بازدید 7919
۴

نرخ تورم مردادماه به ۴۵،۲ درصد رسید

محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین ۵۴.۸ درصد برای دهک دهم تا ۵۹.۳ درصد برای دهک دوم است.
کد خبر: ۱۰۷۲۸۱۲
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸ 29 August 2021

به گزارش تابناک به نقل از  ایلنا؛ مرکز آمار ایران نرخ تورم کل کشور در مردادماه ۱۴۰۰ را برابر ۴۵،۲ درصد اعلام کرد.

 در تازه‌ترین گزارش مرکز آمار ایران که درباره شاخص قیمت مصرف‌کننده منتشر شده است، نرخ تورم کل کشور در مردادماه ۱۴۰۰ به ۴۵،۲ درصد رسیده که در دهک‌های مختلف هزینه‌ای در بازه ۴۴.۶ درصد برای دهک ششم تا ۵۰.۰ درصد برای دهک دهم نوسان دارد.

محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین ۵۴.۸ درصد برای دهک دهم تا ۵۹.۳ درصد برای دهک دوم است. هم چنین اطلاع مذکور در مورد گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» بین ۳۳.۳ درصد برای دهک اول تا ۴۸.۸ درصد برای دهک دهم است.

فاصله تورمی دهک‌های هزینه‌ای
بر اساس اعداد مربوط به تورم در میان دهک‌های مختلف هزینه‌ای، فاصله تورمی دهک‌ها در این ماه به ۵،۴ درصد رسید که نسبت به ماه قبل (۶،۲ درصد) ۰،۸ واحد درصد کاهش داشته است. فاصله تورمی در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ۰.۵واحد درصد کاهش و گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» نسبت به ماه قبل ۱.۰ واحد درصد کاهش را نشان می‌دهد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۴
به 45 درصد می گویند ابرتورم.
45 درصد فقط تورم یک ماه است تورم سالانه مرداد 99 تا مرداد 1400 چند برابر این عدد است
واقعا افتضاح!!!!!!!!!!
درسالهای اخیر قیمت اجناس وملک وهرچیزی که با پول قابل دسترسی باشد سالانه 3 برابرشده یعنی تورم 200 درصدی. ولی درآماررسمی تورم این سالها 35تا45 وحداکثر50 درصداعلام میشه. اگرتورم معنایی غیرازانچه ذکرشد دارد بفرمایید ماهم بدونیم.
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022