بازدید ۱۱۰۱۶
بیشترین جست و جو‌های ایرانیان در گوگل در ۴۸ ساعت گذشته
در بازه زمانی مورد اشاره، مفاهیم و عباراتی چون «سندروم هاوانا»، «ساترا»، «روز عرفه»، «نماز عید قربان چگونه است؟»، «امیر جدیدی» «خوزستان»، «کیانوش رستمی»، «روح الله داداشی» و... از مهم‌ترین موضوعاتی بود که کاربران ایرانی در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد آن‌ها بودند.
کد خبر: ۱۰۶۵۰۲۰
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰ 20 July 2021

خوزستان؛ ترند غم انگیز این روزهای گوگل/چگونگی نماز عید قربان؛ سئوال پرتکرار کاربران اینترنتی/ سندروم هاوانا چیست و چرا ترند شده است؟/ داغ شدن بحث ها پیرامون ساترا بابت عدم انتشار زخم کاری

روزانه عبارت و مفاهیم متعدد و صد البته متفاوتی از سوی کاربران فضای مجازی در شبکه‌های اجتماعی و موتور‌های جستجوگر جست و جو می‌شود؛ مفاهیمی که بعضاً با تحولات خبری ارتباط تنگاتنگی دارند و کاربران به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد آن‌ها هستند. در بسته خبری پیش روی، به مهم‌ترین مفاهیم جست و جو و بیان دیگر، ترند‌های گوگل در ۴۸ ساعت گذشته اشاره شده است.

به گزارش «تابناک»؛ در بازه زمانی مورد اشاره، مفاهیم و عباراتی چون «سندروم هاوانا»، «ساترا»، «روز عرفه»، «نماز عید قربان چگونه است؟»، «امیر جدیدی»، «خوزستان»، «کیانوش رستمی»، «روح الله داداشی» و... از مهم‌ترین موضوعاتی بود که کاربران ایرانی در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد آن‌ها بودند.

در ادامه درباره این موضوعات به اختصار توضیحاتی داده ایم.

سندروم هاوانا

سندروم هاوانا یک عارضه مغزی و نقص جدی در سیستم ایمنی بدن است که دلیل و عوارض قطعی آن هنوز توسط دانشمندان تشریح نشده است.

به تازگی برخی مقام های مسئول در آمریکا مدعی شده اند که تعدادی از دیپلمات های این کشور به این سندروم ناشناس دچار شده و دچار مشکلات جدی مغزی شده اند.

همین موضوع کافی بود تا سندروم هاوانا و چیستی آن به یکی از داغ ترین موضوعات شبکه های اجتماعی و به خصوص گوگل تبدیل شود.

خوزستان؛ ترند غم انگیز این روزهای گوگل/چگونگی نماز عید قربان؛ سئوال پرتکرار کاربران اینترنتی/ سندروم هاوانا چیست و چرا ترند شده است؟/ داغ شدن بحث ها پیرامون ساترا بابت عدم انتشار زخم کاری

توضیح بیشتر در مورد سندروم هاوانا اینکه مجموعه‌ای از علائم و نشانه‌های پزشکی است که سبب ایجاد بیماری و آسیب مغزی در انسان می شود.

این سندرم از اواخر سال ۲۰۱۶ شناسایی شده و تعداد موارد شناسایی شده تا سال ۲۰۱۸، حدود ۲۶ تن اعلام شد.

مستنداتی از فعال شدن این سندروم میان دیپلمات‌های آمریکایی شاغل در کوبا، چین، روسیه و چند کشور دیگر گزارش شده است.

محققان آمریکایی ادعا می‌کنند، حملات مغناطیسی از طریق مایکرویو‌های پالسی، اتفاق می‌افتند.

در ماه جولای ۲۰۲۱ دولت آمریکا خبر از چالشی جدید در حوزه سلامت پرسنل و کارکنان خود در خارج از کشور را منتشر و رسانه ای کرد.

به گزارش «دویچه وله»، دولت آمریکا در حال بررسی آسیب‌های مرموز مغناطیسی در دیپلمات‌های خود در کوباست که سبب بیماری‌های مغزی آن‌ها شده است.

کمیته اطلاعات سنای آمریکا مدعی شده که امواج رادیویی مرموز هدایت شده برای آسیب زدن به دیپلمات‌های آمریکایی به نام سندروم «هاوانا» در دست بررسی است.

این کمیته مدعی شد که از حملات مرموز به پرسنل آمریکایی در کوبا و سراسر جهان در پنج سال گذشته مطلع بوده است؛ اما بررسی‌های اخیر از روند رو به افزایش این حملات حکایت دارد.

«مارکو روبیو» جمهوریخواه و «مارک وارنر» دموکرات به عنوان روسای کمیته اطلاعات سنای آمریکا، ضمن اشاره به در جریان بودن تحقیقات سیا در این باره، بر شناسایی عاملان این حملات تاکید کردند. آمریکا، انگشت اتهام خود را در این زمینه به سمت روسیه گرفته است.

بیشتر بخوانید

ساترا

ساتر و یا سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر یکی از نهادهای نظارتی و تصمیم گیر در حوزه ارائه مجوز پخش به برنامه های تولیدی در شبکه نمایش خانگی است که زیر نظر صدا و سیما فعالیت می کند.

کنش های این سازمان و نوع تصمیم گیری های آن و نیز اساس ساختاری اش همواره مورد نقد منتقدان بوده است.

خوزستان؛ ترند غم انگیز این روزهای گوگل/چگونگی نماز عید قربان؛ سئوال پرتکرار کاربران اینترنتی/ سندروم هاوانا چیست و چرا ترند شده است؟/ داغ شدن بحث ها پیرامون ساترا بابت عدم انتشار زخم کاری

اخیراً و در جریان اکران قسمت هفتم از سریال زخم کاری به کارگردانی محمد حسین مهدویان، به دلیل اختلاف نظر تیم تولید با مسئولان سازمان ساترا در اعمال اصلاحات، این قسمت از سریال اکران نشد و همین سبب شد تا سریال زخم کاری و سازمان ساترا در کنار نام محمد حسین مهدویان به یکی از ترندهای گوگل تبدیل شوند.

روز عرفه

امروز روز عرفه است که یکی از مراسم و مناسبت های مقدس در دین اسلام و به ویژه مذهب تشیع است.

حجاج بیت الله الحرام در این روز در صحرای عرفات مناسک خاصی را به جا می آورند و نیز در اقصی نقاط جهان نیز مسلمانان این روز را بزرگ می دارند و به قرائت فردی و گروهی دعای عرفه می پردازند.

اعمال و آداب شب و روز عرفه - تابناک | TABNAK

با توجه به فرا رسیدن روز عرفه این عنوان نیز به یکی از ترندهای گوگل تبدیل شده است؛ توضیح بیشتر در مورد روز عرفه اینکه روز عَرَفَه،  ۹ ذی‌الحجه، یک روز پیش از عید قربان است.

 بنا بر فقه شیعه، حج‌گزاران باید از ظهر تا غروب شرعی این روز را در عرفات وقوف کنند. عرفه نزد مسلمانان از روز‌های پرفضیلت سال محسوب می‌شود و در منابع روایی اعمالی برای آن برشمرده‌اند که بافضیلت‌ترین آن‌ها، دعا و استغفار است. زیارت امام حسین (ع) و خواندن دعای عرفه نیز در این روز بسیار سفارش شده است.

نماز عید قربان چگونه است؟

عید قربان نیز یکی دیگر از مناسبت های مذهبی در دین اسلام است که در تاریخ دهم ذی الحجه قرار دارد. در این روز نیز مسلمانان و به ویژه حجاج ضمن گرامیداشت این روز برخی اعمال مستحب را انجام می دهند.

نظر به اینکه بر اساس تقویم فردا روز عید سعید قربان است، شاهد این هستیم که این روز نیز به یکی از عبارات پر جست و جوی گوگل تبدیل شده است.

در این بین، بیشترین جست و جو، سوال از چگونگی نماز عید قربان است  که بارها در گوگل در روز و ساعت های اخیر جست و جو شده است.

در مورد عید قربان در ویکی تابناک بیشتر بخوانید

در توضیح نماز عید قربان باید گفت، یکی از اعمال عید قربان است که در آموزه‌های اسلامی، آدابی برای آن بیان شده است؛ از جمله برگزاری نماز عید در فضای باز، خواندن دو رکعت نماز مستحبی پیش از رفتن به مصلی (در صورت حضور در مدینه)، رفتن به سوی نماز به هیات رسول خدا (ص) و أمیرالمؤمنین (ع)؛ یعنی انجام غسل، بر سر بستن عمامه سفید در حالی که یک طرف آن به جلوى سینه و طرف دیگر به پشت سر انداخته شود، به دست گرفتن عصا و با پاى برهنه رفتن، گفتن چهار بار تکبیر (اللَّه اکبر، اللَّه اکبر، اللَّه اکبر على ما هدانا، اللَّه اکبر على ما رزقنا من بهیمة الانعام، و الحمد للَّه على ما ابلانا)، برگشتن از غیر راهی که از آن به نماز رفتند.

نماز عید قربان در عصر حضور امام (ع) یا نایب خاصّ او، واجب است امّا در این عصر (عصر غیبت)، مستحبّ است.

نماز قربان دو رکعت است که در رکعت اول بعد از خواندن حمد و سوره، باید پنج تکبیر بگوید و بعد از هر تکبیر یک قنوت بخواند و بعد از قنوت پنجم، تکبیر دیگرى بگوید و به رکوع رود و دو سجده به جا آورد و برخیزد و در رکعت دوم، چهار تکبیر بگوید و بعد از هر تکبیر قنوت بخواند و تکبیر پنجم را بگوید و به رکوع رود و بعد از رکوع دو سجده کند و تشهد بخواند و نماز را سلام دهد.

در قنوت نماز قربان، هر دعا و ذکرى بخوانند کافى است، ولى بهتر است این دعا را به قصد امید ثواب بخوانند: نماز عید دو رکعت است؛ در رکعت اوّل سوره حمد و سوره اعلی (یا هر سوره دیگری که مایل باشد) بخواند و بعد از آن پنج تکبیر بگوید و بعد از هر تکبیر این قنوت را بخوان؛

اَللّهُمَّ اَهْلَ الْکِبْرِیآءِ وَ الْعَظَمَةِ، وَاَهْلَ الْجُودِ وَ الْجَبَرُوتِ، وَ اَهْلَ الْعَفْوِ

خدایا ای اهل بزرگی و عظمت و ای شایسته بخشش و قدرت و سلطنت و ای شایسته عفو

وَ الرَّحْمَةِ، وَاَهْلَ التَّقْوی وَالْمَغْفِرَةِ، اَسْئَلُکَ بِحَقِّ هذَا الْیَومِ، اَلَّذی جَعَلْتَهُ

و رحمت و ای شایسته تقوا و آمرزش از تو خواهم به حق این روزی که قرارش دادی

لِلْمُسْلِمینَ عیداً، وَلِمُحَمَّد صَلَّی اللهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ ذُخْراً وَشَرَفا وَمَزِیداً،

برای مسلمانان عید و برای محمّد صلی الله علیه و آله ذخیره و شرف و فزونی مقام

اَنْ تُصَلِّیَ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد، وَاَنْ تُدْخِلَنی فی کُلِّ خَیْر اَدْخَلْتَ

که درود فرستی بر محمّد و آل محمّد و درآوری مرا در هر خیری که درآوردی

فیهِ مُحَمَّداً وَ آلَ مُحَمَّد، وَاَنْ تُخْرِجَنی مِنْ کُلِّ سُوء اَخْرَجْتَ مِنْهُ مُحَمَّداً

در آن خیر محمّد و آل محمّد را و برونم آری از هر بدی و شری که برون آوردی از آن محمّد

وَ آلَ مُحَمَّد، صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلَیْهِمْ، اَللّهُمَّ اِنّی اَسْئَلُکَ خَیْرَ ما سَئَلَکَ

و آل محمّد را که درودهای تو بر او و بر ایشان باد خدایا از تو خواهم بهترین چیزی را که درخواست کردند

مِنْهُ عِبادُکَ الصّالِحُونَ، وَاَعُوذُ بِکَ مِمَّا اسْتَعاذَ مِنْهُ عِبادُکَ الصّالِحُونَ.

از تو بندگان شایسته‌ات و پناه برم به تو از آنچه پناه بردند از آن بندگان شایسته‌ات.

(درصورت عدم توانایی بر این قنوت، هر گونه قنوت دیگری نیز می‌تواند بخواند) سپس تکبیر ششم را بگوید و به رکوع برود و بعد از رکوع و سجده، برخیزد و رکعت دوم را شروع کند. در رکعت دوم، بعد از سوره حمد، سوره والشّمس یا سوره دیگری را بخواند؛ آنگاه چهار تکبیر بگوید و بعد از هر تکبیر همان قنوت را بخواند، سپس تکبیر پنجم را بگوید و به رکوع و سجود برود و نماز را تمام کند. بعد از نماز، تسبیحات حضرت زهرا(علیها السلام) را بگوید و آنگاه دعاهایی که نقل شده است را بخواند که یکی از آنها دعای چهل و ششم «صحیفه سجّادیه» است.

امیر جدیدی

امیر جدیدی، یکی از بازیگران سینما و تلویزیون ایران است که در سال های اخیر با بازی های خوب مورد توجه علاقه مندان به سینما قرار گرفته است.

جدیدی متولد ۳۱ خرداد ۱۳۶۳ است و تا کنون موفق به دریافت یک سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر برای فیلم‌های عرق سرد و تنگه ابوقریب شده‌ است.

نام امیر جدیدی در روز‌های اخیر به یکی از داغ‌ترین اصطلاحات در شبکه‌های اجتماعی و گوگل تبدیل شده و دلیل آن هم اکران ساخته جدید اصغر فرهادی در جشنواره بین المللی فیلم کن است.

فیلم «قهرمان» تازه‌ترین اثر سینمایی اصغر فرهادی پس از «همه می‌دانند» است که در آن امیر جدیدی نیز بازی کرده است.

در مورد امیر جدیدی در ویکی تابناک بیشتر بخوانید

فرهادی پس از یک تجربه خارجی دوباره به ایران برگشت و این بار فیلمش را با بازی محسن تنابنده و امیر جدیدی جلوی دوربین برد. در «قهرمان»، سارینا فرهادی نیز نقش‌آفرینی کرده است.

پس از کسب جایزه بزرگ جشنواره کن توسط فرهادی، برخی کارشناسان انتظار داشتند که امیر جدیدی نیز یکی از جوایز کن را به خاطر بازی در فیلم قهرمان به دست آورد اما اینگونه نشد.

به هر صورت با شرکت فیلم قهرمان در جشنواره کن و کسب جایزه بزرگ توسط کارگردان این فیلم، نام فیلم، نام کارگردان و نیز نام امیر جدیدی به یکی از داغ ترین تیترها در شبکه های اجتماعی تبدیل شد.

کیانوش رستمی

کیانوش رستمی، وزنه بردار معروف و البته محبوب کشورمان است که توانست در المپیک لندن، مدال برنز و در المپیک ریو دو ژانیرو مدال طلای وزنه برداری را برای کشورمان به ارمغان بیاورد.

هرچند رستمی در المپیک توکیو به دلیل پاره‌ای مشکلات غایب است، تازگی و پس از انتشار خبر ارسال مدال نقره او و مدال طلای نواب نصیر شلال به ایران (مربوط به المپیک ۲۰۱۲ لندن) دوباره نام او به یکی از ترندهای گوگل تبدیل شد.

کیانوش رستمی دلاور، رکورد جدید برای المپیک برپا کرد و طلا گرفت+ویدیو -  تابناک | TABNAK

توضیح بیشتر اینکه نواب نصیرشلال و کیانوش رستمی، دو وزنه بردار ایران در بازی های المپیک لندن مدال برنز و نقره گرفته بودند اما پس از مثبت شدن تست دوپینگ حریفانشان، رنگ مدال این دو وزنه بردار هم تغییر پیدا کرد.مدال کیانوش رستمی از برنز به نقره و مدال نواب نصیرشلال از نقره به طلا تغییر یافت.

گفتنی است، کمیته بین‌المللی المپیک و مدال‌های طلا و نقره دو وزنه‌بردار ایران در المپیک لندن را در توکیو به کمیته ملی المپیک ایران تحویل داد.

خوزستان

استان خوزستان در جنوب غرب ایران، همواره یکی از کانون های بروز بحران بوده است و به واسطه مشکلات و محرومیت هایی که در این استان وجود دارد، در سال و دهه های گذشته، شاهد اعتراضاتی در شهرستان های مختلف استان خوزستان بوده ایم.

اخیراً و به واسطه بحران آب و کمبود آب شرب و نیز کاهش شدید حقابه تالاب های مهم استان، ما دوباره شاهد دور جدیدی از اعتراضات در این استان هستیم که ریشه آنها، بحران آب و خشکسالی است.

واکنش اینستاگرامی محسن رضایی به بحران شدید آب در خوزستان - تابناک | TABNAK

مردم استان خوزستان بر این باور هستند که در حق ایشان در روند تأمین آب شرب و کشاورزی و نیز حفاظت از حقابه تالاب ها اجحاف شده و سوء مدیریت ها شرایط آنها را بحرانی کرده است.

در پی تشدید اعتراضات آبی در این استان بسیاری از مسئولان عالی رتبه نظام اعم از دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، شخص رئیس جمهور فعلی و نیز رئیس جمهور منتخب با حساسیت پیگیر مشکل شدند تا در حد توان مشکل به وجود آمده را مرتفع کنند.

به هر صورت مشکل آب و کم آبی خوزستان در کنار گرمای شدید هوا، سبب شده است تا خوزستان به یکی از ترندهای مهم گوگل در ایران تبدیل شود.

روح الله داداشی

روح الله داداشی، یکی از قهرمانان پرورش اندام ایرانی و چهره‌های محبوب ورزشی در ایران بود که در ۲۶ تیرماه ۱۳۹۰ در کرج و در جریان یک نزاع عجیب خیابانی به قتل رسید.

با رسیدن سالگرد این اتفاق تلخ، دوباره نام و یاد او در ذهن و دل دوستدارانش زنده شده است. البته به این مهم بیفزاییم که به تازگی و در همین رابطه، دست نوشته ای از علیرضا- قاتل روح الله داداشی منتشر شده است که حکایت از پشیمانی او از این اتفاق و نیز حمل چاقو دارد.

انتشار نامه قاتل روح الله داداشی پس از ده سال - تابناک | TABNAK

مجموع این موضوعات سبب شد تا در روزهای گذشته دوباره نام روح الله داداشی به یکی از مهم ترین ترندهای گوگل تبدیل شود.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۴۳
انتشار یافته: ۱۷
ناشناس
|
Japan
|
۰۷:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
این روزهادرخوزستان چه خبره؟ مگرنه اینکه مردم تشنه اند؟! آنهایی که بااین مردم صبوردرگرمای ۵۰درجه باخشونت رفتارمیکنندب... یک ماهه دیگه برای امام حسین توسروسینه شان بزنند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
توو هر زمینه ای نگاه کنیم شماها نابودش کردین. اقتصاد، محیط زیست، فرهنگ، صنعت، کشاورزی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
مشکلات خوزستان محصول ناکارامدی مسئولان است
به تحریم ها و دشمن ربطی نداره
ایرانی
|
Canada
|
۱۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
اگه سختته خب در مورد مسائل مهم کشور اصلاً مطلب نزار، هاوانا و مریضی دو نفر از آمریکاییها خیلی مهمتره، میخوای این دو خط آخر رو هم اختصاص میدادی به اسرائیل غاصب کودک کش؟؟؟
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
غم مردم خوزستان و سیستان ، غم همه مردم ایران است و دل ما با آنها خواهد بود.
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۵:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
دل کافی نیست باید با خوزستان متحد شویم
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
غم مردم خوزستان و سیستان ، غم همه مردم ایران است و دل ما با آنها خواهد بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
خوزستان خوزستان خوزستان
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
این شرایط بیشتراستانها دارند منتها خوزستانی ها معروفندبه شلوغ بازی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
بله شاید این شرایط رو داشته باشند اما فقط یک ساعت در دمای بالای ۵۰ درجه بدون آب باش و ببین چه اتفاقی می افته و اینکه این حیوانات زبان بسته تمام دارایی روستایی ها هستن و بخاطر نبود آب دارن تلف میشن به نظرم باید خون گریه کرد بخاطر حیوانات که از تشنگی تلف میشوند. و مردم مظلومی که آب آشامیدنی درست ندارند و حیواناتشان را جلوی چشمانش از دست می دهند. امیدوارم درک کنید این شرایط رو.
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
چند روز دیگه کرمانشاه و لرستان هم به خوزستان می پیوندند سران سرگرم پست و مقام تقسیم کردن است و کشور هم به حال خود رها شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
مردم خوزستان مثل کسی هستند که میلیاردها تومان اموالش را در قمار بورس
باخته اما رفته شکایت کرده که در خیابان جیبم را زدند و دو تا تراول 50
تومانی در آورده اند! چشم خود را بر این همه کشت دیوانه وار برنج بسته
اند و فکر می کنند تونلهای هرگز بهره برداری نشد بهشت آباد و کوهرنگ 3
است. می گویند اصفهان دارد با آب ما برنج می کارد!! حال آنکه کل مجموع 630
هکتار شلتوک کاری استان اصفهان در مقابل 250 هزار هکتار برنجکاری خوزستان
صفر است. می گویند صنایع فولاد کویر آب ما را دزدیه در حالی که آنها از
پساب شهری استفاده می کنند اما مجمتع بزرگ فولاد خوزستان را که در حال
تبخیر آب کارون است نمی بینید. کاهش 100 متر مکعب دبی آب کارون در عبور
از کشتارهای نیشکر را نمی بینند اما نگرانند مبادا همین دبی وارد سرشاخه
رودهای استانشان نشده باشد. با این مردم نمی توان به زبان منطقی سخن گفت.
رسانه ها و مسوولان خوزستان هم عمدا با هدف تحریک مردم و یا فرار از
مسوولیت بر این آتش می دمند . یک نفر هم نیست که بگوید اگر وزارت کشورازی
مانع این حجم از برنجکاری در خوزستان شده بود هیچ بحران آبی در آن وجود
نداشت.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
اگر در جلگه زر خیز خوزستان شلتوک کشت نشود و کشاورزی انجام نشود لابد باید تو کویر اصفهان انجام شود مافیای اب خوزستان را نابود کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
مرد حسابی ما دیگه نماز یومیه مان هم نمیخونیم تو میگی نماز قربان ترند گوگل شد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۴:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
انسانیت مهمترین دینه بشریته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
کافر همه را به کیش خویش پندارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
ما کافریم ناشناس ۱۵۰۵
شما مسلمونا هم منفی بدین ببینیم چند نفرید
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
المپیک 2020 توکیو موج پنجم کرونا جواد فروغی نازنین ملایی طرح ساماندهی فضای مجازی