بازدید 22453
رشد ۲۰ درصدی ابتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته

تغییر ناگهانی کرونا در ایران

تغییر معنادار آمار‌ها که از اوایل هفته آغاز شده است نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته رشد ۲۰ درصدی نرخ ابتلا و ۱۳.۵ درصدی موارد بستری مهر تأییدی در این زمینه است که احتمال آغاز پیک ششم قوت گرفته است.
کد خبر: ۱۰۸۱۶۵۷
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۵ 12 October 2021
 
به گزارش تابناک به نقل از  تسنیم، تغییر ناگهانی روند همه‌گیری در ۲۴ ساعت گذشته احتمال آغاز پیک ششم را تقویت کرد و کارشناسان معتقدند عادی‌انگاری ایجادشده در جامعه در واقع دمیدن به آتش زیر خاکستر باقی‌مانده از پیک پنجم است.

درحالی برای دومین روز متوالی روند صعودی آمار‌های کرونایی ادامه داشت که کارشناسان معتقدند این صدای پای پیک ششم است که رفته رفته واضح‌تر به گوش می‌رسد.

در این زمینه تغییر معنادار آمار‌ها که از اوایل هفته آغاز شده است نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته رشد ۲۰ درصدی نرخ ابتلا و ۱۳.۵ درصدی موارد بستری مهر تأییدی در این زمینه است که احتمال آغاز پیک ششم قوت گرفته است و احتمالاً در روز‌های آینده باید رسماً منتظر پیک ششم کرونا در ایران باشیم.

به‌گفته کارشناسان اگرچه در این پیک به‌دلیل افزایش قابل توجه سطح واکسیناسیون مدیریت شرایط کم‌هزینه‌تر از گذشته خواهد بود، اما عادی‌انگاری هموطنان می‌تواند مشکلی در این زمینه ایجاد کند که نباید نسبت به آن بی‌تفاوت باشیم.

کارشناسان بهداشت و درمان با اشاره به آمار‌های روز گذشته می‌گویند: نرخ ابتلا در نوزدهمین روز مهر ۱۴۰۰ نشان می‌دهد که بیش از ۹ نفر در هر دقیقه به ویروس منحوس مبتلا می‌شوند و از این تعداد ۱.۳ نفر نیز در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

این گروه تأکید می‌کنند این واقعیت آماری کاملاً واضح و شفاف نشان می‌دهد که همان‌طور که مسئولان وزارت بهداشت قبلاً اشاره کرده‌اند احتمال آغاز پیک ششم در هفته اول آبان ۱۴۰۰ رفته رفته درحال رسیدن به واقعیت است.

به‌گفته کارشناسان بهداشت و درمان درصورتی که روند صعودی نرخ ابتلا و البته موارد بستری در مراکز درمانی این هفته ادامه‌دار باشد زنجیره بستری در بخش مراقبت‌های ویژه و البته فوتی‌ها نیز دوباره تشکیل می‌شود و روند افزایشی موارد فوت براثر بیماری کرونا آغاز می‌شود.

ازاین‌رو کارشناسان تأکید می‌کنند برای جلوگیری از شکل‌گرفتن این چرخه بهترین راهکار همکاری و همراهی حداکثری هموطنان با سیاست‌های وزارت بهداشت در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مشارکت در واکسیناسیون عمومی است.

جواد آقازاده با اشاره به اینکه در شبانه‌روز گذشته ۶۰ نفر زیر دستگاه تنفس مصنوعی یعنی ونتیلاتور قرار گرفتند اظهار داشت: همچنین یک هزار و ۵۵۰ نفر از بابت سندروم حاد تنفسی در بیمارستان بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: در شبانه روز گذشته ۷۴۳ بیمار مشکوک و ۳۰۲ نفر بستری در بخش آی‌سی یو بستری شدند.

وی با اشاره به اینکه در شبانه روز ۹۱۹ نفر در استان به کروناویروس مبتلا شدند بیان کرد: تاکنون شمار مبتلایان به ۲۸۸ هزار و ۷۰ نفر رسیده است.

آقازاده به تعداد ۱۸ نفر فوتی نیز در طی شبانه روز گذشته اشاره کرد و گفت: متاسفانه کرونا تاکنون جان ۶ هزار و ۵۳۷ نفر را گرفته است.

وی به واکسیناسیون ۶۵ هزار و ۲۱۶ نفر دیگر اشاره کرد و افزود: تاکنون در آذربایجان‌غربی تعداد دو میلیون و ۴۲۹ هزار و ۸۳۹ نفر واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

استان اصفهان/ ۹۵۵ مورد ابتلای جدید ثبت شد

براساس آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد کل موارد نمونه‌گیری شده ویروس کرونا در استان ۲۸۵۵ نفر بودند که ۹۵۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان اصفهان به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل شناسایی شدند.

از این تعداد بیمار جدید مبتلا به کرونای شناسایی شده ۳۳۰ نفر در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری شدند همچنین طی این مدت ۳۸۱ بیمار بهبود یافته از مراکز درمانی ترخیص شدند.

در حال حاضر ۱۸۰۱ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اصفهان به جز کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، که از این تعداد ۳۰۱ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

آمار مرگ و میر بیماران مشکوک به کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر در استان اصفهان ۲۲ نفر اعلام شده که از این تعداد ۱۵ نفر فوت شده کرونا مثبت قطعی بوده است.

در همین حال رئیس مرکز بهداشت شماره دو اصفهان گفت: ایجاد پایگاه‌های واکسیناسیون سیار در مناطق پر تردد و حاشیه‌ای اصفهان از هفته گذشته شروع به کار کرده و در هفته جاری در شهرک شهید کشوری و خیابان چهارباغ عباسی اصفهان مستقر هستند.

منصوره ابوفاضلی در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی پیرامون نحوه اجرای واکسیناسیون سیار اظهار داشت: باتوجه به تسریع در واکسیناسیون مردم کشور، به علت دسترسی نداشتن بعضی از شهروندان به مراکز ثابت واکسیناسیون، تصمیم به ایجاد مراکز واکسن سیار در شهر اصفهان بخصوص در مناطق حاشیه‌ای و همچنین مناطق پرتردد گرفته شد.

وی پیرامون جزئیات واکسیناسیون سیار افزود: در مرکز بهداشت شماره دو اصفهان دو پایگاه راه‌اندازی شده که از هفته گذشته شروع به کار کرده است و برای ایجاد این پایگاه‌ها از دو دستگاه اتوبوس استفاده شده که در مناطق مختلف چند روز مستقر می‌شوند و واکسیناسیون افراد انجام می‌شود.

رئیس مرکز بهداشت شماره دو اصفهان با اشاره به مناطقی که پایگاه سیار واکسیناسیون در آن‌ها قرار دارد، گفت: باتوجه به سیار بودن پایگاه‌ها، به مناطق مختلفی رفته و هفته گذشته یکی از دستگاه‌های اتوبوس در میدان جمهوری و دیگری نیز در میدان امام حسین (ع) ابتدای خیابان چهارباغ عباسی مستقر بوده است.

ابوفاضلی ادامه داد: در هفته کنونی از شنبه ۱۷ مهرماه یکی از دستگاه‌های اتوبوس به منظور واکسیناسیون سیار در شهرک شهید کشوری واقع شده و دیگری همچنان در خیابان چهارباغ عباسی مستقرشده و بعد از حدود سه روز واقع شدن در شهرک شهید کشوری به محله قائمیه و اصفهانک و مناطق حاشیه‌ای خیابان امام خمینی منتقل می‌شوند و استقبال مردم در این پایگاه‌های سیار بسیار خوب بوده است.

استان البرز/ ۱۵ فوتی در ۲۴ ساعت گذشته

مهرداد بابایی در مورد آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان البرز، اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۲ بیمار با علائم کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری شدند.

وی افزود: مجموع کل موارد بستری شامل قطعی، محتمل و مشکوک از ابتدای شیوع کرونا تا امروز در استان البرز ۷۳ هزار و ۸۷۴ نفر بوده است.

سخنگوی ستاد کرونای استان البرز با بیان اینکه در حال حاضر تعداد ۶۴۶ نفر شامل موارد قطعی، محتمل و مشکوک در مراکز درمانی بستری هستند، بیان کرد: از این تعداد، ابتلای ۳۲۶ نفر به بیماری کووید ۱۹، تا این تاریخ قطعی شده است.

بابایی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۰۰ نفر به مراکز درمانی استان البرز مراجعه کرده اند، تصریح کرد: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان باختگان این بیماری در استان به ۶۱۸۳ نفر رسیده است.

وی با اشاره به اینکه شیوه نامه‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا باید با جدیت رعایت شود، اداکه داد: خوشبختانه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۶۷ هزار و ۳۹ نفر از مراکز درمانی ترخیص شده اند.

استان اردبیل/ ۵۳۱ هزار دوز واکسن تاکنون در استان تزریق شده است

مسعود امامی‌یگانه ظهر امروز در بازدید از مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در اردبیل اظهار داشت: تاکنون ۵۳۱ هزار دز واکسن کرونا درشهرستان اردبیل تزریق شده است که ۷۵ درصد جمعیت شهرستان را شامل می‌شود.

وی گفت: ۶۰ درصد دانش‌آموزان شهرستان هم تحت پوشش تزریق واکسن کرونا قرار گرفته‌اند.

فرماندار اردبیل ادامه داد: از لحاظ تامین واکسن کرونا مشکل وجودندارد و از افراد باقی مانده که واکسن کرونا تزریق نکرده اند تقاضا داریم برای سلامتی خود و خانواده‌هایشان نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

امامی‌یگانه گفت: تزریق واکسن کرونا به افراد بالای ۱۲ سال در مراکز تجمیعی و جامع سلامت بهداشت انجام می‌شود و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

وی تصریح کرد: با وجود شتاب گرفتن تزریق واکسن کرونا از اقشار مختلف مردم تقاضا داریم همچنان نسبت به زدن ماسک و رعایت دستورالعل‌های بهداشتی پایبند باشند.

استان ایلام/۱۶۲ مورد مثبت جدید بیماری کرونا

محمد کریمیان از ابتلای ۱۶۲ نفر به کرونا در ۲۴ ساعت اخیر خبر داد و گفت: تاکنون تعداد ۶۱ هزار و ۱۸۳ نفر بیمار مبتلا به کرونا در کل استان بستری شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با اشاره به آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، افزود: در این بازه زمانی ۱۶۲ مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۱۷۴ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان ایلام بستری هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت اخیر ۴۰ بیمار جدید در بیمارستان‌ها بستری شدند و تاکنون کل آمار بهبود یافته‌ها ۵۹ هزار و ۸۰۴ نفر بوده است.

کریمیان در پایان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته چهار مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان مربوط به شهرستان ایلام گزارش شده است و مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا تاکنون به ۱ هزار و ۹۶ نفر رسیده است.

استان بوشهر / مجموع فوتی‌ها از ابتدای همه‌گیری ۱۹۸۱ نفر

سعید کشمیری از کاهش ۹۰ درصدی مبتلایان به کرونا در استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: مبتلایان به کرونا به مهار پیک پنجم کاهش ۹۰ درصدی یافته و این درحالی است که تعداد بستری‌ها در بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر از یک‌هزار نفر اکنون به ۱۱۵ نفر رسیده است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه تمام شهرستان‌های استان بوشهر از حالت هشدار خارج شده است گفت: در رنگ‌بندی جدید از ۱۰ شهرستان استان ۸ شهرستان در شرایط زرد و ۲ شهرستان آبی کرونایی تعیین شده است.

وی از تزریق ۹۲۰ هزار واکسن کرونا به جامعه هدف در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: بیش از ۳۲۰ هزار نفر در استان بوشهر هر ۲ نوبت واکسن دریافت کرده‌اند و پوشش واکسیناسیون اکنون به ۷۵ درصد رسیده که تا پایان مهرماه به ۸۰ درصد خواهد رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شرایط واکسیناسیون دانش‌آموزان را برشمرد و با اشاره به اینکه تاکنون ۵۴ درصد دانش‌آموزان بالای ۱۲ سال واکسن دریافت کرده‌اند تصریح کرد: آمار‌ها نشان می‌دهد واکسن کرونا به افزون بر ۹۹.۵ درصد فرهنگیان تزریق شده است.

کشمیری وضعیت سیر نزولی ابتلا به بیماری کرونا در استان بوشهر را نشان از همکاری مردم، سرعت واکسیناسیون و تلاش کادر بهداشت و درمان در جلوگیری از روند بیماری دانست و افزود: تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های استان بوشهر اکنون به کمترین تعداد بیماری در شش ماه اخیر رسیده، ولی شرایط می‌تواند شکننده باشد و این وضعیت را نباید دست دهیم.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر اضافه کرد: روز گذشته ۳۲ بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند که از این تعداد ۱۱ مورد به کرونا مثبت، قطعی است.

وی با اشاره به اینکه اکنون ۱۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند افزود: از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، ۲ نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

کشمیری از ثبت ۳ مورد فوتی دیگر ناشی از کرونا خبر داد و افزود: تاکنون یک‌هزار و ۹۸۱ نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

استان خراسان جنوبی/ بیش ۴۳۸ هزار نفر تاکنون دوز اول واکسن کرونا دریافت کردند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: روز گذشته ۲۳۶ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که مجموعا ۷۲ بیمار جدید شامل ۹ مورد بستری و ۶۳ مورد سرپایی، شناسایی شدند.

کامبیز مهدی زاده افزود: از این تعداد از بیرجند ۳۴ مورد، قاین ۲۶ مورد، درمیان ۱ مورد، طبس ۳ مورد، فردوس ۳ مورد، بشرویه ۱ مورد و سربیشه ۴ مورد جدید گزارش شد.

وی با بیان اینکه همچنین همزمان ۴۰۸ تست سریع انجام شد که ۶۷ مورد جدید کرونا شناسایی شد، ادامه داد: در حال حاضر ۱۷۸ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۶۸ نفر کرونا مثبتند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: از این تعداد ۱۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۶ نفر نامساعد است و با یک مورد فوت جدید در شبانه روز گذشته فوتی‌های ناشی از این بیماری در استان به هزار و ۱۶۴ نفر رسید.

مهدی زاده افزود: همچنین در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا در استان تا امروز ۴۳۸ هزار و ۸۰۷ نفر واکسن نوبت اول و ۲۱۱ هزار و ۶۳۸ نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.

استان فارس/ شمار جانباختگان کرونا روبه‌افزایش است

براساس آخرین آمار ثبت شده درباره رنگ‌بندی استان‌ها رنگ نارنجی به تدریج از نقشه استان فارس در حال رنگ باختن است و جای آن را رنگ زرد و آبی گرفته که این امر نوید کنترل کرونا و مهار پیک پنجم تلقی می‌شود.

بر این اساس ۳ شهرستان گراش، فیروزآباد و مهر در وضعیت آبی؛ شهرستان‌های جهرم، خفر، استهبان، سروستان، کوار، شیراز، زرقان، مرودشت و ممسنی نارنجی و مابقی استان به رنگ زرد درآمده است.

هر چند بررسی‌ها نشان از نزولی‌شدن شیب ابتلا به کرونا و تثبیت آن می‌دهد، اما نباید از گونه‌های جدید کرونا و هشدار بابت عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی غافل شد به ویژه اینکه با سردشدن هوا زمینه برای گسترش بیماری‌های ویروسی بیشتر می‌شود.

براساس آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون در مجموع بیش از یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۱۶۷ مورد تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده که از این تعداد یک میلیون و ۳۷۶ هزار و ۳۶۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده است.

با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۱۲ هزار و ۳۷۸ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۱۹۸ هزار و ۸۰۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۴ هزار و ۹۴۴ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۵۷ هزار و ۳۲۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

با پذیرش ۳۰۰ بیمار جدید مبتلا یا مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان هم اکنون هزار و ۹۲۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۹۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

همچنین با جان باختن ۱۱ هم استانی دیگر در اثر ابتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته مجموع جانباختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری به شش هزار و ۷۷۷ نفر رسیده است.

استان قزوین/ آمار فوتی‌ها ۴ برابر شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین از کاهش ۱۵ درصدی موارد قطعی ابتلای به کرونا خبر داد و اظهار داشت: در ۲۴ ساعت اخیر ۱۹۴ مبتلای کرونایی در آزمایشگاه‌های منتخب کووید استان شناسایی شدند که در مقایسه با روز قبل ۳۲ نفر کاهش داشته است.

پیمان نامدار با اشاره به کاهش ۱۹ درصدی موارد بستری‌های روزانه کرونایی گفت: در شبانه‌روز گذشته ۶۴ بیمار کرونایی جدید به دلیل علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شدند که این آمار ۱۵ نفر بیشتر از روز قبل بوده است.

وی اضافه کرد: با این حال آمار بیماران کرونایی بدحال ۶ درصد افزایش یافته و به ۳۷ نفر رسیده است که این آمار در قیاس با روز پیش ۲ نفر افزایش پیدا کرده است.

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای استان قزوین در ادامه از کاهش ۴ برابری آمار مرگ‌ومیر روزانه کرونایی خبر داد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲ بیمار بدحال ما به خاطر شدت علائم تنفسی و ضعف مفرط جسمانی جان‌شان را از دست دادند که این آمار در مقایسه با روز قبل ۶ نفر کمتر شده بود.

نامدار همچنین به کاهش ۱۵ درصدی آمار بهبودیافتگان روزانه اشاره کرد و افزود: در شبانه‌روز اخیر ۵۷ بیمار کرونایی با علائم قطعی بهبود و نقاهت از بیمارستان‌های قزوین ترخیص شدند که این آمار ۱۰ نفر کمتر از روز گذشته شده است.

وی ادامه داد: در نهایت هم مجموع آمار بستری‌های فعلی کرونایی استان قزوین هم ۲ نفر کاهش یافته و به ۳۹۳ نفر رسید که در قیاس با روز قبل فقط نیم درصد کمتر شده است.

استان کرمان/ ۳۵۰ مورد بستری کرونایی در مراکز درمانی

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان ۳۵۰ مورد است اظهار داشت: از این تعداد ۲۰۲ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۳۰ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۲۵ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۱۲ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۸۱ مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری ۷۹ بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید ۱۹، تاکنون به ۴۰ هزار و ۴۶۲ مورد رسیده است.

وی به فوت ۸ بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: در میان فوتی‌های جدید کرونا در استان کرمان یک نوزاد قرار داشت و مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به ۴ هزار و ۷۹۹ مورد رسیده است.

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان یک میلیون و ۶۵۰ هزار و ۷۰۹ مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را ۷۵۰ هزار و ۶۴۷ مورد است.

استان گیلان/ ۲۵۱ پایگاه واکسیناسیون فعال است

روند اجرای واکسیناسیون با سرعت در استان گیلان در حال انجام است و به گفته رئیس ستاد مقابله با کرونا گیلان میزان واکسیناسیون در استان از میانگین کشوری ۱۰ درصد بیشتر است.

۲۵۱ پایگاه واکسیناسیون امروز در سطح استان گیلان و ۵۵ مرکز در رشت فعال هستند و به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در تمامی این مراکز در استان هر دو دز واکسن سینوفارم به فراوانی یافت می‌شود.

البته در مقابل فراوانی واکسن سینوفارم در گیلان، واکسن‌های برکت و آسترازنکا به میزان لازم در استان موجود نیست و به همین دلیل اولویت تزریق واکسن با افرادی است که دز نخست آسترازنکا و برکت را دریافت کرده‌اند.

شتاب‌گیری روند واکسیناسیون در استان گیلان کاهش آمار بستری‌شدگان و بیماران کرونایی را در پی داشته و طبق آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال حاضر ۳۴۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

همچنین ۶۵ بیمار کرونایی به دلیل وخامت حالشان هم‌اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان به سر می‌برند که ۱۴ نفر از این تعداد به تازگی به این بخش منتقل شدند و ۶۵ نفر نیز بدحال هستند.

همچنین در پی کاهش شمار بستری‌شدگان شاهد تغییر رنگ‌بندی کرونایی شهرستان‌های گیلان به وضعیت زرد و آبی بودیم و در حال حاضر ۲ شهرستان املش و رضوانشهر آبی و مابقی شهرستان‌ها زرد است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۶
انتشار یافته: ۳۹
آقای رییس جمهور لطفا پاسخگو باشید! نتیجه ی بازگشایی ها و سهل انگاری های سیاست گذاری....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
نتیجه اعتناد به وزیر بهداشتشونه که با تزریق ۵۰ میلیون دز واکسن باعث جهش ویروس شده و این داستان ادامه دارد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
وای اگر دانشگاهها وخوابگاهها هم باز گشایی شوند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
دقيقا بفرمائيد چه چيزي بازگشايي شده؟
محمد ت
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
نتیجه بازگشایی ها نیست نتیجه انهمه ادم که رفته بودن سیر و سیاحت شمال است
لطفاً تصحیح کنین : استان قزوین/ آمار فوتی‌ها 1/4 برابر شده است
به زودی اثرات مسافرت های تعطیلات اخیر و سفرهای زیارتی به عراق خودشان را با پیک ششم نشان می دهند. کاش حداقل فقط این افراد داغدار می شدند. مساله این است که باعث مرگ افرادی که رعایت می کنند می شوند.
ناگفته نماند که اثر پیشگیری ۹۰ درصدی از مرگ و بستری شدن کرونایی برای واکسن های فایزر و مودرنا و استرازنکا ثابت شده است. متاسفانه واردات استرازنکا به ایران خیلی کمتر شده است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
نظر شما نسبت به مسافرتهاي چند هزار نفري به تركيه براي شركت در كنسرت چيست؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
پاسخ به 16:49
دوست نادان بنظرت چندهزارنفر به ترکیه برای کنسرت رفتن؟ بخدا قسم تا زمانیکه شماهای بی نماز دین را مستمسک نابودی مردم میکنید نه تنها دین گریز میکنید بلکه ضدیت نظام را هم رقم میزنید مگر دین لجیازی دارد؟ چون تو رفتی ترکیه 500/000بروند اربعین چون تو رفتی شمال ماهم برویم زیات ننگ برتفکراتت
همه زحمات کادر درمان و حتی خود مردم با یک روز استفاده از مترو و اتوبوس نابود میشه
گذاشته اند که دو هفته از سفرهای شمال بگذره و آمارهای واقعی رو اعلام کنند و بکن تفصیر مسافرین شماله
نمی خوان بکن تقصیر راهپیمایی اربعین هستش
متاسفانه اینطوری دارن دین و امام حسین و تخریب می کنند!
که بگن فقط تقصیر مسافران داخلیه و مسافرین اربعین که اتفاقا متاسفانه خیلی هاشون پروتکل ها رو رعایت نمی کنند و واکسن هم نزده اند بی تقصیرند!
مخصوصا که ۵ تا وزیر انقلابی هم تو راهپیمایی رفته بوند بر خلاف دستور رییس جمهور!
اصلا نباید تقصیر راهپیمایی اربعین بیفته!
این تغییرات نتیجه مدیریت مدبرانه در تعطیلات اربعین و پایان ماه صفر است. سفر به شمال و عراق و مشهد. حالا مردمی که یکسال و نیم است نه دورهمی و نه سفر رفته اند باید بار روانی پیک جدید را تحمل و خدای نکرده به دلیل عدم رعایت پروتکلها توسط همین افراد درگیر بیماری شوند.
موج ششمی نیامده تحلیل اماری اشتباه نکنید امار در حال کاهش هست چند روز تعطیل بود کسی ازمایش نداد که امار بالا بره روند کاهشی صحیح هست
خودتون هم میدونین بخاطر عادی انگاری نیست. بخاطر فرستادن ۲۰۰ هزار نفر به عراقه. بعد توو این اوضاع دارین پافشاری میکنین که مدرسه ها و دانشگاه ها هم بازگشایی بشن. چرا اصرار دارین بی کفایتی و بیسوادیتون رو جار بزنین؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
هفتاد هزار نفر نه دويست هزار
کربلایی های عزیز ورودتون رو تبریک میگم
عادی انگاری توسط مردم نبوده بلکه اجرای مراسم عزاداری اربعین در عراق و پیاده روی اربعین در ایران و همچنین موج مسافرتها به شمال کشور در چند روز تعطیلات گذشته که همگی به دلیل بی کفایتی مسئولین انجام شد , دلیل آن است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
كرونا در كربلا تقريبا صفر است و از تمام مسافران بازگشته هم تست گرفته شده لذا عقده گشايي نكنيد
عواقب پباده روی اربعین !!!!!
پاسخ ها
علی
| United States of America |
۱۶:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
راه نیمایی داخل سالن بود؟ من فکر کردم تو فضای باز بود
خدا ازتون نگذره که دو دوز آب مقطر به مردم زدید و بعدش هرکس گرفته فوت کرده
پاسخ ها
علی
| United States of America |
۱۶:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
خدا از دروغگوها هم نگذره
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۱۹:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
چی رو راست گفتن که این واکسنم درسته
بله تو خوزستان همه جا باز شد، شرکت ما برا نفرات نوبتکاری غذا با یکبار مصرف سرو میشد الان دیگه با بشقاب که هر دقیقه میشویند و همه جفت هم باید بنشینند
یکشبه نفهمیدیم چی شد انگار یهو کرونا تو ایران وجود نداشته که اینطور همه چیز ول شد
با اومدن آقای رییسی کرونا ریشه کن شده ، اینا هم همه سیاه نماییه !
واکسنمون ضعیفه و از اول هم مشخص بود. امارات که خودش سینوفارم تولید میکند بعد از 5-6 ماه به کسانی که سینوفارم زده بودند واکسن فایزر زد.
آقایون تعطیلات را مسافرت رفتن جلوشم نگرفتن.
حالا اعلام اخطار موج ششم را میدید، چرا این چند روز
تعطیلی را اعمال محدودیت نکردید؟
تازه ادارات مدارس و دانشگاه ها را می خواین بازکنید.
الان روزی 250 نفر فوتی داریم!!!!!!!!!!
براتون عادی شده دیگه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
از برکات مراسم دهه آخر صفر هست و مسافرتها ...
حداقل یه فزصت می داد
تصاویر مربوط به ازدحام جمعیت زوار و نحوه صرف غذا و نوشیدنی را ملاحظه بفرمایید تا متوجه شوید چرا وارد پیک ششم شدیم.
کربلا کربلا ما داریم میاییم
پاسخ ها
اصلاحیه
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
سهمیۀ اربعین 30 هزار نفر بود که بخاطر سفر کاظمی 60هزار شد اگر هم پر شده باشد باز ربطی به امروز ندارد. امّا همین هفتۀ گذشته دستکم 80 هزار خودروی شخصی راهی شمال شده که مقاله زدند دیگر جاده‌ها هم کشش این حجم از ترافیک را ندارند.
شرم کنید/ از خدای کرونا بترسید: از عقدۀ دین‌ستیزی دست بکشید
یکی از بستگان ما ۲ دز واکسن زده که دز دومش رو ۲ ماه پیش زده بوده ولی هفته پیش کرونا شدید گرفت و الان با حال وخیم تو بیمارستان بستریه. این واکسن ها که زدید چیه؟! بیایید راستشو بگید به مردم
پاسخ ها
عبدالله
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
اینها بیشتر واکنش است تا واکسن! چون مجوز همه‌شان اضطراری است
وانگهی، هیچیک نگفتند واکسن‌شان مصونیّت 100% می‌آورد یا از مرگ جلوگیری میکند
کرونا طبیعی باشد/ مصنوعی، خالق هستی یکی است و همه‌چیز به امر اوست
پس موثق‌ترین راه رهایی از بلایای زمینی و آسمانی، ساختن با خداست
توبه و استغاثه کنیم و ردّ مظالم، احسان و خیرخواهی نمائیم و صلۀ ارحام، نذر و صدقه دهیم، دعای خیر برای غیر کنیم و کارهای عامّ المنفعه، نماز شب بخوانیم، ترک اخلاق بد و گناه صغیره نمائیم
با سلام متاسفانه صحبت های مسئولین با فضای میدانی متفاوت است مثلا در همین بحث اربعین قرار بود پروتکل ها رعایت بشه خدا وکیلی چه صحنه هایی از عدم رعایت ها در فضای مجازی بازتاب داشته فرض بگیم اونا درست نسیت و کاردشمنانه ، من خودم مسافر اتوبوس اصفهان به گرگان بودم اولا که کل صندلی ها پر بود و در ثانی 7 نفر مسافر اربعینی داشتیم که نه ماسک زده بودن و نه رعایت می کردند و علیرغم تذکر من و گوشزد کردن این موضوع که رعایت جلوگیری از سرایت بیماری به دیگران واجب و رفتن به کربلا مستحب بوده لااقل رعایت کنید ، هیچ اعتنا نکردن
همین که همیشه دلایل اصلی رو نمیگین و میخواین پنهانکاری کنین تا یه عده خاص ناراحت نشن باعث شده مشکلات حل نشه و اوضاعمون اینقدر داغون باشه. واقعا موج ششم به عادی انگاری مربوطه یا راهپیمایی اربعین و مسافرتها؟ همش هم بخاطر اینه که درامدتون کم نشه. الان که شهرهای قرمز کم شدن و مسافرپذیر نیستن جریمه سفر به شهرهای نارنجی رو کردین یک میلیون. شما به فکر مردم و ریشه کنی کرونا نیستین فقط به فکر رانت و جیب خودتونین
چرا با جان مردم بازی می کنید؟
چرا تز اون شربتی که تو اربهین به زوار دادند چیزی نمی گید
در واقع همه را کرونایی کردند
من برای حفظ سلامت خانواده ام بهداشت رو شدیدا و ده برابر حالت استاندارد رعایت میکنم ولمون کنید.
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو