بازدید ۱۷۶۴۶
۶
بیشترین جست و جو‌های ایرانیان در گوگل در ۴۸ ساعت گذشته
در بازه زمانی مورد اشاره، مفاهیم و عباراتی، چون «آیا یارانه آذر ماه افزایش می‌یابد؟»، «یونا تدین»، «صندوق بازنشستگی کشوری»، «سالروز تشکیل بسیج»، «بودجه ۱۴۰۱»، «هلال احمر» و... از مهم‌ترین موضوعاتی بود که کاربران ایرانی در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد آن‌ها بودند.
کد خبر: ۱۰۸۹۱۱۸
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰ 22 November 2021

افزایش یارانه در آذرماه ترند گوگل شد/ انتصاب رئیس، جمعیت هلال احمر را ترند کرد/ پیگیری اخبار بودجه 1401 توسط کاربران فضای مجازی/ یونا تدین کیست و چرا ترند شده است؟

روزانه عبارت و مفاهیم متعدد و صد البته متفاوتی از سوی کاربران فضای مجازی در شبکه‌های اجتماعی و موتور‌های جستجوگر جست و جو می‌شود؛ مفاهیمی که بعضاً با تحولات خبری در جریان ارتباط تنگاتنگی دارند و کاربران به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد آن‌ها هستند. در بسته خبری پیش روی به مهم‌ترین مفاهیم جست و جو شده و بیان دیگر ترند‌های گوگل در چهل و هشت ساعت اخیر اشاره شده است.

به گزارش «تابناک»؛ در بازه زمانی مورد اشاره، مفاهیم و عباراتی، چون «آیا یارانه آذر ماه افزایش می‌یابد؟»، «یونا تدین»، «صندوق بازنشستگی کشوری»، «سالروز تشکیل بسیج»، «بودجه ۱۴۰۱»، «هلال احمر» و... از مهم‌ترین موضوعاتی بود که کاربران ایرانی در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد آن‌ها بودند.

آیا یارانه آذر ماه افزایش می‌یابد؟

زمزمه‌هایی مبنی بر افزایش یارانه در آذرماه ۱۴۰۱مطرح شده و این سوال را که آیا یارانه آذرماه افزایش می‌یابد، به یکی از ترند‌های گوگل تبدیل کرده است.

با توجه به اظهارات مسئولین در خصوص افزایش مبلغ یارانه ها، اکنون به روز‌های اجرایی شدن این وعده نزدیک می‌شویم و با توجه به اینکه اعلام کرده بودند، افزایش یارانه‌ها از آذر ماه اجرایی می‌شود اینک مردم با نزدیک شدن به روز موعود، منتظر دریافت یارانه ها‌ی آذر ماه هستند. همچنین برای همگان این سوال مطرح است که آیا یارانه آذرماه زیاد می‌شود یا خیر؟

مطلب دیگر در خصوص افزایش یارانه‌ها اینکه افزایش یارانه‌ها به حذف ارز دولتی ارتباط دارد؟ در واقع صحبت‌هایی در خصوص پرداخت یارانه ۱۰۰ هزار تومانی در مقابل حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی شد. بررسی لایحه دوفوریتی حذف ارز دولتی که چند روز گذشته در دستور کار مجلس قرار گرفت، ولی رای نیاورد و مجلس با حذف ارز ترجیحی مخالفت کرد و این بیش از بیش، مساله افزایش یارانه‌ها سوالی می‌کند.

مبلغ یارانه‌ واریزی به حساب مردم به زودی ۲ برابر می‌شود + جزئیات

برخی رسانه ها نیز در این باره پیش دستی کرده و نوشته اند که قرار است برای خانوارهای پنج دهک اول، کارت اعتباری معیشت صادر شود. این کارت‌ها هر ماه به‌ ازای هر نفر بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان شارژ می‌شوند. پنج دهک اول جمعیت کشور این یارانه را می‌گیرند؛ با این تفاوت که دهک‌های اول، دوم و سوم به ازای هر نفر ۲۰۰ هزار تومان و دهک‌های چهارم و پنجم به ازای هر نفر ۱۵۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

آن گونه که یک منبع آگاه به خبرنگار تابناک گفته است، دولت سیزدهم در آذرماه ۱۴۰۰، قصد دارد طی یک برنامه کارشناسی و زمان‌بندی شده، مجموع مبلغ یارانه نقدی و معیشتی پرداختی به حساب هر شخص را به دو برابر افزایش دهد. به‌ عبارت‌ دیگر، تا امروز هر شخص یارانه بگیر نقدی و معیشتی، در مجموع بیش از ۱۰۰ هزار تومان طی دو مرحله از این محل دریافتی داشت، حال با تغییر سازوکار پرداختی از سوی دولت، قرار است از آذرماه امسال (حدود یک ماه دیگر) این رقم به بیش از ۲۰۰ هزار تومان افزایش یابد. با این همه برای پاسخ دقیق و قطعی به این سوال باید منتظر روزهای آینده بود.

بیشتر بخوانید

یونا تدین

یونا تدین بازیگر نوجوان سینما و تلویزیون ایران، با بازی در سریال بچه مهندس به شهرت رسید و اکنون با  توجه به بازپخش این سریال از شبکه آی فیلم دوباره نام او در گوگل ترند شده است.

اولین تجربه حرفه‌ای او در سال ۱۳۹۳ با فیلم نقطه کور به کارگردانی مهدی گلستانه شروع شد.

افزایش یارانه در آذرماه ترند گوگل شد/ انتصاب رئیس، جمعیت هلال احمر را ترند کرد/ پیگیری اخبار بودجه 1401 توسط کاربران فضای مجازی/ یونا تدین کیست و چرا ترند شده است؟

وی از بچگی و زمانی‌که یک‌سال و نیم داشت در تیزرهای تبلیغاتی بازی کرد. سپس برای بچه‌مهندس تست داد و از بین ۷۰۰ نفر انتخاب شد.

 یونا تدین نامزد دریافت جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره فیلم فجر از سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر برای فیلم قصر شیرین نیز هست.

او همچنین «تندیس ویژه» بخش نمایش در گروه بازیگران خردسال پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم را برای سریال بچه‌مهندس کسب کرده است.

بیشتر بخوانید

صندوق بازنشستگی کشوری

صندوق بازنشستگی کشوری، از سازمان‌های دولتی ایران است که وظیفه خدمات‌رسانی به بازنشستگان دولت را بر عهده دارد و زیر نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اداره می‌شود.

 اداره امور بازنشستگی و از کار افتادگی، اجرای قوانین و مقررات مربوط به بازنشستگی، اجرای مصوبات شورای سازمان بازنشستگی کشوری، نمونه‌هایی از مسئولیت‌های این سازمان است.

صندوق بازنشستگی در ۳۱ استان کشور دارای نمایندگی فعال بوده، به طوری‌ که کلیه امور مربوط به بازنشستگان و موظفین در همان استان انجام می‌گیرد.

روز گذشته، حجت الله عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی حکمی، دکتر «محمد اسکندری» را به عنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری منصوب کرد و همین امر سبب شد تا صندوق بازنشستگی نیز به یکی از ترندهای گوگل تبدیل شود.

ثبت‌نام «وام ضروری» بازنشستگان کشوری از امروز - تابناک | TABNAK

اسکندری که در حال حاضر سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری است، دارای مدرک دکترای مدیریت بازرگانی است. در بخشی از سوابق و تجربیات کاری وی، می توان به مدیرعامل و‌ موسس نخستین بازار خارج از بورس (OTC) ذیل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، عضو هیات مدیره صندوق بازنشستگی کشوری، عضو هیات مدیره شرکت‏های گروه بهمن، تراکتورسازی، سرمایه گذاری ملی ایران و توسعه معادن روی ایران، معاون توسعه بازار بورس کالای ایران و مدیرعامل هلدینگ مالی و سرمایه گذاری سینا اشاره کرد.

علاوه بر این ثبت‌نام «وام ضروری» بازنشستگان و وظیفه‌بگیران صندوق بازنشستگی کشوری مرحله اول سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ که از ابتدای آبان ماه آغاز شده است، دیروز یکشنبه، ۳۰ آبان به پایان رسید و این موضوع هم در ترند شدن این صندوق موثر بود.  

بیشتر بخوانید

سال‌روز تشکیل بسیج

پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام خمینی (ره) است و به همین دلیل، عبارت سالروز تشکیل بسیج نیز به صدر جست و جوهای مردمی آمده است.

