بازدید 50302
دو هزار و هشتصد و نوزدهمین بسته ویژه خبری «تابناک»

پای معاون وزیر اسبق به دادگاه باز شد / خاطره سلیمی نمین از نامه محرمانه اش به محسن هاشمی / رونمایی از گزینه احتمالیِ جدید برای سخنگوییِ دولت / جوکار: برخی اصلاح طلب همچون تقی‌زاده و میرزا ملکم خان عمل می‌کنند / روایت مجید انصاری از ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز درباره FATF

در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند عضو مجمع تشخیص: بدون برجام و تصویب FATF مشکلات حل نمی‌شود / دفاع نماینده روسیه از مواضع هسته‌ای ایران در برابر توئیت یک خبرنگار / روحانی اصلاح‌طلب: در ۱۰۰ روز نمی‌تواند اتفاقی بیفتد که مردم راضی باشند / عباس عبدی: ایجاد شغل در دولت رئیسی وابسته به فروش نفت است و آن هم وابسته به برجام و ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۰۸۶۱۵۶
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۳ 06 November 2021

بسته ویژه خبری «تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیترهایی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

پای معاون وزیر اسبق به دادگاه باز شد

جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده موسوم به ثبت سفارش خودرو به ریاست قاضی صلواتی در حالی برگزار شد که متهم ردیف دوم این پرونده، مجتبی خسروتاج معاون سابق وزیر صمت در دوران وزارت نعمت زاده است.

در میان متهمان این پرونده اسامی برخی مسئولان اجرایی کشور به چشم می‌خورد که اسامی آنها به این شرح است:

متهم ردیف دوم پرونده مجتبی خسروتاج، معاون سابق وزیر صمت و رئیس سابق سازمان توسعه تجارت.

متعهم ردیف سوم علی علی آبادی فراهانی، مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت.

متهم ردیف چهارم فرزاد محمدی، معاون دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت.

متهم ردیف ششم، ولی الله افخمی، معاون وقت وزیر صمت و رئیس سابق سازمان توسعه تجارت.

 

ترک تحصیل ۹۷۰ هزار دانش‌آموز

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر آمارها نشان می‌دهد حدود ۲۱۰ هزار دانش‌آموز دوره ابتدایی و حدود ۷۶۰ هزار دانش‌آموز دوره متوسطه، تارک تحصیل داریم که این یک آسیب جدی است و باید برای آن برنامه داشته باشیم و بر آن تمرکز کنیم.

کیهان: اغلب سلبریتی‌ها، در مقابل حماسه بازداشت دزدان دریایی آمریکایی سکوت کردند

کیهان نوشت: اغلب سلبریتی‌ها، موفقیت نیروهای دفاعی کشورمان در بازداشت دزدان دریایی آمریکایی را نادیده گرفتند. این گروه که معمولا به بزرگنمایی برخی از ناکامی‌ها و اشتباهات می‌پردازند، این بار در مقابل حماسه بازداشت دزدان دریایی آمریکایی در دریای عمان به وسیله نیروهای دفاعی ایران سکوت کردند. این در حالی است که از چهره‌های مشهور هنری انتظار می‌رود که به‌ جای هزینه کردن خودشان برای جناح‌های سیاسی و دخالت در اموری که صلاحیت و تخصصی درباره آنها ندارند پرهیز کنند و در مقابل، به بزرگداشت حماسه‌ها و افتخارات ملی بپردازند؛ اما عموم سلبریتی‌ها، رفتاری معکوس را در پیش گرفته‌اند.

ماموران پلیس اهواز به اشتباه به یک زن جوان شلیک کردند

بر اثر شلیک اشتباه ماموران نیروی انتظامی اهواز به یک خودرو در روز نهم مهرماه یک زن به نام ساناز محمدیان کشته شده است. به گفته میلاد محمدیان، همسر این زن، که به همراه کودکش در خودرو بود، ماموران اعلام کرده‌اند که در تعقیب یک گروه سارقان مسلح بوده‌اند. همسر این زن فوت شده می گوید، مامور انتظامی پس از پیاده شدن از ماشین از فاصله ۷۰ تا۸۰ سانتی متری به شیشه عقب خودروی‌ شان شلیک کرد. او می گوید تیر از پشت گوش سمت چپ به سر ساناز اصابت کرده و از سمت راست سرش خارج شده بود و او بیش از سه گلوله خورده بود./ایلنا

نماینده مجلس: ۳ بیت کوین از خرداد ۱۳۹۹ در بورس تهران استخراج شده

حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی‌لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: یکی از مواردی که در بحث تحقیق و تفحص از بورس پیگیری کنیم، کشف تعدادی ماینر برای استخراج غیرمجاز رمزارز در شرکت بورس و اوراق بهادار تهران در ماه گذشته بود. کشف این ماینر موجب عصبانیت مردم شده و آن‌ها را ناامید کرده است. وی افزود: این ماینر‌ها از خرداد سال ۱۳۹۹ که بورس در بحرانی‌ترین وضعیت خود به سر می‌برد به مدت چند ماه در شرکت بورس تهران نصب شده و حدود ۳ بیت‌کوین استخراج رمزارز داشته است. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: مدیران بورس بی‌اهمیت به هدررفت اعتماد مردم به نظام به صورت غیرقانونی به فکر درآمدزایی خود بودند این در حالی است که آن‌ها توجهی به اعتماد سلب شده مردم از بورس نکردند.

عباس عبدی: ایجاد شغل در دولت رئیسی وابسته به فروش نفت است و آن هم وابسته به برجام

عباس عبدی: عملکرد این دولت در زمینه ایجاد شغل فقط از طریق گزارش‌های مرکز آمار قابلیت تایید و رد دارد؛ بنابراین، پیشاپیش گفته شود که گزارش استانداری‌ها و وزارتخانه‌ها ملاک عمل و داوری نخواهد بود. اگر دولت به ایجاد این تعداد شغل رسید بدون تردید باید آن را موفقیت بزرگی قلمداد کرد، ولی این حقیقت را فراموش نباید کرد که تامین بخشی از منابع لازم برای ایجاد این تعداد شغل، هیچ راهی جز دسترسی به منابع ارزی صادرات نفت ندارد و بدون حل مشکل برجام، ایجاد این تعداد شغل ممکن نیست. اگر واقعا می‌توانیم سالانه بیش از ۱/۲ میلیون شغل مولد و مفید بدون دسترسی به ارز‌های نفتی ایجاد کنیم، قطعا تا حالا یا حداقل در دولت قبلی اصولگرا چنین هدفی محقق شده بود. با برجام هم این تعداد شغل را نمی‌توان ایجاد کرد، چه رسد، بدون آن! تنها راه ایجاد این تعداد شغل، در غیاب منابع مالی لازم، آمارسازی روی کاغذ است.

ادعای رسانه روس: احمد مسعود روز ۱۲ آبان به مشهد سفر کرده است

خبرگزاری روسی اسپوتنیک مدعی شد، احمد مسعود با پیام امام علی رحمان، رئیس جمهور تاجیکستان در مشهد به دیدار امیر اسماعیل خان رفت. منبع خبرگزاری اسپوتنیک افغانستان از مشهد می‌گوید که روز چهارشنبه، ۱۲ آبان، احمد مسعود، فرمانده جبهه مقاومت ملی با محمد اسماعیل خان، فرمانده پیشین جهادی در مشهد دیدار کرده است. این منبع می‌افزاید که احمد مسعود در این دیدار پیام دعوت، امام علی رحمان، رئیس جمهور تاجیکستان را برای ایجاد حکومت همه شمول آورده بود. او تاکید دارد که فرمانده اسماعیل خان تاکنون به این پیام پاسخی نداده است. گفتنی است که تاکنون جبهه مقاومت ملی در این خصوص چیزی نگفته است، در حالی‌ که علی میثم نظری، سخنگوی جبهه مقاومت روز گذشته در یک گفتگوی ویژه با خبرگزاری اسپوتنیک گفته بود که آقای مسعود در داخل افغانستان حضور دارد.

انتقاد رییسی از رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن اشاره به رفع برخی محدودیت‌های کرونایی در کشور، گفت: اولویت اصلی، حفظ و صیانت از سلامت دانش‌آموزان، دانشجویان، کارگران و آحاد مردم است و حتماً باید بازگشایی‌ها همراه با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و جایگزینی روش‌های هوشمند باشد. وی با انتقاد از سست شدن رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در حمل و نقل زمینی و هوایی، گفت: نباید با پایین آمدن آمار و شاخص‌های ابتلا به کرونا، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دچار سستی شود. رئیسی با تأکید بر به روزرسانی شیوه‌نامه‌های پیشگیری از کرونا، گفت: باید وزارت بهداشت و درمان با همکاری سایر دستگاه‌ها برای به روزرسانی این شیوه‌نامه‌ها اقدام کند.

روحانی اصلاح‌طلب: در ۱۰۰ روز نمی‌تواند اتفاقی بیفتد که مردم راضی باشند

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه وعده‌های کاندیداها در انتخابات از جمله نمایندگان و روسای رئیس‌جمهور و یا سایر نامزدهای انتخابات، دیگر یک شعار بیش نیست و تحقق این وعده‌ها کار بسیار دشواری شده است.حجت‌الاسلام ناصر قوامی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره اهمیت ارائه گزارش ۱۰۰ روزه فعالیت دولت از سوی رئیس‌جمهور گفت: متاسفانه در همه دولت‌ها برخی وعده‌هایی می‌دهند و می‌خواهند کاری انجام دهند که نمی‌شود.این نماینده پیشین مجلس شورای تاکید کرد: ظرف ۱۰۰ روز نمی‌شود حرکاتی انجام داد که موجب رضایت مردم و قانع شدن آنان شود، به هیچ عنوان امکان ندارد ظرف ۱۰۰ روز بتوان کاری انجام داد. وی خاطرنشان کرد: متاسفانه وعده‌های کاندیداها در انتخابات از جمله نمایندگان و روسای رئیس‌جمهور و یا سایر نامزدهای انتخابات، دیگر یک شعار بیش نیست و تحقق این وعده‌ها کار بسیار دشواری شده است. قوامی ادامه داد: قبل از انقلاب من مسائل سیاسی را تعقیب می‌کردم؛ بگذارید مثالی برای شما بزنم زمانی که انتخابات مجلس در قزوین برگزار می‌شد، یک نماینده‌ای حرفش این بود که آب را از شاهرود به این شهر می‌آورد، در صورتی که برای این کار باید یک تونلی به طول ۲۶ کیلومتر می‌زدند که با توجه به امکانات آن موقع آسان نبود، زمانی که این آقا نماینده شد، به واسطه مشکل آب شاهرود، باغش با خشکسالی روبه رو شد. آقای نماینده به شهردار نامه زد که ۲ تا ۳ تانکر آب به ما بدهید تا باغ از خشکسالی در بیاید. شهردار هم پایین همان نامه نوشت هر موقع آب به شاهرود آمد، ما این تانکرها را به شما می‌دهیم، حرفم این است که برخی از وعده‌ها پایگاه اساسی ندارد. وی یادآور شد: انتخابات هم محل وعده‌هاست اما نباید وعده‌هایی بدهیم که نتوانیم آنها را محقق کنیم.

خاطره سلیمی نمین از نامه محرمانه اش به محسن هاشمی

عباس سلیمی نمین در یک برنامه تلویزیونی خاطره ای از نامه محرمانه اش به محسن هاشمی تعریف کرد.سلیمی نمین در برنامه دست خط گفت: ما را آقای هاشمی دعوت کرد افطار. آقای هاشمی عکس خودش را بالای سرش گذاشته بود من به عکاس کیهان گفتم که این طوری عکس بگیر که مشخصا... چون ریاست جمهوری بود و عکس خود آقای هاشمی بالای سرش بود فرستادم با یک نامه محرمانه ای به آقای محسن هاشمی که آن موقع رئیس دفتر بود که آقای محسن هاشمی این بدعت خیلی بد است که آدم ها دچار خود شیفتگی شوند و عکس خودشان را بالای سرشان بگذارند، اواخر ریاست جمهوری آقای هاشمی بود. خیلی تلخ بود برای محسن. گفتم آقا محسن اگر می آوری پایین عکس را من نمی زنم، ولی اگر نیاوری چاپ می کنم این عکس را خیلی به تلخی گفت که شما سخت می گیرید به آقای هاشمی، خواهیم دید که در آینده خواهند آمد و این کارها را می کنند. گفتم بگذارید آقای هاشمی بدعت گذار در این قضیه نشود. مجبور کردم آقای محسن هاشمی عکس را پایین بیاورد و خبر را درج نکردم و تنها روزنامه نگارم که این کار را کردم هیچ روزنامه نگاری در کشور وجود ندارد که بیاید نامه های محرمانه خودش را به شورای نگهبان، به رئیس جمهور به نخست وزیر به جاهای مختلف به معاونین رئیس جمهور نامه نگاری محرمانه داشته باشد و اگر اصلاح کردند به روزنامه نکشد. چون کشیدن مسائل به روزنامه خودش یکسری تالی فاسد دارد اگر فلانی بفهمد که معاون رئیس جمهور دارد فرصت طلبی می کند.

رونمایی از گزینه احتمالیِ جدید برای سخنگوییِ دولت

با وجود مطرح شدن برخی اسامی برای سخنگوی دولت و پس از گذشت حدود سه ماه از آغاز کار دولت سیزدهم، هنوز فردی برای سخنگویی دولت معرفی نشده است.در این مدت اسامی مختلفی برای سخنگویی دولت مطرح شده است که نمونه آخر آن سپهر خلجی است. عبدالله گنجی مدیر مسئول روزنامه جوان از احتمال انتخاب خلجی برای سخنگوی دولت خبر داده است. وی در توییتی نوشت: «اطلاع پیدا کردم برادر عزیزم آقای دکتر سپهر خلجی از سوی دولت به عنوان سخنگوی و رئیس شورای اطلاع رسانی دولت در نظر گرفته شده اند و مدت هاست مذاکره برای انتقال ایشان به دولت در حال انجام است.» گنجی در توصیف خلجی اشاره کرد که «مقبولیت در میان اهالی رسانه، خدمت گزاری طولانی در دفتر مقام معظم رهبری، تخصص و اشراف بر رسانه و سابقه علمی و عملی در این زمینه، قدرت بیان و انتقال پیام از ویژگی های ایشان است که نوید بخش اتفاق خوب در حوزه اطلاع رسانی و انسجام رسانه ای دولت که این روز ها قدری بهم ریخته و سردرگم شده است. امیدوارم اطراف موضوع با درک نیاز و ضرورت های موجود زودتر به تصمیم برسند.»این اظهارات در شرایطی مطرح شده که هنوز منابع رسمی مرتبط آن را تایید یا تکذیب نکرده‌اند.

جوکار: برخی اصلاح طلبان همچون تقی‌زاده و میرزا ملکم خان عمل می‌کنند

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس گفت: بعضی‌ها که در کشور نام اصلاح‌طلب بر خود نهاده‌اند، همچون سید حسن تقی زاده و میرزا ملکم خان عمل می‌کنند و دایم به دنبال جلب رضایت غرب هستند.محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد در مجلس با اشاره به واکنش تعدادی از اصلاح طلبان به جلوگیری سپاه از دزدی دریایی آمریکایی‌ها و در حمایت‌شان از آمریکایی‌ها در این ماجرا، گفت: ما در کشور هر ضربه‌ای که خوردیم، از وادادگی برخی‌ بوده که دایم به دنبال جلب رضایت غرب بوده‌اند.وی افزود: این آقایان در هشت سال دولت آقای روحانی نهایت همکاری و همراهی را با غرب داشتند؛ سؤال اینجاست که نتیجه این همه همراهی، کرنش و همکاری با غرب در این هشت سال جز گرانی، تورم و مشکلات مختلف به ویژه در حوزه معیشتی چه نتیجه‌ای برای ما داشته است. رئیس کمیسیون شوراهای مجلس اظهار داشت: ما در دوره قاجار سید حسن تقی‌زاده و میرزاملکم خان را داشتیم که همواره به دنبال جلب رضایت غرب بودند و امروز هم بعضی از آقایانی که نام اصلاح طلب بر خود نهاده‌اند، این مسیر را دنبال می‌کنند.جوکار خاطرنشان کرد: این آقایان باید بدانند، همان طور که تجربه سال‌های قبل نشان داده دشمنان ما و در رأس آنها آمریکا تنها زبان زور را می‌فهمند و باید با آنها با اقتدار رفتار کرد، نه از سر ضعف و ناتوانی. وی افزود: غرب و غرب‌زدگان باید بدانند که دیگر دوران ابرقدرتی آمریکا به پایان رسیده و دیگر آن دوره که این کشور با تکیه بر قدرت نظامی و اقتصادی خود به همه زور می‌گفت تمام شده است.

نشست سران قوا به میزبانی رئیسی برگزار شد

نشست هفتگی سران قوای سه‌گانه جمهوری اسلامی ایران عصر امروز شنبه به میزبانی آیت‌الله سید ابراهیم رییسی و با حضور محمدباقر قالیباف و حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی‌اژه‌ای در دفتر رییس جمهوری برگزار شد.در این جلسه مهم‌ترین مسائل کشور، به ویژه موضوعات اقتصادی و معیشت مردم مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.سران قوا تمرکز بر بهبود وضع اقتصاد کشور و حل مسائل و مشکلات معیشتی مردم را از اولویت‌های نشست سه قوه خواندند و بر لزوم همکاری هر چه بیشتر در این زمینه تاکید کردند.

دفاع نماینده روسیه از مواضع هسته‌ای ایران در برابر توئیت یک خبرنگار

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین به انتقاد یک خبرنگار از مواضع ایران در قبال ازسرگیری مذاکرات وین واکنش نشان داد. میخائیل اولیانوف در واکنش به اظهارات لارنس نورمن خبرنگار روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال که در پیامی توییتری از مواضع ایران درباره ازسرگیری مذاکرات انتقاد کرده و آن را متناقض با موضع ایران درباره احیای توافق به شکل اصلی آن دانسته بود، در صفحه توییترش نوشت: بیایید منصف باشیم. بله، ایران بیشتر و بیشتر از برجام [توافق هسته‌ای] فاصله می‌گیرد اما آمریکا نه تنها فشار حداکثری را حفظ کرده است، بلکه تحریم‌های بیشتری را هم اعمال می‌کند.اولیانوف افزود: تنها یک راه برای شکستن این دور باطل وجود دارد؛ آن هم مذاکرات وین است که باید بازگشت آمریکا و ایران به پایبندی کامل به توافق را فراهم سازد.خبرنگار وال استریت ژورنال در پیامی توییتری از مواضع ایران در قبال ازسرگیری مذاکرات برجامی، از جمله لزوم تضمین از سوی آمریکا برای عدم خروج دولت آتی این کشور از توافق،‌ لغو کلیه تحریم‌های غیرقانونی و جبران خسارات تحمیل شده بر ایران به واسطه تحریم‌ها،‌ انتقاد کرد. مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین که شش دور آن میان ایران و کشورهای عضو توافق هسته‌ای و با حضور هیات آمریکا در محل مذاکرات تا ماه ژوئن [خرداد] برگزار شده بود، پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران به تعویق افتاد.

ادعایی درباره دست رد سعید جلیلی به پیشنهاد رئیسی

عصر ما مدعی شد که رئیس جمهور جایگاه مشاورراهبردی ریاست جمهوری را برای جلیلی در نظر گفته است؛ اما او آن را نپذیرفته است. به گزارش عصرما، از وقتی سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور شد، گمانه‌زنی درباره پستی که به سعید جلیلی می‌دهد، شروع شد. بالاخره او هم از جمله رقبای انتخاباتی رئیسی بود که با انصراف خود مسیر پاستور را برایش هموارتر کرد. بعد از گذشت ماه‌ها اما دیدیم که جلیلی در هیچ یک از جایگاه‌هایی که تصور می‌شد یعنی وزارت خارجه، شورای عالی امنیت ملی و ... به کار گرفته نشد! البته که افرادی نزدیک به او از سوی رئیسی منصوب شدند و این هم بر ابهامات قضیه افزود. از یک طرف به تفکر جلیلی و چهره‌های نزدیک به او میدان داده شد و از طرف دیگر خودش بیرون گود ماند!اکنون اما آنطور که «عصر ما» مطلع شده رئیسی جایگاه مشاور راهبردی ریاست جمهوری را برای جلیلی در نظر گفته و او نپذیرفته است! جلیلی با رد کردن این پیشنهاد گفته، «من در اینجایی که هستم موثرتر بوده و هر وقت بخواهید به شما و یا هر وزیری مشاوره میدهم!»

روایت مجید انصاری از ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز درباره FATF

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز درباره FATF، گفت: یعنی وقتی ما فردا بحث FATF داریم ۱۰۰ تا ۲۰۰ تا پیامک به تمام اعضای مجمع می‌رسد که می‌گوید به خون شهدا خیانت نکنید؛ بعضی‌ها هم تهدید می‌کنند که مثلا ممکن است در خیابان حساب شما را برسیم.

عضو مجمع تشخیص: بدون برجام و تصویب FATF مشکلات حل نمی‌شود

سیدمحمد صدر سیاستمدار اصلاح‌طلب و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص آینده احتمالی اقتصاد ایران؛ بدون برجام و توافق با غرب، اظهار داشت: بدون دست‌یابی به توافق «برجام» و تصویب FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام، نمی‌توان امید داشت که مشکلات موجود اقتصادی در کشور، سر و سامان بگیرد. وی تأکید کرد: حتی گره‌های موجود در سیاست خارجی نیز با این دو موضوع مهم مرتبط است و باید دولت سید ابراهیم رئیسی به صورت جدی به این موارد فکر کند.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۶
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶۳
عکس العمل یک سلیبریتی بعد از شنیدن خبر باز گرداندن کشتی ایرانی:خنده بر سر میز ناهار با کباب بره
عکس العمل یک اصولگرا بعد از شنیدن همان خبربر سر میز ناهار:الله اکبر.بنازم به این همه شجاعت .حاجی اون کباب قرقاوول را رد کن بیاد با کمی نمک
عکس العمل یک اصلاحطلب دو آتیشه بر سر میز ناهار:آخرش سر مون به باد می دهند .اون غاز شکم پر اگه طالب ندارد رد کن بیاد اینور میز
عکس العمل یک شهروند معمولی. بر سر سفره ناهار:بابا ما گوشمون از این حرفا پره.زوتر این پوره سیب زمینی را بده بخوریم که صبح هم هیچی نخوردیم

عکس العمل یک کار گر:به درک.ما دیگه آب از سرمون گذشته.بیان بزنن هر چی هست ونیست داغون کنند.حالا چی چی داریم ناهار .هیچی
از فاصله ۷۰ تا ۸۰ سانتی متری به اشتباه به یک خانم شلیک کردن آنهم ۳ عدد؟!!!
لعنت خدا و 124 هزار پیغمبر خدا و همه ائمه هدی وهمه ی اولیا ومقربین خدا بر
چین وچینی تا صبح قیامت.
که بشریت را با ساخت ویروس کرونا قربانی اهداف پلید اقتصادی وسیاسی خود کرد.
برای شریعمتدلری نه فقر مردم ایران برایش اهمیت دارد نه مرگ مردم تنها چیزی را که برای این آقآ ارزش دارد.نابودی آمریکا و اسرائیل است این شخص فکر میکند اگر آمریکا و اسرائیل نابود شوند نفس راحت خواهند کشید و هیچ مشکلی نخواهند داشت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
بودجه مفت و
کلی امکانات برای چاپ یه روزنامه بدون مشتری
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۷
فکر نکنم‌ایشون‌چنین آرزوی قلبی داشته باشد..هر چه باشد این چاه اگه برای ملت ایران‌آب ندارد برای ایشون نان دارد
اقای عبدی بی سوداد میدونستی بیشترین درامد عربستان قطر از فروش مشتقات نفت یعنی با ساخت پتروپالایشگاه میدونستی نمیشه مشتقات تحریم کرد میدونستی ما پارسال نزدیک سی میلیارد دلار مشتقات فروختیم میدونستی شماها اندازه ... سردر نمیارید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
دوست خوبم سلام
یا شما نمیدونی سی میلیارد دلار چقدره؟ یا نمیدونی مشتقات چیه؟
راستی به کی فروختیم؟ اصلا شما درست میگی فروختیم، پولش رو چجوری گرفتیم؟
پرویز
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
پس شکر خدا ما هیچ مشکل اقتصادی و ارزی نداریم،بیخودی برنج و روغن و مرغ و لبنیات و تخم مرغ و ...دارند از سفره مردم پر می کشند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
پس چرا اینجائیم؟

پولش کو؟
ناشناس
| France |
۱۳:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
تو که هم بیسوادی و هم کوته بین
مثل آب خوردن هرچی رو بخوان تحریم میکنند و اگر اینکه چرا تحریم نکردن رو هم بهت نمیگم، برو کمی مطالعه کن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
سی میلیارد فروختیم پس چرا وضعیت اینجوریه؟
اصلاح طلبا که انقد به فساد احمدی نزاد گیر میدادن دوستاشون جمع کنند ملتی که عاشق خاتمین حالا بیان یقیه خاتمی را بگیرند
پاسخ ها
ناشناس
| Switzerland |
۰۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۷
چرا وقتی گزارش تحقیق و تفحص مجلس خوانده می شود و اسم متهمان مطرح می شود نهی می شوند ولی از جناح مقابل اشکال ندارد
ناشناس
| Japan |
۱۵:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۷
لعنت به هردوتاشون
لعنت بر هر کسی که داره با آبروی معلمان بازی میکنه ، از این مجلس و رئیسش به شدت متنفرم .و آرزوی دیدن آنها را دارم بخصوص شریعتی و نادران
شما را تهدید میکنند!!
لطفا موضع و تصمیم شما در مورد fatf بعد از تهدید را هم بیان کنید؟
خب شفافیت آرا را سریع تصویب کنید.با این اوضاع اگر اتفاقی برای همکارانتان بیافتد در خون آن شریک هستید چون تهدید کنندگان نمیدانند چه کسی رای موافق یا مخالف داده احتمالا همتون رو میفرستن اون دنیا.
آقای صدر و دوستان مرعوب وی همیشه در مقابل به اصطلاح کدخدا مواضع انفعالی و ضد منافع ملی داشته اند ...خدایا ریشه غرب گرایان ترسو و خوش باور و شرق گریان ساده لوح را از این مملکت بکن...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
تو خوبی
هر کی ناراحته جمع کنه بره همینی که هست والسلام
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۳:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
معلوم می شود
ناشناس
| France |
۱۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
چشم!!!!!
رئیس کمیسیون شوراهای مجلس جناب آقای جوکار
شما که اصلاح طلبان را ترکاندید!
دیگه دست از سرشان بردارید
به غیر از پزشکان؛ وکلا ، سر دفتر داران ، طلا فروشان ، سوپر مارکت دارن، اساتید دانشگاه ، مدیران دولتی، کارمندان تامین اجتماعی ، شرکت نفت و گاز و اب فاضلاب و کارمندان قوه قضاییه ، تمام کشور در فقر و فلاکت هستند ۹۰ درصد ثروت کشور دست ۱۰ درصد جامعه است ؟؟؟اختلاف حقوق کارمندان دولتی به ۴۵ میلیون رسیده، کارگر و معلم کشور به گدایی افتادن ، چرا کسی به فکر نیست ،
پاسخ ها
س ج
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
چون قوانین حقوق و.. رو نمایندگان مجلس هستن وماشالا اکثریت انها هیات علمی یه دانشگاهی هستن و حقوقهای خد را همجون قضات بالا میبرن
نگران نباشید تا ۵ سال آینده دانشگاه آزاد و پیام نور و سایر دانشگاه‌ها تعطیل خواهند شد ، دیگه دانشگاه تو کشور ما هیچ فایده نداره ، به غیر از دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه دولتی اون هم تو بعضی رشته ها بقیه فقط هدر رفت بیت المال هیت
به میمنت تعطیلی دو ساله دانشگاه پول خورد و خوراک دانشجویان رو دارن به اساتید میدن و حقوقهای ۶۰ میلیونی میگیرن ؟؟؟ این هست کشور داری نوین ؟؟?
شاید روایت شما رو باور نکردن که واکنشی نشون ندادن.
ادعایی درباره دست رد سعید جلیلی به پیشنهاد رئیسی!!!!
با توجه به ادعاهای آقای جلیلی در مناظره های انتخاباتی و اینکه کلی طرح و برنامه برای خوزستان دارند و حل مشکلات این استان سخت و پیچیده نیست ! جناب آقای رئیسی باید آقای جلیلی را با اختیارات ویژه بعنوان استاندار خوزستان منصوب کنند
پاسخ ها
س م
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
جلیلی زیر معاون ریس جمهوری یا ریس شورا امنیت قبول نمینه.استانداری براش افت داره
درس بخونن که چی بشه
چقدر فارغ التحصیل بیکار داریم؟
آدما درس نمی خونن که درس خونده باشن، درس می خونن که باهاش یه زندگی راحت داشته باشن
اگه با درس نشه زندگی کرد، چرا باید وقتتو تلف کنی؟!!!!
هنوز که هنوزه، مسسسسسسسسسییییولان محترم آموزش و پرورش اینو نفهمیدن!! بعد دارن برای بچه های ما برنامه ریزی می کنن.
آقای رییسی بجای پرداخت ۲۰۰ هزار تومان قیمت آب و برق وگاز و ... رو مجانی کنید به خدا ما راضی تر هستیم ،پول اب و برق و گاز و تلفن که تا سال پیش جمعا ۲۰۰ هزار میشد حالا شده ۸۰۰ هزار تومان ، ولله قسم دیونه کردین ملت رو حقوق ۵ میلیونی من تا ۱۲ ماه نرسیده ته کشیده آن هم تو شهرستان ؟؟؟؟ بابا ملت مثل شماها حقوق ۵۹ تا ۱۰۰ میلیونی نمیگیرن ؟؟؟
آقا یکی نیست به وضعیت این شرکتهای بیمه ای مکمل درمان و سقف تعهداتشان رسیدگی کند.بخدا ما موندیم هم باید پول بیمه بدیم هم هزینه های کمر شکنی که شرکتها زیر بارش نمی روند.مثل هزینه های درمان دندان که بدلایل مختلف زیر بار آن نمی روند.
پول بیت المال دست ۱۰ درصد جامعه هست به غیر چند شغل خاص بقیه در فقر و فلاکت هستند .
بیچاره کادر درمان فکر میکردن بخاطر کرونا فقط حقوق آنها یه تکونی خواهد خورد فکر نمیکردن ۶ ماه بعد بعد کارگران و معلمان در رتبه سوم فلاکت کشوری از لحاظ حقوقی قرار خواهند گرفت ؟؟؟
آقای رییسی بیش از این معلمان رو تو کشور خوار نکنید...
117 نماینده تا دولت روحانی سر کار بود دنبال بهبود وضعیت معیشت بودن ولی در دولت جدید بحث انحرافی پیش می‌کشند و ناتوانی خودشان رو به گردن دیگران می اندازن ؟؟؟
کل دنیا فاقد صلاحیت است وفقط کیهان صلاحیت وتخصص لازم برای اظهار نظر در همه ی زمینه ها دارد!!!!!!!!
توصیه به سلبریتی ها! صبح به صبح از روزنامه کیهان دستور وظایف ان روز را بگیرید و بر طبق ان عمل کنید.
روزنامه خراسان نوشته بود قبض های برق نجومی تر ازگذشته درراه است اگر این موضوع حقیقت داشته باشد باید گفت متاسفم برای این دولت با آن وعده ها...
اعضای مجمع را تهدید می کنند؟ اینها چه کسانی هستند؟ ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۷
گروه لیان شانپو
چرا این همه معاون متخلف و خطا کار داریم !!!؟؟؟
رئیس جمهور حتی ادارات دولتی خودش را هم‌ نمینونه مجبور کنه پروتکلها را رعایت کنن؟ اونوقت برای بقیه نسخه میپیچه ؟
مشكل اينه كه بعضي ها اون پشت مشتا قدرتشون بيشتر هست
این روزنامه کیهان برای عالم وآدم تعین تکلیف میکند .
من خانه تکانی دارم به روزنامه کیهان احتیاج دارم هر جند کیفیت نداره
پاسخ ها
س ج
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
احسنت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
کیهان تموم شده ولی نمونش داریم
اسمش شرق از کیهان هم بهتر جواب میده.
سلام
عدم پرداخت مطالبات حقوقی ماهیانه بازنشستگان بهداشت
با صلوات بر محمد وآل محمد (ص) وگرامیداشت یاد امام وشهدا و آرزوی ودعا برای طول عمر مقام معظم رهبری و توفیق موفقیت برای شما دلسوزان به اطلاع میرساند پرداخت مطالبات حقوقی ماهیانه بازنشستگان بهداشت از سوی وزیر محترم بهداشت ووزیر محترم کار و تعاون ورفاه ورییس محترم برنامه و بودجه و رییس محترم صندوق بازنشستگی مورد توجه والویت قرار نگرفته است لذا این موضوع باعث کوچک شدن سفره زندگی شان شده وپیش فرزندان وهمسر شرمنده هستند وبه ناچار برای گذران زندگی ماهیانه باید از مردم قرض بگیرند.لذا با پیگیری مستمر قولشان به عمل با توجه به قانون تبدیل نشده است وما هر روز نگران هستیم که چرا آنان به قانون عمل نمیکنند.
با همکاری شما شاید نحوه عملکرد خودشان را در اختلال عدم پرداخت مطالبات حقوقی ماهیانه بازنشستگان وزارت بهداشت ببینند وبرای اقدام قانونی عمل نمایند
موفق باشید.
سلیمی نمین اگر نیت خیر داشتی و راستگو هستی چرا الان این موضوع را مطرح کردی؟؟
روایت مجید انصاری از ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز درباره FATF

خوب قابل پیگیری است.
گروهی منافع بسیار زیادی در این وضعیت تحریم دارند. کاسبان تحریم.
تحدید به ترور میکنند! مگر ما تروریست داریم؟
شاید FATF شاید نقش کاتالیزر را بازی کند ولی تنها ترین راه حل نیست
وقتی آمریکا و اروپا سر یک موضوع بسیار بدیهی و ساده بدترین تحریم ها را در دوران کرونا به ایران تحمیل کرده اند FATF آنها چه بدرد ما می خورد. افلا تعقلون
پاسخ ها
س م
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
حتما خودت هم یکی از کاسبان تحریم هستی.یه ذره فکر کن یادت میاد
ناشناس
| Canada |
۱۴:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
تنها راه نجات کشور دوستی و مدارا با دنیا است، با هیچ کشوری نباید قهر بود. امریکاچه اشکالی دارد که اجازه مذاکره مستقیم با آنها داده نمی شود...
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
خدا عقلت بده
هرچند به شخصیت ملکم خان انتقاداتی وارد است اما کتاب تنظیمات او و خاطرات تقی زاده را بخوانید تا بدانید اندیشه پیشرفت و حاکمیت قانون را چطور در جامعه سنت زده و خفته ایران طرح کردند.
اصلاح طلبا چشماشونو. باز کنند ببینند آمریکا با اشغال عراق ۲۰. ساله ایجاد ناامنی کرده و سفارت آمریکا در عراق شده پایگاه نظامی و امروز هم که قصد ترور نخست وزیر عراق رو داشتند اینهمه. جنایت آمریکا و غرب برای شمادرس. عبرت نشد ؟ ...
آقای صاحب امتیاز حالا دیگر شما هم شریکید.خط فقر۱۲میلیون.حقوق زیر۴میلیون.کارخانه دار جنس گران کند حقوق نیرو را نه.عشق علی به این حکم نمی‌کند!
آقای جوکار، نمی داند که میرزا ملکم و تقی زاده دنبال چه بودند و بعلاوه اصلاحطلبان را به نهایت همکاری با غرب متهم کرده است و معلوم شد که مفهوم همکاری را هم نمی داند. همکاران غرب همانها هستند که به اسرائیل گرا دادند تا اینهمه ضربه به سیستم هسته ای ایران بزند. واقعا آدم از شنیدن چنین اظهاراتی دلش به درد می آید.
ممکنه تهدید کنندگان به FATF کسایی باشند که دارن از این اوضاع سود خوبی بدست میارند و ناراحتی برای خون شهدا روبعنوان پوششی برای اهداف شخصی خودشون بکار میبرند
برای شریعمتدلری نه فقر مردم ایران برایش اهمیت دارد نه مرگ مردم تنها چیزی را که برای این آقآ ارزش دارد.نابودی آمریکا و اسرائیل است این شخص فکر میکند اگر آمریکا و اسرائیل نابود شوند نفس راحت خواهند کشید و هیچ مشکلی نخواهند داشت
این سیاست باعث شده آمریکا میلیارد ها دلار اسلحه در منطقه بفروشد و‌اسرائیل و‌اعراب با هم دوست و متحد شوند، فردا روزی هم فلسطینی ها و اسرائیل هم دوست می‌شوند ایران‌می ماند و بدون یک‌کشور دوست در جهان.
سکوت‌روزنامه‌کیهان‌هم‌درباره‌صدور‌احکام‌برای‌بازنشستگان.پرستار.که.اول‌شهریور‌صادر‌شد‌وبه‌علت‌عدم‌تامین‌اعتبار‌مالی‌اجرایی‌نشد‌سکوت‌کرد‌درهر‌صورت‌حرف‌درباره‌حقوق‌مدافعان‌سلامت‌امرور‌ومدافعان‌دوران‌دفاع‌مقدس‌برای‌کیهان‌مهم‌نیست
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی