بازدید 5234
۶

کودکان ناقل نوع عفونی‌تر کروناویروس هستند

مطالعات نشان می‌دهد از نوزادان تازه متولد شده تا نوجوانان مبتلا به کووید۱۹ می توانند ناقل میزان بالایی از ویروس باشند و حتی در صورت عدم وجود علائم، آن را به دیگران منتقل کنند.
کد خبر: ۱۰۸۲۳۰۷
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۴ 16 October 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از هلث دی نیوز، این نتیجه‌گیری از مطالعه بر روی ۱۱۰ نفر در رده سنی ۲ هفته تا ۲۱ سال که تست کروناویروس‌شان مثبت بود، حاصل شد.

محققان دریافتند که نوزادان، کودکان و نوجوانان به یک اندازه قادر به حمل میزان بالای ویروس زنده هستند و ویروس کووید را در ترشحات تنفسی خود تکثیر می‌کنند.

دکتر «لائل یونکر»، متخصص ریه کودکان در بیمارستان عمومی ماساچوست، می‌گوید: «این سوال مطرح است که آیا بار ویروسی بالا در کودکان با ویروس زنده ارتباط دارد یا خیر. ما توانستیم یک پاسخ قطعی ارائه دهیم که این بارهای ویروسی زیاد، عفونی هستند.»

اینکه اکثر بچه‌ها هیچ علامتی ندارند یا فقط علائم خفیف دارند، این تصور اشتباه را ایجاد می‌کند که کمتر بیماری شأن عفونی است. با این حال، این مطالعه نشان داد که بار ویروسی جوانان در اوایل بیماری بیشترین بوده و هیچ تفاوتی با بزرگسالان نداشتند.

یونکر گفت: «یافته‌های این مطالعه نشان می‌دهد که ماسک زدن و سایر اقدامات بهداشت عمومی برای همه از جمله کودکان، نوجوانان و بزرگسالان لازم است تا ما را از این پاندمی خارج کند.»

بار ویروسی حمل شده توسط کودکان هیچ ارتباطی با شدت بیماری آنها ندارد، اما محققان در مورد اطرافیان این کودکان ابراز نگرانی می‌کنند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶
پس به خاطر همینه که میخان مدارس رو بازگشائی کنند؟؟؟؟!!!!
پس زودتر مدارس رو باز کنید
یادمه بچه ام رو هر وقت به کودگستان می فرستادم دو هفته هم مریض میشد ، ایا کسی تحمل اینکه 5 ساعت ماسکو رو صورتش نگه داره داره؟
مهد کودک ها که باز هستند دورکاری مادران هم که لغو شده
متاسفانه وزارت علوم اصرار به بازگشایی حضوری کلاسها دارد، در حالی که واکسیناسیون دانشجویان از اواسط شهریور شروع شده و بسیاری از افراد از واکسن آسترازنکا استفاده کرده اند و دوز دوم این واکسن سه ماه بعد، یعنی اواسط آذر است و از طرفی ایمنی هم دو هفته بعد، یعنی اواخر آذر ایجاد میشود. از طرفی طبق گزارش های رسمی وزارت بهداشت، برخی از افراد با وجود تزریق دو دوز از واکسن از خانواده سینوفارم هم فوت کرده اندبا توجه به عدم ایجاد ایمنی کافی توسط واکسن های خانواده سینوفارم و از طرفی در راه بودن کرونای لامبدا این کار جان بسیاری از افراد را به خطر می اندازد. طبق گزارش پرو، سینوفارم 90 درصد خطر مرگ در برابر کرونای لامبدا را کاهش میدهد در حالی که بدون واکسن هم انسان 80 درصد امینی در برابر کرونای لامبدا دارد. همچنین به دلیل سرد شدن هوا، امکان سرماخوردگی و در نتیجه تضعیف سیستم ایمنی وجود دارد که خود باعث کاهش اثر واکسن میشود. ل چه خوب است اگر این نیمسال فقط امتحانات حضوری شود.
خب خودت بشین خونه بچه ات را هم نگه دار تو خونه
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی