بازدید 11514
آپشن دوم آلکنو واقعیت دارد یا او فروردین به تهران می‌آید؟

فدراسیون والیبال، ادعای سرپرست تیم‌ملی را تکذیب کرد؟!

امیر خوشخبر سرپرست تیم ملی از احتمال نیامدن آلکنو به تهران در فروردین ماه خبر داد اما حالا فدراسیون والیبال این احتمال را رد می‌کند! در قرارداد مربی روس چه نوشته شده؟ آیا مثل قرارداد ویلموتس پنهان کاری می‌شود؟
کد خبر: ۱۰۲۹۷۸۱
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳ 23 January 2021

پیش از داغ شدن اخبار اخیر مبنی بر نیامدن آلکنو به ایران و شروع کار تیم‌ ملی از فرورودین ماه سال آینده با “توتولو” دستیار آلکنو، محمدرضا داورزنی اعلام کرد که سرمربی روسیه‌ای از فروردین ‌ماه‌ و با شروع اردوها کار خود را در ایران آغاز می‌کند. اتفاقی اکنون با توجه به مسائل موجود با علامت سوال بزرگی همراه شده است.

به گزارش تابناک ورزشی، امیر خوشخبر سرپرست تیم ملی از احتمال نیامدن آلکنو به تهران در فروردین ماه خبر داد اما حالا فدراسیون والیبال این احتمال را رد می‌کند! در قرارداد مربی روس چه نوشته شده؟ آیا مثل قرارداد ویلموتس پنهان کاری می‌شود؟

پیش از مطرح شدن شائبه‌های نیامدن آلکنو به ایران، فدراسیون هیچگاه اعلام ‌نکرد که این مربی روسیه‌ای دو آپشن را برای همکاری با تیم ملی ایران  در نظر دارد و بارها شاهد این موضوع بودیم که آلکنو از فروردین در ایران شروع به کار خواهد کرد. با این‌ وجود پس از مطرح شدن این موضوعات، امیر خوشخبر سرپرست تیم ‌ملی والیبال در مورد شائبه‌های نیامدن آلکنو، به ایسنا گفت: در زمان امضای قرارداد با این مربی، وقتی که با آلکنو صحبت کردیم دو آپشن را پیشنهاد داد. اول اینکه سر موقع با شروع اردوهای تیم ملی به ایران آمده و کار خود را شروع کند و سپس برای یک‌ اردوی تدارکاتی تیم عازم کازان شود. آپشن دوم او هم این بود که اگر بازی‌های باشگاهی آن‌ها به مراحل بالاتر رفت و آلکنو نتوانست به ایران بیاید، دستیار او آقای توتولو به ایران بیاید تا تمرینات تیم ملی ایران را شروع کند و وقتی اردو یک مقدار جلو رفت او به تیم ملی ملحق شود.

البته مسائل کرونا و قرنطینه هم بندهایی بودند که به آن‌ها نپرداختیم. هدف این است که تیم ملی چه با توتولو و چه با حضور شخص آلکنو کار خود را شروع و در ادامه هم یک اردو را در کازان داشته باشد تا از همانجا هم عازم مسابقات شود.

با وجود این صحبت‌ها فدراسیون والیبال در اقدامی قابل تامل با انتشار بیانیه‌ای هرگونه خبر در مورد احتمال نیامدن آلکنو به ایران را تکذیب کرد. بیانیه‌ای که با وجود صحبت‌های اخیر سرپرست تیم ملی تا حدودی جالب به نظر می‌رسد.

با وجود همه این صحبت‌ها، تیم ملی ایران بازی‌های مهمی چون المپیک را پیش رو دارد و طبق نظر کارشناسان نیز حضور سرمربی کنار تیم ملی می‌تواند یکی از فاکتورهای موفقیت باشد. اتفاقی که در سال‌های گذشته نیز بارها مطرح شده است. بهروز عطایی کارشناس والیبال ایران در مورد این صحبت‌ها اظهار کرد: فکر می‌کنم مرجع فدراسیون است و طبق اخبار منتشر شده توسط فدراسیون، آقای آلکنو باید بعد از عید وارد ایران ‌شود. ضمن اینکه باید دید مسئولان ما چگونه قراردادی را با این سرمربی بسته‌اند! با این وجود به هر حال منطقی است که اگر سرمربی بالا سر کار باشد نتیجه بهتر خواهد بود و ما مسابقات مهمی پیش رو داریم که قطعا خود کادرفنی نیز به این موضوع اشراف کامل دارند.

اکنون با وجود این اتفاقات و تکذیب‌ خبر نیامدن آلکنو به ایران توسط فدراسیون، باید دید که آیا این سرمربی روسیه‌ای برای شروع کار خود فروردین ماه سال آینده وارد تهران خواهد شد یا نه؟ اتفاقی که‌ مسلما ‌تاثیر مستقیم با نتایج تیم ملی در المپیک خواهد داشت.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022