بازدید 39928
۲

سرکرده داعش در حلقه محافظان ویژه معاون اشرف غنی

عکس کارت شناسایی «ثناءالله غفاری» یکی از سرکردگان داعش که از سوی وزارت خارجه آمریکا منتشر شده نشان می‌دهد که وی در حلقه محافظان ویژه معاون اول رئیس‌جمهور پیشین افغانستان قرار داشته است.
کد خبر: ۱۰۸۹۵۷۲
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۲ 24 November 2021

به گزارش تابناک به نقل از فارس، یکی از سرکردگان داعش که حملاتی را در افغانستان انجام داده و به‌تازگی از سوی وزارت امور خارجه آمریکا در لیست سیاه تروریستی قرار گرفته، در جمع محافظان معاون رئیس‌جمهور افغانستان حضور داشته است.

عکس کارت شناسایی «ثناءالله غفاری» یکی از سرکردگان داعش که از سوی وزارت خارجه آمریکا منتشر شده نشان می‌دهد که وی در حلقه محافظان ویژه معاون اول رئیس‌جمهور پیشین افغانستان قرار داشته است.

روز گذشته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خبر داد که واشنگتن سرکرده و ۲ عضو گروه تروریستی داعش افغانستان را در فهرست تروریست‌های بین‌المللی قرار داده است.

وی افزود: ثناالله غفاری مشهور به «شهاب‌المهاجر» که سرکردگی داعش شاخه افغانستان را بر عهده دارد، سلطان عزیز اعظم، سخنگوی این گروه و مولوی رجب از اعضای رهبری این گروه در لیست تروریست‌های بین المللی قرار گرفتند.

امرالله صالح، معاون اول رئیس‌جمهوری پیشین افغانستان در این باره در توییتی نوشت: «ثناءالله غفاری تا سال ۲۰۱۵ یکی از اعضای فعال شبکه حقانی بود و از راهنمایی و پشتیبانی این شبکه برخوردار بود.

غفاری سال‌ها در فهرست پیگرد امنیت ملی قرار داشت، مهندسی است و خانواده‌اش در پاکستان زندگی می‌کنند.»

معاون اول سابق دولت پیشین افغانستان همچنین افزوده که تمام بستگان او از سوی اداره امنیت ملی دولت پیشین در شکردره کابل مورد بازجویی قرار گرفته بود و "او امیر تمام داعش-خراسان نیست."

این در حالی است که پس از تسلط طالبان بر افغانستان داعش حملات خود را بر شهر‌های مختلف این کشور افزایش داده است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۲
طالبان داعش همه تروریستهای جهان باهمند
توجه کردید حقوق بگیر ایرانه تمام مشخصات کارت شناسائیش به فارسی نوشته شده حتی تاریخش
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
وب گردی