بازدید ۲۷۴۹۳
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون ارزش سهام عدالت، رشد مثبت بورس‌های آسیایی در سایه امید به بهبود اوضاع در ۲۰۲۱، ثبات دلار در بازار، قیمت سکه بالا رفت، افزایش قیمت جهانی طلا، ارزش دلار باز هم در بازار جهانی کاهش یافت، قیمت هر کیلو تخم مرغ برای مصرف کننده چقدر است؟ و درخواست عراق از ترکیه برای سرمایه گذاری در این کشور را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۲۴۸۰۲
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۴ 30 December 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون ارزش سهام عدالت، رشد مثبت بورس‌های آسیایی در سایه امید به بهبود اوضاع در ۲۰۲۱، ثبات دلار در بازار، قیمت سکه بالا رفت، افزایش قیمت جهانی طلا، ارزش دلار باز هم در بازار جهانی کاهش یافت، قیمت هر کیلو تخم مرغ برای مصرف کننده چقدر است؟ و درخواست عراق از ترکیه برای سرمایه گذاری در این کشور را در بر دارد.

 

قرمزپوشی بورس تهران در آخرین روز هفته

شاخص کل با ۱۳۸۵۵ واحد کاهش معادل منفی ۰.۹۸ درصد به یک میلیون و ۳۹۸ هزار و ۲ واحد، شاخص قیمت وزنی - ارزشی با ۳۶۲۰ واحد کاهش معادل منفی ۰.۹۸ درصد به ۳۶۵ هزار و ۳۱۹ واحد، شاخص کل هم وزن با ۱۷۱۷ واحد کاهش معادل منفی ۰.۳۷ درصد به ۴۶۳ هزار و ۷۱۶ واحد، شاخص قیمت هم وزن با ۱۱۲۴ واحد کاهش، معادل منفی ۰.۳۷ درصد به ۳۰۳ هزار و  ۵۳۸ واحد، شاخص آزاد شناور با ۱۷۶۳۷ واحد کاهش معادل منفی ۰.۸۹ درصد به یک میلیون و ۹۵۵ هزار و ۷۳۳ واحد، شاخص بازار اول با ۱۰۱۶۲ واحد کاهش معادل منفی ۰.۹۹ درصد به یک میلیون و  ۱۷ هزار و ۹۷۲ واحد و شاخص بازار دوم با ۲۷۹۳۵ واحد کاهش معادل منفی ۰.۹۷ درصد به ۲ میلیون و ۸۴۴ هزار و ۳۰۷ واحد رسید.

بورس امروز سه شنبه ۱۰ دی ۹۹/ سقوط به کانال ۱.۳ میلیون واحدی!

بورس امروز سه شنبه ۱۰ دی ۹۹/ سقوط به کانال ۱.۳ میلیون واحدی!

وزیر اقتصاد: می‌توان به بورس اعتماد کرد

فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت بازار بورس، با بیان اینکه بازار سرمایه از نظر عملکردی به مرحله‌ای رسیده که می‌توان به آن اعتماد کرد، اظهار نمود: بازار سرمایه در یک ماه گذشته در ریل مناسب قرار دارد، چون نهادسازی لازم انجام شده و همه ناشران بازارگردان دارند. وی افزود: غیر از متغیرهای پیرامونی اختلال خاصی نداریم؛ به این معنی که ممکن است برای بخشی سیاستگذاری انجام شود و این سیاستگذاری اثر خود را بر بازار می گذارد یا قاعده ای برای نحوه تعیین قیمت گروهی از کالاها انجام می شود که بر روند بازار سرمایه اثر خواهد داشت. وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: مورادی که به آن اشاره شد شرایط پیرامونی است که بر بازار تاثیر دارد و خود بازار الان از نظر عملکردی به مرحله ای از شرایط رسیده که می توان به آن اعتماد کرد.

ارزش سهام عدالت چقدر شد؟

در پایان معاملات امروز بازار سهام، ارزش سهام عدالت در مقایسه با روز گذشته، ۰.۷ درصد (۷۳ هزار و ۷۸۵ تومان) کاهش یافت و ارزش سبد ۵۳۲هزار تومانی سهام عدالت به ۹ میلیون و ۴۱۷ هزار و ۷۹۷ تومان رسید. با احتساب این موضوع، ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲ هزار تومان سهام عدالت به ۵ میلیون و ۶۵۰ هزار  و ۶۷۸ تومان رسیده است.

ارزش سهام عدالت و دارایکم در ۱۰ دی ماه ۹۹

رشد مثبت بورس‌های آسیایی در سایه امید به بهبود اوضاع در ۲۰۲۱

در معاملات امروز بورس‌های آسیایی، گسترده‌ترین شاخص MSCI آسیا اقیانوسیه خارج از ژاپن ۰.۶ درصد رشد کرد که بورس چین بیشترین تاثیر را در رشد این شاخص داشته است. شاخص MSCI از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۸.۲ درصد رشد کرده است. در حالی که بورس ژاپن در معاملات روز پنجشنبه به بالاترین سطح در سی سال گذشته رسیده بود، در معاملات امروز به عنوان آخرین روز معاملاتی سال ۲۰۲۰، ۰.۵۸ درصد منفی شد. به طور کلی بورس ژاپن هم امسال ۱۵.۸ درصد رشد کرده است. ماساناری تاکادا، کارشناس موسسه نامورا ژاپن می‌گوید: انتظار سهامداران برای یک بازار افزایشی و اینکه برخی از آن‌ها فکر می‌کنند که قیمت سهام رشد خواهد کرد، باعث رشد بورس‌های آسیایی شده است. یکی دیگر از دلایل رشد بورس‌های آسیایی در معاملات امروز این بوده که سهامداران بر این باورند که اجرای سیاست‌های انبساطی و محرک اقتصادی در کشور‌های جهان ادامه خواهد یافت و سیاست‌مداران مقاومت کمتری را نسبت به اجرای آن‌ها خواهند داشت. هیروشی یوکوتانی، کارشناس موسسه استیت استریت گلوبال، می‌گوید: ما فکر می‌کنیم تداوم اجرای سیاست‌های انبساطی پولی به این معناست که سهامداران باید ریسک بیشتری کنند و اینکه نماد‌های بورسی عملکرد بهتری را نسبت به اوراق قرضه به خصوص قرضه دولتی خواهند داشت.

ثبات دلار در بازار امروز

هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی و مجاز سطح کشور به نرخ ۲۴۷۰۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل به نرخ ۲۵۷۰۰ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته شد که نسبت به روز قبل، تغییری ندارد. همچنین در این صرافی ها، هر اسکناس یورو به قیمت ۳۰۶۰۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل به نرخ ۳۱۶۰۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می‌شود که نسبت به روز سه شنبه، ۱۴۰ تومان گران‌تر شده است.

قیمت سکه ۵۰ هزارتومان بالا رفت

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز با ۵۰ هزار تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته در برابر ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد. سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز در مقابل ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد. همچنین نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع سکه چهار میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی به دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان مبادله شد. علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۴۶ هزار تومان و هر مثقال طلا به بهای چهار میلیون و ۹۶۵ هزار تومان رسید.

قیمت جهانی طلا افزایش یافت

به دنبال کاهش ارزش دلار و انتظار سرمایه‌گذاران برای افزایش کمک مالی کرونایی آمریکا، قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه کاهش یافت. هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با ۱.۰۱ دلار افزایش ۱۸۷۹.۱۹ دلار فروخته شد. میشائیل لانگ فورد، تحلیلگر بازار گفت: «کاهش ارزش دلار برای ایجاد روند افزایشی و اعتماد به طلا کافی است.» با بی اعتنایی سرمایه گذاران به تصمیم رهبر اکثریت سنای امریکا برای به تعویق انداختن رای گیری افزایش رقم کمک مالی کرونایی آمریکا، شاخص دلار به کمترین میزان در دو سال گذشته رسید. لانگ فورد گفت احتمالا این افزایش صورت می‌گیرد و این خبر برای طلا مثبت خواهد بود. وی افزود طلا نیازمند یک اتفاق غیرمنتظره است تا یک افزایش قیمت چشمگیر از خود نشان دهد. طلا به عنوان پشتوانه‌ای در برابر تورم و کاهش ارزش ارز محسوب می‌شود و این شرایط نتیجه اجرای اقدامات محرکی بیشتر است. هان تان، تحلیلگر بازار در گفت: «طلا می‌تواند در ۲۰۲۱ به سطح ۲۰۰۰ دلار بازگردد و این بستگی به چشم انداز تورمی آمریکا دارد. محرک‌های مالی بیشتر در دوره ریاست جمهوری بایدن می‌تواند قیمت طلا را بالا ببرد.»


ارزش دلار باز هم در بازار جهانی کاهش یافت

رویترز: سرمایه‌داران برای جابجا کردن دلار‌های خود با دیگر دارایی‌ها باعث شد تا در نخستین روز معاملاتی پس از تعطیلات کریسمس شاهد افت ارزش دلار در بازار جهانی باشیم. ارزش یورو در برابر دلار ۰.۳ درصد رشد کرد و ۱.۲۲۹۵ دلار داد و ستد شد. کارشناسان بانک کامن ولث استرالیا، می‌گویند: آغاز روند و اکسیناسیون گسترده علیه کرونا در بسیاری از کشور‌های جهان در کنار اجرای سیاست‌های محرک اقتصادی جدید در آمریکا باعث کاهش ریسک در اقتصاد جهانی شده و چشم‌انداز بازار‌های مالی را مثبت کرده است. دلار استرالیا هم در برابر دلار آمریکا ۰.۴ درصد رشد کرد و هر دلار استرالیا ۰.۷۶۳۷ دلار آمریکا مبادله شد که نزدیک به بالاترین میزان در دو سال و نیم گذشته است. ارزش پوند انگلیس هم در برابر دلار رشد کرد و هر پوند با ۰.۲۵ درصد افزایش ارزش ۱.۳۵ دلار ارزش‌گذاری شد. ین ژاپن هم در برابر دلار ۰.۱۵ درصد رشد ارزش داشت و هر دلار آمریکا ۱۰۳.۳۶ ین داد و ستد شد. شاخص ارزش دلار به طور کلی در معاملات امروز در برابر سبد ارز‌های مرجع ۰.۲۶ درصد کاهش یافت و به ۸۹.۷۶ واحد رسید که فاصله کمی با پایین‌ترین میزان در دو سال و نیم گذشته دارد. این افت ارزش دلار باعث شد تا قیمت طلا و نفت در بازار جهانی رشد کند.

قیمت هر کیلو تخم مرغ برای مصرف کننده چقدر است؟

ناصر نبی پور، رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، قیمت هر کیلو تخم مرغ از درب مرغداری ۱۴ هزارتومان و برای مصرف کننده ۱۷ هزارتومان شده است، گفت: هرچند قیمت جدید هنوز با قیمت تمام شده تخم مرغ برای تولیدکننده هم خوانی ندارد، از قیمت قبلی آن یعنی ۱۲ هزار و۵۰۰ تومان بهتر است.

افتتاح حساب یورویی در عراق برای ذخیره طلب‌های ایران

وزیر نیرو گفت: توافق جدیدی که در عراق انجام و در روزهای آینده اجرا خواهد شد، ایجاد یک حساب یورویی برای ذخیره طلب شرکت‌های ملی گاز و توانیر است.

رضا اردکانیان روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: بدهی‌های اخیر و گذشته عراق به کشورمان با تبدیل شدن به یورو در این حساب ذخیره خواهد شد. وی ادامه داد: به این ترتیب و با افتتاح این حساب با مشکلات کمتری ناشی از تحریم‌های تحمیلی و ظالمانه می‌توان این مبالغ را برای نیازهای ضروری از جلمه در بخش مواد مورد نیاز دارویی و کالاهای اساسی صرف کرد. عضو هیات دولت خاطرنشان کرد: همچنین از این محل می توان برای پرداخت بدهی بخش خصوصی و شرکت های ایرانی اقدام کرد. اردکانیان از تشکیل کمیته ای در این باره خبر داد و گفت: به عنوان مسئول ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور، روزانه بر این کار نظارت خواهم کرد تا به نتایج خوبی برسد.

درخواست عراق از ترکیه برای سرمایه گذاری در این کشور

دیلی صباح: شهردار بغداد از شرکت های ترکیه درخواست کرد، در عراق سرمایه گذاری بیشتری انجام دهند. علاء معان با بیان اینکه خواستار مشارکت همه طرف های خارجی در توسعه بغداد هستیم از تمایل عراق برای بهره گیری از تجارب ترکیه خبر داد و افزود: تجربه ترکیه در جذب سرمایه گذاری خارجی بسیار مفید است. شهردار بغداد با اشاره به سفر مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق به آنکارا گفت دو طرف روابط خود را در حوزه اقتصادی و تجاری گسترش خواهند داد. الکاظمی روز هفدهم دسامبر به آنکارا سفر کرد و روابط اقتصادی بین طرفین در این سفر بررسی شد.  معان با اشاره به اخلال در فعالیت های اقتصادی بغداد از زمان حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ گفت: در حوزه توسعه اقتصادی مایل هستیم همکاری بیشتیر با ترک ها داشته باشیم. بسیاری از پروژه های اقتصادی و بازسازی در بغداد که پس از سال ۲۰۰۳ انجام شده اند با اتهاماتی نظیر فساد روبرو هستند. پیش از این علا الجبوری، وزیر تجارت عراق در دیدار با سفیر ترکیه در عراق بر تمایل کشورش در گسترش همکاری ها با ترکیه تاکید کرده بود. الجبوری با اشاره به روابط تاریخی دو طرف خواهان سرمایه گذاری بیشتر فعالان اقتصادی ترک در عراق شده بود. /ایسنا

بیت کوین باز هم رکورد قیمتی را شکست

در معاملات امروز هر توکن بیت کوین رقم ۲۸ هزار و ۵۹۹.۹۹ دلار را لمس کرد. با این حساب قیمت این ارز مجازی از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۹۵ درصد رشد کرده است. نخستین بار حدود دو هفته پیش در روز ۱۶ دسامبر بود که قیمت بیت کوین از ۲۰ هزار دلار عبور کرد. به طور کلی دلیل رشد قیمت این ارز مجازی این است که برخی سرمایه‌داران در آمریکا جذب بازار ارز‌های مجازی شده و پول بیشتری را وارد این بازار کرده‌اند. در واقع ظرفیت ارز‌های مجازی به عنوان پناهگاهی برای در امان ماندن از تورم باعث شده تا سرمایه گذاران به سمت این بازار روی بیاورند. از طرف دیگر گویا شناسایی سود در این بازار نیز زودتر از بسیاری از بازار‌ها اتفاق می‌افتد و برخی سرمایه‌داران نیز معتقدند که استفاده از ارز‌های مجازی قرار است به یک نظام پرداخت متداول در جهان تبدیل شود. البته طی چند ساعت گذشته قیمت بیت کوین دوباره به زیر ۲۸ هزار دلار عقب نشینی کرده، اما علی رغم این عقب نشینی نسبت به ۷ روز پیش ۱۷.۴۴ درصد رشد کرده است. طی ۲۴ ساعت گذشته ۱.۸۸ میلیون توکن بیت کوین در بازار جهانی جابجا شده که ارزش این مبادلات بیش از ۵۲ میلیارد دلار بوده است. اتریوم هم طی هفت روزی که گذشت، عملکرد خوبی داشته و ۱۸.۷۶ درصد رشد کرده است. در حال حاضر ارزش بازار بیت کوین ۵۱۵.۵ میلیارد دلار برآورد شده است. تا امروز از مجموع ۲۱ میلیون توکن بیت کوین قابل استخراج ۱۸.۵۸۵ توکن استخراج شده است.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
وزیر محترم اقتصاد در خواب گران تشریف دارند! از خواب که می پرد چیزی هم می پراند که نگویند فلانی در خواب بود!
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۱
فقط رمز ارزها
اینها پول آینده هستند.
برادر من ارزهای رایچ و طلا از بین خواهند رفت.
هالو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
آقای دژپسند! به بورس و بازار سرمایه میشه اعتماد کرد به شرطی که امثال جنابعالی افاضه فضل نفرمایید!!
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
آقای دژپسند هر وقت اسم بورس آوردی،دوستان حقوقیقت قیمتها و شاخص را دستکاری و یا صفهای فروش ایجاد میکنن و بازار و شاخصها را ریزشی و منفی میکنن،مگه بورس تو سالهای قبل نبود چرا اینطوری نبود،حالا که کف گیرتون به ته دیگ خورده ،بورس را دستوری و جولانگاهی برای نابودی سرمایه های مردم قرار دادین،هیچ صداقتی در گفتارتون نیست چون در عمل ثابت کردید صادق نیستید
محسن
|
Belgium
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
اگر به بورس می شود اعتماد کرد اقای وزیر شما که این حرف را می زنید لطف کنید بروید انجا یرمایه گذاری کنید و به وزیرهای دیگر هم بگویید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
وقتي اين بلا را کلاشان بر سر بورس مياورد (که همه شواهد حکايت از مدخلات سازمان يافته و کنترل دستوري قيمتها با هدف غلط حبس نقدينگي مردم مفلوک و اغوا شده اس) آيا سرمايه گذار خارجي سواي تحريم ها ميتواند به دولت و کشور ما اعتماد کند که قانوني در ان حکمفراست تا وارد شود. خدا شکر بي اعتمادي در جامعه موج ميزند هيچ عاقلي ديگر به خود اجازه نميدهد به بورس و ساير سرمايه گذاريها وارد شود البته ميدان براي کاسبان باز ميشود کالاها را از چين و جاهاي ديگر وارد کنند بعد هم سودهاي کلان را به اروپا و کانادا و استراليا به تاراج ببرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
به بورس میشود اعتماد کرد اما به حقوقی و بازارگردانها و افراد دارای رانت و مدیرانش نمیشود برای همین هم اینجوری شده
رئوف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
واقعا چطور روش میشه بگه به بورس میتوان اعتماد کرد!!
هر کی به هر نوعی تونست پای مردم رو به بورس باز کرد و با تبلیغات 30درصد سود، 4ماه پیش هر واحد صتدوق پالایشی را به قیمت 10هزار تومن به آحاد ملت دادن ولی متاسفانه امروز به قیمت فاجعه بار 8هزار تومن رسید که این میتونه زنگ حطری همه جانبه باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
بورس ایران دیگه شورش در اورده چرا به مردم رحم نمیکنن
کریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
خودشم خوب میدونه نمیشه اعتماد کرد واسه همینه حرف از اعتماد میزنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۱
سلام تنها چیزی که میشد اعتماد کرد و هر روز اتفاق می افتدسه
بشه که یه چیزم به بورس بدهکار بشیم منفی شدن سهامها واز بین رفتن پول این مردم روزی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۱
با این دروغ ها فقط خودتون گول میزنید تمام سهامداران میدونن این بورس نیست قمار خونست ومحل جمع اوری پول مردم برای سودجویی یه مشت بازار گردان وحقوقی وحل بدهی دولت
زرتباف
|
United States
|
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۱
کلااین نام مسعولان منوکشته حالا از بورس بگم براتون
دولت فقط به پیشنهاد من بهترین راه اینکه بیایی وبگی هموطنی که ازاول امسال تاهفتم ،هشتم ماه به دعوت من اومدی بورس وضرر کردی پولت را میدم ودیگه ازاین به بعد باخودتون
بهترین پیشنهاده
هم اگه بخوای باصعودی کردن بورس ضرراینهاراجبران کنی زیادکارسازنیس وعواقب خوبی هم نداره ویا کلا بساتتراجمع کن بزن کنار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۱
وزیری که نود رور مانده به آخر سال میگه یکصد عرضه اولیه داریم دیگه نمیشه بهش گفت وزیر و حرفش ارزشی نداره حتما آدم قحطی بوده اینو وزیرش کردند فکر کنم اصلا نمیدونه بورس یعنی چی .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۱
از طرف مردم میگی یا از طرف خودت که میتوان به بورس اعتماد کرد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۱
ازاین به بعد دیگه فقط قرمزمیپوشه (:
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۱
منظورش از اعتماد به بورس اعتماد خودشون است و نه مردم
که هرچی مردم میذارن توی بورس برخی بالا میکشند
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
نمازهای ماه رجب fatf شهاب الدین عزیزی خادم سینوفارم علی اکرمی