بازدید ۸۲۰۲
آخرین اظهارنظر کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری
از چهارم خرداد که اسامی هفت نامزد احراز صلاحیت شده توسط شورای نگهبان اعلام و رسانه‌ای شد، فعالیت‌های انتخابات نیز حالت جدی‌تری به خود گرفته است.
کد خبر: ۱۰۵۶۸۷۰
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۳ 08 June 2021
رضایی: تحریم‌ها را هم می‌توانیم ۳-۰ شکست دهیم/ رئیسی: عادلانه نبودن قیمت‌های خودرو باعث تشکیل بازار سیاه است/ روایت همتی از قدرت کاسبان/ زاکانی: کاغذ را از دست برخی نامزدها بگیرند، حرفی برای گفتن ندارند!
از چهارم خرداد که اسامی هفت نامزد احراز صلاحیت شده توسط شورای نگهبان اعلام و رسانه‌ای شد، فعالیت‌های انتخابات نیز حالت جدی‌تری به خود گرفته است.
 
به گزارش «تابناک»؛ طبق اعلام شورای نگهبان، سید ابراهیم رئیسی، محسن رضایی، سعید جلیلی، عبدالناصر همتی، محسن مهرعلیزاده، امیرحسیت قاضی زاده هاشمی و علیرضا زاکانی ۷ نامزدی هستند که تلاش دارند از رسانه ملی و رسانه‌های مجازی و شبکه های اجتماعی شناخت بهتری از خود به مردم ارائه دهند.

آنچه در ادامه می آید گزیده ای از سخنان نامزدهای انتخابات سیزدهم است.
 
*رضایی: تحریم ها را هم می توانیم ۳-۰ شکست دهیم
 
محسن رضایی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در توییتر در واکنش به برد شب گذشته تیم ملی فوتبال  نوشت: این پیروزی دلچسب از این جهت بزرگ‌ بود که اعمال نظرهای ناجوانمردانه AFC برای میزبانی بحرین را بی اثر کرد!
 
وی نوشت: وقتی پای غیرت ایرانی در میان باشد، حربه ها بی نتیجه خواهند بود؛ با همین روحیه و تلاش مضاعف، تحریم ها را هم می توانیم ۳-۰ شکست دهیم
 
*رئیسی: عادلانه نبودن قیمت‌ها، خودرو را وارد بازار سیاه کرده است
 
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در حاشیه ضبط برنامه تلویزیونی در ساختمان سیمای رسانه ملی گفت: از اولویت‌های دولت، مساله معیشت مردم است و دغدغه مردم نسبت به سفره شان باید کاهش پیدا کند.
 
وی با بیان اینکه باید هزینه‌های سبد خانواده از جمله هزینه‌هایی مثل سلامت، مسکن و کالا‌های اساسی کاهش پیدا کند، گفت: هزینه مربوط به کالا‌های اساسی را باید با خودکفایی کم کنیم، به نحوی که باید وابستگی این کالا‌ها را به ارز و دلار قطع کنیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خصوص هزینه‌های مسکن هم گفت: با امکانات موجود در کشور و زمین و تسهیلات، می‌شود هزینه مسکن را به ۳۰ درصد کاهش داد.

رئیسی در خصوص سوالی درباره مبارزه با گرانفروشی افزود: حل مشکل گرانی را نباید به تعزیرات و دستگاه قضا سپرد بلکه اول باید نظارت‌ها کامل شود تا گرانفروشی صورت نگیرد.

وی ادامه داد: در صنایع بالا دستی و خودرو مشکل این است که قیمت گذاری‌ها عادلانه نیست و همین موجب می‌شود تا خودرو وارد بازار سیاه شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت باید اشراف کامل بر بازار ارز داشته باشد تا جلوی سوداگری‌ها گرفته شود و باید فعالیت‌های اقتصادی غیر مولد را بی جاذبه کرد، باید کاری کنیم تا کسی سراغ ارز، طلا و زمین برای سودجویی نرود.
 
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، خطاب به مدیرانی که در اتاق‌های خود نشستند و از دور برای کل کشور تصمیم می‌گیرند، افزود: این شیوه مدیریت میدانی و مردمی نیست و باید با مردم ارتباط برقرار کرد.
 
*همتی: رشد اقتصادی باید سالانه به بالای ۵ درصد برسد/کاسبان تحریم اجازه نمی دهند که تحریم رفع شود
 
عبدالناصر همتی با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه شبکه دو در پاسخ به سؤال مجری در مورد برنامه وی برای ایجاد رشد اقتصادی پایدار اظهار کرد: ما چاره‌ای نداریم که رشد اقتصادی سالانه را به بالای ۵ درصد برسانیم تا از این بحران اقتصادی خارج شویم. ۲۶ سال است که میانگین رشد اقتصادی سالانه ۱.۵ درصد بوده و اگر بخواهیم تا مشکل اشتغال و درآمد و توانمندسازی مردم را حل کنیم لازم است تا تمامی عوامل لازم برای افزایش رشد اقتصادی را به کار گیریم. وی افزود: دولت باید فقط در زیرساخت‌ها سرمایه گذاری کرده و با بهبود فضای کسب و کار، مشارکت بخش خصوصی را تشویق و تسهیل کند. باید بر صنایع متوسط و کوچک اتکا و علاوه بر این رشد را در کل کشور توزیع کرد. سیاست پولی نیز باید ثبات زا بوده و اقتصاد را پیش بینی پذیر کند.

همتی با بیان اینکه تحریم‌ها باید محدود شده و رشد اقتصادی کشور از همان سال اول ریاست جمهوری وی به ۵ درصد برسد، اظهار کرد: در کشور تعارض منافع وجود داشته و شفافیت وجود ندارد. رانت خوار در کشور زیاد است و نمی گذارند تا تولید راه بیفتد. رانت خواران، دلالان، قاچاقچیان و کاسبان تحریم گروه های ذی نفعی هستند که بر اقتصاد کشور چنبره زده و اجازه نمی دهند، تولید در کشور شکل بگیرد. کاسبان تحریم اجازه نمی دهند که تحریم رفع شود. در سال ۲۰ درصد هزینه تحریم پرداخت می کنیم. در سال ۹۹ میزان تجارت خارجی کشور ۸۰ میلیارد دلار بود که ۱۶ میلیارد دلار هزینه تحریم شد. این ۱۶ میلیارد دلار که ۸-۷ برابر یارانه پرداختی به مردم است، به جیب چه کسانی می رود؟

وی افزود: ما سخت افزارهای سامانه جامع مالیاتی را داریم، ولی نمی دانم چرا نتوانسته ایم آن را راه بیندازیم. نمی دانم چه ارتباطی میان کسانی که قرار است مالیات را اخذ کنند با کسانی که مالیات را پرداخت کنند، وجود دارد. ما این تعارض منافع را برطرف خواهیم کرد. تا اصلاحات ساختاری انجام نشود، رشد اقتصادی اتفاق نخواهد افتاد.
 
*زاکانی: اگر کاغذ را از دست برخی نامزدها بگیرند، دیگر حرفی برای گفتن ندارند
 
علیرضا زاکانی نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری در خبرگزاری تسنیم  در پاسخ به سؤال خبرنگاری در خصوص برنامه وی برای مدیریت اپیدمی کرونا و واکسیناسیون ملی اظهار داشت: موضوع کرونا، مساله ای  فرابخشی است و یکی از اشتباهات دولت روحانی این بود که آن را فقط تبدیل به مساله وزارت بهداشت کرد که گویا همه کار بر دوش دکتر نمکی است.  وی تأکید کرد: مسئول مواجهه با این امر رئیس‌جمهور است که باید با بسیج همه امکانات ملی به مقابله با این پدیده بیاید و یکی از ظرفیت‌های مهم مواجهه با این بیماری نیز استفاده از ظرفیت‌های مردمی است. 
 
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: ما نیز برای واکسیناسیون عمومی اقدام عاجل و فوری خواهیم کرد و سطح مقابله با این پدیده را از سطح فعلی بالاتر می‌آوریم تا آثار کرونا ابعاد زندگی اقتصادی یا اجتماعی مردم را دربر نگیرد بنابراین خودم متولی امور این ماجرا خواهم بود. 

زاکانی در ادمه در خصوص برنامه وی برای استفاده از ظرفیت‌های حوزه گردشگری و نیز سیاست خارجی اظهار داشت: ما جهش تولید را در حوزه اقتصاد به عنوان یک رکن در برنامه‌هایمان در نظر گرفته‌ایم و یکی از 9 پیشران اقتصادی تعریف شده برای جهش تولید و تحول در کشور، حوزه گردشگری است که تا خانه‌های مردم و بنگاه‌های کوچک ظرفیت‌هایی برای توسعه کشور فراهم خواهد آورد. 

وی گفت: استفاده از جاذبه‌های تاریخی و مذهبی و طبیعی از جمله فرصت‌های موجود در حوزه گردشگری است که دنبال خواهد شد. 

وی همچنین در خصوص موضوع سیاست خارجی و تحریم‌ها گفت: تحریم‌ها ۱۵ الی ۲۰ درصد تأثیر دارد لذا اساس کار ما بر خنثی‌سازی تحریم‌ها براساس ظرفیت‌های داخلی است، اما همزمان لغو تحریم‌ها را پیگیری خواهیم کرد و جنایت بزرگ آمریکا در اعمال تحریم‌ها را خواهیم شکست.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوره سیزدهم در ادامه و در پاسخ به سؤالی در خصوص حواشی مناظره اخیر گفت: اگر کاغذ دست برخی افراد را دم در استودیو از آنها بگیرند، دیگر حرفی برای گفتن ندارند، چون فقط انشا می‌خوانند.

وی افزود: چون این افراد حرفی برای گفتن ندارند به دیگران توهین می‌کنند و مردم شاهد هستند و خودشان بهترین قضاوت را خواهند کرد. 

زاکانی ادامه داد: کشور ما بن‌بست ندارد و پول هم کم ندارد اما مشکل ما این است که مثل بچه پولدارها رفتار می‌کنیم و پول را آتش می‌زنیم تا گرم شویم.
 
*قاضی‌زاده هاشمی: چرا نباید خیابان‌های بقیه شهرهای ایران هم مثل تهران باشد؟
 
سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «چرا نباید خیابان‌های بقیه شهرهای ایران هم مثل تهران باشد؟! 

این گسل پهناور طبقاتی باعث ایجاد مشکلات مزمن شده است. مقایسه شاخص‌ها به ویژه سهم هر استان از جمعیت کشور و سهم آنها از تولید ناخالص ملی به اصلاح فوری نیاز دارد. در ⁧‫دولتِ سلام‬⁩ این مدل را به سرعت تغییر می‌دهم.»
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۲۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
برد ۳ بر صفر فقط به خاطر غیرت ایرانی نبود بلکه استفاده از بازیکنان ماهر ومتبحر و همچنین ترکیب و ارنج خوب مربی بوده است.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
قیمت گذاری عادلانه نیست و خودرو وارد بازار سیاه می شود یعنی باید قیمت ها بالا بروند.
چرا نمی گویید نمی توانیم تولید کنیم. فشار تقاضا باعث ورود خودرو به بازار سیاه می شود. هر موقع مشتری ماشین خواست شما به روز و بدون قرعه تحویل بدهید مگر کسی دیوانه است که از بازار سیاه ماشین بخرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
دیگه همین مونده بود حضرت آقای رئیسی در مورد خودرو خطابه ایراد فرمایند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
خودرو سازان تعداد محدودی خودرو را به قیمت صد میلیون ثبت نامی تحویل میدهند تا فشار برای خرید باقی بماند و باقی را آزاد به دویست میلیون تا سیصد میلیون میفروشند .
تامین کسری بودجه دولت با روش های ناصحیح
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
رای بی رای .
سیدمحسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
حرفهای بچه گانه زیاد میزنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
جناب رضایی فعلا که از تحریم دست پرورده جلیلی و احمدی نژاد و سایر مسولان
هزار تا گل خوردیم

شما خودتان خوب میدانید با این حجم ار‌ناکارآمدی و فساد
هر روزه ، اوضاع کشور و مردم بد تر از قبل میگردد

لطفا دست بردارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
کاغذم رو نگیرید.
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
ایکاش این عار دادن رو مسئولین به فراموشی بسپارند ...
یاد روزهای اول کرونا افتادم که رزمایش مقابله با کرونا گذاشتن و عده بیشتری این بیماری رو گرفتند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
اقا اگر من رییس جمهور بشم تحریمها رو میکنم تیم مالدیو شما فقط بزارین من بشم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
این زاکانی چقدر نادان و بیسواد تشریف داره هنوز نمیداند افرادیکه برنامه ی خودشون را از روی کاغذ میخونن اتفاقن برنامه خوب دارند و اونایکه چیزی میگن مثل زاکانی اینا اصلا برنامه ندارند چون هر اراجیفی بزبونشون بیاد میگن و بیشتر فقط بدوبیرا به دولتهای گزشته میدن چون چیزی بلد نیستند . این باید تاید شود اونوقت شخصی مثل دکتر پزکیان رو رد صلاحیت میکنند
پاسخ ها
محسن
| Belgium |
۲۲:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
می بخشید اینها که از روی کاغذ می خوانند یا نمی خوانند
ایرج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
فقط طرح معیشت دکتر رضایی میتواند مشکلات مردم رو حل کند و لاغیر. به قول ایشان مشکلات مردم با شعار و حرف مفت زدن حل نمیشود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
خود آقای زاکانی در مناظره با مصطفی تاجزاده کم اورده بود و اگر کاغذ های جلوش نبود حرفی برای گفتن نداشت. تا کی شعار و هارت و پورت؟!!!
ناشناس
|
-
|
۱۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
مبارکه گلزنهامون کی هستند ؟
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۱۵:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
اگر کسانی که توان فروش نفت نداشتند کنار برن و در عوض کسانی که به قول آقای همتی ۱۲ میلیارد از فروش مواد غذایی وارد کشور کردن بهشون میدون داده بشه ۱۷ بر صفر هم میشه برد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
زاکانی پوپولیستی در حد احمدی نژاد است.
ناشناس
|
Japan
|
۱۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
همیشه بایدیک بحران داشته باشیم تارییس جمهوربعدی برای تبلیغات چیزی برای قول برطرف کردن آن داشته باشد!
کاربر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
*زاکانی: اگر کاغذ را از دست برخی نامزدها بگیرند، دیگر حرفی برای گفتن ندارند.
اعتقاد ما این است که چنین انسان هایی بسیار (عقلانی و منطقی) و مفید هستند.
و پیشنهاد بهتری می توانست داد و آن این که :
(چنانچه تکه کاغذی به دست برخی از کاندیداها می دادند ) حرفی برای زدن خواهند داشت. الان که همش سخنرانی است.
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
آقای زاکانی دادن کاغذ به نامزدها برای صحبت کردن و رعایت خطوط قرمز یک امر عادی شده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
باديدن مناظرات كلا ازراي دادن منصرف شدم
اقاي زاكاني عين عقده ايها برخورد ميكند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
نخیر تحریمها را مثل مالدیو 14 بر صفر شکست می‌دهیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
درسته که با کاغذ حرف زدن نشانه عدم تسلطه ولی بهتر از بی دانش حرف زدنه آقای زاکانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
رئیسی: عادلانه نبودن قیمت‌ها، خودرو را وارد بازار سیاه کرده است
شما که این را میدانید ، در این ۵ سال به عنوان رئیس قوه قضائیه و یکی از سران قوای سه گانه چرا کاری نکردید ؟ می بینید که به شما هم امیدی نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
مگه بحرین تحریم کرده؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۹
این صدا وسبما متاسفانه مشکل اساسی دارد
ناشناس
|
Canada
|
۰۴:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
عبدالناصر همتی با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه شبکه دو در پاسخ به سؤال مجری در مورد برنامه وی برای ایجاد رشد اقتصادی پایدار اظهار کرد: ما چاره‌ای نداریم که رشد اقتصادی سالانه را به بالای ۵ درصد برسانیم تا از این بحران اقتصادی خارج شویم. ۲۶ سال است که میانگین رشد اقتصادی سالانه ۱.۵ درصد بوده
خوب با این مدیران استصوابی بهتر از این نمیشه انتظار داست
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات 1400 شورای شهر ششم سید ابراهیم رئیسی نتایج انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم
آخرین اخبار