بازدید 59674
دو هزار و هشتصد و سی و ششمین بسته ویژه خبری «تابناک»

مصلحی: به دنبال این هستیم چند خلبان عراقی را شهید اعلام کنیم! / شرط عجیب ضرغامی برای جلسه خصوصی / نقش احمدی نژاد در انتصاب‌های دولت رئیسی چقدر است؟ / نخبگانی که می‌خواهند مهاجرت کنند، باید مالیات سنگین پرداخت کنند!

در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند جانسون: دنیا وقت چندانی برای تعامل با ایران ندارد / هتل میزبان مذاکرات وین مشخص شد / رایزنی نمایندگان روسیه و چین درباره مذاکرات «وین» / قالیباف: اگر مردم دل به جمهوری اسلامی ندهند، موشک فایده‌ای ندارد / واکنش زنگنه به لغو حضور وی در شبکه افق و ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۰۸۹۴۳۴
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۳ 23 November 2021

بسته ویژه خبری «تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیترهایی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

یک مقام کارگری: پولِ مسافرکشی از حقوق مصوب شورای‌عالی کار بیشتر است

علی اصلانی، عضو هیات مدیره کانون‌های شوراهای اسلامی کار سراسر کشور در انتقاد از طرح مجلس برای توافقی کردن مزد در روستاها می‌گوید: این دست طرح‌هایی که حداقل حقوق کارگران را نشانه گرفته، مسبوق به سابقه است. سال گذشته نیز شورای‌عالی کار به دنبال آن بود تا دستمزد را منطقه‌ای کند که با اعتراض و پیگیریِ فعالان کارگری از انجام آن منصرف شد و در نهایت حداقل دستمزد به روال هر سال تعیین شد. اصلانی گفت: اگر یک فرد دو بار در مسیر تهران - کرج مسافر ببرد، روزی حدود ۳۰۰ تومان درآمد دارد؛ یعنی پولی که از مسافرکشی به دست می‌آید از حداقل حقوق شورای‌عالی کار بیشتر است. در چنین وضعیتی، مجلس با چه استدلالی به دنبال توافقی کردن مزد است؟

واکنش بنیاد شهید سلیمانی به اطلاعیه صدا و سیما: با رأفت اسلامی تصمیم گیری شود

بنیاد شهید سلیمانی به اطلاعیه صدا و سیما برای پیگیری متن منتشرشده توسط یکی از عوامل سریال روزگار جوانی واکنش نشان داد. در بخشی از نامه بنیاد شهید سلیمانی به رییس صداوسیما آمده است: جریانی کور در خارج کشور که از محبوبیت شهید سلیمانی نگران بوده و هست، در تلاشی ناشیانه، با جعل نامه‌ای منتسب به خانم زینب سلیمانی در مورد کمک دو میلیون دلاری به ازدواج دختران لبنانی، توان رسانه‌ای خود را به میدان آورد تا با غبار آلود کردن فضا، بتواند بر افکار دوستداران این شهید تاثیر بگذارد. خواهشمند است با توجه به اظهارات فرد یاد شده درباره این موضوع، با رأفت اسلامی نسبت به این موضوع تصمیم گیری شود، چون مشی شهید سلیمانی، اشداء علی الکفار و رحماء بینهم است.

دیوان عالی قتل غیرعمد برای حمید صفت را تایید کرد

حمید شاهرخی گفت، شعبه ۵۱ دیوان عالی کشور با صدور دادنامه قطعی ضمن رد فرجام خواهی معترضین رأی فرجام خواسته مبنی بر برائت حمید صفت از قتل عمد را تأیید کرد. وی افزود: رأی قتل است و از نظر دادگاه حمید صفت مرتکب قتل عمد نشده و فقط باید جنبه عمومی جرم طی شود.

نماینده مجلس: بزرگترین معضل در حوزه ازدواج جوانان، میل به تحصیلات عالیه است

یک نماینده مجلس گفت بزرگترین معضل ما در حوزه ازدواج جوانان میل به تحصیلات عالیه است و خود این مانع ازدواج و فرزندآوری شده و ما باید نهضت خوابگاه‌های متاهلی را راه بیندازیم. امیر حسین بانکی پور در نشست معاونان فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت که در سالن جلسات کتابخانه دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، بیان داشت: ما در مرحله ورود به سال ۱۵ هجری شمسی هستیم و به طور قطع بزرگترین ابربحران در این دوران مساله پیری جمعیت است و هر فرض دیگری را که فکر کنید، هیچ کدام، بحرانش به خطرناکی مساله پیری جمعیت نیست و ما در چند قدمی فرو افتادن در این سیاه چاله هستیم.وی در ادامه به تفسیر بخش‌های دانشگاهی «قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» پرداخت و ابراز داشت: دو ماده ۷ و ماده ۸ این قانون مربوط به دانشگاه‌هاست، بزرگترین معضل ما در حوزه ازدواج جوانان یکی میل به تحصیلات عالیه است و خود این مانع ازدواج و فرزندآوری شده است. ما این تهدید را تبدیل به فرصت کردیم، به این نحو که نهضت خوابگاه‌های متاهلی را در دانشگاه‌ها راه بیندازیم. در شروع دهه ۷۰ زمانی که سیاست‌های تنظیم جمعیت خانواده در حال کار شدن بود اولین سیاست عدم ساخت خوابگاه‌های متاهلی در دانشگاه‌ها بوده است.

روزنامه دولت: نخبگانی که می خواهند مهاجرت کنند، باید مالیات سنگین پرداخت کنند

روزنامه دولتی ایران در یادداشتی با اشاره به خروج نخبگان از کشور نوشت: کلیه افرادی که به‌عنوان نخبه در کشور ثبت می‌شوند، باید از نظر شغلی، وضع تضمین شده‌ای داشته باشند و نهادهای ذی ربط، مثلاً بنیاد نخبگان باید با استفاده از سهمیه فوق، قبل از اتمام فعالیت علمی-مهارتی نخبگان، مقدمات شغلی تمامی ایشان را در تناسب با رشته و سابقه آنها فراهم آورد و نتیجه را ثبت و در تمامی مراحل، مشکلات احتمالی پیش روی نخبگان را پیگیری و رصد کند و خود را درباره آن مسئول بداند.همچنین نخبگان غیرجوان یا نخبگانی که قبلاً از سهم مناسبی در کشور برخوردار شده‌اند، مانند پزشکان متخصص معتبر، در صورتی که تمایل جدی برای مهاجرت دارند، باید مالیات سنگینی بابت استفاده از امکانات کشور در سال‌های رشد و اعتباریابی خود پرداخت کنند و این مالیات باید مستقیم صرف توسعه آموزش و پژوهش مراکز خوش سابقه در تربیت نخبگان گردد. البته بدیهی است که هیچ مقرراتی در هنگام اجرا، شکل ایده‌آلی نخواهد داشت و همواره امکان افراط و تفریط هست، ولی به‌نظر می‌رسد توجه به‌ همین چند اصل ساده، می‌تواند اصلی‌ترین دغدغه نخبگان یعنی وجود جایگاه تضمین شده شغلی، متناسب با تخصص و شأن آنها را تأمین کند.

وزیر کشور: طرح ممنوعیت تردد شبانه منبع درآمدی برای دولت نبود

وزیر کشور با اشاره به ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی حتی بعد از انجام واکسیناسیون عمومی گفت: طرح ممنوعیت تردد شبانه، تنها برای سلامت مردم به اجرا درآمده بود و آورده مالی برای دولت نداشته است.وزیر کشور با اشاره به لغو محدودیت‌ها تصریح کرد: با توجه به لغو محدودیت‌ها تذکر جدی راجع به مراقبت از اعمال پروتکل‌هایی که تاکنون هست مثل زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی به ویژه در حوزه مدارس داریم و خواهشمندیم مدیران مدارس پروتکل‌ها را رعایت کنند.

فرمانده کل سپاه: ما مشکلات اقتصادی داریم، اما این مشکلات در آمریکا هم وجود دارد

سردار سلامی: آنچه در فضای تحریم ساختیم، قبل از آن نساختیم. مشکلات اقتصادی هست اما این مشکلات در آمریکا هم وجود دارد، آمریکا بیش از ۴۰ میلیون کارتن خواب دارد و ۵۰ میلیون گرسنه. ما هم مشکلاتی داریم اما کشور در حال ساخته شدن است. وی افزود: خیلی‌ها می‌خواهند سیمای انقلاب را تیره و تار نشان دهند و از حاکمیت طاغوت تمجید می‌کنند اما نمی‌دانند رهبری که با جانبازی و زهد و مناجات شبانه و شجاعت علوی در برابر دشمن ایستاد و کشور را به استقلال حقیقی رساند چه محشری به پا کرده است. مردم آگاهانه ایستاده‌اند و عملیات‌ دشمن در اراده آنان تاثیری ندارد.

معاون سیاسی سپاه: آمریکا به این نتیجه رسیده که تقابل با ایران بی‌فایده است؛ قصد دارد با مذاکره امتیاز بگیرد

معاون سیاسی سپاه با اشاره به سخنان رهبری در حوزه رسالت بسیج تصریح کرد: مقام معظم رهبری بار‌ها فرموده‌اند در علم باید شتاب بگیریم و به نقطه‌ای برسیم که در آینده‌ای نه چندان دور هر کسی بخواهد علم را فرا بگیرد، مجبور به آموختن زبان فارسی باشد. وی با اشاره به رویارویی‌های چند ساله اخیر ایران با آمریکا گفت: ایران اسلامی در سال‌های اخیر آمریکا را تحقیر کرده و امروز دست برتر در خلیج فارس با ماست و ناوشکن‌های مدرن آمریکایی حریف فرزندان پاسدار نیروی دریایی سپاه نیستند. سردار جوانی در بخش پایانی سخنانش بیان کرد: امروز آمریکا به این نتیجه رسیده که تقابل با ایران بی‌فایده است و قصد دارد با مذاکره امتیاز بگیرد و به بهانه مذاکرات بحث موشکی و هسته‌ای را پیش می‌کشد و به جنگ نرم بسیار امیدوار است. وی افزود: قدرت ایران و رسیدن به پیشرفت و توسعه بدون تسلط بر فضا امکان‌پذیر نیست و دشمن قصد دارد این علم بومی و پیشرفت را از ما بگیرد، چون بنا بر آیات صریح قرآن کفار و مشرکین از شما راضی نخواهند شد، مگر شما را تابع محض خود کنند.

میرسلیم دوباره به کرونا مبتلا شد

نماینده مردم تهران در مجلس به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در قرنطینه خانگی به‌ سر می‌برد.سیدمصطفی آقامیرسلیم نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی مجددا به ویروس کرونا مبتلا شد.عضو کمیسیون اصل نود مجلس به دلیل ابتلا به کرونا در قرنطینه خانگی به سر می‌برد و در حال حاضر شرایط عمومی مناسب است.

واکنش زنگنه به لغو حضور وی در شبکه افق

وزیر سابق نفت به لغو حضور وی در شبکه افق واکنش نشان داد و نوشت: گویا در موضوع ‎کرسنت، فرصت ‎صداوسیما تنها برای ‎اتهام زنندگان است!بیژن زنگنه در توئیتر نوشت:‏همکاران ‎شبکه افق خودشان بنده را دعوت کردند و من هم در همان ابتدا گفتم نمی گذارند من بیایم و همان شد که گفتم، گویا در موضوع ‎کرسنت فرصت ‎صداوسیما تنها برای ‎اتهام زنندگان است!«و افوض امری الی الله إن الله بصیر بالعباد»

نقش احمدی نژاد در انتصاب های دولت رئیسی چقدر است ؟

جوانفکر در توئیتی نوشت: احمدی نژاد در عزل و نصب ها، سیاستها، برنامه ها و اقدامات دولت، هیچ دخالتی نداشته و با مسئولان و مقامات نیز ارتباط کاری یا معناداری ندارند.علی اکبر جوانفکر در توئیتی نوشت: برخی از عناصر سیاسی و امنیتی مدعی هستند که دکتر احمدی نژاد دستی و نفوذی در دولت کنونی دارد و با مقامات این دولت در ارتباط است! 

پیشنهادات مشاور فرمانده کل قوا برای توسعه روابط با همسایگان

سردار صفوی با بیان ملاحظات ژئوپولتیکی و ژئواستراتژیکی در گسترش روابط همه جانبه ایران و همسایگان در افق سند ملی آمایش سرزمین 1424 شمسی گفت: ویژگی‌ها و مشخصات ژئوپولیتیکی و ژئواستراتژیکی ایران در سطوح مختلف ملی، منطقه‌ای‌ و جهانی، بر تمام مناسبات و فرایندهای درونی و خارجی بازیگران تأثیر می‌گذارد.وی افزود: وضعیت ژئوپولیتیکی و الزامات ژئواستراتژیک کشورها، وجوه مختلف اقتصاد ملی، در بخش‌های مختلف تولید و مصرف تا حوزه‌های مالی و پولی را متأثر می‌سازد و بدون توجه به ملاحظات ژئوپولیتیکی و ژئواستراتژیکی، امکان سیاست‌گذاری اقتصادی و پیاده‌سازی راهبردهای پیشرفت و توسعه ملی، ممکن نیست.مشاور فرمانده کل قوا اظهار با برشماری پیشنهاداتی برای توسعه روابط با همسایگان خاطرنشان ساخت: تغییر رویکرد ملی به سیاست دریاگرایی، وابسته کردن ارتباطات بین‌المللی کشورهای همسایه به فضای جغرافیایی کشور، تلاش در راستای افزایش تعاملات گسترده با سازمان همکاری های شانگهای و اتحادیه اقتصادی اوراسیا در قالب کریدور شمال-جنوب و شرق به غرب و مشارکت با همسایگان برای بهره برداری از ظرفیت‌های مشترک، بازسازماندهی مناطق آزاد، مناطق ویژه اقتصادی و مناطق مرزی در مشارکت همسایگان، از جمله اقداماتی است که می‌تواند با تقویت فرصت‌های اقتصاد ملی، گسترش روابط ایران و همسایگان را محقق کند.

شرط عجیب ضرغامی برای جلسه خصوصی

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شرط عجیبی را برای جلسه خصوصی با فعالان بخش اقتصادی تعیین کرد.عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نشست با فعالان بخش خوصوصی گفت: «با کسانی که بخواهند بالای هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کنند، شخصا جلسه برگزار می‌کنم.» او ادامه داد: "چندی پیش یکی از سرمایه‌گذاران در استان فارس با من جلسه داشت، او می‌خواهد نزدیک ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کند. ضرغامی افزود: البته طی دو هفته‌ای که او در استان فارس بود، مقامات استان به او وقت ملاقات نداده بودند. در نهایت پس از ملاقات با بنده، با استاندار و سایر مسوولان استان فارس صحبت کردم و قرار شد مشکلات پیش‌روی این سرمایه‌گذار برداشته شود. پرسش مهم این است که اصلا چرا باید سرمایه‌گذاران نیازمند دیدار با وزیر و استاندار باشند. به نظر می‌رسد با مهیا کردن فضای سرمایه‌گذارای و ایجاد امنیت اقتصادی اساسا نیازی به طرح چنین شروطی برای دیدار با وزیر نیست. وزیر گردشگری همچنین در واکنش به نقد فعالان اقتصادی به شرایط بد صنعت گردشگری و عدم‌ بهره گیری ایران از فرصت‌های طلایی موجود، گفت: "واقعا حال گردشگری خوب نیست.گردشگری همچون مریضی در حال احتضار است که باید به‌ سرعت درمان شود. این بیماری نیست که از آن بگذریم و نسبت به مرگ آن بی‌تفاوت باشیم، زیرا این بیماری است که از تخت بلند شود، کشور را نجات می‌دهد."

قالیباف: اگر مردم دل به جمهوری اسلامی ندهند، موشک فایده‌ای ندارد

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، در نشست صمیمی با جمعی از نویسندگان، به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی گفت: قدرت انقلاب در دل‌های مردم است. اگر مردم دل به جمهوری اسلامی ندهند، هرچه موشک داشته باشیم فایده‌ای ندارد.وی افزود: مردم تکیه‌گاه کشور هستند درحالی‌که ما آن‌ها را با دسته‌بندی‌های مختلف جدا کرده‌ایم.قالیباف گفت: مشکل اول در کشور ما نبود امکانات نیست مشکل اول داشتن یک برنامه مشخص و یک مدیریت درست در سطوح مختلف است، وگرنه با این ظرفیت ها واقعا این عذر پذیرفته نیست.

رایزنی نمایندگان روسیه و چین درباره مذاکرات «وین»

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین با وانگ کان همتای چینی خود، مواضع دو کشور درباره مساله ازسرگیری مذاکرات آتی وین درباره برجام را هماهنگ کردند. اولیانوف در پیامی که در صفحه توییتری خود منتشر کرد، درباره دیدار خود با کان نوشت: «امروز با همکار و دوست خوبم سفیر وانگ کان در محل بسیار زیبای جدید نمایندگی دائم چین (در وین) ملاقات کردم. ما مواضع خود را درباره پیمان امنیتی سه جانبه استرالیا، آمریکا و انگلیس آکوس و ازسرگیری آتی مذاکرات وین درباره برجام هماهنگ کردیم». قرار است هشتم آذر ماه در وین مذاکرات ایران و گروه ۴+۱ برگزار شود. جمهوری اسلامی ایران تا یک سال بعد از خروج آمریکا از برجام به تمامی تعهداتش ذیل این توافق عمل کرد تا به کشورهای اروپایی که وعده می‌دادند آثار خروج واشنگتن از توافق را جبران می‌کنند، فرصت دهد برای تحقق این وعده تلاش کنند. بعد از گذشت یک سال از خروج آمریکا از برجام، تهران اعلام کرد با توجه به اینکه کشورهای اروپایی به وعده‌هایشان عمل نکرده‌اند در چند گام تعهداتش ذیل برجام را کاهش خواهد داد. کاهش تعهدات ایران ذیل مفاد توافق هسته‌ای برجام صورت می‌گرفت.

واکنش ظریف به انتشار مقاله‌ ای در روزنامه نیویورک تایمز

وزیر امور خارجه پیشین کشورمان گفت: حامیان منافع اسرائیل در آمریکا می‌خواهند قانون اساسی ایالات متحده را زیر پا بگذارند تا منافع کشورشان را در داخل کشور نیز مصرف کنند. محمدجواد ظریف در واکنش به انتشار مقاله‌ای در روزنامه نیویورک تایمز با تیتر «ما یک روزنامه کوچک آرکانزاس هستیم. چرا دولت ما را وادار به امضای تعهد در مورد اسرائیل می کند؟» در حساب توئیتر خود نوشت: برای حامیان منافع اسرائیل، صرف منافع ایالات متحده در خارج از کشور کافی نیست.آنها اکنون می‌خواهند قانون اساسی ایالات متحده را زیر پا بگذارند تا منافع آمریکا را در داخل کشور نیز مصرف کنند. حد این اقدامات کجاست؟

مصلحی: به دنبال این هستیم چند خلبان عراقی را شهید اعلام کنیم!

مصلحی وزیر اسبق اطلاعات در رابطه با نقش روحانیت در دفاع مقدس، مطرح کرد: ما برای بررسی حضور روحانیت در دفاع مقدس، مقوله جدیدی در رابطه با نقش حوزه علمیه نجف در دفاع مقدس، شروع کردیم. مصلحی با بیان اینکه حوزه علمیه نجف، نقش کلیدی در دفاع مقدس داشت، تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس، تعدادی از خلبانان عراقی به حوزه علمیه نجف، مراجعه و بیان کردند به ما می‌گویند شهرها را بمباران کنیم اما تمایلی به این کار نداریم. در حوزه علمیه به آن‌ها گفتند که بمب‌ها را در بیابان بندازید.وی ادامه داد: این مساله در نماز جمعه بیان و صدام متوجه شد و آن‌ها را اعدام کرد. ما به دنبال شناسایی این افراد هستیم تا شهید اعلام کنیم و با توجه به نقش حوزه علمیه نجف، به سراغ آن‌ها می‌رویم و از فعالیت‌هایشان می‌پرسیم.

هتل میزبان مذاکرات وین مشخص شد

یک خبرنگار اتریشی گزارش کرد که هتل «پله کوبورگ» بار دیگر قرار است میزبان نشست هشتم آذرماه «وین» برای احیای برجام باشد.«استفانی لیختنشتاین» خبرنگار نشریه آمریکایی «فارن پالیسی» گزارش کرد که نشست آتی 29 نوامبر (هشتم آذرماه ) «وین» برای احیای برجام در هتل «پله کوبورگ» برگزار خواهد شد.وی در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد، در این خصوص نوشت: «متوجه شده‌ام که مذاکرات هسته‌ای ایران، دوباره به پله کوبورگ منتقل خواهد شد».از اواسط فروردین ماه سال جاری تا پایان خرداد ماه و در دولت دوازدهم شهر وین میزبان مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ برای احیای برجام بود. اکثر مذاکرات منتهی به برجام نیز در این هتل برگزار شد.

