بازدید 26395
۹

پیش‌بینی رئیس کل بانک مرکزی از آینده بازار ارز

در بازار متشکل ارزی عرضه و تقاضا به شکل متعادلی وجود دارد و آن را نیز تقویت می‌کنیم و فکر می‌کنم بازار ارز وضعیت متعادلی را در آینده داشته باشد.
کد خبر: ۱۰۸۷۶۴۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۱ 14 November 2021

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، رئیس ‌کل بانک مرکزی ضمن اشاره به اینکه وضعیت درآمدهای ارزی کشور و ورود ارز حاصل از صادرات به چرخه تجاری کشور نسبت به قبل بهبود پیدا کرده است، گفت: رفع تعهد ارزی از واردکنندگان برای ما بسیار اهمیت دارد و جزو سیاست‌های بانک مرکزی است.

علی صالح آبادی با بیان اینکه اکنون خوشبختانه در حوزه بازار ارز از یک ثبات نسبی برخوردار هستیم، گفت: از برنامه‌های جدی بانک مرکزی بحث برگشت ارز حاصل از صادرات غیرنفتی و عرضه آن در سامانه نیماست که در حال انجام است.

طبق اعلام بانک مرکزی، وی ادامه داد: در هفت ماه و نیم ابتدایی امسال نسبت به کل سال گذشته، عرضه ارز در سامانه نیما بیشتر انجام شده و این موضوع حاکی از آن است که وضعیت درآمدهای ارزی کشور و ورود ارز حاصل از صادرات به چرخه تجاری کشور نسبت به قبل بهبود پیدا کرده است. ورود ارز به کشور یک نقطه مثبت بوده و این سیاست را حتما تداوم خواهیم داد.

بازار ارز به تعادل می‌رسد

صالح آبادی با تاکید براینکه ارز حاصل از صادرات نفت، میعانات و گاز نیز در بازار عرضه می‌شود، اظهار کرد: مشکلات و موانع یک سری از وجوهی که در خارج از کشور محدودیت استفاده داشت، رفع می‌شود و تا کنون وضعیت خوبی در این زمینه وجود دارد. باز شدن این موضوع هم توانسته به میزان عرضه ارز ما در بازار کمک کند.

رئیس ‌کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه بحث رفع تعهد ارزی از واردکنندگان برای ما بسیار اهمیت دارد و جزو سیاست‌های بانک مرکزی است و دنبال خواهد شد، گفت: در بازار متشکل ارزی عرضه و تقاضا به شکل متعادلی وجود دارد و آن را نیز تقویت می‌کنیم و فکر می‌کنم بازار ارز وضعیت متعادلی را در آینده داشته باشد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۱۰
انتشار یافته: ۹
نکنه رو قیمت 30 تومن قراره به تعادل برسه؟
با وعده های دیگه رئیس جمهورتون سر کار اومده تعادل چیه
باید کاهش پیدا کنه
پاسخ ها
رضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۳
با این دست فرمون که جلو می رویم بنظر می رسد فرهنگستان زبان فارسی منبعد برای لغاتی که برای تعاریف داخل
و خارج از کشور استفاده می شود تعابیر جداگانه ای تعریف کند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۳
رئيس جمهورتون؟!
شما كجايي هستي؟
قبلیهام پیش بینی میکردن میشه 7 تومن عاما شد سی هزار تومن
جالب است که اصلی ترین مسئول سیاستهای پولی به جای برنامه ریزی کنترل نقدینگی و افزایش ارزش پول به اصطلاح ملی، نشسته پشت میزش و «فکر میکنم» و «پیش بینی میکنم» میگوید! خداوکیلی با این مسئولان به ته دره داریم سقوط میکنیم!
وضعیت متعادل روزانه خواهد بود یا ماهانه یا سالانه؟
خداقوت پهلوان!!!
ما چقدر خوشحالیم که ارز در 30 هزار تومان به تعادل می‌رسد و خط فقر مطلق ما به خط مرگ نمیرسد...
منظورت از "تعادل" چیه؟ این حرف های بی معنی یعنی چه؟
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022
آخرین اخبار