بازدید ۶۶۲۹۹
دو هزار و چهارصد و هشتاد و نهمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند عضو خبرگان: اگر کاندیدایی نمی‌تواند کشور را به سمت عصر ظهور ببرد نامزد نشود / معزی: دولت ‎روحانی در پاسخگویی و عذرخواهی لکنت نداشته است / همتی مناظره با زاکانی در دانشگاه علامه را نپذیرفت و … رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۵۶۴۳۸
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰ 06 June 2021

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

رییسی: تزریق واکسن کرونا متوقف نشده است

علیرضا رییسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا:تزریق واکسن کرونا در کشور متوقف نشده و تا رسیدن محموله جدید، واکسینه شدن گروه های سنی پرخطر ادامه می‌یابد.بحث واکسیناسیون گروه سنی را شروع کردیم و ۸۰ سال به بالا را انجام دادیم، ۷۵ تا ۸۰ ساله ها هم انجام شد. همچنین تعداد زیادی از جانبازان و معلولان و سالمندان مستقر در خانه سالمندان را واکسینه کرده‌ایم./باشگاه خبرنگاران

اعلام آمادگی مجید انصاری برای مناظره با اعضای شورای نگهبان در مورد ردصلاحیت ها

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:شورای نگهبان نمی تواند به سوال بیش از ۸۰ درصد جمعیت کشور بی اعتنا باشد و خود را بی نیاز از اقناع افکار عمومی بداند.اعضای محترم شورا، از جمله جناب آقای سیداحمد خاتمی بهتر است به جای برخورد از موضع بالا و تحکم، در برنامه ای زنده از صداوسیما و در مناظره ای حقوقی به توجیه افکار عمومی و پاسخ به سوالات متراکم شکل گرفته در فضای انتخابات پاسخ دهند.اینجانب آمادگی خود را برای انجام مناظره در این خصوص با هر یک از اعضای محترم شورای نگهبان به صورت زنده و مستقیم از صداوسیما اعلام می کنم./ جماران

سیدمحمد صدر: شورای نگهبان در مقابل مردم قرار گرفته/ به هیچ وجه بحث قهر اصلاح طلبان با صندوق رأی مطرح نیست

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: اصلاح طلبان خیلی جدی و با تمام نیرو تصمیم به مشارکت و فعال شدن در انتخابات داشتند. رد کردن کاندیداهای آنها مثل آب سردی بود که بر بدن اصلاحات ریخته شد. شاید تحولات دیگری رخ دهد که باعث بازگشت انگیزه به اصلاحات و مردم برای برگزاری یک انتخابات پرشور باشد./ جماران

انتقاد مصباحی مقدم از اولین مناظره انتخابات ۱۴۰۰؛ مناظره بود یا کنکور؟

غلامرضا مصباحی مقدم، عضو جامعه روحانیت مبارز: مناظره دیروز بیشتر مدل کنکور برگزار شد و در حال و هوای مناظره نبود.کاندیداها باید به سمت ارائه برنامه بروند و این فضای درگیری و منازعه باعث جذب رأی برای هیچ کاندیدایی نخواهد شد.مناظره یعنی یک سوال از هر ۷ کاندیدا پرسیده شود. ممکن است نامزدها در مناظرات بعدی برنامه هایشان را رو کنند./خبرآنلاین

توئیت وزیر ارشاد درباره مناظره‌های انتخاباتی

سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توئیتی درخصوص مناظره های انتخاباتی نوشت: وقتی که هر چهار سال یک‌بار قاب سیما را برای گفت‌وگو و مناظره می‌گشاییم، نابلدی و هول‌زدگی و بداخلاقی دور از انتظار نیست! صالحی در این توئیت افزود: منطق گفت وگو و ادب گفت وگو معیارسنج مناظره سالم هستند.وی تصریح کرد: مناظره نه میدان مبارزه گلادیاتورهاست و نه جای نقاشی مار و تزویر عوام! وقتی که هر چهار سال یک‌بار قاب سیما را برای گفت‌وگو و مناظره می‌گشاییم، نابلدی و هول‌زدگی و بداخلاقی دور از انتظار نیست!

ارزیابی معاون روحانی از اولین مناظره انتخاباتی

جمشید انصاری معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان سازمان اداری و استخدامی کشور در توئیتی به اولین مناظره انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اشاره کرد و نوشت: تسلط نامزدها به راهکارهای حل مسائل و مشکلات کشور پایین بود.انصاری بامداد یکشنبه در این توئیت افزود: آنچه در مناظره روز شنبه بیش از هر چیزی بارز بود و به چشم می آمد پایین بودن تسلط نامزدهای ریاست جمهوری به راهکارهای حل مسائل و مشکلات کشور بود و بیشتر به بیان مسائلی که همه مردم آنها را لمس می کنند و تکرار آنها بدون ارائه راهبرد و برنامه مشخص برای برون رفت از این مشکلات پرداختند.

