بازدید 33997
خبر تابناک تایید شد

علی صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی شد

صالح آبادی عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق در جلسه امروز دولت به عنوان رییس کل جدید بانک مرکزی جمهوری اسلامی معرفی شد. رئیس جمهور پس از این انتخاب گفت: بانک مرکزی در تعارض منافع، به خاطر هیچ منفعتی از منفعت مردم، نظام و کشور کوتاه نیاید.
کد خبر: ۱۰۸۰۴۱۱
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۹ 06 October 2021

علی صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی شد

به گزارش تابناک اقتصادی؛ علی صالح آبادی در جلسه امروز دولت به ریاست کل جدید بانک مرکزی جمهوری اسلامی معرفی شد.

بر اساس این گزارش، پیش از این تابناک در گزارشی به انتخاب آخرین حلقه‌ پازل تیم اقتصادی کابینه پرداخته بود و تاکید داشت: از بین چهار گزینه اصلی، علی صالـح آبادی، مدیرعامل بانک توسعه صادرات، با احتمال بالا رئیس کل بانک مرکزی خواهد شد.
 

رئیس جمهور پس از انتخاب رئیس جدید بانک مرکزی چه گفت؟

رئیس جمهور پس از انتخاب رئیس کل جدید بانک مرکزی، با تأکید بر اینکه نقش بانک مرکزی در حفظ ارزش پول ملی و کنترل تورم بسیار اساسی است، گفت: بانک مرکزی باید جدی بر عملکرد بانک‌ها نظارت دقیق و نه نظارت توصیه‌ای داشته باشد.

آقای رئیسی رمز موفقیت در عرصه اقتصاد را سلامت در نظام اقتصادی دانست و گفت: امکانات و پول زیادی در اختیار بانک مرکزی قرار دارد که اگر بر آن نظارت نباشد، قطعاً مشکل‌آفرین خواهد بود. اینکه در هر فساد اقتصادی، ردی از بانک و شبکه بانکی به چشم می‌خورد، گواه آن است که در نظام بانکی کشور اشکالاتی وجود دارد.

رئیس جمهور از رئیس کل بانک مرکزی خواست با نظارت جدی و دقیق بر نظام بانکی کشور، حفظ منافع ملت را اساس کار خود قرار دهد و به خاطر هیچ منفعتی در مقابل منفعت ملت، کشور، ارزش پول ملی و منافع اساسی کوتاه نیایید.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه یکی از وعده‌های دولت هماهنگی تیم اقتصادی بوده است، گفت: الحمدلله هماهنگی خوبی بین تیم اقتصادی دولت ایجاد شده و شاید فلسفه اینکه رئیس کل بانک مرکزی را وزیر اقتصاد معرفی می‌کند، همین لزوم هماهنگی تیم اقتصادی دولت است.

آقای رئیسی با بیان اینکه قبلاً هم اعلام کردم و در این جلسه نیز تأکید می‌کنم که مسئولیت ایجاد هماهنگی در تیم اقتصادی دولت بر عهده معاون اول قرار دارد، گفت: مجموعه تیم اقتصادی دولت باید برای برون‌رفت از مشکلات کنونی اقتصادی، با معاون اول هماهنگ باشند.

رئیس جمهور گفت: همواره تأکید کرده‌ام که لازم است با استفاده از نظریات همه کارشناسان و صاحبنظران اقتصادی فارغ از نگاه سیاسی آنها، و با هماهنگی همه‌جانبه ان‌شاء‌الله تصمیمات محکم و مؤثری برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور گرفته شود.

 

صالح آبادی کیست؟

 

علی صالح آبادی، دکترای مدیریت مالی از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد مدیریت مالی از دانشگاه امـام صادق (ع) دارد و دارای بیش از بیست سال سابقه مدیریت ارشـد در بازار پول و سرمایه کشور است؛ بنابراین وی را می‌توان از مدیران جـوان، اما با تجربـه دولت سیزدهم دانست. 

وی اولین رئیس سازمان بورس و بنیانگذار این سازمان بود. صالح آبادی در سال ۱۳۸۵، حدودا یک سال بعـد از تصدی سمت دبیرکلی سازمان کارگزاران بورس اوراق بهادار تهران و براساس قانون بازار اوراق بهادار که در سال ۸۴ تصویب شده بود، سازمان بورس و اوراق بهادار را به عنوان نهاد ناظر بازار سرمایه تأسیس کرد و خود، با تصویب شورای عالی بورس به مدت حدود ۹ سال مسئولیت این سازمان مهم را بر عهده داشت، از این منظر دوران مدیریت وی را می توان طولانی ترین دوران مدیریت در بین روسـای سازمان بورس کشور دانست.

از مهمترین اقدامات صالح آبادی در دوران طولانی تصدی ریاست سازمان بورس، تأسیس بورس های چهارگانه شامل بورس اوراق بهادار تهران، بورس کالای ایران، فرابورس ایران و بورس انرژی و همچنین تأسیس شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، به عنوان پنج رکن اجرایی بازار سرمایه بود تا بدین ترتیب، نهاد ناظر بازار سرمایه از ارکان اجرایی این بازار منفک شود. در زمان صالح آبادی، همچنین کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار و کانون نهادهای مالی ایران تأسیس شد.

ایجاد کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار در بدو تأسیس سازمان بورس ـ که نقش بسیار مؤثری در توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید منطبق بر مبانی شرعـی ایفا نمود ـ راه اندازی بیش از ده نوع نهاد مالی جدید از جمله شرکت های تأمین سرمایه، صندوق های سرمایه گذاری، شرکت های سبدگردان، شرکت های مشاوره سرمایه گذاری، معرفی و عملیاتی کردن انواع ابزارهای جدید مالی شامل انواع صکوک (صکوک اجاره، مرابحه، استصناع، منفعت)، اسناد خزانه اسلامی، اوراق اختیار فروش تبعی، قراردادهای آتی سهام و آتی کالا و...، از مهمترین اقدامات رئیس کل جدید بانک مرکزی در دوران تصدی مسئولیت ارشد بازار سرمایـه کشور بود. 

صالح آبادی همچنین در حوزه فناوری اطلاعات نیز اقدامات بنیادین بسیاری در بازار سرمایه انجام داد. راه اندازی سامانه جامـع ناشران بازار سرمایه موسوم به سامانه کدال به منظور ارتقای سرعت و شفافیت انتشار اطلاعات در بازار سرمایه و جلوگیری از رانت اطلاعاتی در بازار، سامانه هوشمند نظارت بر معاملات بازار سرمایه، ارتقای سامانه معاملات بازار سهام و راه اندازی معاملات آنلاین، از مهمترین اقدامات صالح آبادی در توسعه فناوری اطلاعات در بازار سرمایه بوده که در افزایش ضریب نفود این بازار در کشور نقش بسیاری ایفا کرده، به نحوی که در حال حاضر بخش عمده معاملات در بورس آنلاین انجام می شود.

دوره مدیریت صالح آبادی در بازار سرمایه، همچنین مصادف بود با اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی. وی که خود، عضو شورای عالی اصل ۴۴ قانون اساسی هم بود، با تسهیل فرآیند پذیرش شرکت های مشمول واگذاری در بورس، نقش مهمی در اجرای این قانون ایفا کرد. بسیاری از شرکت های بزرگ بازار سرمایه مانند مخابرات ایران، ملی مس، فولاد مبارکه، هلدینگ خلیج فارس، مپنا، بانک های ملت، صادرات و تجارت و بسیاری از شرکت های دیگر، در دوره مدیریت صالح آبادی در بازار سرمایه عرضه شدند. همین موضوع باعث شد، ارزش بازار سرمایه و حجم و ارزش معاملات این بازار و تعداد سهامداران طی این دوره، به نحو چشمگیری افزایش یابـد.

تکمیل قوانین و مقررات موردنیاز برای توسعه بازار سرمایه از جمله قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید مصوب سال ۱۳۸۸ مجلس شورای اسلامی و سایر مقررات موردنیاز به منظور توسعـه و عملیاتی کردن ابزارها و نهادهای مالی جدید در بازار سرمایه، از دیگر اقدامات اساسی صالح آبادی در یک دهه مدیریت در بازار سرمایه بوده است.

جوان گرایی و ارتباط نزدیک با رسانه ها را می توان از مهمترین ویژگی های مدیریت صالح آبادی در بازار سرمایـه دانست، ضمن اینکه دوران مدیریت وی علیرغم طولانی بودن، از کم حاشیه ترین و با ثبات ترین دوره های مدیریتـی در این بازار بـوده است.

رئیس کل جدید بانک مرکزی در آذر ماه سال ۱۳۹۳، بعد از حدود یک دهه مسئولیت ارشد در بازار سرمایه، با حکم علی طیب نیا، وزیر وقت امور اقتصادی و دارایی به سمت رئیس هیات مدیـره و مدیرعامل بانک توسعه صادرات، به عنوان یکی از مهمترین بانک های توسعـه ای کشور منصوب شـد و تا به امروز حدود هفت سال مسئولیت اداره این بانک را برعهده داشتـه است. پس از افشای صورت های مالی بانک های دولتی با دستور سیداحسان خاندوزی، وزیر جوان اقتصاد، مشخص شد که بانک توسعه صادرات از نظر شاخص هایی مانند میزان سودآوری، نسبت کفایت سرمایه و بازده سرمایه در بین بانک های دولتی، جایگاه نخست را دارد و با نسبت کفایت سرمایه ۱۲.۵ درصدی و سودآوری بیش از ۱۵۰۰ میلیارد ریالی، صدر فهرست بانک های دولتی را به خود اختصاص داده است. در کنار این دو شاخص، افزایش سرمایه بانک از ۲۵۰۰ میلیارد تومان به ۵۵۰۰ میلیارد تومان، سودآوری و رشد قابل ملاحظه در تجهیز و تخصیص منابع ارزی و ریالی و تبدیل شدن به یکی از بزرگترین بانک ها در عاملیت منابع صندوق توسعه ملی و اعطای تسهیلات ترجیحی و ارائه خدمات نقل و انتقالات ارزی به شرکت ها در شرایط تحریم، از مهمترین دستاوردهای صالـح آبادی در بانک توسعـه صادرات بوده است.

براساس اطلاعات منتشره توسط بانک توسعه صادرات، این بانک در دوران مدیریت صالح آبادی در تأمین مالی بیش از ۴ میلیارد دلار طرح و پروژه کلان کشور در بخش های تولیدی و صادراتی مشارکت داشته و از شرکت های دانش بنیان و کوچک و متوسط نیز بصورت پرداخت تسهیلات ترجیحی حمایت کرده است. 

صالح آبادی چندی قبل در مصاحبه ای، گفته بود بانک توسعه صادرات علیرغم رشد قابل توجه تسهیلات پرداختی، کمترین اضافه برداشتـی از بانک مرکزی و یا سپرده پذیری در بازار بین بانکی نداشته و از انضباط مالـی بالایی برخوردار است، ضمن اینکه از نظر اموال مازاد هم طبق ارزیابی بانک مرکزی، هیچ گونه اموال مازادی ندارد. وی همچنین اخیرا در نشست خبری خود، ارتقای سلامت و انتظام بخشی مالی بانک ها و استقلال سیاست های پولی از سیاست های مالی را از اولویت های اصلی ذکر کرده بود که دولت سیزدهم می بایست مدنظر قرار دهد.

براساس مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس‌کل بانک مرکزی به‌پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی و بعد از تصویب هیأت دولت، با تأیید و حکم رئیس جمهور نصب می‌شود و دوره تصدی ریاست‌کل بانک مرکزی پنج سال خواهد بود و انتخاب مجدد وی بلامانع است.

ابراهیم کاشانی، علی‌اصغر پورهمایون، مهدی سمیعی، خداداد فرمانفرمائیان، عبدالعلی جهانشاهی، محمد یگانه، حسنعلی مهران، یوسف خوش‌کیش، محمدعلی مولوی، علیرضا نوبری، سید محسن نوربخش، مجید قاسمی، سید محمدحسین عادلی، ابراهیم شیبانی، طهماسب مظاهری، محمود بهمنی، ولی‌الله سیف، عبدالناصرهمتی، علی اکبر کمیجانی رؤسای بانک مرکزی از سال ۱۳۳۹ تا ۱۳۹۹ هستند و با حکم رئیس جمهور نام علی صالح آبادی به‌عنوان بیستمین رئیس‌کل بانک مرکزی در تاریخ ثبت شد.

رؤسای كل بانك مرکزی چه کسانی بوده اند؟

فهرست اسامی رؤسای کل بانک مرکزی از بدو تاسيس تا قبل از انتصاب دکتر صالح آبادی به همراه سال تصدی آنها به شرح زير است.
 
نام نام خانوادگی سال تصدی عکس و امضا
ابراهيم کاشانی 11339
علی اصغر پورهمايون 1340
مهدی سميعی 1343
خداداد فرمانفرمائيان 1348
مهدی سميعی 1349  
عبدلعلی جهانشاهی 1350
محمد يگانه 1352
حسن علی مهران 1354
يوسف خوش کيش 1356
محمدعلی مولوی 1357
علی رضا نوبری 1358
سيد محسن نوربخش 1360
مجيد قاسمی 1365
سيد محمدحسين عادلی 1368
سيد محسن نوربخش 1373 noorbakhsh
محمدجواد وهاجی (قائم مقام رئيس کل(2 1382  
ابراهيم شيبانی 1382
طهماسب مظاهری 1386
محمود بهمنی 1387
ولی اله سیف 1392 seif
عبدالناصر همتی 1397 hemmati
اکبر کمیجانی ۱۴۰۰ komijani
 

 

 

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۱۸
خدا عاقبت مون رو ختم به خیر کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
میشه دستاورد ایشان در بانک توسعه صادرات را مرقوم بفرمایید (بقیه پیشکش)
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
از همتی که جیب میلیون ها ادم توبورس خالی کرد بهتر عشق اصلاحطلبا
ناشناس
| United States of America |
۱۵:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
احتمالا ۱۰ تا تک تومانی دلار را ارزونش میکنن و با بوق و رسانه میگویند : اولین اثر صالح ابادی بر بازاااار ارررررز
پس فرداش ۵۰۰ تومان‌دوباره میرود روی ارز
ناشناس
| United States of America |
۱۷:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
جواب ۱۵۱۰: دقیقا همین کار را کردند
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
کل مملکت رو بدین دانشگاه امام صادق خیال خودتون رو راحت کنید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
یک دانشگاه امام صادقی دیگر به مقام رسید.
این اگر انحصار نیست اسمش چیست؟
جالب تر اینکه این دوستان میخوان با تعارض منافع هم مبارزه کنند.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
عجب سیستم فراجناحی ای شکل گرفت.
فراجناح یعنی فارغ التحصبلان دانشگاه امام صادق.
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
دورهمی قالیباف ودوستان در مجلس به صرف ناهار کم بود ضیافت کابینه با پیش شرط مشهدی بودن هم به اون اضافه شد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
دانشگاه امام صادق === دانشگاه خانواده مهدوی کنی

این دانشگاه در قبل از انقلاب شعبه هاروارد امریکا بود

و موسس و مالک ان حبیب لاجوردی بود
پورعلیزاده
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
اگر دولت بتواند کسری بودجه را با کاهش هزینه ها و مالیات از طبقه ثروتمند غیر مولد جبران کند، به احتمال زیاد تورم کنترل میشود و در این شرایط بسیار مهم است که بانکها طلبهای خود را به هر قیمتی حتی به قیمت فروش اموال از اشخاصی که تسهیلات بانکی را برای بهره مندی از تورم در بازارهای غیر مولد نظیر خودرو، زمین و آپارتمان سرمایه گذاری کرده اند، اخذ کند. در صورت موفقیت این ماموریت خطیر توسط بانک مرکزی هم از رکود سرمایه ها جلوگیری میشود، هم از فعالیتهای غیر مولد کاسته میشود و هم از فاصله طبقاتی، مشکلات ازدواج و طلاق و آسیبهای اجتماعی کاسته میشود. منتها شرط آن اجرای بدون تبعیض و تبصره است. آیا دولت و بانک مرکزی برای این حرکت انقلابی، عدالت محور و اسلامی آماده است و از مقاومتها و واکنشها هراس ندارد؟
بورس را نابود کرد حالا نوبت بانک مرکزی هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
بیشتر سایقه ایشون رو مطالعه بفرماییذ عزیز....!!!1
ناشناس
| United States of America |
۱۵:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
جوری تیتر زدید که گویی بانک مرکزی بدون رییس مانده بوداقای کمیجانی رییس بود ظاهرا
بانک مرکزی هیچ کاره است و سازمان برنامه به انها میگوید چه کنند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
وقت کردید یه آدم باسواد هم به مجموعتون اضافه کنین شاید لازم بشه
واقعا ادم تاسف ميخورد به کشور و آينده اش. ميگردند تا افراد دست بيستم را انتخاب مي کنند...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
افراد متعهد هستند تخصص در اولویت آخره
ناشناس
| Romania |
۱۴:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
متاسفانه بضاعتشان همینقدر هست و متخصصان قبولشان ندارند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
دسته 20م...! یا 20مین رییس
ناشناس
| Romania |
۱۵:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
نوشته ۲۰ سال سابقه مدیریت ارشد داره و فکر کنم مبصر کلاس بودن هم براش سابقه منظور کردند
این مملکت غیر ازدانشگاه امام صادق دانشگاهای دیگری هم دارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
البته اگه قابل باشن
تصمیم ناامید کننده ای بود.
چی بودیم چی شدیم. حیف!
به سبزه نیز آراسته شد
بهتره برای حفظ آبرو دانشگاههای دیگه تعطیل بشه
بجز چند نفر همه افراد این دانشگاه صاحب منصب شدن

الله اکبر

خدایا اینجا چه خبره
با سلام واحترام
ما بجای اینهمه تلاش برای رفتن به دانشگاه صنعتی شریف ، باید تلاش می کردیم برویم دانشگاه امام صادق. ظاهرا همه مقامات ازاین دانشگاه انتخاب میشوند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
بجز دوتا وزیر و چهار معاون رییس جمهور بقیه واسه این دانشگاه نیستن که
چرا دوست دارید یه دروغ رو باور و تکرار کنید
اگر سود تسهیلات بانکی توسط این رییس جدید حذف نشه مطمئن باشید اینم مثل بقیه شکست میخوره

بانکداری فعلی در شأن این مردم نیست
هیچ بانکی فعلا اسلامی نیست

ببینیم رییس جدید چه خواهد کرد با این وضعیت اسفبار سودهای بانکی که به جیب بانکها داره میره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
طرف از سپرده های مردم توی بانک وام گرفته، زمین خریده و سیلو زده
در عرض 2 سال سرمایه اش چند برابرشده، میخوای چند درصد سود وام بده که شما راضی باشی؟
هزار تا رییس جدید از هر دانشگاهی بیاد بازم فایده نداره

اقتصاد فلج ایران با روابط تاریک خارجی که با کشورهای قدرتمند اقتصادی داریم در کنار عدم شفافیت مالی برخی سازمانها و ارگانها و نهادها با این جابجایی های ریاست بانک اصلاح نخواهد شد
#پیشنهاد
اسم دانشگاه امام صادق را به هیئت دولت یا کاخ ریاست جمهوری تغییر دهید.
تمام همکلاسی ها دور هم جمع شدن
این دانشگاه امام صادق علیه السلام چه می کنه!
مدیران طراز اول کشورها از دانشگاه های خاص فارغ التحصیل می شوند. در ایران در گذشته از دانشگاه های تهران، علامه، شریف و...انتخاب می شدند ؛ ولی اکنون از دانشگاه امام صادق
واضح است دانش آموزان با ذهن برتر ابتدا داشگاه های سطح بالاتر را انتخاب می کنند و بعد دانشگاه امام صادق را و...
از همین الان به دلار ۸۵ هزار تومنی سلام کنید. دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره
دولت رییسی
فرقی نمیکنه، وقتی خزانه خدا رو شکر خالیه دیگه فرقی نمیکنه چه شخصی بشه رئیس فلان سازمان
فکر نمی کردم روزی تابناک مغرضانه تیتر بزنه ...ایشان دکترای مالی از دانشگاه تهران داره ....چرا تیتر شما فقط به کارشناسی ارشد ایشون از دانشگاه امام جعفر صادق مزین شده ..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
دوباره بخون عجله نکن
دانشگاه امام صادق شده مهد نوابغ ایران
آقا مملکت خیلی وقته داغون شده
البته از این آقای رئیسی بیشتر از این هم انتظار نمی رفت یک زمانی رئیس بانک مرکزی ایران مهدی سمیعی بود که ارزش پول ایران با اورانیوم برابری می کرد حالا این آقا … ؛ بماند … این آقا که بورس را به قهقرا برد . از طرف دیگر معلوم نیست وزنه علمی دانشگاه امام صادق (ع) در کجاست ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
مرسی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
دکترای مدیریت مالی از دانشگاه تهران
اولا که ایشون در اواخر دولت روحانی رئیس سازمان بورس نبودن دوما این دولت تازه زمام امور رو در دست گرفته و باید ویرانه های اقتصادی رو بازسازی کنه فعلا نقد عملکرد اقتصادی دولت زوده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
اینا که همشون( رئیسی،زاکانی،جلیلی،رضایی،قاضی زاده) در مناظرات میگفتن روحانی و دار و دستش،غربگرا و واواداده هستن،اگه ما بیاییم ال میکنیم و بل،حالا چهار سال بهشون زمان بدیم خوبه؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
نادر جان
مواظب باش این سنگی که به سینه میزنی، به سرت نخوره
بورس سال گذشته نابود شد و حال اینکه ایشون تا سال 93 رییس سازمان بورس بوده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
همین شرایط الان هم سال 92 بوجود اومد . و فاتحه بورس از اون موقع خونده شد و خیلی ها رو بدبخت کرد
ودر سال 93 استعفا داد . بعد از اون به صورت مصنوعی کشوندن بالا تا به موقع اون بهره برداری خودشون کنن که سال 99 اتفاق افتاد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
دروغ نگو سال 92 مردم رو برای سرمایه گذاری در بورس دعوت نکردن
خب پس قبول داری که دولت روحانی به فکر منفعت خودش بود، همین بسه
جالبه 7 سال مدیر عامل بانک توسعه صادرات بوده وکلا 4 میلیارد دلار تسهیلات داده برا سرمایه گذاری. وبانکش بهترین و بزرگترین بانک دراین زمینه هست، بعد ما ادعا میکنیم جز20 اقتصاد برتر دنیاییم. اعداد حرف میزنن، 4 میلیارد در 7 سال.
شما چه کسی را می پسندید؟ همتی را تا به دولت باج دهد و در بند ملت و سرمایه ملی نباشد تا هر رزو بر بدهی دولت به بانک مرکزی افزوده شود و دودش به چشم مردم رود یا سیف را تا هفتاد تن طلا را در قالب سه به جیب مفت خواران بریزد و چرا درباره کار صورت نگرفته می کنید و دیده بر رسوایی رسوایان می بندید؛ وانگهی اگر مرد میدانید چرا بی نام و نشان قلم می زنید، ؟!!
الفاتحه
جالبه هفت نفر در خصوص رییس کل بانک مرکزی نظر دادن سه نفرشون از خارج از کشورن اون بیرونی ها نگران تورم وکاهش ارزش پول ملی و.... می باشند ؟؟؟؟؟!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
!فیلترشکن میدونی چیه برادر ؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
بابا شما هم دیگه حوصله سر بر شدین،عقل کل؟؟!!! اگه کسی با فیلترشکن وصل شده باشه،پرچم اون کشور نشون داده میشه،نه اینکه خارج از کشور باشن،بابا برین یکم سواد رسانه اینونو به قول دکتر بشیر حسینی یه کم ببرین بالا؟؟!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
عه نمیدونستیم سایت تابناک هم فیلترشکن میخواد باسوادا
ناشناس
| Germany |
۲۲:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
باسواد چه کشفی کردی چشم نخوری
جالبه. بیشترین منصب داران این دولت امام صادقی هستند که هیچ رتبه علمی در بین دانشگاههای دنیا نداره.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
دولت قبلی همه از دانشگاه های معتبر مدرک داشتن و وضع فعلی ما اینه
تنم به لرزه افتاد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
تن خلافکاران باید هم از مدیران رئیسی به لرزه بیافتد. راهی برای فرار از پاسخگویی نیست
رضا
| Italy |
۱۹:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
تکبیر
عیر از امصای برجام چاره ای ندارند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
و FATF
چرا همه منتخبین و مدیران ارشد این مملکت به نوعی یا باید از فارغ التحصیلان و اموختگان


دانشگاه امام صادق غلیه السلام باشند و یا مرتب با ان


ایا در این مملکت دانش اموخته ای که توانائی و در حد ان دانش اموخته گان باشد وجود ندارد

اگر بناست فقط از این دانشگاه انتخاب شود خوب رسما اعلام کنید
آقای رییسی چهار سال اول سه ماه ازش گذشت یه کمی عجله کنید دوستان بیکار ننشستن هرچه زودتر تغییرات رو انجام بدین بنفعتون هست.تا بیشتر براتون مشکلات ایجاد نکردن تازه بعد از رفع مشکلات تازه می رسیم به نقطه شروع پس : صبح فلک درنگ ندارد شتاب کن
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۵:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
افکار سوپرمن بازی را از خودتان دور کنید و دنبال کار باشید
اقتصاد ایران یک ظرفیتی دارد و ۳ ساله زیر تحریم است و با یک
اقدام و یک دستورالعمل اداری چیزی بهبود نمی یابد
کمیجانی رییس بانک مرکزی بود و بانک مرکزی بدون رییس نبوده این مدت که حالا صالح ابادی بیاید شاهکار کند
آقای رییسی چهار سال اول سه ماه ازش گذشت یه کمی عجله کنید دوستان بیکار ننشستن هرچه زودتر تغییرات رو انجام بدین بنفعتون هست.تا بیشتر براتون مشکلات ایجاد نکردن تازه بعد از رفع مشکلات تازه می رسیم به نقطه شروع پس : صبح فلک درنگ ندارد شتاب کن
تبریک. بسم الله شروع کنید در شبکه بانکی کار زیاده.
من دو سال پیش در همین سایت تابناک هشدار دادم که اگر برخی از مدیران انصاف پیشه نکنند و دست از تخلف و اختلاس برندارند، شرایطی پیش خواهد آمد که بدجور پشیمان خواهند شد. دولت برای همیشه بی صاحب باقی نخواهد ماند.
سازمان بورس و اوراق بهادار را به عنوان نهاد ناظر بازار سرمایه تأسیس کرد!!؟
مگه یک نفر به تنهایی میتونه سازمان تاسیس کنه؟ کی پشت ایشونه که میتونه همچین کارایی بکنه؟ ملت یه شرکت خصوصی میخوان تاسیس کنن باید 10 تا پاسخنامه رو پر کنن ایشون چجوری سازمان تاسیس کرده در جوانی؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
ایشان رییس بورس در دوره اقای احمدی نژاد بود
قیافه دادم میزنه من اینکاره نیستم ، جدا چرا همه از دانشگاه امام صادق؟؟ این بود شایسته سالاری اقای رئیسی؟؟؟
با توجه به تحصیلات تکمیلی مسئولینرکه اکثرا فقط دنبال عنوان هستند نه سواد ودانش ، ایشان کارشناس معارف اسلامی هستند .تو خود بخوان حدیث مفصل زین مجمل.!!
... و کارشناسی ارشد مدیریت مالی از دانشگاه امـام صادق (ع) دارد

کسانی که در دانشگاههای دیگه درس خوندن برن دنبال کار آزاد و وقت خودشون رو برای پست های مدیریتی دولتی هدر ندن.
بیست سال سابقه مدیریت ارشـد؟ یا بیست سال رو اشتباه نوشتید یا این اخوی خوب مونده! ایشون از سن بیست سالگی سوار آسانسور ترقی بودن که بیست ساله مدیریت ارشد دارن؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
رزومه شون را به هرکسی نشون بدی، اولین سوالی که به ذهن میاد اینه که این آقا همش مدیر بوده، پس کِی کار کرده؟
به نظرم یک لیست از سایر دانشگاهها تهیه شده و به اطلاع دولتیون رسانده شود که این کشور دانشگاههای دیگر و فارغ التحصیلان دیگر هم دارد و شاید اونها هم به درد مملکت بخورد . در امریکا هم مدیران فقط از یک دانشگاه و یا یک دانشکده انتخاب نمی شه به خدا
چه می کنه این دانشگاه.
تجربه نشان داده یک دانشگاه امام صادقی فقط نظریه پرداز های خوبی هستند
مملکت مرد عمل می خواهد
حاجی از ۲۳ سالگی مدیر بوده. از بچگی می دونسته باید چکار کنه.
عجب انتخابی!! جوان ۴۳ ساله!
اون موقع ها چقدر تمیز و مرتب و با سواد بودن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
قیافه ها بعداز انقلاب خسته و درهم شکسته
با سلام
ازش بپرسی معادله حسابداری رو بلد نیست شده رییس کل بانک مرکزی
بنظرم سابقه خوبی داره ...! باید دید ابشون چه مدل بلایی قرار سرمون بیآره...!
وای به حال مملکت
من فقط نگرانم از صداقت و درستکاری آقای سید رئیسی ریاست جمهوری محبوب سوء استفاده نشود و آدمهایی را که عملکرد خوبی نداشته اند را به ایشان قالب کنند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
آخی
اینا در مقایسه با قبلی ها حتی بعنوان شاگرد هم محسوب نمیشوند !!!در دوره قبل بورس را نابود کرد وبا اون وضع برداشته شد
خواهر زاده من دارنده مدال طلای کشوری و نقره المپیاد جهانی رتبه اول دانشگاه شریف در رشته کامپیوتر ،جایی براش تو این مملکت نبود هفته پیش رفت کانادا برای ادامه تحصیل در مقطع دکترای هوش مصنوعی، الان که فکر میکنم میبینم ایشون اشتباه کرد برای رتبه آوردن در المپیاد،اشتباه کرد برای قبولی در شریف ،باید میرفت همین دانشگاه امام صادق ،که اتفاقا نزدیک منزلشون هم هست ،الان هم قطعا یه جا دستش بند میشد ومجبور نبود ترک خانواده رو بکنه بره اون سر دنیا تو دیار غربت، چه می کنیم با این جوونها ؟! چه میکنیم با استعدادهای این کشور ؟! چه میکنیم با سرمایه هامون؟! یعنی تو این مملکت به جز دانشگاه امام صادق ،دانشگاه دیگه ایی نیست ؟! یا هست ،ولی اقایون قابل نمیدونن !! لطفا منتشر کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
اونها را برای کار واقعی میخوان نه پستهای مدیریتی و شیک
انگار کلید رئیسی هم گم شده!
امضاهای اشخاص نشان گر شخصیت خودشان هست واقعا.
قبل از جابجايي ها روابط خارجی با کشورهای قدرتمند اقتصادی و شفافیت مالی برخی سازمانها و ارگانها را در يابيد!
کارشناس معارف اسلامی، رئیس کل بانک مرکزی
20 سال سابقه مدیریت ارشد در بازارهای پولی مالی داره ، متولد سال 57 هستند ایشون. آفرینننننن
انتخاب بسیار بسیار...... خودتون دیگه بقیه اشو پیش بینی کنید
خوب‌ ایشون‌ که اینهمه‌ زمان‌ توی‌ بازار‌ بورس‌ مدیریت‌ مشعشع‌ داشته اند‌ کو‌ نتیجه‌ اش‌ پس‌ ؟!! ایت ادمهای‌ کم‌ سواد‌ که با هزاران‌ تبصره‌ رفته اند‌ دانشگاه‌ امام‌ صادق‌ و غیره‌ کاری ازشون‌ ساخته‌ نیست‌ واقعا‌ دیگه‌ جای ازمایش‌ خطا‌ نیست‌ ! ایشون‌ چه کار برجسته ای کرده‌ که الان‌ پست‌ به این تخصصی‌ و مهمی را گذاشتین‌ رو کولش‌ ؟! آقای رئیسی‌ قرار‌ نبود‌ !!!!
لطفا سریعا ارزش پول ملی را تقویت کنید و تورم کمرشکن را مهار کنید چراکه کمر ملت شکسته است! ببینیم و تعریف کنیم...
چرا اینقدر توهین توی نظرات هست؟
به قیافه و مدرک!
به دولت محترم توصیه می کنم مراقب شوری آش باشد. انتخاب اغلب گزینه ها برای تصدی مناصب از یک دانشگاه خاص بازتاب چندان خوبی ندارد.
دلار در پایان دوره صالح آبادی چند است ؟
سه برابر در دوره محمود
۱۰ برابر در دوره حسن
با سلام
قوه مجریه آدم اجرایی می خواد بنظرم آقای رئیسی اشتباه کرد وارد این رقابت شد
امروز مدیر عامل مجموعه ای که ما کار میکردیم عوض شد مدیر عامل جدید مسئول ستاد آقای رئیسی بودش
عملکرد مدیر قبلی:
حاکمیت قانون در سازمان
نگاه به تخصص در انتصابات
بستن راه رانت و‌سو استفاده مدیران زیر دست
شایسته سالاری
جلوگیری از تبعیض بین کارکنان در استفاده از تسهیلات سازمان
حسن برخورد و احترام به کارکنان
.
.
همه اینها رو‌در دوسال انجام داده به نحوی که من کارمند متوجه شدم هنوز آدم‌هایی هستند که در برابر جامعه خودشون رو‌متعهد می دونند
حالا این اقا رو‌برداشتند بدون نگاه به زحمات و عملکرد دوساله ایشان
هیات دولت یا شعبه دوم دانشگاه امام صادق،؟؟؟؟!!!
واقعا از دانشگاه های دیگه کسی نیست!!!!
مسئولین که انتخاب شده اند وقتی صحبت میکنند مرا یاد درس فارسی دبستان می اندازند. با تورم جمله بساز . تورم چیز بدی باید کنترل شود. با مسکن جمله بساز. هزینه مسکن در خانواده ها زیاد است. و الی اخر
سال 92 مردم مثل الان در بورس به خاک سیاه نشوند سال 94 استعفا داد .
امیدوارم هرچی زودتر امریکا به داد معیشت مردم برسه
سلام عزیران
چرا مااینهمه به خواسته ی دشمنان این ملت مظلوم بد نبال ناامیدی میریم اینهمه ناامیدی واهعا از جوونای سلحشور این مملکت واقعا بعیده بیاید از اینهمه نفوس بد زدن چی گیر ما میاد جز ناراحتی و نگرانی و اضطراب که به شدت باعث خوشحالی اونور آبیها میشه اینک کی کجا درس خونده مهم نیست اینک الآن داره برای این مردم چیکار می کنه مهم هست باید یه مدت فرصت داد تا همه چیز معلوم بشه بعد نظر داد
ظاهرا دیگه انتصاب ها فقط جهت خالی نبودن صندلی است وهمه از قبل می دانند که نباید انتظاری داشت.
برخی افراد با اتصال به مراکز قدرت و ثروت یک شبه ره صد ساله رفتند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
دقیقا ... و اطرافیانشونو بیشتر پر و بال میدن تا زیاد ضایع نباشه
باز هم دانشمندي ديگر از دانشگاه امام صادق ، بقيه ول معطلن !
فرانسیس هاگن مدیر سابق تولیدات شرکت فیس بوک، که اخیرا به افشاگری علیه این ابرشرکت دست زده است، در اولین جلسه پرسش و پاسخ در کنگره آمریکا به شدت از فیس بوک انتقاد کرد. او در شهادت خود در سنای آمریکا گفت رهبری شرکت می‌داند چگونه فیس بوک و اینستاگرام را ایمن‌تر کند اما تغییرات لازم را انجام نمی‌دهد و منافع نجومی خود را به مردم ارجح می‌داند.اینها را گفتم تا بلکه مجلس را به مسيولیتش واقف کنم و از طرفی
من همین سوال را از مدیران فعلی و سابق بورس و وزیر اقتصاد و مجلس دارم آیا مدیران بورس میتوانند جلوی شکافهای نرم افزاری کارگزاری ها را یگیرند تا اولا اطلاعات به صورت انحصاری در اختیار افرا خاص قرار نگیرد و ازطرفی صفهای فروش و خرید را جابجا نکنند یعنی از افراد سیگنال دهنده جلوگیری کنند و از خلا نرم افزارهای کارگزاری استفاده کنند و اگر این سو استفاده صورت کرفت مجازات سنگین و لغو مجوز برای کارگزاری را بدنبال داشته باشه حتی سهوی و یا به صورت امتحانی و تست کرد صورت بگیرد. مسئولیت اتفاقات گذشته و حال با کی است
از همتی که جیب میلیون ها ادم توبورس خالی کرد بهتر عشق اصلاحطلبا
فعلا که توی سه ماه سه هزار تومان دلار بالا رفته یعنی ماهی هزار تومان اگر این دولت با همین فرمان پیش بره آخر دوره دلار ۷۳۰۰۰ میشود.انموقع دعا میکنید بجان حسن روحانی اصلاح طلب و با چراغ موشی دنبالش میگردید و مگوئید کجایی حسن جان که جانم به قربانت.
دولت عدالت و شایسته سالاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه