بازدید 23739
اوج وابستگی و بی برنامگی در ورزش حرفه‌ای ایران شش ماه مانده به المپیک توکیو

عجیب و باورنکردنی؛ تیم ملی والیبال برای تمرین نزد سرمربی روس می‌رود! / تیم ملی پروازی به جای مربی پروازی!

حتما تا حالا واژه مربی پروازی را شنیده بودید، کلمه‌ای که بیشتر برای مربیان خارجی ورزش ایران به کار گرفته می‌شد، اما حالا باید به واژه جدیدی تحت عنوان تیم ملی پروازی عادت کنید. والیبالیست‌های ما برای آماده سازی قبل از المپیک باید به جایی که سرمربی روسش حضور دارد، سفر کند تا بتواند زیر نظر او به تمرین بپردازد!
کد خبر: ۱۰۲۹۶۵۳
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۳ 22 January 2021

فدراسیون والیبال ایران، یک اتفاق نادر در ورزش حرفه‌ای دنیا را رقم می‌زند و شاید برای نخستین بار تیم ملی یک کشور برای تمرین کردن به محل استقرار سرمربی اش خواهد رفت!

به گزارش «تابناک ورزشی»؛ اگر هوادار یا علاقه مند به ورزش هستید، حتما تا حالا واژه مربی پروازی را شنیده بودید؛ کلمه‌ای که بیشتر برای مربیان خارجی ورزش ایران به کار گرفته می‌شد، اما حالا باید به واژه جدیدی تحت عنوان تیم ملی پروازی عادت کنید.

امیر خوش خبر در مورد اینکه گفته می‌شود امکان دارد ولادیمیر آلکنو، سرمربی جدید تیم ملی والیبال برای شروع اردو‌های تیم ملی به ایران نیاید و ملی پوشان به روسیه بروند! اظهار داشت: طبق قرار قبلی قرار بود که آلکنو ۵ فروردین ماه به تهران بیاید. آخرین توافق وی با ما دو حالت داشت؛ اول اینکه در تاریخ ۵ فروردین آلکنو به همراه توتولو، دستیارش به ایران بیاید.

عجیب و باورنکردنی؛ تیم ملی والیبال برای تمرین نزد سرمربی روس می‌رود! / تیم ملی پروازی به جای مربی پروازی!

وی که در دوره ریاست پیشین فدراسیون تلاش شده بود از تیم ملی جدا شود، اما با اعتراض برخی بازیکنان سرشناس تیم ملی دوباره پست سرپرستی را اشغال کرد، ادامه داد: حالت دوم هم این است که اگر مسابقات باشگاهی آن‌ها یک مرحله بالاتر برود، توتولو به ایران خواهد آمد تا تمرینات را شروع کند. در برنامه آماده سازی تیم ملی هم آمده که ملی پوشان سفری به کازان خواهند داشت.

خوش خبر آنچنان راحت این خبر را در اختیار رسانه‌ها می‌گذارد که انگار هیچ اتفاقی رخ نداده و تیمی که می‌تواند در خانه خود و بدون هزینه‌های سرسام آور سفر و اقامت خود را آماده کند، حالا باید همه این مخارج و مشقات را به جان خریده و به خانه سرمربی روس در خاک همسایه شمالی کوچ کند! بعید است حتی یک مورد مشابه این هم در والیبال و ورزش حرفه‌ای جهان آنهم در چنین سطحی از تیمداری دیده شود.

در این میان، برخی زمزمه‌ها حاکی از اصرار برخی ستاره‌های پرنفوذ تیم ملی والیبال بر اجرای این برنامه سفر است. گفته می‌شود، یکی از لژیونر‌های تیم ملی علاقه‌ای به حضور در داخل کشور ندارد و می‌خواهد از همان کشوری که در آن بازی می‌کند به روسیه آمده و پس از اتمام تمرینات به محل اقامت فعلی اش بازگردد!

سرپرست خوش خنده تیم ملی والیبال ایران که محبوبیت خاصی بین ملی پوشان دارد و با همین پشتوانه مدتهاست در این سمت تکیه زده و جداشدنی نیست، می‌گوید: اگر به هر دلیلی آلکنو نتواند برای شروع اردو‌ها به ایران بیاید که این امکان هم وجود دارد، تیم ملی به کازان خواهد رفت تا زیر نظر آلکنو کارش را دنبال کند. این تصمیم به این دلیل گرفته شده که تیم ملی زمان خود را از دست ندهد. تیم ملی ایران به دعوت روسیه راهی کازان خواهد شد.

قطعا شخص داورزنی باید پاسخگوی اجرای احتمالی چنین برنامه‌ای باشد و مقابل پایین آمدن شان تیم ملی کشورمان بایستد. مشخص نیست قرارداد با سرمربی روس چگونه منعقد شده که او حتی برای هدایت تیم ملی، اجباری برای حضور در تهران و نظارت بر کار ملی پوشان نمی‌بیند؟ به طور حتم چنین رویه‌هایی در تیم ملی عواقبی خواهد داشت و شاید این گونه سهل انگاری ها، در نتایج المپیک پیش رو نیز خودش را نشان دهد.

عجیب و باورنکردنی؛ تیم ملی والیبال برای تمرین نزد سرمربی روس می‌رود! / تیم ملی پروازی به جای مربی پروازی!

خوش خبر در مورد بازی‌های تدارکاتی تیم ملی ایران در پروسه آماده سازی گفت: یک دیدار تدارکاتی برای لیگ ملت‌ها در کازان خواهیم داشت. با تیم ملی روسیه و باشگاه زنیت کازان اردو و بازی خواهیم داشت. برای المپیک هم چند بازی دوستانه قطعی شده است. طبق برنامه ۱۰-۱۵ روز قبل از شروع مسابقات المپیک راهی ژاپن خواهیم شد و در آنجا با تیم‌های آرژانتین، روسیه و چند تیم دیگر بازی خواهیم کرد.

نویسنده: محمدعلی عباسی

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۵
خوب از جیب خودشان که پول نمی‌دهند.
مثل فدراسیون فوتبال پاسخگو هم نیستند.
پس چرا نکنند؟
اقای وزیر ورزش این یک توهین ملی است تا دیر نشده نگذارید چنین اتفاقی بیفتد.
مسخره ها واقعا شما الکی به همه چی گیر می دید
حالا کرونای روسی نگیرند بیارن؟؟؟
با این روس های مغرور نمیشه تعامل کرد. حتما با این سرمربی به جایی نمی رسیم.
هر روز بگو جهان سومی کیه
ایرانه ایرانه
هیچ چیز عجیب نیست
خودکفایی را فهمیدیم .

کشور در اختیار برادران روس و چین و ..... است
فقط آمریکا و اسراییل فعلا کنار مانده اند
اینقدری که روسها ما رو در طول تاریخ تحقیر کردن، آمریکاییها و انگلیسیها نکردن
مسابقه طراحی: لوح تقدیر برای تشکر از این وزیر ورزش طراحی کنید.
این همه تیمهای دیگه برای اردو به کشورهای دیگه میرن، این هم یک اردو است حالا سرمربی هم اهل آن کشوراست، چه اشکالی دارد.
این همه تیمهای دیگه برای اردو به کشورهای دیگه میرن، این هم یک اردو است حالا سرمربی هم اهل آن کشوراست، چه اشکالی دارد.
اینو دیگه نشنیده بودیم
انوقت من نوعی گیر چند صدهزار تومان برای درمان دندان همسرم
اینم مصداق دیگه ی از عزت
بارها و بارها گفتم و گفتیم اما گوش شنوایی نیست. با این مربی به هیچ جا نخواهیم رسید. هزینه کردن برای ایشان آب در هاون کوبیدن است ببینید کی گفتم. با این بازیکنان بین المللی دیگه بردن تیمهایی مثل کانادا و کوبا و مکزیک و صربستان که هنر نیست. اگر روسیه و برزیل و لهستان و ژاپن و فرانسه را بردید کار را کردید. تعجب کردید؟ بله ژاپن تعجب نداره فقط ببینید.
برچسب منتخب
# قره باغ # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022