بازدید ۱۰۴۰۶۴
دوباره از یک سوراخ در المپیک گزیده شدیم؛ هزینه اشتباه مدیریتی را چه کسی می‌پردازد؟
برای شکست توجیه نشدنی والیبال ایران در المپیک توکیو، می‌توان مثلثی از عوامل ترسیم کرد که قاعده آن، مثل احوال کلی امروز کشور، به مدیریت ضعیف برمی‌گردد. انتخاب غلط سرمربی، آن هم در زمان نادرست و ادامه این زنجیره اشتباه به انتخاب پُر ایراد بازیکنان؛ همگی این‌ها به جز صرف هزینه نجومی، شکستی بزرگ برای اعتبار ایران رقم زد.
کد خبر: ۱۰۶۷۶۷۹
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۶ 03 August 2021

تیم ملی والیبال با باخت بازی سرنوشت مقابل ژاپن به یک‌چهارم نهایی المپیک راه نیافت؛ آه و افسوس میلیون‌ها ایرانی را بلند کرد و پایه‌های فدراسیونی را لرزاند که در توکیو ۲۰۲۰ قول سکو به مردم و مسئولان داده بود. چرا تیم ملی والیبال ایران در المپیک نتیجه مناسبی نگرفت و مقصر اصلی این نتایج دور از انتظار چه کسی‌ است؟

به گزارش تابناک ورزشی؛ همه‌چیز تقریبا همان شد که پیش‌بینی می‌کردیم و تنها باخت سه بر دو به ژاپن کارشناسان والیبال را غافلگیر کرد. قبل از المپیک تصور عمومی بر این بود که در گروه نسبتا آسان ایران، برد برابر ژاپن و ونزوئلا در دسترس است؛ مسابقه با کانادا نزدیک خواهد بود و بردن لهستان و ایتالیا بسیار سخت است. در واقعیت، اما ایران در بازی اول که دشوار‌ترین آزمونش محسوب می‌شد، سه بر دو لهستان را برد، ونزوئلا را طبق پیش‌بینی‌ها راحت شکست داد، ولی در ادامه تا پایان فقط باخت؛ سه شکست ویران‌گر و پایان رویای مدال المپیک در رشته تیمی.

 

صورتحساب سنگین روسی برای حراج آبروی والیبال ایران در توکیو

دلیل فنی سقوط والیبال ایران در توکیو

تحلیل فنی آنچه در توکیو اتفاق افتاد، بر خلاف مسائل حاشیه ای چندان دشوار نیست؛ تیم ملی والیبال به اشتباه با دو لیبرو به مسابقات رفت تا یک ذخیره مطمئن در پست دریافت کننده قدرتی کمتر از دیگر تیم‌ها داشته باشد. عملکرد بازیکنان ایران از جمله محمد موسوی و امیر غفور به گواه آمار مطلوب نبود و ایران علاوه بر نداشتن ذخیره‌های مناسب برای استراحت دادن به بازیکنانی مثل عبادی‌پور و صالحی، با وجود استفاده از دو لیبرو همچنان در دریافت دچار مشکل بود. همین یک ضعف برای از پا انداختن غول های والیبال دنیا کافی است.

نقش مربی نجومی روس در شکست ویران کننده

فدراسیون والیبال ایران چهار ماه مانده به المپیک، مربی سرشناسی را با هزینه بسیار بالا به کار گرفت که تقریبا هیچ از والیبال ایران نمی‌دانست و دستیاری ایرانی روی نیمکت نشست که تجربه حتی یک تورنمنت بین‌المللی با تیم ملی اصلی ایران در کارنامه و سابقه اش نداشت و حالا به لیگ جهانی و المپیک می‌رفت، پس در لحظات دشوار نمی توانست کمکی برای مرد روس کنار خط داشته باشد و حتی به دلیل ارتباط مستمر و نزدیک با ستاره های اغلب لژیونر ایران، در کنترل هیجان و مسائل روانی آنها تاثیر مثبتی بگذارد.

ولادیمیر آلکنو، سرمربی تیم ملی ایران اما خود اشتباهات مرگباری مرتکب شد؛ انتخاب‌های نادرست او تیم ما را به جایی رساند که بر خلاف تمام رقبای حاضر در المپیک، ایران اگر به جای ۱۲ بازیکن با ۸ بازیکن هم به المپیک می‌رفت، همین نتایج بدست می‌آمد. در المپیک توکیو بر خلاف فیلیپ بلین، مربی فرانسوی که از ژاپن سالخورده و کم توان تیمی حداکثری در دریافت و حمله ساخت، آلکنو با عدم شناخت و مشاوره‌های نادرست درباره بازیکنان و توان آنها، شاید تنها۶۰ تا ۶۵ درصد قابلیت مهره های موجود والیبال ایران را در المپیک به کار گرفت تا پیش‌بینی‌های کارشناسان رنگ عمل به خود بگیرد.

آلکنو با پررویی مثالزدنی و بی ادبی خاص یک روس پرمدعا، به رسانه نزدیک و سفارش شده خودش می‌گوید: «از لیمو نمی‌توان آب گوجه گرفت»! منظور این است که تیم ایران توانش همین‌ قدر بوده، در حالی که نابلد‌ترین کارشناسان هم می‌دانند تیمی که لهستان را می‌برد، نباید برای بردن ژاپن مشکلی داشته باشد؛ پس چنین تیمی در کوچینگ لنگ زده است.

فاصله ستاره های محوری تیم با روزهای اوج

عملکرد بازیکنان سومین ضلع از مثلث دلایل شکست ایران در توکیو است؛ عاملی که انتخاب غلط کادر فنی توسط فدراسیون والیبال و ضعف بزرگ در شناخت و هدایت تیم از سوی کادرفنی را تکمیل کرد، ولی هم اکنون کدام ضلع مسئولیت شکست را قبول می‌کند؟

درباره بازیکنان و دلیل خارج بودن آنها از فرم ایده آل در توکیو، نکته و سوژه بسیار است و می توان درباره سال منتهی به المپیک یکایک مهره های اصلی و عملکرد آنها در رده باشگاهی شان گزارشی آماری و مبسوط منتشر کرد اما موضوع مهمتر میزان بهره وری همین سرمایه موجود در ژاپن بود که به هیچ عنوان قابل دفاع نیست.

صورتحساب سنگین روسی برای حراج آبروی والیبال ایران در توکیو

کمیته فنی و هیات رییسه ای که آلکنو را تایید کرد، کجاست؟

به جز رییس فدراسیون که با عذرخواهی تلاش کرد، بخشی از مشکل را بپذیرد و قبل از بازگشت به تهران کمی از فشار افکارعمومی بکاهد، آیا امروز ناصر میرفخرایی، مصطفی کارخانه، محمود افشاردوست، جهانگیر سیدعباسی، جعفر هوتهم، بهنام محمودی، میلاد تقوی، احمد لاهوتی، غفار درخشنده و آقایان و خانم‌هایی که همگی در کمیته فنی و هیات رییسه فدراسیون چه متفق القول و چه با رای اکثریت حضور آلکنو در ایران را تایید کردند، حاضر به قبول مسئولیت این شکست هستند؟ یا مثل برخی آقایان حاضر در نشست کمیته فنی و هیات رییسه بعد از مرگ سهراب در المپیک، می‌گویند ما گفته بودیم با آلکنو نتیجه نمی‌گیریم!

رسانه های دلداده به تک ستاره ها و رسانه های منتقد کجای این باخت ایستاده اند؟

رسانه‌ها و روزنامه‌نگارانی که بدون توجه به عملکرد بازیکنان و بر اساس روابط پشت پرده به حمایت از آن‌ها می‌پردازند، آیا با خودشان صحنه‌ای را مرور می‌کنند که امیر غفور با تک دفاع در امتیاز ۱۳ بر ۱۲ ست پنجم اسپک‌اش را تبدیل به امتیاز نکرد و یا چند ثانیه قبل از آن سعید معروف به جای پاس دادن به منطقه چهار بر روی دفاع کوتاه قد، توپ را برای غفور آماده کرد؟ مرور این تصویر‌ها توانایی و ارزش معروف را زیر سوال نمی‌برد بلکه به کارشناسان یاد می‌دهد جای دفاع کورکورانه، برای رفع مشکلات به انعکاس کامل رویداد ورزشی بپردازند.

اگر از باخت تیم ملی والیبال به ایتالیا و کانادا در المپیک صرف نظر کنیم، در بازی مرگ و زندگی، ژاپن همان تیم همیشگی بود. تیمی با دریافت‌های قوی که سرویس و اسپک‌های نیشیدا و ایشی‌کاوا عملکرد آن‌ها را کامل‌تر کرده بود و در مقابل تیم ما با انتخاب‌های نادرست، هیچ جایگزینی برای عبادی‌پور، صالحی و یا مجرد و موسوی نداشت و فراموش نمی‌کنیم دو ست پیروزی تیم ملی والیبال ایران برابر ژاپن با حضور جواد کریمی (جایگزین معروف) و صابر کاظمی (جایگزین غفور) بدست آمد و سرمربی روس همین ماه پیش حاضر نشد، جواد کریمی پاسور جوان و آینده دار را به لیگ ملت‌ها ببرد و این فشار رسانه‌ها بود که باعث حضور او در المپیک شد.

تکرار خطای استراتژیک در آستانه یک رویا

فدراسیون والیبال ایران همچون المپیک قبل که چند ماه مانده به مسابقات سرمربی را تغییر داد و تیم ملی با رائول لوزانو به ریو رفت، این‌ بار هم چهار ماه مانده به المپیک با مربی که گفته می‌شود ۶۰ تا ۷۰ هزار دلار دستمزد ماهانه‌اش بود به المپیک توکیو پرواز کرد تا از یک سوراخ دوبار گزیده شود و تنها کشوری باشد که قبل از المپیک مربی‌اش را عوض می‌کند و به سبک تازه ای هم پناه می برد که خود تنش هایی در تیم ایجاد می کند.

صورتحساب سنگین روسی برای حراج آبروی والیبال ایران در توکیو

به اعتقاد نگارنده، قول‌های محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال در رابطه با صعود به جمع چهار تیم برتر المپیک بی ارتباط با هزینه بالایی که برای جذب ولادیمیر آلکنو شد نیست؛ پولی که می‌شد صرف یک سال حضور مربی تراز اول خارجی کرد، صرف چهار ماه حضور نصفه و نیمه یک روس بازنده و ناآشنا به جو ملتهب والیبال ایران شد.

عملکرد ایران در المپیک معلول علت‌هایی است که در سطر‌های قبل مرور شد؛ علت‌هایی که با احوال امروز کشور همخوانی دارد. ضعف‌هایی که از مدیریت شروع می‌شود و ارکان مجموعه را درگیر و آماده شکست می‌کند و فرصت استفاده حداکثری از توان نیروی بومی را می گیرد.

نویسنده: فرزاد کفیلی

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۹
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۹۵
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
سلام این قضیه تکاری ورزش و مدیریت این 8 سال ماست. عاقبت به خیر شود این مملکت در فضای جدید سیاسی ایجاد شده. انشالله
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
فضای جدید سیاسی که ۶۳ درصد از ۴۹ درصدی که رأی دادند،ایجاد خواهند کرد دیدنی خواهد شد،تصمیم گیری اقلیت اقلیت برای اکثریت.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
تازه فهمیدید ؟
که به هیچ مدل از اجناس روسیه

نمی توان اعتماد کرد ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
حرف مسخره ای هست هم آلکنو و هم تمامی مربیان سابق والیبال ملی ما از بهترینها بودن مسئله اینه که ما بازیکن سازیمون پایین اومده باید نفرات جدید بیشتری با بازیهای تدارکاتی بیشتری برای تیم دیده بشه همین حالا ببینید معروف خداحافظی کرد در حالیکه جایگزین نداره عوض کردن مربیا مثل این میمونه ماشینتون پیکانه وهی راننده عوض میکنید باید در لیگها بازیکن سازی بیشتری بشه یک زمان نوجوانان ما جوانان ما چند بار قهرمان جهان شدن اما بازیکانهای اونا بعدش محو شدن وذخیره تیم ملی نشدن ویا اگه شدن درست حمایت نشدن الآن ما در همون نوجوانانو جوانان هم ببینید مشکل داریم ومدتیه که اسمشون دیگه مطرح نیست واین یعنی آینده تیم ملی تامین نیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
در پاسخ به 15:39 باید گفت که کسی جلو به اصطلاح اکثریت رو نگرفته بود برا رایدادن که حالا هر جا بحثی میشه میگید اقلیت اکثریت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
در پاسخ 10:26 کسی هم گذاشتن تا اکثریت بهش رای بده میشه بگی اکثریت باید به کی رای میداد البته من در حال حاضر ترجیح میدم جناب آقای رئیسی باشن تا لااقل اقلیت یکدست بشه اینقدر چوب لای چرخ دیگه نکنن چهار سال دیگه زمان زیادی نیست خدا کنه موفق بشید و مردم بیچاره از این همه رنج نجات پیدا کنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۸
23:08
لازم نیست کسی به شما بگه به کی رای بدین
از ماست که بر ماست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
این همه مالیات های جدید با بهانه های مختلف برای تامین این صورتحساب ها است که قبلا با درآمد نفت تامین می شد
م ع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
بهترین دوران تیم ملی زمان کواچ بود. کواچ یک فرد با متانت بود که به افکار بازیکنانی چون معروف بها میداد. نکته مثبتی که از دید چن تا مجری تعبیر منفی میشد و از آن به بازیکن سالاری یاد میکردند. از کواچ انکار و از مجریان تلویزیون اصرار. این بازیکن سالاری نیست، بدون سعید معروف تیم ملی ما هیچ بود. معروف و بزرگان والیبال ایران با افکار الکنو سازگار نیستن. حتی اگه قرار بر جانشینی این بازیکنا هم باشه نباید از خارج گود باشه بلکه باید از درون تیم و با کمک گرفتن از خود این بازیکنا باشه. من به شخصه فک میکردم افرادی مث زایتسف و کورک دیگه توی تیم های خودشون نباشن ولی اونا هم هستن. من نمیدونم چرا یه عده مجری و به اصطلاح کارشناس که خودشون از زدن یه ضربه به توپ عاجزن روی احساسات سوار میشن و مسیری ترسیم میکنن که مسئولین فدراسیون چاره ای ندارن جز اینکه توش حرکت کنن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
بسیار متین و زیبا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
یه زمانی کی روش روی اسم مهدی رحتی خط کشید و همه گفتیم واویلا کی می خواد جلو کره ای ها دروازه ایران رونگه داره اما دیدیم این اصرار کی روش باعث شد بقیه بازیکنان بفهمن کارشون چیه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
هم ولایتی پوتینه دیگه چه توقعی دارید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
بر هر چه نام تولید روسیه دارد
از سیاست و اسلحه اش و ماشین اش تا مربی والیبالش لعنت
لعنت لعنت لعنت
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
مااز روسیه کی خیر دیدیم که الان ببینیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
چرا دوران احمدی نژاد ورزش و المپیک و فوتبال و والیبال کشورمون اونقدر پیشرفت داشت و اوایل این دولت بی تدبیر ناامید هم ابتدا از مواهب اون دوران بهره مند شدند و پزش رو می دادند و به دولت قبل بدوبیراه می گفتند ولی بعد از ۸سال به اینجا رسیدیم. احتمالا همه پیشرفتهای اون زمان اتفاقی بوده. نمیدونم چرا مردم نمیخوان پرده ای که جلو چشمانشان قرار دادند رو نمیخوان کنار بزنن
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۹:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
بدبختی ما ایرانیها اینکه همش به گذشته فکر می کنیم. احمدی نژاد اصلا چیز چیز بود؟ حالا شده امیرکبیر. بابا ۸ سال نفت ۱۰۰ دلاری گرفت معلوم نیست کجا رفت حالا آماده افشا گری شده.
ناشناس
|
France
|
۱۴:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
نویسنده متن یک جانبه به همه انتقاد کرد ولی خوبی ها را نگفت که جانبدارانه نیست. از دید من اشتباه اصلی در باخت ایران، پافشاری در اعتماد به برخی مهره ها بود که متاسفانه کار دست تیم ملی داد. برای نمونه لیبرو دوم تیم در ست آخر دسته کم 4 امتیاز خیلی ساده به تیم ژاپن داد، چیزی که عملا وجود لیبرو تبدیل به سوراخ زمین شده بود برای تیم ژاپن. یا بازی بازیکنی مانند میلاد عبادیپور که در روزهای اوج خوب بازی میکند ولی در روزهای بد هم افتضاح، میشود همینی که در نتیجه دیدیم.

