بازدید ۱۷۰۷۷
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون تغییر تعرفه آب در برنامه نیست، بورس تهران منفی بسته شد، ارزش سهام عدالت کمتر شد، مجلس حامی سهامداران خرد زیان‌دیده از سیاست‌های غلط است، تمامی پیشنهادهای سازمان بورس در جلسه سران قوا تصویب شد، دلار جهانی عقب رفت، اعلام آمادگی شرکت‌های سوئدی برای حضور در ایران و افزایش ۱۳۷ درصدی قیمت برنج وارداتی را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۴۹۷۶۱
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰ 04 May 2021

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون تغییر تعرفه آب در برنامه نیست، بورس تهران منفی بسته شد، ارزش سهام عدالت کمتر شد، مجلس حامی سهامداران خرد زیان‌دیده از سیاست‌های غلط است، تمامی پیشنهادهای سازمان بورس در جلسه سران قوا تصویب شد، دلار جهانی عقب رفت، اعلام آمادگی شرکت‌های سوئدی برای حضور در ایران و افزایش ۱۳۷ درصدی قیمت برنج وارداتی را در بر دارد.

چراغ سبز شورای رقابت برای گرانی دوباره خودرو

در جلسه دیروز شورای رقابت، قیمت تولیدات ایران خودرو و سایپا با تصویب اعضای شورا، افزایش یافت.

بر اساس مصوبه شورای رقابت؛

۱- برای تمامی افرادی که تا پایان سال ۱۳۹۹ جهت خرید خودرو ثبت نام کرده و پیش پرداخت داشته اند و مشمول دریافت سود نیستند، افزایش قیمتی موضوعِ بند ۲ تعلق نمی‌گیرد.

۲- بر اساس تورم بخشی یک ساله اعلام شده توسط بانک مرکزی و پس از کسر تورم‌های اعمال شده قبلی در سه ماهه اول و دوم سال ۱۳۹۹ و پس از اعمال متغیرهای کیفیت و بهره وری نهایتاً برای شرکت ایران خودرو به طور متوسط ۸.۲ درصد و برای شرکت سایپا به طور متوسط ۸.۹ درصد افزایش قیمت محاسبه شد که با در نظر گرفتن بند یک فوق برای تمامی خودروهای مشمول دستورالعمل قیمت‌گذاری شورا، تا پایان شهریور ۱۴۰۰ اعمال و اجرا می‌شود.

تغییر تعرفه آب در برنامه نیست

مسعود خشایی معاون آبفای کشور با بیان اینکه طرح آب امید از دی ماه سال ۱۳۹۹ اجرایی شده است، اظهار داشت: طبق برآورد اولیه ۴ میلیون مشترک شامل ۱۵ درصد خانگی مشترکانی هستند که رعایت الگوی مصرف را داشتند از پرداخت هرگونه وجه بابت آب بها معاف هستند. وی با بیان اینکه با بررسی سه ماهه نخست از اجرای این طرح حدود چهار میلیون مشترک قبض آب بهای آنان صفر صادر شده است، افزود: تاکنون بحثی در مورد تغییر تعرفه انجام نشده و از سوی دیگر منابع خوبی در حوزه آب و فاضلاب پیش‌بینی شده است که بعد از ابلاغ جداول تخصیص پیدا می‌کند.

بورس تهران منفی بسته شد!

در پایان معاملات دیروز، شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۱۳ هزار و ۵۹۰ واحدی معادل ۱.۱۵ درصد به یک میلیون و ۱۶۷ هزار و ۷۲ واحد رسید.

بورس امروز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰؛ روند نزولی ادامه یافت

ارزش سهام عدالت کمتر شد

در پایان معاملات دیروز بازار سهام، ارزش سهام عدالت به ۶ میلیون و ۹۷۴ هزار و ۴۹۳ تومان رسید که نسبت به روز قبل تر ۱۰ درصد معادل ۷۹۵ هزار و ۴۵۳ تومان کاهش داشت. با احتساب این موضوع، ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۴ میلیون و ۱۸۴ هزار و ۶۹۵ تومان رسیده است.

ارزش سهام عدالت و دارایکم در ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ چقدر شد؟

مجلس حامی سهامداران خرد زیان‌دیده از سیاست‌های غلط است

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در پیام توئیتری نوشت: به منظور جبران مشکلات ناشی از سیاست‌های گذشته در بازار سرمایه، عمدۀ پیشنهادهای سازمان بورس به تایید شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه رسید. مجلس حامی سهامداران خرد زیان‌دیده از سیاست‌های غلط است. امیدواریم با اصلاح رویه ها و عدم استمرار سیاست های غیراصولی، اعتماد به این بازار بازگردد.

تمامی پیشنهادهای سازمان بورس در جلسه سران قوا تصویب شد

رئیس سازمان بورس گفت: در جلسه امروز دوشنبه ستاد عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، همه ۷ پیشنهاد سازمان بورس و اوراق بهادار جهت حمایت از بازار سرمایه با اصلاحات جزیی به تصویب رسید و این مصوبات بعد از تایید مقام معظم رهبری برای اجرا ابلاغ خواهند شد.

تداوم روند کاهشی قیمت ها در بازار ارز و سکه

در پایان فعالیت بازارها در روز گذشته، هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی و مجاز سطح کشور به نرخ ۲۱۳۰۱ تومان از مردم خریداری و در مقابل به نرخ ۲۱۷۳۱ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته شد که این رقم نسبت به روز قبل، ۱۱۲ تومان ارزان‌تر شده است. همچنین هر اسکناس یورو در این صرافی ها، به نرخ ۲۵۳۵۵ تومان از مردم خریداری و در مقابل با افت ۷۴۶ تومانی نسبت به روز قبل، به قیمت ۲۵۸۶۷ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته شد.

ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با کاهش ۳۰ هزار تومان نسبت به روز قبل تر به رقم ۹ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد. همچنین نیم‌سکه بهار آزادی پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع سکه سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی هم یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت خورد. علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۹۳۵ هزار و ۱۷۳ تومان رسید. قیمت مثقال طلا نیز چهار میلیون و ۵۱ هزار تومان شد.

برنامه بانک مرکزی برای پشتیبانی از SMEها

همتی، رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی نوشت: روز گذشته، رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به لزوم فعال شدن کارگاه‌های کوچک و متوسط در کنار کارگاه‌های بزرگ، تأکید کردند: گسترش این کارگاه‌ها علاوه بر ایجاد اشتغال، زمینه‌ساز تولید ثروت برای عموم مردم به ویژه طبقات ضعیف و متوسط هستند. بنگاه‌های کوچک و متوسط که از آنها تحت عنوان SMEها یاد می‌شود امروزه به عنوان یکی از مسیرهای اصلی رشد و توسعه پایدار مبتنی بر دانش در کشورها شناخته می‌شوند. ارزش افزوده بالا، نوآوری، اشتغال‌آفرینی و انعطاف‌پذیری بیشتر از مزایای این بنگاه‌ها می‌باشد. بانک مرکزی در چند سال گذشته برنامه جدی برای افزایش میزان تأمین مالی SMEها داشته است. در سال گذشته بیش از ۲۷ هزار واحد کوچک و متوسط از حدود ۸۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات بهره‌مند شدند که نسبت به سال ۹۸ رشد ۵۷ درصدی داشته است. برنامه بانک مرکزی برای پشتیبانی مالی از SMEها درسال ۱۴۰۰ اختصاص مبلغی تا حد ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از سوی بانک‌ها برای اعطای سرمایه درگردش به این واحدها، با هدف گسترش نقش آنها در تولید و اشتغال کشور است.

دلار جهانی عقب رفت

ارزش دلار مقابل بیشتر ارزهای مهم کاهش یافت. شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۴۳ درصد کاهش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۰.۸۷۷ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل ۱.۰۹۹ دلار اعلام شد. (نرخ های فوق بر حسب ساعت پایانی معاملات بازارهای ارزی نیویورک محاسبه شده است.)

این ارز دیجیتال رکورد شکست!

اتریوم با رکوردشکنی تاریخی جدید از ۳۰۰۰ دلار گذشت. به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، به دنبال صعودهای پی در پی اتریوم، دومین ارز بزرگ دیجیتالی جهان به ارزش بازار ۳۶۳ میلیارد دلاری دست پیدا کرد تا بدین ترتیب، اتریوم به بازاری باارزش تر از شرکت های بزرگ و مشهوری همچون نستله و بنک آو امریکا تبدیل شود. ارزش اتریوم پس از آن رو به افزایش رفت که شماری از توسعه دهندگان امور مالی غیرمتمرکز de-fi اعلام کردند از بستر اتریوم برای پیشبرد پروژه های خود استفاده خواهند کرد.  

در یک رویداد بسیار بااهمیت، شرکت ویزا کارد که یکی از دو شرکت بزرگ پرداخت های بین المللی در جهان محسوب می شود اعلام کرد، ۳۵ ارز دیجیتالی در مسیر پذیرش توسط ویزا برای استفاده به عنوان ابزار پرداخت و دریافت در نظر گرفته شده اند. مدیرعامل این شرکت از بیتکوین و ارزهای دیجیتالی توسعه یافته شده توسط بانک های مرکزی به عنوان طلاهای دیجیتالی نام برده که یک پتانسیل بسیار بزرگ در آینده دارند. رویای کسب سودهای هنگفت و نوسانات وسوسه انگیز ارزهای دیجیتالی باعث شده است تا شمار ورود سرمایه های جدید به این بازارها با شیبی تند رو به افزایش باشد. روزنامه چوسان ایلبو کره جنوبی در گزارشی تب ارزهای دیجیتالی در این کشور را نگران کننده خوانده و نوشته است، بسیاری از جوانان ۲۰ تا ۳۰ سال کره ای به خیال یک شبه پولدار شدن، کار خود را رها کرده اند و تمام دارایی های خود را به بازار آورده اند. مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۲۲۱۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۶ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۰ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۹ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت. 

اعلام آمادگی شرکت‌های سوئدی برای حضور در ایران

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوئد اظهار داشت: سوئدی‌ها نظر بسیار مناسبی به بازار ما دارند و الان هم مذاکرات وین را دنبال می‌کنند و امیدوارند که هرچه سریع‌تر این تحریم‌ها لغو شود تا بتوانند وارد بازار ما شوند. بیشتر شرکت‌های سوئدی که در ایران بودند، کامل و بسیار قوی ابراز تمایل کردند که در صورت لغو تحریم‌ها وارد کشور شوند. /ایلنا

افزایش ۱۳۷ درصدی قیمت برنج وارداتی

بررسی تازه ترین گزارش مرکز آمار ایران از متوسط قیمت انواع اقلام خوراکی در فروردین ماه در مورد برنج نشان می دهد که برنج وارداتی در فروردین ماه سال گذشته هر کیلو حدود ۱۰ هزار و ۳۰۰ تومان بوده که تا اسفندماه به ۲۴ هزار و ۲۰۰ تومان رسیده است، اما در فروردین ماه امسال این قیمت افزایش داشته و تا ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان ثبت شده است. همچنین حداقل قیمت برنج ایرانی در فروردین ماه ۲۲ هزار و ۳۰۰ و حداکثر ۳۰ هزار و ۳۰۰ تومان گزارش شده است. در مجموع تغییرات قیمت برنج نشان دهنده افزایش یک درصدی آن در مقایسه با اسفندماه و رشد ۱۳۷.۴ درصدی در مقایسه با سال گذشته است. 

طلا در هند برای اولین بار با تخفیف فروخته شد

در شرایطی که بحران کرونا تقاضای خرید در هند را کاهش داده است، طلا در بازار این کشور برای اولین بار با تخفیف نسبت به نرخ رسمی به فروش رسید. طبق گزارش رویترز، فروشندگان طلا این هفته هر اونس طلا را با ۲ دلار تخفیف نسبت به نرخ رسمی فروختند، در حالی که در هفته گذشته هر اونس طلا را ۲ دلار بالاتر از نرخ رسمی می‌فروختند. قیمت طلا در هند شامل ۱۰.۷۵ درصد تعرفه واردات و ۳ درصد مالیات کالا و خدمات می‌باشد. تقریباً تمام دولت‌های ایالتی هند محدودیت‌هایی برای مقابله با ویروس کرونا وضع کرده‌اند. فروشگاه‌های طلا و جواهرات یا تعطیل و یا شاهد مراجعه مشتریان کمتری هستند. انجمن جهانی طلا این هفته اعلام کرد که به علت قرنطینه‌های وضع شده در هند، مصرف طلای این کشور در سه ماهه دوم کاهش خواهد یافت. این در حالی است که طبق گزارش قبلی انجمن جهانی طلا در سه ماهه اول امسال تقاضای طلای هند ۳۷ درصد جهش کرده و به ۱۴۰ تن رسیده بود.

رشد ثروت میلیاردرهای آمریکا

علی‌رغم اینکه جو بایدن در شعارهای انتخاباتی خود اعلام کرده بود خواهان دریافت مالیات بیشتر و منصفانه‌تری از ثروتمندان است، آمارها نشان می‌دهد میلیاردرهای آمریکایی سود کلانی در ابتدای ریاست‌جمهوری او به دست آورده‌اند. طبق محاسبات بلومبرگ، در صد روز اول ریاست جمهوری بایدن، ثروت میلیاردرهای آمریکا روی هم رفته ۱۹۵ میلیارد دلار افزایش یافته است.

ثروتمندان آمریکا از زمان انتخاب بایدن تا زمان سوگند یاد کردن او هم ۲۶۷ میلیارد دلار به ثروت خود افزوده بودند. به این ترتیب جمع افزایش ثروت آنها از زمان انتخاب بایدن به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا به ۴۶۱ میلیارد دلار می‌رسد. برای مقایسه باید اشاره کرد که در کل چهار سال دولت ترامپ میلیاردرهای آمریکایی ۸۶۰ میلیارد دلار به ثروت خود افزوده بودند. عمده این افزایش ثروت به علت بسته‌های حمایتی عظیم دولت در دوران کرونا بوده که باعث شد بازارهای سهام با رشد قابل‌توجهی روبرو شوند. به علاوه بسته کمک‌های کرونایی چند تریلیون دلاری آمریکا در زمان ترامپ، دولت بایدن هم یک بسته ۱.۹ تریلیون دلاری را به تصویب رساند. گزارش جدید دولت آمریکا نشان می‌دهد در سیزده ماه گذشته، ثروت جمعی میلیاردرهای آمریکا ۵۵ درصد رشد کرده و به ۴.۵۶ تریلیون دلار رسیده است.

اولتیماتوم پوتین برای کنترل قیمت‌ها

راشاتودی: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به دولت این کشور کمتر از دو ماه اولتیماتوم داد تا اقدامات لازم برای کنترل قیمت کالاها در بازار داخلی روسیه را در دستورکار قرار دهد. وی گفت: دولت روسیه باید با استفاده از ابزارهای بلندمدت بازار، پیش بینی‌پذیری و کنترل قیمت‌ها را تضمین کند. از طرف دیگر، دولت روسیه موظف است تا کالاهای با کیفیت در بازار داخلی این کشور را هم به میزان کافی تامین کند. پوتین همچنین خواستار آن شد با کاهش مخاطرات مربوط به فعالیت‌های اقتصادی در این کشور بستر مناسب برای افزایش سرمایه‌گذاری شرکت‌ها فراهم شود. 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
باگران شدن قیمت خودرو توسط شورای رقابت، دم خروس زد بیرون. معلوم سد کاهش قیمت دلار دستوری و بیشتر انتخاباتی است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
از بالا دستی ها بپرسید ،؟
دولت و مجلس و وزرا و وووو
کاره ای نیستند و مجری دستورات بچه های بالادستی هستند
ناشناس
| United Kingdom |
۱۹:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
خخخ این تازه افزایش قیمت فروردین ماه بود ، به امید خدا تا انتهای سال قیمت خودروها دو برابر میشه و اینجوری نشون میدن که چطور میشه از هیچی پول تولید کرد و حقشون هست جایزه بهترین کسب درآمد کل جهان رو به اینها داد که از خودروهای مدل 40 سال قبل از کمپانی بنز و تویوتا بیشتر درآمد دارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
آیا فرهنگ ریاکاری شما را آزار نمی دهد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
قیمت ارز در حال کاهش است اما قیمت خودروهای اکثرا لگن داخلی در حال افزایش! جالب است واقعا
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۴:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
مجلس انقلابی کجا است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
در حال دادن طرح برای از میدان بیرون کردن رقبا و پول توزیع کردن بین خودیها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
لطفا دلار را به 32 هزار و قیمت اقلام معیشتی را به قیمتهای 7 ماه پیش که دلار 32 بود برگردانید. ما سر سفرمون دلار نمیخوریم. در حالی که هر روز قیمت کالاها گران میشود شما دلار را مفت هم بکنید برای ملت پشیزی ارزش ندارد.
ناشناس
|
Hong Kong
|
۰۹:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
آدم طماع دنبال سود سریع است . پول خود را به یک رمز تبدیل میکند و بعد باید دعا کند که یک ویروس کامپیوتری دخل این رمز را در نیاورد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
انگار آیه نازل شده که این فرغونهای از رده خارج بی کیفیت رو هر سه ماه یکبار گرون کنن. مگه حقوق کارمند و کارگر رو هر سه ماه زیاد میکنین؟ ظلم تا کی؟
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۱۹:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
به امید خدا امسال هر ماه گران میشود، علی برکت الله
ناشناس
| United States |
۱۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
تا وقتی مظلوم هست ظالم هم هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
خدااین خودرو سازها رو از بین ببره که باعث گرونی مملکت شدند شدن بلا ی جون این مردم بدبخت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
یکی نیست جلوی این خودروسازهای مسخره رو بگیره؟
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۱۹:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
نه ! کی میخواد جلوشون رو بگیره ؟ صاحبانش؟ کسانی که از سود سرشارش سهم دارن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
دلار میره بالا ماشین گرون میشه دلار میاد پایین هم ماشین باید گرون بشه؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
دلار گرون شد خودرو گرون شد دلار ارزون تر از سال ۹۹ شد باز خودرو گرون شد . حس نمیکنید دارید شورشو در میارید؟؟
مردم خواهش میکنم نخرید.
اینبار بانک ها هم پول ندارند وام بدهند مردم را به خرید جذب کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۹:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
به نخریدن نیست. 206 با دلار 3500 چهل میلیون بود. الان فقط سه برابر شده. واقعیت اینه خودرو بازهم گرون میشه و منطقی هم هست
موقعی که کالایی رو میخواید بفروشید با نرخ جهانی میفروشید ولی موقع خرید خودتون رو به نادانی میزنید
حق بین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
دولت مطمئنه که توافقی در دوره اش رخ نمی ده ولی ظاهراً داره نشون میده من تلاشمو دارم میکنم، به صورت تصنعی ارز ها و مسکوکات و طلا رو ارون می کنه که وقت خبر عدم توافق، قیمت ها منفجر شدن، کلی از فشار این انفجار رو میگیره. اینم سیاستی ست.
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
حالا که نرخ ارز کاهشی شده باز هم قیمت خودرو بالا میره.؟؟؟ واقعا چرا
سالم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
اين مجلس انقلابي و طرفدار مردم كجاست كه از منافع مردم در مقابل باند مافيايي خودرو حفاظت كند؟ تا كوچكترين گشايشي در مذاكرات برجام رخ ميدهد، خود مجلس و اهرم فشارش يعني صدا و سيما بسيج ميشوند تا جلو پيشرفت مذاكرات و بگيرند. الان صدا و سيما كجاست كه از حقوق ملت در برابر اين مافياي خودرو مراقبت كند؟
سلطان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
همین خودروسازان برای بی کفایتی دولت کافیه ...خجالت هم نمیکشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
یکدفعه گرون می کنند چون دلار بالا رفته، دوباره گرون می‌کنند چون بانک مرکزی نرخ تورم رو اعلام کرده و..... فقط به یک چیز فکر نمی کنند که تحمل مردم هم حدی داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
سردار دکتر کاپیتان خلبان رئیس مجلس،همین که جنابعالی برای انتقال پیامهات،از توئیتری که فیلتره،استفاده می کنی،نشانگر اینه که چقدر به قانون پایبندی!!!! از فیلتر شکن استفاده می کنی یا...؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
من جای ایران خودرو و سایپا و کرمان خودرو و...بودم هر روز می‌ذاشتم روی قیمت های تابوت هام،به چه دلیل؟؟ به این دلیل که صف خرید ملت همیشه در صحنه برای خرید،متراکم تر و فشرده تر بشه،ملتی که برای خرید این تابوت ها از هم سبقت میگیرن که برن تو صف خرید،لیاقتشون همینه.
رضا
|
United States
|
۱۲:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
اون ارز دیجیتالی که رکورد زد دوج کوین است که یک ساله به دلار ۱۵۰ برابر و به ریال ۲۰۰ برابر شده است و ایتریم پیش آن هیچ است.ان وقت حضرات انتظار دارند خلایق ارز دیجیتالی که پول و مارکت کل ان جهان است و در اختیار هیچ دولتی نیست ول کنند و به بورس ایران بچسبند
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
عجب بی درو پیکر شده واقعا کسی نیست جلو این فرقون ساز ها را بگیرد بقول احمدی نژاد آخه ماشین کیلویی چند خجالت بکشید از این همه ظلم که بمردم می کنند
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
خدایا یک موشک سرگردان بفرست تو این کارخانه های سر گردنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
میزان دارایی افراد حاضر در شورای رقابت و فعالیتهای اقتصادیشان را شفاف کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
اسم شورای رقابت شورای گرانی خودرو بشه بهتره
مثلا اینا با کی در رقابتن که شورا هم دارن؟
ابوالفضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
من نمیدانم چرا خودرو سازها سعی در کاهش هزینه های سربار ندارند
ناشناس
|
Romania
|
۱۵:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
خانه از پایبست ویران است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
قیمت خودرو سالی ١٢٠% گرون میشه اونوقت بانک مرکزی تورم رو ٣۶% اعلام میکنه. اینا چجوری با هم میخونن؟
ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
انشالله صنعت خودرو مافیایی نابود شه، من خودرو خارجی با کارکرد زیاد خواهم خرید ولی محصول خاینین و مکنده‌های خون ایرانی رو نخواهم خرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
به نظر من برای حل بنیادین مشکلات ایران باید همه کارگرها، کارمندهای درست کار، صنعت گران و تولیدکنندگان درستکار، کشاورزان و دامدارن ساده دل و خلاصه هر کسی که دارد نان بخور و نمیر درستکاری و انسادوستی را می خورد را یکجا بریزیم توی دریا (البته باید هزینه این کار را از خودشان بگیریم).
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
چه شیک سانسور می کنی!
رضا اهوازی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
مملکت گل و بلبل
میگن هر ۳ ماه ۲۰ درصد خودرو افزایش قیمت خورده چطور حساب کردین تا الان تو این یکسال باید ۸۰ درصد گرون میشد مثلا پراید از ۲۰تومن میشد ۳۸ تومن چرا الان ۱۳۰ تومنه؟ چرا رانت عرضه خودرو دست دو تا خودرو سازه که نمیتونن پاسخگوی نیاز مردم باشن چرا ایقد ظلم نیکنید به مردم بابا اگه ما نخوایم خودرو ملی داشته باشیم کیو باید ببینیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
یکدفعه گرون می کنند چون دلار بالا رفته، دوباره گرون می‌کنند چون بانک مرکزی نرخ تورم رو اعلام کرده و..... فقط به یک چیز فکر نمی کنند که تحمل مردم هم حدی داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
من خودم تو نمایندگی کارمند ساده هستم. شرکتهای خودروسازی ماشینها رو فقط میدن به دلالها و نه به مردم.و انها سود میکشن تا قیمتها بالا نگه داشته بشه.این کار کثیف اگه دزدی نیست اسمش چیه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
نه به افزایش قیمت.قیمت ها را به روال سابق برگردانید.تابناک پیگیر باش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
این شورای رقابت را باید منحل وسران آن به جوخه ادام سپرد اقای رِییسی این را حتما باید پیگیری کنند با وضعیت این کرونا درایران وفقر اقتصادی بین مردم چرا نباید کسی به گرانی خودرو اعتراض نکند برای همین مردم نباید بخرند و همه رو به خارج بفروشید و عرض وارد کشور شود
عزیز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
شورای رقابت چی از جون مردم بیچاره میخواد
عزیز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
حقوق ما مگه هر ۳ ماه بیشتر میشه که هر ۳ماه شورای رقابت قیمتها رو افزایش میده ، بجای اینکه طرف مردم بیچاره باشه طرف دلال ها و خودروسازهای ست معلومه مافیای خودرو کیا هستن
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
اگه مردم یاد بگیرن سزای گرون فروشی نخریدنه همه چی حل میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
چرا خودروسازها در پیشفروش ها نصف پول خودرو رو میگیرن؟ ولی وقتی گرون میشه کل قیمت خودرو رو در درصد گرانی ضرب میکنن. باید اثر تورم را روی نصف قیمت خودرو محاسبه کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
جالبه خودروهای داخلی یا همان فرغون تولید ملی را یک مسئول پیدا نمیکنید سوار شود اگر پیدا کردید مسئولی پراید و سمند سوار شده جایزه دارید 1 دوج جایزه بهتون میدهم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۴
راه ارزان شدن خودرو نخریدن است. تا زمانیکه برای هر خودرو چند هزار یا چند صد نفر ثبت نام می کنند، وضع همین است.
ناشناس
|
Norway
|
۰۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۷
بیایید خودرو نخرید.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات 1400 شورای شهر ششم سید ابراهیم رئیسی نتایج انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم