بازدید ۵۲۷۰
۴
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز از چنان قدرتی برخورداریم که در عرصه بین‌المللی بدون ایران نمی‌شود در منطقه تصمیم گرفت گفت: باید دولت انقلابی، تفکر انقلابی و مدیریت جهادی محقق شود و مدیریت جهادی یعنی کار دست مردم باشند و مسئولان بدانند مردم حقوق آن‌ها را می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۴۰۱۴۱
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۷ 11 March 2021
به گزارش تابناک به نقل از فارس از همدان، علی نیکزاد امشب پس از اقامه نماز مغرب و عشا در سلسله نشست‌های گفتمان انقلاب اسلامی دفتر ارتباطات مردمی حجت‌الاسلام فلاحی نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس در جمع نمازگزاران مسجد قمر بنی هاشم (ع) با اشاره به سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار کرد: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، دستورات مختلفی درباره تاسیس نهاد‌های انقلابی داشتند که اگر در طول فعالیت خود به برنامه‌ها و برنامه‌هایی که امام عظیم‌الشان برای آن‌ها در نظر گرفته بود، توجه می‌کردیم امروز در حوزه اجتماعی پیشرفت‌های بیشتری داشتیم.

وی در ادامه به عید مبعث اشاره کرد و افزود: اعراب در سرزمین حجاز در تجارت، شعر و شاعری، ادبیات و ... پیشرفته بودند، اما در انسانیت، بخشندگی و سخاوت بسیار عقب بودند و بر بت‌ها سجده می‌کردند و پیامبر اسلام در چنین زمان و مکانی مبعوث شدند و حکومت تشکیل دادند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در زمان بعثت، افراد ثروتمند و زراندوزان یهود، اصحاب قدرت و نفاق در مقابل پیامبر (ص) ایستادند، منافقان با برخی از آیات که محدودیت می‌آورد مخالفت می‌کردند، چون به ضرر آن‌ها بود، ما امروز هم با جاهلیت مدرن روبه‌رو شده‌ایم.

وی با اشاره به تشکیل نظام جمهوری اسلامی تصریح کرد: وقتی امام خمینی (ره) قیام کردند و انقلابی غیر قابل پیش بینی را شکل دادند، اعلام کردند که حکومت سیاسی دینی تشکیل خواهند داد تا دین را به داخل جامعه تسری دهند.

نیکزاد با بیان اینکه مسوولان در حکومت دینی نباید شب و روز داشته باشند تا اهداف اسلام و خدمت به مردم را پیش ببرند ادامه داد: نظام مقدس جمهوری اسلامی با مردم بی‌بدیل، رهبری بی‌نظیر و ولایت فقیه به پیش می‌رود که اگر در زمان امام حسین (ع) بودند عاشورا رخ نمی‌داد.

وی ادامه داد: البته امروز هم عناصری مانند اوایل انقلاب وجود دارند که در برابر جریان انقلاب اسلامی که برای بسط عدالت و پیروی از اسلام اصیل آمده، موضع می‌گیرند.

وزیر نباید کمتر از ۱۷ ساعت کار کند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: هدف نظام مقدس جمهوری اسلامی توسعه فضای توحیدی، عدالت و اخلاق را بسط دهد، رشد و فناوری، بصیرت و آگاهی مردم، زدودن طاغوت سیاسی، اجتماعی، فرهنگ و اقتصادی است و باید در این مسیر گام برداریم.

وی افزود: اگر نبود مجاهدت علمی و دفاعی افرادی، چون شهید تهرانی‌مقدم‌ها که موشک را مهندسی معکوس کردند امروز مرکز موشک نقطه‌زن نداشتیم و در سپهر مقاومت و سیاسی جایگاهی پیدا نمی‌کردیم، امروز از چنان قدرتی برخورداریم که در عرصه بین‌المللی بدون ایران نمی‌شود در منطقه تصمیم گرفت.

نیکزاد با تاکید بر اینکه باید به فکر حل مشکلات اقتصادی در کشور بود گفت: دغدغه رهبر انقلاب این است که میوه شب عید به قیمت مناسب ارائه شود در حالی که در آذربایجان، باغداران مشکل فروش میوه دارند و باید میوه اضافه را دور بریزیم.

وی با اشاره به اینکه با تفکر نگاه به بیرون نمی‌توان کشور را اداره کرد ادامه داد: کشور را نمی‌شود این گونه اداره کرد که وزیر آموزش و پروش بگوید مدرسه را باز می‌کنم وزیر بهداشت بگوید نمی‌شود یا وزیر صمت بگوید قیمت فولاد و سیما را پایین بیاورید وزیر اقتصاد بگوید نمی‌شود و در بورس نیز به این مباحث پرداخته می‌شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما در زمینه عدالت اجتماعی تصویب کردیم که ۵ هزار میلیارد تومان برای قیر اختصاص یابد، اما قیمت قیر افزایش یافت، پیگیری که کردیم گفتند تصمیم‌سازان خودشان در بورس هستند اظهار کرد: من می‌دانم در بورس چه می‌گذرد؟ شرکت‌های حقوقی دولتی پول مردم را بالا کشیدند؛ افرادی که مردم را به بورس دعوت کردند باید بیایند پاسخ دهند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه استکبار و در راس آن‌ها امریکا در باب پیروزی در جنگ سخت ناامید هستند اظهار کرد: بن سلمان به پمپئو گفته بود که امریکا به ایران حمله کند و هزینه‌اش را عربستان می‌دهد که پمپئو پاسخ داده بود ما در یمن کاری پیش نبردیم، چه برسد به ایران.

نیکزاد با طرح این سوالات که چرا مردم ما در اقتصاد و معیشت مشکل دارند؛ اگر در اقتصاد چیزی نیست، چطور اختلاس هست، در کشور ما تولید هست، اما توزیع نیست گفت: باید در کشور انقلابی در همه حوزه‌ها رخ دهد، مدیران دغدغه‌مند پای کار بیایند، گام دومی‌هایی هستند که ایده دارند، نگاه دارند و ما در مجلس هم از وجود گام دومی‌ها برخورداریم، اما دولت چرا گام دومی به خدمت نمی‌گیرد؟

وی با اشاره به اینکه وزیر نباید کمتر از ۱۷ ساعت کار کند خطاب به مسئولان گفت: یک روز را اختصاص دهید که در استانداری حضور پیدا کنید و بگذارید مردم به شما مراجعه کنند و سخن آن‌ها را بشنوید حتی اگر مشکل حل نشود، مردم می‌پذیرند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری و واحد‌های تولیدی نباید در استان‌ها به صورت محدود وجود داشته باشد اظهار کرد: باید دولت انقلابی، تفکر انقلابی و مدیریت جهادی محقق شود و مدیریت جهادی یعنی کار دست مردم باشند و مسئولان بدانند مردم حقوق آن‌ها را می‌دهند.

وی با بیان اینکه در روز کارگر آقای رئیس جمهور از ماشین خود پیاده نشد، در حالی که پیامبر (ص) دست کارگر را می‌بوسید، گفت: از سخنان رئیس جمهور تعجب کردم، پرفسور نیستید که همه چیز‌ها را بدانید!.

دولت نه تنها وام قرض‌الحسنه نمی‌دهد، نمی‌گوید آدرس آن‌هایی که ۵۰ میلیارد تومان به بالا تسهیلات گرفتند کجاست؟

نیکزاد با اشاره به اینکه این دولت نه تنها وام قرض‌الحسنه نمی‌دهد، حتی نمی‌گوید آدرس کسانی که ۵۰ میلیارد تومان به بالا تسهیلات گرفتند کجاست؟ اظهار کرد: در حکومت دینی باید احکام نورانی اسلام اجرا شود و ما باید به اسلام برگردیم، آنچه پول گرفتند را شفاف نکردند، چون کانون‌های قدرت و ثروت نمی‌گذارند مشخص شود.

وی با تاکید بر اینکه باید با گرفتن مالیات کشور را اداره کرد اظهار کرد: امروز نفت را می‌فروشیم و پول آن را خرج می‌کنیم در حالی که نفت برای ایجاد زیرساخت‌های کشور است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه امید است که قوه مجریه‌ای داشته باشیم که دنبال تحقق اهداف نظام اسلامی باشد افزود: در قوه قضاییه مردی مسئولیت را پذیرفته که تحولات اساسی شکل داده است، اگرچه مشکلاتی در این حوزه وجود دارد.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی سربازی رهبری و خدمت مردم را می‌کند تصریح کرد: مقام معظم رهبری مدال بزرگی به نام مجلس انقلابی را به این دوره از مجلس داده‌اند که نباید آن را ساده انگاشت.

نیکزاد با اشاره به اینکه قوه مجریه باید انقلابی و با ایمان باشد تا کار مردم حل شود ادامه داد: اگر ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به فامیل‌های خودشان نمی‌دادند، مشکلات مردم از جمله ازدواج، مسکن، اشتغال مشکل مردم حل می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: شرایط در کشور باید به سمتی برود که رهبر انقلاب فراملی باشند و نه در مباحث اجرایی هم ورود کنند.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Switzerland
|
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۲
همین توهمات ملت را بیچاره کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۲
نیک زاد به سیم اخر بزند پته همه رو روی اب میریزه ازاوناست که نباید زیاد سربه سرش بزاری یه دفه قاطی میکنه و کافه رو به هم میریزه اونهایی که روی بیت المال مسلمین خیمه زده اند بدونند نیک زاد سرش داغ بکنه بساط بخور بخور همه رو یک جا جمع میکنه ترس تو وجود این بشر نیست اخه اون منطقه ثمرین اردبیل اکثرا اینجورین فقط یک کم فامیل بازی درنیاره کارش خیلی درسته
محمدخان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۲
اگر قدرت داشتیم آمریکا نمیتونست ایران رو تحریم کنه/احساس میکنم همه این تحریم ها از بیرون و خودتحریمی ها از داخل برای برگرداندن ایران به عصر قبیله ای زیستن 150سال قبل است . به این شکل ایران بهتر تفکیک می شود. داخلی ها از رهبر گرفته تا..... هم گویا برای همین در ایران اقامت دارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۲
بیچاره مردم عربستان و امریکا و متحدانشون که با حمله به یمن ۶ سال هست که لنگ می پوشند و نون خشک می خورند و نتونستن هیچ غلطی علیه حوثی های یمن انجام بدهند ولی حوثیها در رفاه کامل دارند زندگی می کنند
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
المپیک 2020 توکیو موج پنجم کرونا جواد فروغی نازنین ملایی طرح ساماندهی فضای مجازی عید غدیر