بازدید 8210
۱

شکست سنگین والیبال ایران به ژاپن در اولین تجربه آلکنو

کد خبر: ۱۰۵۴۷۹۳
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۲ 28 May 2021

تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه خود در رقابت‌های لیگ ملت‌ها از ساعت 15:30 در دیداری تمام آسیایی مقابل ژاپن قرار گرفت و با نتیجه 3 بر صفر و با امتیازهای 25 بر 19، 25 بر 22 و 26 بر 24 مغلوب حریف خود شد.

به گزارش تابناک ورزشی، با نظر ولادیمیر آلکنو در بازی امروز محمدطاهر وادی، میثم صالحی، میلاد عبادی‌پور، سید محمد موسوی، علی‌اصغر مجرد، امیر غفور و محمدرضا حضرت‌پور بازی را برای ایران شروع کردند. سعید معروف در این مسابقه به دلیل سرما خوردگی در ترکیب تیم ایران قرار نداشت.

ست اول؛ 25 بر 19 به سود ژاپن

ژاپنی‌ها بازی را بهتر آغاز کردند و توانستند در امتیاز 8 بر 6 به سود خود، هر دو تیم را راهی وقت استراحت فنی اول کنند. روند خوب ژاپنی‌ها ادامه داشت و آنها توانستند اختلاف را بیشتر کنند تا در امتیاز 16 بر 10 به سود ژاپن یک بار دیگر هر دو تیم به وقت استراحت فنی بروند. آلکنو بسیار تلاش کرد تا شاگردانش را از نظر ذهنی آماده کند، اما ژاپنی‌ها در ست اول این فرصت را در اختیار او و شاگردانش قرار ندادند. ست نخست با نتیجه 25 بر 19 به سود شاگردان ناکاگائیچی خاتمه پیدا کرد.

ست دوم؛ 25 بر 22 به سود ژاپن

برتری شاگردان ناکاگائیچی در ست دوم هم ادامه داشت. با وجود اینکه آلکنو تصمیم گرفت فیاضی را جایگزین صالحی کند، اما بازهم تغییر چندانی در روند بازی ایران ایجا نشد تا در امتیاز 8 بر 5 به سود ژاپن، تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول بروند.  در ادامه تیم ایران توانست عملکرد بهتری داشته باشد و در امتیاز 16 بر 15 به سود شاگردان آلکنو، یک بار دیگر تیم‌ها به وقت استراحت فنی رفتند. ژاپنی‌ها بعد از وقت استراحت دوم به بازی برگشتند و توانستند با نتیجه 25 بر 22 این ست را هم به نام خود ثبت کنند.

ست سوم؛ 26 بر 24 به سود ژاپن

در شروع ست سوم ورق به سود ایران برگشت. شاگردان آلکنو با نتیجه 6 بر 2 از حریف پیش افتادند تا ناکاگائیچی درخواست وقت استراحت کند. در امتیاز 8 بر 6 به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. در ادامه ژاپنی‌ها اختلاف را کم کردند، اما در امتیاز 16 بر 15 به سود ایران بود که تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. این ست در نهایت با نتیجه 26 بر 24 به سود ژاپن خاتمه پیدا کرد.

به این ترتیب نخستین شکست تیم ملی والیبال ایران در رقابت‌های لیگ ملت‌ها ثبت شد. نمایش ضعیف شاگردان آلکنو در این مسابقه موجب شد تا شوک بزرگی به والیبال ایران وارد شود.

ایران در بازی بعدی خود باید فردا از ساعت 14:30 مقابل روسیه به میدان برود.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
با سلام اگر چه بازی اول ما بود و هنوز موتورمون گرم نشده اما بعنوان یک تحلیل واقعی و بی طرفانه از این بازی باید گفت الکنو برنامه ای برای تغییر روند بازی در چنته نداشت. دفاع ناهماهنگ ما مخصوصا در گیم اول و سوم هیچگاه نشان از یک تیم مدعی نداشت و همین باعث شده بود که ژاپنی ها به پاسخ های ویرانگر کنده ژاپنی با ارتفاع بسیار کم روی بیاورند و در گیم های اول و سوم ایران را خلع سلاح کنند اگر فدراسیون محترم و شخص اول تیم یعنی سرمربی محترم نارحت نشوند تیم ایران فاقد یکی از عناصر هجومی و ابزار مدیریت بازی بنام سرویس بود بارها و بارها گفتم و گفتیم و و کسی گوش نکرد متاسفانه مشخص نیست در این چند ماهه عدم وجود مسابقات و بیکاری نسبی بازیکنان چکاری برای بهبود تک مهارتهای سرویس زنی بازیکنانی چون سید محمد موسوی صابر کاظمی مجرد و .... انجام شده. بازیکنان ما در برخی موارد در حد یک سوپر استار المپیکی سرویس می زنند و در برخی مواقع در حد یک بچه مدرسه والیبال و این نشان می دهد که بر روی اصلاح این وضعیت اصلا کاری نشده. در حال حاضر در تمام تیمهای حرفه ای دنیا مربیان تک مهارت بکار گرفته می شوند که با استفاده از آنالیز حرکات فردی و ابزارهای پیشرفته کمک تمرینی مثل تخته پرش و ابزار آنالیز ویدیویی نسبت به اصلاح ضعف بازیکنان در انجام مهارت ها اقدام می شود. امیدوارم که این ضعف عملکرد ناشی از نبود مسابقه تدارکاتی (که آنهم جای حرف دارد) باشد و در بازیهای بعدی موتور تیم ایران گرم شود و یقه تیمهای بزرگ جهان را بگیریم. در برابر ژاپن که چیزی ندیریم. امیدوارم الکنو که با آقای کولاکوویچ از یک مکتب والیبال شرق اروپا هستند اشتباهات هدایت بازی کولاکوویچ را مرتکب نشود حرف زیاد داریم بماند تا پایان بازیها
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی