بازدید 31568
دو هزار و هشتصد و سی امین بسته ویژه خبری «تابناک»

تداوم قاچاق خاک ایران به کشور‌های حاشیه خلیج فارس/ یک اقتصاددان: نتیجه برخی سیاست‌ها، تنبیه اقتصادی محرومان و مردمان شد! / حدیث نصب شده در محل سخنرانی امروز رهبر انقلاب / ادعای یک نماینده درباره جزوه‌های علی لاریجانی علیه رئیسی

در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند: رضایت گرفتن عنابستانی از سرباز راهور سیلی خورده / رحیمی جهان آبادی: مافیای خودرو اجازه آزادسازی واردات خودرو را نمی‌دهند! / عباس عبدی: ائمه جمعه نهاد مستقلی نیستند و تابع امر دیگری هستند / چرایی حمله به عین الاسد از زبان فرمانده هوافضای سپاه / علی دایی: هیچ مذاکره‌ای با سوریه نداشته ام و ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۰۸۸۳۱۰
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۹ 17 November 2021

بسته ویژه خبری «تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیترهایی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

جریمه نمایندگان برای نگهداری گربه و سگ، معادل ۱۰ تا ۳۰ برابر حداقل حقوق کارگری

طرح صیانت حقوق عامه در مقابل حیوانات خطرناک و مضر در همان آغاز، حرف و حدیث‌های فراوانی را به دنبال داشت و پس از آنکه متن آن منتشر شد، حواشی مربوط به آن به اوج رسید. در این طرح برای نگهداری حیواناتی مانند «کروکودیل (تمساح)، مار، سوسمار، موش و میمون، لاک‌پشت، گربه، خرگوش و سگ» جزای نقدی «معادل ۱۰ تا ۳۰ برابر حداقل حقوق کارگری» تعیین شده و البته آن حیوان نیز ضبط خواهد شد.

تذکر کیهان به علی باقری

حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان در مطلبی با تیتر «برادرانه با دکتر باقری» نوشت که این روزها برخی از مسئولان وزارت امور خارجه کشورمان درباره مذاکرات هسته‌ای از واژه‌ها و عباراتی استفاده می‌کنند که در معنا و مفهوم می‌توانند بیش از یک مصداق داشته باشند. این واژه‌ها که در ادبیات سیاسی به «واژه‌های دو پهلو» شهرت دارند، زمینه مناسبی برای تحریف در اختیار حریف می‌گذارد. در یادداشت شریعتمداری آمده: دیروز جناب آقای دکتر باقری، معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان در تشریح اهداف ایران در مذاکرات پیش روی (۸ آذر) تاکید داشتند که «لغو مؤثر تحریم‌های غیرقانونی آمریکا یک ضرورت و اولویت اصلی مذاکرات پیش‌روست»! استفاده جناب ایشان از عبارت «تحریم‌های غیرقانونی آمریکا»! می‌تواند این تلقی و برداشت غلط و مورد سوءاستفاده حریف را در پی داشته باشد که انگار تحریم‌های آمریکا علیه ایران شامل دو بخش «قانونی»! و «غیر‌قانونی» است! چرا که وقتی از قید «غیر قانونی» استفاده می‌شود، معنای دیگر آن می‌تواند، این باشد که بخشی از تحریم‌های آمریکا علیه ایران، قانونی! است و لغو آنها در دستور کار تیم هسته‌ای کشورمان نیست! بی‌تردید جناب دکتر باقری چنین منظوری نداشته‌اند و با توجه به تصریح چند‌باره رهبر معظم انقلاب بر لغو همه تحریم‌ها، نمی‌توانند منظور دیگری داشته باشند. با این حال، انتظار آن است که جناب دکتر باقری نیز از عبارت لغو همه تحریم‌ها استفاده کنند تا راه بر سوءاستفاده حریف بسته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی: از طرح جریمه حمل سگ و گربه دفاع هم می‌کنم چون ما مسئول دفاع از جان مردمیم

حسن همتی از امضاکنندگان طرح صیانت حقوق عامه در مقابل حیوانات خطرناک و مضر گفت: «یکی از وظایف ما مسئولان دفاع از جان مردم است. امروز یک زنجیر گردن سگی می‌اندازند که در بعضی مواقع برای همشهریان ما خطرساز شده و کسی هم پاسخگو نبوده و قانونی هم در این رابطه وجود نداشته است، در صورتی که این مساله ضرر‌های جانی برای مردم داشته است. اگر چه جزو اولویت‌های اصلی نیست بسیار مهم است و ما امضا کردیم و از آن دفاع خواهیم کرد.»

دستخط مقام معظم رهبری به روحانی درباره قیمت بنزین

دستخط محرمانه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خطاب به روحانی یک ماه پیش از افزایش قیمت‌ها در سال ۹۸ برای نخستین بار منتشر شد. «این مورد مربوط به خود مسئولان سه قوه است و اینجانب بخاطر نظرات گوناگون در آن مورد نظری ندارم.»

درخواست قالیباف از شورای نگهبان و مجمع تشخیص درباره صنعت خودرو

قالیباف با اشاره به مصوبه امروز مجلس درباره آزادسازی واردات خودرو در توییتی نوشت: ‏مجلس یازدهم بر ‎شکستن انحصار بازار خودرو اصرار دارد و با واردات در ازای صادراتِ عمدتاً قطعات یا خودروی مازاد، در راستای کاهش قیمت همزمان با تقویت صنعت خودرو گام بلندی برداشته است. قالیباف در ادامه نوشت: از شورای محترم نگهبان و مجمع تشخیص تقاضامندیم تا با موافقت خود اجازه دهند صنعت خودرو نفس راحتی بکشد.

تکذیب شایعات درباره آزادی «سینا استوی»

در روزهای گذشته برخی رسانه‌ها بنا بر صوت منتشر شده توسط سینا استوی، مدیرعامل بازداشت شده صرافی کریپتولند در کانال شخصی خود، از آزادی وی خبر دادند. با این حال یک منبع آگاه اطلاع داد: خبرهای منتشره در خصوص آزادی استوی صحت ندارد و وی به اتهام «اخلال در نظام اقتصادی» کشور کماکان بازداشت است.

ادعای نماینده پایداری درباره جزوه‌های علی لاریجانی علیه رئیسی

علی خضریان: علی لاریجانی به عنوان رئیس مجلس که باید در این قضیه بی‌طرف باشد، از موضع مجلس آمد و رسما طرفداری کرد که بعضی از بزرگان از مراجع به او اعتراض کردند که شما چرا موضع‌گیری می‌کنید؟ چرا مجلس را پشت سر یک کاندیدا وارد می‌کنید؟ مگر انتخابات نیست؟ موضع‌گیری شخص آقای علی لاریجانی در بسیج کردن مرکز پژوهش‌های مجلس برای این جزوات که داده آوردند که چند جزوه به دست خود من هم رسید که گویا اینها خودشان را موظف می‌دانند که در رابطه با هر موضعی که ما می‌گیریم، یک جزوه منتشر کنند.»

علی دایی: هیچ مذاکره‌ای با سوریه نداشته ام

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران مذاکره با فدراسیون فوتبال سوریه را تکذیب کرد. در چند روز گذشته، اخباری در برخی رسانه‌های عربی مبنی بر این منتشر شد که فدراسیون فوتبال سوریه به دنبال برکناری نزار محروس است و از این روی، مذاکراتی با علی دایی برای قبول هدایت تیم ملی فوتبال سوریه انجام داده است. در همین رابطه، علی دایی ضمن رد خبر مذاکره با فدراسیون فوتبال سوریه اظهار کرد: هیچ مذاکره‌ای با فدراسیون فوتبال سوریه انجام نداده‌ام.

چرایی حمله به عین الاسد از زبان فرمانده هوافضای سپاه

سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در گفتگویی تفصیلی با دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف، درباره حمله به عین الاسد توضیحاتی ارائه کرد.سردار حاجی‌زاده در این گفتگو درباره انتقام خون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و حمله به پایگاه عین الاسد گفت: در ارتباط با سردار سلیمانی ما می‌توانستیم چند راه مقابله را معلوم کنیم. یک راه این بود که یک جنگ تمام عیار راه بیندازیم. در این صورت ما باید پایگاه‌های آنها (آمریکایی‌ها) در منطقه را می‌زدیم و بعد یک زد و خورد سنیگن بین ما و آمریکایی‌ها صورت می‌گرفت و مثلا یک جنگ یک ماهه اتفاق می‌افتاد. اما آیا این کار منطقی بود؟ بالاخره درگیر می‌شدیم یکسری از آنها کشته می‌گرفتیم آنها هم می‌آمدند ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر از ما را از نظامی و غیر نظامی می‌کشتند و یک ضربه‌ای به کشور وارد می‌شد و ما ده بیست سال عقب می‌افتادیم. وی تصریح کرد: ما به این نتیجه رسیدیم که جنگ نتایج خوبی برای ما ندارد و باید اقدامی انجام دهیم که دستاوردهای خوبی برای ما و منطقه داشته باشد. در نتیجه مسئولین نظام بحث اخراج امریکا از منطقه را مطرح کردند. این در حالی بود که تا قبل از آن حرفی از اخراج آمریکا از منطقه نبود و صبحت‌ها پیرامون رفتن آمریکا از منطقه بود.فرمانده نیروی هوافضای سپاه عنوان کرد: وقتی این هدف گذاری تعیین شد، معلوم می‌شود برنامه‌ای پشت سر آن قرار دارد. آنها یک اقدام نظامی انجام داده بودند و ما هم باید یک اقدام نظامی انجام می دادیم لذا آمدیم و در این حد( حمله به عین الاسد) اقدامی را انجام دادیم. این اقدام ما در شرایط بود که آمریکایی‌ها اعلام کرده بودند اگر ایران اقدامی کند، ما ۵۲ نقطه از ایران را آماج قرار می‌دهیم.وی ادامه داد:‌ در کنار حمله به عین الاسد، موضوع تعقیب آمران و عاملان ترور سردار سلیمانی مطرح شد و امروز کار به جایی رسیده است که آمریکایی‌ها به راحتی گذشته در منطقه تردد نمی‌کنند.

حدیث نصب شده در محل سخنرانی امروز رهبرانقلاب

در محل سخنرانی رهبر انقلاب در دیدار با نخبگان و استعدادهای برتر علمی حدیثی از پیامبر اکرم (ص) نصب شده است.در این حدیث آمده است: قال رَسُولُ اللهِ صَلَّی اللهُ عَلَیهِ وَ آلِهِ: «إِنَّ الْمَلائِکَةَ لَتَضَعُ أَجْنِحَتَهَا لِطَالِبِ الْعِلْمِ رِضًا بِهِ» | الکافی، ج۱، ص۳۲.پیامبر اکرم (ص) فرمودند: «همانا فرشتگان به نشانه رضایت از طالب علم، بالهای خود را برای او پهن می‌کنند.»

مشاور امنیت ملی امارات به ایران می‌آید

رسانه‌های اماراتی از سفر مشاور امنیت ملی امارات به ایران خبر دادند.به گزارش یک رسانه اماراتی، قرار است مشاور امنیت ملی امارات متحده‌ عربی سفری کم‌سابقه به ایران داشته باشد. یک منبع آگاه در ابوظبی اعلام کرد که شیخ طحنون بن زاید آل نهیان هفته‌ آینده برای گفت‌وگو به پایتخت ایران خواهد آمد. این در حالی است که انور قرقاش وزیر امور خارجه‌ سابق امارات گفته است که امارات گام‌هایی در جهت تنش‌زدایی با ایران برداشته است زیرا ما علاقه‌ای به درگیری نداریم.

حمایت دستگاه قضا از خبرنگار حوزه نفت: فیش حقوقی رئیس دفتر وزیر محرمانه نیست

در پی شکایت مطرح از سمت وزارت نفت علیه دو فرد و یک کانال تلگرامی که فیش حقوقی رئیس دفتر وزیر نفت را منتشر کرده بودند، بازپرس شعبه ۴ دادسرای فرهنگ و رسانه ضمن رد این شکایت تاکید کرد: آگاهی مردم از روند اداری کشور، به عنوان، ولی نعمت حاکمان و مسئولان دولتی باید تضمین شود. پس از انتشار خبری در رسانه‌ها و صفحه شبکه اجتماعی یک خبرنگار خوزستانی مبنی بر دریافت حقوق چند ده میلیون تومانی از سوی مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی وزارت نفت، معاون حقوقی وزارت نفت با حضور در دادسرای فرهنگ و رسانه شکایتی را علیه دو فرد منتشر کننده خبر و یک کانال تلگرامی تنظیم می‌کند. در تاریخ ۱۴۰۰.۸.۲۵ شعبه چهارم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه (کارکنان دولت) در وقت فوق‌العاده به این شکایت رسیدگی کرده و با توجه به محتویات پرونده و احراز کفایت تحقیقات مقدماتی، ختم تحقیقات را اعلام و برای متهمان پرونده قرار منع تعقیب صادر می‌کند. در بخشی از قرار منع تعقیب صادره از سوی بازپرس شعبه چهارم دادسرای فرهنگ و رسانه عنوان شده: «بازپرسی بر این عقیده استوار است که افشای اسناد و مدارک مورد ادعای شاکی که همانا موضوع نامه شماره ۳۶۴۰ دبیرخانه وزارت نفت و جدول محاسبه حقوق و مزایای مدیر کل دفتر وزارتی وزارت نفت آقای پیام کهتری انور می‌باشد، نه تنها مغایر با مصالح ساخت اداری آن وزارتخانه نیست، بلکه در راستای هم‌افزایی رسانه‌ها با نهاد‌های دولتی و حاکمیتی برای پیشبرد اهداف و مصالح عالیه نظام مقدس مردمسالاری جمهوری اسلامی ایران باز تعریف می‌گردد.»

عباس عبدی: ائمه جمعه نهاد مستقلی نیستند و تابع امر دیگری هستند

عباس عبدی گفت: ائمه جمعه نهاد مستقلی نیستند و تابع امر دیگری هستند. این مشکلی است که در مورد رسانه هم وجود دارد. رسانه رسمی کشور با دولتی که موافق نباشد و مسائل آن یک‌جور برخورد می‌کند، با دولتی که همسو باشد جور دیگری برخورد می‌کند. این بی‌اعتباری رسانه است. رسانه نباید با یک دولت همسو و با یک دولت مخالف باشد.

تداوم قاچاق خاک ایران به کشور‌های حاشیه خلیج فارس

رئیس فراکسیون محیط زیست گفت: با وجود ممنوعیت‌های قانونی موجود، همچنان شاهد قاچاق خاک ایران به کشورهای همسایه هستیم.«سمیه رفیعی» گفت: رسوب سالانه شش میلیون هکتار خاک, کاهش عمر مفید مخازن سدها و تغییر کاربری غیرمجاز اراضی را به همراه داشته است. این موضوع نشان می‌دهد نه تنها از این خاک استفاده نکردیم بلکه شاهد تداوم قاچاق خاک کشور به کشورهای حوزه خلیج فارس هستیم.وی ادامه داد: قاچاق خاک از نظر قانونی ممنوع است و چنانچه اقدام به این امر شود، جرم محسوب و با شخص متخلف برخورد می‌شود اما با وجود این قانون، قاچاق خاک همچنان ادامه دارد. در قانون، صادرات خاک عنوان شده است و قانون حفاظت از خاک در کشور نیز وجود دارد؛ اما لازم است بخش‌هایی از آن که حد مجاز صادرات قانونی خاک را تعیین می‌کند، اصلاح شود و در موضوع برخورد با متخلفان این امر نیز نهادهای متولی باید پاسخگو باشند.خاک کشاورزی ایران با توجه به کیفیتی که دارد و همچنین نبود خاک مناسب در کشورهای حاشیه خلیج فارس، موجبات قاچاق و خروج خاک کشاورزی از کشور را فراهم آورده است.

رحیمی جهان آبادی: مافیای خودرو اجازه آزادسازی واردات خودرو را نمی دهند!

جلیل رحیمی جهان آبادی در توییتی نسبت به تصویب طرحی در مجلس برای واردات خودرو واکنش نشان داد.

تداوم قاچاق خاک ایران به کشور‌های حاشیه خلیج فارس/ یک اقتصاددان: نتیجه برخی سیاست ها تنبیه اقتصادی محرومان و مردمان شد! / حدیث نصب شده در محل سخنرانی امروز رهبرانقلاب / ادعای یک نماینده درباره جزوه‌های علی لاریجانی علیه رئیسی

 

نماینده ادوار مجلس: ما گول خوردیم و وارد مباحثی شدیم که از اول وجود نداشته اند

در نشست «یارانه پنهان، نیمه پنهان» که توسط دانشگاه امام صادق برگزار شد، حسن سبحانی عضو هیات علمی گروه اقتصاد دانشگاه تهران و نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره‌های پنجم، ششم و هفتم تاکید کرد که سیاست گذاری‌های ۳۲ سال اخیر از جمله مساله یارانه پنهان، بر اساس موهومات بوده است. «اگر این پدیده با هر توجیهی در کارکرد قلب بی رحم سیاست گذاری‌های گذشته علیه طبقات محروم اخلال وارد نکند و به استمرارآن‌ها تمکین نماید، سیاست‌های اقتصادی ۳۲ ساله همچنان در چمبره ندانم کاری‌های شعاری، بیشتر از آنچه تاکنون به اتلاف منابع اقتصادی انجامیده به استهلاک سرمایه اجتماعی از طریق تنبیه اقتصادی محرومان و مردمان شریفی که انقلاب اسلامی و جمهوری برآمده از آن را یاری کرده اند مختوم می‌شود.» اصطلاح یارانه پنهان از سال ۱۳۸۹ همزمان با اجرای طرح هدفمندسازی یارانه‌ها رواج پیدا کرده و به ابزاری برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی توسط دولت‌های مختلف تبدیل شده است. دولت‌ها معتقد هستند قیمت انرژی در کشور ما نسبت به دنیا پایین و مصرف آن بالاست در نتیجه با سیاست افزایش قیمت‌ها می‌توان مصرف و قیمت را مدیریت کرد تا اقتصاد کشور از ثمرات آن بهره‌مند شود. در سال‌های اخیر در پی ایجاد امواج تورمی شدید ناشی از اجرای این سیاست برخی کارشناسان از اساس مبنای فکری این استدلالات را زیر سوال برده اند.

رضایت گرفتن عنابستانی از سرباز راهور سیلی‌ خورده

سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به پرونده شکایت سرباز وظیفه ناجا از عنابستانی گفت: قاضی پرونده قرار نیز صادر و به آن رسیدگی کرد؛ اما در مرحله صدور حکم، رضایت شاکی توسط عنابستانی جلب و پرونده مختومه شد.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۲
در انتظار بررسی: ۱۷
انتشار یافته: ۶۵
صادرات سیمان و نفت مشکلی ندارد
ولی صادرات خاک و سنگ مشکل دارد
خاک فروش یعنی وطن فروش .....سزای وطن فروش مرگ است...........
تو رو به هر کسی که میپرستید دست بردارید از توهین به شعور مردم. کدوم قاچاق؟کسی هست ندونه این حراج سرمایه بی بازگشت کشور توسط چه کسانی انجام میشه؟
طرح صیانت حقوق عامه؟حقوق عامه داشتن معیشت مناسب و سرپناه ابرومند و فضایل اجتماعی و امنیت است.ایا تونستید این حداقلی ها را برای مردم ضیانت کنید؟ایا تونستید کاری کنید که زن و مرد و کودک در سطل های زباله به دنبال لقمه نانی نگردند؟
خانم سمیه رفیعی لطفاً بفرمائید چه کسی خاک ایران را توبره کرده و به کشورهای حوزه خلیج فارس می برد؟ اگر فکر می کنید مردم عادی چنین می کنید حق دارید فریاد بزنید. اما خودتان هم می دانید تا زمانی که دست مسئولی در کار نباشد کسی نمی تواند حتی یک سطل خاک را هم از مرزها خارج کند.
اقا جنبه عمومی جرم عنابستانی و کتمان حقیقت و دروغ گفتن که با رضایت شاکی بخشیده نمیشود.
آقا ما دوتا گربه داریم که بهار امسال مامانشون آورد گذاشت حیاط ما و رفت. الان شدن دوتا گربه نر قلدر و شکمو هر کاری هم می کنیم از خونه ما نمیرن از در میندازیمشون بیرون از دیوار میان تو تحریم غذائیشون کردیم سه روز تمام گوشه حیاط لم دادن و بروبر تو چشمای ما نگاه می کردن اما حاضر نبودن برا پیدا کردن غذا برن بیرون !! خلاصه عاقبت از رو رفتیم و دوباره وظیفه غذا رسانی را ادامه دادیم. حالا موندم با این قانون تکلیف چیه ؟!! همین مونده مجبور شیم جریمه نقدی این شازدهها رو هم بدیم !!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۸
واقعا باحال بود
اون نماینده اگه سواد داشت، در مورد فواید نگه‌داری از سگ و گربه برای سلامت مردم مطالعه می‌کرد.
حسن همتی نماینده شاهین دژ باد به غبغب انداحت و در مورد طرح صیانت عامه و جریمه مالی و دستگیری حیوانات صحبت کرده و گفته حتی یک نفر هم در رابطه به حیوانات دچار مشکل شود ما باید از ان شخص صیانت کنیم.البته این صیانت خوبه اما تونستید از میلیون ها نفر که به زیر خط فقر رفتند و بدون داشتن غذا و سرپناه و امکانات اولیه زندگی روزگار را به ادبار و بدبختی میگذرانند هم صیانت کنید؟یادتان باشد که در چه زمانی چه حرف هایی میزنید.یادتان باشد که نماینده مجلس شدید که گره از کار مردم باز کنید نه اینکه گره های زیادی ایجاد کنید هرچند که تا کنون از نمایندگان چیزی به نفع زندگی مردم ندیدیم.من نه حیوان خانگی حتی از نوع پرنده دارم و نه علاقه ای اما اینرا میدانم که به تعداد ادم ها سلایق و عقاید مختلف وجود دارد و تا ازاری از کسی به دیگری نرسد حق افراد محترم است.
مسیول جان مردم نیستید ....اگر واقعا مسیول جان مردم بودید نمی گذاشتید حوادث خوزستان اتفاق بیفتد ....
آقای علاالدین رفیعی طی بخشنامه ای مجازات های را برای کارمندانی که به هردلیل واکسن نزده اند در نظر گرفته وآنها را حتی تهدید به جریمه نقدی وانفصال از خدمت نموده.
اولا ایشان چنین اختیارات فرا قانونی و غیر شرعی ندارند
ثانیا نامبرده بایدکتبا مسؤولیت هر گونه عوارض ناشی از تزریق واکسن اعم از بیماری.ازکارافتادگی یا احیانا مرگ کارمندان را برعهده بگیرد در غیر اینصورت حق طرح شکایت علیه وی توسط کارمندان یا بستگان وی برای کارمند محفوظ است.
قاچاق خاک
قاچاق سوخت
قاچاق دام
قاچاق انسان
قاچاق دارو
قاچاق میوه
قاچاق ......
....
..

در عوض امنیت داریم !؟!؟!!؟!!؟؟!؟!؟!؟

تاسف . خجالت .
مجلس ما شده سوژه طنز با این قوانین و شعارهای بی در و پیکر
قاچاق خاک!!!!!!!؟؟؟؟؟؟ مگر خاک را می‌شود داخل جیب ریخت و قاچاق کرد!!؟ دارید چکار میکنید با این مملکت!؟
تو بورس بدبخترین نردم اخر سر اوکد مثلا پالایش یکم خرید و وسپهر و سیتا و... که اخرا داده شدن و بدبختر شدن متاسفم برا خودمون که همچین مسولانی داریم
طرح واردات در مقابل صادرات برای خودرو رو برای یک درخت تعریف کنی به صدا میاد چه برسه به یک انسان که در ایران زندگی کرده باشه
صد سال دیگه ، کسی این موضوعات امروز رو بخواد به عنوان تاریخ بررسی کنه مطمعنا به این نتیجه می رسه که : آیا در این کشور دلسوزی نبود؟
شما فقط در مقابل سگ و گربه مسئول حفظ جان مردم هستید!؟ در مقابل اینهمه مصیبت مسئول نیستید!؟ چرا شما در مقابل این بیماری که چند صد هزار نفر از هموطنانمان را از بین برد مسئول جان مردم نبودید!؟ چرا آن موقع که باید واکسن وارد می‌کردید همه ساکت شدید!؟ در مقابل معیشت مردم، مسکن مردم و..... مسئول نیستید فقط در مقابل سگ وگربه مسئولیت دارید!؟ اگر آن دنیایی باشد شما و امثال شما عاقبت به خیر نیستید!!
نمیدونم این خودرو ساز ها کیا هستند که کسی حاضر به افشای اسرار آنها نیست
این شريعتمداری یک عکس با شورت ورزشی نداره، همش دم از حریف میزنه
اصلاًمشخص نیست این کشورقوانینش بایداسلامی باشد یاتقلید غلط ازغرب ماسگ راازنظرشرعی حیوانی نجس وکثیف میدانیم چون حیوانی گوشتخواراست ومدفوعش میتواندناقل بسیاری بیماری های خطرناک باشدواین حیوان برای اجابت مزاج ازکسی اجازه نمیگیرد وحتی برخلاف گربه که مدفوع خودرازیرخاک میکندهرجا برسد مدفوع میکندحتی گربه هم چون حیوانی گوشتخواراست ناقل بیماری های خطرناک است برخلاف حیوانات علف خوارکه بمراتب تمیزترند درهرحال نگهداری سگ وسگ کردانی درکشورما بعنوان امری تفننی بادستورات شرعی ما مغایرت کامل دارد ولی نگهداری سگ برای حفاظت گله گوسفندان امردیگری است تمام تلاش استعمارگران دنیا برای انحراف افکارورفتارما ازنکات خوب بهداشتی دینی ما است البته ماهم مثل بعضی ازغربیها یواش یواش محبت به همنوع رابامحبت به سگ وحیوانات دیگردرحال عوض کردنیم درفرهنگ استعماری حیوان زبان بسته است ولی چه انسانهائیکه باوجودی
که خداوندبه آنها زبان داده ولی درعمل زبان بسته ترنداگردرخلقت لازم بودحیوانات زبان دارمیشدندپس مادلمان بحال همنوعانمان بسوزدونه به حیوانات البته این مطلب ذکرنشده که به حیوانات آزارواذیت کنیم ولی قسم میخورم اینهمه سگ وگربه ولگردکه درشهرها بامازندگی میکننددرهیچ کشورکافری وجودندارددرهرحال حواسمان باشدماراچنان نفریبندکه بجای محبت بهمنوع به سگ وحیواناتی ازاین گروه چنان محبت کنیم که عزیزترازهمنوعانمان شوندهمه برنامه ها ئیکه کانالهای ماهواره ای برای عقب نگهداشتنمان هزینه میکنند
با سلام
از اول کار این مجلس بهترین قانونی که تصویب کرد همین قانون جرم نگهداری حیوانات به خصوص سگ ممنونیم از این قانون و امید وارم که دیگر تداوم پیدا کند چنین قوانینی به نفع مردم
با سلام
آقای عبدی می شود گفت که خطی برخورد می کنند افراد در کشور چه اعمه جمعه باشد چه استاندار
حسن همتی از امضا کنندگان طرح صیانت حقوق عامه در مقابل حیوانات خطرناک و مضر گفت: «یکی از وظایف ما مسئولان دفاع از جان مردم است. امروز یک زنجیر گردن سگی می‌اندازند که در بعضی مواقع برای همشهریان ما خطر ساز شده و کسی هم پاسخگو نبوده و قانونی هم در این رابطه وجود نداشته است، در صورتیکه این مسئله ضرر‌های جانی برای مردم داشته است. اگر چه جزو اولویت‌های اصلی نیست اما بسیار مهم است و ما امضا کردیم و از آن دفاع خواهیم کرد,
اینکه ما اصطلاحا در سخنرانی ها می گویم یک وجب از خاک کشور خود را از دست نداوه آیم به مفهوم حفظ سرزمین جغرافیایی است .
ولی در اذهان فروش خاک را ناخود آگاه یک کار منفی جلوه داده است
در صورتی که ایران پهناور با انواع تپه ها و دشت ها داروی قابلیت صادرات برای خاک است و می تواند درآمدی بی ضرر باشد البته باید تحت نظارت ممنوعیت بعضی از موارد خاص تعریف شود .وگرنه مگر گچ و آهک و سنگ بخشی از خاک هستند که الان سهمی از صادرات کشور را نیز تشکیل می دهند با ارزش افزوده بالا هستند و بسیار هم کار پسندیده ایست .
عجیب استکه نمایندگان محترم مجلس متوجه نیستندکه بااجازه ورود خودروخارجی ارزش پولمان چقدرسقوط خواهدکردوگرانی هاچقدرشدیدترخواهدشد یانمیخواهندبدانندکه وروداتومبیل بدون انتقال ارزچه معنی ومفهومی داردمگرمیتوان باریال اتومبیل خرید اتومبیل خارجی یابادلارویابایورو وگاهاًباین ویوان که همه ارز
هستندمعامله میشودواگربهرطریقی انتقال ارزازبانک مرکزی صورت نگیردبلاخره. بایدارزلازم برای خریداتومبیل ازراهی تامین شود چه بدون انتقال ظاهری ارزوچه بادادن نفت وهرکالائی که میتواند به ارزخارجی تبدیل شوداگرمعامله صورت گیردیعنی درعمل ارزپرکشیده مثل کلاغ پر چرامادوست داریم خودمان راگول بزنیم ووقتی شورای نگهبان متوجه میشوند ازطرفنددیگری برای راضی کردن آن بزرگان وبکرسی نشاندن قصدمان استفاده میکنیم که همان نتیجه غلط وبدرابدهد دست بردارهم نیستیم میخواهیم قیمت خودروداخلی رابشکنیم همه چیزرا
میشکنیم وگرانترازهمیشه میکنیم حتی قیمت خودروداخلی را
بطورخلاصه تاتحریم های ظالمانه رفع نشوددرروی همین پاشنه میچرخد
کیهانیان آرام آرام می فهمند که این تیم توان مذاکره ندارد و معلوم نیست بکجا بیانجامد
سگ های خانگی الان ابعادی کوچک تر از گربه های خیابانی دارند .
این سگ ها جان مردم را تهدید میکند؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۶:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۸
آری سگ حیوان کثیفی است وسلامت مردم راتهدیدمیکند وپارس کردنش آسایش مردم را درکلام سفسطه نفرمائید واقعیتهاراهمانگونه که هست قبول کنید نه آنطورکه میخواهیدمنحرف کنید
کار کی هست مردم معلومی که نیستن،پس چرا در این مورد سریع انقلابی برخورد نمی کنید؟
کسی تا به حال لاکپشت خطرناک دیده؟؟
در کتاب مکاتب الاخلاق احادیث و روایاتی از پیامبر(ص) و ائمه (ع) در خصوص رفتار با حیوانات و جایگاه آنها در دین مبین اسلام بیان شده است. به طور مثال: پیامبر اکرم (ص) بودن گربه در خانه را رحمت و باعث برکت می دانستند. امام صادق (ع) می فرمایند: زنی به خاطر نگهداری گربه در قفس و تشنه ماندن حیوان مورد عذاب الهی واقع شد. یا امام کاظم (ع) فرموده اند: نگهداری گربه خانه شما را آباد می سازد. شیخ طوسی در تهذیب الاحکام جلد ۱ صفحه ۲۲۶ حدیث ۳۵ از امام صادق (ع) نقل می کنند: از نیم خورده آب گربه می توان وضو گرفت و گربه از اهل خانه محسوب می شود.

در ادامه نظر مقام معظم رهبری در مورد نگهداری گربه ها را به عرض شما عزیزان می رسانم. ایشان فرموده اند: نگهداری گربه در منزل به خودی خود اشکال شرعی ندارد و ما جایی در اسلام ندیده ایم که نسبت به نگهداری گربه، نهی یا تندی وجود داشته باشد. حتی در مورد حمایت انسان از گربه سخنانی از اهل بیت (ع) آمده است. از امام علی (ع) نقل گردیده است:”روزی پیامبر(ص) مشغول وضو بودند که گربه ای به آن حضرت پناه آورد. ایشان پی بردند که آن گربه تشنه است. پس ظرف آبی که با آن وضو می گرفتند را نزدیک گربه بردند تا آب بنوشد. سپس پیامبر اکرم (ص) با باقی آب وضو گرفتند.”
کیهان روش نمیشه به وزیر خارجه حمله کنه ، به معاونش داره آموزش چگونه صحبت کردن میده ، البته حرفش درسته
غیر قانونی مصرف داخلی داره و اگر غیر قانونی بود سازمان ملل زیر سئوال میرفت
تحریم های آمریکا هم ، عمل در میدان جنگ است ، برای خودشان موجه است و برای ما نا موجه غیر قابل قبول
البته این مطلب نباید سبب بروز این شبهه شود که کیهان دلسوز کشور است ،
جریمه نگهداری شامل همه می شود یا اینکه گروهای امداد و نجات و پلیس و باغ وحش باز هم مثل همیشه به "اما" ها اضافه می شوند.
تکلیف دامپزشکان شهری که مطب دارند چه می شود؟
شخصا از حیوان خانگی بدم می آید و مخالف زندگی کردن انسان و حیوان زیر یک سقف هستم این معضلی است فرهنگی نه قانونی
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۶:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۸
کاردامپزشک درمان بیمای حیوانات است بخصوص حیوانات مفیدچون گوسفند وگاو وحیواناتی که مابرای بقایمان به آنها نیازداریم نه درمان سگ درنده خانگی یامارگزنده ویاحیوانات کثیفی که یک عده بیمار روانی درخانه نگهمیدارند
یکی از آقایان مسئول در مورد قاچاق خاک یه توضیحی بده-یعنی چی-مگه خاک چطور قاچاق میشه خوب با کشتی حمل میشه کشتی هم تو اسکله بارگیری میشه تو روز روشن مگه میشه مگه داریم
دنیا پشت مرزهای ایران صف کشیدند که در مقابل دریافت پراید و امثال آن به ایران بی ام و و بنز و پورشه و ... همراه با یک اشانتیون توپ بدهند ولی خب باید بین آنها قرعه کشی کنیم تا حقی ضایع نشه
اگر کار لاریجانی اشکال داشت پس چرا در این دوره مجلس با تمام قوا از بالا تا پایین از رئیسی حمایت کرده و حتی ببانیه دادند و در ستادها و جاهای مختلف حمایت کردند
ایشون رضایت نگرفتند بلکه سرباز بیچاره را وادار به دادن رضایت کردند.
ارزها و مغز ها و مواد اولیه معادن و نفت خام و و ووو

که رفتند و بردند !!!!

چرا اجازه میدهیم تا نخل های خرما و ذخیره ژنتیک آن

و از همه مهمتر خاک با ارزش کشاورزی مان را هم ببرند ؟

هیچ دشمن تاریخی که در چند هزار سال به ما حمله کرد

و خسارت های انسانی و مالی بسیار زیادی به ما زدند

ولی هیچکدامشان خاک با ارزش کشاورزی مان را نبردند !!
سیلی به صورت سرباز نیروی انتظامی ، سیلی به صورت نیروی انتظامی و سیلی به صورت اجرای قانون بود نه یک موضوع شخصی و فردی . چون حقوق یک جامعه پایمال شده بود آیا از همه مردم رضایت گرفت ؟ آیا اگر در زمان حضرت علی , یکی از کارگزاران ایشان چنین برخوردی با یک سرباز میکرد کمترین مجازاتش عزل آن شخص به دلیل بی کفایتی و تجاوز به حقوق دیگران نبود ؟ واقعا جای تاسف دارد
سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به پرونده شکایت سرباز وظیفه ناجا از عنابستانی گفت: قاضی پرونده قرار نیز صادر و به آن رسیدگی کرد؛ اما در مرحله صدور حکم، رضایت شاکی توسط عنابستانی جلب و پرونده مختومه شد.

همین گرفتن رضایت به هر شکلی که صورت گرفته باشد ثابت می کند که نماینده مجلس انقلابی به صورت مامور قانون سیلی نواخته است
عَجَبپ!
انقدر توانایی نداریم از قاچاق خاک امان جلوگیری کنیم.
جناب اقای حسن همتی نماینده محترم که طرح هایی از حمایت مردم از حمله گربه یا سگ میدهید طرحی هم برای فقر و سایر موارد بیشمار ناهنجاریهای کشور که باعث فرار جوانان و نخبه گان از کشور میشود بدهید .
جناب آقای خضریان ،خودتان میدانید راجع به کدام موضوع اظهار نظر کرده اید؟
آقای لاریجانی از چه چیزی دفاع کرده و یا علیه کدام مورد ،موضع گیری کرده اند؟ حرف هایتان تقطیع شده یا خودتان "رمزی" صحبت کرده اید؟
این چه شکل از اطلاع رسانی است؟اشکال از شماست یا از سایت تابناک؟
ما دو نوع شکایت داریم اول شکایت حقوقی و دوم شکایت غیر حقوقی و یا عمومی
در شکایت حقوقی افراد باید بطور مکتوب و با نام و عنوان شکایت خود را ارائه کنند ولی در شکایت غیر حقوقی لازم نیست افراد نام خود را عنوان کنند و حتی می تواند بصورت مخفیانه باشد
نگهداری سگ و گربه و حیوانات در آپارتمان های مشترک باید بگونه ای باشد که شکایت غیر حقوقی در آن تصرف داشته باشد یعنی هیچ فردی اجازه نگهداری سگ در آپارتمانی که در ساختمان مشترک است در صورتی که از او شکایت عمومی شده ندارد و همچنین در پارک های عمومی و ...
رئیس محترم مجلس باید طرفدار تولیدکننده داخلی باشند نه واردات خودرو برای قشری که یک درصد جامعه را هم شامل نمیشود. تولید کنندگان خودرو و قطعات نمیتوانند به نیاز داخلی جواب دهند بعد چطور میخواهند مازاد تولیداتشان را به خارج صادر کنند و به جای آن خودروی خارجی وارد کنند؟ این چه طرحی است که مجلس تصویب میکند و اصولا واردات محدود خودرو برای آقازاده ها و ثروتمندان چه تاثیری بر بازار خودروی داخل دارد؟ آیا ایشان تضمین میدهند که خودروی وارداتی حتما از ارز خودروی صادراتی تامین شود و منبع آن جای دیگری نباشد؟
کیهان تو خوبی!!!!!
نکنید اینکار را ما برای این خاک جنگیدیم ،چنین چیزی تو تاریخ ایران بی‌سابقه هست
درسته دولت همیشه به بهانه یارانه های پنهان داره منت سر مردم میزاره خوب اگر بصرفه نیست چرا شرکت برق و یا نفت را به بخش خصوصی نمی سپاره و یا خودرو رو دست گرفته و ول نمی کنه و یا خیلی چیزهای دیگر را ...
بخش خصوصی می تونه براحتی به افراد ضعیف حتی برق ارزانتر بده و از ثروتمندان جامعه پول واقعی برق را بگیره و مالیات خودش رو هم به دولت پرداخت کنه تا دولت اینقدر منت سر مردم نگزاره و هر سال به بهانه افزایش قیمت ها مردم را داغ نکنه و حرص بده و هزینه دارو و درمان اونها رو افزایش بده
چقدر خون برای نگهداری از از این خاک ریخته شد.
مسئولان و عوامل خیانت کار باید محاکمه شوند.
گربه جزء حیوانات خطرناکه؟ دست از سر این زبان بسته ها بردارید.
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۶:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۸
ازپزشکان باسوادسئوال کن گربه وسگ وهرحیوانی داخل منزل میتواندچقدربیاری تولیدکند آنوقت اظهارنظرکن
با وجود اینکه من خودم حیوان خانگی ندارم ولی بسیاری از مردم که دچار افسردگی هستند و یا از تنهایی رنج میبرند با خریدن حیوان خانگی علی الخصوص سگ از این معزل و بیماری نجات پیدا میکنند
مجلس انقلابی بعد از معزل حجاب و اینترنت ایندفعه فقط بخاطر مردم یکبار دیگه در زندگی خصوصی مردم سرک میکشه
باز بگین چرا نخبه ها از کشور کوچ میکنند؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۶:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۸
بجای استفاده ازحیوان کثیف میتوانند به روانپزشکان مراجعه کنندوبیماری خودشان راریشه ای واصولی درمان کنند نه باتوسل به سگ درخانه وایجادمزاحمت برای دیگران خودراسرگرم‌کنند
عضو کمیسیون امنیت ملی: از طرح جریمه حمل سگ و گربه دفاع هم می‌کنم چون ما مسئول دفاع از جان مردمیم
این نمایندگان قول اصلاح موارد اقتصادی تورم زا و ایجاد اشتغال و ... را داده بودند که متاسفانه با طرح های صیانت الکی به دنبال فرعیات و جلب رضایت یک اقلیت بسیار قلیلی در جامعه هستند.
یک نماینده مجلس: مافیای خودرو اجازه آزادسازی واردات خودرو را نمی دهند!
جای بسی تاسف است. مگر نمایندگان محترمی که برای صیانت از حقوق موکلان خود پا به مجلس گذاشته اند باید از دیگری اجازه بگیرند؟؟؟
گربه دیگه چه گناهی کرده؟؟؟ حق ندارید تا این حد حقوق اولیه مردم را محدود کنید. یعنی من نباید در خانه خودم یک گربه نگهدارم؟؟؟؟
دشمنی با حیوانات نوعی بیماری روانی است
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۶:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۸
که دراثردوستی باحیوانات غیرمفید چون سگ وامثالهم بجای محبت بهمنوع پدیدمیآید اگراین افرادهزینه ای راکه برای نگهداری سگ میکنند خرج سیرکردن شکم گرسنه همنوع خود میکردند کدام بهتربود لعنت به تقلید غلط ازبیگانگان

ازهمنوع برای
مگر در جمهوری اسلامی دولت نماینده ملت نیست پس
حقوق بگیر دولت در واقع حقوق بگیر از مردم می باشد

حالا

چطور ممکن است کارفرما ( مردم) نباید از دستمزدی که به کارگرش می دهد مطلع باشد .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۸
خودت فهمیدی چی گفتی اصلا
خجالتم خوب چیزیه
لطفا یکی به داد ایران برسه همه چیمون رفت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۸
همه چیتو میخرم
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # دهه کرامت # اسدالله اسدی # موشک خیبر # حقآبه هیرمند # حج 1402
آخرین اخبار
وب گردی