بازدید ۲۰۹۵۲۶
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون نماد‌های پربیننده بورس مشخص شدند، رکوردشکنی بورس ترکیه، ریزش بورس‌ها در آمریکا و اروپا، صعود جهانی دلار، ارائه داراسوم منتظر ثبت شرکت‌ها و اوضاع بازار است و پیش بینی رشد ٤.٤ درصدی اقتصاد ایران در سال آینده را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۱۷۵۹۴
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲ 27 November 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون نماد‌های پربیننده بورس مشخص شدند، رکوردشکنی بورس ترکیه، ریزش بورس‌ها در آمریکا و اروپا، صعود جهانی دلار، ارائه داراسوم منتظر ثبت شرکت‌ها و اوضاع بازار است و پیش بینی رشد ٤.٤ درصدی اقتصاد ایران در سال آینده را در بر دارد.

توصیه یک مقام مسئول به مردم: هیجانی مرغ نخرید

مدیر کل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران از توزیع ۶۵۰ تن مرغ گرم در روز شنبه (۸ آذر) خبر داد و گفت: قرار است از روز شنبه، مرغ گرم علاوه بر میادین میوه و تره بار در فروشگاه های زنجیره ای نیز توزیع شود و در فاز بعدی نیز فروشگاه های منتخب اضافه خواهند شد. سالمی با اشاره به اینکه بایستی به ریشه این گرانی ها توجه کرد، به ایسنا گفت: بهمن ماه سال گذشته در تامین ارز نهاده های دامی وقفه ای ایجاد شد و تا اردیبهشت امسال به دلیل کاهش تخصیص ارز نهاده های دامی، واردات کمتری صورت گرفت. در حقیقت بانک مرکزی به دلیل محدودیت های منابع ارزی و تحریم ها ارز کمتری تخصیص داد و بعد از آن نیز دیگر جوجه ریزی برای تولیدکنندگان صرفه اقتصادی نداشت، زیرا مطمئن نبودند که نهاده به موقع در اختیارشان قرار بگیرد و به همین دلیل جوجه ریزی کاهش یافت. با کاهش جوجه ریزی جوجه یکروزه روی دست تولیدکننده باقی ماند و آنها مجبور شدند جوجه های ۲۷۰۰ تومانی خود را با قیمت های بسیار کمتر بفروشند و بنابراین از شهریور ماه بخشی از تخم مرغ های نطفه دار را داخل دستگاه هچر و ستر نبردند تا جوجه ای تولید نشود.

وی با تاکید بر اینکه مرغ گرم به اندازه کافی وجود دارد و مردم هیجانی خرید نکنند، گفت: مصرف کنندگان خریدشان را در این دو هفته مدیریت و به اندازه نیاز مرغ خریداری کنند. شنبه ( ۸ آذر) نیز ۶۵۰تن مرغ گرم توزیع می شود که ۳۵۰ تن در میادین میوه و تره بار و ۳۰۰ تن در فروشگاه های زنجیره ای خواهد بود.

پیش بینی یک نماینده مجلس از قیمت خودرو در هفته‌های آینده

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس گفت: با توجه به اینکه بسیاری از فروشندگان نتواستند خودروهای خود را به فروش برسانند و سفرهای بین شهری هم به دلیل کرونا رونق ندارد، قیمت خودرو در هفته های آینده کاهش خواهد یافت. حجت الله فیروزی با اشاره به شرایط بازار خودرو در کشور گفت: کمیسیون صنایع و معادن مجلس پیش از این طرحی مبنی بر خرید و فروش خودرو در بورس را مطرح کرده بود که بعد از تغییرات در وزارت صمت، ‌ این وزارتخانه اعلام کرد که طرح بهتری برای بهبود وضعیت بازار خودرو دارد که آن را به زودی اعلام می‌کند. وی افزود: وزارت صمت مدعی است این طرح جدید به تنظیم وضعیت بازار منتهی می‌شود و منتظر هستیم که در هفته‌ آینده این طرح مورد بحث و بررسی قرار بگیرد. نماینده مردم فسا در مجلس در گفتگو با ایرنا، با بیان اینکه طبق گزارش دولت به زودی قیمت خودرو تا دو و سه هفته آینده با کاهش بیشتری مواجه خواهد شد، گفت: با توجه به اینکه بسیاری از فروشندگان نتوانستند خودروهای خود را به فروش برسانند و سفرهای بین شهری هم به دلیل شیوع کرونا رونق ندارد، قیمت خودرو با کاهش روبه رو خواهد شد. ‌بسیاری نیز سرمایه خود را از بخش خودرو به سایر بخش‌های بازار منتقل کردند که این موضوع هم سبب خواهد شد با کاهش بیشتر قیمت خودرو مواجه شویم.

