بازدید ۱۶۵۳۵
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون نوسان شاخص بورس در کانال یک میلیون و ۳۰۰، دولت از سرمایه مردم در بورس صیانت کند، جدیدترین وضعیت تجارت ایران با ۱۵ کشور همسایه، ۱۷ هزار میلیارد تومان ملک مازاد دولتی آماده فروش، گاز سیمانی‌ها از هفته پیش قطع شد و رشد ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۸۸۹۷۹
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۸ 21 November 2021

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون نوسان شاخص بورس در کانال یک میلیون و ۳۰۰، دولت از سرمایه مردم در بورس صیانت کند، ارزش سهام عدالت چقدر شد؟ جدیدترین وضعیت تجارت ایران با ۱۵ کشور همسایه، هزینه ۷۹ میلیونی برای دریافت وام ۴۸۰ میلیون تومانی، گاز سیمانی‌ها از هفته پیش قطع شد و رشد ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی را در بر دارد.

 

نوسان شاخص بورس در کانال یک میلیون و ۳۰۰

در حالی که روز گذشته، شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۲۷۲۹۲ واحدی معادل ۱.۹۳ درصدی به یک میلیون و ۳۸۳ هزار و ۴۸۵ واحد رسید؛ حال در معاملات امروز و در لحظه انتشار این پیمانه، نماگر کل بورس با رشد ۱۷۳۰ واحدی همراه شده است.

دولت از سرمایه مردم در بورس صیانت کند

سیدمحمدرضا میرتاج الدینی، نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در برنامه «گفت‌وگوی اقتصادی» در خصوص وظایف دولت در قبال بورس و سهامداران گفت: یکی از وظایف مجلس شورای اسلامی در قبال بازار‌های مالی، بحث نظارت است. در همین راستا مجلس، مرتب از دولت گزارش می‌گیرد و مشکلات در این راستا را پیگیری و درمورد آن از دولت سوال می‌کند.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مراقبت از سرمایه‌های مردم در بازار سرمایه را جزو وظایف دولت برشمرد و گفت: هدف اصلی مجلس و دولت، ایجاد ثبات در بورس است؛ البته نوسانات همیشه در بورس وجود دارد و سقوط سرمایه‌ها برای سهامداران آزاردهنده است.

نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو، با تأکید بر اینکه ثبات دهی و امنیت و آرامش بخشی به بورس وظیفه اصلی دولت است، گفت: سهامداران حقوقی و حقیقی و بازارگردان‌ها باید بموقع به وظایف خود عمل کنند، نه اینکه برخی سهامداران حقوقی در زمان سقوط قیمت ها، سهام بخرند و در زمان صعودی شدن قیمت ها، سهام‌ها را بفروشند، چون این کار اجحاف در حق سهامداران حقیقی و خرد است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه سازمان بورس باید این مسائل را مدیریت کند، اظهار کرد: هرچند در چند ماه گذشته در کل شاهد رشد شاخص کل بورس بودیم، سرمایه مردم سیر نزولی داشت، لذا دولت باید مراقب باشد تا شرکت‌ها صوری رشد نکنند. درست است که بورس خیلی بخشنامه‌ای و دستوری اداره نمی‌شود، اما از آنجایی که صیانت از سرمایه مردم در بورس وظیفه دولت است لذا تعریف برنامه و چارچوب‌هایی برای آن ضروری است.

پیشنهاد پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی به سهامداران متضرر بورس

نایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از پیشنهاد پرداخت وام ۵۰ تا ۱۰۰ میلیونی به سهامداران خُرد در قبال قرار گرفتن سهام به‌عنوان وثیقه خبر داد. محمد خدابخشی با اشاره به ضرر و زیان سهامداران خرد در بازار سرمایه گفت: با توجه به ضرر سهامداران حقیقی خرد در بازار سرمایه، در جلسه با رئیس سازمان بورس پیشنهاد دادم در قبال ارزش تابلو سهامی به‌عنوان وثیقه لحاظ شود، تا وام قرض‌الحسنه‌ای بین ۵۰ تا صد میلیون تومان به آن‌ها پرداخت شود. نایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: این وام با بازپرداخت سه تا پنج ساله می‌تواند بخشی از ضرر این افراد را جبران و به این سهامداران خرد کمک کند و در مقابل از سهام این افراد می‌توان به‌عنوان وثیقه استفاده کرد.

ارزش سهام عدالت چقدر شد؟

در پایان معاملات دیروز بازار سهام، ارزش سهام عدالت به ۱۱ میلیون و ۷۷۲ هزار و ۵۳۵ تومان رسید که نسبت به روز معاملاتی گذشته ۲.۵ درصد معادل ۳۰۶ هزار و ۳۲۴ تومان کاهش داشت. با احتساب این موضوع، ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۷ میلیون و ۶۳ هزار و ۵۲۱ تومان رسیده است.

۱۷ هزار میلیارد تومان ملک مازاد دولتی آماده فروش

مدیر کل دفتر مدیریت اموال و دارایی‌های دولت وزارت اقتصاد در گفت‌وگو با برنامه رهیافت رادیو اقتصاد، از شناسایی ۲۵۰۰ ملک مازاد دولتی به ارزش ۱۷ هزار میلیارد تومان خبر داد. خانم دادگر با اعلام این خبر گفت: این ۲۵۰۰ ملک همه دارای سند مالکیت و فاقد معارض و متصرف بوده و پروسه کاملی برای تعیین "مازاد بودن" آن‌ها صورت گرفته و آماده فروش هستند.

دادگر با یادآوری اینکه اسناد مالکیت املاک مذکور پس از فروش به مالک جدید انتقال می‌یابند، افزود: این املاک متنوع هستند و کاربری‌های مختلفی دارند و بر خلاف "سهام" که به صورت جمعی عرضه می‌شود، تک تک به مزایده گذاشته می‌شوند و مردم نیز می‌توانند نسب به خرید آن‌ها اقدام کنند.

وی با بیان اینکه مجوز فروش اموال مازاد در بودجه سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۳۹ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است، گفت: متأسفانه امسال به دلیل تغییر دولت و جابجایی مدیران، مقداری طول کشید تا هماهنگی‌ها در این ارتباط صورت بگیرد. دادگر اظهار داشت: به منظور جمع آوری اطلاعات اموال مازاد، تنها به اظهار خود دستگاه‌ها اکتفا نکرده و به همین منظور با سازمان ثبت اسناد و املاک تعامل زیادی کرده ایم و طی یکسال، ۵۶ هزار ملک دولتی را از آن‌ها دریافت و ثبت کرده ایم؛ همچنان که از شرکت پست، شهرداری تهران و دیگر منابع ... اطلاعات دریافت کرده ایم.

چه تعداد برای خانه دار شدن ثبت‌نام کردند؟

طبق تازه‌ترین آمار ارایه شده از سوی وزارت راه و شهرسازی بیش از یک میلیون و ۵۰۵ هزار نفر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند.

نماینده تهران: با هیچکس تعارف نداریم؛ نجومی‌بگیران را معرفی می‌کنیم

مالک شریعتی نیاسر، نماینده مردم تهران در مجلس و رئیس هیات تحقیق و تفحص از حقوق‌های نجومی حتما با پرداخت‌هایی که خلاف قوانین بوده و بیش از آنچه از نظر مردم مقبول باشد برخورد خواهد شد، چون افکار عمومی برای ما خیلی مهم است. رهبر معظم انقلاب هم مطالبه‌ای که داشتند این بود که این مسئله برای مردم هضم نشده است که چطور یک فردی ماهانه حدود ۳ میلیون تومان حقوق می‌گیرد و یک فرد بالای ۵۰ میلیون تومان دریافتی دارد. مصادیق را نیز ان‌شاءالله به مردم معرفی خواهیم کرد.

وی افزود: دبیرخانه‌ای را تشکیل خواهیم داد که گزارش های مردمی را دریافت کنیم و در این مسیر با هیچکس تعارف نداریم. هر دستگاه، نهاد و سازمانی که حتی یک ریال از منابع عمومی کشور استفاده می‌کند مورد نظر ماست و هر شرکت و دستگاهی که حتی یک سهم دولتی در آن باشد حتما مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. ما با جدیت در حال دنبال کردن این موضوع هستیم و ان‌شاءالله گزارش آن را نیز به مردم ارائه خواهیم داد.

جدیدترین وضعیت تجارت ایران با پانزده کشور همسایه

سید روح اله لطیفی سخنگوی گمرک با تشریح وضعیت تجارت ایران با همسایگان خود گفت: از مجموع تجارت ۹۸ میلیون و ۶۸۷ هزار و ۵۸۱ تنی کشور به ارزش ۵۴ میلیارد و ۸۱۲ میلیون و ۴۵۰ هزار و ۴۹ دلار، در هفت ماه نخست امسال، ۶۱ میلیون و ۴۶۵ هزار و ۹۶۴ تن به ارزش ۲۸ میلیارد و ۳۱۹ میلیون و ۲۶۱ هزار و ۳۰۵ دلار، مربوط به تبادل کالا با ۱۵ کشور همسایه بوده است که ۶۲ درصد وزن و ۵۲ درصد ارزش کل تجارت را به خود اختصاص داده است.

در این مدت ۴۷ میلیون و ۸۸۵ هزار و ۳۰۶ تن کالا به ارزش ۱۴ میلیارد و ۷۸۲ میلیون و ۷۳۶ هزار و ۴۵۴ دلار به ۱۵ کشور همسایه صادر شد که ۶۴ درصد وزن و ۵۵ درصد ارزش کل صادرات هفت ماهه کشور بوده است. در رابطه با میزان صادرات به کشور‌های همسایه، عراق با ۱۹ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۲۰۸ تن به ارزش پنج میلیارد و ۴۸۲ میلیون و ۶۲۰ هزار و ۲۹۳ دلار، ترکیه با ۱۰ میلیون و ۹۹۵ هزار و ۵۵۶ تن به ارزش سه میلیارد و ۳۹۷ میلیون و ۲۷۸ هزار و ۲۵۰ دلار، امارات با شش میلیون و ۶۰۱ هزار و ۵۸۹ تن به ارزش دو میلیارد و ۵۸۹ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۴۸ دلار، افغانستان با ۲ میلیون و ۷۸۹ هزار و ۹۸۱ تن به ارزش یک میلیارد و ۱۲۵ میلیون و ۵۰۱ هزار و ۹۵۵ دلار و پاکستان با یک میلیون و ۵۹۰ هزار و ۳۲۹تن به ارزش ۶۵۵ میلیون و ۱۵۴ هزار و ۹۳۰ دلار، پنج مقصد اول صادرات کالا‌های ایرانی به همسایگان بود.

لطیفی افزود: همچنین عمان با ۳۲۷ میلیون و ۴۲ هزار و ۴۸۴ دلار، روسیه با ۳۱۷ میلیون و ۳۵۸ هزار و ۵۳۹ دلار، آذربایجان با ۲۷۲ میلیون و ۹۵۸ هزار و ۳۷۲ دلار، ارمنستان با ۱۸۰ میلیون و ۴۲۵ هزار و ۷۶۵ دلار، ترکمنستان با ۱۷۴ میلیون و ۱۶۳ هزار و ۸۹ دلار، قزاقستان با ۹۵ میلیون و ۲۰۹ هزار و ۷۶۵ دلار، قطر با ۸۵ میلیون و ۳۷ هزار و ۳۲ دلار، کویت با ۷۶ میلیون و ۲۴۶ هزار و ۶۶۹ دلار، بحرین با چهار میلیون و ۱۳۸ هزار و ۲۴۷ دلار و عربستان سعودی با ۴۱ هزار و ۱۸ دلار به ترتیب مقاصد ۱۵گانه صادرات کشور به همسایگان در هفت ماه سال ۱۴۰۰ بوده‌اند. وی گفت: در میان ۱۴۳ مقصد صادراتی کشور، عراق رتبه دوم، ترکیه سوم، امارات رتبه چهارم، افغانستان پنجم، پاکستان هفتم، عمان ۱۰، روسیه ۱۱، آذربایجان ۱۲، ارمنستان ۱۵، ترکمنستان ۱۶، قزاقستان ۲۲، قطر ۲۳، کویت ۲۶، بحرین ۷۰ و عربستان ۱۲۱ بوده است.

رئیس سابق اتاق ایران: ارز ۴۲۰۰ مانند گلوله اسلحه ژ۳ وارد بدن اقتصاد شد

محسن جلال‌پور رئیس سابق اتاق ایران در یادداشتی نوشت: در پاسخ به دلواپسان اقتصادی حذف ارز ترجیحی، هرچند شاید با وجود ارز ۴۲۰۰ تومانی چند قلم کالا ارزان‌تر دست مردم برسد، کسری قابل توجهی که برای تامین مابه‌التفاوت ارز ترجیحی به وجود می‌آید، تورمی ایجاد می‌کند که گریبان همه جامعه را می‌گیرد. البته تنها همین موضوع نیست، ما در شرایط تورم ۲۰درصدی نیستیم که سیاستمدار ریسک کند و بر التهاب موجود بیفزاید، تورم ما وارد کانال پرخطر شده و شرایط نگران‌کننده‌ای پیدا کرده است که ظرفیت تبدیل شدن به بحران‌های بزرگ‌تر را دارد که می‌تواند کل جامعه را گرفتار کند. می‌دانم اکنون بهترین زمان برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نیست؛ اما نمی‌دانم زمان خوب کی فرا می‌رسد. پس در نظر داشته باشیم که به تعویق انداختن این جراحی، به معنی پرتاب بحران به آینده است و مخالفان سیاسی و اقتصادی این اصلاح باید به این پرسش پاسخ دهند که زمان مناسب اصلاح این سیاست زیان‌بار کی فرا می‌رسد و اینکه چه زمانی مد نظر آنهاست که هزینه‌های این جراحی، کم‌هزینه‌تر از میزان درد فعلی بیمار باشد؟

ژاندارم‌های قدیم می‌گفتند گلوله اسلحه ژ۳ وقتی وارد بدن کسی می‌شود، سوراخی کوچک به اندازه خودکار بیک ایجاد می‌کند؛ اما وقتی خارج می‌شود، حفره‌ای بزرگ‌تر از کف دست به‌جا می‌گذارد. ارز ۴۲۰۰ تومانی برای اقتصاد ایران دست کم از گلوله اسلحه ژ۳ ندارد، نباید وارد بدن این اقتصاد می‌شد؛ اما حالا که وارد شده است، باید اجازه بدهیم خارج شود که اگر خارج نشود جراحت و عفونتی شدید ایجاد می‌کند.

هزینه ۷۹ میلیونی برای دریافت وام ۴۸۰ میلیون تومانی

مجرد‌های ساکن تهران می‌توانند تا ۲۸۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله می‌شود؛ لذا برای دریافت ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد اوراق با تسه ۸۲ هزار و ۶۰۰ تومانی، ۳۳ میلیون و ۴۰هزار تومان می‌شود. همچنین با در نظر گرفتن ۸۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق به مبلغ ۱۳ میلیون و ۲۱۶ هزار تومان خریداری کنند، مجموع هزینه خرید اوراق به ۴۴ میلیون و ۲۵۶ هزار تومان می‌رسد. زوج‌های تهرانی نیز بر همین اساس می‌توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۸۰ میلیون توان وام جعاله دریافت کنند؛ بنابراین، زوجین باید ۸۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۶۶ میلیون و ۸۰ هزار تومان می‌شود که همراه با هزینه ۱۳ میلیون و۲۱۶ هزار تومانی وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند، در مجموع باید ۷۹ میلیون و ۲۹۶هزار تومان پرداخت کنند.

فروش مرغ بالاتر از ٣١ هزار تومان، گران‌فروشی است

حبیب اسدالله نژاد مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران کشور، در واکنش به افزایش قیمت مرغ در بازار به ۴۰ هزار تومان در حالی که دولت نرخ مصوب این کالا را ۳۱ هزار تومان تعیین و اعلام کرده است، اظهار داشت: تأمین مرغ در کشور تقریبا شرایط مطلوبی دارد و به طور نسبی مرغ مورد نیاز در حال تأمین است و بخشی هم از طریق واردات و یا ذخائر تامین شده است. وی با اشاره به اینکه به دلیل عدم تأمین کامل جوجه یک روزه گوشتی، تولید مرغ نیز به طور کافی و کامل انجام نمی شود، تصریح کرد: با وجود اینکه قیمت مصوب جوجه یک روزه گوشتی از ۴۲۰۰ تومان به ۶ هزار تومان افزایش پیدا کرده اما همچنان قیمت آن در بازار تقریباً دو برابر نرخ مصوب و حدود ۱۱ هزار تومان است.

مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور تأکید کرد: اشکالی که در این زمینه وجود دارد، بحث نظارت است که باعث شده قیمت مرغ در مراکز خرده فروشی افزایش پیدا کند. تا زمان تحویل مرغ به کشتارگاه، نظارت های سخت بر این فرآیند صورت می گیرد اما متأسفانه بعد از این مرحله، بازار رها شده و نظارت کافی و دقیق وجود ندارد. به همین جهت عده ای نیز دست به سودجویی می زنند. به نقل از مهر؛ وی با بیان اینکه همین مسئله منجر به این شده که مرغ با نرخ مناسب به دست مردم نرسد، گفت: در این شرایط هم تولید کننده آزار می بیند و هم مردم مرغ را گران می خرند و هم دولت که ارز ۴۲۰۰ تومانی را برای کنترل قیمت این کالا اختصاص داده، در تحقق سیاست های خود ناکام می ماند. این فعال بخش خصوصی با تأکید بر اینکه نرخ مصوب ۳۱ هزار تومان برای مرغ منطقی و کارشناسی شده است، تصریح کرد: فروش مرغ با قیمت های بیش از این رقم، گران فروشی و اجحاف در حق مصرف کننده است.

گاز سیمانی‌ها از هفته پیش قطع شد

شهریار گراوندی عضو انجمن سیمان در مورد وضعیت قطع گاز واحد‌های تولیدکننده سیمان، اظهار کرد: از روز سه شنبه هفته گذشته گاز کارخانجات سیمان در شمال، غرب، مرکز و جنوب غرب کشور قطع شده و فقط کارخانجات در جنوب به دلیل پایین بودن مصرف گاز در آن بخش از کشور، قطع نشده است. هزینه حمل مازوت بالاست و واحد‌هایی که از مراکز پخش فراورده‌های نفتی و پالایشگاه‌ها دور هستند به میزان قیمت مازوت باید هزینه حمل بپردازند. وقتی مازوت به واسطه هزینه حمل ۲۰ تا ۵۰ درصد گران‌تر از گاز تحویل واحد‌های سیمانی می‌شود، قطعا این موضوع روی قیمت تمام شده تاثیر می‌گذارد.

گراوندی با بیان اینکه مازوت دارای گوگرد است، گفت: از سوی دیگر، نیز استفاده از مازوت روی میزان حجم تولید کشور اثر می‌گذارد؛ کیفیت مازوت نسبت به گاز پایین است که هم روی آلودگی هوا اثر می‌گذارد و هم سبب کاهش ظرفیت و کیفیت تولید می‌شود. وی افزود: البته باید توجه داشت که دولت بین بد و بدتر، گزینه بد را انتخاب کرده است، زیرا اگر گاز صنایع را قطع نکند باید گاز مشترکین خانگی را قطع کند. /مهر

ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی بیشتر شد

مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر ۲۶۵۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۲۸ درصد بیشتر شده است.

در حال حاضر ۴۳ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

به روز رسانی قیمت ارز‌های دیجیتالی (تا ساعت ۱۷ بعد از ظهر به وقت شرقی)

 این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت کوین

قیمت: ۵۹ هزار و ۴۳۲.۲۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۵۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۶۶ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۴۴۰۵.۹۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۹۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۴۵ درصد کاهش

 ۳- بایننس کوین

قیمت: ۵۹۷.۲۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۳۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۵۷ درصد کاهش

۴- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش

۵- سولانا

قیمت: ۲۱۶.۶۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۰.۵۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۴۱ درصد کاهش

۶- کاردانو

قیمت: ۱.۹۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۰۰ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۹۸ درصد کاهش

۷- ریپل

قیمت: ۱.۰۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۵۶ درصد کاهش

۸- پولکا دوت

قیمت: ۴۱.۴۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۲.۰۲ درصد کاهش

۹- دوج کوین

قیمت: ۰.۲۳۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۴ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۱.۳۵ درصد کاهش

۱۰ - یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش

روز آرام دلار در بازار جهانی

ارزش دلار مقابل بیشتر ارزها کم تغییر بود. شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۰۵ درصد افزایش نسبت به روز گذشته، در سطح ۹۶.۰۷۵ واحد بسته شد.

 

 

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۷۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
هنوز ه که نجومی بگیر ها را معرفی کنید
مردم را مسخره کردید یاخودتون را
شفاف سازی چی شد
پاسخ ها
حجه السلام یاراحمدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
بورس همان قماربازی است و باید با قماربازان برخورد جدی و
اشت مجازاتیت شود همین ها باعث شده اند که معیشت برود و باران نبارد و برف نیاید و گرانی شودوگرنه تحریم یک کاغذ پاره است که هیچ ارزش و اثر ندارد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
قشنگ معلومه این جناب خدابخشی سرش تو حساب نیست. این جماعت که تو ضررن همه شون تا خرخره و تا حد مجاز قانونی از اعتبار و بدهی استفاده کردند و حالا به این روز افتادند.اکثرا تو کال مارجین هستند. جناب خدابخشی می دونه کال مارجین یعنی چی ؟
سعید
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
نماینده تهران: با هیچکس تعارف نداریم؛ نجومی‌بگیران را معرفی می‌کنیم
تورا بخدا اگر میتوانید دریغ نکند و هرچه زودتر این لکه ننگ زالو صفتان که از خون مستضعفان تغذیه میکنند را از دامن جمهوری اسلامی پاک کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
اگر بخواهید کسانی که بالای 40ملیون تومان حقوق دریافت میکنند رو بگین لیست بلند بالایی خواهد شد اسامی ای قشر زحمت کش تو وزارت اقتصاد ودارایی هست عدد رو همون 50یا 60 ببندیدتعدادشون کمتر میشه .جناب آقای شریعتی نیاسر بقول جنابعالی وقتی کسی هست که 3ملیون حقوق میگیره که در واقع داره حداقل حقوق رو دریافت میکنه شما عددت رو روی ده برابرش ببند که میشه 30ملیون یعنی یه نفر داریم تودولت که داره روزی یه ملیون کار میکنه که ماهش میشه سی ملیون خدارو شکر انقدر حقوق های اعضای هیات علمی رو افزایش دادین که همشون شدن نجومی بگیر دیگه نشه بهشون کاری داشت.
پاسخ ها
غلامرضا شریعتی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
کسی از تو نظر نخواست
فرد مسمومی هستی ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
احتمالا شما هم حقوقت بالای 30ملیون هست که ناراحت
.شدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
"۱۷ هزار میلیارد تومان ملک مازاد دولتی آماده فروش"!
کسری بودجه را با فروختن این املاک و بالا بردن مالیاتها و بورس و ... برای مدتی جبران کردید آخرش چی؟تا روز قیامت که نمی توانید این کارها را انجام دهید!اینها همه نقش مسکن را دارند.اساسی مشکل را حل کنید
پاسخ ها
بز فروش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
آخرش رو چی کار داری مگه از جیب تو میخواد بره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
اینها هیچ کاری نمی توانند بکنند تا نفت نفروشند
فرهاد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
آمار ثبت نام شدهها نشون میده که مردمی که بخوان از این طریق خانه دار شوند گرفتار تر از اونی هستن که فکرشونو میکنید ! اگه نونهای مفت و حقوقهای نجومی اجازه بده تا درک کنید مشکلات قشر زیادی از مردم را خواهید ددید که خیلیها از پس هزینه مسکن مهر هم بر نمی آیند ! این یک و نیم میلیون که ثبت نام کردن معنی ش اینه که میلیونها نفر دیگه که نیاز به مسکن دارن وثبت نام نکردن ، توان مالی ندارند و مطمئن باشید از همین ثبت نام کنندهها هم موقع واریز وجه نصفشان ریزش خواهد کرد ! آقایان وضع از آن چیزی که فکر میکنید خراب تر است پرداخت اقساط و پرداخت پیش قسط را خیلیها نمتونند انجام دهند !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
جناب نماینده عزیز،لطفا ابتدا حقوق و دربافتی خودتان را اعلام کنید،ایا شما و نجومی بگیران با ۳،۴،۵ میلیون در ماه و با تحصیلات عالیه از بهترین دانشگاه های کشور می توانید ماه را به اخر برسانید؟؟؟؟
پاسخ ها
نماینده عزیز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
حقوق من خوبه ماهی 800 هزارتومن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
در کشورهای سرمایه داری معمولا وام خرید مسکن ۴ درصد است.
اینجا هم که کاملا سرمایه داری شده بورس هست ، دولت همه چیز را به قینت آمریکا به مردم می فروشد ولی درآمد ها به ریال و یک چهلم تا یک صدم آمریکا و انگلیس است پس وام مسکن را سه یا چهار درصد بهره کنید یا اصلا حرفش را نزنید و باعث خرابی اعصاب مردم نشوید.
پاسخ ها
قربون علی درگزی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
آخه تو خودت از سه راه آذری اون ور تر رفتی؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
ظاهرا این دولت هم جز شعار دادن کار دیگری نمیکند .
دلار از ۲۱ به ۲۸ تومان برده شد و ریال چاپ میشود برای مخارج دولت
پاسخ ها
مردم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
همینی که هست نمیخوای جمع کن از ایران برو
ناشناس
| Japan |
۱۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
مگه مملکت ارث باباته که میگی نمیخوای جمع کن برو!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
اقتصاد تیز ژ-3 خورد مردم آرپی جی خوردن
پاسخ ها
شل مغز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
از ارسال پیام های مزخرف خسته نشدی؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
برخی پیشنهادهای برخی از نمایندگان حتی از تو لپ لپ هم در نمیاد
پاسخ ها
فوضول محل
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
ولی پیشنهادهای تو از شانسی در میاد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
خب اگه سهام با ریسک بالا رو وثیقه بذاره طرف تا با وامش سهام کم‌ریسک بخره چی؟ طرح کارشناسیه یا فقط یه راه جدیده برای این که دولت تو بورس از ملت نوسان بگیره؟
پاسخ ها
مازیار وطنی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
کم ریسک رو خوب اومدی خوشم اومد
سواد داری ها
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
1-اگر ارز 4200 تومانی مثل ژ3 است پس چرا شلیک را متوقف نمیکنید؟شاید به این علت باشد که توقف این شلیک برابر میشود با شلیک خمپاره 120 به زندگی محرومان.خخخخ 2- انوقت سهامداران با این وام 100 میلیونی چه کنند؟؟کسانی که خانه وخودرو خود را فروختند ودر بورس انرا بباد دادند .الان خانه که نه ایا میتوانند خودرو بخرند؟؟ 3-چگونه است که کشوری با دومین ذخایر گاز دنیاوبویژه درنبود صادرات موثر این محصول حتی نمیتواند گاز مصرفی خود وصنایع خود را تامین کند
پاسخ ها
صابون چی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
گیر دادی به ژ3 ها خجالت بکش یخورده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
میخاست خانه و ماشین نفروشه
سزای طمعکار درد است
ناشناس
| Netherlands |
۱۶:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
صابونچی عزیز عصبانی من فقط یک پاسخ امیخته به طنزدر جواب آقای محسن جلالپور مدیر سابق اتاق ایران نوشتم نام ژ3 را هم ایشان بکار برده...واکنش شما قابل درک نیست...ودر پاسخ ناشناس عزیز 14.18در همه دنیا پولهای مازاد مردم به جای دلالی وسفته بازی در بورس وتخریب بازار وارد بورس میشود تا در فرایند یک اقتصاد سالم هم سود معقول نصیب سهامدار شود وهم پشتوانه صنعت واقتصاد کشور باشد...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
وام برا چیمونه افزایش سهم بدهید و حقوقی را مجبور به خرید وشرکتهای بی سروته را از بورس خارج کنید
پاسخ ها
قاسم حلیم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
تو وام نگیر پنیر بگیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
از فامیل سالاری تون معلومه که با هیچکس تعارف ندارین.
پاسخ ها
حسن پشمک
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
با تو یکی تعارف داریم.
خجالتم خوب چیزیه
علی اعلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
واقعا باعث تاسف هست الان ما به شدت نیاز به قوانین شفاف و کارامد داریم نماینده ها به فکر کار اجرایی یا قضایی هستند
ناشناس
|
-
|
۱۲:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
نجومی بگیران تو این سالها پشت خود و هفت نسل بعد از خود رو بستند.. خیلیهاشون سرمایه ها رو از کشور خارج کردند ... دیگه چیزی باقی گذاشتند که شما بخوای بهشون بدی یا ندی... یه 30 سالی دیر بفکر افتادید برادر...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
معرفی نجومی بگیران حق الناس بحساب میاد مواظب باشید میریدجهنم ایناابرودارن عزیزم
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
نجومی بگیران را معرفی کنید

پزشک متخصص
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
همشون هم پول نقد میگیرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
دلار ۴۲۰۰ فقط عامل غیرشفاف شدن فضای اقتصاد و ایجاد رانت است
سید محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
به خدا قسم در همه ی عمر پنجاه ساله ام مقاله ای نیکوتر ازین مقال و استدلالی محکم تر ازین استدلال نخوانده و نشنیده بودم! خواهشمندم کامل و دقیق این متن را بخوانید و اگر احساس کردید حرف حساب است در نشر آن بکوشید:
روزی دانشجویان در محضرِ استاد دکتر سید علی آزمایش،
استاد حقوق جزا و جرم‌شناسی،
پرسیدند که چرا استاد دانشش را در کتابی گردآوری نمی‌کند؟

استاد چهره درهم کشید که؛
من کتاب بنویسم تا شما اعدام کنید و دست بِبُرید و سنگسار کنید ..؟؟؟

دانشجوی دینداری از استاد پرسید؛ مگر شما حدود و قصاص را قبول ندارید؟

استاد فرمود: مگر می‌شود قبول نداشت؟ اتفاقآ من مدافع اجرای حدود و قصاص هستم!

همه در شگفت از پاسخ استاد بودند که استاد کلاس تمام شده را دوباره آغاز کرد.
همه سراپا گوش و چشم شدند!

استاد طرح پرسشی کرد و به دانشجوی متشرع و دیندار گفت:
فرض کن در بیابانی بی آب و علف که حتی جاده هم ندارد در حال رانندگی هستی، پس از ساعتی، پلیس جلوی شما را می‌گیرد و به شما می‌گوید چهار تا ورود ممنوع رفته‌اید، پنج چراغ قرمز را رد کرده‌اید، شش تا سبقت غیرِمجاز داشته‌اید!
شما به آن پلیس چه می‌گویید؟

دانشجوی متشرع گفت؛
این بلاهت است! در بیابانِ خدا، خیابان کجا بود که من مرتکب این جرایم شوم؟!

استاد گفت:
اگر پلیس به شما بگوید مقرر است در زمانی نامعلوم در آینده، در این بیابان، شهری بنا شود که این جاهایی که شما از آن عبور کردید خیابان یک طرفه‌ای قرار است احداث شود و چراغ‌های راهنمایی نصب گردد و الی آخر .. . . .
آنوقت چه میگویید؟؟؟؟

دانشجوی متشرع پوزخندی زد و گفت:
استاد مزاح می‌فرمایید؟

استاد فرمود؛
شما مزاح می‌فرمایید!
مقدمه‌ اجرای حدود اسلامی، عدالت اسلامی است!
شما نخست عدالت اسلامی را اجرا کنید که همان خیابان کِشی است، سپس اجرای حدود کنید، که همان جریمه است.
در عدالت اسلامی فقر نیست، بیکاری نیست، فساد نیست، رانت نیست، ستم نیست!
در جامعه‌ای که بیکاری و فساد است و خبری از عدالت نیست، اجرای حدود، معنا ندارد و اجرای حدود خودش نقضِ غرض است و خودش ستم است!
فقر، قاتل ایمان است!
شما نخست عدالت اسلامی را اجرا کنید خودم برای اجرای حدود، کفن می‌پوشم!!!

همه شرمسار شدند از این که از اسلام، فقط ظاهرش را دیده بودند .. . .
جامعه اسلامی شرط وجودیش عدالت است نه اجرای حدود

چگونه میتوان درجامعه ای که میلیون ها جوانش تحصیل کرده اند سربازی رفته اند ولی شرایطی برای ازدواج وفرزند آوری ندارد از افزایش جمعیت مسلمین حرف زد؟
چگونه میتوان در کشوری که بیشترین فساد واختلاس جهانی و ربای بانکی وبن بست اقتصادی را باخود یدک می کشد از سرمایه گذاری وبانک اسلامی و تولید وشکوفایی صنعت وخودکفایی قصه ها گفت؟
کورش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
به کارمندانی که ارزش حقوقشون یک چهارم شده چقدر وام میدهید .
پاسخ ها
سیدرضا حسینی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
چرا پایین ترین حقوق و در رده 77قرار گرفتن کارمندان خدوم و زحمت کش ثبت احوال صدای در نمیاد - اگر یک روز کار نکنند مملکت به هم میخورد
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
"نماینده تهران: با هیچکس تعارف نداریم؛ نجومی‌بگیران را معرفی می‌کنیم"
اقای نماینده از خودتون شروع کنید
مجموع درامدتان را اعلام کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
بزرگترین خدمتی که دولت به بورس میتواند بکند این است که دخالت نکند هرگونه دخالت یعنی قراردادن بورس در شرایط غیرواقعی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
حالا که ضرر زدند به ما کاری نکنه!!پس ضررهامون چی میشه کی باید جوابگو باشه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
سیاست قشنگی است
اول جیب را خالی می کنند بعد پیشنهاد وام می دهند برای جبران بعد دوباره با سود همان پول را پس می گیرند و دوباره جیب را خالی می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
کسانی که بعد سرمایه گزاری مردم در بورس حسابها را خالی کردند و پول مردم را بالا کشیدند قبل انتخابات مشخص بودند
جناب رضایی اونها که گفتین قابل شناسایی هستند ولی با دولت فعلی بورس را اصلاح نمی کند چه کسانی هستند ؟؟
اون حرفها مصرف انتخاباتی داشت ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
جالبه یه عده رو دیو طمع کشوند بورس تا بتونند بخورند و سود کنند بدون تلاش
حالا اینا میخان بهشون وام بدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
اگر برجام امضا نشود دلار در سال 1401 به بالای 35 هزار تومان قطعا می رسد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
اقای شریعتی بهترین حقوق رانت در نمایندگی است اعلام کنید دوم شما یک فرد تنگ نظر هستید تا یک نماینده
امید روشن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
مدیر مسئول محترم سایت تابناک لطفا در سایت یه جایی فراهم کنید برای ارائه پیشنهاد بینندگان که در زمینه های مختلف برای بهبود وضعیت در کلیه امور نظرات قابل اجرا خود را ارائه دهند در زمینه های مختلف بجای اینهمه انتقادی که میکنند یه مقدار هم راهکار بدن شاید نظرات مفیدی هم داده بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
خوب است به مردم نفری 100 میلیون در بورس بدین و بگویید سهام بخرید بعد دولت آنرا بخورد و کسری بودجه را جبران کند و نهایتا مردم بیچاره تا سالها قسط آنرا پرداخت کنند ترفند مناسبی است
homayon
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
از بي اطلاعي مردم چه سو استفاده ها که نمي شود يعني الان کدوم بدبختي که بياد و 60-80 ميليون تومن براي اخذ تسهيلات 300-500 تومني بانک مسکن هزينه کند و اوراق بخرد در حال که با همين پول مي توان با کارکرد 3 تا 6 ماهه تا مبلغ 400 ميليون تومن بلکه بيشتر از بانک ها با ضامن، تسهيلات اخذ کرد پول خودتم براي خودته
اوراق مسکن بايد قيمتش خيلي خيلي کمتر از اين ها باشه اين چه سود جويي که از جيب مردم بدبخت مي شود واقعا باعث تاسف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
ما را به خیرتان امیدی نیست ، شر مرسانید
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
متاسفانه من منزلم در بهارستان اصفهانرا به قیمت ۲۰۰ میلیون فروختم گذاشتم تو بورس
الان سهامم شده ۱۰۰ میلیون
اون منزل شده ۱.۵ میلیارد
یک سکته ناقص هم کردم
به نظر شما وام ۱۰۰ میلیونی دردی از من دوا می کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
اینهمه گفتن حمایت، تهش میخوان دوزار صدقه بدن به ملت که اونم وامه و پسش میگیرن! هزارتا هم براش بهونه جور میکنن که اگه فلان باشهطرف میتونه بگیره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
شما اینترنتتت از امریکا دریافت میکنی؟؟
البته امثال شما واقعا هستند ولی خودت الکی میگی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
فیلتر شکن داره داداش
چند سال طول می کشه مشکل شما با اون پرچم حل بشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
نباید به اینا گوش کرد کلا .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
این ماجرای وام ۱۰۰ میلیونی خودش چند ماه خبر میشه ولی تو بورس اتفاقی نمی افته. اینم میشه یه حرف درمانی واسه ۵ ۶ ماه. اون موقع هم یه حرف درمانی جدید. عمل خبری نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
جالبه تابستان برق کارخانه های فولاد و سیمان را قطع می کنندو در زمستان گاز
تازه ادعای مدیریت جهانی را هم دارند
ایرانی گرفتار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
دلار ۲۸ هزار تومانی ماننده ار بی جی وارد بدن ایرانیان خواهد شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
به نظرت از کدام نقطه وارد خواهد شد ؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Germany
|
۱۷:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
تابستون برق نداره ، زمستون گاز نداره ، اون وضع اقتصادشه اونم وضعیت زندگی مردم، ابرقدرت کی بودی تو ؟؟؟؟
زنگنه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
پدر آمرزیده من بیچاره از پول نقد آورده صدوسی ملیون از وامها وطلا همسرم. ضرر کردم حالا با وام صد میلیونی اونم حتما سهام بخریم می‌خوان جبران کنند. دیگه افت ارزش سهام در مقایسه با بالا رفتن قیمتها مثال پراید جای خودش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
توصیه میکنم اداره برق واحدی به نام بازرس مصرف انرژی ایجاد کنه برای بررسی و بازدید از ادارات دولتی و نشتی ها و پرتی های انرژی برق گاز و ...
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
نجومی در حال حاضر با دلار سی هزار تومنی فقط پزشکان هستند. کسی که پنجاه میلیون هم بگیره یه حقوق متوسطه که میشه هزار و پانصد دلار. باید حقوق همه بیاد بالای سی میلیون نه اینکه اونی که سی تومن میگیره رو بیارن پایین.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
بورس اکنون تابع جو سازی شده و گرنه بسیاری از سهام ها الان در کف قیمت هستند . اطمینانی که در رابطه با حفظ سرمایه و سود سهام در بورس با فعال شدن درگاه ذینفعان بازار سرمایه بوجود آمده در هیچ جای دیگر نیست .
بسیاری از سهام ها نسبت به سایر اتفاقات اقتصادی یک و نیم سال گذشته درجا زده و قطعا این دوام نخواهد یافت و شاخص بورس هم قطعا رشد می کند.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
مردم را بازی ندهید حقوق این افراد نه نجومیه و نه زیاد این حقوق کارگر و کارمنده که خیلی کمه و یه متر آپارتمان نمیشه و کفاف یه زندگی آبرومندانه را نمیده! پدر من به یه حقوق معلمی با مدرک 6 ابتدایی خرج 3 خانواده را میداد الان من با حقوقم با مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه ملی نمیتونم یه خونه اجاره کنم و ازدواج کنم!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
شما یه کم دیگه درس بخون دکتر که شدی میری تودانشگاه تدریس میکنی میشی هیات علمی سال اول حقوقت از یه کارمند با سی سال سابقه بیشتر میشه به شرطی که هیات علمی بشی بعدا نگی نگفتید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
اولش که دارایی های مردم را از بورس کشیدید بالا حالا منظورتون چیه که سهامداران بورس وام بدید ؟ مثلا یکی 100 میلیون توی بورس از اصل داراییش آب شده صد میلیون هم وام بگیره و سود 18% برگردونه به دولت؟نقشه خوبیه برای سرکیسه کردن
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آلودگی هوا اعتراضات اصفهان اومیکرون مذاکرات وین مازوت فرامرز صدیقی