بازدید ۴۴۹۳۲
آخرین تحولات خاورمیانه
تهدید همزمان آمریکا و انگلیس علیه ایران درباره حمله به کشتی اسرائیلی، گفتگوی تلفنی روسای ستاد مشترک ارتش اسرائیل و انگلیس، تنش امنیتی در جنوب بیروت با کشته شدن چند عضو حزب الله، اعلام غیرممکن بودن توافق جدید با ایران از سوی روسیه و انهدام کاروان حامل تجهیزات تسلیحاتی آمریکا در الدیوانیه عراق از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.
کد خبر: ۱۰۶۷۴۳۷
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۹ 02 August 2021

تهدید همزمان آمریکا و انگلیس علیه ایران درباره حمله به کشتی اسرائیلی/ گفتگوی تلفنی روسای ستاد مشترک ارتش اسرائیل و انگلیس/ تنش امنیتی در جنوب بیروت با کشته شدن چند عضو حزب الله/ اعلام غیرممکن بودن توافق جدید با ایران از سوی روسیه

بین الملل تابناک/ تحولات خاورمیانه: تهدید همزمان آمریکا و انگلیس علیه ایران درباره حمله به کشتی اسرائیلی، گفتگوی تلفنی روسای ستاد مشترک ارتش اسرائیل و انگلیس، تنش امنیتی در جنوب بیروت با کشته شدن چند عضو حزب الله، اعلام غیرممکن بودن توافق جدید با ایران از سوی روسیه و انهدام کاروان حامل تجهیزات تسلیحاتی آمریکا در الدیوانیه عراق از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

تهدید همزمان آمریکا و انگلیس علیه ایران درباره حمله به کشتی اسرائیلی

"آنتونی بلینکن" و "دومینیک راب" وزرای خارجه آمریکا و انگلیس در همراهی با ادعاهای رژیم صهیونیستی و بدون ارائه مدرکی درباره کشتی هدف قرار گرفته شده در دریای عمان علیه ایران اتهام زنی کردند.

وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه به وقت محلی، با انتشار بیانیه ای در همراهی با ادعاهای رژیم صهیونیستی و بدون ارائه مدرک مستندی مدعی شد با بررسی اطلاعات موجود مطمئن هستیم ایران این حمله را اجرا کرده است؛ این مقام آمریکایی مدعی شد با شرکای خود برای بررسی اقدامات بعدی همکاری می‌کنیم.

به گزارش گاردین، دومینیک راب، وزیر خارجه انگلیس نیز ادعا کرد لندن به این نتیجه رسیده است که به احتمال زیاد، ایران در ۲۹ ژوئیه با استفاده از یک یا چند هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) به کشتی تجاری در آب های بین المللی عمان حمله کرده است.
وی بدون ارائه مدرکی در این زمینه و با محکوم کردن این حمله، آن را غیرقانونی خواند و گفت کشتی ها باید آزادانه مطابق قوانین بین المللی حرکت کنند.

تهدید همزمان آمریکا و انگلیس علیه ایران درباره حمله به کشتی اسرائیلی/ گفتگوی تلفنی روسای ستاد مشترک ارتش اسرائیل و انگلیس/ تنش امنیتی در جنوب بیروت با کشته شدن چند عضو حزب الله/ اعلام غیرممکن بودن توافق جدید با ایران از سوی روسیه
وزیر خارجه انگلیس ادعا کرد لندن با شرکای بین المللی در حال پاسخگویی هماهنگ به این حمله غیرقابل قبول است.

اظهارات آمریکا و انگلیس علیه ایران همسو با ادعاهای رژیم صهیونیستی و فضاسازی ها و اتهام زنی های این رژیم علیه تهران است.
به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از اسکای نیوز، پیش از این نخست وزیر رژیم صهیونیستی ایران را به دست داشتن در حمله به کشتی اسرائیلی متهم کرده و مدعی شده بود که تهران مسئول هدف قرار گرفتن این کشتی نفتی است.
"نفتالی بنت" نخست وزیر اسرائیل در اظهاراتی تحریک آمیز گفته بود که " از جامعه جهانی این انتظار را داریم که به ایران نشان دهد مرتکب خطای فاحشی شده است و اسرائیل به روش خود پیامش را به تهران می‌رساند.
سازمان بازرگانی دریایی ارتش انگلیس پیش از این در بیانیه کوتاهی گفته بود که حمله به کشتی اسرائیلی اواخر پنجشنبه شب در شمال شرقی جزیره «مصیره» کشور عمان و در فاصله نزدیک به ۳۰۰ کیلومتری مسقط پایتخت این کشور واقع در شبه جزیره عربی رخ داده و انگیزه آن، دزدی دریایی نبوده است.

درحالی که وزارت دفاع انگلیس کشتی هدف قرار گرفته در سواحل عمان را در مالکیت رژیم اسرائیل دانسته بود، رادیوی رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که «این کشتی ژاپنی است و توسط یک شرکت اسرائیلی به مالکیت ایان عوفر بازرگان اسرائیلی اداره می شود.»

گفتگوی تلفنی روسای ستاد مشترک ارتش اسرائیل و انگلیس

رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی یکشنبه شب با همتای انگلیسی خود تلفنی گفتگو کرد.

به گزارش روسیا الیوم،آویو کوخاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی و نیک کارتر، همتای انگلیسی وی در این تماس بر حمله اخیر به کشتی اسرائیلی در سواحل عمان تمرکز داشتند.

تهدید همزمان آمریکا و انگلیس علیه ایران درباره حمله به کشتی اسرائیلی/ گفتگوی تلفنی روسای ستاد مشترک ارتش اسرائیل و انگلیس/ تنش امنیتی در جنوب بیروت با کشته شدن چند عضو حزب الله/ اعلام غیرممکن بودن توافق جدید با ایران از سوی روسیه

ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو طرف در این گفتگوی تلفنی به بررسی تحولات منطقه، حمله به کشتی اسرائیلی و چالش‌های مشترک پیش‌ روی پرداختند؛ در این بیانیه به جزئیات بیشتر این مکالمه تلفنی اشاره‌ای نشده است.

تنش امنیتی در جنوب بیروت با کشته شدن چند عضو حزب الله

رسانه‌های لبنان از تنش امنیتی در منطقه خلده در جنوب بیروت؛ جایی که شاهد تیراندازی از منابع متعدد بود، خبر دادند به طوری که شهروندان ناگزیر به ترک خودروهایشان در وسط راه و ترک محل شدند. نجیب میقاتی در واکنش به این حادثه طرفین درگیری را به خویشتن‌داری فراخواند.

به گزارش سایت شبکه الجدید، مسیر از خلده به سمت بیروت به دلیل تیراندازی شدید از سوی منابع متعدد بسته شد و برخی شهروندان خودروهایشان را وسط راه رها کردند.

سایت "لبنان ۲۴" نیز گزارش داد، منطقه خلده شاهد تنش گسترده در حین عبور موکب تشییع شهروند لبنانی "علی شبلی" بود که روز گذشته در حادثه انتقام گیری به دست جوانی از آل غصن از عشایر عرب کشته شد.

صدای تیراندازی و شلیک آر پی جی به شدت در منطقه دوحه عرمون و دو سمت اتوبان خلده به گوش می‌رسید که موجب وحشت ساکنان محل شد.

تهدید همزمان آمریکا و انگلیس علیه ایران درباره حمله به کشتی اسرائیلی/ گفتگوی تلفنی روسای ستاد مشترک ارتش اسرائیل و انگلیس/ تنش امنیتی در جنوب بیروت با کشته شدن چند عضو حزب الله/ اعلام غیرممکن بودن توافق جدید با ایران از سوی روسیه

مردی از عرب خلده لبنان شب گذشته یک شهروندان لبنانی به نام علی شبلی را در جریان مراسم عروسی در منطقه الجیه به قتل رساند که در پی واکنش به یک مساله‌انتقام جویی بود.

همچنین شبکه المنار افزود: علی شبلی در جنایتی وحشتناک در جریان حضورش در یک مراسم عروسی در منطقه خلده به دست فردی به نام احمد زاهر غصن به شهادت رسید. احمد زاهر حسن از ساعات پیش توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

خبرنگار روسیا الیوم در لبنان نیز گفت در درگیری‌های امروز در منطقه خلده در جنوب بیروت چهار تن کشته و ده تن زخمی شدند.

این خبرنگار افزود، درگیری‌ها بین نیروهای حزب‌الله لبنان و عرب خلده رخ داده است. تماس‌ها بین احزاب و سیستم‌های امنیتی برای کنترل اوضاع خلده در جریان است.

نجیب میقاتی، نخست‌وزیر مکلف لبنان نیز در واکنش به این حادثه گفت: ارتش حضور خود را برای کنترل اوضاع و توقف درگیری در منطقه خلده تقویت خواهد کرد.

او خواستار خویشتن‌داری و عدم کشیده شدن به سمت درگیری، انتقام‌جویی و کشتار شد.

حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: هنگام ورود تابوت علی شبلی به مقابل منزلش در منطقه خلده تشییع‌کنندگان، آماج یک کمین برنامه‌ریزی شده و تیراندازی از سوی افراد مسلح قرار گرفتند که منجر به شهادت دو تن از تشییع کنندگان و زخمی شدن تعدادی دیگر شد.

حزب‌الله افزود، رهبری حزب مساله را با دقت و اهتمام بسیار دنبال می‌کند و از ارتش و نیروهای امنیتی می‌خواهد برای برقراری امنیت و واکنش سریع برای بازداشت عوامل قتل مداخله فوری داشته باشند.

حزب‌الله لبنان ادامه داد: از بابت حادثه تاسف بار و دردناک برای شهید مظلوم علی شبلی در منطقه الجیه متاسفیم؛ کسی که عملا قربانی عصبیت شده و به دور از منطق دین و کشور جان خود را از دست داد.

حزب‌الله لبنان مخالفت قاطع خود را با انواع کشتار و مباح شمردن محرمات ابراز داشت و از سازمان‌های امنیتی و قضایی خواست به مواخذه جنایتکاران و شرکت‌کنندگان در این جنایت بپردازند و تحریک‌کنندگان را تحت پیگرد قرار دهند.

این حزب‌ شهادت علی شبلی را به خانواده‌اش تسلیت گفت و از خداوند برای آنها طلب صبر کرد و افزود، دولت باید به وظیفه خود در خصوص پیگرد و مواخذه جنایتکاران عمل کند.

میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان نیز از فرماندهی ارتش خواست تدابیر فوری را برای بازگشت آرامش به خلده لحاظ کند، افراد مسلح را بازداشت و رفت و آمد شهروندان را ایمن سازد.

از این رو گفته می‌شود ارتش محل درگیری در خلده را محاصره کامل کرده و در حال برقراری آرامش است.

ارتش لبنان در توییتر اعلام کرد: یگان‌های ارتش به سمت هر فرد مسلحی که در مسیرهای خلده باشد و نیز به سمت هر فردی که از هر مکانی اقدام به تیراندازی کند، تیراندازی خواهند کرد.

اعلام غیرممکن بودن توافق جدید با ایران از سوی روسیه

«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در «وین» اتریش در مصاحبه با روزنامه «ایزوستیا» تصریح کرد، هرچند زمان دقیق دور هفتم مذاکرات «وین» برای احیای برجام نامشخص است، این مذاکرات پس از مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری آیت‌الله «سیدابراهیم رئیسی» برگزار خواهد شد.

اولیانوف در این خصوص گفت: «فقط زمانی می‌توانیم تاریخ دقیق را حدس بزنیم که دور هفتم آغاز شود. از ۲۰ ژوئن (۲۹ تیرماه) وقفه داشتیم. در ابتدا قرار بود بعد از وقفه ده روزه برگزار شود اما این طور نشد. در حال حاضر ما فقط می‌دانیم که مذاکرات بعد از تحلیف رئیس‌جمهور جدید ایران از سر گرفته می‌شود. مراسم تحلیف پنجم آگوست (پنجشنبه ۱۴ مردادماه) برگزار می‌شود. این که چقدر بعد از پنجم آگوست، نشست برگزار شود، هنوز نامشخص است. تحلیلگران در این فکرند آیا ۱۵ یا ۲۰ آگوست (۲۴ یا ۲۹ مردادماه) برگزار می‌شود یا خیر؟ برخی می‌گویند که سپتامبر (ماه آینده میلادی) برگزار می‌شود و برخی نیز سخن از برگزاری نشست در ماه اکتبر (ماه بعد از سپتامبر) می‌آورند.»

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در ادامه در پاسخ به سؤالی درباره موضع جدید ایران گفت که احتمالاً‌ دولت جدید ایران مواضع خود را در خصوص برخی موضوعاتی که در مذاکرات وین درباره احیای برجام مورد بحث قرار گرفته تطابق می‌‌دهد.

تهدید همزمان آمریکا و انگلیس علیه ایران درباره حمله به کشتی اسرائیلی/ گفتگوی تلفنی روسای ستاد مشترک ارتش اسرائیل و انگلیس/ تنش امنیتی در جنوب بیروت با کشته شدن چند عضو حزب الله/ اعلام غیرممکن بودن توافق جدید با ایران از سوی روسیه

اولیانوف در این خصوص گفت: «نمی‌دانیم چه تغییراتی با روی کار آمدن رئیس‌جمهور جدید و تشکیل دولت جدید، ممکن است در رویکرد ایران به وجود آید اما نمی‌توان این احتمال را کنار گذاشت که دیدگاه طرف ایرانی در خصوص برخی موضوعات مورد بحث قرار گرفته در وین تطابق داده می‌شود. البته هنوز چیزی در این رابطه نمی دانیم.»

نماینده روسیه بار دیگر بر لزوم احیای برجام به شکل اولیه تأکید کرد و گفت که رسیدن به یک توافق جدید با ایران غیرممکن است.

اولیانوف توضیح داد: «از نظر ما، هیچ جایگزینی برای احیای برجام به شکل اولیه آن وجود ندارد. تمامی گمانه‌زنی‌ها درباره شروع از اول و نوشتن یک توافق جدید توهم است. چنین چیزی نه به این زودی و نه هرگز تحقق می‌یابد. ما باید بر اساس واقعیات پیش برویم و وظیفه اصلی، احیای هرچه سریع‌تر برجام به شکل اولیه است.»

میخائیل اولیانوف در خصوص گام‌های برجامی ایران در پی بدعهدی طرف‌های اروپایی برجام و این که آیا افزایش ذخایر اورانیوم غنی‌شده جمهوری اسلامی، تهدیدی برای فدراسیون روسیه است، گفت: «فکر نمی‌کنم چنین چیزی صحت داشته باشد اما چندان میل و علاقه‌ای هم به چنین چیزی نداریم.»

انهدام کاروان حامل تجهیزات تسلیحاتی آمریکا در الدیوانیه عراق

منابع خبری عراق از انهدام یک کاروان حامل تجهیزات لجستیک و تسلیحاتی متعلق به نظامیان تروریست آمریکا خبر دادند.

کانال تلگرامی صابرین نیوز گزارش داد این کاروان آمریکایی در استان الدیوانیه واقع در جنوب عراق منهدم شده است.

صابرین خبر داد که این عملیات، به صورت دوگانه بوده و با بسته‌های انفجاری « EFP» انجام گرفته است.

در جریان این انفجار، خودروهای «همر» و کامیون های حامل سلاحهای مهم آمریکا منهدم شده است.

تهدید همزمان آمریکا و انگلیس علیه ایران درباره حمله به کشتی اسرائیلی/ گفتگوی تلفنی روسای ستاد مشترک ارتش اسرائیل و انگلیس/ تنش امنیتی در جنوب بیروت با کشته شدن چند عضو حزب الله/ اعلام غیرممکن بودن توافق جدید با ایران از سوی روسیه

به گزارش صابرین، این محموله سلاح، به سمت پایگاه عین الاسد در حرکت بوده است. هنوز شعله‌های آتش در این انفجار خاموش نشده است.

چندی پیش، «شفق نیوز» در گزارشی اعلام کرد، از ابتدای امسال (۲۰۲۱) حدود پنجاه حمله علیه اهداف آمریکایی در عراق از جمله سفارت این کشور و پایگاه‌هایی که نظامیان آمریکایی در آن قرار دارند، انجام شده؛ علاوه اینکه کاروان‌های لجستیک آمریکایی نیز مرتب آماج قرار می‌گیرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۲
در انتظار بررسی: ۱۱
انتشار یافته: ۶۴
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
ایران چرا سفیر انگلیس را احضار نمی کند؟! یا سفیرش را فرا بخواند!
پاسخ ها
سبوس برنج شمال
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
سلام علیکم


علیکمو سلام


قابل توجه سیاستمداران


روسیه رو جدی گیریم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
انگلیس اومده بی اساس و مدرک ایران رو متهم کرده یکی کامنت گذاشته سفیرش رو احضار کنید این همه منفی خورده !!!!!!!
مگه داریم؟ یا شما انسان نیستید و رباط داره می زنه یا یک ایرانی وطن فروش هستید و غیرت ندارید
نگران کشور محبوب تون نباشید در احضار کردن سفیر فقط تذکر داده می شه
متاسفم برای شما
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
ما هر گرفتاریی که میکشیم از روسیه است..
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
عده ای هر چه ضد ایران باشه، مثبت میدن. شما نگران نباش
انگلیس اول میگه کار ایرانه بعد هیات می‌فرسته تا دلایل دست داشتن ایران را به دست بیاره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
چون سفیرش با پایان دوره ماموریت خداحافظی کرده و رفته خونشون
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
هرچه ضربه میخوریم از اینحمله های بی تدیبر است حالا اسراییل یک جای حساس ایران را می زند وعده ای کشته می شوند مردم ارامش و اقتصاد محکمی میخواهند وبا دنیا در تعامل باشند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
من منفی دادم، چون سفیر نبود، اما نفر دوم سفارت رو احضار کردند.
علیرضا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
مرگ بر انگلیس پرستان . مرگ بر نوکران بریتانیا
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
سازملن اطلاعات روسیه زبده ترین نیروی اطلاعاتی دنیاست و با فاصله از موساد و سیا جلوتر است. حالا فقط تصورش را کنید که موساد که دشمن رو دولت ایران است متاسفانه این همه اشراف اطلاعاتی در ایران دارد فقط تصور کنید روسیه که دوست است و همه جوره همکاری نظامی و اطلاعاتی و انرژی اتمی و... با ایران برای سی سال دارد چه اندازه از موساد در ایران جلوتر است
پاسخ ها
سام
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
فرمودید روسیه که دوست است !؟ دوست کی ؟ ایران یا اسراییل ؛ چون روسیه هیچ موقع در طول تاریخ با ایران دوستی نداشته اگه رابطه ای هم داشته به خاطر منافع خودش بوده و بس( کمی روجوع شود به حافظه تاریخی )
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
آقای سام
مگر کشوری است که بخاطر منافع خودش با دوست نشده باشد! هر کشوری منافع و اهداف خود را در نظر دارد!؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
باید قبول کرد امریکا اروپا حقوق بشر و همه جهان از اسراییل حمایت می کنند جای تعجب دارد یعنی اینطور از اسراییل حمایت می کنند از محیط زیست حمایت نمی کنند.
پاسخ ها
عدالت طلب
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
چون کشورشان را صهیونیست ها اداره می کنند و اختیاری از خودشان ندارند
عطا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
آقای عدالت طلب در هر دوستی و دشمنی نوعی منافع بالقوه و بالفعل وجود داره، هر طرفی سود خودش رو میبره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
مایه تاسف است غربی ها از ما کینه دارند ما از هم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
خودت فهمیدی چی گفتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
عجب! روسیه از طرف ما حرف می زنه؟ ما خودمون نمی تونیم حرف بزنیم ?>...
پاسخ ها
عدالت طلب
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
شما عزیزان فازتون چیه؟ حمایت نکنه می گین دیدی هیچ حمایتی نکرد؟ حمایت بکنه می گین مگه خودمون لالیم؟ لطفا اول تکلیفتون را باخودتون روشن کنین
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
هم قاتل هم مقتول شهروند لبنان و عرب هستند نمیدانم چرا فقط برای قاتل چندبار نوشتید عرب هستند؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
حالامن نفهمیدم چرا یکی رو نوشتن شهیدشده اون یکی رو نوشتن کشته شده!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
اومدن زدن نیروگاه هسته ای منفجر کردن حالا برای یهموشک انقد جنجال می کنن خاکتوسر انگلیس امریکا که نوکر اسراییلند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
دقیقا این ها کارگزار صهیونیست ها هستند
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
مرگ بر امریکا مرگ بر انگلیس مرگ بر اسرائیل از منطقه ما دور بشید خدا جوابتونو بده مردم رو دچار توهم و سردرگمی کردید . خدا جواب جنگ روانیتونو بده
عدالت طلب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
خطاب به آمریکا و انگلیس:
برو عموجان. ما گوشمون پره از این تهدیدها! تا الآن هم هر غلطی که تونستید کردید! هنوز یادمون نرفته که اسرائیل نفتکش ایرانی رو در سواحل سوریه زد. موشک جواب موشک و قلدری جواب قلدریه.
به عنوان اتمام حجت با دوستانی که منفی میدن: یادمون باشه ما چه بزنیم و چه نزنیم اون ها ما رو میزنن و هر جا که بتونن ترور می کنن. پس حداقل بهتره که جوابشون رو بدیم. این حق ماست. مسلما شما هم هیچوقت در یک دعوا نمی ایستید تا کتک بخورید!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
احسنت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
ایکاش بزنی موشک جواب موشک را درزیرلحاف پشت تریبون نباشه متاسفانه تاالان هرچی زده اسرائیل زده هرچی شنیدیم فقط شعار الان این کشتی را هم قطعا حماس زده نه ایران چون مسئولان ایرانی ترسو ترازاین حرفها هستند بله درسحنرانی بیا وببین حنجره شان را پاره میکنند
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
آقا شما هم مثل اونا بزنید. بعد هم مثل مرد بگین زدیم خوب کردیم. دیگه واقعا چی داریم برای از دست دادن
ناشناس
| Canada |
۲۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
دوست عزیز من هم کاملا با جواب دادن و اون هم از نوع قوی موافقم اما نه صرفا رفع مسئولیت کردن. نگاه کنید اسرائیل چندین بار ما رو زد، متاسفانه کل دنیا هم همراهشون هستن و کسی هم اون حملات رو محکوم نکرد اما تا ایران کاری می کنه کل دنیا بر علیه ما حرف می زنن. متاسفانه این اشکال مسئولین ما هست. اگه زمانی که سایت های اتمی رو زدن (کنترل راه دور، نزدیک و یا به هر شکل دیگه) مسئولین به جای اینکه اون رو قوبل کنن و به صورت رسمی هم اعلام کنن که اسرائیل پشت این حمله بوده، شواهد و مدارک رو علنی منتشر کنن و بعد هم اعلام کنن که جواب سختی خواهیم داد!!!!!!!!!!!!! متاسفانه در سکوت کامل به سر می برن و حتی این دست حملات رو هم انکار می کنن. همون داستان اسناد هسته ای!!!!!!!!!!!!!!! تا همین دیروز هم همه مسئولین انکار می کردن تا اینکه امروز روحانی خودش اعتراف کرد. ایران باید در همون زمانی که اسرائیل عملیاتی در داخل خاک کشور انجام میده، یا با موشک و یا به شکل دیگه و به صورت علنی باید پاسخ رو بده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
اخیرا نوعی کلاهبرداری بخصوص در کلانشهرها و من جمله تبریز رواج یافته که انتظار میرود برادران زحمتکش نیروی انتظامی و راهور و مطبوعات اطلاع رسانی بکنند بدینصورت که دو سه نفر جوان بیرون جاده و پایین تر از پمپ بنزین کنار ماشین می ایستند و وقتی ماشین مدل بالایی از انجا بیرون میاید دستش را عمدا به اینه بغل ماشین میزنند و وقتی ایستاد ادعا میکند که گوشی موبایل ایفونش افتاده زمین و شکسته و خسارت میگیرند....
علی
|
Germany
|
۱۰:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
چنین ژست های هالیوودی بی مایه وزیز خارجه آمریکا و رییس دولت اسراییل دست نشانده اش، روال همیشگی و از پسا جنگ ۸ ساله که شکست تلخی از ایران را بکیف نشستند، درست در زمانیکه از اهداف خود عقب مانده و یا شکست سختی خورده اند،‌ میگیرند.
دوباره آمریکا و دست درازشده صنایع انرژی، شیمیایی و تسلیحاتی اش یعنی اسراییل کف گیرشان به ته دیگ خورده است و وحشت آنها را فراگرفته است.
آنها همین گفته ها که هم در جب الطارق و هم در خلیج پارس برای چهارمین بار بشدت خیطی بالا آوردند و ضعف و توخالی بودن خود را به اثبات رسانیدند را گفتند و همین ژست ها را گرفتند.
منتها این آقایان حتی از «ترامپ» بزرگترین بکش سرمایه در آمریکا هم دروغگوتر و ترسوتر و کودن تر هستند.
حد اقل ترامپ داوطلبانه از ایرانیان سپاسگذار گردید زیرا با زدن فقط گرانترین پهباد جاسوسی آنها از زدن هواپیمایی که ۳۸ جاسوس آمریکایی در آن نشسته بودند خود داری کرده و بجای مشت محکم به یک سیلی کفایت کرده است. آری اینان تاریخ مصرف گذشتگانند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
آنها بدشان نمی اید که دولت رئیسی را نیامده با یک بحران جدی مواجه کنند لذا لطفا آتو به دستشان ندهید. کم نیارید ولی بیش از حد هم گزگ دستشان ندهید.
کشور به پیشرفت نیاز دارد برای کمک به دوستان منطقه ای هم که شده نیاز به تقویت اقتصاد دارد.
امیری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
در پاسخ به مقامات رژیم صهیونیستی باید گفت اتفاقا ایران هنوز پاسخ مناسب به حملات رژیم صهیونیستی را که با کمک اطلاعاتی رژیم آمریکا و سایر دولت های اروپایی انجام داده نداده‌ است یاد آوری جنایات رژیم صهیونیستی به افکار عمومي
حملات به کشتی های نفتکش ایرانی مقابل سواحل سوریه بیش ازده بار
اعتراف به حمله به محل های استقرار نیروهای مستشاری ایران به دفعات
ترور دانشمندان هسته‌ای
اعلام اینکه نیروهای ایران حق حضور در سوریه را ندارند و....
مقابل موارد ذکر شده حق قانونی ایران به مقابله به مثل است و تکرار هميشگي آن در مراودات سیاسی و روشنگری افکار عمومی
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
همانا چون امیر هستی از مرحله پرت هستی
عین الاسد چی بود
داستان فرار انگلیس در تنکه باب الطارق چی بود
تصرف کشتی نفتی انگلیس چی شد.
تازه همه این ها در بدترین دوران که ایران تاکنون داشته است
بزرگترین ضربه آمریکا به ایران عضویت در بانک جهانی بدست آقای آیت الله رفسنجانی بوده است که هنوز ایران از این ضربه شکننده نتوانسته است خود را خلاص نماید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
"تهدید همزمان آمریکا و انگلیس علیه ایران درباره حمله به کشتی اسرائیلی"
سگی (اینجا دوتا) که پارس میکنن گاز نمی گیرن. شما دوتا در برابر شیر خاورمیانه، ایران بزرگ به غیر بیانیه دادن هیچ غلطی نمیتونید بکنید.
استراتژی ما اینه: "میتونیم، می کنیم"
وسلام
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
بشین بابا ساندیسی ...
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
وزرای خارجه امریکا و انگلیس می توانند سرشان را به دیوار بکوبند به قول یکی از سناتورهای امریکایی دیگر چیزی برای تحریم کردن ایران وجود ندارد پس ایران هم منعی برای ضربه زدن به انها ندارد چون چیزی برای از دست دادن ندارد
پاسخ ها
کوشانی ها
| Germany |
۱۳:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
رضای محترم، تو که میگی لااقل درست ترش رو بگو
اصل قضیه این است که آنها دایما در حال ضربه خوردن میباشند و نه ضربه زدن
در افغانستان با دماغی خونین بیست سال کشتند و کشته شدند، بزرگترین بمب بشریت تاکنون ساخته را در افغانستان انداختند. به جبون ترین شکلی بچه های مدرسه ای را منفجر کردند... این لیست سر درازی دارد! ولی مجبور شدند که خیلی زودتر از موعد خودتعیین کرده ۱۱سپتامبر پا بفرار بگذارند
مشتی احمق نولیبرال میگویند که فرار نکرده و میخواهد دوباره برگردد. پس چرا در مقابل طالبان نتوانسته اند از فرودگاهی که ترک ها بایستی برایش گوشت دم توپ میشدند دفاع کنند؟؟
این امپریالیسم غرب است که ترک های زیادی برداشته است و هر آن خطر درهم ریزی آن میرود و وای بحال ساکنین بدبخت این کشورها که در چنین دستانی گرفتار آمده اند
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
حتما می خواستین یه تقدير نامه هم برای تان صادر کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
روسیه قیم ایران است که از جانب آن سخن می گوید ? ایران طفل صغیر است و نیاز به ولی داد که از آن دفاع کند ?
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
هدف از بحث کشتی تجاری اسراییل احتمالا فشار شدید به دولت رییسی است و لذا باید مقتدرانه و زیرکانه مقاومت کرد .... مقاومت تنها راه رسیدن به حقوقمون است و لا غیر
پاسخ ها
غلط
| France |
۰۷:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
هر کسی خربزه میخوره پای لرزش هم‌باید بشینه!
زدین جرات ندارین گردن بگیرین حالا ترسیدین دارین فحش میدین
سيد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
زمانى كه العالم در رابطه با حادثه كشتى اسرائيلى مدعى مى شود جبهه مقاومت فعال است ، معلومه كه كشورهاى ديگر حادثه را به ايران ربط مى دهند ، كاش ما هم همچون اسرائيل نه قبل از اقدام به كارى میگفتیم و نه بعد از ان به روى خود مى اورديم
محسن
|
Belgium
|
۱۲:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
انها بابت خسارت نفکش پایگاهای ایران در سوریه را خواهند زد.....
پاسخ ها
عدالت طلب
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
دوست عزیز ما چه بزنیم و چه نزنیم آن ها ما را می زنند کما این که به کرات این کار را کرده اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
پس از مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری آیت‌الله «سیدابراهیم رئیسی» برگزار خواهد شد!!!!!!!

آیت الله؟؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
این بی شرفها وقتی اسرائیل دانشمندان هسته ما را ترور می کرد کجا بودند آمریکا و انگلیس همان اسرائیل است اسرائیل یعنی همان آمریکا و انگلیس هر سه تا هیچ غلطی نمی توانند بکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
انگلیس و اسرائیل قدو قواره ایران نیستن ریز میبینمشون
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
چشمات مشکل داره
Best
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
!!! بله از وضع کشور مشخصه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
شبکه العالم که گفت درتلافی حمله در خاک سوریه این عملیات انجام شده. ما که کارشناس نظامی و سیاسی نیستیم ولی خوب به نظر مسئولین نظامی و سیاسی ایران خیلی منفعل عمل کردن.
1- از منظر سیاسی بهتر بود سفیر انگلیس احضار میشد
2- از منظر نظامی هم وقتی اسرائیل به خاک سوریه حمله کرد نیروهای نظامی باید با فاصله اندک و پس از رسانه ای شدن حمله اسرائیل، پاسخ محکم و قاطع از خاک سوریه ترتیب میدادن تا رسانه ها و سیاسیون کشورها و افکار عمومی پاسخ ایران از سوریه را بپذیرد.
3- اونوقت میتونست مسئولیت حمله را با شجاعت و افتخار بپذیرید و رسانه ای کنید.
4- اگر هم کشتی در مقابل کشتی زده شده اعلام کنید در جواب کدام حمله پاسخ مناسب داده شده.
الان نمیدونم ایران چیو انکار میکنه وقتی شبکه العالم مسئولیت حمله رو قبول کرده؟
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۲۰:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
متلسفانه مسئولین ما بعد از 50 سال هنوز بلد نیستن چکار کنن. وقتی حمله ای از سوی اسرائیل انجام میشه (چه در داخل کشور و چه خارج از کشور) مسئولین ما به جای اینکه قبول کنن که همچین اتفاقی افتاده، متاسفانه اون رو از اساس تکذیب می کنن و میگن همش درغه اما خودشون می دونن که اسرائیل زده و به فکر تلافی می افتن. اما همیشه عملیات های تلافی جویانه ما یا موفقیت امیز نبوده و یا ردهای بسیاری از ما به جای گذاشته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
مرگ بر روسیه مرگ بر روسیه مرگ بر روسیه...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
نباید دست کم گرفت حضرت علی ع دشمن یکیش هم زیاد است
ناشناس
|
Japan
|
۱۵:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
تابناک!دستتوبده بلندشوچراجون نداری چته!؟دم انتخابات جشنواره کامنت گذاری بودآزادآزاد!حالاازهرصدتاهشتادتاروسانسورمیکنی!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
الیانوف با همین لحن گفته آیت الله سیدابراهیم رئیسی!!!یا گفته رئیس جمهوری ایران؟؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
با این کشتی زدن های بی هدف شرایط را سخت تر نکنید . در این وضعیت آخرین چیزی که مردم میخواهند جنگ است
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
الان بهترین موقع هست قدس را آزاد کنیم ،دیگه وقتی نمانده سن همه بالا رفته ۴۲ سال منتظر هستیم اگر ده سال دیگه دست به دست کنید دیگه از نسلهای ما دیگه کسی نمانده همین الان هم خیلی طولانی شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۱
بسیاری در امریکا به دنبال یک جنگ کنترل شده به عنوان مانور بای امتحان سلاح های جدید به رقبا هستند ٫مواظب باشید ایران قربانی این جریان نشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
افرین تو را بخدا چند تا موشک حسابی بزنین به کشتی های امریکا و انگلیس خدا کنه بزنین فقط امریکا و انگلیس هیچ غلطی نمیتونن بکنن شما بزنین فقط داغونشون کنین
ترسوها
|
France
|
۰۷:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
قماربازی سیاسی راه انداختین مملکت را به سمت پرتگاه نبرید!
اینایی که این حملات‌ را میکنن غیر از ضربه زدن به منافع ملی کار دیگری نمیکنن!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
بهتر است تا این کشورها دست به حماقت نزده چندین کشتی دیگر مورد هدف فرار گیرند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
ایکاش کشی اسرائیلی رو زده بودیم ، آش نخورده و دهان سوخته
از دو حال خارج نیست
یا مثلا دوستان میرنند که دست غربی ها باز باشد
یاخودشان می زنند مثل مین های سرگردانشان در خلیج فارس
خلاصه کلام ما نزدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
این حرفها رو صدام و بعثی ها هم تکرار کردند که آمریکا...
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
ربیع الاول مجید عشقی طرح صیانت از حقوق کاربران ولی الله سیف احمد عراقچی رسول جلیلی