جانسون: دنیا وقت چندانی برای تعامل با ایران ندارد

«بوریس جانسون»، نخست‌وزیر انگلیس در دیدار با «اسحاق هرتزوگ»، رئیس رژیم صهیونیستی گفته که دنیا وقت چندانی برای تعامل با ایران در موضوع هسته‌ای ندارد.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۹
در انتظار بررسی: ۱۶
انتشار یافته: ۱۳۲
سردار عزیز . چرا شما هرچیز را با آمریکا مقایسه می کنید ؟ جای دیگری را نمی شناسید؟ ضمنا آنجا یک دلار یک دلار است .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
برای کسانی است که موقعیت و در امدش شان مهیا است نه شکم خالی من و توو لعنت بر امریکا و
فرمانده کل سپاه: ما مشکلات اقتصادی داریم، اما این مشکلات در آمریکا هم وجود دارد) عجب !!! از این حرفا دوره روحانی نمی زدید هر مشکلی بود فقط به دولت روحانی بر میگشت همه جا گلستون بود
کلیه افرادی که به‌عنوان نخبه در کشور ثبت می‌شوند باید از نظر شغلی، وضع تضمین شده‌ای داشته باشند؟
این یعنی چی و ملاک نخبه بودن چی هست؟
مطمن باش فرزندان مدیران و مسولین همه می شن نخبه. خودت را مسخره کردی؟
منبع درآمد نبودخخخخخخخ
ساعت دو نیمه شب که من جریمه شدم خیابان ها خلوت ، مگس پر نمیاد
پ ن من کرونا رو با خودم جابجا میکردم
فعلا که ممر درآمد دولت رو قطع کردند ، حالا وزیر کشور باید به دنبال یککسب منبع درآمد دیگه باشه
حالا نگران نباشند
باز فکر کنند شاید بشه یک ممر درآمدی تو همین کرونا جور کنند.
روزنامه دولت: نخبگانی که می خواهند مهاجرت کنند، باید مالیات سنگین پرداخت کنند) اینم یک بهونه دیگه برای تخلیه جیب مردم !!! نه اینکه تورم تو مملکت یک رقمی است و دولت دستش تو جیب مردم نیست!!! از این طریق جبران کنید !!! پدر من برای درس خواندن خواهر و برادرم خونه اش را فروخت !!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
مشکل رفتن نخبگان نیست که اگر بود میتوانستند آنرا به راحتی حل کنند . اینجا ایشان فقط درآمد از محل رفتن آنها را مد نظر دارد
مگر نخبگان کشور با بودجه آموزشی کشور یا از پول توی جیب شما به جایگاه رسیدند؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
ازین به بعد کسی نخواهد گفت من نخبه ام و کسی هم که می رود دیگر خبه نیست پس مسئله به راحتی یک اب خوردن حل شد
وزیر کشور: طرح ممنوعیت تردد شبانه منبع درآمدی برای دولت نبود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
جناب وزیر طرح ممنوعیت سفرهای بین شهری چطور ؟
اقای سلامی این امارتان را از کجا اوردی ؟ ظاهرا مسئولین مملکتی در امارسازی سابقه بس درخشانی دارند . انشالله با تلاش شما ملت ما هم کارتن خواب و اعانه بگیر خواهند .
ضرغامی :پرسش مهم این است که اصلا چرا باید سرمایه‌گذاران نیازمند دیدار با وزیر و استاندار باشند.) تازه ملاقات میکنند یهویی و به قصد نمایش به طرف برچسب محتکر مرفه بی درد فرصت طلب میزنند و کارخونه اش را تعطیل میکنند و بعد دوباره به قصد نمایش بهش وام میدن اون را باز کنه اخبار سال 96 97 و بگیر بگیر ها را نگاه کنید
پیشنهادات مشاور فرمانده کل قوا برای توسعه روابط با همسایگان) توسعه روابط با همسایگان در سایه مانور و تحرکات نظامی کمتر و تحرکات اقتصادی بیشتر امکان پذیر است اگه تونستید !!!
آقای قالیباف: اگر مردم دل به جمهوری اسلامی ندهند،موشک فایده ای ندارد.
مگه مرحوم آقای هاشمی رفسنجانی غیر از این جمله گفت که هنوز همفکران آقای قالیباف به او فحش و ناسزا می گن؟؟؟؟؟
باید از حرف مفت هم مالیات سنگین بگیرن، اینجوری قطعا مشکل کسری بودجه حل میشه
می شه به مردم ایران و دنیا اعلام کنید دو نخبه المپیادی از دانشگاه شریف به چه جرمی چند سال است بازداشت شده اند و هیچ خبری از آنها نیست؟؟؟؟؟نخبه ها را بدون دلیل و سند و مدرک زندانی می کنند بعد ادعا می کنند نخبه ها از کشور بیرون نروند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
من متوجه نمیی شوم مهاجرت نخبه یعنی چی؟ مگر خود آمریکا یا سایر کشور ها مخترع یا نخبه ندارند که منت یک ایرانی را بکشند. اصلا با خارجی ها بخصوص اروپایی ها هم صحبت بودم و نیز برخی افراد در این زمینه. اصلا انها یعنی نخبه های ما را قبول ندارند و جسارت نباشد ما را آدم حساب نمی کنند. دو نفر ایرانی از دوران پهلوی را بررسی کردم و خودشان در مصاحبه اعلام کرده بودند که کتابهای ما را آمریکا چاپ کرده است و رفتم از نزدیک دیدم کتابهایشان را. از قضا فقط دو کتاب را با نویسنده خارجی کشور ژاپن چاپ کرده بود. اتفاقا اسم کشور ما را نییاورده بود و دیگری بقول خودش مخترع لیزر اسم کوچ وی را فقط یکبار در کتاب نوشته بود.مثلا در کتاب پزشکی جهان اینجانب مطالعه کردم نصف صفحه به ابوعلی سینا و نصف را به زکریای رازی اختصاص داده بود. نباید موضوع را پر رنگ کنیم و فرد فکر کند آنجا برایش فرش قرمز پهن کرده اند . بهر حال هر کشوری اول به هموطن خودش اهمیت می دهد یعنی کار می دهد.
تمام مشکلات کشور حل شد ه شما به فکر شهید اعلام کردن بقیه افتادند آنهم چون شنیدید اینهمه می گویند شنیدن کی بود مانند دیدن شما هم امتیاز ندید از فردا روزی یک موشک هوا کنید اگر نتیجه نداد شهرهای موشکیتون را رو کنید جهان از شما ترسیده و از ترسشون خواهش می کنند با شما مذاکره کنند شاید یک امتیاز گیرشون بباد
برای نخبه بودن چه واحدهای درسی لازمست گذرانده شود تاحالا مافکرمیکردیم نخبگی نعمت خدادادی است که هرکسی
قادربه کسب آن نیست ومزیت واعتباراست اکنون متوجه شدیم نخبگی چیزبسیاربدی هست چون اگربخت برگشته ای ازبد
روزگارباهوش ونابغه نخبه ازآب درامدخوب‌مسلماًدرکشورعزیز
خودمان که امکان کاروفعالیت نداردوبهترین شاهدآن نخبگان
ایرانی هستندکه دردنیای غرب چه ازنظرعلمی وچه ازنظر
مدیریت اقتصادی وامثالهم غوغائی بپاکرده اندواگرنه صددرصدشان حداقل بیش ازنوددرصدشان آرزومیکنندکه درکشورخودشان امکانات کاروفعالیت برایشان فراهم باشد وبمردم خودشان خدمت کنند ولی امکانش میسر نیست پس امثال اینهادیگر حق مهاجرت وپیشرفت دردنیارانخواهندداشت راستی عجب جیز بدی است نخبگی همان بهترکه بلانسبت کودن باشیم باضریب هوشی بسیارپائین وکیف کنیم اینرامیگویندجرم نخبه بودن که به آن مالیات سنگین هم تعلق میگیردو ازابتکارات ودیران غیرنخبه مااست
با سلام .انشاله در دولت سیزدهم برای همیشه بعد از 20 سال سیاست تامین مالی از طریق کاهش ارزش پول ملی بکنار گذاشته شود و دولت تلاش کند که منایع مالی خویش را از طریق مالیات و صادرات تامین نماید تا تفکر ورادات برای همیشه از ذهن نمایندگان و مدیران اجرایی از بین برود و واحدهای تولیدی در تلاش برای ارتقا کیفیت باشند .
بله ما تورم ۱۰۰ درصدی داریم. آمریکا تورم ۵ درصدی داره
نه تنها دنیا بلکه هیچ یک از مردم هم، وقت چندانی برای شنیدن شعارها و تعامل با شماها را ندارند
روزنامه دولت! سعی کنید اخلاق و رفتارتون رو درست کنید تا مردم فرار نکنند. از دیپلمه گرفته تا فوق تخصص همه دارند فرار می کنند. جلوی کدوم‌ یکی رو می خواهید بگیرید. مگه نگفتید هر کی دوست نداره جمع کنه بره.
جناب مصلحی من نگران این چند خلبان عراقی بودم خدا رو شکر یکی از مشکلات بسیار حیاتی ما حل شد.
این اقای سردار سلامی این امار عجیب وغریب را ازکجا اورده ؟بزرگترین معضل در امریکا کمبود کارگر وراننده ماشین های سنگین است امریکا بالای 333میلیون نفر جمعیت دارد فقط کالیفرنیا است که بیشترین کارتن خواب هارا دارد که تعدادشان به 60 هزارنفر میرسد تازه فرماندار کالیفرنیا قبلا بودجه 1.4میلیارد برای پرداخت ماهانه بکارتن خواب هاوساخت مسکن وخدمات درمانی انها درمجلس تصویب کرده بود ولی شما ودولت ها چکار کردید انقدر عرضه نداشتید شکم اکثریت مردم را سیر نمایید 60 درصد ازمردم درفقر مطلق بسر می برند شما درکاخ اختصایی خود روی صندلی گران قیمت لم داده ودارید حرف مفت بخورد مردم میدهید
مسآله نخبگان نیست، مسآله اینه که همه میخوان از ایرن فرار کنند اما غالبا نخبه ها شرایط پذیرش در کشورهای دیگه رو دارند؛ حالا نخبه علمی باشه یا نخبه ورزشی.
"نماینده مجلس: بزرگترین معضل در حوزه ازدواج جوانان میل به تحصیلات عالیه است"
نمایندگان این دوره مجلس خیلی پرت می زنند مراجع امنیتی ورود پیدا کنند علت را پیدا کنند
"مصلحی: به دنبال این هستیم چند خلبان عراقی را شهید اعلام کنیم"!!
خداوند يك مقدار بصيرت به شما عطا كند.پروژه شهيد سازي به عراق رسيده است؟!
حالا اين خلبانها بمب را در شهرها نريخته اند در جبهه ها بر سر رزمنندگان كه ريخته اند و آنها را شهيد كرده اند.يعني از آن شهدا خجالت نمي كشيد؟!
این نماینده مجلس هیچی از معضل ازدواج جوانان نمی فهمه بنده خدا ، جوانان ما چون نمی تونن ازدواج کنند وبی کارند سرشان را با تحصیل عالیه گرم می کنند !!مخصوصا دختران ما اکثرا به همین دلیل ادامه تحصیل می دهند واگر فرصت ازدواج داشتند اکثرا به همان دیپلم ولیسانس راضی بودند !!
جوان ایرانی مثل شمع میسوزد و آب میشود ما در چه فکرهایی هستیم
روزنامه دولت: نخبگانی که می خواهند مهاجرت کنند، باید مالیات سنگین پرداخت کنن !! تو این مملکت فقط اینها زیادین ! کیا مالیات میدن و کیا نمیدن ؟
یاد سریال قهوه تلخ افتادم که در هر اتفاقی مستشار رو دراز می کردند !
آقاجان این راهش نیست .
دانشگاه هارو ببندید بگید هرکی ازدواج کنه میتونه درس بخونه .
نظرتونه؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
مرسی:))
در آمریکا در صورتی که کار نداشته باشید دولت کمک بلاعوض به شما میدهد که گشنه نمانید . همچنین برای کارتن خواب ها مکان هایی با جای خواب و غذا تدارک دیده اند که چون در آنجا الکل و مواد مخدر ممنوع است کارتن خواب ها از حضور در آنجا اجتناب میکنند .
کارتن خواب های آمریکا موتور هایی دارند که ما خوابش را میبینیم
نماینده مجلس: بزرگترین معضل در حوزه ازدواج جوانان میل به تحصیلات عالیه است

تو رو خدا اینارو کی نماینده کرده ایا واقعا فهمشان در این حد هست یا فرافکنی میکنند بزرگترین معزل برای ازدواج نکردن جوانان نبود پول هست یعنی باید شغل داشته باشند تا مخارج زندگی و کرایه منزل را پرداخت کنند حداقل باید ماهانه 10 میلیون پول باید درامد باشه تا بخور نمیر زنگی ویه الونک برای زندگی اجاره کنند .
آقای مصلحی احیانا کار واجب تر از این که چندتا خلبان عراقی رو شهید اعلام کنید نداشتید.! با این مسئولین کشور فاتحه این کشور رو بخونید و حلواش رو بپزید و بخورید
واقعا چه مملكت محشري
ده تا خبر گذاشتین،اکثریت مربوط به دیدگاه نظامیان است،مگه نظامیان از دخالت در سیاست منع نشده اند؟
صدام رو شهید اعلام نکنین یاعلی
اقای زنگنه 8سال اخیر فرصت داشتید که شفاف سازی کنید به فنا دادید حالا....
سفره ما كه واسه عراق باز هست هميشه، چندتا از فك و فاميل دوستان رو شهيد اعلام كنيد كي به كيه
طرح ستاندن مالیات برای جلوگیری از مهاجرت نخبگان نه تنها عقلانی نیست، بلکه آثار منفی بسیاری را دارد. نباید فراموش کنید که مهاجرت نخبگان تنها به خارج از کشور نیست. بلکه مهاجرت به درون نیز نوعی بسیار خطرناک و دردناک از مهاجرت نخبگان است. در مهاجرت درون نخبه فقط حضور فیزیکی دارد و غیر فعال است و هیچ انگیزه ای برای نقش آفرینی ندارد.
آفرین مصلحی
همین کارها می تواند مردم ایران را از قلاکت و بدبختی نجات دهد
در خصوص اون خلبانان پیشنهاد می کنم که بستگان اونها در صورت تمایل بتونن در ایران استخدام بشن و برای بازماندگانشون مقرری در نظر بگیرید. این آقا هنوز نمیدونه که تو عراق هم به کشته شده های عراقی شهید می گن و تو سنگ قبرشون نوشته شده شهید فلانی. این عراقی ها دوباره فرصت گیرشون بیاد به ایران حمله می کنن. جنایت های اون ها رو فراموش نکنید و به دنبال گرفتن خسارت جنگ باشید نه شهید اعلام کردن مخالف های صدام.
یعنی شما فکر میکنید با تهدید کردن نخبگان میتوانید آنها را وادار به کار کردن برای خودتان بکنید؟
همین جمله نسنجیده پیامی روشن به نخبگان است که زودتر دمشان را بگذارند رو کولشان و از اینجا فرار کنند!
فرمانده کل سپاه: ما مشکلات اقتصادی داریم، اما این مشکلات در آمریکا هم وجود دارد؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! چند روز پیش هم ار خشکسالی ترکیه حکومت داد سخن میداد .کلا فرفکنی رویه حکومت شده است
گویا قالیباف از خواب بیدار شده(اگر مردم دل به جمهوری اسلامی ندهند...) انشاءالله بفیه مسئولین هم بیدار شوند
مشگلاتی که در ایران است در امریکا هم است؟! اصلا می دانید امریکا از ما بدبختر است خیلی بیچاره هستند ولی نمی دانم که چرا از همه جهان حتی اروپا به امریکا می روند واینکه اولین اقتصاد جهان را دارد و ما جزو اخرین اصلا مهم نیست چون فقط ما خوبیم.....
الان اونا منتظرن مصلحی اونارو شهید محسوب کنه؟ واقعا خجالت هم خوب چیزیه والا. تنها خداست که میدونه کی واقعا شهیده و کیا رو یسری برای منافع حزبی و باندی خودشون شهید حساب میکنن

روزنامه ایران، برو که خوب داری میری، کم کم داری رو دست کیهان بلند میشی از تندروی. عرضه ندارین برای نخبگان واقعی (نه اونایی که با زد و بند نخبه حسابشون کردین و آبروی هرچی علم هست رو بردین) امکانات و زمینه شکوفایی بوجود بیارین بعد میخواین ازونا درآمد هم کسب کنین؟ واقعا شرم بر شماها
، ولی به‌نظر می‌رسد توجه به‌همین چند اصل ساده، می‌تواند اصلی‌ترین دغدغه نخبگان یعنی وجود جایگاه تضمین شده شغلی، متناسب با تخصص و شأن آنها را تأمین کند
با سلام
من در دوران تحصیل از هیچگونه مزایای دولتی استفاده نکردم برای خدمت به کشور برگشتم، با اینکه گناهی مرتکب نشده بودم کلی مورد اذیت و آزار و تحقیر قرار گرفتم و بالاخره به زور توانستم بک کاری بگیرم و با تحصیلات دکتری زیر دست چند دیپلمه که با پارتی اخوان و دیگری که راننده تاکسی بود و خواهر زاده فلان نماینده بود سال‌های کار کردم و آخر دیدم که کار کردن خر است و خوردن یابو،اگر مسکن میدهند مال اینهاست، اگر ماموریت خارج میدهند مال اینهاست، اگر حقوق بالا میدهند مال اینهاست.آخرش مجبور به مهاجرت شدم.
حالا اگر از تحصیلات من استفاده کرده بودند در خیلی حوزه های علمی کشور بسیار جلو می افتاد، فقط چند تا را بگویم:
برای انجام پروژه اکسید تیتان هزاران میلیارد تومان هزینه کردند حتی در مقابل دریافت تکنولوژی از روس ها قرار بود که نفت دریای خزر را به آنها بدهند.
باروری ابر را از روس ها خریدند در حالی که من روش بسیار بهتری از روش روس ها داشتم.
حالا هم در اواخر عمر هستیم و نگاه به گذشته که نتوانستم خدمتی به کشور آبا و اجدادیم بکنم واقعا ناراحت میشوم،
سرمایه هر کشوری نیروهای متخصص آن است و نه منابع زمینی.
اقای مصلحی شما برای خلبانان شهید ایرانی و خلبانان جانباز و خلبانان قهرمان بازنشسته چکار کردید؟
مصلحی: به دنبال این هستیم چند خلبان عراقی را شهید اعلام کنیم!کمبود شهید دارید؟
سردار . مشکلات آمریکا به مردم آمریکا مربوط است خودشان حل کنند یا از فقر بمیرند ما کشور ثروتمدیم نباید مشکل اقتصادی داشته باشیم زندگی معمولی حق مردم ایران است.
عوضش ما وقت خیلی زیاد داریم برای مذکرات.

دنیا نمیدونه که این تحریم ها چقدر برای بعضی برکت داشته. کرور کرور ثروت براشون داشته. حالا این وسط یه ملتی هم له شدند و زجر کش شدند، خیلی مهم نیست، مهم اون برکت هست.
مصلحی دنبال چی هست نفهمیدم !!!ضمنا روحانیت فقط جلو اتوبوسها ی عازم جبهه ها قرآن در دست داشتند وشاید ازهر صد هزار رزمنده دو تا طلبه در جبهه می دیدی..
من ۲۰ ساله استاد دانشگاه هستم، در یک‌ آپارتمان فسقلی بدون‌ سند زندگی میکنم که هنوز دارم قسطش را میدم! میخواهم یه اتاق به خانه اضافه کنم‌ چون‌بچه ها بزرگ شدن جا کم‌ داریم! حداقل یک‌ میلیارد تومان لازم دارم ! حتی الان ‌که بعد از سالها محرومیت حقوق بخور نمیر اساتید ترمیم شده و کمی معقول شده است ( که البته همین را هم بعضی ها اعتراض دارن بهش میگن‌ نجومی!!!!! در حالی که یکدهم حقوق افراد مشابه در سایر نقاط دنیاست ‌‌و در تمام ۸ سال دولت احمدی نژاد تقریبا اصلا افزایش نداشت ) این پس انداز برایم غیر ممکن است! هر دانشجویی که تربیت کردم از ایران رفته! دانشگاه حتی پول شرکت در یک‌ کنفرانس معمولی خارجی را ندارد برای استادش خرج کند! هیچ مجله و انتشاراتی معتبری را اشتراک نداریم ، هیچ دستگاه جدیدی نمیتوانیم‌ برای دانشکده بخریم و … هیچ آینده ی روشنی برای فرزندانم‌ متصور نیستم! در دانشگاه با استاد مثل ‌کارمند اداری برخورد‌ میشود و دائما درگیر حاشیه هستیم! به انواع و اقسام مختلف جایگاه استاد ‌‌و معلم در جامعه تحقیر و تضعیف میشود. هر سیاستمدار و وزیر و وکیلی یک مدرک دکترا برایش جور کرده اند، گند که زد! میکنند عضو هیئت علمی بشینه بغل دست من که فقط ۲۵ سال درس خوانده ام. چرا نباید به مهاجرت فکر کنم؟
انصافا از خلبانان عراقی که بمب ها را در بیابان انداختند تا مردم ایران آسیب نبینند باید قدردانی شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
در عوض حالا داریم بیشتر اسیب میبینم
نمایندخ نا محترم معضل جوانان شغل و نهایتا درامد برای زندگی است وقتی از همه جا مانده و از همه جا زانده می شوند و برای اینکه مشکلی با خانواده با عنوان سربار پیش نیاید مجبور می شوند بگویند تحصیل می کنیم فرافکنی نکنید ادم های چون تو وقتی نماینده می شوند به جای حقیقت گویی ، بجای اشتغال زایی ،به جای حمایت از تحصیل کردگان برای کاریابی .......، حرف می زنی
جناب مصلحی
شما فعلن غرامت این جنگ ویرانگر ۸ ساله را از عراق بگیرید بقیه مسایل را بیخیال شوید
اگر کار آن خلبانان درست و انسانی بوده ( که قطعا بوده) بدون شک در درگاه خداوند بزرگ بهترین پاداشها را دارند

فعلن فقر و نداری و تهیدستی و نا امیدی ملت ایران را حل کنید
فعلن بیکاری گسترده جوانان را حل کنید
فعلن تورم وحشتناک را حل کنید
فعلن عراق را بیخیال
ایران را به خیال آورید........
روزنامه دولت نمیدونه خیلی از نخبگان با تجربه کسانی هستند که از نظر تحصیلات تئوریک خوب بودند ولی نخبه نبودند ولی از نظر تجربه بسیار با ارزش هستند اینها رو هم میخواهید از بنیاد نخبگان پیدا کنید؟
تکلیف نخبه گان را مشخص کنید مهاجرت نمیکنند.
خیلی هایشان به شغل دوم غیر تخصص روی آوردند و از تحصیلات تخصصی شان پشیمان هستند.
مالیات عمر تلف شده آنها را کی باید بپردازد.
هتل پله کوبورگ گرانترین هتل دنیا بد نگذره تیم مذاکره کننده عزیز.
با خانواده تشریف میبرید؟
سعی کنید زمان مذاکرات را کش بدین تا بیشتر خوش بگذره!!!!
قالیباف ۲۵ ساله در هر انتخاباتی شرکت میکرد با هزار وعده حالا که رای اورده مشغول حرف درمانی شده اقا مشکل مردم و ازدواج گرانی گرانی
حتما شما باید آنها را شهید بخوانید تا شهید حساب بشن؟ بدون شما نمی شه؟
شماها که همیشه دنبال پول ذورگیری هستید? حالا که میخواهید مالیات بگیرید اعلام کنید بابت چی؟ طرف مدرسه غیرانتفاهی ، دانشگاه آزاد رفته وهمه مخارجش را خودش یا والدینش داده. شما چی دادید که میخواهید بگیرید؟
نماینده‌ی مجلسی که تحصیلات دانشگاهی جوانان رو تهدید می‌دونه
به اسم اشتغال‌زایی برای نخبگان می‌خوان عوارض خروج رو بیشتر کنن.
فرمانده کل سپاه: ما مشکلات اقتصادی داریم، اما این مشکلات در آمریکا هم وجود دارد
مسولان کشور

بدانید که بازنشستگان تامین اجتماعی حداقلی بگیر

از جمله اینجانب با ۳۰ سال کار شرافتمندانه سخت الان پس از تنها ده روز حقوقم تمام میشود و ۲۰ روز گرسنه می مانم
و از پس هزینه های اولیه زندگی ساده خود و همسرم عاجز