پافشاری زیاد بر استفاده کردن از یک یا دو بازیکن علت اصلی شکست تیم بود، بازیکنان باید بدانند که اگر اشتباه میکنند جایشان مادام العمر در ارنج اصلی تیم نیست و شخصی که با اشتباه کمتر ولی بازی ضعیفتر میتواند جایگزینشان بشود تا انگیزه داشته باشند با دقت بیشتری بازی کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
از روس ها حالا حالا ها باید بکشید.
مانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
مملکت همه اش همینطوریه...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
مرگ بر روسیه

فقط همینو میتونیم بگیم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
چه تحلیل مسخره ای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
راست میگه!! چرا احساسی برخورد میکنیم !!؟؟ مربی درجه یک برزیل رو هم بیارن برای تیم ایران داستان همین میشه که شد!! لهستان رو بردیم رفتیم روی ابرها فکر کردیم دنیا باید در مقابل ما کرنش کنه!!! از خود راضی بودن و خودبزرگ بینی درد بز‌رگ ما ایرانیاست!
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۹:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
لهستان رو هم شانسی بردیم!!!1 در واقع بازی احساسی شدید شده بود و از اونجایی که لهستان از ما خیلی خیلی بهتر بود، بچه ها هم با تمام توان و تلاش خود بازی کردن. اما واقعیت اینه که ظرفیت ما در همین حد و اندازه بود. به امکانات دیگر کشورها نگاه کنید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
این نگاه چینی ها و روسها به ماست
لال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
روسیه تا بوده همیین بوده...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
به کسی که قهرمان المپیک و جهان شده میگید بازنده؟ اگه الکنو سرمربی تراز اول جهان نیست، پس کیه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
مگه نمیدونی اینجا ضد روس هست؟
ناشناس
| - |
۰۷:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
با یکی دوتا برد شده تراز اول؟؟؟؟
حالا هم که همه بازیها را گند زد می شه تفاله چاه ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
این نگاه چینیها و روسها به ماست
اون دوستانی که فقط مخالف آمریکاا هستند باید توجه کنند که درسته که امریکا ممکنه کشور مستکبری باشه
با اینحال امکان رشد را هم متحدینش دارند. مثا سادش همین دانشجویان خودمون که میرند آمریکا به هر مرحله رشدی می رسند دشون هم بخواد برمیگردند به ممکتشون خدمت میکنند
ولی ایا امکان رشد برای یک ایرانی در کشوری مثل روسیه و چین وجود دارد. نمیخوام بگم امریکا خوبه با ایتحال باید از طرف دیگر پشت بام هم افتد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
از وقتي كه بابا مسعود اومد تو ورزش ايران فساد و آبروريزي هم به ورزش ايران حمله ور شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
دستاورد سلطانی فر چی بوده؟؟ خودش میگه موفقیتها در سایه مدیریت و آرامش به دست اومده!!! کدوم موفقیت؟؟ ایشون فک کرده مدیرعامل یه تیم باشگاهی هست که در سالهای اخیر موفق بوده! تا این حد بی خبر و ...
ناصر
|
-
|
۱۵:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
خیلی منفی نوشتید
رزومه آلکنو مشخصه و از مربیان بنام دنیاست. دیگه دریافت بد را که مربی نمیتونه در دو ماه اصلاح کنه، باید از تیم نوجوانان سرویس پرشی زدن و دریافت خوب را آموزش داد.
باید قبول کنیم توان والیبال ایران همینه
انتظار شکست دادن ایتالیای صاحب سبک اشتباهه
الکی تیم را باد کردیم
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۰۷:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
اگر خیلی سرش میشه و تراز اوله دنیاست باید می فهمید چهار ماه مانده به المپیک نمی تونه کاری کنه
فقط امده مثل سایر خارجیها جیبشو پر کنه بره

خاک برسرش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
اون روزی که لهستان رو برده بود همین شما و کارشناسا همتون داشتید با شدت تمام از آلکنو تعریف میکردید. حالا اما دارید به شدت تخریبش میکنید. چطوریه که بردن لهستان به دلیل توانایی بازیکنای ما بوده ولی باخت هامون به خاطر مربی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یه کم منصف باشید. تیم در حال جوانگرایی و تغییر نسل هست و مربی هم یکی از بهترینای جهانه که طبعا برای موفقیت نیاز به زمانداره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
متاسفانه هر اتفاقی می افته مشتی شروع می کنن به خراب کردن دیگران و عقده هاشونو خالی می کنن
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۵:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
روسیه کی خیرش به میرسیده که این بار رسیده باشه؟! ژاپن نزدیک سه میلیون واکسن رایگان به ما هدیه داده،روسیه با اینکه ایران ازش پیش خرید کرده بازهم خلف وعده کرده وفقط دومیلیون واکسن در اختیار ما گذاشته ،از همین جا میشه متوجه شد دوست و دشمن واقعی رو.
پاسخ ها
ناشناس
| Poland |
۱۵:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
احسنت
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
هیچ وقت به روس ها چه در زمینه سیاست چه اقتصاد و چه ورزش نباید اعتماد کرد. خب مثالش همین والیبال نیروگاه بوشهر و خالی کردن پشت ایران در شرایط سیاسی رجوع به قطعنامه های سازمان ملل
پاسخ ها
ناشناس
| Poland |
۱۵:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
دقيقا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
اجازه این گستاخی را ما در سیاست و نحوه تعامل با دنیا و جابجا گرفتن دوست و دشمن به این یخزده ها دادیم
میثم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
وضعیت علی تیم ملی حتی با مربی تیم ملی والیبال ژاپن به همین صورت بود به دلیل اینکه د ر تیم بازیکن سالاری موج میزنه و برای خودشون دارو دسته درست کردن
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
کی و ازکجا دستور داده میشه که این روسها را انتخاب کنید،معرفیش کنید و از سوراخی که قایم شده بکشیدش بیرون
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
این همه پول بیت المال به مربیان ناکارآمد که بازیکن های خوبی چون کاظمی را روی نیمکت می نشانند و بازیکن خوبی چون بردیا سعادت را کنار می گذارد و بعد بازیکن افتضاحی چون میلاد عبادی پور را که بلد نیست یک اسپک درست بزند را دائم بکار می گیرد که هنرش فقط راه رفتن تو اعصاب بینندگان بازی است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
روسها هر جا وارد شوند جز عقب افتادگی و بدبختی چیزی نصیب مردم نمی کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
از فرمول روسی و کومونیستی نباید توقع دیگری داشت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
دلایل: وجود مافیا و بازیکن سالاری شدید در تیم! عوض شدن مربی به صورت پی در پی در سال های اخیر! دیر اضافه شدن آلکنو به تیم ملی و نداشتن فرصت کافی! بی عرضگی رئیس فدراسیون والیبال مانند بقیه فدراسیون ها (تکواندو) و عدم جوانگرایی و استعدادیابی درست در سال های گذشته... البته وزیر معلوم الحال ورزش هم فراموش نشود که فقط پرسپولیس رو مرتب قهرمان می کرد و کاری دیگه ای از دستش بر نمی آمد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
برای یک بار هم که شده یکی از رسانه ها شهامت به خرج بده ولیست اسامی کاروان غیر ورزشی که به المپیک ها میرن را منتشر کنه. همه چیز معلوم میشه.
khas
|
Netherlands
|
۱۶:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
جالبه كه ورزش 3 نظرسنجي مي زاره و اكثرا ميگن الكنو توي تيم ملي بماند و خوب بوده كه واقعا نمي دونم چه جوري نظر سنجي كرده؟؟؟!!!!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
مشکل فقط مربی نیست
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
خیری از روس نبرده ایم و نخواهیم برد
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
تا زمانی که افراد بیسوادی مثل داورزنی تصمیم گیرنده باشند وضعیت از این بهتر نخواهد بود.
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
اگر اسفندیار را برای زدن سرویس و تعویض حفظ می کرد نسبت به شریفی خیلی بهتر بود این هم یک نکته منفی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
ما پنج ساله میگیم این وزیر ورزش این مملکت رو داغون خواهد کرد کسی گوش نداد حالا تحویل بگیرید. دوستان تشریف بیارن درستش کنن
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
فقط حسب تجربه ای که گرفتم میگم .وقتی تیمی برلی بهتر نتیجه گرفتن مربی را بخدمت میگیرد .در وحله اول اگر میخواهید ببینید تو اون تیم تحول مثبت ایجاد شده از چهره بازیکنها خصوصا در زمان مسابقه مشاهده کنید .شما در بازی حتی با ژاپن دیدید که چهره بازیکنها مثل آدمهای برق گرفته بود.که این نمونه اولیه بدرد نخور بودن مربی بود که بکار گ فته بودند.چون لااقل نتوانسته ارتباط عاطفی با بازیکنها برقرار کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
تابلو عمدیه شما چرا سر کار رفتید نامدیریتی چیه بگید دلال بازی.
م ب ا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
سلام
يکطرفه نبايد به قضاوت نشست. ورزش مان آلوده به سياست است و تصميمات غير مبتني بر اصول حرفه اي ورزشي اين بار نيز بلاي جان ورزشکاران واليبال ما شد. اين پتانسيل که نفر دوم جهان را شکست داده بود شک ندارم ........ باعث سقوط روحيه بازيکنان که همچون زهر انرژي آنها را نابود کرد . گردن بازيکنان نياندازيد.
با احترام
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
نه مربی مشکل داشت نه بازیکنها، توان ما همین بود بازی با لهستان هم خیلی نزدیک و میلیمتری بردیم فقط یه عده توهم سکو داشتن، بر فرض بردن ژاپن هم چیزی عوض نمیشد می‌خوردیم به برزیل و می باختیم. مربی از آلکنو بهتر نداریم فقط مشکل اینه توقع داریم سریع فوری انقلابی نتیجه بگیریم
ر ر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
ای بابا دو تا برد تو لیگ ملتها که رسانه های عزیز هی گفتن حریف می‌طلبیم،الان ام که بعد از دو دو تا بازی اول جناب آلکنو شطرنج باز بود.
به امید روزهای خوب برای ایران از جمله والیبال انشاالله
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
چرا قائمی رو‌ که آزمایش نشده بود نبرد؟ چرا به کاظمی بازی نداد؟ چرا وقتی بازکنی مثل کاظمی بازی میکرد معروف رو تعویض میکرد؟ کلا کارهاش جوری بود که دنبال حذف ایران بود. بازیکنانی مثل قائمی و معروف چندین ساله خودشونو ثابت کردن. کاظمی تو لیگ ملت ها خودشو ثابت کرد. و چرا دوتا لیبرو؟
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
برخلاف آنچه در مقاله آماده تیم ژاپن تیم سالخورده نبوده. نظری کوتاه به آمار بازی ایران نشان میدهد که بیشترین امتیاز ها توسط ۳ بازیکن -نیشیدا (شماره ۱۱-آقای امتیاز مسابقات تاکنون ۲۱ ساله-۲۴ امتیاز گرفت ) تاکاهاشی شماره ۲۱- جوانترین بازیکن ۲۰ ساله - ۱۹ امتیاز کسب کرد) و ایشیکاوا شماره ۱۴- در وسط ۱۵ امتیاز گرفت و ۲۶ ساله است.
و اما به آنچه که در مقاله اشاره نشد: متاسفانه معروف در این بازی ها آنگونه که باید ظاهر نشد. در بازی با کانادا ۳ امیتاز اول بازی نه به دلیل آبشار بد غفور بلکه به دلیل پاس های ناقص معروف - کل بازی را بسیار بد آغاز کرد و این تا ست دوم بازی با ژاپن هم ادامه یافت. مربی در ست سوم معروف را تعویض نمود و ما در دو ست بعدی نتیجه خوبی گرفتیم.
تیم برزیل اتفاقا از ۲ پاس دهنده در مقابل ژاپن استفاده کرد و دیشب برد. پس اشتباه اصلی مربی این بود که می خواست از معروف که بسیار خسته به نظر می رسید تحت هر شرایطی استفاده نماید.
کلا تیم ایران نیاز به Rotation (تعویض) های بیشتری داشت ولی ما شاهد بودیم که ۶ نفر اول بطور ثابت خیلی از بازی را انجام میدادند.
دیگر آنکه - نمی دانم تیم ما روانشانس هم دارد؟ این اولین بار نیست که ما در بازی های اول خوب ظاهر می شویم ولی هرچه از مسابقات می گذرد تیم افت می کند. در اینجا سوا از استفاده از تعویض ها که درست صورت نگرفت هم از نظر روحی (Team Physiologist) و هم از نظر غذایی (Team nutritionist ) نیاز به متخصصین داریم و این فقط مربوط به مربی نیست.
تعداد زیادی از آبشار ها پس از اصابت به بالای دست مدافعین در انتهای زمین به خارج میرفت. اینجا یک نکته ای بود که مربی (adjustment) یا جابجایی لازم را در دفاع پشت انجام نداد.
ناشناس
|
Romania
|
۱۸:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
شما دقیق نگاه کنید عامل باخت عمادی پور فیکس شده بود
یه امتیاز میاورد ۵ تا خراب میکرد اصلا هم تعویض نشد
چرا کاظمی پدیده را بازی نگرفت
این مربی اصلا ب درد نمیخوره
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
مهمترین ضعف تیم ایران عدم آمادگی جسمانی و ضعف در سرویس زنی که بیشتر سرویسا یا ساده بود یا اینکه خراب میکردن
خوبه یکم بخودشون زحمت بدن برن سرویس زنی یاد بگیرن بدترین سرویس زن ایران هم موسوی واقعا من موندم با چه رویی دست از سرویس زدن بر نمیداشت!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
در ۲۰۰ سال گذشته روسیه بدترین کشور خارجی برای منافع ایران بوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
خجالت بکش و نظرات را سانسور نکن و همه را منتشر کن و نه آنهایی که دوست داری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
مشکل ازکسانی است که بدون هیچ تخصصی بارانت مسولیت فدراسیون رادراختیار گرفته اند اگر فدراسیون توسط متخصصش اداره میش این مشکلات نبود ویک مربی وازده رابه ایران نمیاورد
متذکر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
الکنو ضعف های خود را آشکار کرد و این ضعفها کاملاً در بازی های تیم ملی خیلی روشن و آشکار بود. آن زمان که بازیکنان ما از تیمهای حریف امتیاز کسب می کردند مربیان این تیمها بلا فاصله دست بازیکنان ما را می خواندان و با تغییر تکنیک و تاکتیک و نفراتشان وضعیت بازی را را به نفعشان تغییر می دادند. این روند چیزی نیست که بتوان آنرا انکار کرد زیرا بارها در بازیهای جام ملتها و نیز در همین المپیک اتفاق افتاد و همه شاهد آن بودند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
خوب اونایی که طرفدار الکنو هستند بدانند لهستان هم حذف شد نشون میده گروه ایران اسان بوده وایران باید صعود میکرد که بیشترین ضربه رادرخصوص عدم صعود نداشتن برنامه برای صعود توسط الکنو بوده مربی که ندونه کی باید تایم بگیره معلومه چقدر بی برنامه است
منوچهر خداویسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
به نظر من کادر فنی خیلی ضعیف عمل کردن شاید اگر پیمان اکبری کنار تیم بود بهتر بود ضمنا بیشترین ضربه از سرویس خوردیم برنامه فدراسیون باید از این به بعد طوری باشه کسی که توانایی زدن سرویس با سرعت بالا نداره به تیم ملی دعوت نشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
آقای فرزاد کفیلی نظرات شخصی شما خیلی فنی نبود
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
ما مردمی احساساتی ۱۰۰ در صد هسیم . تا همین‌چند وقت ..پیش دولت روحانیررو بد و بی راه میگفتیم ..الان بعد از چند ماه دیگه دوباره شروع میشه ب این دولت جدید .برادر با سواد ..و محترم ربشه گرانی دولت نییییییست ....ریشه بیکاری دولت نیییییست ..تحریم هاست ...منطقی باشیم ..بله مثلا در سوء مدیریت ها ۱۰ درصد اره در داخل ..نفت ما رو ۷ کشور ک قبلا خریداری میکرده الان حدرد ۳ سال ک امریکا نمیگذاره ..ارتباط بانکی و تبادل پول هیچ کشوری رو نمیگذاره ...قطع دارو ...حتلا هی بگید ..ریس جمهورمقصره
ناشناس
|
-
|
۰۷:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
خیلی مانده تا بفهمید روس جماعت واسه ما دوست نمی شه
آخه کی می خواهید بفهمید .....
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
بی کفایتی مربی روس قبلا اثبات شده بود و باید مدیران والیبال کشور محاکمه شوند و دلیل و ریشه عدم برکناری این مربی روس قبل از المپیک بررسی گردد ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
انشالله با با مسعود بره که برنگرده وضعیت ورزش هم بهتر میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
ناکامی در صعود دلایل مختلفی داشته است
اما یکی از دلایل همین گونه تحلیل است که در این متن آمده است!!
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
با سلام. تا زمانی که مازیر سلطه روس‌ها باشیم این وضع همین است. تاریخ خیانت و چپاول روس‌ها بر ایران هر روز شکل تازه ای می‌گیرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
فرصت خوبی شده تا یک عده عیلل الفکر باخت تیم ملی را با مربی روسی پیوند بزنن به سیاست!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
افراد موثری مثل بردیا سعادت و قائمی دعوت نشدن و افراد ضعیفی مثل شریفی که کلا ۳ دقیقه بازی کرد دعوت میشه!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
سلام. متاسفانه با یک برنامه ریزی از پیش تعیین شده و روی کار آوردن یک مربی با ملیت روس اما هویت غربی، تلاش کردند روی ذهنیت مردم در مورد ارتباط ایران و روسیه تاثیر منفی بگذارن. البته پازل دوم این نقشه رو خبرنگاران وطن فروش تکمیل می‌کنند.
تاریخ خیانت های روحانی و تیمش را گواهی خواهد داد.
ربیعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
ضعف وترس بازیکنان والیبال ایران در زدن سرویس های بد ، یا به اوت وزدن به تور بزرگترین خطای بازیکنان بوده .بیشترین امتباز دهی ایران به ژاپن سرویس ها ودفاع بد روی تور بود .آبا مربی می تواند معجزه کند ؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
هر وقت می بازیم همه تقصیرهای رو گردن مربی میندازیم
طبق معمول هم بعضی ها چشم دیدن مربی خارجی رو ندارند
باید قبول کرد که توانایی تیم والیبال ایران همینه نه بیشتر توقعات را بیهوده بالا نبریم
milad elhami
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
اولا معروف بازی رو برگردوند اونم تنهایی، دوما پاسور در شرایط حساس مطمئن ترین اسپکر رو انتخاب میکنه و بهترین ما تو اون ترکیب غفور بوده حالا اون با ترس ضربه زد به معروف ربطی‌نداره، به جای الکنو اگه انتیگا یا اناستازی میومدن میگفتم چی میشد، بلوک شرق سبکش متفاوته
انتی خر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
اره از هر فرصتی برای زدن روسیه و چین استفاده کنید.یجوری میگید روسیه اخه نفهم ها ما از امریکاش و بقیش 1000برابر ضرر کردیم.شعور هم خوب چیزیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
آقای آلکنوبازیکنان بسیارخوب بودن وخوب بازی میکردن توان والیبالیست های ایران ازاین بیشتربودشمادقیقه زمانی که بازیکنایی که باعث ۲ست بردماشدندروتعویض کردی کارشمااشتباه بودوباعث شدکه ماازژاپن شکست بخوریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
چرا اینهمه دربری میگویند بعضیا مسابقات را هم کردید سیاسی
بابا ول کنید تورا بخدا اولاً ژاپن میزبان بود دوماً بی عرضگی بازیکنان
را تکبر آنها را هم میخواید ربط بدید به سیاست هرچه که میشه سیاسی کاری میکنید اگر میبردند هم این حرفها را میزدید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
لعنت به تابناک چرا هر نظری که به منافع غربگراها هست منتشر میکنی
دیگران را حذف میکنی دیگر دورانتان تمام شد باید بری دنبال گدایی
از پولهای بیت المال نمی توانی دیگر ارتزاق بکنی بر علیه این نظام هرچه میخواهی نشر بدی
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
کاویانی کجاست؟چرا نمیاد سینه پاره کنه برای پولهایی که از مالیات ما به الکنو دادن؟
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
تنها افتخار وزارت ورزش پنج بار قهرمانی پرسپولیس توی لیگ برتر بود کل ورزش ایران رو شخم زدن.با این همه توانایی و استعداد هیچ دستاوردی نداشتیم
طرفدار آلکنو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
خوشحال هستم که بین مردممون آدم با شعور هم هست.
بعضی وقتا وقتی مطمئن میشم نظرم درسته که یه سایت مثل تابناک بیاد ضد نظرم خبر منتشر کنه.
آلکنو هم نسل عوض کرد هم سرویس ایران رو بهتر کرد فقط در ۴ ماه.آلکنو توی والیبال یه کسیه مثل هانسی فلیک تو فوتبال.چرا این مربی را میکوبید؟؟چقد پول بهتون دادند که این مربیو بدنام کنید؟؟؟
حیدری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
الکنو مشکل نداشت تازه چند تا استعداد جوان رو کردن.مشکل تیم ملی بازی های تدارکاتی و فرصت کم الکنو بود
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
بجز چندتا ازبازکنان جوان که ازهمون ابتدا یک دو بازی کردند وتا اتمام بازیها حتا یک لحظه جهت تعویض هم بازی ندادند.بقیه بازیکنان حتا سعیدمعروف بویژه عبادی پور گرفته تا مربی 5هراری مفت نمی ارزند.حیف شد تیمیکه لهستان ببره به تیمهای مانند ژاپن. کانادا. اینالیا مفت مفت ببازند. حتا باتخفیف 50درصدهم حراج بزنند بازهم گرون است. ارزش تاناکورا بیشتراست تا بازیکنان این فصل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
ب کشورهایی ک باید اعتماد کرد مسعولین ما اعتماد نمی کنن
بعد ب روسیه خائن ک چندین دهه ب کشورخیانت کرده اعتماد می کنن
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
مشت نمونه خروار یعنی این. والا به الله روسیه قابل اطمینان نیست.
سیدضیاءالدین مدرسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
شما که با این مقاله همه چی رو برعکس جلوه دادین و دارین مقصر شکست رو موسوی و معروف و امیر غفور جلوه میدین و تازه به حمایت مربی کارغلط روس از اونها می گین .برای همه روشن هست که این بازیکنان انتخابی فعلی هیچ جانشین شایسته ای برای نسل طلائی والیبال ولاسکو و جانشینان نیستن و حتی ذخیره قابل اعتمادی هم نیستن چه برسه به بازیکن ثابت اصلی .شما همون ترکیب سالهای قبل رو که ادعا می کنید آماده نیستن برگردونید خیلی از بازیکنان فعلی سرتر و هوشیارتر و توانمندتر هستن .
Ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۵
هموطن تنها والیبالمان مشگل ندارد ما در ورزش مشگل داریم مگر به غیر از والیبال در رشته های دیگر موفق بودیم،در مجموع چند تا مدال گرفتیم.
مستوری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۵
کدام کشورها قابل اعتماد هستند؟؟؟ انگلیس؟؟ آمریکا؟؟ فرانسه؟؟... روسیه و چین چه بلایی سر ایران آوردن که غربی ها نیاوردن؟؟ با این مخ عدسی توقع دارید جزوه 4 تیم بالا المپیک در والیبال شویم.. آن کشورهایی که در ایران کودتا کردن نفت وگاز و معادن مان را غارت کردن نکبت زاده های مسولین دزد را پناه دادن... بهترین سردار ما را ترور کرد داعش را آفرید بیش از 500 میلیون آدم را بمدت 200 سال در جهان کشت فقط بفهمید روسیه و چین نبودن...
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
ربیع الاول طرح صیانت از حقوق کاربران هفته وحدت طرح جهش تولید مسکن عابدین خرم