به گزارش تابناک ورزشی، دوره مسابقات بین‌المللی دوومیدانی جام امام رضا (ع) طی روزهای ۲۲ و ۲۳ فروردین به میزبانی مشهد برگزار و در پایان تیم اعزامی عراق به کسب ۸ طلا، ۲ نقره و ۴ برنز به عنوان قهرمان معرفی شد.

هادی سپهرزاد، مربی و کارشناس دوومیدانی به برگزاری این مسابقات اشاره و بیان کرد: فدراسیون و مشهد، از نظر ترانسفر، اسکان، طراحی لوگو و مدال زحمت زیادی کشیده بود. فکر می‌کنم تا به حال در ایران چنین مسابقات فضای بازی نداشتیم و برگزاری آن با توجه به شیوع کرونا خیلی سخت بود. از طرفی ورزشگاه امام رضا خیلی  قشنگ و بروز بود و امکانات خوبی داشت. 

او در مورد عملکرد بهنام شیری، علی ثمری و علی فتحی گنجی که زیر نظرش تمرین می‌کنند، گفت: ورزشکاران من آماده مسابقه نبودند، چون زمستان سختی را پشت سر گذاشته بودیم و احتیاج داشتیم تا چند ماه دیگر تمرین کنیم. از طرفی ثمری و فتحی‌گنجی آسیب داشتند و برای احترام به فدراسیون شرکت کردیم. فتحی‌گنجی ۱۵ روز قبل آسیب شدیدی دید و نتوانست به مرز آمادگی برسد، تا جایی که فکر نمی‌کردم پرتاب کند اما مسابقه داد و نتیجه‌اش هم بد نبود. 

این مربی به نتایجی که در جام امام‌رضا (ع) به دست آمد اشاره کرد و گفت: نمی‌دانم ورزشکاران برای مسابقات آمادگی ۱۰۰ درصد داشتند یا نه. مربیان آنها و فدراسیون باید پاسخ بدهند که در چه سطحی از آمادگی بودند اما در کل اکثر نتایج ضعیف بود.

او در مورد قهرمانی عراق بیان کرد: ورزشکاران ایران در قالب استان و عراق در قالب کشور شرکت کرده بود. تیم برگزاری ما اشتباه محاسباتی داشت چون مسابقه وقتی بین‌المللی است باید نتایج در قالب تیم ملی حساب شود. وقتی یک استان با سه ورزشکار شرکت کرده، نمی‌تواند با یک کشور رقابت کند. اگر نتایج ایران را ملی محاسبه می‌کردند ما قهرمان می‌شدیم. 

منبع: ایسنا