بازدید ۲۴۱۶۲
آخرین تحولات خاورمیانه
اعلام آمادگی روسیه برای مشارکت در خط آهن شمال- جنوب ایران، خودداری قدرتهای غربی از صدور قطعنامه علیه ایران، ادعاهای تازه سازمان منع تسلیحات شیمیایی علیه سوریه، حمایت قاطعانه آمریکا از اسرائیل و ادامه شهرک‌سازی‌ها از سوی اسرائیل ار مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساغت گذشته بوده اند.
کد خبر: ۱۰۵۶۲۱۱
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۰ 05 June 2021

اعلام آمادگی روسیه برای مشارکت در خط آهن شمال- جنوب ایران/ خودداری قدرتهای غربی از صدور قطعنامه علیه ایران/ ادعاهای تازه سازمان منع تسلیحات شیمیایی علیه سوریه/ حمایت قاطعانه آمریکا از اسرائیل

بین الملل تابناک/ تحولات خاورمیانه: اعلام آمادگی روسیه برای مشارکت در خط آهن شمال- جنوب ایران، خودداری قدرتهای غربی از صدور قطعنامه علیه ایران، ادعاهای تازه سازمان منع تسلیحات شیمیایی علیه سوریه، حمایت قاطعانه آمریکا از اسرائیل و ادامه شهرک‌سازی‌ها از سوی اسرائیل ار مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساغت گذشته بوده اند.

اعلام آمادگی روسیه برای مشارکت در خط آهن شمال- جنوب ایران

ورونیکا نیکیشینا رییس مرکز صادرات روسیه اعلام کرد که شرکت های این کشور برای مشارکت در طرح کریدور خط آهن شمال-جنوب ایران آمادگی دارند.

 نیکیشینا روز جمعه در یک جلسه کاری افزود: مرکز صادرات روسیه برای ارائه خدمات به شرکت ها برای احداث بخشی از کریدور راه آهن شمال-جنوب در ایران آمادگی دارد.

وی گفت:مرکز صادرات روسیه و اتحادیه اقتصادی اوراسیا برای ارائه خدمات شرکت های روسی به منظور اجرای بخشی از طرح کریدور راه آهن شمال-جنوب در ایران آماده است.
وی ادامه داد: مرکز صادرات روسیه برای ارائه خدمات شرکت های روسی از نظر تامین تجهیزات ازجمله سوئیچ ها، خطوط ریلی و سایر تجهیزات داخلی لازم برای اجرای طرح کریدور راه آهن شمال-جنوب در ایران آماده است.

اعلام آمادگی روسیه برای مشارکت در خط آهن شمال- جنوب ایران/ خودداری قدرتهای غربی از صدور قطعنامه علیه ایران/ ادعاهای تازه سازمان منع تسلیحات شیمیایی علیه سوریه/ حمایت قاطعانه آمریکا از اسرائیل
رییس مرکز صادرات روسیه تصریح کرد: زیرساخت های اتحادیه اقتصادی اوراسیا در زمان حاضر برای استفاده از مزایا، تسهیلات و امتیازات تجارت بین کشورهای عضو این اتحادیه به طور کامل اجرا نشده است.

اوراسیا که یک اتحادیه اقتصادی است، با حضور پنج کشور روسیه، قزاقستان، بلاروس، قرقیزستان و ارمنستان به عنوان اعضای اصلی از سال ۲۰۱۵ کار خود را در زمینه سیاست‌گذاری اقتصادی، اقتصاد کلان و مهاجرت نیروی کار در جهت تجارت آزاد و موافقت‌نامه های تجاری با کشورهای دیگر آغاز کرد.

آبان ماه سال ۱۳۹۸ موافقت‌نامه ای تجاری میان ایران و اتحادیه اوراسیا به امضا رسید که بر اساس آن ۸۶۰ قلم کالایی میان ایران و پنج کشور متحد اقتصادی مبادله می شود که آمارها در ماه های گذشته نشان می دهد که افزایش ۶۳ درصدی در صادرات با این کشورها ثبت شده و قرار است در سال دوم این موافقت‌نامه اقدام هایی برای آغاز مذاکرات تجارت آزاد با اتحادیه اقتصادی اوراسیا انجام شود.

خودداری قدرتهای غربی از صدور قطعنامه علیه ایران 

خبرگزاری رویترز به نقل از چند دیپلمات آگاه گزارش داد که سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان به همراه ایالات متحده از اعمال فشار برای صدور قطعنامه علیه ایران در نشست هفته آینده شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خودداری خواهند کرد.

به ادعای این دیپلمات‌ها، این اقدام کشورهای غربی به رغم عدم ارائه توضیحی متقاعدکننده از سوی ایران در مورد بقایای اورانیوم یافت شده در سه سایت هسته‌ای صورت می‌گیرد!

خبرگزاری رویترز در این باره نوشت که صدور این قطعنامه ممکن است با تشدید تنش‌ها میان تهران و غرب، روند گفتگوها برای احیای برجام را به مخاطره اندازد.

اعلام آمادگی روسیه برای مشارکت در خط آهن شمال- جنوب ایران/ خودداری قدرتهای غربی از صدور قطعنامه علیه ایران/ ادعاهای تازه سازمان منع تسلیحات شیمیایی علیه سوریه/ حمایت قاطعانه آمریکا از اسرائیل

این در حالی است که در آخرین نشست سه ماهه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تروئیکای اروپایی (فرانسه، آلمان و انگلیس) با پشتیبانی ایالات متحده پیش‌نویس قطعنامه‌ای را تهیه کردند که در آن از ایران انتقاد شد؛ اما این قطعنامه به طور رسمی به این شورا ارائه نشد.

یکی از دیپلمات‌های آگاه با اشاره به برجام گفت که «گزارش سی و یکم ماه مه را نمی‌توان صرفاً به این دلیل که گفتگوها (برای احیای) برجام در جریان است، نادیده گرفت، اما (صدور) یک قطعنامه در حال حاضر محتمل نیست».

پنج دیپلمات آگاه به این موضوع نیز گفتند که قطعنامه‌ای در کار نخواهد بود و کشورهای عضو شورای حکام به صدور بیانیه‌هایی اکتفا خواهند کرد.

هنوز روشن نیست که آیا قطعنامه‌ای علیه ایران از حمایت لازم برای تصویب در شورای حکام برخوردار می‌شد یا خیر.

گفتنی است، گفتگوهای غیرمستقیم میان ایران و ایالات متحده برای بازگشت هر دو کشور به پایبندی کامل به تعهدات خود ذیل برجام، از هفته آینده بار دیگر آغاز خواهد شد.

ادعاهای تازه سازمان منع تسلیحات شیمیایی علیه سوریه

مدیر کل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی روز پنجشنبه به شورای امنیت گفت که "کارشناسان وی ۷۷ ادعا علیه سوریه را بررسی کردند و نتیجه گرفتند که ۱۷ مورد احتمال استفاده یا استفاده از سلاح‌های شیمیایی وجود دارد."

به گزارش الجزیره، فرناندو آریاس، مدیر کل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی هشت سال پس از پیوستن سوریه به کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی مبنی بر ممنوعیت تولید یا استفاده از چنین سلاح هایی، این مسئله را "واقعیت نگران کننده" توصیف کرد.

وی با طرح این ادعا گفت که سازمان منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی ، در رایزنی‌های آینده خود با سوریه ، موضوع جدیدی را در رابطه با "وجود گاز جدید برای سلاح های شیمیایی که در نمونه‌های جمع آوری شده از ظروف بزرگ ذخیره سازی در سپتامبر سال ۲۰۲۰ پیدا شد" ، حل خواهد کرد.

اعلام آمادگی روسیه برای مشارکت در خط آهن شمال- جنوب ایران/ خودداری قدرتهای غربی از صدور قطعنامه علیه ایران/ ادعاهای تازه سازمان منع تسلیحات شیمیایی علیه سوریه/ حمایت قاطعانه آمریکا از اسرائیل

آریاس مدعی شد که وی نامه‌ای را به دولت سوریه داده و گفته که قصد دارد یک تیم را برای بررسی این موضوع در بازه زمانی ۱۸ مه تا اول ژوئن بفرستد و درخواست ویزا کرده اما پاسخی دریافت نکرده است.

سوریه سپتامبر ۲۰۱۳ به کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی پیوست.اوت ۲۰۱۴ نیز سوریه اعلام کرد که انهدام سلاح های شیمیایی آن به پایان رسیده است.

ماه نوامبر فرانسه پیش نویس قطعنامه‌ای را به نمایندگی از ۴۶ کشور برای تعلیق "حقوق و امتیازات" سوریه در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی ارائه داد و ۲۱ آوریل ، سازمان منع سلاح‌های شیمیایی حقوق سوریه را به حالت تعلیق درآورد.

در واکنش به این مساله روسیه به نوبه خود سازمان منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی و بازرسان آن را به شدت متهم کرد و آنها را به اشتباهات واقعی و فنی و عمل تحت فشار کشورهای غربی متهم کرد.

واکنش روسیه
واسیلی نبنزیا، سفیر روسیه در سازمان ملل روز پنجشنبه نیز سازمان منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی را به استناد به اطلاعات "از منابع مغرض و شاهدان دروغین " متهم کرد.

سفیر روسیه همچنین گفت که از ابراز تعجب آریاس از عدم همکاری سوریه با تیم تحقیق سازمان منع تسلیحات که وظیفه تعیین مسئولیت حملات شیمیایی را بر عهده دارد ، شوکه شده است.

نبنزیا گفت: سوریه هرگز مشروعیت این گروه را به رسمیت نشناخته و ما نیز نمی‌شناسیم. این گروه به طور غیرقانونی تاسیس شده است. شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که سوریه با آن همکاری کند.

حمایت قاطعانه آمریکا از اسرائیل

«ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پی دیدار «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه این کشور و «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در واشنگتن، طی سخنانی حمایت قاطع آمریکا از تل آویو را اعلام کرده و گفت که این حمایت‌ها محدود به کابینه خاصی در این رژیم نخواهد بود.

بر اساس این گزارش، ند پرایس گفت: ما قصد نداریم در خصوص تشکیل دولت (کابینه رژیم صهیونیستی) در زمانی که روند آن در جریان است صحبتی کنیم. جدا از آنچه رخ خواهد داد و صرف نظر از اینکه چه کابینه‌ای مشغول به کار باشد، پشتیبانی سرسخت و حمایت آهنین ما از اسرائیل پابرجا خواهد ماند.

اعلام آمادگی روسیه برای مشارکت در خط آهن شمال- جنوب ایران/ خودداری قدرتهای غربی از صدور قطعنامه علیه ایران/ ادعاهای تازه سازمان منع تسلیحات شیمیایی علیه سوریه/ حمایت قاطعانه آمریکا از اسرائیل

در همین راستا، «جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید نیز طی سخنانی جداگانه در جریان نشست خبری روز پنجشنبه خود، در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که آیا با تغییر نخست وزیر اسرائیل، تغییری در رویکرد آمریکا در قبال تل آویو ایجاد خواهد شد یا خیر، تاکید کرد: اسرائیل کماکان به عنوان متحد و شریک استراتژیک و مهم آمریکا باقی خواهد ماند، شریکی که با آن روابط امنیتی داشته‌ایم و (این روابط) ادامه پیدا خواهد کرد.

ادامه شهرک‌سازی‌ها از سوی اسرائیل

«نفتالی بنت» نخست‌وزیر احتمالی رژیم صهیونیستی شامگه پنج‌شنبه در یک گفت‌و‌گوی تلویزیونی پس از امضای توافق ائتلاف تشکیل کابینه، گفت که کابینه وی هرگز شهرک‌سازی‌ها را متوقف نخواهد کرد.

به نوشته عرب۴۸، او در گفت‌و‌گو با شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی مدعی شد که اگر نیاز باشد دست به عملیات نظامی علیه غزه یا لبنان خواهد زد و با اینکه احتمال دارد دولتش تحت فشار آمریکا برای توقف شهرک‌سازی‌ها قرار گیرد، اما هرگز دست از این کار برنخواهد داشت.

نفتالی بنت همچنین گفت: «بعید است که تکیه دولت به لیست مشترک عربی موجب بروز پیچیدگی‌هایی شود و در نهایت اگر ائتلاف تشکیل شود، دولت کار خود را آغاز می‌کند و اگر ائتلاف صورت نگیرد، به سمت انتخابات دیگر خواهیم رفت.»

اعلام آمادگی روسیه برای مشارکت در خط آهن شمال- جنوب ایران/ خودداری قدرتهای غربی از صدور قطعنامه علیه ایران/ ادعاهای تازه سازمان منع تسلیحات شیمیایی علیه سوریه/ حمایت قاطعانه آمریکا از اسرائیل

او که تا پیش از این موضوع فلسطین را مایه آزار رژیم صهیونیستی می‌دانست، در این باره مدعی شد: «دعوای قومی اسرائیل و فلسطینی‌ها بر سر زمین نیست، فلسطینی‌ها موجودیت ما را به رسمیت نمی‌شناسند و آن‌گونه که پیداست آن‌ها تا مدت‌های طولانی در کار ما خواهند بود. به عقیده من در این موضوع باید درگیری‌ها کاهش یابد. هرجایی که امکانش باشد باید گذرگاه‌های بیشتری باز شود و کیفیت زندگی بهتر شده و کار و صنایع رونق یابد و ما چنین خواهیم کرد.»

نفتالی بنت در خصوص اینکه آیا احتمال دارد در خصوص پرونده هسته‌ای ایران با آمریکا به مخالفت بپردازد، گفت: «امنیت اسرائیل اولویت است، امنیت اسرائیل مهم‌تر از تمامی چیزهایی است که علیه ما در جهان گفته می‌شود، با این وجود شراکت با آمریکا از جمله با «جو بایدن» یک استراتژی و اصل است.»

«یائیر لاپید» رئیس حزب «یش عتید» ، بامداد روز چهارشنبه، موفق شده بود با «بنی گانتز» رهبر ائتلاف «آبی‌-سفید» برای تشکیل کابینه به توافق برسد و از این رو نخست‌وزیر ۱۲ ساله «بنیامین نتانیاهو» به پایان رسید.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی جمعه گزارش داده بود نفتالی بنت، رئیس حزب «یامینا» و یائیر لاپید، رئیس حزب یش عتید با تشکیل کابینه ائتلافی موافقت کرده‌اند. در این توافق مقرر شد که ابتدا بنت تا سپتامبر ۲۰۲۳ نخست‌وزیر شود و پس از آن لاپید تا نوامبر ۲۰۲۵ این سمت را به عهده بگیرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۱۸
انتشار یافته: ۳۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
چرا هیچکس به روس ها اعتماد نداره !!؟!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
همتی با این استرسی که با افزایش قیمت دلار و اجناس مرتبط با دلار به مردم وارد کرد از مردم رای هم می خواد؟؟!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
شاید به خاطر اینکه مردم اعتماد ندارند روسیه چین هم جهت میدونند به خاطر همین ناخودآگاه گارد
میگیرند
البته ایرانیا کلا غرب زده هم هستند
مثلا واکسن فقط برای یک کشور غربی باشه معتبر میدونند
سبوس برنج شمال
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
صبر اوج استقامت است


صبر و سکوت پیشه نمائید


که خداوند متعال با صابرین است


به خداوند متعال اعتماد کنیم
ناشناس
| Netherlands |
۱۴:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
روس ها تو نیروگاه هسته ای بوشهر مشارکت کردن برای هفت پشتمون بسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
روسا یه خط آهن جنوب به شمال بکشن و بیست سال یا 10 میلیارد تن هر کدوم زودتر شد استفاده کنن بعد تخلیه کنن و بدن به ما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
آی پیروان روسیه ، باور کنید تکنولوژی روسیه مربوط به 70 سال پیش است. شما را به خدا آنچه بر سر نیروگاه اتمی بوشهر آوردید بر سر راههای (انواع راههای ارتباطی شامل زمینی دریایی و هوایی) ایران نیاورد .
ناشناس
|
Australia
|
۰۸:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
ما خودمان واگن می سازیم ریل هم می سازیم شن و ماسه و مهندس هم داریم آنها چی دارند که بیایند و بسازند همان نیروگاه بوشهر را ساختند کافی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
برجام واسه ما که نون و آب نشد ولی واسه چین و روسیه چرا!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
روسیه اول قولهایی که در زمینه مشارکت در تولید واکسن اسپوتنیک به تعداد ۶۰ میلیون با ایران را انجام دهد !!!

هیچ اعتمادی به روسیه و قولهایش نیست
مضافا به اینکه ما که از ۸۵ سال پیش دارای خط ریلی شمال به جنوب هستیم
و خط دیگر هم از بندرعباس به تهران و زاهدان به سرخس را هم داریم
دیگر کدام خط را میخواهند روسیه برای ما راه اندازی و کمک کند ؟؟؟
مگر آنکه برای استفاده خودش و بازار اوراسیا بدنبال یک خط انحصاری دسترسی به ابهای گرم خلیج فارس است؟؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
نمیدونم چه سری هست که روس ها هر چیزی میخوان تو ایران بدست میارن؟؟!!!!
ناشناس
|
Norway
|
۱۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
دیگه ریل و زیرسازی و... یک تکنولوژی پیش و پا افتاده است که مهندسین کشور خودمون کاملا توانایی طراحی و ساخت رو دارند. روسیه فقط اگه تامین مالی و مشارکت در سرمایه گذاری بکنه قابل قبوله.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
مرگ بر روسیه .
alireza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
خوداری کشورها غربی نه قدرت های غربی وقتی ما اونها رو قدرت قلمداد کنیم هوا ورشون میداره.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
نیازی نیست شما و امثال شما آنها را قدرت قلمداد کنید اگر حسادت را کنار بگذارید و چشم واقع بین داشته باشید می بینید که واقعاً قدرت هستند. هم قدرت نظامی هم قدرت اقتصادی هم قدرت سیاسی.
ناشناس
| United States |
۱۵:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
تو خوبی بابا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
شوروی در نیروگاه بوشهر شرکت داشت برای هفت پشتمون بسه!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
روسیه سهم ایران رو در بازار نفت و گاز گرفته.
کشوری که همیشه بیشترین سود رو از درگیری ایران با غرب برده روسیه هست.
دست روسیه و چین باید از ایران کوتاه بشه.
تولیدملی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
قابل توجه رئیس جمهور جدید ما به کمک روسیه نیاز نداریم هرجا روسیه پا بگذارد آن کشور خراب می شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
البته 40 سال بعد روسیه فقط تا تهران را تحویل می دهد و 400 میلیارد دلار هم از ایران تلکه می کند و بخاطر این پروژه ایران رو دچار تحریمهایی هم می کند
ناشناس
|
Azerbaijan
|
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
اتضال روسیه به آب های گرم خلیج فارس آرزوی روسها از صدها سال پیش است. به نظر می رسد امروز بیش از هر زمان دیگری به تعبیر این رویایشان، که در طول تاریخ برایشان دست نیافتنی مانده بود، نزدیک تر شده اند. حالا می توان قدرت سیاسی پوتین را فهمید. پوتین با ورود به سوریه به اژدهای هفت سر تبدیل شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
روسیه یک نیروگاه اتمی ساخت برای هقت پشتمان کافی است
مرگ بر روسیه همیشه خاءن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
با یه کشورم که رابطه درست درمون داریم شد خائن و دشمن
بابا بخدا رابطه با دنیا فقط رابط با غرب نیست
حالا یه بارم که گام برداشتیم برا ارتباط با کشورای مختلف شدیم شرق زده؛ شرق زدگی چیه! روابط خوبی برقرار شده به نفع دو طرف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
هیچ کشوری به اندازه روسیه به ایران خیانت نکرده است .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
بابا ایول
دیگه چی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
وقتی مردم اینطوری به روسه فحش میدن توقع کمک تداشته باشند ملت غرب پرست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
این راه آهن رو هم تبدیل کنین به نیروگاه اتمی که تا حالا اندازه یه باتری قلمی هم برق تولید نکرده ولی به اندازه بودجه چند سال مملکت پول به روسها دادین
asd
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
احتمالا ایرن را مجبور میکند که این پروژه را به روسیه بدهد ! ! وقتی به قراردادهایش عمل نمیکند و پاسخگو نیست و شکایت و اعتراضی هم از جانب ایران در محافل بین المللی علیه او ثبت نمیشود و با وجود این ، روسیه همیشه انتظار دارد در مناقصات بزرگ ایران پیروز شود ! مثل انتظار خرید هواپیما مسافربری از روسیه بعد از انعقاد برجام در سال 2015 یا همین خط آهن شمال جنوب! در حالی که نیروگاه هسته ای را چند برابر گرانتر و چندین سال طولانی تر از یک نیروگاه هسته ای معمولی آماده کرد! یا موشک های اس 300 را با دلخونی به ایران داد و ....
مهندس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
چراخودمون نسازیم! به توانایی های خودمون باور داشته باشیم. ممکنه ابتدا کیفیت کارمون زیاد هم خوب نباشه، ولی مهم اینه که یاد میگیریم و بعدا با کیفیت بهتر و نیروی کار داخلی انجام میدیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
روسیه می خواد ریل بسازه انوقت کی تحویل بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
یعنی راه اهن شمال جنوبمون هم رفت بغل دست نیروگاه اتمی بوشهر
پول ده تا راه اهن شمال به جنوب رو از ما خواهد گرفت و بعد بیست سال یه ایستگاه راه اهن خواهد ساخت
شهباز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
ما باید المان رو برای توسعه صنعتی به عنوان شریک راهبردی انتخاب کنیم
ناشناس
|
Canada
|
۱۵:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
پیامبر(ص)میفرمایند دوست هر کس شناسنامه اوست و این احتمالا در دوستی بین کشور ها هم صادق باشد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
المپیک 2020 توکیو موج پنجم کرونا طرح ساماندهی فضای مجازی محمد سرور رجایی