بازدید ۱۵۸۷۴
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون روند شاخص کل بورس در چهارمین روز هفته، ارزش سهام عدالت چقدر شد؟ افزایش قیمت فروش نفت ایران به آسیا، سهام آسیا اقیانوسیه رشد کرد، دلار در بازار جهانی بالا آمد، قیمت طلا در بازار جهانی چقدر شد؟ و صعود نفت با امید به کاهش ذخایر آمریکا را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۶۳۷۴۳
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۵ 13 July 2021

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون روند شاخص کل بورس در چهارمین روز هفته، ارزش سهام عدالت چقدر شد؟ افزایش قیمت فروش نفت ایران به آسیا، سهام آسیا اقیانوسیه رشد کرد، دلار در بازار جهانی بالا آمد، قیمت طلا در بازار جهانی چقدر شد؟ و صعود نفت با امید به کاهش ذخایر آمریکا را در بر دارد.

روند شاخص کل بورس در چهارمین روز هفته

در حالی که در پایان معاملات روز گذشته، شاخص ارتفاع ۱.۳ میلیون واحد را پس گرفت و  با افزایش ۱۹ هزار و ۷۷ واحدی معادل ۱.۴۸ درصد به یک میلیون و ۳۰۴ هزار و ۳۳۲ واحد رسید، امروز و در زمان انتشار این پیمانه، نماگر کل بورس با رشد ۱۸۲۹ واحدی همراه شده است. /جزئیات بیشتر از بازار امروز

ارزش سهام عدالت چقدر شد؟

در پایان معاملات دیروز بازار سهام، ارزش سهام عدالت به ۸ میلیون و ۱۴۲ هزار و ۵۴۴ تومان رسید که نسبت به روز معاملاتی گذشته ۲.۳ درصد معادل ۱۹۰ هزار و ۱۱۰ تومان افزایش داشت. با احتساب این موضوع، ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۴ میلیون و ۸۸۵ هزار و ۵۲۶ تومان رسیده است.

رشد ارزش سبد سهام عدالت | سهام عدالت ۸ میلیونی شد

ریسک‌های تهدیدکننده معاملات بورس

شریعتی کارشناس بازار سرمایه با اشاره به ریسک‌های تهدیدکننده معاملات بورس، گفت: اکنون باید منتظر ماند تا تیم جدید وارد کار شده و مشخص شود که معاونت اقتصادی رییس جمهوری، وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس‌کل بانک مرکزی چه کسانی هستند و کدام یک از صحبت‌های مطرح از سوی رییس جمهوری در مناظره‌ها شکل می‌گیرد. وی با بیان اینکه صحبت‌های انجام شده منطقی و به نفع بازار است و در صورت اجرای آن می‌توان شاهد تاثیر مثبت آن در معاملات باشیم، گفت: باید دید تیم اقتصادی دولت سیزدهم به همین صورت عمل می‌کنند یا خیر که این موضوع به عنوان یکی از ریسک‌های تهدیدکننده بازار تلقی می‌شود. دیگر ریسک فعلی بازار مذاکره‌های برجام و وجود ابهام در نتیجه آن است که این موضوع ابهام‌هایی را برای آینده کلان کشور و در نتیجه بازار سرمایه ایجاد کرده است. این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه نرخ سود بانکی که متاثر از تصمیم دولت جدید است بر روند بازار تاثیرگذار خواهد بود، گفت: براساس پیش بینی‌های انجام شده ریسک‌های بازار تا شهریور ماه به قوت خود باقی است.

جزئیات عرضه اولیه فردا

بازار بورس، فردا (چهارشنبه) میزبان عرضه اولیه سهام شرکت سپید ماکیان با نماد سپید خواهد بود. در ششمین عرضه اولیه سال جاری، تعداد ۱۵۰ میلیون و ۷۵۰ هزار سهم معادل ۱۵ درصد از سهام شرکت "سپید ماکیان" به عنوان پانصد و هفتاد و دومین شرکت در فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش "زراعت و خدمات وابسته"و طبقه "پرورش طیور "در فهرست نرخ های بازار دوم و در نماد "سپید" به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد. کف و سقف قیمت این عرضه به ترتیب ۱۹۹۰۰ و ۲۱۰۰۰ ریال بوده و حداکثر حجم قابل سفارش برای هر کد بورسی، ۱۵۰ سهم است. بنابراین حداکثر نقدینگی مورد نیاز برای شرکت در این عرضه، ۳۱۵ هزار تومان خواهد بود. با فرض شرکت دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در این عرضه اولیه و با توجه به عرضه ۱۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار سهم، تقریبا به هر نفر ۴۵ سهم معادل ۹۵ هزار تومان تعلق خواهد گرفت.

افزایش قیمت فروش نفت ایران به آسیا

شرکت ملی نفت ایران قیمت فروش گریدهای نفتی سبک و سنگین خود را هر یک به میزان ۸۰ سنت در هر بشکه نسبت به ژوییه افزایش داد و به ترتیب دو دلار و ۴۰ سنت و یک دلار و ۳۰ سنت بالاتر از نرخ قیمت پایه منطقه ای عمان/دوبی در اوت تعیین کرد.

سهام آسیا اقیانوسیه رشد کرد

سهام آسیا اقیانوسیه در معاملات امروز، سه‌شنبه تحت تأثیر داده‌های اقتصادی قدرتمند چین رشد کردند. گزارشات جدید نشان می‌دهد که صادرات چین در ماه ژوئن از سطح انتظارات فراتر رفته است. جامع‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی بدون سهام ژاپن ۰.۵۱ درصد رشد کرد و نیکی ژاپن ۰.۵۲ درصد بالا آمد. کامپوزیت شانگهای چین ۰.۰۹ درصد رشد کرد در حالی که هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ با جهش ۱.۵۵ درصدی روبرو شد. ای‌اس‌اکس استرالیا ۰.۱۷ درصد رشد کرد و کوسپی کره‌جنوبی ۰.۶۶ درصد بالا آمد.

دلار در بازار جهانی بالا آمد

ارزش دلار مقابل بیشتر رقبا تقویت شد. شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۱۶ درصد افزایش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۲.۲۶ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل ۱۰.۹۱ دلار اعلام شد. (نرخ های فوق بر حسب ساعت پایانی معاملات بازارهای ارزی نیویورک محاسبه شده است)

اخذ مالیات از یک میلیون و ۳۰۰ هزار خانه خالی در راه است

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که ما آمار کل خانه های کشور را گرفته ایم، افزود: با استفاده از تقاطع داده‌های موجود، یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد خانه خالی را شناسایی کرده ایم و در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار داده ایم و از مردادماه باید از آن ها مالیات اخذ شود. اما مساله اینجاست که سازمان امور مالیاتی روش ارائه آمار را قبول ندارد، بنابراین به روش دیگری در حال تهیه آمار هستیم تا ارائه کنیم. وی ادامه داد: به این منظور سامانه املاک و اسکان آماده شده است. متاسفانه جوسازی‌ها علیه این سامانه باعث شد که استقبال از آن کم باشد و تاکنون حدود ۳ میلیون خانوار اطلاعات خود را در آن ثبت کرده‌اند. اما در ستاد کرونا مصوب شد که ثبت نام سامانه تا شهریور ادامه داشته باشد. اخذ مالیات از خانه‌های خالی بسیار مهم و به نفع مردم است، چراکه این کار باعث می‌شود مسکن از یک کالای سرمایه‌ای به یک کالای مصرفی تبدیل و قیمت آن کنترل شود. حتی مطرح شدن نام سامانه املاک و اسکان باعث شد رشد قیمت مسکن متوقف شود. اسلامی گفت: از مرداد ماه طرح اخذ مالیات از خانه های خالی آغاز می‌شود. در واقع طبق قانون سازمان امور مالیاتی موظف است از مردادماه اخذ مالیات را آغاز کند.

مستاجران، رها در توفان بازار اجاره + قیمت

ایسنا نوشت: گرانی‌های بازار اجاره تهران در سال جاری بسیاری از مستاجران را مستاصل  کرده است. از یک طرف دولت اعلام کرده صاحبخانه‌ها نباید بیش از ۲۵ درصد نرخ اجاره را بالا ببرند و از طرف دیگر گزارشهای میدانی از رقمهایی فراتر از نرخهای دستوری حکایت دارد. کارشناسان هم معتقدند این نوع سرکوب قیمتی فقط منجر به رشد پرونده‌های مالک و مستاجری در قوه قضاییه می‌شود و نمی‌تواند تاثیر چندانی در کنترل بازار اجاره داشته باشد؛ چرا که تقریبا کل این بازار در دست بخش خصوصی بوده و از اختیار دولت خارج است. هرچند ستاد ملی کرونا برای کمک به مستاجران، حداکثر نرخ مجاز افزایش اجاره بها در تهران را ۲۵ درصد اعلام کرده، گزارش بانک مرکزی در خردادماه ۱۴۰۰ رشد ۳۴ درصدی نرخها را نشان می‌دهد. در کل کشور نیز اجاره بها نسبت به خرداد سال قبل ۳۶.۷ درصد رشد داشته و این در حالی است که سقف مجاز برای قراردادهای تمدید در کلانشهرها ۲۰ درصد و در دیگر شهرها ۱۵ درصد تعیین شد. گزارش های میدانی از شهر تهران نشان می‌دهد، در مواردی نرخ اجاره در قراردادهای تمدید بین ۵۰ تا ۷۰ درصد و حتی ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

خودرویی که هوا را تصفیه می‌کند

خودروهای برقی که هنوز به تولید انبوه نرسیده‌اند و فقط زیبایی‌های بصری خود را به رخ می‌کشند، این روزها در انواع خودروسازی‌ها مشاهده می‌شوند. حالا اگر قرار است به چشم بیایند، باید علاوه بر آلایندگی صفر یک سر و گردن بالاتر بوده و ویژگی متمایزی داشته باشند، چه چیزی بهتر از اینکه بتوانند به این ببالند که خودروی برقی آنها نه‌تنها آلایندگی ندارد، بلکه آلودگی هوا را جذب می‌کند. این کاری است که استودیوی طراحی هیثرویک (Heatherwick Studio) در خودروی مفهومی به نام آئرو (Airo) انجام داده است. در این خودرو یک فیلتر HEPA زیر بدنه آن جاسازی شده که آلودگی هوا را جذب می‌کند. همان‌طور که می‌دانید، هیپا سرواژه‌ای برای "high efficiency particulate air [filter]" به معنی فیلتر هوای (جذب‌کننده) ذرات با اثربخشی بالاست. آئرو طی هفته‌ای که گذشت، در فستیوال سرعت گودوود (Goodwood Festival of Speed) در بریتانیا به نمایش درآمد.

قیمت طلا در بازار جهانب چقدر شد؟

قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی با ضعیف شدن ارزش دلار در آستانه انتشار آمار تورم آمریکا، اندکی بالا رفت. بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۸۰۸ دلار و ۷۰ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۸۰۹ دلار و ۸۰ سنت رسید.

صعود نفت با امید به کاهش ذخایر آمریکا

قیمت نفت روز سه شنبه تحت تاثیر کمبود عرضه و انتظارات برای کاهش بیشتر ذخایر آمریکا صعود کرد اما نگرانیها نسبت به شیوع نوع مسری تر ویروس کرونا، رشد قیمت ها را محدود کرد. بهای معاملات نفت برنت برای تحویل در سپتامبر ۱۹ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۷۵ دلار و ۳۵ سنت در هر بشکه رسید. معاملات نفت برنت روز دوشنبه با ۰.۵ درصد کاهش بسته شد. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در اوت با ۲۴ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش، به ۷۴ دلار و ۳۴ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز گذشته با ۰.۶ درصد کاهش بسته شد.

ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۳۷۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۶۳ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین دوازده سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.  

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت کوین

قیمت: ۳۳ هزار و ۸۷.۷۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۵۶ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۱۳ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۲۰۲۶.۸۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۲۴ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۹.۵۵ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۳۱۳.۲۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۹۶ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۳۳ درصد افزایش

۵- کاردانو

قیمت: ۱.۳۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۶۰ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۲۹ درصد کاهش

۶- ریپل

قیمت: ۰.۶۲۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۵۷ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۲۹ درصد کاهش

۷- دوج کوین

قیمت: ۰.۲۰۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۹۳ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۲.۵۵ درصد کاهش

۸ - یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۹- پولکا دوت

قیمت: ۱۴.۶۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۳۴ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۸۰ درصد کاهش

۱۰- یونی سواپ

قیمت: ۱۹.۴۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۲۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۸۶ درصد افزایش

 
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
اگر عواید حاصل از مالیات مسکن خالی در بخش ساخت و تامین مسکن هزینه شود آنگاه صلاحیت دارند برای «مستاجران، رها در توفان بازار اجاره» اشک بریزند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
یک زیر زمین 90 متری در پونک که از کوچه 15 پله و از حیاط 8 پله پایین تر از سطح زمین است بدون پارکینگ اجاره کرده ایم 200 میلیون با یک و نیم اجاره
متور خانه هم کنار درب ورودی است و هوا همیشه الوده و گرمه و صدا ی متور خانه ازار می ده
امسال صاحبخانه 300 میلیون و سه میلیون اجاره اعلام کرده !
صاحبخانه می گه با پول تو باید بری پایین ازادی این منطقه اجاره اش بالاتره ! و من پارسال ضرر کردم !
چکار کنیم ؟ درامد هم نیست و صاحبخانه می گه اگه قبول نداری تخلیه کن نفر بعدی منتظره برای اجاره کردن اینجا !
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۰:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
شماوقتی درآمدی نداری چرابایدجائی خانه بگیری که نوان پرداختش رانداری بهترنیست ماتقاضایمان رابه اندازه توانمان کنیم بخدادرتهران دیگرجای نفس کشیدن نیست همه روستاهاخراب شدند که تهران آبادشوداکنون تهران خفه کننده شده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
چرا منفی زدین ؟
قیمت اون منطقه را نمی دونید یا چی ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
خیلی واضح بگویم. در دولت آقای رئیسی خیلی کار داریم با افراد متمولی که از مالیات فرار میکردند. با ساختارهای فسادزا و افراد فاسد در بدنه ادارات مالیات هم همینطور.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
پس چرا مالیات خانه های خالی در شهرهای زیر 100 هزار نفر معاف هستند یعنی تمام ویلاها معاف هستند مانند لواسان و بیشتر ویلاهای شمال
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
تند نرو! همه چیز با مالیات بستن حل نمیشه. برای نمونه و عبرت: یک مالک که چهار ملک مسکونی دارد و دو تا از آنها را خالی نگه داشته، حاضر نیست با وجود مالیات سنگین آنها را اجاره بدهد یا بفروشد! میانید برای حل مشکلش چه کرده؟ اجاره دو ملک دیگرش را به قدری بالا برده که نه تنها مالیات دو ملک حالی را جبران میکنند بلکه درآمدش از اجاره را نسبت به سال قبل بیش از 50 درصد افزایش داده! متوجه هستید یا نه؟ این تازه یک راهکار ساده بوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
مجلس هیچ طرحی برای افزایش ارزش پول ملی و کاهش قیمت ها ندارد فقط دنبال درآمد برای دولت با انواع بهانه ها هستند و مانند همه مالیات ها فقط از مردم عادی دریافت خواهد شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
تا وقتی که ارزش پول ملی احیا نشود نه مالیات دردی را دوا میکند و نه افزایش قیمتها و بی ثباتی کشور متوقف خواهد شد
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
هر وقت پشت گوشت را دیدی می توانی به استناد صفت مجعولی تحت عنوان خالی بودن از 1300000 خانه مالیات بگیری.برادر اگر شما دنبال مالیات املاک بودی باید از کل خانه های کشور بسته به قیمتشان و بصورت تصاعدی مالیات می گرفتی که در همه دنیا می کنند نرخ متوسط مسکن در هر محله را که مرکز امار می دهد ضربدر متراژ میکردی قیمت هم استخراج می شد تساهل هم می کردی که کسی معترض نباشد اما بجای این کار وقتی دنبال راستی ازمایی خالی بودن یا نبودن بیفتی 1000 حالت متفاوت پیش می اید که باعث شکایت مردم به قوه قضائیه شود.خانه در اختیار اقوام است،ورثه ای است،فرسوده و غیر قابل اجاره است،سند مالکیت ندارد و .....تنظیم اجاره نامه صوری هم از اب خوردن راحت تر است حتی با کد رهگیری که تازه کسی هم نمی تواند مردم را ملزم به اخذ ان کند.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
آن چیزی که گفتی درامریکاوکانادا وامثالهم میگیرنددراینجا شهرداری میگیردبه اسم عوارض
نوسازی هچ نقطه ای درکره‌خاکی ازچیزی وکسی که درآمدندارد‌مالیات نمیگیرندچون مالیات ازدرآمدگرفته میشود چیزی که درکشورماگرفته خواهدشدجریمه برخانه بدون مستاجراست که گرفتنش ظلم است وبسیارمشکل است که بتوان بااین طریق مردم رانقره داغ کرداین راه عجیبیست وبسیارهرج ومرج تولیدخواهدکردالبته دولت درحال رفتن است و بااین بیانات دست دولت بعدی رادرپوست گردومیگذارند راستی چرااکثرا‌دولتهای محترم مابخصوص درسالهای اخیرموقع پایان کارشان وضع بدتری رابدولت بعدتحویل میدهند گناه مردم چیست

