بازدید ۲۰۷۷۰
آخرین تحولات خاورمیانه
سرنگونی هفت موشک اسرائیلی توسط پدافند هوایی سوریه، تمدید وضعیت اضطراری آمریکا در قبال لبنان با دستور بایدن، بازداشت مشاور سابق ترامپ به اتهام فعالیت به نفع امارات، بیانیه لشکر فاطمیون پیرامون تحولات افغانستان و واکنش دبیرکل سازمان ملل به انفجار تروریستی در شهرک صدر عراق، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.
کد خبر: ۱۰۶۵۲۸۹
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۲ 21 July 2021

سرنگونی هفت موشک اسرائیلی توسط پدافند هوایی سوریه/ تمدید وضعیت اضطراری آمریکا در قبال لبنان با دستور بایدن/ بازداشت مشاور سابق ترامپ به اتهام فعالیت به نفع امارات/ بیانیه لشکر فاطمیون پیرامون تحولات افغانستان

بین الملل تابناک/ تحولات خاورمیانه: سرنگونی هفت موشک اسرائیلی توسط پدافند هوایی سوریه، تمدید وضعیت اضطراری آمریکا در قبال لبنان با دستور بایدن، بازداشت مشاور سابق ترامپ به اتهام فعالیت به نفع امارات، بیانیه لشکر فاطمیون پیرامون تحولات افغانستان و واکنش دبیرکل سازمان ملل به انفجار تروریستی در شهرک صدر عراق، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

سرنگونی هفت موشک اسرائیلی توسط پدافند هوایی سوریه

روز سه‌شنبه، وزارت دفاع روسیه خبر داد که پدافند هوایی سوریه، توانسته در حمله شامگاه دوشنبه جنگنده‌های رژیم صهیونیستی هفت موشک شلیک شده توسط این جنگنده‌ها را رهگیری و سرنگون کند.

به گزارش «راشاتودی»، «وادیم کولیت»، نائب رئیس مرکز روسی آشتی در سوریه در بیانیه‌ای گفت: «روز دوشنبه بین ساعت ۲۳:۶۱ تا ۲۳:۵۹ دقیقه، چهار جنگنده اف-۱۶ اسرائیلی وارد حریم هوایی سوریه شده و بر فراز منطقه التنف که آمریکا بر آنجا سیطره دارد، به پرواز در آمدند.»

وی ادامه داد: «جنگنده‌های اسرائیلی هشت موشک به سوی جنوب شرق شهر حلب شلیک کردند که پدافند هوایی سوریه، هفت موشک را با سامانه‌های «پانستیر اس» و «بوک ام ۲» ساخت روسیه رهگیری و نابود کردند.»

این مقام روسی افزود: یکی از موشک‌های شلیک شده به یک مرکز مطالعاتی در شهر السفیره در حومه حلب برخورد کرد.

وزارت دفاع سوریه نیز دیشب در بیانیه‌ای اعلام کرد: «تقریباً ساعت ۲۳:۳۷ شب دوشنبه، دشمن اسرائیلی یک تجاوز هوایی به جنوب شرق حلب انجام داد و مناطقی در السفیره را هدف گرفت.»

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی متناوب با استفاده از حریم‌هوایی لبنان یا از طریق بلندی‌های اشغالی جولان به سمت اهدافی در شرق و شمال غرب سوریه حملات موشکی انجام می‌دهند.

نیرو‌های حافظ صلح سازمان ملل مستقر در لبنان بار‌ها گزارش داده‌اند، رژیم صهیونیستی روزانه قطعنامه‌های سازمان ملل را نقض کرده و به حریم هوایی لبنان تجاوز می‌کند.

رژیم صهیونیستی در پی جنگ شش روزه سال ۱۹۶۷ بخش زیادی از ارتفاعات جولان سوریه را به اشغال خود درآورد. سازمان ملل در سال ۱۹۷۴ نیروهای حافظ صلح را برای نظارت بر آتش‌بس میان دو طرف اسرائیلی و سوری در ارتفاعات جولان ایجاد کرد.

تمدید وضعیت اضطراری آمریکا در قبال لبنان با دستور بایدن

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی، در بیانیه ای خطاب به کنگره، حالت اضطراری ملی در قبال لبنان را به بهانه ادامه فعالیت‌ های تهدید کننده برای امنیت ملی آمریکا تمدید کرد.

در این بیانیه که در پایگاه اینترنتی کاخ سفید قرار گرفته، آمده است دستور اجرایی۱۳۴۴۱ حالت اضطراری ملی درباره لبنان که از اول آگوست سال ۲۰۰۷ آغاز شده، پس از یکم آگوست ۲۰۲۱ نیز ادامه خواهد یافت.

سرنگونی هفت موشک اسرائیلی توسط پدافند هوایی سوریه/ تمدید وضعیت اضطراری آمریکا در قبال لبنان با دستور بایدن/ بازداشت مشاور سابق ترامپ به اتهام فعالیت به نفع امارات/ بیانیه لشکر فاطمیون پیرامون تحولات افغانستان

در این بیانیه ادعا شده است، حالت اضطراری ملی به دلیل ادامه فعالیت‌هایی نظیر ادامه انتقال سلاح به حزب‌الله که شامل سامانه‌های تسلیحاتی پیچیده فزاینده و در راستای تضعیف حق حاکمیت لبنان بوده و در بی ثباتی اقتصادی و سیاسی منطقه نقش داشته و تهدید فوق‌العاده و غیرمعمولی برای امنیت ملی و سیاست خارجی آمریکا به شمار می‌آید، است.

رئیس جمهوری آمریکا مدعی شده به همین دلیل تصمیم گرفته، ادامه وضعیت اضطراری ملی درباره لبنان ضروری است.

به گزارش ایرنا، "سعد حریری" نخست وزیر تعیین شده برای تشکیل دولت لبنان چند روز پیش از این مسئولیت کناره گیری کرد. او وظیفه تشکیل دولت جدید لبنان را در اکتبر گذشته بر عهده گرفت، اما سایه نفوذ و مداخله دولت‌های خارجی بر او و تصمیم گیری هایش و نیز اختلافات در روند سیاسی این کشور، به رغم آنکه لبنان با بحران مالی و در بدترین وضعیت اقتصادی طی دهه‌های گذشته قرار دارد، تاکنون مانع از تشکیل دولت در لبنان شده است.

سعد الحریری با تصویب پارلمان لبنان و تایید میشل عون رییس جمهوری این کشور برای چهارمین بار مکلف به تشکیل کابینه شده بود.
ریاست جمهوری لبنان در واکنش به کناره گیری سعد حریری، نخست وزیر مکلف این کشور از تشکیل دولت اعلام کرد، حریری برای بررسی هیچ گونه تغییری در کابینه آمادگی نداشت و زمان رایزنی های پارلمانی در سریع ترین زمان ممکن اعلام خواهد.

بازداشت مشاور سابق ترامپ به اتهام فعالیت به نفع امارات

وزارت دادگستری آمریکا از بازداشت مشاور رئیس جمهور سابق این کشور به دلیل مشارکتش در برخی فعالیت‌ها به نفع امارات بدون اطلاع به مقامات رسمی خبر داد.

 به نوشته روزنامه عربی۲۱، وزارت دادگستری آمریکا ضمن اعلام بازداشت "تام باراک" مشاور دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق این کشور پس از طرح اتهام علیه وی به دلیل مشارکت در برخی فعالیت‌ها به نفع امارات و تلاش برای پیشبرد این منافع در آمریکا، عنوان داشت: باراک از آوریل ۲۰۱۶ تا آوریل ۲۰۱۸ با هفت اتهام در ارتباط با همدستی با امارات روبه‌روست.

همچنین این وزارتخانه گزارش داد: دو متهم که یکی از آنها اماراتی است، با دستور برخی مسئولان امارات و با استفاده از ارتباط باراک با یکی از کاندیداها که در نهایت به ریاست جمهوری رسید، برای تاثیرگذاری بر روند انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا تلاش کردند.

طبق گزارش این وزارتخانه، این دو متهم "متیو گرایمز"، رئیس اجرایی سابق یکی از شرکت‌های باراک و دیگری "راشد آل مالک الشحی"، تاجر نزدیک به خاندان حاکم در امارات است؛ این دو همراه با باراک متهم هستند که خود را کارگزار دولت امارات معرفی نکردند.

سایت آمریکایی "هیل" نیز اعلام کرد: مسئولان اجرای قانون باراک را متهم می‌کنند که در بازجویی سال ۲۰۱۹ به کارمندان دفتر تحقیقات فدرال (اف بی آی) درباره همکاری‌ با یک کشور خاورمیانه‌ای دروغ گفت.

این سایت گزارش داد: باراک از املاک و مستغلات ثروت زیادی به دست آورد و یکی از نزدیک‌ترین مشاوران این کاندیدا در طول دوره تبلیغات و پس از پیروزی در انتخابات بود، او بارها با رهبران خاورمیانه دیدار کرد و طبق گزارش‌ها مرتب با ترامپ صحبت می‌کرد و درباره سفرها و دیدارها به او گزارش می‌داد.

بیانیه لشکر فاطمیون پیرامون تحولات افغانستان

لشکر فاطمیون پیرامون تحولات اخیر افغانستان بیانیه‌ای را صادر کرد که متن آن به شرح زیر است؛

بسم‌الله الرحمن الرحیم

«أَتى‏ أَمْرُ اللَّهِ فَلا تَسْتَعْجِلُوه»

سوره نحل

تحولات اخیر در جهان اسلام و کشورهای مسلمان منطقه، بی‌شک یکی از تاریخی‌ترین دوران را بر ملت‌های مسلمان رقم زده است که صبر، تأمل، تحمل، ژرف‌اندیشی و بصیرت مؤمنانه تمام مسلمین جهان در این برهه تاریخی، می‌تواند صحنه‌ای جدید را در عرصه برهم‌زدن نظم لیبرالی جهانی پدید آورد و مستکبرین عالم را ذلیل‌تر از همه تاریخ به زانو بنشاند.

در این بین تحولات بیست ساله افغانستان قطعا نقطه عطفی جدید بر افول و ذلت استکبار جهانی خواهد بود و مقاومت دو دهه‌ای مردم مظلوم کشورمان نتیجه‌ای الهی و برخاسته از ذات اقدس احدیت جهت پیروزی مستضعفان عالم و شکست و تباهی مستکبران جهان را در پی خواهد داشت.

مسائل امروز افغانستان برای هر انسان آزاده‌ای در گرداگرد این کره خاکی مهم، قابل‌توجه و قابل اعتناست و نمی‌شود به راحتی از کنار تحولات امروز افغانستان گذشت. به همین مناسبت، لشکر فاطمیون مواردی را پیرامون تحولات جاری و آینده افغانستان بیان می‌دارد؛

۱- شکست آمریکا در افغانستان و خروج مفتضحانه و ذلیلانه استکبار جهانی و حامیان غربی او از کشور، قطعا و یقینا دل تمام مسلمانان از جمله مردم مسلمان افغانستان را شاد کرده است. این شکست سنگین حاصل مقاومت داخلی و خارجی تمام مردم مسلمان افغانستان بوده و پایان اشغال افغانستان جشنی ملی و مردمی خواهد بود.

۲- خروج به‌ظاهر نظامی آمریکا از افغانستان، حتما با تزویر و نیرنگ‌هایی همراه خواهد بود که در این ایام شاهد برخی از این حیله‌گری‌ها و مکرها هستیم. رهبران آمریکایی براساس اعلام خودشان به دنبال ایجاد بی‌نظمی و نبود صلح، و ثبات و آرامش در افغانستان هستند تا از این طریق و با گسترش افراط‌گرایی بتوانند اهداف ناآشکار خود را به مانند دو دهه گذشته در زمین افغانستان پیاده کنند که ملت شریف افغانستان و تمام رهبران و دلسوزان افغانستانی باید در این زمینه هشیار باشند.

سرنگونی هفت موشک اسرائیلی توسط پدافند هوایی سوریه/ تمدید وضعیت اضطراری آمریکا در قبال لبنان با دستور بایدن/ بازداشت مشاور سابق ترامپ به اتهام فعالیت به نفع امارات/ بیانیه لشکر فاطمیون پیرامون تحولات افغانستان

آمریکا و دلباختگان لیبرال‌دموکراسی غرب هم در افغانستان و هم در خارج از کشور بلافاصله و هم‌زمان با خروج نظامیان خود از افغانستان، جنگ نرم جدی را با دو هدف عمده و اساسی آغاز کرده‌اند؛

الف) هدف اول اینکه اعلام کنند با خروج آمریکا اوضاع افغانستان به سمت جنگ داخلی و ناامنی خواهد رفت تا از این طریق هم به عنوان قهرمان از افغانستان خارج شوند و هم به سایر کشورها این هشدار را بدهند که دست از مقاومت برای اخراج آمریکایی‌ها بردارند.

ب) هدف بعدی این جنگ نرم اساسی آمریکا و غرب‌گرایان، تلاش جدی برای راه‌اندازی یک جنگ داخلی با چاشنی جنگ مذهبی میان شیعیان و اهل‌ سنت است و برای وقوع این امر از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد. در چند وقت اخیر، تلاش رسانه‌ای برای به جان هم انداختن مذاهب مختلف در افغانستان به سرعت از سوی رسانه‌های آمریکایی و دلباختگان به غرب جدی پیگیری می‌شود که نمونه آن هم در افغانستان و هم در خارج از کشور قابل مشاهده است.

بی‌شک کسانی که دانسته در تکمیل این پازل جنگ نرم آمریکایی بازی می‌کنند، خائن بوده و در صورتی که استکبار جهانی موفق به پیاده‌سازی این طرح شوم خود شود، این افراد در ریختن خون مردم مسلمان و مظلوم افغانستان شریک بوده و در مقابل خشم ملت غیور افغانستان قرار خواهند گرفت.

۳ - در روزهای اخیر، شاهد آن هستیم که برخی افراد و گروه‌هایی که هیچ ارتباطی با شجره طیبه فاطمیون افغانستان ندارند دست به هوچی‌گری رسانه‌ای زده و از آدرس فاطمیون نظرات، اخبار و تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهند که ذکر چند نکته درباره این مسائل ضروری می‌نماید؛

الف) فرماندهان و مسئولان ارشد فاطمیون در هیچ از شبکه‌های اجتماعی، رسما فعالیت ندارند؛ لذا اعلام می‌گردد اگر افراد، گروه‌ها و صفحاتی در شبکه‌های اجتماعی با نام هایی منتسب به فاطمیون فعالیت می‌کنند، هیچ ارتباطی با فاطمیون نداشته و ادامه فعالیت با این عناوین به معنای خیانت و سوءاستفاده از این نام مقدس است.

ب) تنها مرجع رسمی اعلام اخبار و مواضع فاطمیون، مرکز رسانه فاطمیون بوده که در فضای مجازی از طریق آدرس‌های زیر فعالیت می‌کند و سایر اخبار منتشره از سوی سایر افراد و رسانه‌ها و صفحات مختلف در شبکه‌های اجتماعی فاقد اعتبار است.

آدرس‌ها
telegram.me/Fatemiyoun1434
Eitaa.com/Fatemiyoun_1434
Twitter.com/Gharin1434
Aparat.com/Fatemiyoun1434
Sapp.ir/Fatemiyoun1434
ble.ir/fatemiyoun1434
youtube.com/channel/UCMG7sACcDGg6Rl7iA_IXaZA

اظهارنظرهای این افراد و گروه‌ها به دلیل عدم اطلاع آنها از فعالیت‌های اساسی فاطمیون است و نباید به آنها جدی تکیه شود.

ج) اخبار مربوط به حضور میدانی رزمندگان فاطمیون در افغانستان و یا تلاش رسانه‌ای برای وقوع این امر در شرایط کنونی بازی جدید رسانه‌ای آمریکایی - صهیونیستی برای رسیدن به اهداف شوم استکبار جهانی است و کسانی که در این مسیر گام برمی‌دارند، خواسته یا ناخواسته در زمین بازی آنها بازی می‌کنند و همانطور که بارها نیز ذکر شد، فاطمیون در حال حاضر نیازی به هیاهوی رسانه‌ای ندارد.

۴- «فاطمیون» که خود را فرزندان اسلام می‌دانند، در میان تمامی اندیشمندان و رهبران جهان اسلام، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای را دلسوزترین و آگاه‌ترین فرد به ظرفیت‌ها، فرصت‌ها، مصائب و مسائل مسلمانان جهان و منطقه و راه حل‌های مشکلات آنان دانسته و از این‌ روی، علاوه بر لزوم تقدیم رعایت «مصالح افغانستان عزیز»، خود را به تبعیت از فرامین و رهنمودهای عالی ایشان موظف می‌دانند.

بی‌شک فرماندهان، مسئولان ارشد و رزمندگان غیور، دلیر و‌ صبور فاطمیون همواره گوش به فرمان این حکیم بزرگوار بوده و قطار حرکت خود را بر ریل‌گذاری از سوی ایشان منطبق می‌کنند.

۵- در راستای موارد نامبرده در بالا، اعلام می‌دارد که جنگ قطعا راه‌حل مسأله افغانستان نیست و صلح از طریق گفت‌وگوی‌ مستقیم میان افغانستانی‌ها ـ آن هم بدون حضور هر طرف خارجی ـ برقرار خواهد شد.

۶- فاطمیون به تمام بازیگران منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای که پیش از این نقش آنها در ایجاد افراط‌گرایی در کشورهای منطقه از جمله عراق و سوریه مشهود بوده و کام مردم مسلمان کشورهای مختلف را تلخ کرده‌اند این هشدار را می‌دهد که این بار خطای گذشته خود را در کشور افغانستان به بوته آزمایش نگذاشته و فرصت پیش آمده برای گفت‌وگوی میان افغانستانی‌ها را از مردم مظلوم این کشور سلب نکنند، در غیر این صورت، آتش‌افروزی جدید آنها ابتدا دامان خودشان را خواهد گرفت و سپس مقاومت در خارج از مرزهای افغانستان در برابر آنها شکل می‌گیرد.

۷- با اخراج نیروهای امریکایی از منطقه و افغانستان، می‌توان جهانی زیباتر با حفظ ارزش‌های دینی و کرامت انسانی ساخت؛ اگر همه گروه‌ها، اقوام و سیاست‌مداران گفت‌وگو را بر جنگ داخلی مقدم کنند و برای رسیدن به افغانستانی آباد و سربلند با پای فشردن بر مصلحت مردم افغانستان از برخی منافع گروهی چشم پوشی نمایند.

بی‌شک همه مردم شریف افغانستان در داخل و بیرون کشور برای ساخت افغانستانی اسلامی، نوین و پیشرو فداکارانه سربازی خواهد کرد.

در پایان از تمام مردم مسلمان سراسر جهان می‌خواهیم در ایام عید سعید قربان، دست به دعا برداشته و برای تمام مسلمانان جهان به ویژه مردم مظلوم افغانستان آرزوی صلح، ثبات و آرامش کنند.

قُل لَنْ یُصیبَنا اِلاّ ما کَتَبَ اللهُ لَنا هُوَ مَوْلنا وَ عَلَی اللهِ فَلْیَتَوَّکَّلِ الْمُؤمِنُون

واکنش دبیرکل سازمان ملل به انفجار تروریستی در شهرک صدر عراق

«آنتونیو گوترش»، دبیرکل سازمان ملل متحد، انفجار تروریستی در بازار شهرک صدر واقع در شرق بغداد را به شدت محکوم کرد.

گوترش در بیانیه‌ای ضمن عرض تسلیت به قربانیان، دولت و ملت عراق، برای زخمی‌های این انفجار آرزوی شفای عاجل کرد.

بنا بر گزارش وبگاه «السومریة نیوز»، گوترش افزود: «این حمله مرگبار پیش از عید قربان یادآور این موضوع است که آفت تروریسم مرز نمی‌شناسد.»

سرنگونی هفت موشک اسرائیلی توسط پدافند هوایی سوریه/ تمدید وضعیت اضطراری آمریکا در قبال لبنان با دستور بایدن/ بازداشت مشاور سابق ترامپ به اتهام فعالیت به نفع امارات/ بیانیه لشکر فاطمیون پیرامون تحولات افغانستان

وی بر ضرورت تعقیب و ارجاع فوری عاملان آن جنایت به دست قانون و دستگاه قضایی تأکید کرد.

دوشنبه شب در نتیجه وقوع انفجار تروریستی در شهرک صدر عراق، دست کم ۲۹ تن کشته و ۴۷ تن زخمی شدند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۹
در انتظار بررسی: ۳۱
انتشار یافته: ۲۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
طالبان فرقی با داعش ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
مرگ بر روسیه
شرم بر پوتین
ننگ بر روسیه
پاسخ ها
سپهر سمیعی
| Australia |
۱۳:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
مرگ بر آمریکا
شرم بر منافق
ننگ بر غربگرا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
مرگ بر کلیت و تمامیت استعمار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
خوزستان
خوزستان
خوزستان

کجایند آن مردانی که ادعای خدمت به مردم را داشتند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
خاورمیانه درگیر جنگهای مختلف شده

نقش روس و انگلیس در این جنگها کمتر از آمریکا و اسراییل نیست

همشون باهم همدست هستن

روسی = انگلیسی = اسراییلی = آمریکایی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
ببینم فاطمیون در افغانستان وطن خود چند مرده حلاجند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
پیروزی های پی در پی و روزمره سوریه بر اسرائیل برایمان خیلی خوشحال کننده است مخصوصاً این بار که شنیدن این خبر از طریق وزارت دفاع روسیه و «راشاتودی» حلاوت آن را دوچندان می کند.
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
آینده ثابت می کند که حمایت ایران از طالبان یک اشتباه بسیار مهلک است و بدبختانه به درگیری ایران در مرزهای شرقی در وضعیت فعلی منتهی می شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
حمایتی نکرده فقط مذاکره و دعوت به عدم خشونت کرده. نکند توقع دارید نیروی نظامی ببریم داخل افغانستان. کار را به کاردانش بسپارید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
درود بر فاطمیون شجاع و عزیز. افغانستان سربلند و عزتمند آرزوی ماست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
این شعار دادنها چه فایده ای داره؟ به چه درد مردم افغانستان میخوره؟ قبلا شوروی بعد آمریکا بعد طالبان بعد ...دوباره آمریکا و طالبان و حالا هم گروه های دیگه. همش دخالت دولتها در سرنوشت مردم بی پناه به خاطر قدرت ولی به اسامی مختلف
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
اینها نباید اینجا اعلامیه بدهند باید در کشورشان درکنار دولت قانونی ومردم ستمدیده افعانستان با طالبان بجنگند.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
جالبه درکل بیانیه هیچ موضعی در مورد طالبان نگرفته اند واصلا اسم نبرده اند دو حالت داره اول از ترس رویا رویی با طالبان یا .به قول عامیانه از ترس شر طالبان دوم .تایید یا هم فکری با طالبان
دنا اورمزد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
فاطمیون افغانستان به جای بیانیه ی عریض و طویل فورا به افغانستان برگردند و جلوی هجوم و تجاوز گری طالبان را بگیرند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
لشکر فاطمیون در آرایش گروههای سیاسی و شبه نظامی و نظامی افغانستان چه جایگاهی داره؟
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
بالاخره این فاطمیون طرفدار طالبانند یا مخالف آنها؟ معلومه هنوز دراین مورد دستور ازبالا به ایشان ابلاغ نشده!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
واقعا سوال است؟ چرا سوریه دست به حمله متقابل نمی زند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
واقعا سوال است؟ چرا سوریه دست به حمله متقابل نمی زند؟
ناشناس
|
Germany
|
۱۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
در بیانیه انگار طالبان در افغانستان وجود نداره. ا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
ما هرچه نگاه میکنیم تمام اسلحه های سبک و سنگین که در افغانستان در حال استفاده شدن است ساخت روسیه است !(درست مانند جنگ سوریه) واین کاملا نشان می دهد عامل اصلی نا آرامی در این کشور روسیه می باشد....ننگ بر این کشور.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
آمریکا را نمی‌بینید ؟ کری و کوری گاهی همان لی بیصرتی است.
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
ول کنید کشور های دیگه مشکلات کشور خودمان را حل کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
فاطمیون برید وطن خودتان.
ناشناس
|
Austria
|
۱۵:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
بسیار حالب است که در بیانیه لشکر فاطمیون (بخوان بیانیه نیروی قدس) هیچگونه اشاره ای به فعالیت های مخرب گروه افراطی تروریستی طالبان نشده است و تلویحا از آنها به عنوان «نیروی مقاومت» به دلیل به اصطلاح «شکست آمریکا» در افغانستان حمایت و ستایش شده است. بجز نیروهای طالبان و داعش چه کسانی با نیروهای آمریکایی و دولت افغانستان می جنگیدند و اجازه ندادند که مردم افغانستان یک روز خوش تجربه کنند؟ په کسانی دهها هزار مردم بی گناه افغانستان را گشتند؟ آیا شیعه ستیزی و تمدن ستیزی و آزادی ستیزی در تار و پود طالبان بافته نشده است، که این بیانیه بدون اشاره به این مردم کشان هشدار جنگ مذهبی در افغانستان را می دهد؟ اگر تنها یک سند برای اثباتدر درگیری های افغانستان نیاز بود، این بیانیه همان است.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
اربعین 1400 اعمال ماه صفر توافق هسته ای موقت حسن میرکاظمی سازمان همکاری شانگهای