هستم و این شرایط اسفبار تمام بازنشستگان و کارگران حداقل بگیر است

من انچه شرط بلاغ است با شما گفتم

و از هیچکدامتان رضایت ندارم و حلالتان نمیکنم
اره واقعا باید نوادگان اون خلبانای عراقی رو پیدا کنیم بیاریمشون ایران سهمیه شهدا بدیم بهشون
بزاریمشون دانشگاه تهران با سامیه پزشکی بخونن
کسانیکه با پول و امکانات کشور به نان و نوایی رسیدن و میلیاردها به جیب زدن خیلی راحت دارن سرمایه ملت رو بدون حساب و کتاب میبرن ، تا کی ولنگاری اقتصادی ، چرا دولت‌ها برای حقوقهای ۳۱۰ میلیونی پول دارن ولی برای کارگر و معلم پول ندارن ، همین دولت رییسی برای ۸۰ هزار نیروی دانشگاهی ۱۵ هزار میلیارد فقط امسال برای همسان سازی اختصاص داده ولی برای بیش از ۸۰۰ هزار نیرو حاضر نیست پول بده ؟؟؟ ولی دوستان خودشان اگه حقوق نجومی درخواست کنند بدون هیاهو و مخفیانه آقای قالیباف قانون ابلاغ میکنه ؟؟ و میرکاظمی هم جرات اظهار نظر نداره ؟
۴۳۴ میلیون تومان حقوق برای ۳نفر در ماه ،؟؟؟؟؟!!
ولله بالله و تالله این یعنی شکست ارزش‌ها ، یعنی به فنا دادن خون هزاران شهید ، یعنی حقوق ۱۲۰ کارگر معدن تو جیب سه نفر
آقایان فکر کنم چند روزی برای حضرات ستاد میرنند و ۸ سال بخور بخور دارن ؟؟؟ ؟ ملت دارن بخاطر آرمان‌های استکبار ستیزی هر سختی رو تحمل می‌کنند ولی یه عده با حقوقهای نجومی عشق و حال می‌کنند؟؟ تا ریال آخر باید به بیت المال برگردانده بشه و محاکمه علنی بشن . بابا کرباسچی بخاطر ۳۰ میلیون ۳۰ جلسه محاکمه علنی شده
آقای مصلحی . این کار برای ملت نون و آب نمیشه !!
همه میدونیم که تا وقتی این همه انتصابات گسترده فامیلی هست امکان ایجاد شغل برای هیچ نخبه ای در شان اون نخبه وجود نداره.
اینم فقط یه بهانه ای برای پول گرفتن از نخبگان فراری هست !!!
عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نشست با فعالان بخش خوصوصی گفت: «با کسانی که بخواهند بالای هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کنند، شخصا جلسه برگزار می‌کنم.»او ادامه داد: "چندی پیش یکی از سرمایه‌گذاران در استان فارس با من جلسه داشت، او می‌خواهد نزدیک ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کند.
حتما میخواهد از بانک وام بگیرد، آدم عادی یک میلیارد هم ندارد،
مالیات از نخبه؟
چرا؟
چون عمری گران در این کشور تلف کردیم و از مدارس و خوابگاههای خیریه ای استفاده کردیم؟
بعد ۳۵ سال کاری هم اگر گرفته ایم حداکثر با خط فقر گلاویز هستیم.
.
خب حالا که مارا با آمریکا مقاییه میکنید .
لطفا پایه حقوق ، خرید خودرو ، خرید لوازم خانگی و در کل همه چیز را با آنها مقایسه کنید.
این که نشد هر مشکلی داشتیم بگردیم ببینیم کدوم کشور این مشکلو داره باهاش مقایسه کنید بعد خوبیای بقیه کشور هارو با ما مقایسه نکنید .
شدیم کلکسیون مشکلات دنیا ۲ تا از آمریکا برداشتیم ۲ تا از آلمان ۲ تا از ...
بالاخره ما قراره مثل غرب باشیم یا نباید مثل اونا باشیم؟؟
این بابا مجلس هی میرفته خواستاری احتمالا مشکل تیپ داشته بهش میگفتند دختر ما قصد ادامه تحصیل داره ازدواج نمیکنه اینم باورش شده حالا آورده تو مجلس مطرح کرده
این بابا مجلس هی میرفته خواستاری احتمالا مشکل تیپ داشته بهش میگفتند دختر ما قصد ادامه تحصیل داره ازدواج نمیکنه اینم باورش شده حالا آورده تو مجلس مطرح کرده
باتوجه به موج جدید کرونا در اروپا هیئت مذاکره کننده لطفا مواظب باشند
می گردید دنبال عربها به یه بهانه ای بهشون پول بدید۰
یارو بخاطر وجدان انسانی روی سر مردم بمب نریخته ، شما می خواهید نوه و نتیجه رو پیدا کنید بهش پول بدید؟
عجب ملت ایران بدبخت شدند گیر افتادند.
حق با آقای.قالیاف است ولی نمیدآنم چرا دولت در اندیشه حقوق باز نشستگان.نیست.باز نشستگان.با حقوق,اندک.چه شکلی زندگی,کنند
چرا افرادی که میخواهند سرمایه گذاری اقتصادی کنند باید با وزیر میراث فرهنگی ملاقات کنند آن هم خصوصی؟ قراره کدام زمین مربوط به آثار فرهنگی خورده بشه و کدام آثار باستانی خراب بشه به جاش برج بیاد بالا
واقعا بزرگترین معضل ازدواج، میل به تحصیلات عالیه است یا دارید مردم را به سخره می گیرید؟
شماها کجا زندگی می کنید؟ کره مریخ یا زحل؟
نخبگان را می خواهید مجبور به پرداخت مالیات بکنید؟
شماها چه کمکی به نخبگان کردید چه زمینه فعالیتی برایشان فراهم کردید؟
آیا خبر دارید چند نخبه در ایران بوده اند که نوآوری و اختراع داشتند ولی کسی حمایتشان نکرده و آخر سر کشورهای اروپایی و آمریکایی جذبشان کردند؟
حالا تهدیدشان می کنید؟
یعنی یک سهمیه دیگه هم تو کنکور اضافه شد فرزند شهید عراقی
میشه دقیقا مشکلات اقتصادی امریکا را برایمان باز کنید جناب سلامی
نماینده مجلس: بزرگترین معضل در حوزه ازدواج جوانان میل به تحصیلات عالیه است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یکی این بابا رو توجیه کنه خسته شدیم از بس کلمات کارشناسی شنیدیم
این آقای امیر حسین بانکی پور فکر کنم همین الان از بورکینافاسو وارد کشور شده و مستقیما رفته مجلس برای اداره اور کشور. انشالله ایشان طلایه دار احداث خوابگاه های متعهلی می شوند و مشکل ازدواج جوانان که به خاطر میل به فوق لیسانس شدن و دکتر شدن است برطرف خواهد شد.
روزنامه دولت: نخبگانی که می خواهند مهاجرت کنند، باید مالیات سنگین پرداخت کنند!!!!!!!!!!!!! مشگل نخبگان حل شد !!!!!!!!!!درد آقایان فقط پول بود مالیات بدین برین اشگال نداره چون هوای مملکت رو برای تحصیل نفس کشیدید
نقش خیلی از روحانیون در زمان جنگ همین نقشی است که امروز در قدرت دارند منها در آن زمان خیلی چیزها مشخص نبود ولی امروز کاملا مشخص گردیده است .
فرمانده کل سپاه: ما مشکلات اقتصادی داریم، اما این مشکلات در آمریکا هم وجود دارد !!!!! قابل توجه ملت شریف و شهید پرور ایران و مستضعفان کل کشور
"مصلحی: به دنبال این هستیم چند خلبان عراقی را شهید اعلام کنیم!" کاش کمی هم به فکر افراد خانواده شهیدانی باشید که از فرط مشکل خودکشی می کنند.
قالیباف: اگر مردم دل به جمهوری اسلامی ندهند، موشک فایده‌ای ندارد !!!!!!!!!! ای کاش کل مسئولان مملکت این جمله رو کامل و اعتقادی درک کنن ولی افسوس که درکی از شرایط جامعه ندارن
جناب مصلحی شما به خونواده شهدای ما برس . شهدای اونا ب شما ربطی نداره بسه دیگه از جیب مردم هزینه کردن.
مصلحی: به دنبال این هستیم چند خلبان عراقی را شهید اعلام کنیم! (یکی میمرد از درد بی نوایی یکی میگفت خانم زردگ میخواهی حالا شده قصه ما با این آقایان)
«بوریس جانسون»، نخست‌وزیر انگلیس در دیدار با «اسحاق هرتزوگ»، رئیس رژیم صهیونیستی گفته که دنیا وقت چندانی برای تعامل با ایران در موضوع هسته‌ای ندارد. ((((((((( ملت ایران همه وقتی برای بی مسئولیتی شما و اتحادیه اروپایی در قابل ایران ندارن حرف مفط مانع کسب هست برین کنار باد بیاد)))))))))))
آقایونهای مسولین لطفا پیگیری کنیدمن یک طلبه ساده هستم از اول صبح ساعت 9 بیدار میشم تا آخر شب ساعت 9 مشغولم ولی درآمدم کمه. با این که دوجا نمازجماعت برگزار میکنم فقط 20 میلیون تومان در ماه درآمد دارم.
جناب مصلحی نمیخواهد یک کشور متجاوز رو تطهیر کنی بعدها گندش در خواهد آمد که اون خلبان چندتا بمب هم روی فلان مکان مسکونی هم ریخته. یکم فکر کن
نمیدونم چرا احساس میکنم حتی عکس این مرغ تنظیم بازار که تو تبلیغات سایت هست هم داره به حرف این بزرگواران میخنده.
ما اگه چیزی نمیگیم شما فکر نکنید نمیفهمیم
پاسخ ادعاهای سردار سلامی جوانی را ، سردار قالیباف دانسته و یا ندانسته کاملا روشن داده است !!!

د دیگر نیازی به توصیح بیشتر نمی باشد !!!!

ولی سردار رحیم صفوی، بفرمایند که در ابتدا از نتیجه برنامه ای که قرار بود در سال ۱۴۰۰ کشور به ثروتمند ترین و پیشرفته ترین کشور منطقه تبدیل شوند گزارشی بدهند و دلایل نرسیدن به حداقل های آن برنامه را تحلیل کنند

و بعد به سراغ برنامه جدید ۱۴۲۳ بروند ،!!!!

چون عدم بررسی و تحلیل و کنکاش مشکلات و نواقص برنامه های شکست خورده قبلی
، اجازه نمی دهد و عاقلانه و عادلانه هم نمی باشد ، تا برنامه جدیدی توسط طراحان و مجریان همان برنامه شکست خورده قبلی باز ، دوباره طرحی نو و ادعاهای بزرگتر جدیدی را ارائه دهند ،
داعشی هایی که در بیابان حمله انتحاری کردند چطور؟ شهیدند؟
40 ميليون كارتن حواب؟!!!! يعني از هر 7 نفر آمريكايي يه نفر داره تو كارتن مي خوابه ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
حالا یه چیزی گفتن به دل نگیر
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
خیلی براتون سخته باورش؟! اینا اطلاعاتی هست که با یک سرچ
ساده میتونی بدست بیارید اما ...
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
من بفرستین آمریکا برم کارتون خواب بشم
جناب ضرغامی، لطفا از طرح ادعاهای بزرگتر از توان خود و سازمان خود دست بردارید !!!!
که همه خوب میدانیم که در شرایط فعلی که همه در حال تبدیل سرمایه شان به ارزهای خارجی و انتقال به خارج از کشور و یا حداکثر دلالی هستند

شما اگر بتوانی ، فقط از میراث فرهنگی و گردشگری گرانقدر کشور فقط محافطت و نگهداری کنید ، همه مردم قدردان شما خواهند بود

و هیچ انتطاری از شما بیش از ان نمی توانیم و عاقلانه هم نمی باشد که داشته باشیم ( من الله التوفیق )
بزرگترین معضل در حوزه ازدواج جوانان بیکاری و بی پولی و نداشتن امنیت شغلی و اقتصادی و در ادامه سرافکندگی هست خودتونو خوب به خواب زدید
مرد حسابی شما از اشخاص و شرکتهایی که در آمد بالا دارند نمی توانید مالیات دریافت کنید آن وقت می خواهید از نخبگان که برای آینده بهتر مهاجرت میکنند به نا حق مالیات بگیرید.
بزرگترین معضل در حوزه ازدواج جوانان و فرزند آوری نا امیدی به آینده و کیفیت زندگی است. تعداد زیادی از جوانان فاقد شغل هستند،با مغز های متفکری چون شما ایران ظرفیت همین جمعیت را هم ندارد. سر آب،برق،گاز و... دعوا است، گندم و سایر اقلام استراتژیک وارداتی هستند.و ....
40 ميليون كارتن حواب؟!!!! يعني از هر 7 نفر آمريكايي يه نفر داره تو كارتن مي خوابه
جمعا ۵۵۴ هزار نفر کارتن خواب در امریکا است و باید دید اینها چه کسانی هستند. الحمدالله ایرانی ها همه در جایگاه های خوبی هستند.
از موضوعات خبری تابناک میشود نتیجه گرفت مملکت دچار توقف کامل اقتصادی شده .
یکی کرونا گرفته
یکی دنبال شهید اعلام کردن خارجی ها شده
یکی لاف ۵۰۰۰ میلیاردی میاد
و همه گله مند وضعیت هستند
مردم هم در حال نابودی هستند ولی در اخبار اشاره ای به وضعیت تابنده ترین موضوع تابناک مملکت نمیشود
مگر شما در جایگاه خدایی هستید که شهید اعلام کنید یا نکنید
چه اخبار تابناکی
چه وضعیت تابناکی
چه مسئولین تابناکی

چه آینده تابناکی با این اخبار تابناک میشود پیش بینی کرد
قالیباف: اگر مردم دل به جمهوری اسلامی ندهند، موشک فایده‌ای ندارد
از این روشن تر و نمایان تر مگه حرفی هست؟
میلیتاریزم نمی تونه جای اقتصاد رو بگیره.تجربه نشون داده وهمه اونهایی که این رویه را درپیش گرفتن تماما به یک نتیجه منتهی شدن.
سردارسلامی درکدام کشور رویایی زندگی میکند؟لطفا ماراهم باخود ببرد
تصورات خود را با اطلاعات نادرست به خورد مردم می دهی چون کار و شغل شما این است ولی واقعیت که عوض نمی شود.هیچکس با تصور غذا خوردن سیر نمی شود.دائم هم می گویید آمریکا می خواهد امتیاز بگیرد لطفا بکویید این امتیاز درخواستی چی هست؟سهام شرکتها؟نفت مجانی؟امتیاز صید وصیادی؟اینها را که قبلا به چین و روسها و...دادیم.
در خصوص مهاجرت می خواستم بدونم در زمان پیامبر و امامان (علیهماالاسلام) هم سیستم همینطور افراطی عمل میکرد؟ امام صادق(ع) از رسول خدا(ص) نقل می‌کند با هجرت خود برای فرزندانتان بزرگی و عظمت به ارث بگذارید.
بنظر می رسد تصمیم گیران و تصمیم سازان مانند همیشه به جای اینکه در پی حل مسائل و مشکلات مردم که بخشی از آنها تخصیل کردگان و نخبگان هستند باشند ، فقط به دنبال راههای تهاجمی و گرفتن اندک سرمایه آنها هستند.
شایان ذکر است جندین برابر افراد نخبه و تحصیل کرده ، افراد بی سرمایه و بدون مدارک دانشگاهی هستند که برای اینکه تنها فرصت زندگی که خداوند به آنها اعطا نموده است را با اندک آسایش و آرامش سپری کنند جلای وطن می کنند.
چیزی در مورد بورسیه های غیرقانونی نفرمودند؟
زنگنه را بازداشت کنید بیاوریدش در دادگاه پاسخ دهد.
مگر خون‌ وی از آن طلبه مطالبه گر سیرجانی که دوره لاریجانی فقط بخاطر مطالبه خواسته های مردم بازداشت شد رنگین تر است؟
آن بیچاره خسارتی نزد ولی زنگنه دهها میلیارد دلار در کرسنت و حذف کارت سوخت و.. خسارت زد
اقای ریسی بفر ما تحویل بگیر وزرای انقلابی و پولی شما را : عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نشست با فعالان بخش خوصوصی گفت: «با کسانی که بخواهند بالای هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کنند، شخصا جلسه برگزار می‌کنم.»
این عدد و ارقام رو از کجا میارید شما چرا دقت نمی کنید مردم که گوش و چشم بسته نیستند
در ضمن اقتصاد ما چی ربطی به اقتصاد امریکا دارد. الان تو دنیا همه ارزوشون اینه که برند تو امریکا زندگی کنند نمی گم کاری درسته ولی خواهشن ... بخدا هیچ چیزی زیباتر از درست صحبت گویی نیست دوما اصلا اقتصاد ما رو با اقتصاد امریکا مقایسه نکن
اونوقت مزایای خانواده شهید هم به بازماندگانشون تعلق میگیره؟؟؟
قابل توجه اقای مصلحی:در مشهد ما همسایه پر جمعیتی داشتیم که اهل محل از دستشان همیشه شاکی بودند ,چند ماه قبل از انقلاب پسر بزرگشان با موتور گازی در فلکه برق مشهد تصادف کرد و متاسفانه فلج شد و بعد از مدتی هم فوت کرد , بعد از انقلاب یک استشهاد درست کردند که پسرشان در موقع تظاهرات مورد ضرب و شتم مامورین حکومت نظامی قرار گرفته و فلج شده است که باز متاسفانه چند تا از همسایه ها امضا کردند و خانواده شدند خانواده شهید ,طوری باور اعضا خانواده قرار گرفت که به عنوان خانواده شهید در همه جا حاضر بودند و البته مورد تمسخر اهل محل حتی همانهایی که استشهاد قلابی را امضا کرده بودند ,خلاصه یک دامادشان که راننده شرکت واحد بود در شرکتشان مقام گرفت ,دوبرادر دیگرشان استخدام شدند و خواهر ها هم بیکار ننشستند و هر کدام در سنگری از قبل شهادت برادر مشغول شدند ,مادرشان هم همیشه با سوز و گداز نحوه فلج شدن و شهادت پسرش را با چشمان اشکبار برای همسایه ها منجمله امضا کنندگان استشهاد تعریف میکرد و هر روز امتیازات بیشتر.لذا حواستون به استشهاد های قلابی بعد از 25 سال از ماجرایی که حتی هیچکس آن موقع خبر اعدام آن خلبانان عراقی را نشنید اما شنیدیم چگونه خلبانان مارا با بستن به دو جیپ انقدر کشیدند تا دو تکه شدند و یا با بیا تکه تکه شان کردند و از کابل و خیزران و روغن داغ در بازداشتگاهها بگذریم ...
مقایسه ایران با آمریکا یعنی چه !!!!!!!!!
روزنامه دولت: نخبگانی که می خواهند مهاجرت کنند، باید مالیات سنگین پرداخت کنند:

به به احسن به این طرز تفکر مملکتداری!!!!!
بجای اینکه شرایطی را فراهم کنیم تا مانع مهاجرت نخبه گان از کشور شویم طرح دریافت مالیات را فراهم می کنیم و به نوعی زمینه تشویق و تسیل مهاجرت را انجام می دهیم.
واقعا" برای مملکتداری این حضرات متاسفم.
اینکه نخبگان برای مهاجرت مالیات سنگین بپردازند مشکلات را حل نمیکند و ناعادلانه است و جز ایجاد بدبینی و تنفر حاصلی ندارد
نخبه ای که در داخل کسی استخدامش نمیکند چرا باید بماند؟
ازقدیم گفتن دل داده قلوه گرفته!شماهاکه فقط دست بگیرتون خوبه کمی هم به فکراین مردم باشید!
نخبه مدیر شرکت سایپاست که پنج روز ماموریت رفته کربلا 52 میلیون تومان حق ماموریت گرفته
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
به خاطر همین هزینه هاست که هر چقدر قیمت خودرو را بالا می‌برند میگن ما تو ضرر هستیم
جناب مصلحی شهید آن کولبری ست که برای تامین رزق و روزی خود وخانواده اش درسرمای سوزان زمستان کولبری نموده ودراین راه کشته می شود نه سرباز عراقی
من نمى دانم عراق براى يك عده اى چه منافعى دارد ؟ گفتيد كشورى ، جنگى را به ما تحميل كرد ، درسته خسارت زيادى زد ازجمله ده تن از جوانان پاك سيرت اين مملكت را به طرزفجيعى به شهادت رسانيد ، شهر هاى مارا بمب باران كرد وپير و جوان و كودك و زن و مرد را به خاك و خون كشيد ، بر خلاف روش معمول و كارى كه كويت كرد ، خسارت دريافت نكرديد (بدون كسب نظر از مردم خسارت ديده ) و..........در حالى كه مى شد از صدام خسارت گرفت و همان خسارت دريافتى را براى مردم عراق و خصوصا شيعيان ان هزينه كرد.
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # قیام 15 خرداد # ناهید کیانی
آخرین اخبار
وب گردی