نوسازی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
جوری نباشه ثبت نام کنندگان و شفافان متضرر بشوند و اونهایی که بی توحه بودندهیچ عادلانه این هست بعد که همه ثبت نام کردند اخذ مالیات صورت بگیره
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
من نمی دانم چرا سر هر چیزی مالیات میگیرند و منت سر مردم میگذارند عزیزم اگه شما فکر کنترل قیمت هستید ‍و میخواهید گرانی را کنترل کنید مثلا این مالیات ارزش افزوده چی هست که حتی یک خانواده فقیر اگه بخواهد 1 روز برای خوردن غذا بیرون بروند شما 9 در صد میگیرید
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
این داستان خانه های خالی دیگه واقعا مشمئز کننده شده. آقا تا چند روز دیگه وزارت سما تمام میشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
خدا به همه خونه بده، ان شاء الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
بهتره بنویسی!

مردم رها در طوفان تورم ، رکود و البته فروپاشی اقتصادی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
این وزیر راه هم کاره دیگه ای نداره جز سخنرانی در مورد سامانه خانه های خالی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
مالیات خانه های خالی فقط از آنهایی که اطلاعات خود را در آن ثبت کرده‌اند اخذ نشود.
پاسخ ها
رضا
| United States |
۱۸:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
میخواستی ثبت نکنی
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
پراید ۱۴۰ میلیون شد عوضش دلار ۱۰۰ تا تک تومانش امد پایین!!!!!!
بروید خجالت بکشید دلار شده فریب ملت و قیمت کالاها و محصولات نهایی که به مردم میرسد دلارش ۶۰ تا ۷۰ تومان داره با مردم حساب میشه.
اقایون اقتصادی دولت تدبیر فکر کردن دهه ۶۰ است و مردم بی خبر از اقتصاد.
زمستان موز ۵۰ تومانی فروختند معادل فردش دلار ۵۰۰۰۰ تومانی بوده و تجار وارد کننده با دلار ۵۰۰۰۰ تومانی بارشان را تصفیه کردن منتهی کف بازار ادعا میکنند دلار فلان عدد .
اقایون تفسیر اقتصادی بفرمایند دلار پراید دلار چندی است ماشینی که ادعا میشود تماما در ایران تولید میشود
صفحه اقتصادی تان شده فقط رفع و رجوع وضع موجود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
دلار از ۳ به ۲۴ هزار تومان رسیده و پراید از ۲۰ به ۱۶۰ میلیون خواهد رسید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
این قیمت ها از کجا آوردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
متاسفانه عملکرد دولت از ملت سلب اعتماد کرده، یک زوج بازنشسته پس از سالها علاوه بر ملک مسکونی خود یک آپارتمان خریده و برای تامین بخشی از معاش خود آن را اجاره داده اند بنده خدا میگفت دولت میخواد با ثبت املاک بعدا از ما به خاطر اجاره ای که دریافت میکنیم مالیات بگیره و از ثبت ملک خودداری کرده بود. ضمنا همه صاحب خانه ها گرگ نیستند و اکثرا در دو سال اخیر مبلغ اجاره را اضافه نکردند. دولت هر جا کم میاره دستش رو میکنه تو جیب مردم . از طرفی اوضاع اقتصادی مردم را وادار کرده که سرمایه یک عمر خود را برای حفظ ارزش دارایی به ملک و طلا و ... تبدیل کنند . برای این مشکلات چه فکری شده که حالا میخوان از خانه خالی مالیات بگیرند. بعضی ها تو این مملکت یک خانه به اسمشان هست که فقط ماهی 6 میلیون تومان پول برق میدهند یکی هم برای امرار معاش دو تا آپارتمان داره یکیش رو داده اجاره و حالا نگرانه که ازش مالیات بگیرند. به امید روزی که دولتی ها یه ذره هم به فکر آرامش مردم باشند و هر روز یه قانون جدید برای تلکه کردن مردم تصویب و اجرا نکنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
خرج که از کیسه مهمان بود حاتم طایی شدن آسان بود ، دولت اگر میخواد به مردم کمک کنه چرا از جیب خودش هزینه نمیکنه مگه میشه برای اموال دیگران تعیین تکلیف کرد که به چه قیمتی بفروشن یا اجاره بدن ؟ اجاره تابع ارزش ملک هست وقتی ارزش ملک در اثر بی تدبیری دولت به طور نجومی افزایش پیدا کرده طبیعی هست که اجاره هم پشت بندش بره بالا
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
امروز دختر بنده که دراطراف کرج هستند زنگ زده با خجالت از من کمک خواست میگوید صاحب خانه پول پیش را دوبرابر کرده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
آیا کسی که در ملک خود سکونت دارد و یک ویلا هم در شمال بعنوان محل اسکان دوم باید از مالیات معاف باشد؟
چنین فردی بدلیل توانایی مالی، اولی به پرداخت مالیات نیست؟ به نظر من این قشر باید مالیات بپردازد و دولت از همین محل ساخت واحد‌های استیجاری را به سرانجام برساند. هیچ ملکی، از ۵۰ متری گرفته تا ویلاهای آنچنانی نباید از مالیات عادلانه معاف باشد. مالک یک آپارتمان ۵۰ متری به شرطی که اقساطش تمام شده باشد توان بسیار بالاتری برای پرداخت مالیات دارد تا مستاجر همان ملک.
البته اخذ مالیات را از ویلاها و خانه های اشرافی شروع کنند تا نوبت به خانه های پنجاه متری برسد.
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
این دولت رفتنی است .دارد اخرین تلاش هاش رو میکنه تا باهاش برخوردی صورت نگیرد .طبق قانون مالیات بر خانه های خالی بر اساس سامانه املاک و اسکان است و این سامانه هنوز هیچ کس ثبت نام هم نکرده و اون 3 میلیون نفر هم یقین داشته باشید دروغ است و وقتی خود وزیر راه ثبت نام نکرده بقیه بیایند ثبت نام کنند و این دادار و دودور ها فقط هیاهو برای هیچ است ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
قیمتهای مسکن خیال پردازی است و نمی تواند اجاره یا فروش روند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۴
خیلی بالاست 100تومن کرایه 500خوبه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
برید گیلاوند و کیلان و هاشمک ببین دللال ها با زمینهای کشاورزی چه کرده و چه میکنند بنگاهای بدون مجوز پول پارو میکنن و مالیات هم نمیدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
تا ایرادات فراوان مالیات بر خانه خالی رفع نشه، این کار انجام نمیشه.
این طرح به اندازه ده تا قانون اشکال و ابهام داره.
هدف جیب ملته نه تنظیم گری.
قشر متوسط روهدف گرفته.
مالیات کلی جایگزین بشه.
مصادره ملک ملت ناعادلانه است
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
اربعین 1400 اعمال ماه صفر سازمان همکاری شانگهای هفته دفاع مقدس اربعین
آخرین اخبار