بازدید 12022
سوژه

نام کاراته کای دوپینگی ایران در آستانه المپیک لو رفت

با توجه به این که از بین سجاد گنج زاده و بهمن عسگری، بهمن سهمیه را یک سال و نیم قبل گرفته و هروی این مطلب را عنوان داشته بود، به نظر می‌رسد محروم قطعی ما در المپیک همین بهمن عسگری است.
کد خبر: ۱۰۶۰۲۴۱
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴ 26 June 2021

بهمن عسگری کاراته کای ملی پوش ایران در بهمن ماه سال ۹۸ سهمیه المپیک را گرفته بود و نیازی نداشت برای مسابقات کاراته وان لیسبون دوپینگ کند، اما اشتباه پزشک خانوادگی او باعث شد نام او در فهرست دوپینگی‌های ناخواسته برود.

به گزارش تابناک ورزشی، شهرام هروی سرمربی تیم ملی کاراته که از دوپینگی شدن شاگردش بسیار ناراحت است، تاکید کرد این ورزشکار که متهم به دوپینگ شده بسیار خوش اخلاق و شایسته بود و در چند سال اخیر ۳۰ بار آزمایش منفی دوپینگ داشته است. هروی از او نامی نبرد، اما گفت این ورزشکار سهمیه المپیک را یک سال و نیم قبل گرفت. با توجه به این که از بین سجاد گنج زاده و بهمن عسگری، بهمن سهمیه را یک سال و نیم قبل گرفته و هروی این مطلب را عنوان داشته بود، به نظر می‌رسد محروم قطعی ما در المپیک همین بهمن عسگری است.

بهمن عسگری ۴ طلای جهانی، یک طلای بازی‌های آسیایی و ۴ طلای قهرمانی جهان را داشته است و قهرمانی با چنین اعتبار و چنین کارنامه‌ای نمی‌تواند برای شرکت در مسابقات کاراته وان لیسبون در حالی که سهمیه المپیک را قبل از همه به دست آورده بود دوپینگ کند.

نام کاراته کای دوپینگی ایران در آستانه المپیک لو رفت

در این میان او در بهمن ماه به پزشکی مراجعه می‌کند و از او دارویی می‌گیرد و با اصرار به پزشک تاکید می‌کند که از ممنوعه نبودن دارو اطمینان داشته باشد و پزشک هم ادعا می‌کند داروی مورد نظر در لیست ممنوعه نیست، اما با همه این احوال آن چه نباید رخ داده است.

در این میان مقصر اول پزشک مربوطه است که ظاهرا دانش کافی از دارو‌های ضد دوپینگ نداشته است و مقصر دوم خود بهمن عسگری عزیز که در شرایطی که آماه بود دهمین طلای معتبر خود از میادین جهانی و قاره‌ای را بگیرد این گونه همه ما را در بهت فروبرد.

خبر کوتاه بود، دوپینگ قهرمان خوش اخلاق رشته مردان که یک سال ونیم قبل سهمیه گرفته بود مثبت اعلام شد، احتمالا نام او به این دلیل برده نشده که شاید کمیته بین المللی، صحت دعاوی و مستندات پرونده بهمن را تایید کند که بعید می‌دانیم این گونه باشد. امیدواریم بهمن عزیز هم خود، روحیه نباخته و برای میادین بعدی تلاشی وافر کند ولو این که ما تصور داریم همین حالا هم شانس بخشش او ولو اندک وجود دارد. 

از ایران سارا بهمنیار، حمیده عباسعلی وسجاد گنج زاده در المپیک توکیو که مرداد ماه برگزار می شود، حضور دارند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه