بازدید 26599
بیشترین جست و جو‌های ایرانیان در گوگل در ۴۸ ساعت گذشته

مقدس اردبیلی کیست و چرا ترند گوگل شد؟ / سیلی، استاندار آذربایجان شرقی را ترند کرد/ هادی چوپان هنوز در صدر جست و جو‌های مردمی قرار دارد/ توجه دوباره کاربران به نجمه جودکی و سحر جعفری جوزانی

در بازه زمانی مورد اشاره مفاهیم و عباراتی، چون «سحر جعفری جوزانی»، «مقدس اردبیلی»، «استاندار آذربایجان شرقی»، «چه کسی به استاندار سیلی زد؟»، «هادی چوپان»، «روز میلاد پیامبر (ص) از دیدگاه اهل سنت»، «محمدرضا فرزین»، «نجمه جودکی» و... از مهم‌ترین موضوعاتی بود که کاربران ایرانی در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد آن‌ها بودند.
کد خبر: ۱۰۸۳۸۹۱
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰ 25 October 2021

جست و جوی ایرانیان در مورد نام و نشان دیوید تیلور آمریکایی/درگذشت فتحعلی اویسی مورد توجه کاربران ایرانی در گوگل/ قضای نماز آیات قضا؛ پرسش شهروندان ایرانی پس از زلزله چلگرد

روزانه عبارت و مفاهیم متعدد و صد البته متفاوتی از سوی کاربران فضای مجازی در شبکه‌های اجتماعی و موتور‌های جستجوگر جست و جو می‌شود؛ مفاهیمی که بعضاً با تحولات خبری در جریان ارتباط تنگاتنگی دارند و کاربران به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد آن‌ها هستند. در بسته خبری پیش روی به مهم‌ترین مفاهیم جست و جو شده و بیان دیگر ترند‌های گوگل در چهل و هشت ساعت اخیر اشاره شده است.

به گزارش «تابناک»، در بازه زمانی مورد اشاره مفاهیم و عباراتی، چون «سحر جعفری جوزانی»، «مقدس اردبیلی»، «استاندار آذربایجان شرقی»، «چه کسی به استاندار سیلی زد؟»، «هادی چوپان»، «روز میلاد پیامبر (ص) از دیدگاه اهل سنت»، «محمدرضا فرزین»، «نجمه جودکی» و... از مهم‌ترین موضوعاتی بود که کاربران ایرانی در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد آن‌ها بودند.

سحر جعفری جوزانی

سحر جعفری جوزانی، دختر مسعود جعفری، یکی از بازیگران سینما و تلویزیون ایران است که ماجرای فلج شدن فک پایین او اخیراً جنجال زیادی در فضای مجازی و رسانه ها به راه انداخت.

چند هفته پیش بود که او و پدرش با رسانه ای کردن ماجرای مراجعه او به دندانپزشک و فلج شدن فک بخاطر درمان نادرست را رسانه ای کردند.

اظهارات کارگردان معروف درباره فلج شدن فک دخترش - تابناک | TABNAK

به تازگی سحر جعفری رو به روی دوربین ایستاد و برای افکار عمومی توضیح داد که به واسطه پیگیری و درمان مشکل فلج شدن فکش حلش شده و اکنون سلامتی اش را دوباره به دست آورده است. همین مساله حالا او را به یکی از ترندهای گوگل تبدیل کرده است.

بیشتر بخوانید

مقدس اردبیلی

احمد بن محمد اردبیلی نجفی، معروف به مقدس اردبیلی یا محقق اردبیلی، عالم و فقیه شیعه امامیه در قرن دهم هجری است. او در محلهٔ نیار شهر اردبیل به دنیا آمد و از شاگردان جلال‌الدین دوانی بود.

مقدس اردبیلی کیست و چرا ترند گوگل شد؟ / سیلی، استاندار آذربایجان شرقی را ترند کرد/ هادی چوپان هنوز در صدر جست و جو‌های مردمی قرار دارد/ توجه دوباره کاربران به نجمه جودکی و سحر جعفری جوزانی

مقدس اردبیلی فراگیری علوم دینی را از دوران کودکی آغاز کرد و پس از گذراندن دروس مقدماتی، به نجف رفت و علوم نقلی و فقه را از سید علی صائغ فرا گرفت. پس از مدتی، به شیراز مهاجرت کرد و نزد جمال‌الدین محمود به تحصیل علوم عقلی مشغول شد. وی در زهد و تقوا به درجه‌ای رسید که به «مقدس» شهرت یافت و در تحقیق و ژرف‌نگری علمی به اندازه‌ای تبحر داشت که به «محقق» معروف شد.

اخیراً سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان در سفر به اردبیل و در سخنرانی خود ضمن اشاره به این دانشمند بزرگ همچنین به فرد دیگری به نام محقق اردبیلی نیز اشاره کرد که با حواشی فراوانی همراه شد.

برخی عقیده دارند مقدس اردبیلی و محقق اردبیلی یکی هستند و رئیس جمهور در این رابطه دچار خطا شده و برخی عقیده دارند رئیس جمهور دچار خطا نشده و ایشان به درستی به دو شخصیت علمی و تاریخی اردبیل اشاره کرده است.

بیشتر بخوانید

استاندار آذربایجان شرقی

سردار عابدین خرم یا زین العابدین رضوی خرم- نام استاندار جدید آذربایجان شرقی است که پیشتر فرمانده سپاه عاشورای این استان و نیز از رزمندگان دفاع مقدس و از مدافعان حرم است.

محکومیت هتک حرمت در مراسم معارفه استاندار - تابناک | TABNAK

عابدین خرم که ماه ها اسیر تروریست ها در کشور سوریه بود، به تازگی به عنوان استاندار آذربایجان شرقی منصوب شده است.

در مراسم تکریم و معارفه وی، فردی با رساندن خود به جایگاه سخنرانی به استاندار سیلی زد که این اتفاق خیلی زود تیتر یک رسانه های داخلی و خارجی شد و به ترند گوگل تبدیل گشت و در ادامه عبارت استاندار آذربایجان شرقی را نیز ترند کرد.

چه کسی به استاندار سیلی زد؟

پس از اتفاق ناگواری که در مراسم تکریم و معارفه استاندار آذربایجان شرقی رخ داد، برای بسیاری این سوال پیش آمد که فرد ضارب چه کسی بود و نیت او چه بود؟

عابدین خرم - استاندار در رابطه با این سوال به رسانه ملی گفت، فرد ضارب را نمی شناسد و او را بخشیده است. او همچنین گفت دلیل اقدام ضارب این بود که روز قبل اتفاق، همسر او توسط یک آقا واکسن کرونا دریافت کرده است.

در مورد کیستی ضارب برخی رسانه ها نوشتند: کسی که به خرم، فرمانده پیشین سپاه و استاندار جدید آذربایجان شرقی، سیلی زد، "علیزاده" نام دارد و از «پرسنل نیروهای مسلح» است.

ببینید

هادی چوپان

هادی چوپان، قهرمان پرورش اندام ایرانی است که اخیراً و در مسابقات جهانی امسال، مقام سوم مستر المپیا ۲۰۲۱ را کسب کرد.

در مورد هادی چوپان در ویکی تابناک بیشتر بخوانید

به تازگی در استان فارس استقبال باشکوهی از او شد که دوباره نام او را به ترند گوگل تبدیل کرد.

بیشتر بخوانید

روز میلاد پیامبر (ص) از دیدگاه اهل سنت

در رابطه با روز میلاد رسول اکرم ص میان اهل تسنن و اهل تشیع اختلاف نظر است. اهل تسنن 12 ربیع الاول را روز میلاد رسول مهربانی ها و اهل تشیع 17 ربیع الاول را روز تولد ایشان می دانند.

این موضوع و این اختلاف نظر حالا به ترند گوگل تبدیل شده است.

توضیح بیشتر اینکه از 12 ربیع الاول تا 17 ربیع الاول به عنوان هفته وحدت در نظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید

محمدرضا فرزین

محمدرضا فرزین متولد ۱۳۴۴، اقتصاددان ایرانی و دانشیار دانشگاه علامه طباطبایی است. او  پیشتر مدیرعامل بانک کارآفرین بود و‌ در یکم آبان ۱۴۰۰ به عنوان مدیر عامل بانک ملی ایران منصوب شد. همین انتصاب نام او را به یکی از ترندهای گوگل تبدیل کرد.

چهار گزینه برای ریاست ساختمان شیشه‌ای میرداماد؛ رئیس کل بانک مرکزی از  دانشگاه امام صادق می‌آید؟ - تابناک | TABNAK

 او در دولت احمدی‌نژاد، مدتی معاون اقتصادی وزارت اقتصاد و مدیرعامل صندوق توسعه ملی و در دولت دهم نیز دبیر ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها بود. وی همچنین یکی از گزینه های تصدی وزارت اقتصاد در دولت رئیسی بود که برنامه اقتصادی دولت رئیسی را نیز پیش از انتخابات تهیه و تنظیم کرده بود.

بیشتر بخوانید

نجمه جودکی چرا خداحافظی کرد؟

نجمه جودکی یکی از مجریان سابق رسانه ملی است که اخیراً تصاویری از خود خارج از چارچوب متعارف صدا و سیما در شبکه های اجتماعی منتشر می کند.

جهان در شوک؛ طالبان افغانستان را تصرف کرد/ کاربران در پی لیست مشاغل مجاز به فعالیت در تعطیلات سراسری/ نگرانی جدید؛ شیوع قارچ سیاه بین بیماران کرونایی/ قاسم جعفری کیست و چرا ترند گوگل شده است؟

او چندماه پیش از رسانه ملی جدا شد و حالا زندگی متفاوتی را در پیش گرفته است.

تغییر و تحول ناگهانی و سبک زندگی جدید و متفاوت این مجری سابق حالا برای برخی جذاب بوده و او را به یکی از ترندهای گوگل تبدیل کرده است.

در مورد چرایی خداحافظی از صدا و سیما جودکی خود اظهارنظر مشخصی نکرده است، اما به نظر می رسد همین تغییر و تحولات عامل اخراج او از رسانه ملی بوده باشد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۲۵
انتشار یافته: ۱۶
از نظر آقای رییسی فقط سپاه افراد شایسته دارد و متخصصین و تحصیلکردگان و نیروهای با تجربه در رشته های مختلف دارای شایستگی نیستند. اینکه آقای خرم فرمانده سپاه بوده و مدتی در سوریه اسیر بوده چه دخلی به استانداری و حل مشکلات مردم استان دارد؟؟؟؟ حضرت علی دقیقا به همین دلیل کمیل بن زیاد یکی از یاران شاخص و مؤمن خود را از حکومت یک شهر برکنار کردند، چرا که به زعم ایشان کمیل مرد نماز و دعای شب بود اما مردم دار نبود و نمیتوانست کار مردم را راه بیاندازد.
وقتی زندگی افراد با تظاهر عجین است همین میشود.
خب همین متن شما میگه محقق و مقدس اردبیلی یه نفر بودن ! شما حداقل می نوشتی اونهایی که می گن دو نفرن ، اون یکی رو میگن کیه ؟!
از این به بعد هر کسی با خانمش مشکل داشت بیاد سیلی بزنه تو گوش فرماندار
اخه این چه استدلالی بود
چرا اصل موضوع را به مردم نمی گویید
پاسخ ها
عبدالهی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
استاندار شخصیتی حقوقی داشته و نماینده دولت محسوب میشود. نه شخص حقیقی . اگر کسی با شخص وی مشکل داشته میبایست بیرون یا جلوی منزلش با وی تسویه حساب میکرد نه در ملاء عام و یک جلسه رسمی. توهین به وی توهین به نظام محسوب میشود. لذا مدعی العموم باید وارد شود و خاطی را به اشد مجازات محکوم کند تا عبرتی برای دیگران باشد.
هادی چوپان مواظب حرف زدنت در مورد ملت ترک باش.
این استاندار اگر اسیر بود چرا اینقدر توپول موپول برگشت؟ اسیر یعنی شهید حججی که با سالارش و مانند اومحشور شد. حالا هرکس رفته سوریه کارپرداز بوده یا هرچیز دیگر متوقع پست شده .
پاسخ ها
همایون سلحشور
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
میدونی الان چند ساله از آزادیش گذشته؟
پس سیلی خیلی هم بد نشده براش !!!!! ؟
بحث های تاریخی مربوط به مقدس یا محقق اردبیلی در پایه هفتم تدریس خواهد شد. زیاد سخت نگیرید.
برخی عقیده دارند رئیس جمهور دچار خطا نشده و ایشان به درستی به دو شخصیت علمی و تاریخی اردبیل اشاره کرده است.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
تابناک جان لطفاً از این برخی ها بخواهید تاریخچه و سوابق شخصیت دوم را برای ملت روشن کنند که بتوانیم به اضافه شدن یکنفر عالم دیگر به آسمان علم و ادب و فقاهت ایران افتخار کنیم !
پاسخ ها
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
حالا این عالمان برای مردم چه خدمتی کردن؟
لطفا روشن بفرمایید: آقای علیزاده پرسنل نیروی سپاه است...
آقای تابناک اولا رئیس جمهور بی نهایت بی سواد است و همه هم می دانند که محقق اردبیلی و مقدس اردبیلی یکی هست و لازم نیست شما ماست مالی کنی .ثانیا زین العابدین خرم خیلی اشتباه کرده که گفته ضارب را نمی شناخته هم او ضارب را میشناخته و هم ضارب این را و هنوز اون حساب ۶۷ هزار میلیاری زنش را همه به یاد دارند
همین چند وقت پیش اگه یادتون باشه،رییس جمهور داشتیم که تاریخ و جغرافیا و اخلاق و دین و اقتصاد رو رسماً تحریف می کرد...حالا خیلی سخت نگیرید ...خیلی هم بد نشد....وگرنه ما مردم نه محقق می‌شناختیم نه مدرس...بعضی آدما حتی اشتباهاتشان هم مایه خیر و برکته،سرانه مطالعتمون بالا رفت،
مقدس اردبیلی از اول هم مقدس اردبیلی تابحال هم مقدس اردبیلی خواهند ماند به اعتقاد عموم استان اردبیل چون بعداز ائمه اطهار علیه اسلام فرد مقدس روی زمین مقدس اردبیلی میباشد. بعداز انقلاب با مطالعه کتابهای ایشان در سطح بالا لقب محقق اردبیلی داده اند
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # موشک هایپرسونیک فتاح # فیروز نادری # کارمزد تراکنش بانکی
آخرین اخبار
وب گردی