بازدید 6352
۱

قاتل مرد کارخانه دار در انتظار مجازات

کد خبر: ۱۰۸۵۱۵۴
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۳ 31 October 2021

مرد معتاد که صاحب یک کارخانه را به‌قتل رسانده بود در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه می‌شود.

به ‌گزارش ایران، حدود یک سال قبل زنی جوان در تماس با پلیس از قتل مرد همسایه‌اش خبر داد و گفت: من در آپارتمانی زندگی می‌کنم که همه ساکنان آن از اقلیت‌های مذهبی هستند در طبقه دوم مرد ۸۰ ساله‌ای زندگی می‌کند که چند روزی بود از او خبری نداشتیم. من که نگران او شده بودم همسایه‌ها را خبر کردم و با هم در را باز کردیم و با جسد وی روبه‌رو شدیم.

با حضور تیم جنایی در محل حادثه و در تحقیقات بیشتر مشخص شد مقتول صاحب یک کارخانه بوده و به تنهایی در خانه‌اش در شمال تهران زندگی می‌کرد که به طرز مرموزی کشته شده بود.

مأموران پلیس در نخستین گام به پرس و جو از همسایه‌ها پرداختند. یکی از همسایه‌ها به مأموران گفت: ساعتی قبل از پیدا شدن جسد پسر جوانی را دیدم که از خانه او خارج شد.

با این سرنخ مأموران متهم ۳۵ ساله را که به شیشه معتاد بود ردیابی و بازداشت کردند.

وی در بازجویی‌ها لب به اعتراف گشود و به قتل مرد کارخانه‌دار اعتراف کرد و گفت: مقتول دوست پدرم بود می‌دانستم وضع مالی خوبی دارد. یک روز به بهانه میهمانی به خانه او رفتم. گمان می‌کردم در خانه‌اش پول و طلاهای زیادی دارد. در حال گشتن خانه‌اش بودم که مرا دید و اعتراض کرد من با او درگیر شدم و او را کشتم. اما نتوانستم هیچ پول و طلایی پیدا کنم و به ناچار دست خالی از خانه‌اش رفتم.

در شاخه دیگری از تحقیقات مأموران موفق شدند اثر انگشت متهم را روی وسایل مقتول پیدا کنند. هرچند متهم مدعی شده بود مقتول را فقط هل داده و این هل دادن باعث مرگش شده است اما بررسی‌های انجام شده در خانه مقتول و همچنین بررسی پیکر او نشان داد قتل در پی یک درگیری اتفاق افتاده و مقتول خفه شده است. از سوی دیگر اولیای دم مقتول با مراجعه به دادسرا به متهم رضایت دادند.

به این ترتیب پرونده متهم برای رسیدگی از جنبه عمومی جرم به شعبه ۱۱ دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا محاکمه شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
یکی از مشکلاتی که در حال حاضر در قانون وجود دارد این است که قتل غیر مسلمان توسط مسلمان قصاص ندارد و این باعث کاهش امنیت اقلیت های مذهبی در ایران شده است. بنده خواهشمندم مسئولان این قانون تبعیض آمیز را تغییر دهند تا امنیت جانی اقلیت ها بیشتر حفظ شود.
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی