بازدید 15093

سفر فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران به فرانسه

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در هشتمین اجلاس فرماندهان نیرو‌های دریایی به فرانسه سفر کرد.
کد خبر: ۱۰۸۷۷۸۱
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۲ 15 November 2021

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به دعوت همتای فرانسه خود و برای شرکت در هشتمین اجلاس فرماندهان نیرو‌های دریایی کشور‌های حاشیه اقیانوس هند (آیونز) به فرانسه سفر کرده است.

امیر دریادار شهرام ایرانی پیش از این اجلاس در مصاحبه اختصاصی درباره اهدف سفرش گفت: محوریت اجلاس آیونز بحث امنیت اقیانوس هند است که کشور‌های حاشیه این اقیانوس در ابعاد مختلف به ویژه مقابله با دزدی دریایی، ایمنی دریایی و کمک رسانی به شناور‌هایی که در اضطرار قرار می‌گیرند به آن اهتمام دارند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران دو سال ریاست اجلاس آیونز را بر عهده داشت و هم اکنون نیز ریاست کمیته امنیتی را بر عهده دارد افزود: در این اجلاس ما با دو هدف حضور پیدا کرده ایم؛ نخست ارائه گزارشی از فعالیت‌های کمیته امنیتی و برنامه‌های آینده از جمله برنامه ریزی برای برگزاری رزمایش دریایی در قالب کشور‌های حاشیه اقیانوس هند و در کنار آن کتابی نوشته ایم که زبان مشترک برای انجام عملیات در دریا خواهد بود. امیر دریادار ایرانی گفت: همچنین جمهوری اسلامی ایران سندی را آماده کرده است و در این اجلاس به فرماندهان نیرو‌های دریایی کشور‌های حاشیه اقیانوس هند ارائه می‌کند که در آن به بحث امنیت این پهنه آبی شکل و قواره خواهد داد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: آنچه در حاشیه اجلاس آیونز دنبال خواهیم کرد برگزاری دیدار‌های دو جانبه، سه جانبه و چند جانبه با اولویت بیشتر ارتقای سطح روابط دریایی خواهد بود. وی زبان دریا را زبان مشترک همه کشور‌ها برشمرد و گفت: شرایط خود دریا شرایطی است که امنیت و صلح را به جهان دیکته می‌کند و همه کشور‌ها بدون واسطه می‌توانند در کنار همدیگر قرار گیرند. امیر دریادار ایرانی افزود: جمهوری اسلامی ایران در یک دهه گذشته به جهانیان نشان داد این توانمندی را دارد که به خوبی و با اقتدار امنیت را در شمال اقیانوس هند برقرار نماید. فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: این فعالیت راهبردی نداجا همواره مورد توجه سازمان‌های بین المللی قرار گرفته و این مهم به برکت فرمانی است که ما از دست فرماندهی معظم کل قوا دریافت کردیم و ابلاغ شد که به طور ویژه در مقابله با تروریسم دریایی حضور جدی داشته باشیم که با اقتدار در حال انجام است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # ارتحال امام خمینی # قیام 15 خرداد
آخرین اخبار
وب گردی