پنجم آذر چه روزی است؟ - تابناک | TABNAK

توضیح بیشتر اینکه بسیج مستضعفین با فرمان امام خمینی رحمت‌الله در پنجم آذر ۱۳۵۸تشکیل شد و پس از تصویب مجلس شورای اسلامی در دی ۱۳۵۹قانونی رسمیت پیدا کرد.

بیشتر بخوانید

بودجه ۱۴۰۱

دولت سیزدهم و سازمان برنامه و بودجه در تب و تاب بستن بودجه ۱۴۰۱ و تحویل آن به مجلس شورای اسلامی هستند و در این میان، مردم و کاربران در شبکه های اجتماعی و مجازی نیز نسبت به این موضوع حساس شده و اخبار مرتبط با آن را دنبال می کنند.

میزان افزایش حقوق کارکنان دولت در سال ۱۴۰۱ - تابناک | TABNAK

روز گذشته میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه در مورد این مهم به رسانه ها گفت: رشد اقتصادی، نرخ سرمایه‌گذاری، نرخ پایین بهره‌وری و افزایش تورم در سال‌های گذشته دارای نوسان و غیرقابل قبول بوده است، دولت تلاش دارد ثبات، امنیت و اطمینان را به اقتصاد کشور برگرداند.

وی همچنین با اشاره به بودجه ۱۴۰۱ تصریح کرد: در بودجه ۱۴۰۱ سعی شده به جای پرداختن به حواشی به متن پرداخته شود و این بودجه تضمین کننده شاخص های کلان اقتصادی باشد.

بیشتر بخوانید

هلال احمر

سرانجام پس از هفته ها انتظار، پشت پرده های موجود در پس انتخاب رئیس جمعیت هلال احمر کنار رفت و رئیس جمهور بر اساس انتخابات پیشین در مورد رئیس این جمعیت، آقای پیرحسین کولیوند را به عنوان رئیس این جمعیت انتخاب و جایگزین کریم همتی کرد. با این انتخاب حالا جمعیت هلال احمر نیز به یکی از ترندهای گوگل تبدیل شده است.

«پیرحسین کولیوند» رییس جمعیت هلال احمر شد

وی قبلا رئیس سازمان اورژانس کشور بود که در نامه‌ای به وزیر بهداشت، استعفای خود را به دلیل برخی مشکلات اعلام کرد.

پیرحسین کولیوند در دوره‌ای رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر بوده که به این ترتیب با عنوان رئیس جمعیت هلال احمر به ساختمان صلح خواهد رفت.

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۸
انتشار یافته: ۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
خیلی عجیبه
همه چیز تو ایران گرون شد ولی یارانه هنوز گرون نشده !!!؟؟

تشکر می کنیم از مسئولین بخاطر این موفقیت بزرگ .
ناشناس
|
France
|
۰۸:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
رئیس هلال احمر باید یک‌ نفر تحصیل کرده مرتبط دنیا دیده باشه و ‌‌درس مدیریت خونده باشه! باید تجربه کار کردن با سازمانهای بین المللی را داشته باشه تا بدونه با چه استانداردی کار کنه! ‌‌و در هنگام حوادث ‌بزرگ، سریع ارتباط بین المللی ایجاد کنه ‌‌تا کمک مناسب دریافت کنه!
این ها را از کجا پیدا میکنین؟!
سلطان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
گرونیها خیلی وقته ترند گوگل شدند اونو ببینید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
یارانه باید به اونهائی که به بهانه تعداد تراکنش بانکی از یارانه معیشتی حذف شدن تعلق بگیرد! تعداد تراکنش بانکی اصلاً نمی توانست معیار سنجش خوبی برای برخوداری باشد.
ناشناس
|
France
|
۱۴:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
هر کی پست و‌مقام ‌گیرش نمیاد میکنن رئیس هلال احمر!!!
ناشناس
|
France
|
۱۴:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
هر کی پست و‌مقام ‌گیرش نمیاد میکنن رئیس هلال احمر!!!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
زلزله جنوب ایران یوسف نوری آلودگی هوا جمعه سیاه اعتراضات اصفهان اومیکرون
آخرین اخبار