بازدید ۴۲۹۹۹
دو هزار و چهارصد و سی و هفتمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: پاسخ واعظی به گمانه‌ها درباره حمایت روحانی از برخی کاندیدا‌ها / موج چهارم کرونا در هیات دولت؛ وزیر اطلاعات هم به کرونا مبتلا شد / صادقی: نظرسنجی‌ها می‌گوید مشارکت مردم در انتخابات ۲۷درصد است و… رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۴۷۰۸۶
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۳ 19 April 2021

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

رئوفیان داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری شد

شورای مرکزی و دبیران استانی حزب اسلامی ایران زمین در بیانیه‌ای، سید ابولقاسم رئوفیان را داوطلب نامزدی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری معرفی کرد. در بیانیه‌ای که روز دوشنبه از سوی روابط عمومی حزب اسلامی ایران زمین به ایرنا ارسال شد، آمده است: به استحضار ملت شریف می‌رساند، بدینوسیله و بنا بر درخواست جمعی از نخبگان علمی، دانشگاهی و حوزوی و همچنین فعالان حوزه فرهنگ و سیاست و اقتصاد از نقاط مختلف کشور، و تصویب به اجماع آرای شورای مرکزی و دبیران استانی حزب اسلامی ایران زمین، نامزدی سید ابوالقاسم رئوفیان دبیرکل این حزب با ویژگی‌هایی چون تعهد و تخصص، آرمان‌خواهی و بصیرت، همچنین تجربیات متعدد و موفق مدیریتی در سطوح مختلف با استعانت از درگاه خداوند متعال و کسب اجازه از پیشگاه ملت در ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج) برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به طور رسمی اعلام می‌شود.

رویای پناهندگی علت ساخت ویدئوی ضرب و شتم یک روحانی

حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران با اشاره به دستگیری عاملان ساخت و انتشار ویدئوی درگیری میان یک جوان با فردی با لباس روحانیت، گفت: پس از انتشار این ویدیو اقدامات ویژه ماموران پلیس برای بررسی و رسیدگی به موضوع در دستورکار قرار گرفت و علیرغم آنچه که هیچ گونه اطلاعات از افرادی که در ساخت و انتشار این کلیپ دست داشتند، وجود نداشت، ماموران پلیس در کوتاهترین زمان ممکن، اقدام به یافتن سرنخ‌ها و شناسایی و دستگیری افراد مرتبط با آن کردند. وی با بیان اینکه با دستگیری عوامل انتشار، قطعا مشخص شد که این فیلم ساختگی بوده و بازیگران آن نیز یک پدر و پسر هستند، گفت: این پدر و پسر نیز درحالی که قصد فرار از کشور را داشته و در حال آماده شدن برای سفر به غرب کشور و خروج بودند، دستگیر شده و در بازجویی از آنان مشخص شد که به دنبال پناهندگی در یکی از کشورهای خارجی بوده‌اند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه: به سمت مذاکره با چین، روسیه و کشورهای آمریکای جنوبی برویم

جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به توافقنامه ایران و چین گفت:‌ توافقنامه ایران و چین تأثیر مستقیمی بر کم‌اثر کردن تحریم‌های اعمال شده از سوی آمریکا و غرب دارد. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: ما باید علاوه بر چین، به سمت امضای توافق با کشورهایی همچون چین، روسیه و کشورهای آمریکای جنوبی برویم و با کشورهایی که با آمریکا در تقابل هستند توافقنامه امضا کنیم و روابط تجاری، اقتصادی و... داشته باشیم. کوچکی‌نژاد خاطرنشان کرد: توافق چین با ایران به این خاطر نیست که امروز ایران در موضع ضعف است، بلکه اتفاقاً نشان‌دهنده جایگاه جمهوری اسلامی ایران برای تأمین نیازهای چین است و چین از سر نیاز خود با ایران توافق امضا کرده و این نشان از اهمیت جایگاه جمهوری اسلامی ایران دارد.

تکذیب نوبخت درباره گزارش رتبه اقتصادی ایران به رهبر انقلاب

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در حساب کاربری خود در توییتر درباره برخی گزارش‌های اقتصادی و حواشی آن نوشت: اینکه در چند سال اخیر در سخنرانی‌های دهه فجر از رتبه هجدهم اقتصاد ایران که در گزارش سال۲۰۲۰ بانک جهانی نیز منعکس شده است، خبر می‌دادم، موضوع درستی است. رئیس سازمان برنامه و بودجه در ادامه تاکید کرد: اما ارایه گزارش در این مورد به مقام معظم رهبری خبر نادرستی است. لطفا اخلاق رعایت شود.

کنترل آتش‌سوزی احتمالی در بوستان‌ها با چرای دام

ویدیوی چرای گوسفندان در پارک سرخه حصار منتشر شد. این موضوع واکنش کاربران را به همراه داشت، ولی شهرداری تهران اعلام کرد؛ این مسأله راهکار و طرحی آزمایشی جهت پیشگیری از آتش سوزی محسوب می شود. احسان صفائی، معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۱۳ تهران درباره این موضوع به فارس گفت: هر ساله با آغاز فصل بهار و شروع بارندگی ها، شاهد رشد علف های هرز در مراتع بوستان جنگلی هستیم که این امر با آغاز فصل گرما منجر به بروز آتش سوزی می شود. وی افزود: در سال جاری، تصمیم گرفته شد، طرحی آزمایشی در جهت جلوگیری از کف سوزی علف ها و به تبع آن خسارت به درختان بوستان و همچنین تقویت بستر خاک،طی مدتی کوتاه انجام و نتایج طرح مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. معاون شهردار منطقه ۱۳ تهران خاطرنشان کرد: از نظر علوم جنگلداری، استفاده از چرای دام برای رستنی های کف ( اشکوب پایین ) و قرق کردن پارسل به پارسل جنگل به جهت از بین بردن علف های هرز به گونه ای که با خوردن توسط دام از رویش در سالهای آینده به شدت کاسته و در تقویت گونه های اشکوب فوقانی تاثیرات بسزایی خواهد داشت.

نماینده مجلس: رایزنی قالیباف با آملی لاریجانی درباره قانون انتخابات

فیروزجایی، عضو هیات رئیسه مجلس در خصوص اختلاف‌نظر مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام پیرامون طرح اصلاح قانون انتخابات گفت: شورای نگهبان طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری را تائید کرده اما مجمع تشخیص مصلحت نظام ایراداتی به این طرح دارد. وی ادامه داد: قانون مرجعی را برای حل اختلاف مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس پیش‌بینی نکرده بنابراین مقرر شد رئیس مجلس با آیت‌الله آملی لاریجانی مذاکره کند تا راه‌حلی برای تایید طرح اصلاح قانون انتخابات اندیشیده شود. عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: در جریان بررسی بودجه ۱۴۰۰ نیز پس از تایید بودجه از سوی شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام ۱۸ بند ایراد گرفت که این مشکل با گفتگو حل شد. فیروزجائی تأکید کرد: اگر مجمع تشخیص مصلحت نظام ایرادی به طرح‌ها و لوایح مجلس دارد، باید به شورای نگهبان اعلام کند، زیرا شورای نگهبان مرجع بررسی قوانین مصوب مجلس است.

هشدار فرمانده سپاه به اسرائیل بعد از فوت سردار حجازی

سردار سلامی اظهار داشت: به صهیونیست ها هم می‌گوییم، شنیدم که شادمان‌اند. بله! وقتی امام را در کربلا شهید کردند، آل زیاد و آل مروان به فرح افتادند. اما به صهیونیست‌ها می‌گوییم این شادی شما بسیار زودگذر است. شما ناپدید خواهید شد به دست امتی که شما آنها را از سرزمینشان اخراج کرده‌اید. وی خطاب به صهیونیست‌ها گفت: شاد نباشید، ما راه را ادامه می دهیم و هیچکس این جبهه را ترک نخواهد کرد و سنگرها همیشه پر است از مردانی که زرهشان پشت ندارد و شمشیرها در دست جوانان امت اسلام از نیام کشیده شده است و این راه تا پایان عمر همه شیاطین عالم که در مقابل اسلام ایستاده اند ادامه خواهد یافت.

ادعای یکی از نزدیکان احمدی‌نژاد: مشایی و بقایی عفو خوردند

سردار احمد خورشیدی از نزدیکان محمود احمدی‌نژاد در بخشی از گفت‌وگویی تفصیلی با انصاف نیوز گفت: «حمید بقایی و اسفندیار رحیم مشایی روند عفوشان در دوره ریاست ابراهیم رییسی در قوه قضاییه طی شده و دیگر به زندان برنمی‌گردند. این را هم بگویم ارتباط آقای مشایی با آقای رییسی یک ارتباطی فراتر از دوستی عادی است.»

واکنش یک اصلاح‌طلب به وعده های عجیب کاندیداهای ۱۴۰۰

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: به نظر من، کشور همه چیز دارد و هیچ چیز ندارد یعنی اینکه اراده‌ای برای درست کردن کار‌ها وجود ندارد. «محمدصادق جوادی حصار»، فعال سیاسی اصلاح طلب، در گفتگو با برنا در خصوص وعده‌های عجیب کاندیدا‌های ۱۴۰۰ خطاب به کاندیدا‌ها گفت: یک ضرب المثل قدیمی داریم که می‌گوید «قاچ زین را محکم بچسب، سوارکاری پیشکش»، باید بگوییم که شما اگر اینقدر توانایی دارید کاری کنید تا مردم رای بدهند سپس همه مشکلات حل خواهد شد. اگر خیلی توانایی دارید کاری کنید که انتخاب کننده نهایی مردم باشند؛ اگر می‌توانید نظارت استصوابی را حذف کنید. او افزود: کاندیدایی که می‌گوید من می‌آیم آسمان را به زمین می‌آورم یعنی هیچ کاری نمی‌تواند انجام بدهد و از موقعیت خود، کشور و یا موقعیت‌های قانونی و گردنه‌های قانونی اطلاعی ندارد و یا در پی اغفال و گول زدن مردم است. به نظر من، کشور همه چیز دارد و هیچ چیز ندارد؛ یعنی اینکه اراده‌ای برای درست کردن کار‌ها وجود ندارد. همه فکر می‌کنند بقیه مدیران کشور دزد و نالایق و فاسدند و فقط خودشان خیلی درست و سالم هستند.

فعال اصولگرا: رگ حیات ظریف به مذاکرات بستگی دارد

شاکری درباره نامزدهای جریان اصلاح طلب برای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم و نام محمدجواد ظریف هم گفت: معتقدم که ما هر چه به زمان انتخابات نزدیک‌تر شویم فضای انتخاباتی واقعی تر خواهد شد و علت این امر هم این است که رگ حیات ظریف به مذاکرات بستگی دارد؛ اگر او بتواند الان در مذاکرات وین یک امتیازی به دست آورد، می‌تواند از آن به عنوان یک برگ برنده در انتخابات استفاده کند، در حالی که این اقدام سختی است و نمی‌توانند این اقدام را انجام دهند؛ زیرا بسیاری از این تحریم‌ها مربوط به کنگره آمریکا است و مذاکره با اروپا ربطی به آمریکا ندارد.دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی گفت: اگر تحریم‌ها برداشته شود، شرایط برای محمدجواد ظریف و علی لاریجانی و طیف روحانی بهتر خواهد شد، در غیر این صورت، صحنه تغییر خواهد کرد؛ معتقدم که ثبت نام ها مشخص خواهد کرد که ما درباره چه افرای باید صحبت کنیم.

کاندیدای اصلی اصلاحات بعد از انصراف سیدحسن خمینی کیست؟

یک فعال سیاسی اصلاح طلب از اجماع احزاب این جریان بر روی کاندیداتوری محمدجواد ظریف خبر داد.علی محمد نمازی در گفت‌وگو با ایلنا در خصوص توصیه مقام معظم رهبری به سیدحسن خمینی برای کناره‌گیری از حضور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آن هم در حالی که گفته می‌شد وی گزینه جریان اصلی اصلاحات است، گفت: بیان کردن این موضوع از سوی مقام معظم رهبری غافلگیر کننده بود، چون ایشان مرتب از مشارکت حداکثری که یک اصل تضمینی برای منافع، امنیت و تعالی‌بخشی نظام جمهوری اسلامی ایران است صحبت می‌کنند.این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: اگر آقای سیدحسن خمینی می‌توانست وارد رقابت‌های انتخاباتی شود و از آن سو آقای رئیسی ثبت‌نام می‌کردند، همه جریان اصلاحات و مستقلین پشت‌ سر آقای خمینی قرار می‌گرفتند و از او حمایت و مردم را تشویق می‌کردند که به ایشان رأی بدهند و از سوی دیگر اصولگرایان پای آقای رئیسی ائتلاف می‌کردند و آنها هم به مردم می‌گفتند که به ایشان رأی بدهید. همین امر منجر به مشارکت حداکثری می‌شد اما با حذف آقای خمینی و شاید نیامدن آقای رئیسی می‌توان پیش‌بینی کرد که یک مشارکت حداقلی داشته باشیم.

تکذیب شایعات درباره طرح استیضاح وزیر بهداشت

در پی انتشار برخی مطالب مبنی بر طرح استیضاح وزیر بهداشت، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن تکذیب این شایعات تاکید کرد که هیچ طرح استیضاحی برای وزیر بهداشت در هیات رئیسه اعلام وصول نشده است.علی کریمی فیروزجائی در گفت‌ و گو با خانه ملت با اشاره به برخی شایعات مبنی بر این که طرح استیضاح سعید نمکی وزیر بهداشت تحویل هیات رئیسه شده است، گفت: این ادعاها صحت ندارد و چنین طرحی توسط هیات رئیسه دریافت نشده است.نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مرجع رسمی خبرها مربوط به طرح های استیضاح وزرا، مجلس شورای اسلامی است و هر گونه خبر در این باره، رسما از سوی هیات رئیسه مجلس اطلاع رسانی می شود.وی افزود: نباید اجازه داد برخی شایعات و فضاسازی ها در مسیر وزارت بهداشت برای مقابله با موج چهارم کرونا اختلال ایجاد کند.

ایران و عربستان پای میز مذاکره نشستند؟

بعد از گذشت پنج سال از قطع روابط دیپلماتیک ریاض و تهران، دیروز رسانه غربی فایننشال تایمز مدعی شد که مقامات ایران و عربستان در عراق مذاکرات مستقیم داشته اند. امروز هم رویترز با تایید این مذاکرات مدعی شد که این دیدار مقامات دو کشور درباره جنگ یمن و برخی دیگر از مسائل منطقه ای انجام شده است. یک مقام عراقی نیز از انجام این مذاکرات در منطقه سبز بغداد خبر داد. این در حالی است که سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به این اخبار بدون تایید یا تکذیب این اتفاق تاکید کرد که ایران همواره از گفت‌وگو با پادشاهی سعودی استقبال می کند و آن را به نفع مردم دو کشور و صلح و ثبات منطقه‌ای دانسته و همین فکر ادامه خواهد داشت.

ترقی: ائتلافی رخ ندهد، احتمال شکست اصولگرایان بالا می‌رود

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: تلاش‌هایی در جهت ایجاد ائتلاف در بین اصولگرایان در حال انجام است تا دو شورای ائتلاف و وحدت با یکدیگر یکی شوند. این مذاکرات همچنان ادامه دارد، اگر این وحدت رخ ندهد، احتمال عدم موفقیت بسیار بالاست.حمیدرضا ترقی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به افرادی که تا کنون برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری اعلام آمادگی کرده‌اند، اظهار کرد: مقام معظم رهبری پیش از سال جدید مطرح کردند که اگر کسی توانایی قرار گرفتن در جایگاه ریاست جمهوری را در خود نمی‌بیند، به این عرصه وارد نشود. افرادی که تا کنون برای حضور در انتخابات اعلام آمادگی کرده‌اند، باید خود را با این سخن رهبری تطبیق دهند و ببینند که آیا چنین توانایی را در خود می‌بینند یا خیر. این فعال سیاسی اصولگرا خاطرنشان کرد: به مرور از طرف شورای نگهبان به افراد اعلام خواهد شد که حائز شرایط کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری هستند یا خیر. در مجموع من فکر نمی‌کنم که بیش از ده درصد افرادی که در حال حاضر نام‌شان مطرح است، بتوانند به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری تایید صلاحیت شوند.

فرزانه ترکان: ظریف از نگاه ائتلاف اصلاح‌طلبان یک اصلاح‌طلب است

فرزانه ترکان، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین درباره رویکرد و نگاه جبهه اصلاح‌طلبان ایران در قبال گزینه‌هایی همچون علی لاریجانی و محمدجواد ظریف گفت: آنچه ما در شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی از رویکرد و نگاه جبهه اصلاح‌طلبان ایران متوجه شدیم این است که نظر خاصی در این جبهه و تشکل درباره آقای لاریجانی وجود ندارد.او ادامه داد: مشخصاً این تشکل به آقای ظریف به عنوان یک شخصیت اصلاح‌طلب نگاه می‌کند و بقیه قضایا دیگر به تصمیم آقای ظریف برای کاندیداتوری و جمع‌بندی جبهه اصلاح‌طلبان درباره ایشان مربوط است.

کنایه‌های سنگین فعال اصولگرا به اظهارات اخیر روحانی

مدیرمسئول روزنامه جوان به سخنان روز گذشته (یک‌شنبه) رئیس جمهور درباره ارتش واکنش نشان داد.عبدالله گنجی در کانال تلگرامی خود نوشت:«نفهمیدم چرا نسبت روحانی سال ۵۹ با ارتش، امروز متفاوت شده و نفهمیدم چرا مرتب میگه ارتش در سیاست دخالت نمی کند. چه موضوعیتی دارد؟ اما عبارت ارتش بین ملت و حکومت یکی را انتخاب کند که همه را شوکه کرد را فهمیدم و تعجب آور نبود. با توجه به جایگاه اجتماعی ۷ درصدی خود و نارضایتی موجود این توصیه را کردند. اگر نارضایتی موجود ۸ سال پیش نبوده یا کم بوده قطعا مخاطب خودش هست. چرا تعجب؟»

نیکزاد: باید ⁧‫پای کار‬⁩ آمد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حل مشکلات مردم ⁧‫برنامه عملیاتی‬⁩ و حضور در میدان می خواهد، گفت: باید ⁧‫پای کار‬⁩ آمد.علی نیکزاد در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت:«برای اداره کشور صحبت کافی است. حل مشکلات مردم ⁧‫برنامه عملیاتی‬⁩ و حضور در میدان می خواهد. نمی شود در گوشه‌ای نشست و آرزوی خانه‌دار شدن مردم و پر شدن سفره‌های آنها را کرد. باید ⁧‫پای کار‬⁩ آمد.»

صادقی: نظرسنجی ها می گوید مشارکت مردم در انتخابات 27 درصد است

عضو شورای مرکزی جبهه اصلاحات گفت: امیدواریم در دو ماه آینده یک فضای رقابت واقعی که مطلوب اصلاح طلبان است شکل بگیرد. فضای رقابت واقعی هم به این است که مجال عرضه برنامه ها به مردم فراهم شود. یعنی انتخابات معنادار به این معناست که دو دیدگاه متفاوت بتوانند در عرصه های مختلف با برنامه های خود مردم را جلب کنند و فضا به گونه ای نشود که دوقطبی های کاذبی صورت بگیرد و فضا احساسی شود و بر مبنای آن بخواهیم صرفا به طور عددی مشارکت را افزایش بدهیم.برآوردهایی که دوستان دارند و بعضی هم متکی به همین نظرسنجی هاست، در خوشبینانه ترین حالت درصدی که می توان اطمینان از حضور داشت شاید حدود 27 درصد است.

موج چهارم کرونا در هیات دولت؛ وزیر اطلاعات هم به کرونا مبتلا شد

سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات به ویروس کرونا مبتلا شده و در قرنطینه خانگی به سر می‌برد.اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که وضعیت وزیر اطلاعات ایران خوب توصیف شده اما به دلیل امکان سرایت بیماری به دیگران، نزدیک به یک هفته است در منزل است و استراحت می‌کند تا دوران قرنطینه خود را به پایان ببرد.پیش از این در میان مقامات کشور، علی لاریجانی، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، علی اکبر ولایتی، معصومه ابتکار، رضا رحمانی وزیر پیشین صمت، مصطفی پورمحمدی، سردار حاجی زاده، سیدرضا صالحی امیری، علی اصغر مونسان، ایرج حریرچی، حسین کولیوند، پروانه سلحشوری و اسماعیل نجار به کرونا مبتلا شده بودند که پس از گذشت چند مدت سلامتی خود را باز یافتند اما برخی از آنها همچون حسین شیخ الاسلام و فاطمه رهبر، احمد تویسرکانی، محمدعلی رمضانی نماینده آستانه اشرفیه، حجت الاسلام خسروشاهی و سیدمحمد میرمحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از این بیماری جان به در نبردند و فوت کردند.

پاسخ واعظی به گمانه‌‌ها درباره حمایت روحانی‌ از برخی کاندیداها

رئیس دفتر رئیس جمهوری درباره طرح گمانه‌زنی‌هایی از سوی برخی رسانه‌ها درباره حمایت رئیس جمهوری و دفتر وی از برخی کاندیداها از جمله علی لاریجانی و اسحاق جهانگیری، تصریح کرد: تا کنون نه شخص آقای رئیس جمهوری و نه دفتر ایشان به دلیل گرفتاری‌ها و مشکلات متعدد اصلاً جلسه و برنامه‌ای درباره انتخابات نداشتند و اظهار نظری توسط آقای روحانی و اعضای دفتر ایشان در این زمینه در جایی مطرح نشده است.محمود واعظی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به دستور جلسه اخیر حزب اعتدال و توسعه گفت: موضوعی که در جلسه اخیر حزب مورد تاکید قرار گرفت این بود که باید حتماً برای مشارکت بالا در انتخابات تلاش کنیم و مردم باید در این خصوص تشویق شوند تا انتخابات پیش روی، انتخاباتی باشد که بتواند مسائل مردم را حل کرده و توطئه خارجی را خنثی کند.وی در پاسخ به این پرسش که آیا حزب اعتدال و توسعه در جلسات خود در خصوص داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری به مصادیق ورود کرده است، خاطر نشان کرد: هنوز به موضوع بررسی مصادیق ورود نکرده‌ایم و درحال بررسی هستیم.عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه همچنین در پاسخ به پرسشی درباره احتمال ائتلاف کردن با گروه‌های سیاسی در جریان انتخابات ریاست جمهوری، با بیان اینکه «هنوز فضای کشور انتخاباتی نشده است»، اظهار کرد: تا کنون افراد زیادی جهت کاندیداتوری در انتخاباتی اعلام حضور کردند اما در حال حاضر نمی‌دانیم افراد اصلی چه کسانی هستند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۷۱
ناشناس
|
Germany
|
۱۸:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
عنوان این بسته رو هر کی ببینه خندهش میگیره

مردم عادی و بینوا محتاج نان شب و مسکن هستند و با مشکلات مختلف دست به گریبانن و مسئولین که زندگی پادشاهی دارن، حقوق های نجومی میگیرن که حتی در سطح مدیرا جز از حقوق ریس جمهور آمریکا هم بیشتر هست در خانه دولتی یا هتل 5 ستاره با هزینه دولت زندگی میکنن و خانواده های آنها در خانه های میلیون دلاری در اروپا یا آمریکا زندگی میکنند و اکثرن با هم فامیل و قوم و خویش هستند جنگ زرگری راه میندازن
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۹:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
واله ماکه‌خنده مون نمیگیره ماگریه مون میگیره شماخوش خنده ودرضمن اندکی حسودیت
مریم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
اصلا کسی که تا حالا کار اجرایی نکرده ....... ه برای چی باید یه کشور بیان بهش رای بدن ؟ .......که چی ؟ .....چون سوار بنز
میشه و لپش قرمزه بهش رای بدیم ؟ .....که چون فقط از فلان حزب کاندید شده؟ مسخره است و راست میگید خنده داره! نه خیر ملت دیگه با این طنابها تو چاه نمیرن
ناشناس
| Pakistan |
۱۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
بابا تو هم دیگه شورش کردی ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
طبق روال نخ نما و پوسیده همیشگی.......هر چه به اواخر دوران آقای روحانی نزدیکتر بشیم....این کنایه ها صریح تر و صریح تر و صریح تر میشه.....و آخرش هم که رفت.....میگن دیگه تموم شد و مشکل اصلی رفع شد و منبعد همش گل و بلبله و شکوفایی و شادی و.........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
گمونم کرونایی که مسئولین میگیرند با نوعی که مردم عادی می گیرند فرق دارد.البته تست روزانه و اقامت در بیمارستان خصوصی و دسترسی به داروهای خارجی نیز بی تاثیر نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
متاسفم که مردم روزی حداقل ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر دارند قربانی کرونا میشوند
و دهها هزار نفر بیمار در خانه و بیمارستانها افتاده اند
و میلیونها نفر از تبعات بیکاری و تعطیلی کارشان دارند با رنج و سختی و نداری زیاد گذران میکنند
ولی از هر دو جناح نامزدهای پر تعداد فقط بدنبال رقابت و بکش بکش های انتخاباتی
در این فضای سرد و بی تفاوتی اکثریت مردم هستند !!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی وزیر احمدنژاد :برای اداره کشور صحبت کافی است. ) خدا وکیلی همین یک بار رو حرفت بایست و دیگه حرف نزن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
امریکا ۲۵٪ را واکسینه کرد شما مشغول کنایه زدن به هم دیگه هستین.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
آخ آخ چه حیف واعظی کاندید نمیشه
من که به شخصه به عنوان کاندیدای اصلحححححححححح بهش رای میدادماااااا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
مدیرمسئول روزنامه دلواپس جوان: جایگاه اجتماعی روحانی ۷ درصد است ) بازم از جایگاه اجتماعی شما که نیم درصد است چهارده برابر بیشتره
پاسخ ها
ناشناس
| Pakistan |
۱۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
برو زیر پتو..یخ میکنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
اقای رییسی و اقای مشایی فراتر از دوستی؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Pakistan |
۱۰:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
می خواد رئیسی رو خراب کنه...اتفاقا رئیسی از آدمائی که در مسائل کاری رفاقت بردار نیست...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
ترقی موتلفه : ائتلافی رخ ندهد احتمال شکست اصولگرایان بالا می‌رود) بابا دیگه میدون را شورای نگهبان خالی کرده مردم هم بیخیالند حتی یک نفر از خودتون را هم قبول ندارید ؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
خ خ خ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
رای بی رای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
دبیرکل فعال اصولگرا: رگ حیات ظریف به مذاکرات بستگی دارد اگر تحریم‌ها برداشته شود شرایط برای محمدجواد ظریف و علی لاریجانی و طیف روحانی بهتر خواهد شد) رگ حیات ظریف همان انجام مذاکرات برجام برای رفع مشکلات مردم بود الحق و انصاف تمام تلاش خود را کرد بهترین را هم انجام داد به خاطر همین برجام امثال تو هنوز می توانند به برجام اویزان باشند و از غرب طلبکار و گرنه اگر برجامی نبود چطور می توانستید طلبکار باشیدنیت ظریف از مذاکره رای و صندوق نیست نیتش اخرین تلاشها برای احقاق حقوق بین الملل مردم ایران است چیزی که امثال تو از ان سر در نمی اورید و با نبود امثال او شما فقط می توانید در مذاکرات چای بنوشید و نچ نچ کنید ضمنا اقای باهوش انجام مذاکره ظریف چه دخلی به علی لاریجانی دارد خدا به اون گروهی که تو دبیر کل اش هستی رحم کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
اقای گنجی ارتش یک وظیفه ذاتی دارد که در جنگ تحمیلی کاملا انرا به اثبات رساند.لطفا سعی نکن ارتش را مصادره کنید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
خوندن بلدی
چی نوشته؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
دوستان عزیز

با تشکر از سایت تابناک در صورت امکان نظرم را برای آگاهسازی دوستان و مخاطبان منتشر کنید

کشور ما بزرگترین تولید کننده و مصرف کننده تریاک در دنیاست تا حالا به علتش فکر کردید یا اینکه چرا همیشه احساس ضعف و بیحالی یا خواب آلودگی دارید

ازتون خواهش میکنم برید و تاثیر مواد اعتیاد آور مثل کافئین در چای ، قهوه و ...، قرص های کدئین، قرص های خواب، تریاک و .... را بر عملکرد فرد مطالعه کنید متاسفانه در خبرها شنیدید که در مرغداری های کشور از تریاک در غذا و خوراک طیور استفاده میشه

چیزی که میخورید بر روان و جسمتون تاثیر مستقیم میزاره و برای اینکه سلامتیتون رو حفظ کنید باید سعی کنید از مواد غذایی سالم و مطمئن مثل محصولات محلی استفاده کنید چون اگر خدای نکرده بیمار شدید و گذرتون به مطب پزشک و بیمارستان افتاد زندگیتون رو باید بفروشید تا جیب پزشکا رو پر کنید

نصیحت بعدی که براتون دارم اینکه که دست از زاد و ولد در این شرایط بردارید و اطرافیان و دوستان خودتون رو هم در این مورد آگاه کنید

امیدوارم همیشه سالم و شاد باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
خدایا شکر واکسن کره ای هم رسید امیدوارم حداقل از کره ای بهتر باشه ، مثل اینکه دارایی کشور تو گره صرف واکسن شد ، پولش که چیزی به ملت نمیرسید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
عقل سالم در بدن سالمه و بدن سالم در تغذیه و محیط زیست سالمه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
فضای کشور رنگ و بوی انتخاباتی نداره

تصمیم اکثریت مردم مشخص است

رای بی رای
پاسخ ها
امین
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
معلوم نیست شما قبلا هم رای داده باشی
ولی ما ایرانیها رای میدهیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
آقای سردبیر تابناک بسیار زیبنده و بصلاح خواهد بود بیوگرافی اجتماعی و فرهنگی و شغلی و وضعیت مالی کاندید های ریاست جمهوری را قبل ازانقلاب منتشر نمائید ملت شاکر و ممنون شما خواهند بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
حالا که انریکا به برجام برگشت ان شالله پولش برا ملت خیر داشته باشه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
امین
مقداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
کشور به یک فرد کاریزماتیک و جسور نیاز دارد که بتواند تمام کانونهای قدرت موجود را در راه منافع ملی بخط نماید اگر چنین فردی هم پیدا بشود درگیریهای باندی بسیار شدیدی که هزینه اش از جیب ملت خواهد بود رخ خواهد داد اما برای آبادانی واقعی کشور ناگزیر هستیم تا از این پل عبور کنیم ، کشور نیازمند ریاست جمهوری بظاهر مانند صدام حسین اما با اندیشه مهاتیر محمد است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
بنده الآن افطار کردم،قند خونم تنظیم شد،با فکری باز و با آرامش کامل،به همان نتیجه ایی رسیدم که چند وقت پیش رسیدم،رأی نمیدم.
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
مردم آنقدر برای مسئولین کشور نامحرم هستند که ما باید خبر مذاکره با عربستان را از رسانه های ببگانه بشنویم !! با این وضعیت، انتظار دارید مردم در رای گیری شرکت کنند؟؟؟؟ زهی خیال باطل
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
عدالت علی که به مردم قول دادید را خوب اجرا کردید. سرباز به خاطر اجرای قانون در مورد نماینده مجلس سیلی میخورد و نماینده مجلس ارج میبیند اسید پاشهای اصفهان بعد از ۶ سال پیدا نمیشوند اما کسانیکه کلیپی در مورد یک روحانی میسازند بلافاصله دستگیر میشوند
خوب اسلامو به نسل جوون معرفی کردید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
اشتباه دستم خورد منفی ببخشید...
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
آقای صادقی نگران نباشید با وجور رحمانی فضلی مشارکت بالای ۵۰٪ اعلام می شود
جم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
جبار کوچکی نژاد گفت : .... به این میگن از ترس مار به اژدها پناه بردن ! شما رو به خدا آخه چین و روسیه با آمریکا قابل مقایسه است ؟ حداقل به کسی پناه ببرید که سرش به تنش بیارزه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
سردار سلامی شما فعلا انتقام ازاسرائیل نقدا بگیرید ومحوشدنش را بذارید بحساب نسیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
حالا امریکا با حیله گری تمام و از ضعف یه عده تو کشور سو استفاده کرد و به برجام برگشت تن شالله از فردا
مرغ کیلویی ۸ هزار
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
وضع خیلی خرابه!
هر کس خبره شده ،خبر میسازد ،آمار حدس میزند و این بلبشو را بعنوان آزادی بیان و نظر هم میخواهید به مردم بخورانید!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
تا حالا که صدا وسیما برا کاندیداهای بالقوه اصولگرا سنگ تمام گذاشته. شبکه افق دربست در اختیارشون، از رستم قاسمی تا نیکزاد. فقط سعید محمد رو راه ندادن. برا قالیباف که کل واحد خبر بسیج شده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
مهم نیست کی رای میده حالا تبلیغ کنه اون 25 درصد که خودشون تو فکر شونه از دولت‌هاست خودشون به خودشون رای میدن هر کی که رای بده یعنی یه چیزی براش داره. وگرنه کی میره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
مردم عزیز هم رعایت بهداشت را بکنید و هم این دعا را بخوانید .
این دعا را حفظ کنید.
این دعا معجزه می کند .بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِیمِ، دعای دفع بلا از رسول خدا ص
بِسْمِ اللّٰهِ خَیْرِ الْأَسْماءِ،
بِسْمِ اللّٰهِ رَبِّ الْأَرْضِ وَالسَّماءِ،
بِسمِ اللّٰهِ الَّذِی لَایَضُرُّ مَعَ اسْمِهِ سَمٌّ وَلَا داءٌ،
بِسْمِ اللّٰهِ أَصْبَحْتُ، وَعَلَى اللّٰهِ تَوَکَّلْتُ،
بِسْمِ اللّٰهِ عَلَىٰ قَلْبِی وَ نَفْسِی،
بِسْمِ اللّٰهِ عَلَىٰ دِینِی وَ عَقْلِی،
بِسْمِ اللّٰهِ عَلَىٰ أَهْلِی وَ مالِی،
بِسْمِ اللّٰهِ عَلَىٰ مَا أَعْطانِی رَبِّی،
بِسْمِ اللّٰهِ الَّذِی لَا یَضُرُّ مَعَ اسْمِهِ شَیْءٌ فِی الْأَرْضِ، وَلَا فِی السَّماءِ،
وَ هُوَ السَّمِیعُ الْعَلِیمُ،
اللّٰهُ اللّٰهُ رَبِّی لَاأُشْرِکُ بِهِ شَیْئاً،
اللّٰهُ أَکْبَرُ اللّٰهُ أَکْبَرُ، وَ أَعَزُّ وَ أَجَلُّ مِمَّا أَخافُ وَ أَحْذَرُ، عَزَّ جارُکَ وَ جَلَّ ثَناؤُکَ، وَلَا إِلٰهَ غَیْرُکَ.
اللّٰهُمَّ إِنِّی أَعُوذُ بِکَ مِنْ شَرِّ نَفْسِی،
وَ مِنْ شَرِّ کُلِّ سُلْطانٍ شَدِیدٍ،
وَ مِنْ شَرِّ کُلِّ شَیْطانٍ مَرِیدٍ،
وَ مِنْ شَرِّ کُلِّ جَبَّارٍ عَنِیدٍ،
وَمِنْ شَرِّ قَضاءِ السُّوءِ،
وَ مِنْ کُلِّ دابَّةٍ أَنْتَ آخِذٌ بِناصِیَتِها،
إِنَّکَ عَلَىٰ صِراطٍ مُسْتَقِیمٍ،
وَأَنْتَ عَلَىٰ کُلِّ شَیْءٍ حَفِیظٌ
آمین یا رب العالمین .
پاسخ ها
خویی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
دوستان اینکه دعاست وخوب چرا منفی میدهید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
سکه ۶۰۰ هزار انروز ارزون شد این است قدرت بایدن ،
بایدن دوستت داریم
بایدن مگه تو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
کشور رو به امریکا بدین دلار مفت میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
پیشاپیش بازگشت شکوهمند امریکا رو به برجام خدمت همه تبریک عرض میکن
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
راااااای بی راااااای
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
وزیری که توانایی حفاظت سیستم خود را ندارد، اگر کرونا نمی گرفت جای تعجب داشت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
آیا اولویت اول کشور و مردم ما باید محو اسرائیل و به زانو
در آوردن آمریکا باشد ؟
آیا مسولان ارشد قول و ضمانت می دهند که اگر بر فرض محال این اتفاق بیفتد
اوضاع اسفبار و فلاکت بار فعلی کشور و مردم اصلاح و صلح و درست و به رفاه و توسعه خواهیم رسید ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
عجب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
رای بی رای .
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
اضهارات آقای نیکزاد خنده بر لب می آورد تا امید در دل
اظهاراتی که دیگر باوری برای مردم باقی نگذاشته است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
والا واسه خدایا لطفا مارو دوباره گرفتار دارودسته احمدی نزاد نکن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
کاندیدای اصلاح طلب و اعتدال یعنی تداوم عمر تیم فعلی یعنی تداوم بی کفایتی و رانت و..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
آقای کوچکی نژاد ارتباط با کشورهای جیبوتی، کومور، نائورو، زیمباوه. سودان شمالی و جنوبی ، تانزانیا، اتیوپی، مغولستان و بورکینافاسو رو یادتون رفته. عزیز برادر! همین روسیه و چین شما با یک نگاه چپ آمریکا زیر همه قول ها و تفاهنامه ها میزنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
سخنی با اسحاق خان
۱_ جناب جهانگیری شما نماینده طیف اصلاح طلب در کابینه بودی ولی در این ۸ سال دکوری بیش نبودی حال این آخر دولت زبان باز کرد ی و خیال گول زدن جوانان
۲_ میلیونها انسان ساده دل به تشویق جناب کلید وارد بورس شدن و هزاران میلیارد متضرر شدن و قفلی بر سرمایه ملت زدید که هیچ راهزنی نزده بود این بی کفایتی نیست
۳_ شما مدعی بی پولی هستید در حالی که در این مدت تمام منابع درآمدی دولت از پول اب برق و گاز تلفن و مالیات و جریمه و بورس و دلار ۳۰ هزاری حداقل ۱۰ برابر شده در حالی یک ریال به یارانه ملت اضافه نکردید این بی کفایتی نیست
۳_ شما مدعی تورم ۳۶ درصدی هستی شک ندارم صفرش را فراموش کردی فقط به چند قلم کالا توجه کن
مرغ از ۸ هزار رسید به ۲۵ هزار که گیر نمیاد
برنج پاکستانی از کیسه ای ۶۵هزار رسیده به ۲۷۰ هزار تومان
لپه و عدس و لوبیا از کیلویی ۴هزار تومان اخیرا به ۴۳ هزار تومان
حقوق یک بازنشسته روستایی که صدایش به جایی نمیرسه و اعتراض هم نمیکنه شده ۳۰۰ هزار تومان یعنی یک کیسه برنج ؟؟.این بی کفایتی نیست
۴_ شما اب و نفس کشیدن ملت رو به تحریم گره زدید که خطرناک ترین کار ممکن برای یک ملت هست ؟؟ چرا باید اقتصاد ملت به سرفه و عطسه ترامپ و بایدن ارتباط داشته بشه شما چرا در مناظرات خود صریح نگفتید ما بدون امریکا برای اب خوردن هم مشکل داریم تا ملت تکلیف خودشون رو میدونستند
وجود شما ، نفس شما برای این مردم خوب نیست جناب جهانگیری زودتر بروید تا دیگه ملت شما رو در صفحه تلویزیون نبینند ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
جناب عراقچی دخیل ببند نذار رابرت مالی بره انریکا برا مشورت ؟ او اگه بره شروع میکنه دبه کردن اونا استادن ، همون جا یه امضا ازش بگیر فکر کنم ارزش امضای او از امضای کری کمتررنباشه ؟؟‌
مهدی
|
United Kingdom
|
۰۱:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
اگر این فعال اصولگرا کمی صبر کند و بزرگتر شود شاید بهتر بتواند اینگونه مسائل را تحلیل کرده و برایش تفهیم شود.
ناشناس
|
Canada
|
۰۴:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
بهترین خبری که دراین مجموعه داریداحنمال رفتن ایران و
عربستان سرمیزمذاکرات است دوستی ماباتمام کشورها
بخصوص همکیشانمان ازداشنن قوی ترین سلاح های دنیاقوی تراست مثالی بزنم کشورسوئیس وبسیاری کشورهای دیگرحتی لشکرجنگی هم ندارنددرجنگ هم بیطرف بودندولی باهمه دنیا
مماشات دارندآرام ترین و امن ترین کشورهابرای زندگی هستند درهرحال برای ما دوستی صمیمانه باهمه دنیاعلی الخصوص همکیشانمان بسیارارزشمنداست البته اگردشمنان بطاهر ازدوست صمیمی تربگذارندکه اگرمابخواهیم ودقت داشته باشیم وفریبشان رانخوریم بقول بچه ها کی باشند
نگذارند
ناشناس
|
Canada
|
۰۵:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
نگاه راهبردی ایران همیشه مبنی بر ادامه رابطه آشتی‌ناپذیر با آمریکا بوده است. میتوانیم تفاهم نامه های بلند مدت حتی صد ساله با چین و روسیه و کره شمالی و. .امضا کنیم. اما نهایتا واقعیت‌ها بر شعارهای تند غالب خواهند شد.در وقت عمل شرکت چینی بخاطر تحریم کشور جنسی را به ما نمیفروشد. مثل الان پولها بلوکه شده و نمیتوانند واکسن بخرند.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
سلام
چرا مذاکرات ایران و عربستان رو از قول یکی دیگه میگن
مگه خود ایران نمیدونه که مذاکره کرده یا نه؟
برزگر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
فلسطینی ها تنها مسلمانان ستمدید معاصر نیستند ، مسلمانان اویغور در چین و مسلمانان میانمار هم بسیار مظلوم واقع شده اند. از سردار سلامی و سایر بزگرواران تقاضا مینمایم به فکر کمک به این افراد هم باشند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
اگر سردار حجازی به مرگ طبیعی فوت کرده چرا سردار سلامی برای اسراییل خط و نشان میکشه.معلومه ایشون رو هم ترور کردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
راٌي بي راٌي
خان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
رای بی رای.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
مذاکره با کمونیستها؟ننگ ...
نااشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
باتوجه مشکلاتی که 12 دوره قبلی ریاست جمهوری برای کشور ایجاد کرده وطبق نظر سنجی که شده استقبال کم مردم دررای گیری بخاطر حفظ ابرو شده انتخابات را حذف با یک انتخاب اصلح مثل سایر دنیا کشور از چند گانگی نجات دهیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
از مذاکره با کدخدا رسیدیم به مذاکره با عربستان!!!!!!!

چه میکنه این اقای ظریف الممالک

بابا عزت پاسپورت ایرانی پیشکش
....
ناشناس
|
Spain
|
۱۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
هر کی میخواد بیاد میخواد نیاد رای بی رای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
نمایش وین با رفع تحریم موقتی فقط تا بعد انتخابات
خودتونید
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
هرگز ۲۷ درصد واجدین شرایط دز انتخابات شرکت نخواهندکرد!! خونه پُرش ۱۵ الی ۲۰ درصد خواهد بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
مگر نوع ارتباط بیک مقام قضایی با کسی که جرمی برایش ثبت شده است ، در رها سازی تاثیر دارد؟ ضمنا وقتی میفرمائید فر اتر از ارتباط عادی است،؛ اشاره به همان حالات اقای مشایی دارید؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
نحوه برگزاری امتحانات مدارس 1399 1400 فطریه نشست وین دعای روز بیست و ششم رمضان