داده که «بنی گانتز»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی «در آینده نزدیک» برای رایزنی درباره ایران به واشنگتن سفر خواهد کرد.

صوفی: مرعشی در مقایسه با کرباسچی به اصلاح‌طلبان نزدیک‌تر است

فعال اصلاح‌طلب با اشاره به تغییر و تحولات اخیر در حزب کارگزاران سازندگی اظهار کرد، آقای مرعشی در مقایسه با آقای کرباسچی، به اصلاح‌طلبان نزدیک‌تر است.علی صوفی، فعال اصلاح‌طلب اظهار کرد: بالاخره در داخل هر حزبی مسائلی وجود دارد به‌خصوص این مسائل در کنگره‌های حزبی بیشتر خود را نشان می‌دهد. آقای کرباسچی بعد از مدت‌ها که دبیرکل بودند، کنار رفتند که این نشان می‌داد در حزب کارگزاران نظرات دیگری هم وجود دارد. ما البته بعضا اظهار نظرات متفاوتی میان آقایان مرعشی و کرباسچی می‌دیدیم. در هر صورت اعضای کارگزاران تصمیم گرفتند که در داخل حزب تحول ایجاد شود.صوفی با اشاره به جایگاه مرعشی در جبهه اصلاحات گفت: در جبهه اصلاحات آقای مرعشی به‌عنوان نایب‌رییس اول حضور دارند و در غیاب آقای نبوی، جلسات را اداره می‌کنند. وی با بیان اینکه در انتخابات اخیر میان مواضع کرباسچی و مرعشی تفاوت چندانی وجود نداشت، تصریح کرد: آقای مرعشی بجد در جبهه اصلاحات به‌دنبال این بودند که نظر جبهه را برای حمایت از آقای همتی جلب کنند که جبهه درنهایت رأی نداد. وی افزود: جبهه اصلاحات علی‌رغم تلاش مرعشی موضع مخالف گرفت. کاملا طبیعی بود که کارگزاران پشت سر همتی باشد و آقای کرباسچی هم حمایت کند. این حزب با توجه به نفوذی که روی آقای کروبی داشت، توانست ایشان را هم با خود همراه کند؛ بنابراین درمورد حضور در انتخابات، تفاوتی بین آقای مرعشی و کرباسچی وجود ندارد.

واکنش رسایی به محکومیتش در پرونده اتهام زنی به ناطق نوری

نماینده اسبق مجلس به محکومیتش در دادگاه واکنش نشان داد.  چند روز قبل علی اصغر نیک نهاد وکیل ناطق نوری با اعلام این خبر اظهار کرد: حمید رسایی به "نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی " در دادگاه بدوی محکوم شد که در دادگاه تجدیدنظر دادسرای ویژه روحانیت نیز عینا تایید شد.

موضوعی که سعید جلیلی و بهزاد نبوی درباره آن اتفاق نظر دارند ! / واکنش رسایی به محکومیتش در پرونده اتهام زنی به ناطق نوری / واکنش عارف به حوادث اخیر اصفهان / ایران یک ماه با ساخت سلاح هسته‌ای فاصله دارد!

 

حکایتی از نقطه مشترک نبوی اصلاح‌طلب و جلیلی اصولگرا

به نظر می‌رسد نبوی اصلاح‌طلب و جلیلی اصولگرا بالاخره در یک حوزه و آن‌‌هم اقتصاد به هم رسیده‌اند.در قسمتی از یادداشت روزنامه شرق آمده است:جلیلی در جلسه با نمایندگان مجلس یادآوری کرده راهکارهایی را به مجلس دهم و یازدهم داده و تلویحا از «طرح سبد مطلوب غذایی ایرانیان» به‌عنوان راهکاری عملیاتی‌نشده رونمایی کرده است. او گفته در زمینه توزیع کالاهای هدف، روش توزیع مویرگی کالاهای اساسی در همه واحدهای تجاری (مانند سوپرمارکت‌ها، قصابی‌ها و...) با استفاده از ظرفیت تلفن‌های همراه و کارت بانکی متصل به یارانه، روشی ساده شده و با کمترین انحراف برای رساندن منفعت مدنظر دولت به شهروندان است.آنچه جلیلی از آن با عنوان «طرح سبد مطلوب غذایی ایرانیان» نام می‌برد، تنها توصیه‌ اوست که به‌تازگی بهزاد نبوی هم آن را مطرح کرده است. نبوی گفته به روحانی هم توصیه کرده بوده که در شرایط فعلی توزیع عادلانه کالاها یا به‌نوعی بازگشت همان کوپنیسم به شیوه مدرن‌تر تنها راه‌حل است و حالا هم تنها راهکاری که به ذهنش می‌رسد تا نیازهای حداقلی همه مردم به شکلی عادلانه تأمین شود، همین است. نبوی در مصاحبه اخیرش که در «شرق» منتشر شد، گفته است: «در مراسم افطار دو سال قبل، روحانی از من پرسید: به نظر تو ما چه کار کنیم؟ گفتم: هیچ راهی نداریم جز رساندن حداقل نیازهای توده مردم با قیمت پایین و ثابت به دستشان. گفت: منظورت همان سهمیه‌بندی و کوپن است؟ گفتم: همان هم باشد من اشکالی نمی‌بینم و افتخار هم می‌کنم، ولی امروز با داشتن کارت ملی هوشمند نیاز به آن کارها نیست و شما می‌توانید خیلی ساده‌تر حداقل نیازها را برای مردم تأمین کنید.به نظر می‌رسد نبوی اصلاح‌طلب و جلیلی اصولگرا بالاخره در یک حوزه و آن‌‌هم اقتصاد به هم رسیده‌اند

جانشین وزیر دفاع: شهید فخری زاده به هیچ وجه برجام را قبول نداشت

جانشین وزیر دفاع گفت: شهید فخری زاده به هیچ وجه برجام را قبول نداشت/ مدام از آن تبری می‌جست.سردار فرحی جانشین وزیر دفاع گفت: شهید فخری زاده هیچ خط قرمزی برای بیان صحبت هایش نداشت و بارها مقابل رئیس جمهور و وزرا حرفهایش را زده و بارها گفته بود که برجام را به هیچ وجه قبول ندارد. برجام برایش یک دغدغه جدی بود.

واکنش عارف به حوادث اخیر اصفهان

معاون اول دولت اصلاحات به حوادث اصفهان واکنش نشان داد.محمدرضا عارف، رئیس بنیاد امید ایرانیان و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در پستی اینستاگرامی نوشت: «آنچه در ایران امروز می‌گذرد، ناشی از نامدیریتی‌ها و انحراف از منطق مصالح ملی در سالیان اخیر است. اگر منافع و مصالح ملی در سالیان اخیر کانون سیاست‌ورزی حاکمیت قرار می‌گرفت و منتخبان واقعی ملت، بر مصدر امور قرار می‌گرفتند، در برابر نهادهای منتخب ملت سنگ‌اندازی نمیشد، نخبگان ایرانی در بخش‌های مختلف اجازه می‌یافتند به ساختار حاکمیت ورود کرده و تصمیم و تدبیر در سطوح مختلف با محوریت دانش و تجارب بشری و بر اساس اراده ی عمومی ایرانیان می‌بود، با انباشت بحران‌های مختلف، بسان آنچه در اصفهان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری با آن می‌گذرد، مواجه نبودیم.در گستره ی وسیعی به نام ایران بعنوان یک ملت/ کشور و دولت، آنچه می‌بایست کانون سیاست‌ورزی و خط و مشی‌ها باشد، منافع و مصالح کلان ملی است. تعیین‌کننده ی منافع و مصالح ملی نیز، اراده ی شهروندان ایران زمین یا ملت ایران است. اگر از این اصل بنیادین عدول و سیاست های غیر از این منطق بر کشور تحمیل شود، آنگاه ملک و ملت با تشدید مخاطرات مواجه می‌شود.امروز تجارب و دانش بشری بر اساس اصول حکمرانی خوب پیش روی ماست. معتقدم که نه باید بر تصمیمات اشتباه گذشته در خصوص آب پافشاری کنیم، نه جدال‌های منطقه‌ای را با امنیتی کردن و دو قطبی سازی های کاذب شکل دهیم و صد البته با منطق ملی، اصول زیست محیطی و اصلاح امور بر اساس اولویت‌های مهم‌تر ، عمق بحران را شناخته و تصمیمات‌مان، پاسخ به جوانب گوناگون آن و به دور از تعصبات گوناگون باشد.پیشنهاد می‌کنم علاوه بر تغییر رویکرد کلان حاکمیت نسبت به مسائل و مواجهه ی صبورانه با اعتراضات مردم، جمعی از نخبگان دانشگاهی در حوزه ی آب، محیط زیست، سیاست، جامعه شناسی، امنیت و... در خصوص مولفه‌های بحران و راه‌های برون‌رفت از آن و جلوگیری از ویرانی آوار این بحران، که معلوم نیست چقدر با آن فاصله داریم، تدبیر و تصمیمی عالمانه را روی میز حاکمیت گذاشته و تصمیمات منطقه‌ای، کوتاه مدت و غیر علمی گذشته، باز خوانی، انحراف از معیار‌ها شناسایی و از آن‌ها عبور شود.»

فرزند شهید فخری‌زاده: پدر می‌گفت تا وقتی من زنده هستم خواب به چشمان ترامپ و نتانیاهو نمی‌رود

فرزند شهید فخری‌زاده: پدر می‌گفت تا وقتی من زنده هستم خواب به چشمان ترامپ و نتانیاهو نمی‌رود.حامد فخری‌زاده:بعد از شهادت پدرم نتانیاهو گفت به شنبه آرام رسیدیم!

صلاحیت نوری در کمیسیون آموزش تایید شد

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تایید صلاحیت یوسف نوری وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در جلسه این کمیسیون خبر داد.رضا حاجی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص جلسه امروز صبح کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز کمیسیون که با حضور یوسف نوری وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد به جمع بندی بررسی صلاحیت وی پرداختیم، در ابتدای این نشست نمایندگان به دغدغه های خود و مطالبات فرهنگیان اشاره کردند و در ادامه نوری به مطالب مطرح پاسخ داد و برنامه های خود را تشریح کرد. در این نشست همچنین نمایندگان مباحثی چون ارتقای فضا و سرانه آموزشی در کشور، توزیع کتب درسی و بهبود محتوای آن و ساماندهی در برگزاری کلاس های حضوری و غیرحضوری، اصلاح وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان، ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش و اجرای رتبه بندی فرهنگیان را مورد تاکید و اشاره قرار دادند.

احمد عراقچی: سی نامه هشدارآمیز به روحانی نوشتم

معاون ارزی اسبق بانک مرکزی که به جرم دخالت ۱۵۹میلیون دلاری در بازار ارز فردایی در نیمه دوم ۹۶ به ۸سال حبس محکوم شد، گفت: می‌گویند ۳۰میلیارد دلار در دولت قبل با مداخله بانک مرکزی در بازار ارز فروختند که در دوره من نبوده، با این افراد چه برخوردی می‌شود؟ اگر همچنان به گذشته برگردم باز هم همین اقدام را انجام می‌دادم، چون اعتقاد دارم اگر در آن برهه این کار را انجام نمی‌دادیم قیمت ارز به بالای ۱۰ هزار تومان می‌رفت. *فضای سال ۹۶ که بعد از انتخاب رئیس جمهور و شعار‌های او رخ داد، فضایی بود که آقای روحانی تاکید داشتند قیمت ارز تکان نخورد. کدام معاون ارزی این میزان هشدار در مورد بحران ارزی داده بود؟ ظرف ۶ ماه ۳۰ نامه به شخص رئیس جمهور نوشتم که این نامه صرفا هشدار نبود بلکه راهکار هم ارائه داده بود.

آرزوی «زاکانی» برای خواهرخواندگی تهران با دو شهر مذهبی

زاکانی با بیان این مطلب که قرارداد خواهرخواندگی بین تهران و نجف برای ما یک آرزوست، ادامه داد: در این اقدام هم‌ نگاه افتخار آمیز دنیایی و هم نگاه عمیق آخرتی وجود دارد و این امر برای ما افتخار است و آمادگی خود را اعلام می کنیم.او بیان کرد: نماینده ای از سوی شهرداری تهران به نجف اعزام می کنیم تا ابعاد کاری بین دو شهر تهران و نجف را ارزیابی کند و پس از این اقدام بنده نیز به نجف اشرف می آیم و امیدوارم هرچه زودتر ما خدمت شما برسیم زیرا این خدمت توفیق ماست.

رئیسی به جلسه رای اعتماد نوری نمی‌رود

به دلیل اینکه رئیس جمهور امروز برای حضور در نشست سازمان همکاری‌های اقتصادی به ترکمنستان سفر می‌کند، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در جلسه دفاع از وزیر پیشنهادی آموزش و پروش در مجلس حضور خواهد یافت. عضو هیات رئیسه مجلس جزئیات روند بررسی صلاحیت و برنامه‌های یوسف نوری وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را تشریح کرد.مجتبی یوسفی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، در تشریح جزئیات بررسی صلاحیت و برنامه‌های یوسف نوری سومین وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در جلسه علنی، گفت: در ابتدا گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات درباره برنامه‌ها و صلاحیت آقای یوسف نوری وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش قرائت می‌شود.وی با بیان اینکه به دلیل حضور آقای رئیس جمهور در نشست سازمان همکاری‌های اقتصادی معاون اول وی در جلسه رأی اعتماد به آقای نوری در مجلس حضور می‌یابد، افزود: پس از آن آقای مخبر یک ساعت فرصت دارد از برنامه صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش دفاع کند. عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه پس از آن ۲ مخالف و ۲ موافق به مدت ۱۵ دقیقه درباره برنامه‌های آقای نوری اظهار نظر خواهند کرد، اظهار داشت: در نهایت وزیر پیشنهادی ۳۰ دقیق فرصت دارد تا به دفاع از برنامه‌های خود بپردازد. یوسفی تصریح کرد: در نهایت صلایحت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به رأی نمایندگان گذاشته خواهد شد.

لیبرمن: ایران ۷۴ بار بزرگتر از اسرائیل است؛ وضع ما متفاوت است

وزیردفاع پیشین رژیم صهیونیستی با بیان اینکه ایران ۷۴ بار از ما بزرگتر و جمعیت آن ۹ برابر ماست و در اسرائیل همه چیز در مرکز متراکم است، اما در ایران فاصله دو کلانشهر تهران و مشهد ۹۰۰ کیلومتر است گفت: وضعیت ما با ایران کاملا متفاوت است!

توصیه سفارت ایران در آفریقای جنوبی در پی شیوع سویه جدید کرونا

سفارت جمهوری اسلامی ایران در پرتوریا در پی شیوع سویه جدید کرونا در آفریقای جنوبی در اطلاعیه‌ای از شهروندان مقیم ۶ کشور آفریقایی خواست ضمن حفظ آرامش و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، در صورت بروز هر مشکلی با سفارت تماس بگیرند.سفارت جمهوری اسلامی ایران در پرتوریا، طی اطلاعیه‌ای خطاب به ایرانیان مقیم و غیرمقیم در کشورهای جنوب آفریقا اعلام کرد: با توجه به مشاهده سویه جدید کرونا در شش کشور جنوب آفریقا شامل آفریقای جنوبی، زیمبابوه، نامیبیا، بوتسوانا، لسوتو و اسواتینی و لغو پرواز برخی شرکت‌های هوایی و نیز محدودیت‌هایی که در این کشورها ایجاد شده و ممکن است موجب ایجاد مشکلاتی بخصوص در زمینه بازگشت ایرانیان به میهن شود،‌از ایرانیان عزیز در آفریقای جنوبی و کشورهای جنوب آفریقا تقاضا داریم ضمن حفظ آرامش و رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده توسط کشورهای محل اقامت، چنانچه در خصوص اقامتشان در این شرایط و یا هر مورد دیگری متاثر از این وضعیت مشکلی برای ایشان ایجاد شد، حتما با سفارت و بخصوص بخش کنسولی تماس حاصل نمایند.سفارت جمهوری اسلامی ایران در این اطلاعیه اضافه کرد: شماره تماس و رایانامه نمایندگی در صفحه تارنمای سفارت به آدرس southafrica.mfa.ir موجود است. ضمن آنکه سفارت آخرین اطلاعات و اخبار مربوطه را از طریق گروه‌هایی که قبلا در شبکه‌های اجتماعی ایجاد شده، به اطلاع خواهد رساند و ایرانیان عزیز می‌توانند از طریق این گروه‌ها مستقیما با همکاران سفارت در تماس بوده و سوالات و مشکلات خود را با ایشان در میان بگذارند.در پایان این اطلاعیه عنوان شده است: امیدواریم این دوره که موجب نگرانی ایرانیان عزیز در جنوب آفریقا و خانواده‌های ایشان شده هر چه سریعتر به پایان برسد و شرایط بهتری ایجاد شود.

حسینی: ساکتان هشت سال گذشته انتظار دارند دولت سه ماهه مشکلات را حل کند

حسینی با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم گفت: سه ماه از عمر دولت گذشته و گزارش‌ها در حال ارائه شدن است؛ اما آنهایی که در هشت سال گذشته روزه سکوت گرفته بودند و هیچ نقدی به دولت قبل نمی کردند امروز مدعی شده‌اند و توقع دارند دولت سیزدهم سه ماهه همه مسائل را حل کند.

توضیح کمالوندی درباره مذاکرات با گروسی: خیلی امیدوار بودیم به یک متن مشترک برسیم اما نشد

سخنگوی سازمان انرژی اتمی درخصوص مذاکرات با مدیرکل آژانس در تهران توضیحاتی داد و با بیان اینکه برخی رسانه‌ها در مورد نتیجه سفر گروسی شیطنت کردند، گفت: خیلی امیدوار بودیم به یک متن مشترک برسیم اما نشد. قرار بود، گروسی بعد از مذاکرات اعلام کند که گفت‌وگوها ناتمام مانده و کلمه نگاتیو را هم در اظهارات خود اضافه کند که نکرد.

تبرئه بیژن قاسم زاده تکذیب شد

رئیس دادگاه کیفری یک استان تهران ضمن تکذیب تبرئه بیژن قاسم زاده گفت: همانطور که قبلا هم اعلام شده، دیوان عالی کشور به علت نقص، پرونده را به دادگاه کیفری یک استان تهران داده است. دادگاه نیز جهت رفع نواقص پرونده آن را به دادسرا ارسال کرده است.

ترکیه هشت برابر ایران به سوریه صادرات دارد!

اتاق بازرگانی تهران در جدیدترین گزارش خود به بررسی وضعیت تجارت ایران و ترکیه با سوریه پرداخته که نشان دهنده فاصله قابل توجه آمار صادراتی دو کشور است.مقایسه عملکرد صادراتی ایران و ترکیه به سوریه نشان می‌دهد، ایران در هفت ماهه سال جاری شمسی، به طور میانگین ۱۵.۲ میلیون دلار کالا به سوریه صادر کرده و این در حالی است که ترکیه در ۹ ماهه نخست سال جاری میلادی به طور میانگین ۱۳۱ میلیون دلار در هر ماه به سوریه صادرات داشته است. به این ترتیب میزان صادرات ترکیه به سوریه بیش از هشت برابر صادرات ایران به سوریه بوده است.

نگران مرگ کرونایی هستیم اما قربانیان خودروهای بی‌کیفیت نه

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس گفت: امروز نگران کشته‌های کرونا هستیم، در حالی که قربانیان تصادفات جاده‌ای آماری به مراتب وحشتناک‌تر از کرونا دارد و خودرو‌های بی‌کیفیت تلفات بیشتری از کرونا می‌گیرد و کسی نگران آن نیست. ولی الله بیاتی در اراک اظهار کرد: کارخانجات خودروساز مدعی هستند زیان می‌دهند، برای رسیدگی به این ادعاها لازم است مجلس ورود کرده و بررسی کنند که آیا این کارخانجات واقعا زیان‌ده هستند و اگر صحت دارد دلایل آن چیست؟ وی تصریح کرد: در حال حاضر خودروها با قیمت بسیار بالا و کیفیت بسیار پایین در اختیار مردم قرار می‌گیرد، خودروها از ایمنی پایینی برخوردار هستند و تاوان بی‌کیفیتی خودروها را مردم با جانشان می‌دهند. نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز نگران کشته‌های کرونا هستیم، در حالی که قربانیان تصادفات جاده‌ای آماری به مراتب وحشتناک‌تر از کرونا دارد و خودرو‌های بی‌کیفیت تلفات بیشتری از کرونا می‌گیرد و کسی نگران آن نیست.

خبر کیهان در باره مذاکرات وین: توافقی صورت نمی گیرد، منتظر سال آینده میلادی باشیم

کیهان نوشت: با توجه به مواضع آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها به نظر می‌رسد، دور سختی از مذاکرات در وین در پیش است و در سال ۲۰۲۱ اتفاق خاصی نخواهد افتاد و همه چشم‌ها به سال ۲۰۲۲ دوخته شده‌، درحالی‌که برجامی که به دنبال احیای آن هستند، یک سال تا زمان نخستین بند غروبش یعنی پایان محدودیت‌های موشکی در قطعنامه ۲۲۳۱ باقی مانده است؛ لذا از یک‌ سو هارولد هیمن تحلیلگر فرانسوی اذعان می‌کند «اروپایی‌ها موضع تندی گرفتند اما بر خلاف گذشته مشکل این است که ایران نیز از حالت انفعال خارج و مواضع خود را تثبیت کرده و این شبیه بازی پوکر است که روند بازی بر وفق مراد اروپایی‌ها نیست»! از سوی دیگر وزیر امور خارجه ایران نیز هشدار داده که «اقدامات و اظهارات التهاب‌آفرین» ممکن است «تلاش‌های موجود را به خطر ‌اندازد.»

فرمانده یگان‌ ویژه ناجا: تعداد اغتشاشگران در ناآرامی های اصفهان حدود ۲ تا ۳ هزار تن بود

سردار حسن کرمی فرمانده یگان‌های ویژه ناجا در خصوص آخرین عملکرد ماموران یگان ویژه در حوادث اصفهان اظهار داشت: هفته قبل حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر از کشاورزان و مردم ولایتمدار اصفهان با مجوز اقدام به تجمع کرده و به صورت آرام و قانونمند خواسته های خود را بیان کردند. در ادامه نیز رسانه ها و صدا و سیما مطالبات آنها را بیان و سپس مسئولان مربوطه نیز با کشاورزان و مردم اصفهان صحبت کرده و در نهایت تجمع مردم پایان یافت. وی افزود: تعداد اغتشاشگران در ناآرامی های اصفهان حدود ۲ تا ۳ هزار تن بود که با شعار و سنگ و چاقو و آتش زدن چادر کشاورزان، مردم را سپر خواسته های نامشروع خود کردند. فرمانده یگان‌های ویژه ناجا به ناآرامی‌هایی که از روز جمعه در اصفهان شکل گرفت اشاره و بیان داشت: متاسفانه عوامل ضد انقلاب، شیرینی اعتراض رسمی و قانونی را تبدیل به صحنه خشونت کردند، چون ضد انقلاب نمی خواهد که مردم حرف خود را بزنند و با فراخوان و آتش کشیدن چادر کشاورزان مانع از مطالبه‌گری آرام و بحق مردم شدند. فرمانده یگان‌های ویژه ناجا در پاسخ به دیگر پرسش در این خصوص که چه تعداد از اغتشاشگران دستگیر شده اند اعلام کرد: عوامل اطلاعاتی نامحسوس یگان ویژه با مستندسازی و طبق روال قانونی عوامل و محرکین اصلی را شناسایی و تا این لحظه تعداد ۶۷ از آنها را دستگیر کرده اند.

علوم پزشکی اصفهان: از دادن آمار مصدومان معذور هستیم

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: حال ۲ نفر از مصدومان اعتراضات دیروز اصفهان مناسب نیست اما تاکنون فوتی گزارش نشده است. نورالدین سلطانیان در گفت‌وگو با مهر با بیان اینکه از دادن آمار مصدومان حوادث دیروز در شهر اصفهان معذور هستیم، اظهار داشت: بسیاری از این مصدومان در هنگام مراجعه، سرپایی درمان و مرخص شدند. وی ادامه داد: سایر مصدومانی که هم اکنون در مراکز درمانی بستری هستند به غیر از ۲ نفر که نسبت به بقیه حال عمومی مناسبی ندارند، حالشان خوب است. سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه بر اساس آخرین اطلاع تاکنون فوتی از حوادث روز گذشته در اصفهان نداشتیم، اضافه کرد: تلاش می‌کنیم آمار دقیق و به هنگام مصدومان را بزودی برای جلب اعتماد مردم ارائه کنیم تا موج سواری رسانه‌های معاند کمتر اتفاق افتد.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۸
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱۱۱
نظر فخری زاده برای خودش
ما نون شب نداریم انوقت شما نظر کسانیرا می گذارید که تاکنون یک بار درب مغازه نرفته اند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
مگر با وطنفروشی دوران روحانی اوضاع کشور بهتر شد؟
نه ! اونها امیدوار تر شدند و تحریم ها را پس از اخذ امتیازات بیشتر کردند.
شما آمریکایی هستید یا آمریکایی صفت و از اونجا برای ما نسخه می پیچی!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
خجالت بکش فخری زاده از مفاخر این مملکت بود..
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
اگر دیروز یک پسر بچه امریکایی با دو چرخه اش

در یک روستای کوچک امریکا

با خودرو پلیس تصادف کرده
بود

کیهان و جوان و وطن امروز و رسالت و سیمای میلی

صدها صفحه را هفته ها در مورد ان ماجرا گزارش می کردند

حیف که اصفهان در امریکا نیست و نخواهد بود!!!؟

کیهان شریعتمداری افساس
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
یه سوال
ترور دکتر فخری زاده ک از سال 88 تیم حفاظت داشتن، ادعای امنیت رو زیر سوال نمیبره
صادق
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
مگه آلبانی نانوایی ها تعطیلن؟
زاکانی با بیان این مطلب که قرارداد خواهرخواندگی بین تهران و نجف برای ما یک آرزو است.

عجب!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
پس توقع داشتی بیاد معضلات شهری تهرانو حل کنه؟
این که همون اول گفت اومده برای چی و میخواد کار عقیدتی بکنه چرا شما ازش انتظار بیجا دارید
بلد نیست خب اصلا کاری به جز این
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
نجف اشرف از نظر ویژه گی خاص جهانی
دارای بزرگترین
گورستان جهان است

که اندازه ان چند صد کیلومتر مربع است

حالا زاکانی که باید برای تهران شهرداری کند

از نجف چه می خواهد ؟

شاید برای گسترش بهشت زهرا می خواهد از تجربیات عراقی ها در نجف استفاده کند !!!؟
ولله العلم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
آرزوی کی؟؟؟ ما یا اونا؟؟؟؟؟؟؟
از خواهر خواندگی نجف و تهران چه عایدی داریم که اینقدر شهردار حرفش را می زند جز اینکه از شکم مردم ایران زده اید برای نجف هزینه می کنید واقعا از یک آدم تحصیل کرده بعیده این حرف
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
درسته برای ما آب نداره اما برای خیلیا نون داره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
منظورت از تحصیل کرده کیه؟
همون بنده خدایی که درساشو به زور پاس کرده و بواسطه عضویت تو یه نهاد مدرک گرفته؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
اگر برای ما آب نداره برای آقای زاکانی نان داره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
طرف آمپول زدن بلد نیست

و بهش میگن دکتر !!!؟

عین کچلی که اسمش زلفعلی بود
و کوتوله ای که رشید خان بود
وزن زشتی که اسمش فرشته بود
برخی طوری وانمود می کنند که منتقدان دولت فعلی طرفداران روحانی ودولت قبلی هستند ! این بزرگواران هنوز پیام دو انتخابات اخیر وشعار باشعور اصلاح طلب اصولگرا دیگه تمام ماجرا را درک نکرده اند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
مختصر و مفید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
خب پس این منتقدان که می‌فرمایید اصلا در هیچ انتخاباتی شرکت نکردن
ملت ايران را به امت اسلامى جايگزين كردند
آدمیزاد لخت به دنیا میاد و با یک کفن به آغوش خاک برمی گردد.می خوای کجا ببری اینا که جمع کردی.
بابا بس دیگه.اینقدر حریص نباشید.می خوای کجارو بگیری. دیگه.تا 7 نسل بعد از خودت که بخورند وبریزند وبپاشن جمع کردی.
بابا انسانیت هم خوب چیزیه.
یک کمی هم بذار برا خلق خدا .رحم و مروت کجا رفته.
پایان داستان همه ماها مرگه.
هیچ کس جاودانه نیست.
رئیسی و مجلس باید استعفا بدند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
روحانی نداد تازه به ریش همه مون هم میخندید
برای اقای رسایی هیچ چیزی اهمیت ندارد زیرا در هیچ چارچوب اخلاقی، انسانی و اسلامی نمیگنجد الا مطرح شدن به هر بهای ممکن. معمولا بزرگان را سوژه میکند تا خود را بزرگ نشان بدهد یکروز با ضدیت با هاشمی . یکروز با موسوی در صورتی که در سال 88 با برادرش در شمال ستاد موسوی راه می انئازد بعد ضدموسوی میشود. خدا همه ما را هدایت کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
جناب رییسی و امثالهم فعلا بخندید

بالاخره یکروزی باید پاسخگو باشید

انزمان دیر و دور نیست
و سوخت و سوز هم ندارد
واکنش رسایی به محکومیتش در پرونده اتهام زنی به ناطق نوری) ایشون اگر رای به نفعش بود که چه میکرد حالا هم که به ضررشه میززنه زیر همه چی و میگه دادگاه کیلو چند من خودم تعیین میکنم چی درسته ؟ خوب ای کیو چرا وقتی اینقدر مدارکت دقیقه اونو به دادگاه ندادی ؟ تو که دادگاه و قانون را قبول نداری چرا معترضین سال ۸۸ را به فرمانبرداری از شورای نگهبان دعوت میکردی ؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
خدایا این کشور را از دست رسایی و امثاله نجات بده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
خدایا شکرت که این کشور رو از دست هاشمی و امثاله نجات دادی
حسینی: ساکتان 8 سال گذشته انتظار دارند دولت سه ماهه مشکلات را حل کند) خودتون گفتید حل می کنید !! یعنی خالی بستید ؟! ضمنا مردم خوب می دانند اون مشکلات ۸ ساله از کجا بودند لطفا ادای افراد حق بجانب را در نیاورید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
متن مناطره های رییسی قابل دسترس است هنوز

تند و سریع و انقلابی با برنامه ای که اماده کردیم

تمام مشکلات را فوری سریع انقلابی رفع می کنیم !!!؟

خواهش می کنیم قیمتها را بر گردونید به دوران روحانی

نخواستیم حاج اقا جان
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
شما خوبی! بهترین! مملکت اداره کنا! اسطوره های جامعه مدنی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
نه داداش این جماعت 8 سال فرصت دارند. ولی سالی که نکوست از بهارش پیداست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
روحانی هم قول داد همه تحریم ها رو برداره، برداشت؟
جانشین وزیر دفاع: شهید فخری زاده به هیچ وجه برجام را قبول نداشت) ما که هنوز متن برجام را ندیدیم که بفهمیم با ان مخالفیم یا موافق ! اگه شما دیدید به ما هم ادرس بدهید بعید است شخصی مثل فخری زاد که دانشمند بود قبل از خواندن چیزی با ان مخالفت یا موافقت کند ! ضمنا اصل برجام برای برداشتن قطعنامه های ضد ایرانی و برسمیت شناختن فعالیت هسته ای ایران بود حالا چرا باید شهید فخری زاد با ان مخالف باشد ؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
دوست خوبم سلام
هر چیزی که باعث گشایش سیاسی و اقتصادی شود مخالفانی دارد.
میلیاردها میلیارد بودجه بدون پاسخگویی محل هزینه کرد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
شاید به خاطر همین وظعی که الان برجام مارو توش انداخت
چه ارزو های بزرگی! ای کاش رسیدگی به معیشت مردم هم جزو ارزو های جتاب زاکانی بود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
زاکانی و امثالهم هیچ کاری را نه بلد هستند
و نه توانش را دارند که انجام بدهند

و فقط نوحه خوانی در جلسات اداری شهرداری

و هزینه بودجه شهرداری تهران برای اباد کردن مقابر در نجف و کربلا و سوریه را شاید بدانند !!؟

و حیف و میل عوارضی که مردم تهران پرداخت کرده اند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
از کی تا حالا شهرداری ها مسئول رسیدگی به معیشت مردم شدن؟
توضیح کمالوندی درباره مذاکرات با گروسی: خیلی امیدوار بودیم به یک متن مشترک برسیم اما نشد) عجب مگه شما اصلا بلدید متنی بنویسید که کسی انرا قبول داشته باشد ؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
پس چرا همگی به دروغ گفتید که مداکرات خیلی مثبتی بود !!؟

فکر می کردید که گروسی هم از کارمندان زیر دستتان است؟

منبعد قبل از دادن بیانیه
کمی چرتکه بیندازید
اقای حسینی فرار رو به جلو میکنی.رییسی میگفت برنامه های فوق العاده داره.در این مدت یک کار مثبت اگر کرده بیا حرف بزن.اصولا رییسی هاج و واج مونده که اصلا چکار باید انجام بده چون قبلا هر جایی کار کرده فقط رییس بوده و دستور میداده و با اصول و دیپلماتیک نبوده و این قبای ریاست جمهوری اصلا به تن ایشون نمیشینه.
اقای زاکانی تهران پایتخت یک کشور بزرگه.اخه چه ربطی به خواهر خواندگی با نجف و کربلا و سامرا و امثالهم داره.
قدیما بزرگان کشورهای منطقه ارزوی دیدن ایران را داشتند و ماه ها طول میکشید تا برای ملاقات با سران ایران وقت بگیرند و به اینجا بیایند.کمی عزت نفس داشته باش.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
سلام برادر
به هر حال ایشون باید بعد یه مدت شهرداری چیزی داشته باشه که مدام تو سرمون بکوبه و به عنوان عملکرد بیان کنه و چه بهتر که حرف از اماکن مقدس باشه تا کسی جرئت اتقاد نداشته باشه
ناشناس
| United States of America |
۱۴:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
ظرف های کوجک گنجایش اندکی دارند. مغزهای کوجک نیز گنجایش فکری شان نیز اندک است.
چین چرا امریکا با اورانیوم در ایران مشکل دارد ولی در استرالیا ندارد چون شیطان است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
من لیسانس ادبیات فارسی از دانشگاه دولتی هستم.
بالای 20 بار نظر شما رو خوندم ولی متاسفانه هر بار ابهامش بیشتر شد.
بزرگواران هماهنگ کننده، زحمت بکشید اصول ابتدایی نگارش رو به عزیزان کامنت گذار آموزش بدبد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
اولا نوشتن یک نظر متن ادبی نیست که دقیقا همه اصول زبان را رعایت کنیم .در ثانی سانسورچی تابناک چنان نظرات را دستکاری میکند که یک متن بدون مفهوم را اریه می دهد.
اصولگرا و اصلاحطلب هر دو نزد ملت ایران مردود شدید و روسیاه دو عالم هستید پس با این دعواهای زرگری جنگ قدرت وثروث بیش از این زخم مردمو عمیقتر نکنید‌....!!! منتظر محکمه ی عدل الهی هستیم .
نگو، فردا بی بی سی و رسانه های خارجی یه عددی می گن تو بیا هی بگو نه اینقدا نیست. کی باور میکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
پزشکان طبق قسمی که خوردند و بیمارستان و دانشگاه علوم پزشکی چرا باید کار و وطیفه اخلاقی و انسانی و اعتبار شغلی خودشان را به سیاست الوده کنند و به له یا علیه کسانی جبهه بگیرند ؟

بخدا قسم در هیچ کشور نسبتا محترم و معمولی و کمتر پیشرفته ای هم پزشکان اینکارها را نمی کنند ؟

علوم پزشکی باید مَحرم و یاور و مدافع جان و تندرستی مردم باشد
صرفنطر از اینکه ان شخص مجرم گناهکار ، قاتل و یا یک کشاورز و کارگر و بازنشسته و یا یک سرباز و یا پلیس و نیروی اطلاعاتی و یا دانشجوی معترض باشند

که بهر حال در خیابان ، درست با غلط مورد هجمه اسلحه سرد یا گرم و کتک از هر طرفی قرار گرفته است


حداقل اخلاق پزشکی و انصاف و وجدان پزشکان را مخدوش به سیاسی کاری نکنید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
آره بابا همه دروغ میگن
ما فقط راست میگیم
فقط حیف که نمیگیم
برجام را قبول نداشت اما سکه هاش را قبول داشت
سالهاست که مردم دارند در اثر بی لیاقتی مسئولین یا بر اثر خودروهای نامرغوب یا بر اثر جاده‌های غیر استاندارد یا بر اثر بیماری مثل کرونا دسته دسته می‌میرند کسی هم به روی خودش نمی‌آورد!!؟ جالب اینجاست که به دنبال طرح افزایش جمعیت هم هستند!؟وقتی اینها کنار هم قرار می‌گیرد شبیه یک طنز تلخ است
با این فرمایشات اقای عارف چند نکته روشن میشود 1-اصلا ایشان در این چند سال در صدر امری نبودند و ایشان کاملا مبرای اتهاماتی است که در نوشتار ذکر شده 2-ایشان در انتخاباتی که خودش نماینده شده را هم انتخابات واقعی نمیداند وچه شوربخت مردمی که فکر میکردند در مجلس نماینده دارند3-مثل اینکه اصلا دولت مورد حمایت ایشان و طیف متبوعشان در 8 سال گذشته بر سر کار نبوده و طیف ایشان خود را از جایگاه متهم به جایگاه شاکی بلکه قاضی هم ارتقا داده است 4-ایشان چگونه خود را به فراموشی میزند در حال که تمام سرداران سیاسی و اقتصادی و......حناح ایشان در 8 سال گذشته صدر تا ذیل قدرت را در اخیار داشته و عملا دولت در دست ایشان بوده نتیجه ان اینست که میبینیم.در نهایت باید گفت جناب عارف به کجا چنین شتابان برادر پیاده شو با هم برویم
مطمئنی کیهان که سال آینده هم منتشر میشی؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
یعنی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
جالبه کیهان با لحن دستوری حرف میزنه و خط مشی تعیین میکنه
نگران مرگ کرونایی هستیم اما قربانیان خودروهای بی‌کیفیت نه.
متاسفانه سخنان نسنجیده برخی یک حکایت قدیمی را در ذهن تداعی میکند. به پادشاهی گفتند مردم نان ندارند بخورند. گفت: بیسکویت و شیرینی بخورند. من 25 سالیست پراید دارم مسافرکشی میکنم حتی یک خش هم روی آن نیافتاده. ایکاش بتوانیم راننده خوب تربیت کنیم. مشکلات حل خواهد شد. 90 درصد حوادث جاده ناشی از عدم رانندگی درست است.
پاسخ ها
رضا
| Netherlands |
۱۸:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
شما شوماخرید ، اصلا جاده سازی و تابلو راهنمایی رانندگی و استاندارد خودروسازی را تعطیل کنند و رمدم بیان پیش شما آموزش رانندگی
زاکانی با بیان این مطلب که قرارداد خواهرخواندگی بین تهران و نجف برای ما یک آرزوست، ادامه داد: نماینده ای از سوی شهرداری تهران به نجف اعزام می کنیم تا ابعاد کاری بین دو شهر تهران و نجف را ارزیابی کند و پس از این اقدام بنده نیز به نجف اشرف می آیم و امیدوارم هرچه زودتر ما خدمت شما برسیم زیرا این خدمت توفیق ماست.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
جناب زاکانی فقط اگر قراره برای این دو اعزام حق ماموریتی پرداخت بشه لطف کنید مثل حق ماموریت رئیس امداد خودرو نباشه ، ممنون !
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۴:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
حق ماموریت برای اهل فامیل تعیین شده است. زیرا وی طرفدار اصول فامیلی است.
کیهان نوشت: در سال ۲۰۲۱ اتفاق خاصی نخواهد افتاد و همه چشم‌ها به سال ۲۰۲۲ دوخته شده‌!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
کیهان با این پیش بینی اش میخواهد بگوید خیلی آینده بین است در حالی که یادش رفته چند روز دیگه که مذاکرات شروع می شود جلسه بعدی اش میفتد برای اوایل سال جدید میلادی که کلاً حدود سی روز به سال جدید میلادی باقی مانده !
قرار شد معطل برجام نباشیم!! الان هم یک فرد مخالف برجام مسئول مذاکره شده و نتیجه معلومه! منظر اقدامات جایگزین برجام هستیم تا اقتصاد رونق بگیره!
برخی حق دارند برجام را قبول نداشته باشند ،بروید در اینترنت سرچ کنید فرزندان شان چند شرکت هلدینگ در بالاشهر تهران دارند ؟ تعدادش را که بدانید و زمینه های فعالیت آن شرکت ها ، به آنها حق می دهید . بله . برجام نباشد باری شرکتهای شما بسیار بهتر است.
حسینی: ساکتان هشت سال گذشته انتظار دارند دولت سه ماهه مشکلات را حل کند......آنهایی که در دولت های روحانی مدام بر حمایت قشر ضعیف و بی بی کفایت دولت.
با وجود افرادی مانند حمید رسایی، حسین شریعتمداری و..... این مملکت هر روزش بدتر از دیروز خواهد بود.
مسئولان برادران ملت دارند زیر بار مشکلات خرد می شوند این مسئله اتمی را یا حل کنید یا سریعتر بمب را بسازید
باید با تمام قوا وارد یک جنگ تمام اعیار با امریکای فلک زده بشویم و نابودش کنیم
الان ما در یک پیچ تاریخی تحریم ها قرار داریم و بزودی شاهد نابودی غرب هستیم
ما در یکسال آینده باتوجه به پیشرفتهای فضایی اقتصاد اول جهان میشویم و خواهیم دید که تحریم کاغذ پاره است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
نعمت دوست داریممممممممممممممممممممممممممممممممم
منظور عارف اینه که روحانی منتخب مردم نبود عایا؟!
خانم ابتکار چند دهه است دارن چکار میکنن و تو کدوم جناحن؟
24 سال مملکت دست کدوم جناح بوده؟
هشت سالی که دست احمدی نژاد بود که پدر خودتونو درآوردین نذارین کار کنه
من سیاسی نیستم، گرچه عارف و هم مسلکهاش هرکی طرفدارشون نباشه مهر اصولگرایی بهش میزنن
بزنن
ب
پدر مردم و مملکت رو دراوردین درآمد ایرانسل میچسبه؟
تجارت با سوریه رو هم مدافعای حرم باید انجام بدن؟
اقتصاد ایران و تاجراش کپک زده ن خبر میذاری که چی بشه؟
شمارا و خودتان را توصیه. میکنم بتقوا
آقای رساوی بهاینگونه وامنش ها عادت دارد و هر وقت حکمی بر علیه وی صادر شود وامسلمانا سر میدهد.
ایا مدافعین وضع موجود مسئولیت حمله نظامی به ایران را بر عهده خواهند گرفت؟؟؟؟
با سلام
خطاب به آقای عارف: هشت سال کشور تمام و کمال در اختیارتان بود.کسانی که شما آنها را نمایندگان واقعی می دانید. بفرمایید بجز خرابی و فلاکت چه گلی بر سر این ملت زدید؟
اصفهانى ها به زرنگ بازى عادت كردن، هم نفت و گاز خوزستان رو بردن هم آبش رو هم با رانت و نفوذ همه مشاغل مديريتى در صنايع خوزستان مخصوصا پتروشيمى ها رو تصاحب كردن و حق جوانان تحصيلكرده و متخصص خوزستانى رو ميخورند. نميدونم چه رگ و ريشه اى دارن كه انقدر ...، يك جشنواره فيلم كودك بود كه در همدان برگزار ميشد اين اصفهانى هاى حتى به اون هم رحم نكردن و أين جشنواره رو هم تصاحب كردند و ميبينيد كه الان چندين ساله در اصفهان برگزار ميشه، بيشترين چشم طمعشون به خوزستانه كه خرابش كردن تا شهر خودشون رو كه تا قبل از انقلاب دهى بيش نبود آباد كنن،
پاسخ ها
یک اصفهانی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
بی سوادی تو از همان جمله آخرت پداست پروفسور که نوشته ای اصفهان قبل از انقلاب دهی بیش نبود!!!! اصفهان از زمان شاه عباس صفوی تاکنون جزو بزرگترین شهرهای ایران و قبل از اقلاب نیز بزرگترین شهر صنعتی ایران بود برو یه کم مطالعه کن بعد اظهار فضل کن
جناب سردار حسن کرمی فرمانده یگان‌های ویژه ناجا: ناآرامی های اصفهان مربوط به مردم است نه اغتشاش گران کل ایران پشت اصفهان است.
گیرم که برجام هم توافق شد و دلارها آزاد شد به مردم ایران چه ربطی داره؟ مگر یکبار این مسیر را نرفتید توافق کردید مردم ریختن تو خیابان شکر گزاری کردن که دیگه ما هم می خواهیم زندگی کنیم، آخرش چی شد؟
مشکل جای دیگری است، بالام جان بی خیال.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
اتش به اختیار
آری کیهان عزیز مذاکرات شبیه بازی پوکر هست که البته نمی دانم از کجا بلد هستی؟! اما هر دو طرف در حالی بلوف می زنند که دست هم را خوب می دانند.ولی یه مورد جالبی هم دارد.زمین بازی روی شانه ملت ایران است و پوکر بازان خوب می دانند شانه های ملت دیگر خسته و بی رمق شده.
امثال اکبر طبری را امثال شما (رسایی ) فقط به دلیل توهین به سید محمد خاتمی و مقابله با رای مردم رشد دادید و بزرگ کردید حالا سوال میکنید از کجا اوردید ؟؟؟؟؟؟؟؟
وقتی میگید اراذل و اوباش ما دقیقا متوجه منظورتون نمیشیم
این دفعه بهانه خیلی کم بود چون نه بانکی سوخت، نه جهیزیه ای آتیش گرفت، نه شیشه ماشینی خرد شد..
فقط یه تعداد چادر آتیش گرفت که اونم کسایی که اونجا بودن اتفاقا میگن کار اوبااش نبوده دقت کنید نبوده
"پس از این اقدام بنده نیز به نجف اشرف می آیم و امیدوارم هرچه زودتر ما خدمت شما برسیم زیرا این خدمت توفیق ماست." این ها را به چه کسی می گوید؟ بعد این خواهر خواندگی چه مزیتی برای تهران دارد که آرزو می کند؟
آقای عارف : « ... آنچه در ایران امروز می‌گذرد، ناشی از نامدیریتی‌ها و انحراف از منطق مصالح ملی در سالیان اخیر است ، ... »
آقای محترم اتفاقاً ریشه و سرآغاز این نامدیریتی ها و سوء مدیریت ها و فسادها نه به سالهای اخیر بلکه به دوران مثلاً سازندگی و اصلاحات شما و همفکران شما بر می گردد و مشکلات سال های اخیر ادامه همان سیاست های غلط و تبعیض آمیز و است که گریبان مردم و کشور را گرفته است .
حق مردم اصفهان و البته ایران این نیست
هی عارف تو زنده ای؟ یادم نمیاد تا حالا ازت علائم حیاتی دیده باشم!
خودرو سازان با ثبت تعدادی زیادی شرکت قطعه ساز که به ظاهر مستقل هستند قطعات تولید آنها را با قیمت های بالا فاکتور سازی می کنند به طوری که قیمت تمام شده ساخت خودرو بیشتر از قیمت مصوب تعیین می شود و با این ترفند هم مالیات سود پرداخت نمی کنند و هم همیشه خود را طلبکار دولت مردم نشان می دهند البته این موضوع در اکثر کالاهای تولید داخل در حال رخ دادن است و تولید کنندگان داخلی سودهای کلان بدست می اورند یک مثال اینکه فلان تولید کننده در مدت چند سال ثروتش به چند صد میلیارد می رسد و با افتخار گزارش ان در تلویزیون پخش می شود(قطعه ساز) چرا این اتفاق افتاده و برای بسیاری رخ می دهد چون در این بازار بسته تولید کننده کالای خود را به هر قیمتی می تواند عرضه کند
بارها از زمانهایی که اسرائیل بعنوان فاصله تا بمب اتم گفته گذشته ایم یکی به مسئولین اسرائیل نمی گوید که شما از چوپان دروغگو هم دروغگوتریدو از روباه مکار مکارتر
با سلام و تشکر از آقایان جلیلی و نبوی بزرگوار

لطفا به جای حرف عمل کنید، با توجه به تمام شرایط جهانی و هدف آمریکا در ایجاد بی نظمی جهانی سهمیه بندی حد اقلی کالا های اساسی از آسیب دیدن جدی به مردم ، کشور و نظام جلوگیری میکند. فقط لطفا شروع کنید. موفق باشید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
بهتره با امریکا مذاکره کنند و به توافق برسند زیرا فنر صبر مردم دیگه داره رها میشه.
دغدغه مردم چيه و دغدغه اقاي زاكاني . تو خود يخوان ......
آقای رسایی! محکوم شدی دیگه! زور نزن!
اولین و بزرگترین ضربه درزمان حاکمیت اصلاح طلبان به زاینده رود وارد شد افاضات آقای عارف فرار به جلوست
رسایی باید بخاطر این روشنگری باید تشویق بشه نه اینکه تنبیه بشه.
"بنده نیز به نجف اشرف می آیم و امیدوارم هرچه زودتر ما خدمت شما برسیم زیرا این خدمت توفیق ماست"

آقای زاکانی برو به به امید خدا!
باید آفرین گفت بر این متفکر بزرگ اقتصادی جهان که نظریه کوپن را برای رفع مشکلات اقتصادی ارایه داده اند.
البته پس از نبوغ های افتصادی زیر:
- سقوط ارزش ریال به چندین هزار برابر (4142 برابری)
- شکوه شکوفایی اقتصادی در سال 1400 با افزایش قیمت برنج از 25000 تومان به 60000 تومان در طی چند ماه)
- افزایش قیمت خودرو چند هزار برابر
- افزایش قیمت مسکن چند هزار برابری
- رشد منفی اقتصادی چند ده برابری
- رشد تورم چند هزار درصدی
- افزایش آمار خط فقر چند ده برابری
- ....
عجب مردم نا سپاسی! این همه نبوغ اقتصادی و پیشرفت را در کشور نمی بینندد و دایما می نالند. متخصصین بهترین دانشگاه های دنیا نیز نمی توانستند تا این اندازه شکوفایی منفی ایجاد کنند.
پاسخ ها
کو.شا
| Germany |
۲۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
در گفتار سخره آمیز شما ولی حقایقی نهفته است.
منهم شاخ در آورده ام که با این همه داده های منفی که خود دست اندر کاران سیاست و اقتصاد آنرا اعلام کرده اند چگونه اجتماع ایران هنوز پا برجاست. و در هم نریخته است.
ام.آمریکا اگر اینقدر اخبار منفی متمرکز در عرض یکسال به مردمش میداد صدها بار بود که وی را معلق کرده بودند.
علت آنهم شاید نفرت عمیق و شکننده ایرانیان از کودتای ۲۸ مرداد که بدست آمریکا و انگلیس با اوباشان شعبان بی مخ و کاشانی بی کاشان انجام گردید باشد؟ البته از مادر پیرش استعمار فرتوت هم نفرت بسیار است و تاکنون بر آمریکا پیشی داشته است.
هزینه اقدامات اقای فخری زاده و امثال ایشان از جیب مردم بد بخت ایران داده شد این زندگی شرافتمندانه بود که وعده داده شد؟؟؟
قاقا نونوچه حرف اومد بچه !!! بالاخره جناب عارف هم بعد از سالیان دراااااز حرف اومدن .
حرمت شهید جای خود ولی کشور با نظر یک نفر نمی شود اداره کرد
تابناک محترم، واقعا متوجه نیستید که متن هایی که در کامنت ها داری منتشر میکنی، هدایت شده است؟ حتی ادبیات مشترک داره؟ واقعا سخته که بفهمی؟
فرزند شهید عزیز فخری زاده از اروپا میفرمایند که پدر گرامی برجام رو قبول ندارن؟ عجب، آب و هوای ممالک غربی شما رو اذیت نکنه یه وقت
اللهم اجعل عاقبتنا خیرا.
عارف معاون کسی بوده که بزرگترین مقصر در وضعیت فعلی زاینده رود است.
یک ال دو سال دیگر موفقیت های آقای رئیسی را خواهیم دیدانشاءالله خیلی از کسانی که الان از ناامیدی کامل وسیاهی کامل حرف می زنند از اصلاح طلبان وکسانی هستند که به روحانی رای دادند همین واکسیناسون گسترده نمونه ای از آنهاا هستند
خشکاندن رودخانه زاینده رود ریشه در دولت اصلاحات دارد .یزد هیچ حق آبه ای اززاینده رود ندارد.کارخانه فولاد وکارخانه کاشی وسرامیک وگلخانه داخل کویر میزنندباآب اصفهان.
چناچه شخصی در اعتراض به خشکی زاینده رود کشته شود شهید است
بابا یکی این اقای شریعتمداری را هم جزو تیم مذاکره کننده بفرسته وین تا دلش خنک شه ما شا لله کنترل از راه دور خط مشی مذاکره کننده ها را تعیین می کند .
آقایان تابناکی اگر در این دنیا در قبال نشر این مطالب مسولیتی ندارید ، شک نکنید در روز حسابرسی الهی در قبال نشر تک تک این کامنت ها باید پاسخگو باشید . آیا تا به حال از خودتان پرسیده اید که چرا محتوای اکثر این کامنت ها ضد انقلابی است نه در طرفداری از یک جناح خاص ؟ نگید نگرش فراجناحی دارند همچون این سایت که باعث خنده می شود
سلام: ضمن دعوت به هوشیاری و دوراندیشی تیم جدید مذاکره کننده نسبت به نقشه ها و حیله های جدید غرب، مذاکره و توافق مجدد با غرب و امریکا( اگر ایران خواستارجبران خسارت نشی از خروج غیر قانونی آمریکا از برجام و لغو قطعی و همیشگی همه انواع تحریم ها بدون مذاکره در سایر امور نشود وآمریکاهمه انواع برچسب های تحریم علیه ایران را بطور دائمی لغو نکند)براساس عبرت ها و تجربه های تلخ تاریخی، محاسبات متقن وغیرقابل خدشه ذیل موجب حراج دادن مولفه های قدرت ، زیانبار برای اقتصاد،باج خواهی و زیاده خواهی دشمن، آب در هاون کوبیدن و باعث ممانعت در توسعه وپیشرفت کشور می گردد:
1- هدف امریکاه از مذاکره لغوکامل تحریم ها نیست بلکه ساختار آن باقی مانده وتحریم اساساً وسیله و ابزاری است برای اینکه از ایران درهمه زمینه ها ی چهار گانه ازجمله درموضوعات هسته ای،حضورمنطقه ای،موشکی و حقوق بشرامتیاز گرفته بلکه اگر بتواند پیشرفت کشور را درهمه علوم به سراشیبی سقوط بکشاند.
2- آمریکا اگر کوچکترین امتیازی به ایران بدهد با بدعهدی و بد قولی زیر تعهدات می زند و با عمل نکردن به آن ،ایران چند باره رکب خورده و بازگشت کامل کشور به برجام یعنی پس ازطی هزینه سنگین راه اندازی غنی سازی 60درصدی نابودی آن دستگاه ها وممنوعیت توسعه و تحقیقات هسته ای و عقب گرد وعقب ماندگی نسبت به کشورهای دارای علوم و فنون پیشرفته هسته ای.
3- عبرت های تاریخی معاصرمثل اعتماد دکتر مصدق به امریکا و سقوط دولت او،اعتمادو مذاکره معمر قذافی در زمینه های هسته ای ،موشکی و تجاری با امریکا وغرب ،یافتن تمام نقشه های نظامی وغیر نظامی آن و در پی آن نابودی برنامه هسته ای و موشکی لیبی و سرانجام به خاک سیاه نشاندن اقتصادلیبی و معمرقذافی توسط امریکا و اروپا ،اعتماد صدام جنایتکاربه بازرسان سازمان ملل و یافتن تمام نقشه های نظامی و غیر نظامی عراق ودادن اطلاعات آن به امریکا، نابودی موشک های عراق و پس از آن جنگ راحت امریکا و متحدانش علیه صدام و شکست او. مذاکره تحویل دیپلمات های امریکایی در لبنان در زمان مرحوم هاشمی وعدم آزاد شدن پول های بلوکه شده ایران توسط آمریکا،معاهده سعد آباد مبنی بر قبول داوطلبانه تعلیق غنی سازی و پروتکل الحاقی توسط روحانی در دولت خاتمی با سه کشوراروپایی وعدم اجرای تعهد توسط آن سه کشوراروپایی و آمریکا.ومعاهده برجام مبنی برممنوعیت حدود صد نوع فناوری هسته ای ایران با1+5 خروج از برجام توسط امریکاواضافه شدن بیش از 1500 نوع تحریم قبلی وجدیدعلیه ایران .
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# قره باغ # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022