بازدید ۴۱۰۳۵
دو هزار و پانصد و بیست و هفتمین بسته ویژه خبری «تابناک»
در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند مرعشی: مذاکرات از دولت روحانی گذشت / آیت‌الله علوی گرگانی: ربا با اسامی مختلفی از جمله دیرکرد در جامعه وجود دارد / درخواست جبهه اصلاح‌طلبان از رئیس قوه قضائیه و... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۰۶۴۳۸۷
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۳ 16 July 2021

در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند مرعشی: مذاکرات از دولت روحانی گذشت / آیت‌الله علوی گرگانی: ربا با اسامی مختلفی از جمله دیرکرد در جامعه وجود دارد / درخواست جبهه اصلاح‌طلبان از رئیس قوه قضائیه و... را می‌خوانید.

واکنش جنیدی نسبت به پیشنهاد حضور در دولت سیزدهم

معاون حقوقی رئیس‌جمهور توضیحاتی درباره دیدارش با رئیس‌جمهور منتخب داد. لعیا جنیدی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره دیدارش با سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور منتخب که این روزها از سوی اعضای دولت انجام می‌شود، گفت: من در دیداری که داشتیم، به ایشان توضیح دادم که در این دولت در چارچوب اجرای قانون اساسی چه اتفاقاتی افتاده و چه هشدارها و گزارش‌هایی نوشته و چه لوایحی برای قانون به ویژه فصل سوم قانون تنظیم، طراحی، ارائه شده است که باید پیگیری شود.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور ادامه داد: به ایشان توضیح دادم در دعاوی مهم حفاظت از انفال اموال‌عمومی، جنگل‌ها، دریاها، دریاچه‌ها و تالاب‌ها چه خدمات و کارهایی انجام شده است و از ایشان خواستم حتماً به این مطالب توجه کنند تا پیگیری شود، به ویژه به منابع طبیعی‌ ما و دعاویی که ترک کردیم و مشکلاتی که با وقف منابع طبیعی ایجاد شده بود، اشاره کردم. وی خاطرنشان کرد: در رابطه با تنقیح قوانین و مقررات به ویژه کسب و کار که هیچ وقت در نظام حقوقی ما به انجام نشده است، ما قوانین و مقررات و مصوباتی در هیات وزیران به جز آن تفاهم نامه‌ای که با مجلس نوشتیم، پیش می‌بریم. جنیدی تاکید کرد: در تنقیح مقررات به طور مثال آمدیم حوزه کسب و کار را مقدم کردیم.

خواسته فعال اصلاح‌طلب از پیشکسوتان جریان اصلاحات

یک چهره سیاسی اصلاح طلب اظهار کرد: نباید انکار کرد که برخی نیروهای سیاسی اعتقاد و اعتنایی به حضور موثر و غیر ویترینی جوانترها در عرصه سیاست ندارند. من منکر این نیستم برخی از مسن ها از حضور جوان ترها تنها جنبه ای زینتی و ویترینی را می پسندند، ولی مجبور خواهند شد به تغییر و تحولات نسلی تن بدهند.«حسین نقاشی»، فعال سیاسی اصلاح طلب، در گفت و گو با برنا در رابطه با الزام جوانگرایی در جریان اصلاحات اظهار کرد: فعالیت سیاسی و کار در حوزه گفتمان سیاسی و تشکیلات سیاسی مثل کار اداری نیست که بتوانیم بگوییم سن بازنشستگی دارد و مثل مدیریت نهادها و دستگاه ها و وزارتخانه هاست و نمی توان برایش حدی در نظر گرفت و محدودیتی برای افراد ایجاد کرد و مثلا گفت اگر افراد به 70 سال رسیدند، دیگر امکان گفتمان سازی در عرصه مسائل نظری سیاست و یا حضور در ارکان تشکیلاتی یک سازمان سیاسی را ندارند.

او افزود: این مساله را نمی توان به این صورت و به این ترتیب شامل محدودیت سنی کرد و در حقیقت به این صورت اصلا امکان پذیر نیست ولی آنچه موجب دغدغه است این که چه در حوزه گفتمان سازی و چه در مباحث نظری، عالم سیاست و چه در موقعیت ها و جایگاه های حزبی و یا سازمان های سیاسی باید جوانترها در کنار کسانی که از سابقه بیشتری برخوردارند، قرار بگیرند و از تجارب آنها استفاده کنند و با علمی که دارند و علم دانشگاهی مرتبط در این حوزه ها و یا تجارب سیاسی خود در این سن در کنار بزرگترها و افرادی در سنین بالاتر قرار بگیرند و به نوعی بالندگی برسند.

انتقادات روحانی اصلاح‌طلب از نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: نهاد اجماع ساز نه تنها انسجامی ایجاد نکرد، بلکه موجب تفرقه هم شد. اگر انسجام بود، چرا یک عده گفتند رای ندهید یک عده گفتند، ما کاندیدا نداریم و یک عده گفتند بروید به آقای همتی رای بدهید. این چه اتحادی بود؟ «ناصر قوامی»، فعال سیاسی اصلاح طلب، در گفت و گو با برنا در خصوص چالش های پسا انتخاباتی اصلاح طلبان گفت: برای اصلاح طلبان زمینه انسجام و اتحاد بهتر فراهم شده است. در دولت آقای روحانی یک عده ای اصلاحات را برای خاطر رفتن در پست ها، مقامات و گرفتن موقعیت ها می خواستند که گاهی به این موقعیت ها دست پیدا نمی کردند و گاهی هم که می رسیدند، خوب عمل نمی کردند که این از جمله مشکلات اصلاح طلبان در این دوره هشت ساله آقای روحانی بود.

او افزود: حالا اصلاح طلبان یک دست شدند و در بین اصلاح طلبان دیگر هیچ کسی نیست که سهم خواهی کند یا پشت سر پست و مقامی باشد، چون می داند که دیگر به آن نمی رسد. من فکر می کنم که زمینه برای اتحاد و انسجام اصلاح طلبان و بازسازی موقعیت و پایگاه اجتماعی آنها فراهم شده که مدت ریاست آقای رئیسی، دوران خوبی است. یک دست شدن قوا زمینه خوبی برای اتحاد و انسجام اصلاح طلبان فراهم کرده است، چون الان کسی نیست که ادعا کند چرا من به جایی نرسیدم.

حجت الاسلام قوامی در خصوص برخی اظهارات مبنی بر اتمام نقش نهاد اجماع ساز عنوان کرد: من فکر می کنم نهاد اجماع ساز نقش آن چنانی نمی تواند داشته باشد و باید به صورت آزاد، اصلاح طلبان در هر شهرستان و استان کار کنند، چون این نهاد با دموکراسی برقرار نشده و چند نفری در تهران به عنوان سران احزاب نشستند و تعیین تکلیف کردند، حضور احزاب در استان ها و شهرستان ها صفر است. برای مثال یک نفر در تهران نشسته که آقای کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران است و در قزوین هم یک نفر را گذاشتند و هیچ پایگاه و هیچ فعالیتی هم ندارند و نهاد اجماع ساز یک نهاد خیلی مهمی نیست.

اختیارات رئیسی در مذاکرات هسته‌ای بیشتر از روحانی است؟

محمد سلامتی از چهره های سیاسی اصلاح طلب بر این باور است که موضوع حل وفصل مساله هسته ای در محدوده سیاست های کلی نظام قرار گرفته و از حدود اختیارات دولت خارج شده است.محمد سلامتی از چهره های سیاسی اصلاح طلب در پاسخ به این که بعضی ها می گویند ممکن است قدرت و اختیارات رییسی در مذاکرات هسته ای بیشتر باشد، آیا به نظرتان چنین چیزی ممکن است یا خیر، گفت: همانطور که رهبری گفته، دیپلماسی و سیاست خارجی فقط در وزارت خارجه و دولت نیست. چون موضوع حل وفصل مساله هسته ای در محدوده سیاست های کلی نظام قرار گرفته و از حدود اختیارات دولت خارج شده، لذا به نظر من، موضوع قدرت و اختیارات جدید برای ریاست جمهور در این زمینه موضوعیت ندارد.

پیش‌بینی هشدار دهنده مسعود نیلی در حضور رئیسی

مسعود نیلی اقتصاددان برجسته در حضور ابراهیم رئیسی یک پیش بیش بینی هشدار دهنده داشت:ا قتصاد ایران در آستانه وقوع یک شرایط تورمی شدید غیرقابل کنترل است.به گزارش روابط عمومی دفتر رئیس جمهور منتخب، در نشست سه ساعته ابراهیم رئیسی رئیس دولت آینده با مسعود نیلی رئیس دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف به ارائه دیدگاه های خود پرداخت.در این نشست، مسعود نیلی خطاب به ابراهیم رئیسی گفت: در مواجهه با مشکلات و چالش های اقتصادی پیش روی، چهار سوال باید طرح شود.

عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف، با طرح این چهار سوال که مشکل چیست، دلایل بروز آن چیست، راهکارهای رفع مشکل کدامند و از کجا باید شروع به حل مشکل کرد، اظهار داشت: در حال حاضر اقتصاد ایران با شش مشکل اولویت دار روبه رو هستند.این اقتصاددان تامین مالی، تامین انرژی، تامین خدمات و بودجه عمومی، خدمات اجتماعی و نظام مبادله با دنیا را شش مشکل اولویت‌دار کشور دانست و افزود: کارکردهای این زنجیره در حال حاضر به طور کامل مختل است. نیلی پیش بینی کرد: اقتصاد ایران در آستانه وقوع یک شرایط تورمی شدید غیرقابل کنترل است.

پیشنهاد یک اصولگرا به رئیسی برای تشکیل کابینه

عضو حزب موتلفه گفت: در میان عامه مردم توجه چندانی به سن و سال کابینه نیست. برای عموم مردم، دستگاه اجرایی کارآمد مهم است که می‌تواند اعضای آن از سنین مختلف باشند. حمیدرضا ترقی، عضو حزب موتلفه اسلامی درباره ضرورت‌های بهره‌گیری کابینه سیزدهم از متولدین دهه ۶۰ گفت: دولت رئیسی بر اساس شاخص‌های مقام معظم رهبری، باید جوانان حزب‌اللهی و انقلابی با روحیه جهادی را در کابینه و دولت به کار بگیرد؛ این روحیه چه در دهه شصتی‌ها باشد و چه در دهه هفتادی‌ها مهم نیست، اما به طور طبیعی متولدین دهه ۶۰ که الان ۴۰ سال را رد کرده‌اند و از نظر تخصص و تجربه نیز از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار هستند، می‌توانند نقش بسزایی در این شرایط کشور در مدیریت‌های اجرایی ایفا کنند.وی با اشاره به اولویت کارآمدی و تجربه در انتخاب کابینه برای عبور از بحران‌های کنونی گفت: در میان عامه مردم توجه چندانی به سن و سال کابینه نیست. برای عموم مردم، دستگاه اجرایی کارآمد مهم است که می‌تواند اعضای آن از سنین مختلف باشند. عناصر کارآمد که روحیه جهادی و انقلابی دارند بهترین انتخاب‌ها برای شرایط امروز کشور هستند اما بی‌شک نسل جوان و به ویژه متولدین دهه ۶۰ امروز مطالبه استفاده از توان آنها در مدیریت کشور را دارند و قطعا نشاط، توان، تخصص و خلاقیت آنها می‌تواند برای کشور کارگشا باشد.

آیت‌الله علوی گرگانی: ربا با اسامی مختلفی از جمله دیرکرد در جامعه وجود دارد
آیت الله علوی گرگانی از مراجع عظام تقلید گفت: متاسفانه ربا با اسامی مختلفی از جمله دیرکرد در جامعه وجود دارد و دستگاه قضایی باید با تمام توان در رفع این آسیب تلاش کند. وی در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه با آرزوی موفقیت برای وی در این مسئولیت مهم، با بیان این که انتظار داریم دستگاه قضا ربا را از جامعه حذف کند، گفت: متاسفانه ربا با اسامی مختلفی از جمله دیرکرد در جامعه وجود دارد و دستگاه قضایی باید با تمام توان در رفع این آسیب تلاش کند. وی ضمن تاکید بر رفع هر چه سریع‌تر این مشکل خاطرنشان کرد: در روحیات رئیس جدید دستگاه قضا می‌بینیم که در حد توان این مشکل را بتواند مرتفع کند. این مرجع تقلید در پایان سخنانش به اجرای طرح تحول قضایی اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح شاهد موفقیت روز افزون دستگاه قضایی خواهیم بود.

کانون انبوه‌سازان: قطع برق کارخانجات، سیمان را کمیاب کرد
فرشید پورحاجت درباره افزایش قیمت مصالح ساختمانی خصوصاً سیمان و میلگرد در روزهای اخیر، با بیان اینکه قیمت سیمان برای انبوه‌ساز کمرشکن شده است، گفت: یک سال است که انبوه‌سازان نسبت به وجود دلالان در بازار سیمان و فولاد هشدار می‌دهند، ولی هیچ‌کس توجه نمی‌کند.دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با اشاره به قطع برق صنایع سیمان و تعطیل شدن برخی کارخانجات سیمان یادآور شد: یک هفته است که سیمان در بازار نایاب شده و اگر کسی بتواند سیمان از عامل فروش تهیه کند، ۶۵ تا ۷۰ هزار تومان برای هر پاکت می‌پردازد.

روایت ناطق نوری از آوردن محتشمی‌پور به وزارت کشور با ماشین زرهی
ناطق نوری به مناسبت چهلمین روز درگذشت محتشمی‌پور: بعد از انقلاب ایشان با امام به تهران آمدند و به اعتبار سوابقی که با هم داشتیم، سلام و علیک معمولی داشتیم تا دورانی که بنا شد ایشان بعد از من وزیر کشور شود. ایشان به اعتبار رفاقتی که داشتیم به من زنگ زد و شاید برای اولین و آخرین بار تا امروز چنین حادثه ای در جمهوری اسلامی رخ داده است. ایشان بعد از اینکه در مجلس رأی آورد و به عنوان وزیر انتخاب شد، شب به من زنگ زد که من فردا می خواهم به وزارت کشور بروم؛ چه کار باید بکنم؟ من به ایشان گفتم راهش این است که فردا صبح صبحانه به منزل ما بیایی، با هم صبحانه بخوریم و بعد هم من ماشین زرهی(ضد گلوله) دارم و با ماشین زرهی خودم شما را به وزارت کشور می برم و خودم هم معرفی تان می کنم. شاید نمونه دومی در جمهوری اسلامی سراغ ندارید که وزیر بعدی را خود وزیر قبلی ببرد و معرفی کند. آقای محتشمی صبح به منزل ما در خیابان فخرآباد آمد و بعد از صبحانه با هم به وزارت کشور رفتیم. آقای آخوندی معاون سیاسی و امنیتی و آقای پورنجاتی مدیرکل سیاسی بودند. همه معاونین و مدیران کل را جمع کردیم و یک گزارش کار اجمالی خودم به ایشان دادم که وزارت کشوری که تحویل شما می شود، ارتباطش با دستگاه های مختلف امنیتی، اطلاعاتی، وزارت خارجه و جاهای دیگر این طور است و یادم هست این جمله را هم با خنده و شوخی گفتم ما از همه دستگاه ها طلب داریم و بدهکار هیچ دستگاهی نیستیم و این مدیران و معاونین در خدمت شما هستند.

فوت ۷۷ کودک بر اثر کرونا فقط در یک بیمارستان
رییس بخش عفونی بیمارستان کودکان مفید گفت: کودکان بیشتر ممکن است به ویروس کرونای دلتا مبتلا شوند و به تبع آن در زنجیره انتقال هم قرار می‌گیرند و به راحتی می‌توانند بیماری را به دیگران نیز منتقل کنند.کریمی رییس بخش عفونی بیمارستان کودکان مفید با بیان اینکه کرونا می‌تواند در کودکان هم منجر به بیماری شدید و حتی مرگ و میر شود، گفت: در یک سال و نیم گذشته یعنی از زمان آغاز پاندمی کرونا تاکنون ۷۷ مورد مرگ در کودکان ناشی از کرونا در بیمارستان مفید داشتیم که البته ۹۲ درصد آنها یک بیماری زمینه‌ای داشتند، اما ۸ درصدشان بیماری زمینه‌ای نداشته‌اند.

وزیر بهداشت: کسی گوش به حرف نمی‌دهد
سعید نمکی در گفت وگو با ایسنا در حاشیه بازدید سرزده از مرکز واکسیناسیون ایرانمال در غرب تهران، اظهار کرد: به دلیل عدم رعایت پروتکل‌ها بسیار نگرانیم، همکاران در بخش سلامت بسیار تحت فشار هستند. وی تاکید کرد: عدم رعایت پروتکل‌ها ما را گرفتار کرده است و اگر رعایت رعایت نکنند گرفتارتر خواهد کرد. وزیر بهداشت افزود: وقتی جایی را قرمز اعلام می‌کنیم، گویی شرایط آبی است و کسی گوش به حرف نمی‌دهد. نه مردم عزیز، مردم همیشه همراه بودند و ما از باقی بخشها که باید کمک مان کنند انتظار داریم که بیشتر از این کمک کنند و ما را در این معرکه تنها نگذارند. نمکی در خاتمه درباره تکلیف بازگشایی مدارس با توجه به خیز پنجم کرونا و سفرهای تابستانی احتمالی هموطنان، گفت: بازگشایی مدارس اکنون قابل پیش بینی نیست، امیدواریم بتوانیم با واکسیناسیون معلمان به عنوان یک گروه آسیب پذیر و رعایت پروتکل‌ها بتوانیم مدارس را باز نگه داریم، امیدواریم.

واکنش ظریف به ماجرای ادعای آدم‌ربایی ایران در آمریکا
وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در توییتی به اتهام‌زنی اخیر آمریکا علیه ایران واکنش نشان داد. ظریف در اشاره به دست داشتن عوامل آمریکایی در ترور رئیس‌جمهور هائیتی و تلاشی مشابه علیه رئیس‌جمهور ونزوئلا نوشت: افراد مسلح وابسته به آمریکا برای ترور رهبران در ونزوئلا و هائیتی در خاک آمریکا طرح‌ریزی می‌کنند، در حالی که دولت آمریکا فعالانه روابط مجرمانه خود را با متهم کردن دیگران به عملیاتِ آدم‌ربایی به وضوح مضحک و کودکانه پرورده شده، مخفی می‌کند. وی در پایان تاکید کرد: پیش از متهم کردن دیگران به وضعیت خودتان بپردازید.

ذوالنور: بانیان برجام باید از مردم عذرخواهی کنند
مجتبی ذوالنور: آقای ظریف در پایان‌بندی این گزارش «اگر»‌هایی را مطرح کرده است. به عنوان مثال در این گزارش گفته شده؛ «اگر به سمت غرب شیفتگی حاصل نمی‌شد»، «اگر دوستانمان را ناراحت نمی‌کردیم» اگر فلان، اگر فلان، اگر فلان ... سوال این است که چه کسی باید این اقدامات را انجام می‌داد؟ مجلس شورای اسلامی باید می‌رفت و با چین و روسیه ارتباط برقرار می‌کرد؟ مگر این مجلس شورای اسلامی بود که رفت و با غرب ارتباط برقرار کرد؟ یا این که مگر سپاه و یا بنیاد شهید به سمت غرب رفت و چین و روسیه را رها گذاشت؟ مگر سکاندار این عرصه وزیر امور خارجه نبود؟ این اگر‌ها درباره چه کسی است؟ نکته دیگر این است که اگر برجام در دولت دوم آقای روحانی به توافق ختم می‌شد این جا ممکن بود که برخی مسئولین بعد‌ها بتوانند فرافکنی کنند و بگویند ما نیمه راه را طی کردیم، اما دولت بعدی آمد و برجام را ادامه نداد، اما ما دیدیم که در دو سال اول دولت آقای روحانی، مذاکرات برجام آغاز شد و شش سال هم این توافق به اجرا درآمد، سوال این است که چرا این اتفاق رخ داد و مسئولین این اتفاقات را قرار است به گردن چه کسی بیندازند؟ بنابراین دولت همان دولت بوده و تیم مذاکره کننده و دستگاه دیپلماسی هم همان دستگاه دیپلماسی بوده که از همان ابتدای دولت فعالیت کرده است. با این حال سوال این است که در این مقطع چه کسی مقصر کار است؛ بنابراین اگر ما از مردم عادی کوچه و بازار و از تجار، بخش خصوصی و صنعتگرانمان، و یا از سیاسیون و یا از خود آقای روحانی سوال کنیم که ماموریت برجام غیر از بحث رفع تحریم‌ها، چه بوده؟ و اینکه آیا تحریم‌ها رفع شده است و یا خیر؟ حتما کسی پیدا نمی‌شود که بگوید تحریم‌ها رفع شده است؛ لذا کسی که باید بیشترین طرفداری را از برجام داشته باشد، شخص آقای رئیس جمهور است، اما ما می‌بینیم که ایشان هم بار‌ها گفته است که در طول تاریخ این حجم از تحریم را نداشته‌ایم؛ بنابراین، برجام موفق نبوده و آقایان به جای این که بیایند و این اگر‌ها را مطرح کنند باید خیلی شجاعانه و صادقانه به مردم بگویند: دولتی که متکفل این امور بود نتوانست کاری انجام دهد. بنده معتقدم مسئولین باید پیرو عدم اجرای توافق برجام از مردم عذرخواهی کنند و پاسخگوی این حجم از مشکلات مردم باشند.

خیابان‌خوابی ایرانی‌ها در ارمنستان به امید واکسن‌ زدن
تصویری که می‌بینید، مربوط به ایرانیانی است که به امید واکسن‌ زدن راهی کشور ارمنستان شده‌اند. گفته می‌شود تعداد زیادی از ایرانی‌ها تا وقتی نوبت واکسن‌شان برسد، در خیابان‌ها می‌خوابند. این تصویر، بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشته است. در حالی‌ که تاکنون تنها حدود ۷ درصد از مردم ایران واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و واکسیناسیون به کندی در کشور پیش می‌رود و بسیاری از مردم برای واکسن‌زدن راهی کشورهای دیگر ازجمله ارمنستان شده‌اند، سعید نمکی وزیر بهداشت امروز در بازدید از مراکز واکسیناسیون تهران گفت: «اکثر مردم ایران از سرعت واکسیناسیون راضی هستند.»/همشهری

واکنش ظریف به ماجرای ادعای آدم‌ربایی ایران در آمریکا/ذوالنور: بانیان برجام باید از مردم عذرخواهی کنند/گزارش‌هایی از اعتراض مردم خوزستان

گزارش‌هایی از اعتراض مردم خوزستان
خبر گزاری فارس گزارشی از اعتراض مردم در خوزستان منتشر کرده و در بخشی از آن آمده است: در پی مشکلات بی‌آبی در خوزستان، مردم با برگزاری تجمعاتی در برخی شهرها خواستار رسیدگی به این مشکل و تامین حق‌آبه رودخانه‌ها شدند.مشکل کم‌آبی رودخانه‌های خوزستان به ویژه کرخه در روزهای اخیر منجر به بروز مشکل کمبود آب کشاورزی و آب شرب در مناطق روستایی شد. در حمیدیه، شادگان، سوسنگرد و منطقه زرگان اهواز تعدادی از اهالی با اعلام نارضایتی از وضعیت موجود، نسبت به عدم تامین حق‌آبه تالاب‌ها و رودخانه‌ها وهمچنین پروژه‌های انتقال آب کارون ابراز نگرانی کردند. همچنین چندین جوان در برخی از جاده‌ها در ماهشهر، کوت عبدالله، خرمشهر و ملاثانی اقدام به آتش زدن لاستیک و بستن جاده کردند که عبور و مرور خودروها برای دقایقی مختل شد؛ اما با حضور نیروهای انتظامی بدون هر گونه درگیری اکنون ترافیک در همه جاده‌ها روان شده است.

علم الهدی: مجلس شر برجام را کند، تشکر می‌کنم
امام جمعه مشهد گفت: به عنوان تشکر از خادمان ملت، از مجلس شورای اسلامی تشکر می‌کنیم که شر برجام را کندند و امید است پای این قانون بایستند و مسئولان آینده کشور پای موعظه‌های پیامبر گونه رهبری باشند؛ پس از این مسئولان اگر بخواهند برجام را ادامه دهند، باید گوش به حرف مقام عظمای ولایت و مجلس شورای اسلامی باشند.

درخواست جبهه اصلاح‌طلبان از رئیس قوه قضائیه
جبهه اصلاحات ایران در بیانیه‌ای ضمن انتقاد از مفاد آیین‌نامه اجرایی لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری از رئیس قوه قضائیه درخواست کرد تا دستور توقف اجرای آن را صادر کند. آیین‌نامه اجرایی لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری که اخیراً در قوه قضائیه به تصویب رسیده، باعث انتقاد بخش زیادی از وکلا و فعالان حوزه قضایی در کشور شده است. این موضوع در بیانیه‌ای از جانب جبهه اصلاح‌طلبان ایران نیز به نقد گذاشته شده است.محمود صادقی، نماینده سابق مجلس و عضو جبهه اصلاح‌طلبان با به بیانیه این تشکل سیاسی درباره آیین‌نامه اجرایی لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری اشاره کرد و گفت: در این بیانیه ضمن انتقاد از این اقدام قوه قضائیه از رئیس این قوه درخواست شده است تا دستور توقف هرچه سریع‌تر اجرای این آیین‌نامه را صادر کنند.

مرعشی: مذاکرات از دولت روحانی گذشت
مرعشی: به هر حال دولت آقای روحانی نتوانست موافقت آن کمیته تطبیق که از سوی رهبری تعیین شده باشند را جلب کند و از آن عبور کند؛ بنابراین از دولت آقای روحانی گذشت. اینکه می گوییم از دولت آقای روحانی گذشت، بدین معنا که شش ماه از سال  ۱۴۰۰ را از دست دادیم و نتوانستیم نفت بفروشیم، ارز مورد نیاز برای کالاهای اساسی مان را تامین کنیم، نتوانستیم نیازهای بودجه ای را تامین کنیم و این به معنای فشار بیشتر به مردم و اقتصاد کشور بود. اکنون مذاکرات به دولت آقای رئیسی رسید. این مساله بستگی دارد همانطور که گفتم شرایط آماده است، دولت می تواند بر پایه گفت و گوهایی که در دولت روحانی انجام شده است، با اصلاحات جزئی جلو ببرد و یا می تواند در این باره سخت گیری کند.

احمد توکلی به رئیسی: کارت هوشمند غذا بین مردم توزیع کن

حمد توکلی از رئیس جمهور منتخب خواست، کارت هوشمند غذا، دارو و درمان و آموزش بین مردم توزیع کند. احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در نشست اقتصادی با ابراهیم رئیس جمهور منتخب اظهار کرد: سی سال است هر چه اجرا شده فقط وضعیت را بدتر کرده است. او از رئیس جمهور منتخب خواست در اولین اقدام کارت هوشمند غذا، دارو و درمان و آموزش بین مردم توزیع کند تا اندکی فشارها از روی مردم کاسته شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۸
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۹۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
وقت کم است در صورت عدم تصویب برجام ممکن است استقلال و تمایت ارضی کشور خدشه دار شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
مافیای کانون وکلا باید برچیده شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
آقای ذوالنور که شباهتی به فامیلیت نداری. آدرس غلط نده همه میدونند وزارت خارجه تو سیاست خارجه کاره ای نیست. یادت رفته دنبال اعدام و کشتن و بریدن بودی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
کارت هوشمند غذایی طرح خوبی است. برخی سرپرست خانوار ها به دلایلی معتاد هستند . پول را می برند مواد می خرند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
همون ادم میبره مواد غذایی روهم میفروشه برای مواد ...وقتی ناموس وبچه را در ازای مواد میفروشند مواد غذایی که چیزی نیست
ناشناس
|
Denmark
|
۲۰:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
عذرخواهی ینی چی؟ اگر حقی ضایع شده باید محاکمه و مجازات بشن اگه نه (که بعید میاد) دیگه حرف بی فایدس.
کشور که روابط بین فک و فامیل نیست عذرخواهی و از دل در آوردن و این بحثا باشه.
کاش دوتا آدم کارامد بین این جماعت پیدا بشه. انگار اصول و هنوز نمیدونن
کاربر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
خخخخ سنگ اندازان الان مدعی هم شده اند!!!! زوالنوریان به کجا چنین شتابان!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
آقای ذوالنور شما هم بابت حمایت از طالبان از مردم عذرخواهی کنید.
آشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
این آقای ذوالنورانگارارادهای ازخودش ندارد شش سال با برجام جنگید با انتخاب رئیسی قسم یادکردکه مااصولگراها مخالف برجام نیستیم بازافاضه فرمودند که بانیان برجام بایدعذرخواهی کنندومحاکمه شوند .بالاخره نفهمیدیم ازنظراین آقایان برجام خوب است یابد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
اقای احمد توکلی بیش از چهل از سال از انقلاب میگذرد نتیجه عملکرد تان دارد شکوفا میشود کشور هر روز با یک بحران مواجه میشود بیائیدعقلانیت را پیشه کار تان نمائید و منافع ملی کشور را در نظر بگیرید یمن ، لبنان ، سوریه ، فلسطین ، عراق الگوی مردم ایران نیستند ؟؟؟
جعفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
امریکا رییس جمهور هاییتی راترور کرده یا نکرده چه ربطی به ۺمادارد اقای ظریف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
رییسی تو اولین مذاکره شک نکید تکلیف رو یکسره میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
برای آقای ظریف پیشنهاد می شود یک وزارتخانه با عنوان ماله کشی دایر کنند حیف است این متخصصین هرز بروند.
بچه محل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
آقای ذولنوری، شما وکیل و وصی مردم نیستید.. میزان رای شما کاملا مشخص است و تنها به نمایندگی از طرفداران اندکتان صحبت کنید...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
ذوالنور! یعنی هنوزم نمیدونی سیاست خارجی را وزارت خارجه نعیین نمی کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
اقای ظریف شما هم؟ زشته اقا زشته.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
بله. نیلی درست می‌گه از نظر تئوری در همین وضعیت هستیم و این همان اقتصاد مین گذاری شده ای بوده که چندین مرتبه قبل عید تذکرش رفت..
در هر حال راهکارهایی وجود خواهد داشت هرچند واقعا این اقتصادی که رئیسی تحویل گرفته واقعا زمین سوخته هست
عبور از وضعیت فعلی هم دشوار خواهد بود متاسفانه امیدوارم اقتصاد دان هایی که داریم درست راهنمایی بدن اما عجالتا توکلی درست میگه.. اون بالاتر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
جناب ذوالنور ناسلامتی شماملبس به لباس روحانیت وبقول خودتان بیاس پیامبر هستید وازشمابعید هست اینقدر درمورد برجام سیاه نمایی کنید من بعنوان یک شهروند توجه شمارا به موارد ذیل جلب میکنم تا متوجه شوید برجام ودستاوردبرجام ومذاکره چی بود
جريان مذاكرات حاصل آمده بايد دقت داشت و به اين مهم توجه كرد كه خارج شدن ايران به عنوان نخستين كشور از ذيل بند 7 منشور سازمان ملل بدون جنگ و درگيري و با باطل كردن قطعنامه هاي قبلي و حفظ چرخه سوخت در كشور از مهمترين دستاوردهاي تيم هاي مذاكره سازمان انرژي اتمي و وزارت امور خارجه با گروه 1+5 بوده است. جناب ذوالنور این دستاوردبرجام ومذاکره نبود؟ اقای ذوالنور اگر منصفانه قضاوت کنید دردوران برادران وهمفرکان شمادردولت احمدی نژاد وهمین اقای جلیلی8بار پرونده ایران به به شورای امنیت وشورای حکام برد وتحریمها تشدید شد وسه بار ایران رادراستان جنگ قرارداد ایا این دستاورد مورد قبول شماهاست؟
جناب ذوالنور اگر درمورد برجام اشخاص باید پاسخگو باشند اولا بفرمائید به چه دلیل باید پاسخگو باشند؟ اقای ذوالنور اگر اشراف به اطلاعات ندارید ویا اطلاعات دارید وچشمهیت را برروی حقایق بستید اولا درمورد مذاکرات وبرجام هردفعه درجلسه 5*1اقای ظریف متن جلسات وخواسته های طرف نشست را بعرض مقام معظم رهبری ومجلس وریاست جمهوری میرساند وبعد شنیدن نقطه نظرات مسئولان نظام دوباره به جلسه 1*5برگشت ونظرات مسئولان را مطرح ومصوب میکرد حال بفرمائید ایا رهبری درجریان برجام نبود؟ ایا مجلس درجریان مذاکرات برجام نبود؟ و.... چطور میشود اگر قراربرپاسخگویی باشد فقط از وزیر امورخارجه وریس جمهور وقت مطالبه میکنید وازدیگران سخنی برمیان نمیاورید؟
جناب ذوالنور بزرگترین دستاورد برجام همینکه بعد40سال دنیا وابرقدرتها ایران را بعنوان ایران هسته ای قبول کردند بزرگترین دستاورد بود منتهی شماها میدانید وچشم برحقیقت بستید دنبال باطل میگردید جناب ذوالنور چرا ازاحمدی نژاد وجلیلی که ایران را ورشکسته سیاسی وهسته ای واقتصادی کردند زبان شماها گویانبود؟ چرا؟
درپایان جناب ذوالنور شمارا توصیه میکنم به حرمت نگه داشتن لباس پیامبر ص چون این لباس نشانه مبلغان دین اسلام هست لطفا مبلغ قدرت وسیاست نباشید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
اجسنت درودبرشرف واطلاعات وهرچند پاسخ منطق وکوتاه بود ولی دندانشکن ومستحکم قطعا شهروندان ما بیشتر وبهتر ومنصفانه تر تحلیلگر اوضاع سیاسی کشورهستند منتهی تریبون ندارند درود برشرفت شهروند من
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
آقای ذوالنور زیاد عجله نکنید. شب دراز است و قلندر بیدار. وقتی که آقای رئیسی و تمام همفکران شما در مسند قدرت قرار گرفتند و دیدند که راحی جز پذیرش بی چون چرای خواسته های کشورهای غربی و موسسات بین المللی ندارند آنوقت خودتان را به فراموشی نزنید و بگوئید من چنین حرفی نزده ام. آنوقت شما هستید که باید از مردم آنوقت شما هستید که به خاطر معطل کردن برجام و FAFF که سبب نابود کردن اقتصاد کشور شدید باید از همه عذرخواهی کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
آقای ذوالنور! کاسبان تحریم باید از مردم عذرخواهی کنند. و توبه کنند شاید عاقبت به خیر شوند
امین بدیعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
احمد توکلی به رئیسی: کارت هوشمند غذا بین مردم توزیع کن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
جناب آقای توکلی جوانانی که در بهمن 57 با ندای ملکوتی امام برای ایجاد کشوری مرفه ، از طریق قطع دستان هزار فامیل و وابستگان خارجی ، کشوری آزاد از طریق بیرون کردن نیروهای امپریالیستی و استعمارگر و برقراری حکومت عدل علی از طریق برپایی جکومت اسلامی و میدان دادن به روحانیت انقلابی ، انقلاب کردند خیلی هاشان که با نوشیدن شربت شهادت به ملکوت اعلی پیوسته اند و خیلی هایشان با دردهای جانکاه جانبازی و قطع عضو روزگار میگذرانند و در مجموع دهه های شصت و هفتاد زندگی خو را پشت سر میگذارند آیا رواست که در این موقعیت به آنها کارت هوشمند غذا تقسیم کنید ؟ این توهین به کرامت و انسانیت ملت انقلابی ایران نیست ؟آیا بهتر نیست بجای اعلام این طرح های مشعشع کسانی که 43 سال باعث و بانی بوجود آمدن این وضع هستند ضمن عذر خواهی از مردم میدان را برای کسانی که از دایره خدمت به مردم دور نگاهداشته شده اند باز کنند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
اقای ذالنور طیف شما که با این مخالفتهاتون مملکت را به دریوزگی کشاندید دست از سر ما بردارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
کاش در موردربا بیشتر تحقیق شود مثلا از دو سال قبل پول یک نفر در بانک بوده وبانک هم سود داده، با این ارزش فعلی پول ، بانک ربا خوار است یا سر مایه گذار؟مگر حکم دین در باره پول کاغذی بوده؟ وقتی خود سکه های رایج ارزش واقعی داشتند ربا به این صورت معنی پیدا میکرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
با کوپن و کارت مشکلات مردم کم نخواهد شد دلار هزار تومنی همه مشکلات را حل میکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
از روزی که انقلاب شد شعار نه غربی نه شرقی دادیم چرا غرب بده ولی شرق خوبه یکم این سینه چاکان واقعا فکر کنند الان توی همین آسیا کشورهای کره شمالی و جنوبی از یک نژاد و قوم هستند کره شمالی به شرق گرایش داره غیر از بمب اتمی و موشک چه اعتباری در جهان داره ولی کره جنوبی به غرب گرایش داره اقتصادش یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان است قدرت نظامی هم آنقدر دارد که در مقابل کشوری کم نیاورد الان بعضیا اینجوری تبلیغ می کنند رابطه با غرب یعنی مستعمره غرب شدن نخیر شما راه را اشتباه می روید بد جوری هم اشتباه می روید ولی دستگاههای تبلیغاتی همه دست شماست یا وابسته به شما خدایا آخر و عاقبت ایران را بخیر کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
چهدقدر فکر کرده توکلی دورانی عزت انسان ها مهم بود حالا افتخار است همه کمیته امدادی باشند.
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
اقای ظریف این چند روز باقی مانده را سکوت کنید. این همه ایرانی تو امریکا هستند چطوریه که این چهار نفر متهم شدن؟ این چندمین بار است که این اتفاقات می افتد حاشا نکنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
جناب علم الهدی پرونده از دولت آینده رفاه و آرامش و آسایش میخواهند حال با برجام یا بدون برجام لطفا این اخرین فرصت رو به باد ندهید .همینکه با وجود انتخاب رییسی مخالف برجام هستی جای تحسین داره که میتونید کشور رو بدون کدخدا اداره کنید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
چرا از برجام خارج نمی شوید آقای ذوالنور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
برجام خوب یا بد برای مردم آب و نان نمیشود.به جای بازی بین خود تا خیلی دیر نشده به فکر تامین مایحتاج مردم باشید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
آقای احمد توکلی در بیانات خود " نفس کشیدن " را قلم انداختند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
بانیان برجام چرا باید عذر خواهی کنن ؟! جناب ذوالنور عذر خواهی رو شما وامثال شما باید بکنن که باعث وبانی تحریمهایی بودید که حتی برجام هم نتونست اونا رو برطرف کنه!! هرچند که بازم این سنگ اندازیها و وقت کشی های شما بوده که اجازه اجرایی شدن برجام رو نداده !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
برجام خيانتي اشكار به ملت و كشور بود مهمتر اقاي ظريف بايد ميگفت ما هدف اوردن خارج نشينان به داخل بوده مگه ريگي را زم را وووو را نياورديم نكنه اقاي ظريف امريكايا اوردن شون ميتونيم و بايد بياريمشون ميتونيم و از برجام بيرون ميايم ناوهاي امريكا را فراري ميديم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
قطعا برای مذاکرات به دولت رئیسی اختیارات بیشتری میدن و موانعی که برای دولت روحانی درست کردن رو بر میدارن چون تمام سنگ اندازیهای اصولگرایان سر راه مذاکرات برای این بوده که فرصت به نام زدن برجام از روحانی گرفته بشه و به نام اونا ثبت بشه !!!
پیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
دوالنور بس کن رو اعصاب مردم نرو تو برو نماز میت بخون تخصص شما اونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
ماشالا به تمام مسیولین تو همه زمینه ها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
شما اول به خاطر ۸ سال معجزه هزاره سوم عذرخواهی کن تا نوبت بقیه برسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
بانیاوردن واکسن عزت ایرانیها در خیابانهای ارمنستان به باد رفت.آیا جای تاسف ندارد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
آقای ذوالنور از طرف خودت حرف بزن اکثریت مردم ظریف را دوست دارند بخاطر برجام
و دلایل عدم‌موفقیت برجام تندروهای داخل و ترامپ بود نه دولت و ظریف...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
آقای ظریف این کمانه کردن است. صریح بفرمایید که ما قصد آدم ربایی داشتیم یا خیر. قطعا داشتیم. شما هم تکذیب نکردید.
منتقد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
جناب ذو النور چرا باید عذر خواهی کنند؟
به خاطر اینکه از حمله نظامی و قانونی ما را نجات دادند؟
نمی دانید چه خبر بوده؟
یا می دانید و خودتان را به آن راه می زنید؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
برخی چون ایشون بقاشون در جنگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
ای تف به برجام که جز تورم 4 رقمی و زجر و کمبود و بدبختی هیچ چیز دیگه ای ازش ندیدیم
ناشناس
|
Canada
|
۰۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
کسی حرف ظریف را باور نمیکنه،ظریف را حتی اصوگراها هم قبول ندارند که برای خوشحالی انها به هر دری میزنه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
ظریف کارش شده واکنش نشان دادن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
سلام. چقدرخوب می شداگرنتیجه برجام قبل ازپایان دولت دوازدهم مشخص میشد.
ناشناس
|
Finland
|
۰۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
ذوالنور یک نظر خواهی در مورد خود بکن ببین اولا چند نفر می شناسند تو را و از اونهایی که تو را می شناسند چند نفر در مورد تو بی متفاوتند و چند نفر ازت نفرت دارن
بعد بلبل زبونی کن
ناشناس
|
Germany
|
۰۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
اقاز ذوالنوراگر سکوت پیشه کند و حرف نزدوضع مملکت بهتر می شود واظهار نظراتش را بگذارد برای اون دنیا
ناشناس
|
United States
|
۰۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
بانیان تحریم ایران حال داعیه چرا برجام سر میدهند؟؟؟؟!!!!
اینها باید برای تحریم شدن مردم اعدام شوند وتمام اموالشان برای مردم مصادره شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
اقای ذوالنور مذاکره وبرجام تصمیم نظام بوده هست وخواهد بود راهکاری که اقای محترم دارین لطف کنید ارائه دهید
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
آقا ما اعتراف کنیم آدم ربایی رو باور نکردیم بازهم حرفی دارید ؟ اینقدر خودتون رو به در ودیوار نزنید
روز اول یکی امد گفت حتی ارزش جواب دادن هم نداره از اون روز به صف شدید دارید جواب می دید !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
کارت هوشمند غذا در قرن ۲۱
فکر کنم اقای توکلی باید عذرخواهی کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
از ادمهای کوچک انتظار کارهای خوب واساسی وبزرگ نداشته باشید .....فطرت اینها همینه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
خطاب به آقای نمکی:
از سرعت واکسیناسیون راضی هستم و فکر می کنم دو سه سال دیگر شاید به گروه سنی ما واکسن برسد!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
هر چیزی را ظریف بگوید دروغ بود صد در صد مطمئن شدیم که راست راست بود
فرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
واقعا کسی که از ترس کرونا برای زدن واکسن به ارمنستان میره و اونحا کارتن خوابی میکنه و آبروی ملت بزرگ و نجیب ایران رو اینجوری میبره جانش چه ارزشی داره؟ همون بهتر که زودتر بمیره
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
ملت بزرگ ونجیب؟!!!
ببین اون نجا برفش کم عمقه بیا اینور سرت رو بکن تو برف عمیقتره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
اونایی بمیرن که فکر مردم نیستند
سامان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
کشور بی مسئول همینه. وزیر ناکارامد را هم نمیشه از طریق مجلس ناکارامد استیضاح یا برکنار کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
جناب آقای علوی گرگانی 42 سال است که تحت عنوانین مختلف بانکها این ارقام را از مردم می گیرند
تا الان کجا بودی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
جناب ذوالقدر اگه از مردم کوچه و بازار بپرسید چه کسی برجام رو نابود کرد خودشون دقیقا میدونن. دیگه نیاز به گفتن و ادرس دادن شما و رفقاتون نیست کسی به شما اشاره نمیکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
یادی کنیم از زمانی که ترامپ در اواخر روزهای ریاست جمهوری بارها درخواست مذاکره کرد و سیاستمداران ایران با دل بستن به بایدن رد کردند و گفتند صبر کنید تا دولت بعدی حال همان شرایط البته بلعکس شده حالا اینها درخواست برگشت به توافق دارند انها می گویند صبر کنید تا دولت بعدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
اقاي نيلي اگه مي تونست چرا به روحاني كمك نكرد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
باید با لوله کشی آب شرب را به همه مناطق خوزستان رساند ولی با توجه به کمبود اب و هزینه بالای تصفیه اب وشیرین سازی آب دریا باید از هدر رفت آب به دریا و باتلاق ها جلوگیری کرد باید مناطق جنوبی خوزستان را با به روشهای مدرن کشاورزی و گلخانه نجات داد داشتن چند گاو میش در چند روستا و ... اقتصادی نیست به انها وام های کم بهره داده شود تا گاوداری های صنعتی احداث کنند و کشاورزی صنعتی
سید مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
آقای علم الهدا جان مادرت به چیزی که علم نداری نظر نده چیزی ازت کم نمی شه بذار مردم با بدبختی خودشان سر کنن نمک به زخم مردم نپاش
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۹:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
آقای ذوالنور, امثال تو با تندروی هایی که انجام دادن باید از مردم پوزش بخوان.
ناشناس
|
Germany
|
۰۹:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
آخه ظریف، آدم ربایی انجام بشه یا نشه به تو خبر نمی دن که. بیخودی واکنش نشون نده نسبت به چیزی که ازش اطلاع نداری.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
مجلس شر برجام را کند، تشکر می‌کنم!!!!
خدا را شکر
بفرمائید بلیط های وین را کنسل کنن
و یرای وصول طلب حاصل از فروش نیم بهای نفت مملکت را نفروشید
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
4 سال دیگه هم مملکت را میبینیم ! چرا نمیخواهید قبول کنید که مشکلات این مملکت ساختاری است و ربطی به روحانی و رییسی و .... ندارد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
خیابان‌خوابی ایرانی‌ها در ارمنستان به امید واکسن‌ زدن.
چشم حضرات و مسئولین روشن!!!!!
- مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
آقای ذوالنور .برجام اگر بده ، چرا هنوز در حال انجام هست ؟ مضافا که تایید شده رهبر هم هست . شما بر چه اساسی در این مورد نظر خلاف می دهی ؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
اصلا انگار اصول گرایی با کوپن و کارت غذا و امکانات گره خورده!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
با کمونیست جماعت دل بدی قلوه بگیری میشه همین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
به آقای ذوالنوری که داد سخن در باب عذر خواهی رییس جمهوری در مورد اجرا و یا عدم اجرای برجام از مردم داده اند چند نکته را باید تذکر داد. اول اینکه به جهت مخالفت با دولت فیلی و سیاستهایش نباید هرچه بر زبان میاید را فبل از چرخی در مغز به زبان آورد. انطورکه شما از برجام انتقاد میکنید خروج ترامپ از برجام را جزیی از تقصیرات تیم دولت که مسئول مذاکره و امضای آن بوده اند انداخته اید. طبق ادعای رییس جمهوری و وزیر خارجه همه مراحل پیش برد مذاکرات منجر به امضای برجام با نظر مقام رهبری بوده است. اگر جایی هم ایشان تذکری داده اند و یا نظر دیگری داشته اند نهایتاً با توضیحات تیم مذاکره کننده ایشان اجازه امضای انرا داده اند. حال شما با اینهمه انتقاد چه منظوری را در لفافه پیگیری میکنید؟
از اینها گذشته اگر رییس جمهوری از مردم عذر خواهی کند ماجرا تمام است یا برای شما شروعی دیگر است. مثلاً اینکه با این عذر خواهی خودشان اعتراف کردند و حالا نوبت محاکمه و غیره است ؟
اینهمه کشور در آستانه تحویل دولت به رییس جمهوری منتخب کار و مشکلات دارد شما بابت چه کمکی به این موارد و برداشتن چه باری از روی دوش مسئولین و بخصوص مردم مسائل فرعی را مطرح میکنید؟ رأی دهندگان به شما و البته دیگران فکر میکنند شاید چیز دیگری از باب رفع مشکلات کشور در دهن ندارید ؟
بازنشسته بدبخت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
جناب آقای ذوالنور این شما ها هستید که بایستی هر روز از مردم عذر خواهی کنید نه آقای روحانی که با اعمال تان باعث بر هم خوردن برجام شدید و مردم را به فقر و فلاکت انداختید و حالا نیز به این کار غلط تان اصرار می ورزید دیگر عوام فریبی بس است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
ذوالنور: بانیان برجام باید از مردم عذرخواهی کنند) برجام بخاطر این به ما تحمیل شد و ما مجبور به قبول ان شدیم که امثال شما و احمدی نژادی که شما او را عرش بالا بردید فکر کردید قطعنامه کاغد پاره است و هر کاری برای ماندن در قدرت و هر حرفی را به زبان اوردید بی سوادی محض بخصوص در مسایل بین المللی اینطور ما را گرفتار کرد ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
مسوولین ما کی میخوان دست از طرحهای چندش اور گدا مروری مثل توزیع کارت غذا و دارو دست بردارن؟؟بابا چطور میخواید ح0میلیون گدا داشته باشید آخه!!!!یه خورده منطقی فکر کنید چرا دوست دارید عزت نفس نصفه و نیمه ای هم که در بین برخی مردم مونده تو صفهای طویل انواع و اقسام یارانه ی بی حاصل از بین بره؟؟؟؟؟خدایا خودت به ااد این ملت بدبخت با این مسوولین بی مسوولیت برس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
اقای وزیر بهداشت
زمانی مردم به حرف گوش می کنند که حرف منطقی باشه
وقتی فرایند مقابله با کرونا دو سال طول بکشه ، مشخصه که دیگه پروتکل ها رعایت نخواهد شد . یه روز نیست ، یه هفته نیست ، یک سال نیست
مردم چقدر باید بشینند تو خونه ؟ کی هزینه های خورد و خوراک و قسط و بدهی و چک و اجاره خونه اونها رو تامین خواهد کرد ؟
لابد شما ؟
کل دنیا مردمشون رو واکسینه کردند و شما هنوز دارید قصه می گید . تا کی می خواهید نتیجه بی کفایتی رو گردن مردم بندازید ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
امید است پای این قانون بایستند و مسئولان آینده کشور پای موعظه‌های پیامبر گونه رهبری باشند؟؟؟
جناب علم الهدی داماد خودته مسئول آینده این مملکته
ببینم دو تایی بهشت میکنید این کشورو یا نه
انگار تاحالا مملکت دسته عمه من بوده
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
جناب نور شما و دیگران بخاطر مخالفت با بر جام باید شرمنده مردم باشی اکنون هم می توانید از برجام خارج شوید
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
اقای ذولنور ایا دردولت دلخواه شما هم برجام را حرام میدانید
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
جناب آقای ذوالنور لطفا نه با قیافه حق به جانب سخن بگویید و نه فرار رو به جلو.
در رویداد و بحران های کنونی شما چقدر سهم دارید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
آقای توکلی.اقتصاددان انگلیس درس خونده! نتیجه ۴۲ سال سختی و صبوری این نلت دادن کارت غداست. آقایان خجالت بکشید. شرم کنید از این مملکت داری. همه شما چه اصولگرا و چه اصلاح طلب در بوجود آمدن این فلاکت مقصرید. در پیشگاه خدا و مردم عذرخواهی کنید و بروید. کار را به نسل جوان و کاردان بسپارید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
این آدم نفسش از جای گرم بلند میشود او حتی نمیداند برای یک لقمه نان چفدر باید جنگید و عرق پیشانی ریخت .یقینا در طول عمرش یک روز برای معیشت سختی نکشیده و همیشه از بیت المال ارتزاق کرده است .او چه میداند اقتصاد یعنی چه و برجام چه اثری روی معیشت دارد . هفت نسلش پست میز نشین شده و فرزند بیکاری روی دستش نیست . اوج گرفتن قیمتها و کمیاب شدن مایحتاج زندگی بدیهی است که به برجام ربط دارد . کارخانه ها از کار افتادند چون واردات تعطیل است ، چون تحریم اجازه نمی دهد . چون باید برحام باشد . بدون برجام اقتصادی در کار نیست . شما که اعتقادی به برجام ندارید چرا آن را پاره نمیکنید ؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
آقای ذوالنور خیلی ها باید بخاطر عملکرد خودشون توی این 42 سال از مردم عذر خواهی کنن. بخاطر کشته شدن جوانها, مهاجرت نخبه ها, از دست رفتن فرصت ها, اختلاس ها, رانت خواری ها, دزدی ها, پارتی بازی ها, میدون دادن به طبری ها, بابک زنجانی ها, شهرام جزایری ها و ....سوئ مدیریت ها, حق کشی هاو غیره ولی کدومتون حاضرین بخاطر عملکرد خودتون عذر خواهی کنین.
داستانی از حضرت رسول(ص) یادم آمد که از مردم خواست هرکس حقی به گردنش داره مراجعه کنه و احقاق حق کنه و کسی آمد و گفت شما سهوا ضربه ای با تازیانه به من زدی و من باید قصاص کنم و .....
حالا میخوام ببینم شما آقایون کدامتون همچین شهامتی رو دارید که ادعای پیروی راه رسول خدا رو دارید.
چرا درخواست عذر خواهی از چیزی رو دارید که خودتون خوب میدونید شما ها هم در وقت خودش از برجام حمایت کردید نگو نه که به قدرتتون شک میکنم.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
آقای ذوالنور شما و هفکراتون هم باعث به نتیجه نرسیدن برجام شدید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
آقای ذالنور الان که برجام دست شماست کلاً بزنید زیرش و خودتان اقدام کنید ببینیم چند مرده حلاجید! با یه دست پیش نکشید و با یه پا پس نزنید!
دلسوز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
اقای ذوالنور برجام حاصل تصمیم کل نظام بوده نه دولت اقای روحانی یا اقای ظریف با هدایت و حمایت مقام معظم رهبری لذا کارشکنیهائی که شد ونقش کاسبان تحریم در این امر روشن است شما و هم فکرانتان نیز همسو با این کاسبان دانسته ویا ندانسته در این کار شکنی جهت جلو گیری از به بار نشستن نتایج برجام و برداشته شدن تحریمها همکاری نموده اید پس اگر جای عذر خواهی باشد شما و دوستانتان باید عذر خواهی کنید البته این امر کافی نیست پیشنهاد میکنم ضمن استغفا ردر پیشگاه ذات احدیت توبه فرمائید چون مشغول ذمه در برابر این ملت قهرمان و نجیب هستید و خسارات جبران ناپذیری را به کشور و مردم وارد کرده اید .
ناشناس
|
Austria
|
۱۸:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
آقای ذوالنور هنوز به مردم پاسخ نداده است به چه دلیل با سفیر انگلیس ملاقات و مذاکره داشته است!!!!!
صالح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
بین این همه خبر مردم بدبخت خوزستان و اعتراضاتشون گم شد ....
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
اربعین 1400 اعمال ماه صفر سازمان همکاری شانگهای هفته دفاع مقدس اربعین