بازدید 47245
پیمانه اقتصادی

ریزش ۵۰ درصدی قیمت خودرو‌های خارجی با اجرای این طرح/ پیش بینی قیمت دلار در هفته آینده/ تصمیم یک دادگاه برای پست‌های تبلیغاتی اینفلوئنسرها/ سیمان ۲۵ هزار تومانی در راه است/ رستم قاسمی: مردم نگران تامین مسکن نباشند

این پیمانه تیتر‌هایی همچون رشد آرام بورس در هفته‌ای که گذشت، طلا با سیگنال دلار گران شد، عقب رفتن دلار در پی رسیدن تورم چین به زیر یک درصد، قیمت دلار در بازار متشکل ارزی، ظرفیت پالایشی کشور افزایش خواهد یافت، رشد ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی و افزایش واردات نفت آمریکا از روسیه پس از آیدا را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۷۵۳۲۶
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۵ 10 September 2021

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون رشد آرام و متعادل بورس در هفته‌ای که گذشت، طلای جهانی با سیگنال دلار گران شد، عقب رفتن دلار در پی رسیدن تورم چین به زیر یک درصد، قیمت دلار در بازار متشکل ارزی چقدر شد؟، ظرفیت پالایشی کشور افزایش خواهد یافت، رشد ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی و افزایش واردات نفت آمریکا از روسیه پس از آیدا را در بر دارد.

ریزش ۵۰ درصدی قیمت خودرو‌های خارجی با اجرای این طرح

دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: تصویب اولیه طرح واردات خودرو در کمیسیون صنایع و معادن، در ازای صادرات این کالا و یا با استفاده از ارز با منشا خارجی توسط همه اشخاص حقیقی و حقوقی بسیار طرح مطلوبی است. وی با اشاره به اینکه ساماندهی بازار خودرو دغدغه مجلس شورای اسلامی در این دوره و دوره قبل بوده است افزود: این طرح تاکنون چندین بار به صحن مجلس رفته و بازگشته و هم اکنون در حال بررسی بیشتر برای بهتر شدن است. وی با بیان اینکه یکی از بند‌های این طرح هم اکنون به کمیسیون صنایع و معادن بازگشته است گفت: طرحی که هم اکنون به تصویب رسیده بسیار مطلوب بوده و شرایط خوبی دارد,، زیرا شرایط را برای اشخاص حقیقی و حقوقی در ازای صادرات خودرو یا اقلام مرتبط با خودرو و قطعات خودرویی به رسمیت شناخته و برای همه با ارز منشا خارجی فراهم خواهد کرد.

ریزش ۵۰ درصدی قیمت خودرو‌های خارجی با اجرای این طرح/ رستم قاسمی: مردم نگران تامین مسکن نباشند/ سیمان به ۲۵ هزار تومانی در راه است/ تصمیم یک دادگاه برای پست‌های تبلیغاتی اینفلوئنسرها/ پیش قیمت دلار در هفته آینده

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با اشاره به اینکه با اجرای این طرح، شاهد افت ۵۰ درصدی قیمت خودرو‌های خارجی موجود در بازار خواهیم بود گفت: این موضوع به نفع مصرف کننده است و البته قانون گذار باید خود را جای مصرف کننده قرار دهد نه تولید کننده، و این درحالی است که در کشور ما تولید کننده، ناظر و دولت یکی هستند و هم اکنون دولت مالک شرکت‌های خودروسازی است. این طرح می‌تواند بازار را به خوبی کنترل کند.

رشد آرام و متعادل بورس در هفته‌ای که گذشت

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات هفته‌ای که گذشت (چهارشنبه، ۱۷ شهریور ‌ماه) با ۶ هزار واحد افزایش نسبت به هفته گذشته به عدد یک‌میلیون و ۵۲۶ هزار واحد رسید؛ بر این اساس رشد شاخص کل در هفته جاری کمتر از یک درصد بود. شاخص کل در پایان روز یکشنبه هفته گذشته (۱۰ شهریور ماه) در حالی با رقم یک میلیون و ۵۲۰ هزار واحد به معاملات خود پایان داد که این رقم روز گذشته (چهارشنبه، ۱۷ شهریور ماه) به یک‌میلیون و ۵۲۶ هزار واحد رسید. شاخص کل (هم‌وزن) در پایان هفته گذشته ۴۵۵ هزار و ۳۷۵ واحد بود که در هفته جاری این عدد به ۴۶۶ هزار و ۹۶ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) از ۲۸۷ هزار و ۳۴۴ واحد به عدد ۲۹۴ هزار و ۱۰۹ واحد رسید. به نقل از ایرنا؛ در پنج روز معاملاتی این هفته بورس، نمادهای سپید ماکیان (سپید)، ‌ پالایش نفت بندرعباس (شبندر)، لیزینگ کارآفرین (ولکار)، گروه مدیریت ارزش صندوق بازنشستگی کشوری (ومدیر)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، گروه دارویی برکت (برکت)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) و بهساز کاشانه تهران (ثبهساز) در گروه نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

طلای جهانی با سیگنال دلار، گران شد

به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، جمعه، تحت تأثیر عقب‌نشینی ارزش دلار از رکوردهای چند روز اخیر رشد کرد و از ۱٫۸۰۰ دلار بالاتر رفت. قیمت خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن، اسپات‌گلد، تا ساعت ۱۱:۰۰ به وقت تهران، ۰.۳۴ درصد رشد کرد و به ۱٫۸۰۰.۸۸ دلار رسید. قیمت خرید پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا هم تا این لحظه ۰.۱۵ درصد رشد کرد و به ۱٫۸۰۲.۷۰ دلار رسید. ارزش دلار پس از آن افت کرد که برخی از اعضای بانک مرکزی آمریکا تردیدهایی در مورد برنامه این بانک برای کاهش کمک‌های مالی و حمایتی فدرال‌رزرو در انتهای سال جاری به وجود آوردند. رئیس شیکاگوی فدرال‌رزرو، چارلز ایوانز، گفت اقتصاد آمریکا هنوز به طور کامل از بحران خارج نشده است و اختلالات زنجیره‌های تأمین و کمبود نیروی کار همچنان مشکلاتی به وجود آورده است که نیازمند حمایت است. این اظهارات گمانه‌زنی‌ها در مورد افزایش تورم را بالا برد و باعث شد برخی سرمایه‌گذاران نگران به خرید طلا رو بیاورند.

تورم چین زیر یک درصد آمد!

به نقل از تریدینگ اکونومیکس، نرخ تورم چین در ١٢ ماه منتهی به آگوست به مثبت ۰.۸ درصد رسید. این نرخ تورم که ۰.۲ درصد کمتر از  تورم ماه قبل و  ۰.۱ درصد بیشتر از نرخ پیش‌بینی شده توسط کارشناسان بوده، بیش از همه تحت تأثیر افزایش تورم بخش حمل و نقل قرار گرفته که تورم آن به مثبت ۵.۹ درصد افزایش پیدا کرده است. این کمترین تورم ثبت شده پنج ماه اخیر در چین بوده است. مواد غذایی با تورم منفی ۰.۸ درصدی و مراقبت های درمانی با تورم ۰.۴ درصدی از بخش های مهم کاهنده تورم بوده اند. در بین سایر بخش‌های تورمی، تورم بخش فرهنگ و آموزش ۳.۰ درصد و آب و برق ۱.۱ درصد اندازه گیری شده است. هسته تورمی که تورم بخش انرژی و مواد غذایی را به دلیل نوسانات بالای قیمت در آنها در نظر نمی‌گیرد، در این ماه به ۰.۶ درصد رسیده که در مقایسه با ماه قبل ۰.۲ درصد کمتر شده است. متوسط نرخ تورم چین در بازه زمانی ۱۹۸۶ تا ۲۰۲۱ معادل ۴.۹۵ درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به فوریه ۱۹۸۹ با ۲۸.۴۰ درصد و کمترین تورم نیز مربوط به آوریل ۱۹۹۹ با منفی ۲.۲ درصد بوده است. بر مبنای ماهانه، نرخ تورم چین در این ماه به ۰.۱ درصد رسیده است که  ۰.۲ درصد کمتر از تورم ماهانه ثبت شده این کشور برای ماه قبل به حساب می رود.

ریزش ۵۰ درصدی قیمت خودرو‌های خارجی با اجرای این طرح/ رستم قاسمی: مردم نگران تامین مسکن نباشند/ سیمان به ۲۵ هزار تومانی در راه است/ تصمیم یک دادگاه برای پست‌های تبلیغاتی اینفلوئنسرها/ پیش قیمت دلار در هفته آینده

عقب رفتن دلار در پی رسیدن تورم چین به زیر یک درصد

افزایش تقاضا برای یوان پس از انتظار آمار تورمی باعث کاهش قیمت دلار شد. بر این اساس، شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۱۵ درصد کاهش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۲.۵۰۷ واحد بسته شد.

پیش بینی قیمت دلار در هفته آینده؟

ایرنا: بررسی روند تحولات بازار ارز در هفته‌ای که گذشت، حاکی از آن است که حتی می‌توان تمایل بازار را در روزهای ابتدایی هفته، به سمت کاهش قیمت‌ها ارزیابی کرد. تمایلی که البته چندان جدی نبود و با مقاومت برخی از معامله‌گران در مرز ۲۷ هزار تومان برای سه روز متوقف می‌ماند. البته در معاملات روز دوشنبه حتی برای ساعاتی بهای دلار در کانال ۲۶ هزار تومان نیز معامله شد. به باور کارشناسان اقتصادی، معامله‌گران و فعالان اقتصادی در ابتدای هفته ترجیح می‌دادند، تا در خرید یا فروش ارز احتیاط کنند چرا که آن‌ها برای کاهش بیشتر قیمت‌ها در انتظار روشن شدن سیاست‌های اقتصادی دولت و همچنین تعیین رئیس کل جدید بانک مرکزی بودند. بنابراین در چهار روز ابتدایی هفته، به صورت عمده این اخبار ضد و نقیض در رابطه با مذاکرات هسته‌ای و احیای برجام بود که نوسانات محدودی را در بازار ارز ایجاد می‌کرد. این روند احتیاط و آرامش در بازار ارز تداوم داشت تا آنکه سرانجام از عصر روز سه‌شنبه بازار پس از ده روز آرامش روند صعودی به خود گرفت. در نتیجه این روند افزایشی که شیب نسبتا زیادی هم دارد قیمت ها در بازار آزاد با سرعت به سمت ۲۸ هزار تومان برای دلار و ۳۳ هزار تومان برای یورو حرکت کرد. این درحالی است که قیمت‌ها در صرافی‌های بانکی و همینطور در سامانه نیما، همچنان همان روند ثابت گذشته رو تداوم دادند.

با این وجود معاملات این هفته در محدوده ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان برای دلار به پایان رسید و بر اساس پیش‌بینی تحلیل‌گران فنی، بعد از گذر قیمت از این مرز احتمال افزایش تقاضا به بازار ارز است و همین مسئله برخی معامله‌گران کاهشی را امیدوار کرده است که با آغاز به کار معاملات ارز در هفته آینده و ورود با تدبیر بازارساز، این موج افزایشی شکسته شود. به اعتقاد این گروه از فعالان اقتصادی، این موج افزایشی می‌تواند کوتاه‌مدت بوده و به زودی مدیریت شود.
 
ریزش ۵۰ درصدی قیمت خودرو‌های خارجی با اجرای این طرح/ رستم قاسمی: مردم نگران تامین مسکن نباشند/ سیمان به ۲۵ هزار تومانی در راه است/ تصمیم یک دادگاه برای پست‌های تبلیغاتی اینفلوئنسرها/ پیش بینی قیمت دلار در هفته آینده

قیمت دلار در بازار متشکل ارزی چقدر شد؟

مدیر ارتباطات بازار متشکل ارز ایران، قیمت میانگین وزنی اسکناس دلار در معاملات روز پنجشنبه این بازار را ۲۶ هزار و ۵۸۹ تومان اعلام کرد.

تصمیم یک دادگاه برای پست‌های تبلیغاتی اینفلوئنسرها

دیوان عالی فدرال آلمان در حکم مربوط به پرونده های سه اینفلوئنسر اینستاگرام فیس بوک، اعلام کرد اگر اینفلوئنسرها پولی دریافت نمی کنند، می توانند محصولات را بدون برچسب تبلیغات نشان دهند. اینفلوئنسرهایی که هزاران هوادار دارند، می توانند پول زیادی از شرکتها برای تبلیغ محصولاتشان در اینستاگرام دریافت کنند. این دادگاه اعلام کرد اینفلوئنسر فیتنس زمانی که در حال تبلیغ یک برند بوده، باید در این باره شفافیت به خرج می داد. با این حال دادگاه پرونده مربوط به کتی هوملز، مجری تلویزیون و اینفلوئنسر را در خصوص پستی که درباره یک عروسک گذاشته بود را مختومه

اعلام کرد زیرا وی پولی برای این پست دریافت نکرده بود و بنابراین ملزم نبود آن را به عنوان تبلیغات مشخص کند. بر اساس گزارش رویترز، اینستاگرام سال گذشته با سازمان بازارها و رقابت انگلیس به توافق رسید با تبلیغات پنهان اینفلوئنسرها در این شبکه اجتماعی اشتراک گذاری عکس و ویدیو برخورد کند.

ظرفیت پالایشی کشور افزایش خواهد یافت

وزیر نفت با بیان اینکه حجم ذخایر سوخت نیروگاهی ۳۰ درصد کمتر از پارسال است، گفت: ظرفیت پالایشی کشور تا پایان دولت سیزدهم ۱.۵ برابر افزایش خواهد یافت.

افزایش واردات نفت آمریکا از روسیه پس از آیدا

واردات نفت اورال روسیه به آمریکا در سپتامبر و اکتبر افزایش خواهد یافت زیرا ۷۷ درصد از تولید نفت فراساحلی خلیج مکزیکوی آمریکا با گذشت ۱۰ روز از فرود توفند آیدا در سواحل لوییزیانا، تعطیل مانده است. تقاضای پالایشگاههای منطقه گلف کاست برای نفت همزمان با توقف عرضه خلیج مکزیکو باعث شده است قیمت نفت ترش مدیوم روسیه که کیفیتی مشابه گریدهای تولید شده در خلیج مکزیکو دارد، تقویت شود. اگرچه خرید نفت اورال روسیه برای پالایشگاههای آمریکایی غیرمعمول نیست اما تقاضای خرید پس از توفند آیدا، از قیمتها پشتیبانی کرده است. نفت اورال در بالاترین رکورد هفت ماه اخیر معامله می شود و پیشنهاد خرید آن روز چهارشنبه یک دلار و پنج سنت پایینتر از نفت برنت بود در حالی که این اختلاف قیمت پیش از طوفان، یک دلار و ۹۵ سنت بود. قیمتها حتی با وجود چشم انداز عرضه بیشتر از سوی اوپک، تقویت شده است. آیدا باعث از دست رفتن تولید ۲۰.۶ میلیون بشکه نفت شده که بیش از هر طوفان دیگری در ۱۳ سال اخیر بوده است. شرکت رویال داچ شل همچنان در حال ارزیابی صدمات به ایستگاه ترانسفر فراساحلی وست دلتا-۱۴۳ است که بخش زیادی از نفت خلیج مکزیکو را به ساحل منتقل می کند. با تعطیلی این پلتفرم، شرکت شل تولید نفت ترش مدیوم مارس را متوقف کرده است. هیچ توفندی به قدرتمندی آیدا تاکنون به بازارهای انرژی آمریکا ضربه نزده بود.

رشد ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۲۱۲۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۹۹ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۴ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۸ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.  

سیمان ۲۵ هزار تومانی در راه است

علی نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی در صفحه توییتر خود نوشت: «پیش از این دو سرپرست و یک وزیر دولت دوازدهم قول ساماندهی بازار فولاد و سیمان داده بودند که متأسفانه نتوانستند عمل کنند؛ در نشستی که با وزیر جدید صمت داشتیم، قول دادند قیمت هر پاکت سیمان ظرف ۱۵ روز به ۲۵ هزار تومان برسد و قیمت میلگرد هم در سه مقطع یک ماهه به‌طور کامل ساماندهی شود.»
 

رستم قاسمی: مردم نگران تامین مسکن نباشند

وزیر راه و شهرسازی گفت: با ساخت سالانه یک میلیون مسکن در کشور، مردم دغدغه‌ای در خصوص تامین مسکن خود نداشته باشند. رستم قاسمی روز جمعه در حاشیه دیدار رییس جمهوری با مردم طبس در محل امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) در پاسخ به ذغدغه و درخواست آنان برای ساخت و تامین مسکن اظهار داشت: تمام افراد که مسکن اولی هستند و بند جیم آنان قرمز نشده، نسبت به ثبت‌نام در سامانه اقدام کنند. وی افزود: در شهر طبس ۲ قطعه جدید برای الحاق به شهر تعیین شده و به دنبال الحاق قطعات دیگری هم هستیم.

ریزش ۵۰ درصدی قیمت خودرو‌های خارجی با اجرای این طرح/ رستم قاسمی: مردم نگران تامین مسکن نباشند/ سیمان به ۲۵ هزار تومانی در راه است/ تصمیم یک دادگاه برای پست‌های تبلیغاتی اینفلوئنسرها/ پیش بینی قیمت دلار در هفته آینده

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: برخی مردم اذعان دارند که برخی شرکت‌ها در وسط شهر طبس زمین‌های خوبی را گرفتند ما این موضوع را پیگیری می‌کنیم و علت را بررسی خواهیم کرد. در حوزه مسکن برنامه ما این است که سالی یک میلیون مسکن در کشور ساخته شود و تلاش ما این است که مصالح از جمله سیمان و میلگرد از طریق دلالی نباشد و از طریق خرید مستقیم از کارخانه باشد تا واحدها با کمترین قیمت به‌دست مردم برسد. ساخت برخی واحدها را خود مردم و برخی را بنیاد مسکن بر عهده می‌گیرد تا کارها به سرعت پیش برود. وزیر راه و شهرسازی گفت: با این قانون جدید جهش و رونق مسکن که توسط مجلس شورای اسلامی مصوب شده به ما اجازه خوبی داده و زمین، وام و کمک‌های خوبی به مردم ارائه خواهد شد تا صاحب‌ خانه شوند.

 
 
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۷
بلاخره قاسمی حرفی زد غیر نفتی چون هرچه صحبت می کرد در مورد وزارت نفت بود نه مسکن
خیلی دوست دارم بدانم ماشین آقای دادفر و فرزندانش چی نوع و چی مدلی
آقای رستمی باور کنید با حضور شما در وزارت نفت ملت ایران بطور کلی نگران مسکن نیستند.
فرق خبرهای چین وسایر کشورها با خبرهای ما
چین : شد تورم کمتر
ما: بشود تورم کمتر

چین : نشدند مردم نگران مسکن
ما : نباشند مردم نگران مسکن
طرحی دارید تصویب می کنید که بدون مبادله پولی ارزشی نداره وقتی ما با کل دنیا نمی توانیم داد و ستدپولی داشته باشبم بیشتر از این وعده های توخالی ندید اول مشکل اصلی که تحریم هاست رو حل کنید بعد هرچی دلتون خواست قانون و ماده تصویب کنید
چقد خبر خوب، امیدوارم برنامه ها بخوبی کارشناسی شده باشند
اگه ماشین خارجی ۸۰ درصد کاهش پیدا کنه اونوقت کی میره ماشین سایپا یا ایرانخودرو بخره .بعد اونا چند درصد کاهش پیدا می کنند .همین جورئ با قیمتهای نجومی می فرشن میگن همش داریم ضرر میدیم
سالی یک میلیون مسکن!؟
خوب است فکری هم به حال آب و برق و گاز آن را هم بکنند میدونید چه حجمی به شبکه اضافه میشه
خونه داشته باشی بدون آب و برق و گاز چه سودی داره
اول باید زیر ساخت ها رو تقویت کنند و خونه های جدید و شهرکهای جدید نیازمند راه آسفالته و پارک و مدرسه و بیمارستان و حمل و نقل و ... است
مسیولین ما باید هیجان را کنار بگذرند و عقلایی و دوراندیش باشند
پاسخ ها
ملک
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۰
درود بر شما حرف حسابی زدی....فقط هیجان هم نیست خدایش سواد کافی در کارها نیست واینکه عاقبت مملکت با این همه منابع وثروت ملی شده این که مردم در فشار وبدبختی هستن!!
چطور ممکنه با دلار ۲۷ تومنی و هزینه های گمرک و مالیات و... واردات خودرو خیلی تفاوتی با قیمت حال خودرو های وارداتی در داخل نداره
چطور باعث کاهش ۵۰ درصدی میشه
ممنون میشم کسی اطلاع داره برای من توضیح بده
منظورش افزایش ۵۰ درثدی قیمت خدرو هست...مشدی..هویج هم گرون شده...میخای ماشین افت کنه....برو عمو
اقای رستمی به قل قدیمی ها ادم موقعی که می خواهد حرف بزند کمی باید مزه مزه کند حال دیگر نباید ناراحت مسکن باشیم چون شما می فرمائید٫فقط شعار و بس
پورشه ماکان الان تو بازار 5 میلیارد تومانه درحالیکه با دلار آزاد و هزینه گمرک هم حساب کنی در میاد 700 میلیون تومان یعنی 700% حباب داره که باید خالی شه
به این دولت هم امیدی نیست
سالی که نکوست از بهارش پیداست
کدوم سایت باید برای مسکن ثبت نام کنیم؟ همون روش مسکن ملی؟
واردات خودرو در قبال صادرات یعنی چی؟
تعیین تعداد واردات توسط شورای رقابت آقای شیوا یعنی چی؟
شاهد افت ۵۰ درصدی قیمت خودرو‌های خارجی موجود در بازار خواهیم بود


بزک نمیر بهار میاد
ما به این وعده ها عادت داریم کردیم
تمام حرف و صحبتهایی که درباره ارز و دلار می کنید اصلا به واقعیت نزدیک نیست و هیچ کدام تا بحال درست از اب در نیامده بنازم به این کارشناسان......
خودرو و مسکن هیچوقت ارزان نمیشوند این یک دروغ بزرگ است ملت حاضرند بنزین بشود 5000 تومان ولی یک ماشین درست و حسابی خارجی کم مصرف سوار شوند
اگرواردات خودروآزادشودکه البته اقدام خوبی است ولی نه در
دوران تحریم چون مسلماًباواردکردن‌ بیشتراتومبیل نیازبه دلار
افزایش پیدامیکندوقیمت دلارفوق الهاده ترقی میکندوبدنبال آن نه تنها تمام چیزها بشدت گران میشودکه به طبع آن اتومبیل
داخلی وخارجی هم افزایش قیمت پیدامیکندخیلی ساده انگاری
است که تصورکنیم وقتی تحریم است ودسترسی ما به دلار
بسیارسخت است اگرواردات اتومبیل راآزادکنیم ارزان میشود
آخربایدبدانیم که انومبیل خارجی رابادلاربایدخریدکه کمیاب
است ونه باریال بدون پشتوانه که هرچه بخواهیم چاپ کنیم
مگراینکه تحریمها برداشته شودودسترسی مابه منابع ارزیمان
آزادشود که فعلاًچنین قراری نیست
ریزش ۵۰ درصدی قیمت خودرو‌های خارجی با اجرای این طرح


خنده در بود خ خ خ
با سلام وعرض ادب
اعمال به کارگیری اطلاعات برای خدمت در مناطق مختلف کشور تحت عنوان منطقه محروم بعد از 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی وخدمات رسانی مستمر انجام شده است تاثیر فراوان داشته است. واختصاص دادن منطقه محروم به خشکسالی ودور دست وتمرکز سرمایه کشور جای بررسی کارشناسی تخصصی ودلسوزانه دارد.مقام معظم رهبری سالهاست می فرمایند اشتغال جوانان.در هر منطقه جوان بیکار داریم .وبدلیل نداشتن شغل نمی توانند ازدواج کنند و در اینده که جمعیت ما مسن زیاد می شود دشمنان ما خوشحال می شوند. بعد بانکها اعلام می کنند که ما وام میلیاردی مسکن می دهند. در خالی که جوان ما محروم از شغل است وازدواج نمی تواند بکند این وام به نفع چه قشری است؟ ورسانه ای می کنم.
راه حل فوری برای حل مشکلات فوری مردم که رضایت مندی را بدنبال دارد.:
1- محرومیت دیگر به مناطق کمتر اختصاص دارد بیشتر به گروه هدف سنی وجنسی اختصاص دارد متل جوانان .و گران فروشی سرکش بودن سرمایه داران بررعلیه مردم ونباید مورد حمایت قرار گیرند.
2-برآورد مشکلات جامعه اشتغال جوانان-دادن حقوق بر مبنای عدالت وقانون به کارمندان -کارگران- بازنشستگان.بنجوی که نجومی بگیر وظالم نداشته باشیم
3-مبارزه جدی مستمر با گران نمودن ارزاق مردم که تاتیر خدمات دولتی را خنثی وبلاثر می کنند وتنبیه نمی شوند وهر هفته ارزاق را گران می کنند
3-اقدام همزمان در سراسر کشور
باز هم شعار درمانی !!!
کاهش 99 درصدی قیمت خودرو ! شما 10 درصد کاهش بده ما هورا میکشیم براتون !!
شیرم رستم خان. ان شاء الله بلوف نباشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
که هست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
مگه اینها غیر بلوف تا حالا چیزی گفتن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چه تضمینی است که اگر فلان اقدام انجام شود قیمت خودرو خارجی و به طبع آن داخلی کاهش یابد وقتی زور عده ای از قانون بیشتر شده و پای منافع باشد که هست با انحصاری که دارند نه به عهد و نه به قول و نه به هیچ چیز دیگر وفا نمیکنند و فقط سوء استفاده وبس
اقای قاسمی وزیرراه .قطعا شکی نیست که کاربلد نیستی والبته میدانیم برای دریافت یک واحد پروانه ساختمانی درشهرداری حداقل 3ماه طول میکشد واین چرخه نیز از بخشنامه های راه وشهرسازی تابعیت میکند چگونه ممکن است هنوز مکان یابی زمین درشهرستانها رخ نداده وپیمانکار معرفی نشده میخواهید یک میلیون مسکن بسازید شما برای وزارت نفت برنامه دارید انطوریکه بهنگام دفاع درصحن علنی مجلس علیرغم تذکر بشما از برنامه خودتان دروزارت نفت میگفتید تحویل یک واحد مسکن درسال شدنی نیست مگر انکه عملکرد شما مثل سال 60 بصورت جهادی باشد وفرایند ان مشمول مقررات اداری نشود وبمحض مشخص شدن زمین استارت ان زده شود
تا حالا بیش از 1.5 سال از مطرح شدن این طرح تولید 1 میلیون مسکن گذشته و گزارشی داده نشده حتما گذاشته اید برای سال آخر
ماشین خارجی با همین قیمت دلار یک حباب پنج شیش برابری داره که بزودی خواهد ترکید
لابی ایران خودرو و سایپا اجازه تصویب همچنین طرحی را نمی دهند!... کاسبان تحریم هم اجازه نمی دهند مردم در رفاه باشند !
درصورتی طرح مسکن به نتیجه می رسد که قیمت زمین و مسکن بشدت کاهش یافته و واقعی شود ولی اگر کاهش کمی داشته باشد این طرح به سرانجام نخواهد رسید!
بیش از 90% قیمت زمین و مسکن کاذب است!
با وعد ه های توخالی اعتماد مردم را سلب تکنید، مسکن مهر ۵ سال طول کشید، وعده ایی را بدهید که قابل اجرا باشد!!! قیمت ارز را پایین بیاورید بخش بزرگی از مشکلات مردم حل میشود..
با سلام خسته نباشید ببخشید من برای جک اس فایو موتور جدید ثبت نام کردم متاسفانه اکنون که سایت رو چک می کنم میبینم که قیمت ۷۴۹ میلیون اعلامی شرکت به ۷۷۹ میلیون تغییر پیدا کرده من و خیلی از همکاران دیگر که برای این ماشین ثبت نام کردیم قصد انصراف داریم ولی وقتی به نمایندگی کرمان موتور مراجعه می کنیم میگن که دو ماه طول میکشه تا پول شما را به شما برگردانیم و سودی هم به شما برای این دو ماه نمی‌دهیم خواستم بپرسم چرا این کار را انجام می دهید و این کار کاملا غیر قانونی هست اول که چرا قیمت آن را افزایش دادید برای ما همین هزینه هم کمرشکن هست دوم اینکه وقتی کسی می‌خواهد انصراف بدهد پولش رو پس نمی دید و سود در این دو ماه
خواب خیالی تابناب شاید برای ایرانیان داخل کشور روییای باشد. نگاهی به تحولات میبینیم که چین که وارد کننده اصلی نفت از ایران است خود بزرگترین ذخائر نفت را پیدا کرد و تا اینده ای خیلی زود خودش نفت استخراج میکند و به کره جنوبی هم خواهد داد. عراق با شرکت توتال قرار داد 27 میلیاردری بست و بزودی ذخائر گاز خودش را دارد و از ایران گاز نمیخرد. تا چندی دیگر ایران از سومالی پایین تر خواهد رفت و دلار به 50.000 تومان میرسد
شما فعلا هویج رو ارزان کن ماشین خارجی باشه مرحله بعد
کار قرص آستامینوفن چی هستش درد ساکت میکنه شما هم مثل همون درد ساکت میکنید
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم