بازدید 5579

اجتماع در پارک‌های اصفهان در دو روز آینده ممنوع شد

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اجتماع شهروندان در پارک‌ها و بوستان‌های این استان طی روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین ممنوع شده است.
کد خبر: ۱۰۴۳۲۳۸
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۲ 31 March 2021

به گزاش «تابنک» به نقل از ایرنا، حجت الله غلامی سه شنبه شب در حاشیه هفتاد و هفتمین ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: در این ۲ روز تعطیلی آرامستان‌های استان، کاهش روشنایی ۷۰ درصدی در بوستان‌ها، پارک‌ها و مراکز گردشگری و تفرجگاه و تعطیلی مراکز گردشگری و پارک‌ها را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: تعداد بستری و افزایش تعداد تست‌های مثبت در هفته جاری روند رشد بیماری را در بیشتر شهرستان‌های استان نشان می‌دهد که ناشی از سفرها، دید و بازدیدها، دورهمی‌ها و تجمع در مراکز فروش و گردشگری بوده است.

غلامی با بیان اینکه شهرستان‌های خوانسار و گلپایگان در وضعیت قرمز و مبارکه، نجف‌آباد، تیران و کرون و اصفهان نارنجی هستند گفت: همه محدودیت‌های وضعیت نارنجی در این شهرستان‌ها اعمال خواهد شد.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان تصریح کرد: اعمال محدودیت‌های پنج گانه شامل فعالیت مشاغل، ترددها، مراسم آیین مذهبی، آموزشی و ادارات از ۱۱ فروردین تا تغییر وضعیت برقرار خواهد بود.

وی اضافه کرد: همچنین فعالیت گروه‌های شغلی ۲، سه و چهار ممنوع است و فعالیت ادارات به صورت دورکاری خواهد بود و برگزاری مراسم مذهبی و نماز جمعه ممنوع است.

غلامی بیان کرد: تعطیلی رستوران‌ها و فست فودها در شهرستان‌های قرمز و نارنجی و ارائه خدمات صرفا بصورت بیرون بر خواهد بود.

وی گفت: بازرسی و نظارت ویژه در شهرستان‌های فلاورجان، نطنز، کاشان، آران‌ و بیدگل، اردستان، فریدن، سمیرم، شاهین شهر، شهرضا، شهرضا و چادگان صورت خواهد گرفت.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان اظهار کرد: ممنوعیت پارک در حاشیه‌ پارک‌های محور زاینده رود و سایر پارک‌ها و تفرجگاه‌های استان و اعمال جریمه توسط نیروی انتظامی و انتقال خودرو به پارکینگ عملیاتی می‌شود.

وی افزود: همچنین ممنوعیت ورود خودرو پلاک‌های غیربومی به کلانشهر اصفهان و تردد خودروهای غیر بومی با شدت بیشتری از مبادی ورودی کلانشهر اصفهان جلوگیری می‌شود.

غلامی گفت: به صورت کلی تردد خودروهای بومی و غیر بومی در روز سیزدهم فروردین در شهرستان‌های خوانسار و گلپایگان ممنوع است.

در استان اصفهان امور بهداشتی و درمانی ۲۲ شهرستان با حدود چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و ۲ شهرستان کاشان و آران و بیدگل با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی کاشان است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه