بازدید ۲۴۲۳۹
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون پیش بینی بورس در اولین روز زمستان، ارزش سهام عدالت چند میلیون تومان شد؟، ارزش دارایکم چقدر شد؟، ارزش پالایش یکم کمتر شد، پرونده ادغام بانک‌های نظامی بسته شد، دو عامل مورد توجه بازار طلا و نوسان نرخ سکه در کانال ۱۱ میلیونی را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۲۲۶۳۱
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۸ 20 December 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون پیش بینی بورس در اولین روز زمستان، ارزش سهام عدالت چند میلیون تومان شد؟، ارزش دارایکم چقدر شد؟، ارزش پالایش یکم کمتر شد، پرونده ادغام بانک‌های نظامی بسته شد، دو عامل مورد توجه بازار طلا و نوسان نرخ سکه در کانال ۱۱ میلیونی را در بر دارد.

بورس قرمزپوش به استقبال زمستان رفت

شاخص کل با ۵۸۵۹ واحد کاهش معادل منفی ۰.۴۱ درصد به یک میلیون و ۴۳۹ هزار و ۶۶ واحد، شاخص قیمت وزنی - ارزشی با ۱۵۳۱ واحد کاهش معادل منفی ۰.۴۱ درصد به ۳۷۶ هزار و ۵۴ واحد، شاخص کل هم وزن با ۲۵۷۹ واحد افزایش معادل ۰.۵۸ درصد به ۴۴۷ هزار و ۸۲۸ واحد، شاخص قیمت هم وزن با ۱۶۸۸ واحد افزایش معادل ۰.۵۸ درصد به ۲۹۳ هزار و ۱۵۲ واحد، شاخص آزاد شناور با ۵۷۵۲ واحد کاهش معادل منفی ۰.۲۹ درصد به دو میلیون و ۳۸ واحد، شاخص بازار اول با ۷۳۲۱ واحد کاهش معادل منفی ۰.۶۹ درصد به یک میلیون و ۵۴ هزار و ۲۸۵ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۱۴۲ واحد کاهش معادل منفی ۰.۰۴ درصد به ۲ میلیون و ۹۰۵ هزار و ۲۲۷ واحد رسید.

بورس امروز یکشنبه ۳۰ آذر ۹۹ / نوسان شاخص کل در روز آخر پاییز

بورس امروز یکشنبه ۳۰ آذر ۹۹ / نوسان شاخص کل در روز آخر پاییز

پیش بینی بورس در اولین روز زمستان

الهه ظفری تحلیلگر و کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار نبض بورس درباره بازار فردا گفت: در پایان معاملات روز جاری، ورود پول حقیقی حدود ۱۲ میلیارد تومان به ثبت رسیده است، حال آن که روز گذشته ورود پول حقیقی در حدود ۱۵۰۸ میلیارد تومان بوده است. در معاملات امروز تا ساعت ۹:۳۰ صبح شاهد ورود پول حقیقی به میزان ۲۰۰ میلیارد تومان بودیم که رفته رفته با افزایش عرضه‌ها این روند کاهش پیدا کرد. با توجه به نزدیک شدن به فصل گزارش‌های ۹ ماهه شرکتها، می‌توان گفت مهمترین فاکتور در تعیین ادامه روند بازار وضعیت عملیاتی شرکت‌ها خواهد بود؛ هر چند با درصد بالایی پیش بینی می‌شود گزارش‌های خوبی به خصوص در شرکت‌های کامودیتی محور روانه بازار شود. در حال حاضر هرچه بیشتر پیش می‌رویم روند مثبت شکل گرفته در فاکتور‌های بنیادی بازار مثل نرخ‌های جهانی، قیمت دلار و سایر اخبار مثبت برای صنایع ادامه دار و با ثبات بوده است که در نهایت بیش از پیش دید مثبت به بورس را تقویت می‌کند. در هر صورت مانند همیشه تاکید بر صبر و سهامداری در سهام ارزشمند و قابل تحلیل با فاکتور‌های بنیادی قوی بهترین نوع استراتژی برای حضور در بورس است.

ارزش سهام عدالت چند میلیون تومان شد؟

امروز برخی از سهام‌های زیرمجموعه سهام عدالت با ریزش همراه بود به طوری که ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی نیز با کاهش ارزش معاملات بازار کاهش پیدا کرد و رقم سهام عدالت به ۱۰ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۷۱۰ تومان رسید و افت ۰.۶ درصدی معادل ۶۴ هزار و ۱۰۰ تومان درمقایسه با روز شنبه هفته جاری را ثبت کرد. با احتساب این موضوع، ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۶ میلیون و ۱۷۱ هزار و ۴۲۶ تومان رسیده است.

ارزش «پالایشی یکم » چقدر شد؟

ارزش دارایکم چقدر شد؟

قیمت پایانی هر واحد از دارایکم با افت ۲.۴۹ درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۱۷ هزار و ۶۲۲ تومان معامله شد تا ارزش ۲۰۰ واحد از اولین ETF دولتی به ۳ میلیون و ۵۲۴ هزار و ۴۰۰ تومان کاهش پیدا کند. البته در معاملات روز جاری آخرین قیمت معامله شده برای هر واحد از دارایکم با کاهش ۳.۱۴ درصدی نسبت به روز معاملاتی قبل ۱۷ هزار و ۵۰۴ تومان معامله شد.

ارزش «پالایشی یکم » چقدر شد؟
 

ارزش پالایش یکم کمتر شد

قیمت پایانی هر واحد از پالایش یکم با افت ۳.۷۵ درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۹ هزار و ۱۲۱ تومان معامله شد تا ارزش ۵۰۰ واحد از دومین ETF دولتی به ۴ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۵۰۰ تومان کاهش پیدا کند. البته در معاملات روز جاری آخرین قیمت معامله شده برای هر واحد از پالایش یکم با کاهش ۵.۷۶ درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۸ هزار و ۹۳۰ تومان معامله شد.

ارزش «پالایشی یکم » چقدر شد؟
 

قیمت دلار در ایستگاه پایانی پاییز

در معاملات امروز (یکشنبه ۳۰ آذرماه ۹۹) هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی و مجاز سطح کشور به نرخ ۲۴۴۰۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت ۲۵۴۰۰ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته می‌شود که نسبت به روز قبل، ۱۰۰ تومان ارزان‌تر شده است. همچنین هر یورو در این صرافی ها، به نرخ ۳۰۱۵۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل با افت ۲۰۰ تومانی نسبت به روز شنبه، به قیمت ۳۱۱۵۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می‌شود.

پرونده ادغام بانک‌های نظامی بسته شد

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی در فضای مجازی، در خصوص پروژه ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح نوشت: پروژه بزرگ و مهم ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح، امروز به پایان رسید و همانطور که پیش تر هم اعلام شده بود، تا پایان آذرماه پروژه عظیم ادغام بانک‌های انصار -مهر اقتصاد-حکمت-قوامین و مؤسسه اعتباری کوثر در بانک سپه نهایی خواهد شد. وی افزود: صبح امروز با برگزاری مجمع بانک انصار، آخرین بانک نیز در بانک سپه ادغام شد؛ ضمن اینکه پروژه ادغام این شش بانک، کاری بسیار پیچیده و عظیمی بود که باپشتکار و مدیریت دقیق همکارانم در حوزه نظارت بانک مرکزی، همراهی صمیمانه و خوب بانک‌های ادغامی، ستاد محترم کل نیروهای مسلح، وزارت امور اقتصادی و دارایی و مدیران تلاشگر بانک سپه در طول ۲.۵ سال به سر انجام رسید. به گفته همتی، انجام این پروژه، یکی از مهمترین برنامه‌های اصلاح نظام بانکی بود، که با تدابیر مقام معظم رهبری و تأکیدات ریاست محترم جمهور با جدیت آغاز و با یک کار فشرده، به یاری خداوند به نتیجه رسید. از تمام عزیزانی که در به ثمر رسیدن این کار بزرگ همراهی کردند، قدردانی می‌کنم.

نوسان نرخ سکه در کانال ۱۱ میلیونی

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (یکشنبه) با ۵۰ هزار تومان افزایش قیمت نسبت به دیروز (شنبه)، به بهای ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزارتومان معامله شد. سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز در برابر ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزارتومان معامله شد. همچنین قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع سکه به بهای چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی نیز به قیمت دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان مبادله شد. علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۳۰ هزار تومان و هر مثقال طلا به بهای چهار میلیون و ۸۹۹ هزار تومان رسید.

دو عامل مورد توجه بازار طلا

اونس طلا در پایان هفته گذشته مقاومت در سطح روانی مهم ۱۹۰۰ دلار را تست کرد اما نهایتا در پایین این سطح بسته شد. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار نیویورک با یک دلار و ۵۰ سنت معادل ۰.۱ درصد کاهش، در ۱۸۸۸ دلار و ۹۰ سنت بسته شد اما برای کل هفته حدود ۲.۵ درصد افزایش داشت. طلا هفته گذشته که جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا تاکید کرد، بانک مرکزی تا زمان بهبود بازار کار و رشد نرخ تورم به دو درصد به خرید اوراق قرضه ادامه خواهد داد، حدود ۷۰ دلار افزایش قیمت داشت. پیتر هاگ، مدیر معاملات جهانی کیتکومتالز اظهار کرد: هدف گیری طلا برای رسیدن به سطح ۱۹۲۵ دلار تا کریسمس همچنان قابل دستیابی است. پاول روشن کرده که تحکیم سیاست پولی تا سال ۲۰۲۳ اتفاق نخواهد بود و سیاست پولی تسهیلی حداقل دو سال ادامه خواهد داشت. هاگ تا زمانی که وضعیت اقتصاد جهانی در سه ماهه سوم سال آینده عادی شود، به رشد قیمت طلا خوش بین است. وی به کیتکونیوز گفت: از نقطه نظر مالی، بانک های مرکزی به سیاست تسهیل پولی ادامه می دهد که به معنای افزایش کسری ها و افت ارزش دلار خواهد بود. در چنین فضایی بایستی به فلزات ارزشمند خوش بین بود.

دو عامل مورد توجه بازار در هفته جاری، اقدامات محرک مالی آمریکا و بریگزیت خواهند بود. به گفته استراتژیست های فارکس موسسه ING، سرمایه گذاران همچنان منتظرند، ببینند آیا سیاستمداران در اروپا می توانند به توافق پسابریگزیت دست پیدا کنند و آیا کنگره آمریکا می تواند مانع از تعطیلی دولت شود. پیش بینی این موسسه پیشرفت در هر دو بخش و ادامه ضعف ارزش دلار است. هاگ انتظار دارد طلا در تلاش برای رسیدن به سطح ۱۹۲۵ دلار با مقاومت در سطح ۱۹۰۰ دلار روبرو شود. چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار گروه لاسال فیوچرز سطح ۱۹۱۴ دلار را به عنوان یک سطح مقاومتی قوی در معاملات هفته جاری عنوان کرد و گفت: اگر طلا به پایین سطح ۱۸۷۷ دلار سقوط کند، حالت دفاعی پیدا خواهد کرد.

کره دوباره گران شد

بررسی قیمت کره پاستوریزه در بازار نشان می‌دهد، در روز‌های اخیر، قیمت این کالا افزایش یافته است، به طوری که قیمت کره پاستوریزه حیوانی ۱۰۰ گرمی از ۸ هزار تومان به ۱۰ هزار تومان و قیمت کره پاستوریزه حیوانی ۵۰ گرمی از ۴۱۰۰ تومان به ۵ هزار و ۱۰۰ تومان افزایش یافته است. این افزایش قیمت در حالی است که سه ماه پیش و در ۲۴ شهریور ماه ۹۹ ستاد تنظیم بازار کشور افزایش قیمت مصوب کره خوراکی را اعلام کرد و براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت کره پاستوریزه حیوانی ۱۰۰ گرمی از ۴۵۰۰ تومان به ۸ هزار تومان و کره پاستوریزه حیوانی ۵۰ گرمی از ۲۳۰۰ تومان به ۴۱۰۰ تومان افزایش یافت. محمدرضا کلامی سرپرست وقت معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فارس در شهریور ۹۹ دلیل افزایش قیمت کره را تغییر ارز واردات کره از ارز ۴۲۰۰ تومانی به ارز نیمایی در سال ۹۸ و اتمام موجودی کره با ارز ۴۲۰۰ تومانی اعلام کرده بود. /فارس

بازار خودرو در خواب زمستانی فرو رفت

بررسی وضعیت بازار خودروی پایتخت حاکی است در آستانه زمستان سرد همچون هفته‌های گذشته بازار خودروی پایتخت بدون کوچک ترین تغییری در قیمت‌ها نسبت به ده روز گذشته در خواب زمستانی فرو رفته و خبری از خرید و فروش نیست.

هرچند با کسادی معاملات، نمایشگاه‌داران بر خلاف گذشته بیشتر به خودروهای ایرانی و ارزان‌قیمت‌تر روی آورده‌اند، این موضوع نیز چاره‌ساز نبوده و بر یخ معاملات تاثیری نداشته است. به گزارش ایرنا، امروز بر اساس آگهی‌های فروشندگان در سایت‌های خودرویی و فضای مجازی در گروه سایپا، هر دستگاه پراید ۱۱۱ به ۱۱۲ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ به ۹۷ میلیون تومان، پراید ۱۳۲ به ۹۹ میلیون تومان، وانت پراید به ۱۰۳ میلیون تومان، تیبا صندوق‌دار به ۱۰۹ میلیون تومان، تیبا۲ به ۱۱۸ میلیون تومان، ساینا به ۱۲۰ میلیون تومان و کوئیک انده‌ای به ۱۲۲ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. همچنین در گروه صنعتی ایران‌خودرو، هر دستگاه پژو ۴۰۵ جی.ال.ایکس به ۱۷۰ میلیون تومان، سمند ال.ایکس به ۱۶۹ میلیون تومان، پژو پارس ال.ایکس به ۲۱۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ۲ به ۱۷۹ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ به ۲۴۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ صندوق‌دار به ۲۲۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ دنده‌ای به ۲۶۴ میلیون تومان و دنا معمولی به ۲۴۵ میلیون تومان ارزش‌گذاری شد. در گروه مونتاژی‌ها نیز هر دستگاه پژو ۲۰۰۸ ایران‌خودرو به ۸۰۸ میلیون تومان و هر دستگاه جک اس۵ کرمان‌موتور به ۶۲۷ میلیون تومان قیمت خورد.

پیش بینی دلار ۱۸ تا ۲۰ هزار تومانی

به اعتقاد «حبیب‌الله کاشانی‌نسب»، نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران پایتخت، چنانچه نرخ دلار از رقم فعلی پایین‌تر قرار بگیرد، کاهش بیشتر قیمت‌ها مورد انتظار است. وی گفت: برخی کارشناسان اقتصادی پیش‌بینی می‌کنند با گشایش‌های سیاسی و اقتصادی در آینده نزدیک، نرخ دلار به حدود ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان نزولی شود و بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان کاهش قیمت خودروهای داخلی امکانپذیر خواهد شد. /ایرنا

کدام کالاهای ایرانی بیشترین مشتری را دارند؟

اتاق بازرگانی تهران در جدیدترین گزارش خود، به بررسی وضعیت صادرات غیرنفتی کشور در ماه‌های ابتدایی سال جاری پرداخته و جزئیاتی از کالاهای صادراتی به کشورهای همسایه ارائه کرده است. به گزارش ایسنا، بر اساس برآوردهای صورت گرفته در این بررسی، ایران در هشت ماهه امسال بیش از ۱۳ میلیارد دلار کالا به ۲۰ کشور همسایه و مجاور صادر کرده است که با توجه به شیوع ویروس کرونا، این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل، کاهش ۱۴ درصدی را نشان می‌دهد.

در این بین، بیشترین کاهش صادرات در تجارت با عربستان سعودی، گرجستان و لبنان به ثبت رسیده و بیشترین افزایش مربوط به روسیه، آذربایجان و تاجیکستان بوده است. در بررسی جزییات کالاهای صادراتی به این کشورها، به نظر می‌رسد بازار ایران به تنوع قابل قبولی رسیده اما همچنان  کالاهای با ارزش افزوده بالا، در این فهرست چندان دیده نمی‌شود. در این میان جزییات آمار صادرات ایران به عراق به عنوان اصلی‌ترین مقصد صادراتی کشور نیز هنوز منتشر نشده است. در میان اصلی‌ترین مقاصد صادراتی ایران، امارات متحده عربی، مشتری محصولات کشاورزی به شمار می‌رود. هندوانه اصلی ترین کالای صادراتی ایران به امارات بوده و پس از آن محصولات آهن یا فولاد، گوجه فرنگی و پسته در رده‌های بعدی قرار دارند.

افغانستان نیز به عنوان یکی دیگر از مشتری‌های اصلی ایران، میله‌های آهنی و فولادی را در صدر فهرست خریدهای خود قرار داده و پس از آن، شیرینی، رب گوجه فرنگی، سیب زمینی، گوجه فرنگی و کف پوش‌های غیر مخملی قرار دارد. در لبنان نیز مغر پوسته، پسته، مخمرهای فعال و آرد سیب زمینی اصلی‌ترین کالاهای صادراتی بوده است. ایران به روسیه سیب، هلو، پسته، آلبالو، کیوی و انگور و کشمش صادر کرده است. عمان از ایران شمش آهن، اوره، محصولات نیمه تمام آهن و هندوانه وارد کرده است. در فهرست کالاهای صادراتی به قطر نیز گوجه فرنگی و هندوانه در صدر فهرست قرار دارند. سوریه نیز از ایران اوره، آلومینیوم و صنایع دستی وارد کرده است. همچنین چین از ایران پلی اتیلن، متانول، پسته و شمش آهن وارد کرده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۸
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۳۰
قیمت یک هیوندای سوناتا مدل 2017 در بازار دوبی الان دیدم نوشته 36000 درهم، میشه معادل 10 هزار دلار، یعنی 250 میلیون تومان خودمون، من اگه نخوام یک 207 بدقواره و کوچک رو سوار نشم، بجاش یک سوناتای 2017 سوار بشم با همون قیمت، چرا حق انتخابمون رو گرفتین؟
پاسخ ها
رضا
| Italy |
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
برای چی می خوای ارز مملکت را بدهی یک لگن ۴ سال کار کرده که قیمتش بخاطر فرسوده بودن ملاک هیچ نوع ارزیابی نیست سوار بشوی اگرم روزی خودروبی وارد شود فقط خودروی صفر با قیمت جهانی به همراه عوارض مربوطه برای کسی که توان خریدش را دارد خواهد بود قرار هم نیست همه کس همه چیز داشته باشند که اگر اینطور بود دنیا بهشت می شد که نیست
فامیل دور
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
شما متوجه نیستی.. طبق مصاحبه اخیر یکی از مسولین ایرانخودرو تو تلویزیون لزوما کیفیت سوناتای 2017 کارکرده به گرد 206 و 207 صفر نمی رسه.. ببین مسولان ایرانخودرو خیر و صلاح شما رو میخوان.. چرا درک نمی کنید....
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
برادر حق انتخاب بدند اونوقت کی جیب خودروسازهای داخلی رو پر کند؟!
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۳۰
محض اطلاعتون، یک هیوندای اکسنت مدل 2020 صفر کیلومتر الان قیمت زده 45000 درهم، میشه 12 هزار دلار، ضربدر 25000 تومان میدهد 300 میلیون تومان، آنوقت ما باید دنا و 206 و 207 داخلی رو که طراحی بدنه و موتورش متعلق به نسل خودروهای 10-15 سال پیشه سوار بشیم؟ حق انتخابمون رو بهمون بدین، بدون گمرکی بذارین هر فردی که بخواد تا سقف معینی خودروی شخصی خودشو وارد کنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۳۰
بورس دیگه بورس بشو نیست
یک روز مثبت ۳۰ چهار روز منفی ۸ تا ۱۲
حداقل یکسال پول مردم داخل بورس بلوکه خواهد شد و هیچ سودی نصبیب مردم عادی نخواهد کرد و ففط نوسانگیران ماهیکیری میکنتد
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۳۰
ما که کره 8 تومنی ندیدیم.. از 4600 یه دفعه شد 10 تومن
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۳۰
رییس بانک مرکزی نمیگه دلار چند میشه رییس اتحادیه خودرو میفرماید دلار چند میشود و تازه هنر فرمودن میفرمایند اگر دلار قیمت
ایشان شود خودرو فقط ۱۵ میلیون می اید پایین؟؟؟؟
نه تشکر
خودتان را به زحمت نیاندازید
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۳۰
قیمت کره از ۸ رفته ۱۰ تومان
تابستان گفتند ۱۶ میشه و ظاهرا اقایون نرم نرم و با شیب ملایم دارند میروند روی کیلویی ۱۶۰۰۰ تومان!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
)الان با فیمتهای جدید کیلویی ۱۰۰۰۰۰ تومان شده )۱۰۰گرم ده هزار تومان
تابستان گفتند میشه کیلویی ۱۶۰۰۰۰ تومان
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
مشکل گرانی کره امریکاست.... باور کنید امریکککاست...........باور کنید.............
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
كره نخوريم، نمي ميريم!
خواهشن يك ماه نخوريم
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
..... ونزوئلا ونزوئلا ما داریم میاییم !
افشین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
چرا مردم رشد اقتصادی را نمی‌بینند؟
کره دوباره گران شد:
بررسی قیمت کره پاستوریزه در بازار نشان می دهد که در روزهای اخیر، قیمت این کالا افزایش یافته است. بطوری که قیمت کره پاستوریزه حیوانی 100 گرمی از 8 هزار تومان به 10 هزار تومان و قیمت کره پاستوریزه حیوانی 50 گرمی از 4100 تومان به 5 هزار و 100 تومان افزایش یافته است.
چرا و چگونه است که دولت طرح مسکن مهر دولت گذشته را تعطیل و خود هم هیچ طرح جدیدی را شروع نکرده است؟ چرا مسکن در ۷ سال گذشته تعطیل بوده و اکنون کار به جایی رسیده که مردم از تامین یک واحد مسکن استیجاری مناسب و حتی کوچک ناتوان مانده‌اند؟
اعلام کردید تمام تحریم‌ها روز عملیاتی شدن برجام لغو شده و دیگر بازگشتنی هم نیست. گفتید هم باید چرخ سانتریفیوژها بچرخد و هم چرخ اقتصاد. متاسفانه هر دو چرخ از کار افتاده است. تحریم ها برگشته است.
بیش از دو سال از اعلام نرخ دلار دولتی به قیمت ۴۲۰۰ تومان گذشته است. هدف دولت از اعلام چنین نرخی جلوگیری از تورم کالا و خدمات مخصوصا مایحتاج عمومی از قبیل قیمت گوشت، مرغ، تخم مرغ، برنج، روغن و ... بود.
دو سال است که شاهد مسابقه قیمتی در همه کالاها و خدمات هستیم چه آنهایی که دلار ۴۲۰۰ تومانی گرفتند و چه آنهایی که دلار دولتی نگرفتند.
رئیس جمهور بگوید نتیجه سیاست دلار ۴۲۰۰ تومانی چه بوده است؟ چه میزان دلار ۴۲۰۰ تومانی طی بیش از دو سال گذشته از خزانه دولت و در واقع از جیب ملت به چه کسانی پرداخت کرده‌اید؟ چرا دولت در این راه شفافیت لازم را به خرج نمی‌دهد؟
ظرف ۶ ماه گذشته قیمت دلار در بازار آزاد از حدود ۱۴ هزار تومان به بیش از 25 هزار تومان رسیده است.
رشد اقتصادی سال ۹۹ احتمالا مشابه سال ۹۸ باشد، تورم کمی کاهش پیدا می‌کند اما بعید است از نظر اشتغال تغییر خیلی مشخصی داشته باشیم.
باز هم بیشتر بگوییم؟ از وضع مسکن بگوییم؟ از خودرو بگوییم؟ از مواذ غذایی بگوییم؟ از پوشاک بگوییم؟ از سوخت بگوییم؟ از آب و برق و تلفن بگوییم؟ از کجا بگوییم ؟...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
دوشنبه اول دی
الاکلنگ بازی بورس همچنان ادامه داره
امروز هم مثل روزهای قبل شاخص ریخت پایین اوردنش بالا
هی میریزه پایین هی میارنش بالا
میریزه پایین میارنش بالا
میره بالا دوباره میریزه پایین
ازاین بعد همینه
دربهترین وخوشبینانه ترین حالت فقط درجامیزنه
گذشت روزهای رویایی وطلایی سودهای الکی روزانه ۵ درصدی !!!!
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
دلار 1000 تومان هم که بشود هیچ چیزی ارزان نخواهد شد
افشین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
الان چند وقتی است که هی دلار در کانال 25 تومان پایین می رود و آقایان تو بوق و کرنا می کنند که دلار دارد می آید پایین و بعد از یکی دو روز بی صدا بر می گردد بالا و هیچ کس چیزی نمی گوید و دوباره همان آش و همان کاسه چند وقت است که دلار بین 25 تومان و 26 تومان دارد بازی می کند؟ علی برکت الله.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
دلار 100% با شیبی آرام به مرز 20 هزار تومن نزدیک خواهد شد اما پایین تر بعید است.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
نمازهای ماه رجب fatf شهاب الدین عزیزی خادم سینوفارم علی اکرمی
آخرین اخبار