بازدید 6333

دستگیری کلاهبرداری که به کوکان هم رحم نمی‌کرد

کد خبر: ۱۰۸۶۷۶۸
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰ 09 November 2021

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ از شناسایی و دستگیری عامل ایجاد سایت فروش اسباب بازی کودکان با جعل‌ای نماد خبر داد و گفت: متهم با ایجاد یک درگاه جعلی اقدام به کلاهبرداری می‌کرد.

به گزارش میزان، بنا بر اعلام پایگاه خبری پلیس،سرهنگ "داود معظمی گودرزی" رئیس پلیس فتا پایتخت اظهار داشت: تعدادی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و مدعی شدند پس از خرید در یکی از سایت‌های فروش اسباب بازی برای کودکان مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند.

وی عنوان کرد: مال باختگان این پرونده در ادامه اظهارات داشتند، قصد خرید اسباب بازی برای کودک خود در فضای مجازی را داشته که با یک سایت فروش آنلاین این کالا‌ها با قیمت‌های ارزان که نماد اعتماد الکترونیک نیز داشته است مواجه شدندو پس از انجام فرآیند خرید و واریز وجه کالایی دریافت نکرده و متوجه کلاهبرداری شدند.

این مقام سایبری ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شکات رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت و کارشناسان پلیس فتا تحقیقات اولیه پرونده را آغاز کردند و در اقدامات اولیه متوجه شدند کلاهبردار با ایجاد یک سایت خرید آنلاین و جعل‌ای نماد اقدام به جلب اعتماد شهروندان و کلاهبرداری از آن‌ها می‌کند.

رئیس پلیس فتا تهران اضافه کرد: افسران سایبری پلیس فتا پایتخت با بکارگیری اقدامات فنی و تحقیقات گسترده در فضای مجازی موفق به شناسایی گرداننده این سایت شدند و پس از به دست آوردن اطلاعات هویتی مجرمین و تشریفات قضایی متهمان را در یکی از مناطق شمالی تهران بزرگ دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.

سرهنگ گودرزی خاطر نشان کرد: متهمان پس از حضور در پلیس فتا هرگونه جرمی را انکار کردند، اما پس از مشاهده مستندات موجود در پرونده ضمن پذیرش جرم خود به کلاهبرداری از بیش از ۲۸ نفر از شهروندان به ارزش ریالی حدود ۵ میلیارد ریال اقرار کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه فروشگاه‌های معتبر در سابت Enamad.ir قابل مشاهده است، اظهار داشت:شهروندان حتما‌ای نماد موجود در سایت‌ها را بررسی کنند و مطمئن شوند که آن نماد صرفا یک عکس نیست و با کلیک بر روی آن به سایت Enamad.ir منتقل می‌شوند، همچنین از واریز هرگونه وجه تحت عنوان بیعانه و ... قبل از تحویل و تایید صحت و سقم کالا جدا خودداری کنند.

این مقام پلیسی به شهروندان توصیه کرد: این پلیس بصورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir قسمت ثبت گزارش‌های مردمی با ما درمیان بگذارند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم