بازدید ۲۹۵۰۶
دو هزار و پانصد و هفتاد و هشتمین بسته ویژه خبری «تابناک»
در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند: سرنوشت پرونده شرکت بازرگاني پتروشيمي؛ مرجان شيخ الاسلامي به ۲۰ سال حبس محکوم شد / عبدي خطاب به رئيسي: تکليف برجام را روشن کنيد / علت استعفاي آملي لاريجاني از زبان ناصر ايماني / کيهان: مجري مشهور شبکه من وتو قصد بازگشت به ايران دارد و ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۰۷۴۳۷۸
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۸ 05 September 2021

بسته ویژه خبری «تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیترهایی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح های سیاسی و تحولات مهم داخلی انداخته می شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

شریعتمداری نقشه راه مذاکراتی دولت رئیسی را ترسیم کرد

حسین شریعتمداری در یادداشتی با عنوان «میرزا علی‌اصغر‌خان، دست تکان نده! (نکته)» نوشت: مجلس یازدهم که با حضور اکثریت نیروهای انقلابی تشکیل شد، عنان باج‌دهی دولت را کشید و با تصویب طرح «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران» که برگرفته از نظر رهبر معظم انقلاب بود، دولت را وادار کرد که در مقابل عدم پایبندی آمریکا به تعهدات برجامی خود، ایران نیز تعهدات برجامی خود را کاهش داده و اجرای آن را متوقف کند. در پی این اقدام غیرتمندانه مجلس یازدهم بود که آمریکا از سر استیصال خواستار بازگشت به برجام شد ولی همچنان از لغو تحریم‌ها طفره می‌رفت و نهایتاً لغو تحریم‌هایی که ترامپ وضع کرده بود را پیش می‌کشید و حال آنکه ایران خواستار اولاً؛ لغو همه تحریم‌ها، ثانیاً؛ راستی‌آزمایی لغو تحریم‌ها است و تنها در این صورت با ورود دوباره آمریکا به برجام موافقت می‌کند.

واکسیناسیون دانشجویان متوقف شد

معاون دانشجویی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه تمامی سه هزار دانشجوی ساکن خوابگاه های این دانشگاه واکسینه شده اند، گفت: ما واکسیناسیون دانشجویان دکتری را شروع کرده بودیم که دستورالعمل آمد فعلا متوقف کنید قرار است برنامه جدیدی در این رابطه اعلام کنند. دکتر سعید حبیبا اظهار کرد: به دنبال شیوع بیماری کرونا و انجام واکسیناسیون بر علیه این بیماری مهلک پس از پیگیری های مکرر و هماهنگی های صورت گرفته با دانشگاه علوم پزشکی تهران و ستاد ملی مبارزه با کرونا موفق شدیم یک پایگاه واکسیناسیون در دانشگاه تهران راه اندازی کنیم و به این ترتیب تمامی اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه که در سامانه ثبت نام کرده بودند واکسینه شدند. وی در ادامه با بیان اینکه دوز اول واکسیناسیون اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه تهران به پایان رسیده است و دوز دوم نیز در حال انجام است، تصریح کرد: در برنامه پیش بینی شده است تا پایان شهریورماه تمامی پرسنل دانشگاه (کارمندان و اعضای هیأت علمی) و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و تا پایان آذرماه نیز تمامی دانشجویان مقطع کارشناسی واکسینه شوند. حبیبا خاطر نشان کرد: در حال واکسینه کردن دانشجویان دکتری دانشگاه تهران بودیم که حدود یک هفته پیش دستوالعملی مبنی بر توقف واکسیناسیون به دست ما رسید و اعلام کردند که قرار است این خصوص تصمیمات جدیدی اتخاذ و اعلام شود. بنابراین منتظر برنامه جدید ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

بحثی درباره استعفای آملی لاریجانی از ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح نیست

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید که استعفای آملی لاریجانی از شورای نگهبان ارتباطی با ریاست ایشان بر مجمع تشخیص نداشته و بحثی در مورد استعفای او از این مجمع طرح نشده است. مجید انصاری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین ارتباط استعفای آملی لاریجانی از عضویت در شورای نگهبان و ریاست او بر مجمع تشخص مصلحت نظام را رد کرد و این ۲ موضوع را بی‌ارتباط شمرد. او تاکید کرد که «این ۲ جایگاه قطعاً ارتباطی به هم ندارند» و گفت: ایشان در هفته‌های اخیر به صورت مستمر در جلسات مجمع تشخیص حضور یافته و ریاست‌شان بر مجمع تداوم داشته است. انصاری همچنین افزود: این ۲ جایگاه هیچ ارتباطی با هم ندارند، ایشان بنا بر هر دلیلی از عضویت در شورای نگهبان استعفا کرده، اما خلل یا تعللی در روند حضورشان در مجمع تشخیص رخ نداده است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام راجع به طرح مباحثی درباره احتمال کناره‌گیری آملی لاریجانی از سمت ریاست این مجمع و عزیمت به نجف نیز توضیح داد: بحثی درباره استعفای آملی لاریجانی از ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح نشده و در میان نیست.

کنايه سنگين حسيني به روحاني

‏‏سيدمحمد حسيني در توييتر نوشت: ببين تفاوت ره کز کجاست تا به کجا!حسن ‎روحاني بعضاً به مديران ارشد و حتي ‎وزرا چند دقيقه وقت ملاقات نمي داد!حالا کشاورزان، کارگران، صيادان، زاغه نشينان و... مي توانند بدون لکنت زبان، کمبودها و مشکلات را با آقاي ‎رئيسي مطرح کنند تا براي بهبود وضع زندگي مردم، دستور اقدام دهد.

انتقاد وزير سابق ارشاد از زيارتنامه حرم امام خميني(ره)

وزير سابق ارشاد از زيارتنامه حرم امام انتقاد کرد.سيدعباس صالحي در توييتر نوشت:در يک هفته اخير بحث زيارتنامه حرم امام داغ شد. به امام گفتند که فلاني ها شما را قبول ندارند و ايشان پاسخ دادند: قبول نداشته باشند، مگر من اصول دين هستم.
ظاهراً براي برخي زيارت‌نامه حرم امام هم جزو اصول دين شده است!بيت امام ستيزي روا نيست، اما از قداست سازي کاذب دفاع نکنيم.

ادعاي نماينده مجلس درباره کارشکني مديران ارشد دولت روحاني

مالک شريعتي، نماينده مجلس در کانال تلگرامي خود نوشت: برخي مصوبات بودجه۱۴۰۰ هنوز اجرايي نشده است.‏جناب آقاي دکتر ميرکاظمي!به عنوان عضو کميسيون تلفيق بودجه و با اطلاع دقيق عرض ميکنم برخي از بندهاي ‎بودجه۱۴۰۰، با کارشکني رييس و مديران ارشد سازمان برنامه و بودجه دولت آقاي روحاني در عدم تدوين آيين نامه هاي اجرايي مورد نياز، هنوز به مرحله اجرا نرسيده است.لطفا پيگيري فرمائيد!

نيک‌بين: يا گاندو را تعطيل کنيد يا محاکمه روحاني را شروع کنيد

نماينده کاشمر در مجلس تاکيد کرد که قوه قضائيه پرونده‌هاي مرتبط با دولت سابق را بررسي کند.حجت الاسلام جواد نيک بين نماينده کاشمر در مجلس شوراي اسلامي امروز (يکشنبه 14 شهريور) در جلسه علني مجلس و در تذکري خطاب به قاليباف و نمايندگان مجلس اظهار داشت: بهتر است هيأت رئيسه مجلس دستوري به صدا و سيما بدهد که يا فيلم گاندو را تعطيل کند يا اينکه محاکمه حسن روحاني رئيس جمهور سابق را شروع کند.وي افزود: کم کم صبر مردم سر آمده است؛ آقاي اژه‌اي که پرونده‌هاي بزرگي را در اين کشور بررسي کرده است و شجاعانه آن را به پايان رسانده‌اند، بايستي پرونده‌هاي تخلفاتي که مجلس يازدهم و کميسيون اصل نود و... بررسي کرده و خيلي از خيانت‌هايي که دولت سابق انجام داده و پرونده‌هاي آن را به قوه قضائيه ارسال کرده است را بررسي کنند.نماينده کاشمر در مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: مصلحتي که در عدم محاکمه حسن روحاني و تيمي که خيانت کرده‌اند، درست نيست. يا فيلم گاندو که هم اکنون پخش مي‌شود دروغ است يا اينکه صحت دارد؛ اگر دروغ است بهتر است پخش آن را قطع کنند و اگر موضوعات مندرج در فيلم گاندو صحت دارد بايد هر چه سريع‌تر روحاني و تيم منتسب به او را محاکمه کنند.

شهردار اسبق تهران به ديدار کروبي رفت

محمدعلي افشاني در رابطه با ملاقاتش با مهدي کروبي نوشت: برداشت من از دو ساعت ملاقات و طرح برخي مسائل اين است که اگر حصر سال‌ها قبل پايان مي‌يافت و امکان ارتباط مستقيم اشخاص بيشتري با ديدگاه‌هاي متفاوت با محصورين وجود داشت از برخي خسارات پيش‌آمده جلوگيري مي‌شد.به گزارش جماران؛ محمدعلي افشاني در روزنامه اعتماد از ملاقات با حجت الاسلام و المسلمين مهدي کروبي نوشت: بعد از قريب ۱۱ سال توفيق ديدار شيخ اصلاحات جناب آقاي کروبي حاصل و ايشان را ملاقات کردم با همان صميميت و مرام هميشگي، روحيه مصمم و اميدوار مشابه سال‌هاي قبل از حصر البته نگران از شرايط عمومي مردم، محدوديت‌ها، گراني، تورم، اشتغال جوانان، خشکسالي و مهم‌تر از همه کاهش اعتماد عمومي.در اين ملاقات که حاج خانم کروبي نيز حضور داشتند پس از تحليل و بازخواني تاريخي رويدادها و علل اصلي شرايط پيش آمده بيشتر روي اين موضوع تاکيد شد که مصلحت عمومي کشور چيست و چه بايد کرد تا وضعيت بهبود يابد و مردم از زيست بهتر و آسايش و آزادي عمل بيشتر بهره‌مند شوند خصوصا براي بازسازي اعتماد عمومي مردم چه اقداماتي ضروري است.در مورد چرايي وضعيت اصلاح‌طلبان و تاثير عوامل دروني و بروني در بروز وضعيت فعلي اصلاح‌طلبان بحث و تبادل نظر شد. علاوه بر بيان صريح علل اين شرايط، همچون گذشته معتقد بودند هر کس داعيه فعاليت سياسي و اجتماعي دارد بهتر است با شناسنامه مشخص فعاليت کند و پاسخگوي تصميمات خود باشد و از هر فعاليتي که مانع تقويت، توسعه و گسترش احزاب شود پرهيز گردد. در رابطه با فرآيند انتخابات رياست‌جمهوري و نتايج آن و عملکرد اصلاح‌طلبان کمي صحبت شد.

کيهان: مجري مشهور شبکه من وتو قصد بازگشت به ايران دارد

يکي از مجريان شبکه بهايي- سلطنت‌طلب من‌وتو در پيام خصوصي ديگري براي دوست خود در استاني غربي، بار ديگر از وي خواست؛ زمينه برگشت او به ايران را فراهم کند!پيش‌تر اميد خليلي تجريشي ملقب به طغرل خواهان بازگشت به ايران شده بود که به محض اطلاع‌رساني کيهان از خواسته وي، تلويزيون من‌وتو وي را اخراج کرد!شبکه من‌وتو که با شبکه‌اي اسرائيلي داراي قرارداد همکاري است؛ به شکل محفلي اداره مي‌شود و عوامل آن در نظر اربابان و کارفرمايان خود، به مانند برده‌هاي جنسي و عروسک‌هاي خيمه‌شب‌بازي هستند که به محض اتمام تاريخ مصرف‌شان، به دور انداخته مي‌شوند.

واکنش کوثري به تغيير موضع برخي مخالفان برجام؛ در مجلس نهم کسي مخالف اصل مذاکره نبود

نماينده مردم تهران در مجلس گفت: در مجلس نهم مخالفان برجام نظرشان مخالفت با اصل مذاکره نبود بلکه معتقد بودند برجام اگر مذاکره است بايد نتيجه بخش باشد و نتيجه آن فقط به نفع آمريکا و 1+4 رقم نخورد، کسي از مذاکره نمي ترسد.«اسماعيل کوثري»، نماينده مردم تهران در مجلس، در گفت وگو با برنا در پاسخ به اين سوال که برخي مخالفان برجام اکنون در موافقت با برجام اظهاراتي را بيان مي کنند نظر شما در خصوص اين تغيير موضع چيست، گفت: در مجلس نهم مخالفان برجام نظرشان مخالفت با اصل مذاکره نبود بلکه معتقد بودند برجام اگر مذاکره است بايد نتيجه بخش باشد و نتيجه آن فقط به نفع آمريکا و 1+4 رقم نخورد، کسي از مذاکره نمي ترسد، از همان ابتدا گفتيم که حمايت از آمريکا اشتباه است. اروپايي ها توقع دارند تا هرچه مي گويند ايران بپذيرد. همان موقع در مجلس وقت هم به تيم مذاکره کننده گوشزد کرديم که اشتباه است يکدفعه برجام را عملي کنند، ايران يک گام بردارد و بگذارند آن ها هم يک گام بردارند.او ادامه داد: هر وقت که طرفين مقابل انصاف به خرج دهند آن وقت مي توان اميدي به برجام داشت، برجام دو، سه و چهار را مطرح نکنند. راه براي مذاکره بعدي باز است، اما اگر بخواهند شروطي را در زمينه موشکي، منطقه اي، حقوق بشر بگذارند نمي‌پذيريم. مذاکره مي کنيم تا نتيجه بگيريم نه اينکه مذاکره کنيم براي مذاکره، اين روند قابل قبول نيست.

علت استعفاي آملي لاريجاني از زبان ناصر ايماني

يک فعال سياسي اصولگرا گفت: مساله استعفاي آيت‌الله آملي لاريجاني از شوراي نگهبان به علت اختلاف نظر در شيوه و نحوه بررسي صلاحيت‌ها بود نه به دليل مسائل شخصي و صرفا رد صلاحيت برادرش.ناصر ايماني درخصوص استعفاي آيت‌الله آملي لاريجاني از عضويت در شوراي نگهبان و مطرح شدن برخي تحليل‌ها با اين مضمون که اين استعفاء به دليل ردصلاحيت علي لاريجاني برادر وي در جريان انتخابات رياست جمهوري اخير بوده است، گفت: نظر من اين است که از جنبه خوش‌بينانه به اين مساله نگاه و آن را تحليل کنيم و اينطور با بدبيني و به صورت شخصي نگاه نکنيم که مثلا «برادرش را ردصلاحيت کردند و ايشان استعفاء داده است»؛ ما به صورت ديني هم اجازه نداريم اينطور با بدبيني به موضوع نگاه کنيم، اگرچه شايد هم اين‌طور بوده باشد.تحليلگر سياسي اصولگرا در ادامه بيان کرد: مساله به اين صورت است که يک فردي به نام آقاي دکتر علي لاريجاني کانديداي انتخابات شده بود، شما اصلا ارتباط شخصي و برادري را نگاه نکنيد. در اين جلساتي که برگزار شده بود، يک استدلال‌هايي براي ردصلاحيت ايشان از سوي برخي از اعضاي محترم شوراي نگهبان آورده شده بود که برخي ديگر از اعضا از جمله فقيهي به نام آيت‌الله آملي لاريجاني اين استدلال‌ها و اين نحوه ورود به مسائل براي رد يا تاييدصلاحيت را نپذيرفتند و در اين زمينه اختلاف‌نظر پيدا کردند، براي همين هم استعفاء دادند. يعني مساله اينطور شخصي که؛ «چون برادر من را حذف کردند من استعفا مي‌دهم» نيست. وي افزود: به اين علت که مساله عدم تاييد صلاحيت آقاي دکتر لاريجاني مساله بسيار مهمي است و با کانديداهاي ديگري که در اين دوره يا دوره‌هاي قبل ردصلاحيت شده بودند متفاوت بود، حتي با ردصلاحيت مرحوم آقاي هاشمي رفسنجاني هم تفاوت داشت و به همين خاطر هم اختلاف‌نظرها جدي بود.کنشگر سياسي اصولگرا همچنين ادامه داد: البته بنده به دلايل ديگري استعفاي آقاي آملي لاريجاني را به مصلحت کشور و شخص ايشان نمي‌دانم و بهتر مي‌دانستم که ايشان استعفا نمي‌داد. اما مي‌خواهم بگويم که اگر قصد داريم قضاوت يا تحليل کنيم بايد اينطور قضاوت کنيم که اين استعفاء به خاطر برادرش و يک موضوع شخصي نبوده، بلکه به خاطر يک رويه‌اي بوده که آن را درست نمي‌دانست. اگرچه من اين استعفا را صحيح نمي‌دانم و فکر مي‌کنم که ايشان کار درستي نکردند.

نمازي: کارگزاران خود را ذيل لاريجاني تعريف نمي‌کند

علي‌محمد نمازي، فعال سياسي اصلاح‌طلب و از اعضاي حزب کارگزاران سازندگي درباره سرنوشت «جبهه اصلاحات ايران» يا همان نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان به «فردا» گفت: «قرار شده که جبهه اصلاحات تا شش ماه ديگر به فعاليت خود ادامه دهد اما فعلا فعاليت دقيق آن تعريف نشده است. تا جايي که من خبر دارم اصلاح‌طلبان مي‌خواهند به سمت کارکرد حزبي واقعي بروند و به طور کلي هر دو جناح سياسي موجود در کشور بايد به سمت تبديل‌شدن به حزب فراگير بروند و اصلاح‌طلبان هم کوششان در اين مسير است».

او ادامه داد: «اولين شرط تشکيل حزب فراگير وجود ابزارهاي دموکراتيک است تا احزاب بتوانند در چرخش قدرت سهيم باشند و اين شرايط ميسر نمي‌شود مگر از طريق انتخابات آزاد تا مردم بتوانند به حزبي که برنامه‌‌اي خوب و جامع و نامزد يا نامزدهايي مناسب ارائه مي‌کند، رأي دهند. اگر بناست شيوه حزبي در کشور حاکم باشد و احزاب بتوانند رقابت واقعي داشته باشند، بايد شيوه بررسي صلاحيت‌ها هم تغيير کند تا ديگر شاهد آنچه در روند برگزاري انتخابات رياست‌جمهوري بوديم، نباشيم».
اين فعال سياسي در پاسخ به اين پرسش که آيا در فرايند تشکيل يک حزب فراگير، دو حزب اتحاد ملت و کارگزاران مي‌توانند بر اختلافات خود فائق آيند به اشتراک برسند، بيان کرد: «به نظر من فائق‌آمدن بر اختلافات بسيار سخت است اما به هر حال لازمه تشکيل حزب فراگير کنارگذاشتن اختلافات است».

او در پاسخ به پرسش ديگري مبني بر اينکه آيا احتمال دارد کارگزاران به علي لاريجاني نزديک شود و اگر او حزب مستقل خود را تشکيل دهد، کارگزاران در پيوندي با او يک طيف مستقل را ايجاد کنند، اظهار کرد: «بعيد است چنين اتفاقي رخ دهد و محتمل نيست که حزب کارگزاران بخواهد خود را نزديک به مواضع آقاي لاريجاني کند. کارگزاران يک حزب ريشه‌دار است که با پشتيباني مرحوم آيت‌الله هاشمي رفسنجاني شکل گرفت و اگر قرار باشد پيوندي با آقاي لاريجاني رخ دهد، آن لاريجاني است که بايد به کارگزاران نزديک شود نه عکس قضيه. حالا اينکه گفته مي‌شود آقاي لاريجاني حزب خود را تشکيل دهد، داراي مشکل نيست اما ربطي به کارگزاران ندارد و حزب کارگزاران سازندگي حتما خود را ذيل آقاي لاريجاني و حزب احتمالي او قرار نمي‌دهد. آقاي لاريجاني اگر مي‌خواهد با کارگزاران همراه شود، مي‌تواند بيايد، بنشيند و صحبت کند و اگر به اين نتيجه نرسيد که با حزب همراه شود، مي‌تواند برود و حزب خود را بزند اما اينکه حزب قديمي کارگزاران ذيل حزب احتمالي او تعريف شود، اصلا پذيرفتني نيست».

رييس مرکز پژوهش هاي مجلس مشخص شد

سخنگوي هيات رييسه مجلس از انتخاب رئيس جديد مرکز پژوهشهاي مجلس شوراي اسلامي خبر داد.سيد نظام الدين موسوي اظهار کرد: با راي اعضاي هيات امناي مرکز پژوهشهاي مجلس شوراي اسلامي، دکتر بابک نگاهداري به عنوان رئيس اين مرکز انتخاب شد.وي توضيح داد که طبق قانون شرح وظايف مرکز پژوهشهاي مجلس شوراي اسلامي، اعضاي هيات رئيسه مجلس، هيات امناي مرکز پژوهشها را تشکيل مي دهند و رئيس مجلس رئيس هيات امنا است.
به گزارش ايسنا، بابک نگاهداري، دانشيار و مدير گروه بيوتکنولوژي دانشگاه علوم پزشکي تهران، کارشناس ارشد مطالعات فرهنگي از دانشگاه علامه طباطبايي و داراي دکتراي تخصصي بيوتکنولوژي پزشکي و دکتراي حرفه‌اي پزشکي از دانشگاه علوم پزشکي تهران است.نگهداري تاکنون مسئوليت‌هاي اجرايي چون دبيري نقشه جامع علمي کشور، معاونت نظارت و راهبري شوراي عالي انقلاب فرهنگي، معاونت پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي و رياست دانشگاه علوم پزشکي آزاد اسلامي تهران و رياست مرکز مطالعات و برنامه‌ريزي شهر تهران را بر عهده داشته است.پيش از اين عليرضا زاکاني رييس مرکز پژوهش ها در مجلس يازدهم بود که براي شهرداري تهران از نمايندگي مجلس استعفا کرد.

عبدي خطاب به رئيسي: تکليف برجام را روشن کنيد

عباس عبدي نوشت: آقاي رييسي در جريان راي اعتماد براي وزراي پيشنهادي در مجلس جمله‌اي را گفت که بسيار مهم است: «من چه در دوره انتخابات و چه در جلسات بعد از انتخابات عرض کردم بناي من عمل به وعده‌ها است و آن هم با يک ادعا نمي‌شود اثبات کرد جز اينکه مردم ببينند که دولت و وزرا و مسوولان مربوطه به وعده‌هاي‌شان عمل کردند... عمل به وعده‌ها مي‌تواند اعتماد را بازسازي کند و برگرداند و بناي بنده به عنوان يک خدمتگزار و دولت اين است که به وعده‌ها عمل کنم.»وي ادامه داد: فراموش نکنيم که وعده‌هاي داده شده نيز زياد است. فارغ از اينکه دولت با وزراي موجود قادر به تحقق اين وعده‌ها باشند يا خير؛ بايد گفت که اصولا امکانات موجود براي تحقق آنها فراهم نيست مگر اينکه پيش از هر اقدامي، مساله تحريم‌ها حل شود، زيرا تحقق اين وعده‌ها از يک‌سو نيازمند منابع مالي است و از سوي ديگر نيازمند روابط متعارف اقتصادي با جهان است.به تعبير اصولي رفع تحريم مقدمه لازم است و مقدمه امر واجب (در اينجا تحقق وعده‌ها) نيز واجب است. به علاوه ايجاد اميد نزد مردم بدون اين تحول ممکن نيست.با اين ملاحظه بايد ديد که آقاي رييسي چه سياستي را نسبت به مساله برجام در پيش خواهد گرفت؟با توجه به قراين و شواهد و حتي اظهارات آشکار ايشان مي‌توان نتيجه گرفت که شخصا موافق و علاقه‌مند به حل مساله است. اظهارات اوليه وزير خارجه پيشنهادي نيز مُويد اين برداشت است هر چند در سخنان اخير گفته که براي شروع مذاکرات چندين ماه وقت لازم است.

سرنوشت پرونده شرکت بازرگاني پتروشيمي؛ مرجان شيخ الاسلامي به ۲۰ سال حبس محکوم شد

سخنگوي قوه قضاييه با اشاره به صدور احکام متهمان پرونده شرکت بازرگاني پتروشيمي، گفت: مرجان شيخ الاسلامي مديرعامل شرکت دنيز به ۲۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق تعزيري محکوم شده است.ذبيح الله خداييان سخنگوي قوه قضاييه با اشاره به صدور احکام متهمان پرونده شرکت بازرگاني پتروشيمي، گفت: در اين پرونده رضا حمزه لو مديرعامل شرکت بازرگاني پتروشيمي، عباس صميمي نائب رئيس شرکت، عليرضا علايي رحماني عضو هيات مديره، مصطفي تهراني عضو هيات مديره، محسن احمديان مديربازرگاني و مرجان شيخ الاسلامي مديرعامل شرکت دنيز به ۲۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق تعزيري محکوم شدند.

بيژن عبدالکريمي از دانشگاه آزاد اخراج شد

بيژن عبدالکريمي، دانشيار گروه فلسفه دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران شمال روز گذشته حکم اخراج خود را از اين دانشگاه دريافت کرد.در حکم اخراج اين استاد دانشگاه، دليل اخراج دفاع از نظام سلطنتي پهلوي ذکر شده است.در بخشي از اين حکم آمده است: «نامبرده فاقد صلاحيت جهت عضويت در هیات علمي دانشگاه آزاد اسلامي است...بنا به اين حکم، کد استادي بيژن عبدالکريمي از روز گذشته (شنبه ۱۳ شهريورماه) باطل گرديده و راي صادره قطعي و لازم الاجراست.» اين استاد فلسفه دانشگاه آزاد از سال ۱۳۸۰ در اين دانشگاه مشغول به تدريس بوده است و حدود ۲۰ سال سابقه تدريس دانشگاهي دارد.در جستجوي معاصريت، دن‌کيشوت‌هاي ايراني، هايدگر در ايران از جمله آثار تاليفي عبدالکريمي است. از وي ترجمه هاي بسياري مثل تکنولوژي رسانه‌اي از منظري انتقادي نوشته يوست ون لون و بررسي روشنگرانه انديشه‌هاي نوشته مارتين هايدگر، والتر بيمل نيز منتشر شده است.عبدالکريمي مدير انتشارات نقد فرهنگ هم است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۵
در انتظار بررسی: ۱۵
انتشار یافته: ۵۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
اینکه دولت روحانی در دوره دوم ناکارآمد بود شکی نیست،امابدنیست آقای نیکبین بفرمایند در۸سال خیانت آشکار احمدی نژاد و تلاش برای احیای اسرائیل وکیلوکیلو ورق پاره کجا بود
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۴:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
نه اینکه دوراولش وضع خوب بودولی خداوکیلی زندگی شمادردوره محمود بهتربودیا روحانی سفسط نکنید وفقط یک کلمه جواب اولی یادومی تمام
فردوس بابایی آبکنلری
|
Singapore
|
۲۲:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
سلام و ارادت پخش سریال گاندو اگر براساس اسناد و واقعیت ساخته شده است باید روحانی محاکمه و اشد مجازات برایش در وردنظر گرفته شود
ناشناس
|
Canada
|
۲۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
شکی نیست که روحانی باید بخاطر عملکرد فوق ضعیفش و بخصوص بخاطر گره زدن معیشت مردم و اقتصاد کشور با برجام نافرجام محاکمه بشه
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
جناب سید محمد حسینی! مگر اقای رییسی از مشکلات خبر ندارند که باید به میان کارگران و کشاورزان بروند و سوال کنند!! مبادا حرکات پوپولیستی دکتر محمود تکرار شود. الان بر‌وید در خیابان از اولین عابر سوال کنید تا تمام مشکلات را برای شما بشمارد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
کدام رییس جمهوری را در جهان دیدید که دیدار مردمی داشته باشد. یک مدیر رده پایانی اینقدر وقت ندارد چه برسد به رییس جمهور. این نشان دهنده این است که ایشان هیچ کار و برنامه ای ندارند و اینطوری می خواهند وقت بگذرانند و فقط بگویند مردمی هستند این همان حرکات پوپولیستی است.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
پوپولیست رو از طرفداران روحانی بگیرند طفلی ها چی دارن بگن
حرکت اگر هم بقول شما پوپولیستی باشه بهتر از دروغ های آشکار حسن جونتون هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
گاندو یک سریال تخیلی بود .
کرم علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
"نيک‌بين: يا گاندو را تعطيل کنيد يا محاکمه روحاني را شروع کنيد"
امشب تعطیلش کردند.ظاهرا راه حل اولی آسانتر بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
زیارتنامه حرم مطهر دیگه چیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
آقای حسینی! انشاالله ظاهر سازی نباشه و تا آخر دولت همین رویه باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
حسین شریعتمداری رو بگذارید رییس جمهور تا با تیزهوشی و فراست و کیاست و سیاست و ............ تمام مشکلات ایران و دنیا رو حل کنه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
روحانی را حتما محاکمه کنید ، نعل وارونه بزنید ، آسمان را به ریسمان ببافید ، گاندو گان سه گان چهار گان هزار بسازید ، اتاق فکر تشکیل دهید ، گرد وغبار راه بیاندازید اما من یکی که می دونم ریشه مصیبت ها از کجا ها آب می خوره .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
آفرین به تو که اینقدر باهوشی
برو عصر جدید شرکت کن حروم نشه این استعدادت حیفی بخدا
بینام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
- بابا آقای رئیسی شما بکش کنار بزار کیهان مملکت اداره کنه تو‌همه چی صاحب نظر و اندیشمنده
- این زیارت نامه کار بسیار اشتباهی بود
بینام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
با این رفتارهای خاورمیانه ای و روسی چینی کوچکترین تاکید میکنم کوچکترین تاثیری رو ذهنیت مردم چه خوب چه بد نسبت به پهلوی بوجود نمیاد ایشون نظرشو گفته است به عنوان انسان که خداوند این حق بهش داده است
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
زبان مادری ام ( که خدا با مادران شما حفظ اش کند ) ترکی است که هنر است ولی فارسی هم شکر است ، چقدر این عبارت ضرب المثل گونه خوشگل است که می گوید (( نعل وارونه زدن ))
ناشناس
|
Canada
|
۰۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
آزادی بیان، عدالت، منطق، تدبیر و روشنفکری و نخبگی جاری بر ساختار نظام،
آرامش و نشاط و امید به آینده پرسعادت و رفاه ایرانیان،
توسعه پر سرعت و جامع علمی- عقلانی کشور
و ارتباط پر رونق و مثبت و هم افزاینده کشور با تمامی کشورهای موفق و پیشتاز دنیا،
همه و همه، واژه هایی هستند که پس از خواندن بسته ویژه خبری تابناک به ذهن آدم خطور میکند.
باور نمی کنید؟ اسنادش موجوده جان شما!!!!
مهران
|
Japan
|
۰۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
با سلام
هم پخش گاندو را ادامه دهید و هم محاکمه روحانی و دولتش را کلید بزنید.
انشاء الله
بيتا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
همه چي به كنار اين ... كيهان و شريعت مداري رو كجاي دلم بذارم؟ بخدا هربار ميخونم فكر ميكنم دارن به جونم اره ميكشن...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
کاشکی شورای نگهبان ایشان را رد صلاحیت نمی کرد و می آمد و رای هم نمی آورد و این جوری بهتر بود و یک شکست سیاسی تو کارنامه اش ثبت می شد. حیف . بهرحال دوره لاریجانی ها به اتمام رسیده است گرچه این آقایان نیازی هم به شرکت و دخالت در مسائل مملکتی ندارند هر چه خدمت کرده اند بس .
امیر
|
-
|
۰۷:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
وقتی با رای کم رئیس جمهور می شوی باید بروید در کومه زندگی کنید خودرا به آب وآتشی بزنید تا بتوانید مقبولیت بخری حتب برای آن بی حساب کتاب پول خرج کنید این پاسخ همه توهین های ناروا ..................
زنجیران فارس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
گاندو مصرف جناجی و انتخاباتی دارد اگر صحت داشت امنیت ملی اقتضا میکرد محاکمه شوند اما این یک فیلم ساختگی بیش نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
به نظر من سریال گاندو یک سریال کاملاً تخیلی بوده و در واقعیت با این همه تجهیزات و شناخت افسران سرویس های اطلاعاتی دنیا ، امکان این همه گاف آن هم در خارج از کشورشان غیر ممکن است . حتی پسر 9 ساله من هم در خصوص استفاده از سیم کارتهای داخلی توسط جاسوسان اما و اگر می آورد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
حسن کلید مملکت را داغون کرد .باید محاکمه و ... شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
راجع به کیهان: نمی دونم چطوری به خودش اجازه می ده راجع به همه چیز نظر بده و اون هایی رو که دوست نداره نفوذی و جاسوس و اون هایی رو که دوست داره پیغمبر آخرالزمان نامگذاری کنه؟ آخه کیهان که خودش امروز می گه طالبان خوبن هستند و فردا حرفش رو عوض می کنه (یعنی اینقدر سطح تحلیلش پایینه؟) چرا باید در مورد همه چیز نظر بده؟
راجع به روحانی و رییسی: روحانی هم مناطق محروم می رفت. عکس هاش هست! فقط صدا و سیما باهاش ییهویی و خودجوش همراه نمی شد!!!! پس اون آقایی که مدعی هستش که رییسی خوبه و بعضی ها بد بره تو گوگل سرچ کنه! عکس های سفرهای روحانی رو پیدا می کنه! ضمنا شب دراز است و قلندر بیدار! ببینیم عمکلرد این رییس جمهور رو. ان شالله که فقط سفر و حرف نباشه!
سریال گاندو هم داره کلا همه چیز زیر سوال می بره! یعنی دولت نفوذی بوده هیچ کس هم حرفی نمی زده و باهاش مخالفت نمی شده و مجبور به استعفا هم نشده و .... خلاصه دولت راست راست راه می رفته و برای خارجی ها جاسوسی می کرده! مملکت هم بزرگتر نداشته که دولت رو صدا کنن و مجبورش کنن که دست از کارهای خلافش برداره!!!! و جلوی این مسیر اشتباه رو بگیرن! اگه اینقدر که تو گاندو نشون می ده قوی هستیم پس چرا شهید هسته ای داریم؟ خرابکاری نطنز داریم؟‌ سریال گاندو هم مثل دوستی خاله خرسه است! ضررش بینهایت بیش از منفعتشه!
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
زیر سوال نمی برند ولی عمل نمی کنند ، خود شما به عنوان روسیه چه کاری بعد از خروج ترامپ از برجام به نفع ایران انجام دادید یا کدام تعهدات برجام را انجام دادید؟! فقط بیانیه های خشک و خالی در حمایت از برجام و در عمل اجرای تحریم‌ها علیه ایران، درثانی بعد از سه سال مطمئن باشید بایدن ریس جمهور نخواهد شد اگر عمرش کفاف کند! چه تضمینی هست که دوباره ترامپ یا ترامپ مسلک ها خارج نشوند؟! آن موقع بازنده ایران خواهد بود و شما هم کنار خواهید کشید، تحریم‌ها برگشتند و در این سه سال هم دوباره ایران هرچه رشته بود دوباره پنبه خواهد شد...باز نقطه سر خط.. .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
جناب نیک بین ، ایکاش از سنگ اندازان متعدد و رنگارنگ کاسبان تحریم در کار روحانی هم می گفتید !!!!

ایکاش خواستار برخورد با مسولانی که با هدف رقابت ناسالم سیاسی و ضربه زدن به دولت روحانی

جلوی واردات واکسن کرونا را گرفتند

و با دادن قولهای تولیدی ۲۰ و ۵۰ میلیون دوز واکسن باعث این کشتار بیشتر شدند هم ، خواسنار محاکمه میشدید !!!

شاید انوقت میتوانستیم به حسن نیت و حق خواهی و مطالبه حقوق حقه مردم ، باورتان کنیم !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
به نظر من باید هم روحانی و تیمش محاکمه شوند و هم تک تک نمایندگان فعلی و سابق چون ما مردم عادی شما نمایندگان را انتخاب کرده ایم تا بر کار رئیس جمهور و وزرا نظارت کنید تا خیانت و کم کاری نکنند و ابزار کار را هم به دست شما داده ایم تذکر، سوال و استیضاح و برکناری مسئول اجرایی
اگر رئیس جمهور و وزرا بر اثر خیانت و کم کاری باعث ایجاد مشکلاتی برای مردم شده اند شما نمایندگان هم با ترک فعل(استیضاح)باعث تداوم این مشکلات شده اید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
اگر گاندو واقعیت دارد و نیروهای اطلاعاتی برون مرزی این تبحر رسیده اند پس سرقا اطلاعات هسته ای از ساختمان انرزی هسته ای چرا و چگونه اتفاق افتاد؟؟؟؟ترور اقای فخری زاده چطور؟؟؟ ترور دانشمندان هسته ای چی؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
مهمترین آفت مصلحت اندیشی های است که انجام میشود قاعدتا این مصلحت اندیشی ها بیشتر از اینکه در رابطه با خارج از کشور صورت گیرد در داخل و نسبت به مدیران بی کفایتی که با هر ترفندی خودشان را به پست و مقام های حساس رسانده اند صورت گرفته وقتی خبری از مجازات های سخت و رسوا کننده نباشد هر مقامی هر طور بخواهد عمل میکند و ضرر و زیانش متوجه کشور و بخصوص قشر آسیب پذیری که امام آنها را صاحبان انقلاب میدانست خواهد شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
لطفا بگویید که آقای استاد دانشگاه چه چیزهایی گفته است تا ما هم حداقل بدانیم ببینیم برای چه چیزی اخراج شده است آیا کسی با وی خصومت شخصی داشته یا واقعا حرفهای که زده لایق اخراج بوده است شما فقط نوشته اید که ایشان از رژیم پهلوی جمایت کرده است ولی ما نمیدانیم چه چیزی گفته است کاش در تابناک آپلود کنید
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
گام دوم انقلاب حذف مفسدین ان شا الله
بایرام حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
یعنی هر کشاورز و کارگر و صیاد و زاغه نشین هر زمان که اراده کنند می توانند از رئیس جمهور وقت بگیرند و با ایشان مشکلات را مطرح کنند. عجب!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۰:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
درباره اخراج بیژن عبدالکریمی:
در مملکت کار به جایی رسیده که باید گفت "کاش در مملکت دادگاه تفتیش عقاید داشتیم" حداقل فایده آن این بود که این اتهامات در دادگاه و توسط افرادی احتمالا متخصص بررسی میشد اما الان در هر نهاد و سازمان یک حراستِ حداکثر لیسانسه و یک روحانیِ درجه سه و چهار گذاشته شده و اینها مسئولیت جمع آوری گزارشات و تصمیم گیری را دارند.
قصدم توهین به این جایگاهها نیست، اما اینها تخصص لازم برای بررسی و تصمیم گیری را ندارند.
اگر به پرونده های قضایی در گذشته دقت کنید مثلا افرادی داریم که بر اساس اظهاراتشان حکم اعدام می گیرند ولی در دادگاههای تجدید نظر و دیوان، حکم و تشخیص قاضی کاملا ملغی می شوند و ریشه ی استدلال از بیخ و بن زده می شود.
روحانیونِ شاغل و مسئول در مراکز دانشگاهی باید توجیه شوند که کلاس درس مبتنی بر دیالوگ است و با منبر و روضه که فقط یک نفر مونولوگ می کند فرق دارد.
در منبر شما یک بحث را شروع می کنی و بر اساس قواعد موجود، هیچ کس در میان سخن شما ورود نمی کند ولی در کلاس درس، بعد از هر جمله استاد ممکن است دستی بالا برود و همه آنرا می بینند و استاد باید سخنان شاگرد را استماع کند. و در همان لحظه باید پاسخگو باشد. آنچه در منبر قابل طرح و ارائه است در کلاس قابل طرح و بحث نیست.
درباره حراست ها و کمیسیون هایی که در این مراکز در این موضوعات تصمیم گیری می کنند هم شرایط مشابهی حاکم است مثلا در موضوعی که قرار است تصمیم گیری شود صرفا یک نفر متخصص است و سایرین کمترین تخصص و شناختی ندارند و البته در موضوع صاحب رأی هستند. مثلا اگر استاد با اتهامات امنیتی مواجه باشد فقط حراست و از طریق و با همکاری اداره اطلاعات ممکن است نسبت به موضوع توجیه باشد بقیه حتی اصطلاحات این بحث را هم نمی شناسند و تصورشان از اطلاعات "سریال گاندو" است ولی آنها ملزم به رأی دادن هستند و رأیشان توسط روحانیت و نماینده نهاد امنیتی حاضر در جلسه (حراست) به عنوان گرایش سیاسی و عقیدتی شان تفسیر می شود. و ایضا در خصوص سایر موضوعات.

باور کنید داشتن دادگاه تفتیش عقاید و ارسال پرونده امثال آقای عبدالکریمی به این دادگاه، احتمالا هزینه های اظهار نظر را در کشور بسیار کاهش خواهد داد و نسبت به سیستم کنونی و فرایند حاضر بسیار منصفانه تر است.
لطفا این نظر را منتشر کنید. شاید بتواند به فهم مساله در تصمیم گیران، کمک کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
به نظر من سریال گاندو بعضی اتهامات را به وزارت خارجه ما وارد کرده که اگر نتواند ثابت کند قطعا عوامل آن مستوجب محاکمه و عذر خواهی از مردم ومقامات وزارت خارجه سابق وجبران خسارات ناشی از این دروغ پراکنی ها به اعتبار سیاسی ایرانند!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
آقای ‌نیک بین
مثل اینکه خیلی دلخور روحانی هستی
انشاله رحمان برای رضای خدا باشه نه انتقام نگرفتن ها
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
خیلی جالبه که قوه قضائیه مرجان شیخ الاسلامی را به 20سال حبس محکوم کرده در حالی او در حال حاضر در خرج از کشو ر به زندگی اشرافی خود ادامه میدهد چرا عواملی را که باعث فراری او شدند را محاکمه نمی کنید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
چه طور گاندویی که از سوراخ سنبه هایی که عقل جن نمی‌رسه وارد میشه وبه نفوذی ها و دشمنان ضربه میزنه نمی تونه یک سامانه ی یک تنی که در روز روشن در مسیر یک دانشمند اونم با موقعیتی حساس وپر ارزش کار گذاشته شده را شناسایی و منهدم کنه اونم به شکلی که افراد سر فرصت ترور را انجام دهند‌ واز مرز خارج شوند !!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
یکی از اعضای مجلس :با اطلاع دقيق عرض ميکنم برخي از بندهاي ‎بودجه۱۴۰۰، با کارشکني رييس و مديران ارشد سازمان برنامه و بودجه دولت آقاي روحاني در عدم تدوين آيين نامه هاي اجرايي مورد نياز، هنوز به مرحله اجرا نرسيده است) من هم با اطلاع دقیق عرض میکنم شما در مجلس بودید که دولت روحانی و بودجه را تهدید به تنخواه و عدم تصویب میکردید و ان را قبول نداشتید الان از کارشکنی مدیرانیکه قبول ندارید در بودجه ای که قبولش نداشتید حرف میزنید ؟!! شاید الان که میرکاظمی گفته بلد نیستم بودجه با تمامی جزئیات بنویسم تازه فهمیدید یه من شیر چقدر کره داره !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
دانشگاه آزاد لیاقت دکتر عبدالکریمی رو نداشت!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
از نیک بین و همفکرانش یکی سوال کند ؟؟!!!

که ایا خبر دارند ، چند درصد مردم گاندو ۲ را دیده اند ؟

یا در شرایطی که ناکارامدی و فساد و کرونا کشتار میکنند

و در حالی که فقر و نداری و گرانی و بیکاری و تورم و بیماری امان مردم را بریده است

و رقابتهای پر هزینه بین دو جناح حاکم بر کشور که فقط برای کسب قدرت و...بیشتر برای خودشان است

برای مردم اصلا ، احترام و اعتمادی باقی گذاشته اند ؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
استاد بيژن عبدالکريمي هم به نوعی دیگر شبیه آقای استاد زیبا کلام مورد تحمل مسئولین بی سواد دانشگاه نمی باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
اقای سید محمد حسبنی شنیدی می گن شب دراز است و ... احمدی نژاد از این کارای پوپولیستی زیاد می کرد همتون مریدش بود تازه چسبونده بودید به امام زمان اخرش چی شد خود شماها هزاران حرف و توهین بهش کردید ما دیگه به این سیکل تکراری نمایش های شنا عادت کردیم
م. ع ت..
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
اخراج دکتر عبدالکریم نشان دهنده موضع دولت جدید در برابر دگراندیشان است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
آقایانی که مخالف برجام بودید لطفا در عقیده خود بمانید و چرخش 180 درجه نداشته باشید مثل قدوسی و سایر دوستان
و ای کسانیکه که مخالف واردات واکسن بودید حالا حامی واردات شده اید و نشون میده سیاست و سیاستمدار ... هستند
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
کار مردم ازاون جائی خراب شدکه آقای رفسنجانی شروع به بخشش دارائی های .. به شرکتهای خصوصی ودوستان وآشنایان کرد ورسما مردم رابرده این شرکتهای رانتی کرد
گاندو خیلی وقته که پخش شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
به نظر می رسد رئیس مرکز پژوهشهای مجلس باید دکتری تخصصی اقتصادداشته باشد آقای نکهداری با مدرک بیو تکنولوژی می خواهد انجا چکار کند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
اگر استاد دانشگاه در دانشگاه نتواند نظرش را بیان کند ..... واقعا که دانشگاه آزاد است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
اخراج عبدالکریمی نشان ازاین داره که که مسئولین به سمت بسته شدن فضای انتقادمیروند،ازکجابه کجا رسیدیم
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
ربیع الاول مجید عشقی طرح صیانت از حقوق کاربران سند همکاری 25 ساله ایران و چین ولی الله سیف احمد عراقچی
آخرین اخبار