انتقاد یک اصلاح‌طلب از اظهارات مهرعلیزاده در مناظره

یک اصلاح طلب از اظهارات مهرعلیزاده در اولین مناظره انتقاد کرد.اولین مناظره انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم درحالی به پایان رسید که عملکرد ۷ کاندیدا در این مناظره که بیشتر به دنبال حمله به یکدیگر بودند چندان نتوانسته نگاه ها را به سمت خود جلب کند.اسماعیل دوستی فعال سیاسی اصلاح‌طلب در اظهارنظری در کلاب هاوس از عملکرد مهرعلیزاده انتقاد کرد و گفت:‌ آقای مهرعلیزاده باید از اصلاح‌طلبان و مردم و آقای رئیسی بابت اظهارات عذرخواهی کند.وی خاطرنشان کرد: بحث سندروم پست بیقرار و مدرک ششم ابتدایی که توسط آقای مهرعلیزاده مطرح شد بی‌احترامی بود و باید ایشان حتما از بیان این توهین‌ها عذرخواهی کند. رئیس قوه قضاییه باید مجتهد باشد و رهبری هم طبعاً یک مجتهد را برای ریاست‌ قوه قضاییه منصوب می‌کنند و بنده از اظهارات آقای مهرعلیزاده خیلی متاسف شدم.

ذوالنور: هیچ اصولگرایی را نمی شناسم که مخالف اجرای برجام و رفع تحریم‌ها باشد

نماینده مردم قم و رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: برای آنکه آمریکا به برجام برگشته و ما از چاله به چاه نیفتیم، باید شرط هایی بگذاریم و تضمین هایی قرار دهیم.حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری شنبه شب در مراسم عزاداری شهادت امام جعفر صادق(ع) در مسجد امام خمینی(ره) پردیسان قم گفت: والله من هیچ فرد و مسئول اصولگرایی را نمی شناسم که مخالف اجرای برجام و رفع تحریم ها باشد, اما باید شرط ها و تضمین هایی را قرار دهیم.وی با بیان اینکه اگر آمریکا بدون قید و شرط به برجام برگردد، مکانیسم ماشه را فعال می کند، گفت: در این زمینه تضمین های قابل دریافتی وجود دارد و اگر در سال های گذشته فرصت سوزی نشده بود، می توانستیم غربی ها را زودتر به پای میز مذاکره بکشانیم.

ترامپ: من بودم یک هفته‌ای با ایران توافق می‌کردم

دونالد ترامپ طی سخنرانی در مجمع سالانه حزب جمهوری‌خواه در ایالت کارولینای شمالی ضمن تاختن به مواضع سیاست خارجی دولت جو بایدن، ادعاهای قبلی خود علیه ایران را تکرار کرد.رئیس‌جمهور سابق آمریکا در جمع حامیان جمهوری‌خواه خود در ایالت کارولینای شمالی ضمن ایراد ادعاهای تکراری علیه ایران، سیاست خارجی دولت جو بایدن را «شرم‌آور» خواند.دونالد ترامپ که برای سخنرانی در مجمع سالانه حزب جمهوری‌خواه در کارولینای شمالی به این ایالت سفر و در جمع حامیان خود سخنرانی کرد، علیه جو بایدن و مواضع سیاست خارجی دولت او مواضع تندی گرفت.به گزارش «ای‌بی‌سی نیوز»، او در بخشی از این سخنرانی گفت: «دولت بایدن دارای یکی از شرم‌آورترین سیاست خارجی و در همه موضوعات فاجعه بوده است. حتی وزیر خارجه پیشین (آمریکا) گفته که "جو (بایدن) هرگز یک تصمیم خوب در حوزه سیاست خارجی نگرفته است"».ترامپ در ادامه این بخش از اظهارات خود ادعاهایی درباره مواضع سیاست خارجی دولت بایدن مطرح و طبق عادت خود درباره ایران لفاظی‌ کرد.

پست معنادار اینستاگرام سایت رهبر انقلاب پس از اولین مناظره

رهبر انقلاب فرمودند: هر وقتی نامزدها در مناظرات تلویزیونی روش اهانت و توهین و تهمت و تخریب طرف مقابل و ترساندن مردم از رقیب را دنبال کردند، کشور به نحوی ضرر کرد.اینستاگرام سایت رهبر انقلاب پس از پخش اولین مناظره انتخابات ۱۴۰۰، با انتشار بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس نوشت: هر وقتی نامزدها در مناظرات تلویزیونی روش اهانت و توهین و تهمت و تخریب طرف مقابل و ترساندن مردم از رقیب را دنبال کردند، کشور به نحوی ضرر کرد. ۱۴۰۰/۳/۶؛ این پست با هشتگ انتخاب درست کار درست منتشر شده است.

پاسخ سعید محمد به احتمال حضورش در کابینه رئیسی

فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) با بیان اینکه همه باید ‌پشت سر رئیسی قرار بگیریم، گفت: "رئیسی" بیشترین تطابق را با شاخص‌های ‌رهبری دارد.سعید محمد ‌در همایش "یاران محمد، حامیان رئیسی" در استان زنجان حاضر شده بود و در پیاده‌راه سبزه میدان در حضور هزاران طرفدار آیت‌الله رئیسی به سخنرانی پرداخت و حمایت خود را از رئیسی مجددا اعلام کرد.در حاشیه این مراسم سعید محمد در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تمایلی دارید در کابینه آقای رئیسی در دولت بعدی حضور داشته باشید، اظهار داشت: بنده برای حمایتم از آیت‌الله رئیسی هیچ شرطی نگذاشتم و اگر ایشان صلاح بدانند به عنوان سرباز نظام در خدمتشان خواهم بود. برای بنده خدمت به مردم بالاترین درجه را دارد.وی با بیان اینکه ما دنبال تحول و جوان‌گرایی بودیم و با برنامه آمدیم و این برنامه را اکنون در اختیار رئیسی قرار داده‌ایم، افزود: هر ۷ نفر تائید شده مورد احترام هستند اما باید سراغ کسی برویم که بیشترین تطابق با شاخص‌های مطرح توسط رهبری را داشته و رای‌آوری خوبی هم داشته باشد و مشارکت حداکثری به خوبی شکل بگیرد.وی در ادامه توصیه‌ای به نامزدهای انتخاباتی همسو با رئیسی کرد و افزود: در این انتخابات گفتمان را داشته باشید ولی سرانجام در روزهای پایانی همه در پشت سر آیت‌الله رئیسی قرار بگیرید.

انتقاد توئیتری کرباسچی از اولین مناظره انتخاباتی

غلامحسن کرباسچی دبیرکل حزب سازندگی در توئیتی نوشت: ای کاش صداوسیما که اول انقلاب قرار بود، دانشگاه باشد قدری از این همه تشریفات و زرق وبرق تکراری وبی فایده کم می کرد و از کارشناسان بی غرض می خواست در شکل مناظره وطرح سؤالات کمکی کنند که وقت بینندگان هدر نرود و شوری در فضای انتخابات ایجاد شود.

همتی مناظره با زاکانی در دانشگاه علامه را نپذیرفت

مسئول بسیج دانشگاه علامه گفت: پس از دعوت آقای زاکانی از آقای همتی برای مناظره، ما طی نامه‌ای آمادگی خود برای میزبانی این مناظره در دانشکدهٔ اقتصاد دانشگاه را اعلام کردیم اما بعد از تماس‌های مکرر با ستاد آقای همتی، گفتند که این نامزد انتخابات ریاست جمهوری حاضر به مناظره با آقای زاکانی نیست.حسین صداقتی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با فارس، گفت: اخیرا پس از دعوت آقای علیرضا زاکانی از آقای عبدالناصر همتی برای مناظره، بسیج دانشجوییِ دانشگاه علامه طی نامه‌ای رسما اعلام کرد آمادگی دارد میزبانی این مناظرات را در دانشکدهٔ اقتصاد این دانشگاه بر عهده بگیرد، با این دلیل که فضای دانشگاه، فضای بحث‌های دقیق علمی است و بهتر است مباحثی این چنین در فضاهای دانشگاهی پی گرفته شود.وی تاکید کرد: متاسفانه دیروز و پس از تماس‌های مکرر با آقای همتی، اعضای ستاد انتخاباتی ایشان اعلام کردند آقای همتی حاضر به مناظره با آقای زاکانی نیست. البته واحد سیاسی ستاد ایشان از ارایه دلایل رد مناظره دو طرفه توسط آقای همتی امتناع کردند.

فتوای رهبر انقلاب درباره رای سفید دادن در انتخابات

نشریه خط حزب الله در شماره دویست و نود و یک خود جدیدترین استفتا از رهبر انقلاب و پاسخ ایشان را دربارۀ رای سفید دادن در انتخابات منتشر کرده است.متن استفتا به شرح زیر است:ســـــؤال: حکم رأی ســـــفید و بی نـــــام دادن چیست؟ در صورت عدم شناخت و تحقیق، یا تحقیق کافی و عدم وصول به نتیجه و تحیّر در انتخاب اصلح چطور؟جواب: در هر صورت اگر رأی سفید دادن موجب تضعیف نظام اسلامی باشد، حرام است.

توصیه وزیر ارتباطات به نامزدهاى انتخابات

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در توییتر خود نوشت: وقتی دارید مناظره می‌کنید، وقتی دارید مبارزه انتخاباتی می‌کنید؛ حواستون باشه که برا این بچه‌ها می‌خواید کار کنید. قراره الگوشون باشین.

زمان مناظرات بعدی انتخابات ریاست جمهوری مشخص شد

دو مناظره‌ دیگر نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سه‌شنبه ۱۸ خرداد و شنبه ۲۲ خرداد برگزار می‌شود.مدت زمان هر مناظره‌ ۳ ساعت خواهد بود.مناظره‌ها زنده از شبکه خبر و شبکه یک پخش خواهد شد.

معزی: دولت ‎روحانی در پاسخگویی و عذرخواهی لکنت نداشته است

معزی با انتقاد از عدم پرداختن به موضوعاتی نظیر تحریم و کرونا در نخستین مناظره تلویزیونی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: وقتی در مهم‌ترین رویداد تلویزیونی، پرسش‌ها عامدانه واقعیت‌ را ‎سانسور می‌کنند و کاندیداهای مخالف هم با خونسردی از ‎تحریم و ‎کرونا می‌گذرند و به اتهامات علیه دولت می‌پردازند، دولت حق خود می‌داند که در زمان پرمخاطب متناسب با ‎مناظره، اتهامات را پاسخ دهد و شهروندان راستی‌آزمایی کنند.علیرضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس جمهوری در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت:‏«وقتی در مهم‌ترین رویداد تلویزیونی، پرسش‌ها عامدانه واقعیت‌ را ‎سانسور می‌کنند و کاندیداهای مخالف هم با خونسردی از ‎تحریم و ‎کرونا می‌گذرند و به اتهامات علیه دولت می‌پردازند، دولت حق خود می‌داند که در زمان پرمخاطب متناسب با ‎مناظره، اتهامات را پاسخ دهد و شهروندان راستی‌آزمایی کنند.دولت ‎روحانی نه در پاسخگویی و نه در عذرخواهی لکنت نداشته، نشست‌های خبری و دیدارهای رسانه‌ای رئیس‌جمهور همواره برقرار بوده و ‎کرونا هم نتوانسته تعطیل‌شان کند. سخنگو، وزرا و حتی وزارتخانه‌های خارجه و بهداشت نیز در ابَربحران‌های تحریم و کرونا همواره در دسترس ‎افکار عمومی بوده‌اند.

عضو خبرگان: اگر کاندیدایی نمی‌تواند کشور را به سمت عصر ظهور ببرد، نامزد نشود

عضو خبرگان و مسئول فرهنگستان علوم اسلامی گفت: یکی از نکات مهم در بحث انتخابات ریاست ‌جمهوری، انتخاب فردی شایسته با مقیاس حرکت انقلاب اسلامی در مقیاس عصر ظهور است. سید محمد مهدی میرباقری ادامه داد: رئیس‌جمهور باید در مقام نظر و عمل، متعهد به حرکت انقلاب اسلامی باشد و بتواند انقلاب اسلامی را در سطحی که رهبری فرمودند اداره و با گام‌هایی که در بخش سازندگی برمی‌دارد، کشور را به تمدن اسلامی نزدیک کند. نکته دیگر اینکه اگر کاندیدایی در خود این شایستگی را نمی‌بیند و نمی‌تواند کشور را به سمت عصر ظهور ببرد، نباید نامزد انتخابات شود. این نکته‌ای است که هم رهبری و هم امام بر آن تاکید دارند. امام می‌فرمایند: «اگر مسئولان جمهوری اسلامی به فکر ایجاد حکومت جهانی امام زمان«عج» نباشند، خائن و خطرسازند حتی اگر به مردم خدمت کنند.»

رییسی: با تهمت و افترا جا نمی‌زنم

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه مسائل کشور مساله یک حزب و گروه نیست، گفت:‌ مقطع حساس کنونی اقتضا می‌کند به عنوان سرباز نظام و ولایت و خادم ملت وارد عرصه شوم و با حرف و متلک و تهمت و افترا مطلقاً جا نمی‌زنم.سید ابراهیم رئیسی صبح امروز (یکشنبه ۱۶ خرداد ماه) در گردهمایی فضلای حوزه‌های علمیه در مدرسه عالی شهید مطهری تهران که به همت قرارگاه حوزوی سید ابراهیم رئیسی برگزار شده بود، با تسلیت سالروز شهادت رئیس مذهب شیعه امام صادق (ع) اولین محور حرکت ائمه اطهار را اثبات و اعلام جایگاه ولی و معرفی حق و مسیر نورانی ولایت عنوان کرد.وی افزود: همه ائمه اطهار برای اثبات جریان امامت و ولایت تلاش کرده‌اند و هیچ یک از اولیای خدا نبودند که برای معرفت‌شناختی به مردم همت نکرده باشند.وی نفی ظلم و طاغوت و روشن‌گری درباره جریان باطل الحاد و انحراف را دومین ویژگی حرکت ائمه اطهار(ع) عنوان کرد و گفت: وجود مقدس امام صادق (ع) در مقابل ظلم و ستم و فساد قیام کرد و ضدیت با انحراف و ظلم و فساد در زمان هیچ کدام از ائمه کمرنگ نبوده و دلیل صف‌آرایی باطل در برابر آن ها همین بوده است.حجت الاسلام والمسلمین رئیسی سومین ویژگی ائمه را تبیین و احیای معارف دین و انسان‌سازی عنوان کرد و گفت: امروز علما و فضلا به عنوان رهروان طریق انبیا و اولیا، مسئولیت خطیر تبیین معارف و تربیت نفوس مستعده را دارند.وی خاطرنشان کرد: جریان ظلم نمی‌خواهد سیره ائمه و پرچم ولایت برافراشته باشد و تلاش می‌کند به هر شکل ممکن گاه با ترور شخصیت و گاه با ترور فیزیکی این مسیر را متوقف کند.

اعتراض به پخش ترانه «ایران من» همایون شجریان

پوریا سوری در توییتی نوشت: امشب بر خلاف اعلام نظر صریح همایون شجریان و سهراب پورناظری مبنی بر اینکه صداوسیما حق پخش و هرگونه استفاده تبلیغی از ترانه ایران من را ندارد، بخشی از این ترانه (نه همه‌ی آن با همه‌ی مفاهیمش) در مناظره انتخابات۱۴۰۰ پخش شد، من هم به عنوان شاعر این اثر نسبت به پخش این قطعه‌ معترضم.

تکذیب موضوع خرابکاری و یا حمله سایبری به مجتمع فولاد زرند

علی صادق‌زاده با بیان اینکه حادثه شب گذشته در مجتمع فولاد زرند ایرانیان، فرصت را برای موج‌سواری و سوءاستفاده رسانه‌های معاند و بیگانه فراهم کرد، اظهار داشت: در اولین ساعات بامداد بروز حادثه فنی در مجتمع فولاد زرند ایرانیان، رسانه‌های معاند تلاش کردند تا با فرافکنی، دروغ‌پردازی و جهت‌دهی مُغرضانه به اصل واقعیت، زمینه‌ساز ناامنی و مخل سلامت روانی جامعه شوند. وی ضمن تکذیب شدید موضوع خرابکاری و یا حمله سایبری به مجتمع فولاد زرند عنوان کرد: در جریان خروج سرباره مذاب چدن از کوره بلند مجتمع فولاد زرند و در اثر تماس با هیدرولیک مسدود کننده مجاری، صحنه آتش‌سوزی ایجاد و در ادامه با ورود سرباره به حوضچه تخلیه، صدای انفجار ایجاد شد که موجب هیچ‌گونه تلفات و یا حتی آسیب انسانی و تجهیزاتی نشده است.

علم‌الهدی: بی‌بصیرتی در رأی دادن باعث مصادره انقلاب اسلامی می‌شود

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه بزرگ‌ترین عرض ارادت به ائمه، توجه به منظومه فکری و سیره عملی آن بزرگواران است، گفت: باید توجه داشته باشیم همان اتفاقی که زمان امام صادق(ع) افتاد زمان ما هم می‌افتد. اگر با وجود این همه شهید، باز با بی‌بصیرتی رأی داده شود و مردم بیدار نباشند وضع به همان صورت درخواهد آمد، با وجود این، انقلاب اسلامی مانند انقلاب امام صادق(ع) مصادره می‌شود.آیت الله علم الهدی افزود: ائمه اطهار(ع) طبق سیره عملی خود هم درس می‌دادند و هم کنش سیاسی داشتند، خداوند جهانی شدن اسلام را در سال ۷۰ هجری قرار داد و زمانی که وجود نازنین امام حسین(ع) به شهادت رسیدند، خداوند تثبیت اسلام را تا زمان ظهور امام زمان(عج) عقب انداخت، بنا بود تثبیت کننده اسلام در جهان و مصلح جهانی امام صادق(ع) باشند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تشریح کرد: روایات برای ما ثابت می‌کند اصلاح جهانی قراربوده زمان امام صادق(ع) اتفاق بیفتد اما این انقلاب بوسیله بنی عباس مصادره شد، انقلابی قرار بود اسلام را درکل جهان تثبیت کنند، اما این انقلاب را مسلمانان لو دادند. وی اضافه کرد: منصور دوانیقی می‌گوید «زمانی که با بنی امیه می‌جنگیدیم شکست خوردیم و من فرار کردم به طوری که هیچ کجا نمی‌توانستم بمانم و برای گذران ناهار و شام خودم ماندم، با خود گفتم هرجا شیعیان را پیدا کنم می‌توانم از آن‌ها پولی بگیرم، با نبوغی که خداوند به من داده بود با نگاه به صورت افراد محبت اهل بیت را در آن‌ها تشخیص می‌دادم،در مسجد جامع حله نشستم و در صورت امام جماعت محبت اهل بیت را دیدم و روایت انا مدینه العلم و علی بابها را در گوش او خواندم و او گریست و از او درخواست پول کردم، رو به مردم کرد و خواست به برادر من هرکس می‌تواند کمک کند که گرفتار شده است، پول را گرفتم و از حله فرار کردم و دوستان را جمع و سپاهی درست کردم.

تسنیم خبر خود در مورد طرح مجلس درباره فضای مجازی را حذف کرد

خبرگزاری تسنیم خبر مصاحبه خود با رضا تقی پور در مورد طرح مجلس درباره فضای مجازی را حذف کرد. با این حال، این خبر همچنان در کش گوگل موجود است. رضا تقی پور نماینده تهران در مجلس با اشاره به آخرین وضعیت طرح نمایندگان برای ساماندهی فضای مجازی، به تسنیم گفته بود که این طرح پس از بررسی در کمیسیون فرهنگی در نوبت بررسی صحن علنی پارلمان برای اظهار نظر نمایندگان است. در این طرح مجلس، پیام رسان های خارجی مسدود می شوند، مگر اینکه قانون ما را بپذیرند. همچنین همه کاربران باید احراز هویت شوند و حبس و جزای نقدی برای توزیع و انتشار فیلترشکن در نظر گفته می شود. کنترل، تفتیش و دسترسی به محتویات پیام‌رسان‌ها نیز در مواردی که ورود افراد به آن مستلزم اجازه اداره کننده آن بوده و محتویات آن فقط در دسترس اعضاست.

توانیر: شایعه قطع برق در زمان مناظره کذب است

شرکت توانیر از آماده باش کامل صنعت برق در ایام انتخابات ریاست جمهوری و به خصوص در ساعات برگزاری مناظره کاندیداهای کشور خبر داد. طبق اعلام توانیر، در حال حاضر علاوه بر آمادگی کامل نیروگاه ها و شبکه های انتقال و توزیع برای تأمین برق پایدار در زمان برگزاری مناظره های انتخابات به دلیل حساسیت،‌ بیش از ۳۰۰ اکیپ عملیاتی، امدادی و برق رسانی در نقاط مختلف شهری و روستایی سراسر کشور مستقر هستند تا در صورت بروز حادثه، در کمترین زمان ممکن نسبت به رفع نقص شبکه و پایداری برق مشترکان اقدام کنند. شایعات مطرح مبنی بر قطع برق در زمان مناظره ها توسط شرکت توانیر تکذیب شد و طبق اعلام صنعت برق این مطلب کاملا خلاف واقع و به دور از اخلاق مداری است. اساسا صنعت برق، یک صنعت زیربنایی و خدمت رسان است و به دور از سیاست زدگی با تمام توان، فارغ از جریانات سیاسی برق مشترکان کشور را تأمین می کند.

واکنش خاتمی به مهندسی شدن انتخابات

سید احمد خاتمی عضو فقهای شورای نگهبان گفت: برخی می گویند، انتخابات مهندسی و از قبل فرد مورد نظر انتخاب شده است اما من به عنوان عضو شورای نگهبان می گویم این حرف دروغ است. حجت الاسلام احمد خاتمی افزود: در دنیا هم همین گونه است که افرادی که می خواهند رییس جمهور یا نخست وزیر شوند، توسط کمیته ای احراز صلاحیت می شوند و در ایران هم توسط شورای نگهبان افراد احراز هویت شده و کسانی که صلاحیت لازم را دارند تایید می شوند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۸
در انتظار بررسی: ۷۱
انتشار یافته: ۷۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
برای مرحله دوم تزریق واکسن کرونا، واکسن موجود است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
برای مرحله دوم تزریق واکسن کرونا، واکسن موجود است؟
سیدمحسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
اینا اصلاح طلب نیستن
پاسخ ها
ناشناس
| Pakistan |
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
درود بر آقای اسماعیل دوستی فعال سیاسی
اصلاح‌طلب که به رغم همسو نبودن سیاسی با آقای رئیسی از حق دفاع کرد... جامعه ما نیاز به اخلاق و انصاف دارد ... شکم و اقتصاد در مرحله بعد است...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
اقای ذوالنور کی برجام را در مجلس آتش زد . خدا وکیلی صداقت داشته باشید و به شعور ملت توهین نکنید
بی نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
روز روشن دروغ نگید ، دقیقا بیست دقیقه بعد مناظره در منطقه ۷ محدوده حشمتیه برق رفت و یکساعت به مناظره اومد ، بگو قطع کردیم ،
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
اینها حرف میرطاهر رو قبول نمیکنن که !
محسن عبدالهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
رای بی رای
تمام
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۱۵:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
آش کشکه خالته بخوری پاته نخوری پاته
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۰:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
برخی از آثار زیانبار مدرکفروشی به کشور و مردم:
1- جایگیری در مشاغل و مقامات ناشایستگان (متخلفان و متقلبان و...) به جای شایستگان (تضییع حق الناس)
2- اشغال مشاغل توسط ناشایستگان افزایش فسادها و ناکارآمدی و کاهش بهره وری
3- ضربه اشتغالهای وابسته مانند بیکاری معلمان و مربیان، تولیدکنندگان بسته های آموزشی و فرهنگی و هنری، اولین زیان دیدگان قطعا فعالان تولید و عرضه نرم افزارها و محتوای آموزشی است.
4- ضربات غیر قبال جبران به تعالی علمی و فرهنگی و هنری در نسلهای آینده.
در حالیکه رواج جرم مدرکفروشی فقط برای اقلیت متخلف و مجرم شغل و درآمد حرام ایجاد میکند، باعث بیکاری میلیون ها نفر خواهد شد! حالا باز هم با بی تفاوتی مسئولان و مردم از این هشدارها بگذرند و مقامات قضایی مطلع نشده یا خودشان را به عدم اطلاع بزنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
رای نمی دهم
پاسخ ها
ناشناس
| Pakistan |
۱۴:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
به کوری چشم دشمنان ایران اسلامی خودم و خانواده ام و تمام اطرافیانم به کاندای اصلح جناب آقای رئیسی رای می دهیم.
بچه محل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
من نمی‌فهمم چرا وقتی مردم خلاف نظر آقای علم الهدی رای دهند، بی بصیرتی و باعث مصادره انقلاب میشوند، چه اصراری به رای ملت هست؟؟؟!!! خوب آقای علم الهدی انتخاب کنند و اینقدر به سر. ما ملت سرکوفت نزنند....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
ی

طاهرا این بنده خدا آقای دوستی دنبال پست و مقامی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
بعضی تا دیروز خود را در جایگاه سرلشکری می دانستند و امروز برای به دست آوردن پست و مقام خود را به جایگاه سرباز تنزل دادند. خدایا این قدرت طلبی آدم رو به کجا می رسونه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
خدا رو شکر آقا ذوالنور هم به موافقان برجام پیوستند . تا دیروز بنده خدا با دوستان ناپایدارشون حتی می گفتند باید مذاکره کنندگان رو اعدام کرد و دوستانشان کفن پوش به خیابان می ریختند امروز برای طمع قدرت طلبی به یکباره رنگ عوض کردند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
متاسفانه رسانه ها در ایران بسته عمل می کنند اثبات آن وجود صدها رسانه ای است که در خارج از کشور است و در رابطه با مسائل ایران سخن پراکنی می کنند و اگر رسانه بخصوص تلوزیون آزاد بود نان رسانه های ایرانی در خارج کشور آجر می شد و اخیرا هم می خواهند همین بلا را سر رسانه های مجازی بیاورند اما امکانپذیر نیست
نظام باید رویه خودش را عوض کند و برای هر طیف و جناح رسانه ها بخصوص تلوزیون را آزاد بگذارد تا براحتی انتقاد و حرف خودشان را بزنند و همه باید پاسخگو باشند و نمی شود به بهانه هایی از قبیل محرمانگی و ... از زیر مسئولیت پاسخگویی فرار و شانه خالی کرد و این تنها به ضرر اسلامیت و مردم سالاری نیست بلکه از خود رایی و خودکامگی که مضر پیشرفت است جلوگیری و قانون محوری را در کشور تقویت می کند
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
ظاهرا باید همه از جناب رئیسی در مناظرات تعریف و تمجید کنند !!!
پاسخ ها
ناشناس
| Pakistan |
۱۴:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
نخیر باید همه فحش بدن ...واقعا که !!!1
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
یاد مناظره 88 افتادم
یاداوره دکتره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
متاسفانه مغلطه گرایی و عدم درک متقابل در مناظرات بالا است و هر دو طرف با نیت بد از حرف همدیگر برداشت دارند مثلا آقای همتی گفت چه چیزی نمی شود؟ و آیا برداشت طرف مقابل چه بود؟ می بینید انگار زمین تا آسمان گفته با شنیده تفاوت دارد چرا در کشور در روز روشن درک متقابل وجود ندارد
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
همین آقای ذوالتوری برجام را در مجلس آتش زد.ایشان باید محاکمه شود...
ناشناس
|
France
|
۲۲:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
جناب علم الهدی فامیل بازی میفرمایند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
"هیچ اصولگرایی را نمی شناسم که مخالف اجرای برجام و رفع تحریم‌ها باشد" . یا خدا به دادمان برس. آیا ما ملت کر شده ایم یا در خوابیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
عمه من برجام رو اتش زده بود!!!
مصداق بارز نون به نرخ روز خوردن اینه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
آقای مجید انصاری. هر وقت رییس جمهور شما حسن روحانی در رابطه با درخواست مناظره
جواب مثبت داد شورای نگهبان هم. باید جواب مثبت بدهد. ضمنا. شما. کجا. هشتاد درصد مردم
ایران هستید. ؟. شما. و دولتتان. یک هزارم درصد مردم ایران محسوب نمیشید مردم ایران روز شماری. میکنند تا شما. برید. دیگه. یرنگردید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
اولا آقای رئیسی در علوم دیه مجتهد هستند و سواد کلاسیک ایشان ششم ابتدائی و حق با اقای مهر علیزاده است
پاسخ ها
ناشناس
| Pakistan |
۱۴:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
دروغ گفتن مالیات نداره... ولی ما گناه که داره!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
همتی که هیچ برنامه ای برای اداره کشور بجز تکیه بر امریکا نداشت
زاکانی خوب انتقاد میکرد ولی راهکار نداشت
رییسی واقعا حرفه ای خودش رو در برابرهای ها کنترل کرد
جلیلی برنامه خوبی داشت ولی رای نداره
رضایی متاسفانه جدی گرفته نمی‌شود در حالی یارانه ۴۵۰ هزار تومانی او میتونه غوغا کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
متاسفانه همتی میخاد مردم از امریکا بترسونه ، در حالی که همه میدونند امریکا دیگه هیچ جایگاهی در دنیا نداره وقتی از ترس به التماس ما افتاده چیزی جز اقتدار نظامی ما نیست ، هر کس بخواهد اهد در بحث امنیت توان نظامی کشور معامله کنه خیانتکار است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
آقای همتی شما که مدعی بودی fatf تاثیری بر نرخ ارز کشور نداره ؟؟ حالا چطور مدعی هستی باید دلار ۵۵ هزار بود ؟؟
تو باید بخاطر موارد زیر محاکمه شوی
حذف ارز دولتی از ۹۶درصد اقلام مصرفی ملت از حبوبات گرفته تا قند و روغن و... به طوری که از سال ۹۷ تا حالا بعضی اقلام تا ۱۰ برابر افزایش یافته راستی این اختلاف قیمت ۲۰ هزار تومان به جیب چه کسی میرود ؟؟ پدر داماد؟؟ میدونی چندین کانال تلگرامی تحت عنوان سیگنالهای همتی چه باجی از ملت میگیرن ؟؟ راستی از آقازاده خبر داری ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
نیم میلیارد پولم جناب روحانی تو بورس نابود شد کی محاکمه میشی ؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
اونوقت که روزی پنج درصد پنج درصد ،سود مفت گیرتون میومد بورس خوب بود،حالا نه؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
آقای مطهری همه میدونند تو و امثال زیبا کلام فقط سوپاپ اطمینان هستید و هیچ وقت دلسوز ملت نبودی ،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
رییسی با حداقل ۱۹ میلیون رای انتخاب خواهد شد
همتی و مهر علیزاده حداکثر ۴ میلیون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
سخنان همتی و مهر علیزاده فقط باعث تقویت سبد رای رقیب شد دیگه هوچی گری جواب نمیده همتی جون تو باید محاکمه بشی ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
آقای ذالنور مردم میشناسن. خود شما و نمایندگان هم سوی شما
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
تابناک تورو بخدا قسم وقتی تیتر میگذارید خاتمی، اسم کوچک را حتما بنویسید. بار دوم است که میگویم.
ناشناس
|
Germany
|
۲۳:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
دوستان شورای نگهبان، سوال من اینه که اگر شورای انتخاب کشورهای دیگه هم ساختارش مثل شورای نگهبان ما هست چرا این حد از اختلاف بین نظر اون ها و نظر بخش بزرگی از مردم نیست؟ اگه به نظر شما مشکل از شورا نیست نتیجه این می شه که مشکل از مردم هست. و مگه حاکمیت نماینده مردم نبود؟
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
انتخابات و مناظرات مال خودتون! رای بی رای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
اگر ایشان صلاح بدانند به عنوان سرباز نظام در خدمتشان خواهم بود!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
انشالله که جناب ذوالنور از افعال معکوس استفاده نمیکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
اسلام را در پای سیاست آلوده به حب دنیا ذبح نکنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
ساعت خواب!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
جناب زالنور !! تو روز روشن ودروغ ؟!!!!
ناشناس
|
New Zealand
|
۰۳:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
آفرین به صداقتت اقای ذوالنور. واقعا راست میگه مشکل فقط اینه که کسی جز خودشون نباید با غرب به توافق برسه و تحریم ها رو لغو کنه وگرنه دوستان اصولگرا نه با برجام مشکل دارند نه با امریکا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
پس کی بود برجام را در مجلس آتش زد
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۵:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
عه اقای احمدخاتمی گفت دروغ است؟
خیالم راحت شدا
ناشناس
|
Japan
|
۰۵:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
همه اینهایی که همه کاره بودن تاالان!حالا آمدن دوگروه شدن بهم فحش میدهندوتهمت میزنندآقاملت ازهمتون شاکی هستندنه یک گروه یا حزب خاص!!
ناشناس
|
Canada
|
۰۶:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
ذوالنور: هیچ اصولگرایی را نمی شناسم که مخالف اجرای برجام و رفع تحریم‌ها باشد
بستگی به وزش باد دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
آخه مجید انصاری که در تهران به این بزرگی ۶۰ هزار رای آورد چرا خودش را در سرعت بالایی می بیند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
آقای احمد خاتمی هیچ جا اینطوری که شما احراز می کنید نیست
آقای ذوالنور اگر مخالف نیستید چرا آتش زدید
آقای علم الهدی یعنی اگر مردم به داماد شما رای ندهند بی بصیرتند؟
عبدالله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
چرا اینو تیتر نکردید تو عنوان خبر مناظره همتی و زاکانانی؟
؟ اینطوری سوتی میدید بعد فکز میکنید مردم.... هستند و نمیفهمند

همتی مناظره با زاکانی در دانشگاه علامه را نپذیرفت
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
کجاست مرد میدان علم و عمل؟ وای بر کسانی که محبوب عامه مردم ، دکتر احمدی نزاد را کنار گذاشتند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
اسماعیل دوستی فعال سیاسی اصلاح‌طلب در اظهارنظری در کلاب هاوس از عملکرد مهرعلیزاده انتقاد کرد و گفت:‌ آقای مهرعلیزاده باید از اصلاح‌طلبان و مردم و آقای رئیسی بابت اظهارات عذرخواهی کند

اصلا تا بحال اسم این آقا رو یکبار هم نشنیده ایم !
شما چکاره ای که از طرف مردم ضحبت میکنید ؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
باید همه نامزدها را فلک بکنند به خاطر مناظره اول
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
ذوالنور که در مخالفت با برجام یقه پاره میکرد چطور یهویی به صورت خودش شب انتخابات طرفدار برجام شد؟؟؟
واقعا اینا فکر میکنن مردم حافظه ندارن یا خودشونو خیلی تیز و باهوش میدونن؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Pakistan |
۱۴:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
آقای ذالنور و علم الهدی به خاطر خدا سکوت کنید...هر دقیقه حرف زدن شما هزینه ساز استو منشاء سوء استفاده دشمنان کشور...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
چی میگه احمد خاتمی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
آقایان مهرعلی زاده و همتی هم میهنان آذری زبان را مورد خطاب قرار میدادند که از حس ناسیونالیستی این عزیزان سوء استفاده کنند بنده خودم آذری زبان هستم ولی این را زشت وناپسند می دانم که به شعور ما توهین شود دولت هایی که این دو عزیز به آنها منصوب هستند وخود نیز به آنها افتخار می کنند عمل کرد خوبی نداشتند اگر در این هشت سال که گذشت اصلاح طلب ها خوب عمل می کردند و یه کمی به معیشت مروم میرسیدند الان نیازی به مناظره و تبلیغات نداشتند .
پاسخ ها
ناشناس
| Pakistan |
۱۴:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
به عنوان یک آذری کاملا موافقم این مصداق استفاده ابزاری از مردم و مصداق قوم گرائی است.
محمد یوسفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
عده ای بوی کباب به مشامشان خورده است. سالها با اصل و فرع برجام مخالفت کرده اند و امروز برای به دست آوردن رای مردم موافق برجام شده اند. ن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
اقای ذوالنور شما خودت از اولین کسانی بودی که برجام را در مجلس آتش زدی
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
اقای ذالنور مگر شما نبودی برجام تو مجلس جلو دوربین اتش زدی ؟؟؟؟جل الخاق؟؟؟؟!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
آقایان اصولگرا مردم روفریب ندین وقتی اومدین توراس کار معلوم میشه چه خوابی دیدین مردم کاملا بانظرات شما آشنا هستن مدرک ودلیل هم نمیخوان
ولایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
خوب الحمدلله. با فرمایشات آقای ذوالنوری امید وار شدم که درصورت موفقیت اصوالگرایان انشائ الله مشکل ارتباط با دنیا حل می شود و برجام که تا حالا حرام بود هم حلال خواهد شد. پس دعا کنیم اصولگرایان در انتخابات پیروز شوند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
ما به خرداد پر از حادثه عادت داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
گول اونایی که میگن رای ندین رو نخورین
اونایی که میگن فرقی نداره کی باشه
قطعا بین همتی و رییست فرق زیادی هست
از زمین تا آسمون
اونایی که میگن مشارکت نکنین نونشون تو مشارکت پایینه
به فکر مردم نیستند
حتما رای میدهم
پاسخ ها
ناشناس
| Japan |
۱۴:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
نون توهم حتماتورای دادن مردمه!حتما یک سودی برات داره!
ناشناس
|
-
|
۱۳:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
در تمام دنیا به هر حزب این فرضت را می دهند تا حداقل یک کاندیدا داشته باشند! مسئول خوب و بد بودن کاندیدا خود حزب است، چون اعتبار حزب مطرح است!
حتی بعضی مواقع که افکار عمومی علیه رئیس جمهور منتخب حزب می شود، خود حزب برای اینکه اعتبار خود را بین هوادارن از دست ندهد، رئیس جمهور منتخب را کنار می گذارند!
بعضی از کشور ها که پارلمانی است، رئیس جمهور را حزب اکثریت مجلس انتخاب می کند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
درود خدا و پیامبر بر آقای رییسی.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
انتخابات 1400 محسن رضایی شورای شهر ششم نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
آخرین اخبار