نمادهای پربیننده بورس مشخص شدند

در پنج روز معاملاتی این هفته بورس نمادهای ایران خودرو، سایپا، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، ملی صنایع مس ایران، بانک تجارت، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تجارت در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند. همچنین در هفته‌ای که گذشت زراعت و خدمات وابسته، عمده فروشی، محصولات کاغذی، سایر واسطه‌گری‌های مالی، بیمه و بازنشستگی، قند و شکر، بانک‌ها و موسسات اعتباری، محصولات کامپیوتری، الکترونیکی و نوری، فرآورده های نفتی، دارویی، رایانه، خرده فروشی، استخراج نفت و گاز به جز اکتشافات، دستگاه‌های برقی، ماشین‌آلات و تجهیزات، صنایع غذایی به جز قند و شکر، سیمان، آهک و گچ، خودرو و قطعات، محصولات چوبی، اطلاعات و ارتباطات، فعالیت‌های هنری، سرگرمی و خلاقانه، سایر حمل و نقل، استخراج زغال سنگ، سرمایه گذاری‌ها، کانی غیرفلزی، محصولات فلزی، استخراج سایر معادن، حمل و نقل انبارداری و ارتباطات، واسطه گری های مالی و پولی، استخراج کانه‌های فلزی و وسایل ارتباطی با بالاترین درصد بازدهی همراه بودند.

رکوردشکنی بورس ترکیه

دیلی صباح: در شرایطی که بازار ارز ترکیه روی خوشی به خبر برکناری رییس سابق بانک مرکزی و استعفای وزیر دارایی نشان داده است، روند شاخص بورس نیز در این کشور به شدت صعودی شده تا جایی که شاخص بیست ۱۰۰ بورس استانبول به بالاترین سطح تاریخی خود رسید. این شاخص ۱.۲۸ درصد در آخرین دور از معاملات خود بالا رفت و در سطح ۱۳۲۴.۷۵ واحدی بسته شد. در بین نمادهای مختلف، بخش بانکی پیشتاز گروه ها بود و ۱.۴۶ درصد افزایش یافت.  

ریزش بورسها در آمریکا و اروپا

بیشتر شاخص های مهم بورسی غربی نزولی ماندند. در وال استریت، بیشتر شاخص‌ها نزولی بودند تا جایی که دو شاخص از سه شاخص اصلی بورسی در سطح پایین تری از روز قبل خود بسته شدند. شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۵۸ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۲۹ هزار و  ۸۷۲.۴۷ واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۱۶ درصد ریزش تا سطح ۳۶۲۹.۶۵ واحدی پایین رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۰.۴۸ درصد صعود در سطح ۱۲ هزار و ۹۴.۴۰ واحدی بسته شد. در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۴۴ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۶۳۶۲.۹۶ واحد بسته شد.  شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با ریزش ۰.۰۲ درصدی و ایستادن در سطح  ۱۳ هزار و ۲۸۶.۵۷ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با افت ۰.۰۸ درصدی در سطح ۵۵۶۶.۷۹ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۷۴ درصد پایین رفت و به ۸۱۰۴.۶۰ واحد رسید. 

کاهش ۱۲۰۰ تومانی قیمت دلار آمریکا

بررسی روند هفتگی بازار ارز نشان می‌دهد در شش روز فعالیت صرافی‌های مجاز، نرخ فروش هر اسکناس دلار آمریکا با کاهش ۱۲۰۰ تومانی همراه شده و از قیمت ۲۵۹۵۰ تومانی ابتدای هفته به رقم ۲۴۷۵۰ تومان در معاملات روز گذشته رسیده است. همچنین هر اسکناس یورو در این مدت، ۱۲۵۰ تومان افت قیمت داشته و به نرخ فروش ۲۹۵۵۰ تومان رسیده است.

صعود جهانی دلار

شاخص دلار مجددا وارد کانال ۹۲ واحد شد. شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۰۹ درصد افزایش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۲.۰۱۲ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل ۱.۱۰۳ دلار اعلام شد (نرخ های فوق بر حسب ساعت پایانی معاملات بازارهای ارزی نیویورک محاسبه شده است). همچنین در تازه‌ترین دور از معاملات، پوند با ۰.۰۷ درصد کاهش نسبت به روز قبل خود و به ازای ۱.۳۳۴ دلار مبادله شد. یورو ۰.۰۶ درصد بالا رفت و با ماندن در کانال ۱.۱۹ به ۱.۱۹۱ دلار رسید.

حقوق بازنشستگان از سقف هفت برابر حداقل حقوق معاف شد

هیات وزیران در جلسه ۲۸ ابان ماه خود به پیشنهاد معاون حقوقی ریاست جمهوری حذف سقف حقوق بازنشستگان (که هفت برابر حداقل حقوق بازنشستگی بود) را ابلاغ کرد. به این ترتیب، اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی بند‌های (الف) و (ب) تبصره (۱۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، موضوع افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۹۹ ابلاغ شد.

در این مصوبه خطاب به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی- وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح-سازمان برنامه و بودجه کشور- سازمان اداری و استخدامی کشور آمده است، هیات وزیران در جلسه ۲۸ /۸/ ۱۳۹۹ به پیشنهاد شماره ۹۳۹۷۷/۴۳۳۵۶ مورخ ۲۰ /۸/ ۱۳۹۹ معاونت حقوقی رییس جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد.

آیین نامه اجرایی بند‌های (الف) و (ب) تبصره (۱۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور موضوع تصویب‌نامه شماره ۳۷۰۷/ت ۵۷۵۹۴ هـ مورخ ۲۰/ ۱/ ۱۳۹۹ به شرح زیر اصلاح می‌شود؛

۱- در ماده (۲)، عبارت و حداکثر حقوق آنان هفت برابر حداقل حقوق بازنشستگی حذف می‌شود.

۲- تبصره ماده (۲) حذف می‌شود.

 

حقوق های نجومی ,

تسنیم در این باره نوشت: نکته جالب توجه اینکه این مصوبه بنا به رای اخیر دیوان عدالت اداری صادر شده است. از سوی دیگر، این سوال و ابهام وجود دارد که آیا با برداشته شدن سقف هفت برابر حداقل حقوق، مسیر برای دریافت پاداش های قابل توجه پایان خدمت در برخی سازمان ها باز خواهد شد؟

ارائه داراسوم منتظر ثبت شرکت‌ها و اوضاع بازار است

عباس معمارنژاد، معاون امور بیمه و بانک وزارت امور اقتصادی و دارایی، در پاسخ به این پرسش که چه زمانی صندوق داراسوم در بورس عرضه می‌شود، گفت: صندوق داراسوم که مرکب از باقی مانده سهام دولت در سه بانک صادرات، ملت و تجارت است، آماده شده و هر وقت که کار‌های ثبتی آن انجام شود و شرایط بازار بورس برای عرضه واحد‌های سرمایه‌گذاری مناسب باشد، تا سقف ۵ میلیون تومان برای هر کدملی ارائه می‌شود. واحد‌های صندوق سرمایه‌گذاری داراسوم برای هر کدملی تا سقف ۵ میلیون تومان و با تخفیف جدید ۲۰ درصد ارائه می‌شود، یعنی اگر فردی قبلا از تخفیف استفاده کرده باشد، در صندوق داراسوم هم تا سقف ۵ میلیون تومان با تخفیف ۲۰ درصدی می‌تواند واحد‌های سرمایه‌گذاری را خریداری کند. به نقل از فارس؛ وی در مورد ارزش صندوق داراسوم گفت: ارزش این صندوق به قیمت‌های امروز بورس، حدود ۲۱ هزار میلیارد تومان است که قرار است این سهام به مردم عرضه شود.

وی در مورد اینکه چگونه می‌توان واحد‌های صندوق داراسوم را خریداری کرد، گفت: مانند دارایکم و دارادوم از طریق بانک و یا کسانی که کد بورسی دارند از طریق پنل معاملاتی کارگزاران بورس تا سقف ۵ میلیون تومان قابل خریداری است. معمارنژاد گفت: در حال حاضر مجوز‌های بورس برای تشکیل داراسوم گرفته شده است و الان دنبال ثبت این صندوق نزد شرکت ثبت هستیم و برای صندوق مدیر شرکت تأمین سرمایه ملت تعیین شده است. وی در مورد اینکه چه زمانی داراسوم ارائه می‌شود، گفت: بستگی به شرایط بازار دارد و همچنین قبل از آن باید این شرکت در نزد ثبت شرکت‌ها به ثبت برسد.

 

جدیدترین گزارش از وضعیت اجاره خانه در تهران

بر اساس گزارش تحولات بازار مسکن در شهر تهران که از سوی بانک مرکزی منتشر شده، شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری در آبان ماه امسال نشان دهنده رشدی معادل  ۲۸.۷ و ۳۱.۹  درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته است.

پیش بینی یک نماینده مجلس از قیمت خودرو در هفته‌های آینده/ حقوق بازنشستگان از سقف ۷ برابر حداقل حقوق معاف شد/ کاهش ۱۲۰۰ تومانی قیمت دلار آمریکا/ توصیه یک مقام مسئول به مردم: هیجانی مرغ نخرید

پیش بینی رشد ٤.٤ درصدی اقتصاد ایران در سال آینده

بانک تسویه بین الملل در گزارشی با اشاره به بازگشت احتمالی آمریکا به برجام در دوره ریاست جمهوری جو بایدن پیش بینی کرد با وجود بحران ناشی از کرونا و محدودیت سرمایه گذاری های خارجی، اقتصاد ایران سال آینده رشد ۴.۴ درصدی را تجربه کند و سه سال رشد منفی این کشور به پایان برسد. این بانک با بیان اینکه احیای یک شبه برجام چندان محتمل نیست، رشد اقتصادی ایران در صورت رفع تحریم ها را در سال ۲۰۲۱ معادل ۴.۴ درصد، در سال ۲۰۲۲ معادل ۶.۹ درصد و در سال ۲۰۲۳ معادل ۶ درصد پیش بینی کرده است. به گفته این موسسه در صورت افزایش صادرات نفتی، میزان ذخایر ارزی این کشور تا سال ۲۰۲۳ به حدود ۱۰۹ میلیارد دلار افزایش پیدا خواهد کرد. 

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵۷
ناشناس
|
Turkey
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
می دونید چیه جناب مسوول ما مثل برخی منوی متنوع نداریم که بگیم خب حالا مرغ نمی خوریم به جاش گوشت گوسفندی و ماهی می خوریم یه مرغ بود که ماهی می تونستیم یکی دو تا بخریم که بچه هامون فکر کنن گوشت توی غذاهاشون هست. حالا اگر رفتار ما هیجانیه، شما به بزرگی خودتون ببخشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
شنبه سکه به کانال 9 میلیون وارد میشه
دلار هم احتمالا 23
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
!خدا از دهانت بشنود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
بورس هم میشه ۲۲ میلیون واحد
ناشناس
| France |
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
شنبه ها چه روز عزیزی هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
افزایش حقوق و طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی که حداقل می گیرند چه شد ؟
این نامه که فقط برای خودشان و مسولان نجومی بگیر است که حقوقشان ۷ برابر حداقل بگیران هستند!!!!!!
چرا بفکر بازنشستگان تامین اجتماعی که تنها ۲/۴ میلیونی میگیرند و در عذاب و فقر زندگی میکنند نیستید ؟؟؟
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
حالا که مسئولان مملکتی بعد از ۴۲ سال خدمت صادقانه!!!!! قرار است بازنشست شوند به فکر دوران بازنشستگی خود افتاده اند...اما ما جانبازان که قانون گفته باید با آخرین حقوق بازنشست شوند . هیچگاه اجرایی نشد.
پرویز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
این نامه تمسخر بازنشستگان است. وقتی من کمتر از همکار شاغل میگیرم و او هم کمتر از هفت برابر میگیرد چطور میشود بیشتر از هفت برابر گرفت؟
ح
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
بازنشسته تامین اجتماعی حقوق دریافتی دومیلیونوسیصدوهشتادهزارتومن؟؟ باچندتابچه؟ حساب کنیدماهیانه چندتامرغ میتونم بخرم؟؟ همش هم هیجان درنظربگیرید؟
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
تحریمها هیچ اثری ندارند و آمریکا هم هیچ غلطی نمیتواند بکند !!! مطمئن باشید تا 200 یا 300 سال دیگه تمام مشکلات حل میشه . فقط نمیفهمم چرا اینقدر مردم ما عجول و هیجان زده هستند ؟؟!؟!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
یا خدا باز یه مسئول محترم در مورد یه چیزی اظهارنظر کردن .خدا کنه فقط ۵۰ درصد بیتر گرون نشه خوردو
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
خودرو نزولی خواهد بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
بزک نمیر بهار میاد خربزه با خیار میاد با این اوضاع گرانی وکشته شدن ملت بخاطر کرونا کسی مگر زنده میماند تا 2023
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
خلاصه وچکیده نظرات تحلیلی کارشناسان اقتصادی وگزارشهای میدانی ( البته ازنوع سفارشی اش) :
فقط بورس خوب است و از ازل سوددهی داشته و تا ابد روزی ۳۰ درصد بازدهی مثبت خواهد داشت
بقیه بازارها بدرد سرمایه گذاری نمیخورن
خودرو ۱۲۰۰ تا ۲۴۰۰ درصد سقوط کرد خودروهای خارجی بیش از ۲ میلیون درصد سقوط کردند
دلار وسکه که دیگه نگو اند بدبختی و مصیبته
بخصوص سرمایه گذاری تو ارز همیشه ریسک بالایی داره ( نمودارسیخکی روند ۴۰ ساله قیمت ارز هم گواه این ادعاست !!!)
گزارشهای میدانی هم همگی حاکی ازان است که دلار اصلا خریدارنداره !!ً!
مسکن هم رفته تو رکود صدساله همه قصدفروش دارن ولی خریداری وجودنداره حتی زیر قیمت !!!
فقط بورس ولاغیر !!!
همه کاهش قیمت ها هم نتیجه تدبیر ما بوده و ربطی هم به انتخاب جو جان نداره !!!!
پاسخ ها
Mersadd
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
اینا چیه مگه میشه 1200 درصد یه چیزی سقوط کنه؟در
ضمننن ادعای کارشناس بودن هم میکنی این نظرات اشتباه رو به اشتراک نزارید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
بورس هیجانی داشتیم مرغ ام هیجانی شد.
پاسخ ها
مجید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
خرید ملک و خودرو هم هیجانی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
من نمیدونم ای حضرات چرادرزمانی که قیمها روبه افزایش هستند چشمه پیش بینی هاشون خشک میشه اما به محض اینکه روند قیمتی نزولی میشه همه اقتصاددان برجسته وپیشبین میشن !!!!
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
چرا دنبال سلطان ها میگردید
برید دنبال کسی که میدونست این فاجعه رخ میده و تخصیص ارز نداده بگردید...
سبوس برنج شمال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
مرغ رو به قیمت گاو رسوندیم


گاو رو به قیمت شتر رسوندیم


شتر رو به قیمت شاخ آهو بند کردیمتمام مشکلات شما رو در صد روز اول حل کردیمو یارانه شما رو بدون یک ریال کاهش سروقت پرداخت کردیم
....


دردتون دیگه چیه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
شنیده بودیم که بگن هیجانی سهام نفروشید ولی اینکه بگن هیجانی مرغ نخرید نوبرشه !!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
آخه ما عادت داریم هیجان زده که می شیم مرغ می خوریم !
عروسی می شه مرغ می هوریم
عزا می شه مرغ می خوریم !
مهمون میاد مرغ می خوریم !
حتی مسافرت که می ریم به جای جوجه مرغ می خوریم !
ایشون هم می که این همه مرغ نخورید !
ناشناس
| Germany |
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
یک عکس العمل معمول در تمام دنیاست وقتی کالایی یکشبه بصورت غیر معمول گران شود مردم از خرید خودداری میکنند
دکتر احدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
قیمت دلار بین ۱۲تا ۱۵تومن بسته میشه
قیمت ماشین هم رو ۳برابر قیمت اولیه بسته میشه مثلاً پراید بود ۲۰تومن سال ۹۷ رو ۶۰تومن سال ۹۹قیمتش ثابت میشه
این قیمت ها همش غیر منطقی هست اگه قصد خرید دارید فعلا دست نگه دارید که ضرر نکنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
اقای دکتر ما هم امیدواریم اینطوری بشه فقط یه سوال این قیمتا رو از کجا اوردید .دوم اینکه الباقی اجناس علی الخصوص مایحتاج ضروری مردم هم ارزان میشن یا نه اونا مشمول این طرح نیستن .سوم اینکه اماده باش به زودی نوسانگیری جدیدی از ارز و سکه شروع میشه و ما طبقه فرودست بیشتر در بدبختی فرو خواهیم رفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
توصیه یک مقام مسئول به مردم: هیجانی مرغ نخرید!
یه روز به هیجانی نفس نکشید هوا ارزان می شود می رسیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
با اجرای این قانون اختلاف طبقاتی بازنشستگان اسانسوری میشود. این قانون برای نمایندگان مدیران ارشد. قضات و اساتید دانشگاه است...
خاله الی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
به دل مردم ایران موند که چیزی بعد از گرون شدن دوباره به روال عادی برگرده.. اقای مسول میدونی چرا مردم هیجانی چیزی رو میخرن چون هیچ امیدی ندارن به شما که براشون ارزونی بیارید حداقل توی این چند سال ندیدیم..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
مرغ نخرید یه بار برای همیشه متعهد باشید
فرشاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
سردبیر عزیز لطفا پیگیری کنید از اول امسال هی میگن حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی این ماه افزایش پیدا میکنه و واریز میشه اما هر ماه خبری نیست و باز میگن ماه بعد حداقل الکی دل خوشمون نکنن بگن نمیدیم خلاص
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
معافیت سقف حقوق بازنشستگان فقط به نفع مدیرانی است که بازنشسنه میشوند
... فقط به نفع خودشون قانون وضع میکنن...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
قیمت دلار 9700 / قیمت سکه 4200 منتظر باشید. فراموش نکنید که تا دوسال پیش دلار 3700 و سکه 1800 بود. لطفاً نخندید جدی است
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
خخخخخخ
سلطان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
نمیتونید یه کارشناس اقتصاد از خارج بیارید
فرشاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
امروز نتوتستم میوه بخرم شرمنده زن و بچم شدم خیلی گرون بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
پیشنهاد مسولین ما در همین حده که بشینن یه چیز گرون بشه بعد مردم رو به تقوی وپرهیز پیشنهاد بدن.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
هیچ مسئولی نمیتونه ارزانی را مهار کنه فقط و فقط خود مردم هستند که با نخریدن وباز هم نخریدن میتونن به ارزانی همه کالاها به هم کمک کنند.. خواهشن فعلا نخرید.. با دو ماه مرغ و گوشت نخوردن مشکل خاصی پیش نمیاد درسته سخته ولی باید تحمل کنیم تا زیر بار هر گرانی و فشاری له نشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
سقف حقوق بازنشستگان برداشته شد.
شما بخونید سقف حقوق نجومی بگیران برداشته شد.
بعد صندوق بازنشستگی ه ادعای ورشکستگی میکنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
پول هست مرغ بخریم تا برسد به هیجانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
هیجانی مرغ نخرند یعنی چی؟؟؟ مگه مردم پولی هم براشون مونده که هیجانی بخوان کاری بکنند
ناشناس
|
Norway
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
از روی گرسنگی مرغ نخرید. بلکه ماست و شیر و برنج هم نخرید. مثل مشکلات دیگه بی محلی کنید بهش خودش رفع میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
فقط مونده بگن هیجانی نفس نکشید چون حباب داره
ناشناس
|
Hungary
|
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
صنف طلا خودرو فولاد
درآستانه ورشکستگی
بسته بودن بازارها مانع از فروش کالاهای فوق شده است کاهش قیمت دلار نیز به کاهش قیمت کالاها کمک میکنه
بعد از اتمام تعطیلات کرونایی به نظرم کالاهای فوق به نصف کاهش یابند
Zeynab
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
شمام نگید ما خودمون مرغ نمیخریم چون پولشو نداریم،ب خدای بی شریک من یادم نمیاد آخرین بار کی بوده مرغ خریدم،شاید دوماه باشه.مرغ ک نمیتونیم بخریم هیچ،چیز دیگه هم نمیتونیم جایگزینش کنیم انقد ک همشون گرونن،من ی زن باردارم تا حالا ک نتونستم ی چیزی ک هوس کردم رو بخورم...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
خوش به حال نجومی بگیرها شد.
علی
|
United States
|
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
کدام بازنشسته 7 برابر می گیرد برا خودشان که حقوق نجومی می گیرند تصویب شده نمی دانم اینها مردم را چی فکر کردند تازه کلی هم در بوق وکرنا می گذارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
این قانون مسلما برای نجومی بگیرانی است که در آینده نزدیک بازنشسته می شوند. 7 برابر حدقال حقوق می شود حقوق ماهانه 24 میلیون تومان. با یک حساب سر انگشتی حداقل پاداش پایان سالشان 35 ماه*7* 3500 بیشتر از 860 میلیون تومان + روزهای مرخصی که طلبکارند 500 الی 1000 روز که حداقل می شود 400 میلیون الی 800 میلیون تومان بابت مرخصی .
ای کاش به جای این کار به فکر افرادی بودن که در این دوران کرونایی برای یک لقمه نان ....
خدایا مفهوم عدالت یعنی چی؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
اقا قیمت بازار خودرو را کم کردید لاقل قیمت نمایندگیم کم کنید من با۵۰ تومن با هزار فلاکت وبدبختی وام طلا زن وبچه را بفروش که فقط یه ماشین داشته باشیم یه حواله کوییک خریدم که اون فروشنده ۳۰ تومن به شرکت سایپا داده الان من بخوام ۱۰۰ تومن بریزم به حساب بعد ۶ ماه انتظار یه کوییک که قیمتش تو بازار الان۱۳۴ تومنه پای من در میاد۱۵۰ میلیون ای خدا هرجور میشه بازم به ضرر ما بدبخت بیچاره هاس
بابا من کوییکم نمیخوام برام فرق نمیکنه این حواله اتفاقی افتاد تو داممون که ای کاش نخریده بودم لاقل تغییر ماشین باشه که من یه تیبا یا ساینا بگیرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
تا دونه آخر مرغ رو صادر میکنن تا بازار داخل در اثر کمبود بشه کیلویی 40 هزار بعد می گن مردم هیجانی مرغ نخرید !! نترسید بخوان هم نمیتونن بخرن ....
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
هیجانی مرغ نخرید، هیجانی میوه نخرید، هیجانی نان نخورید. اصلا بروید بمیرید.
اسکندر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
آفرین به دولت،عزیزان تا میتوانید،پراید رو به قیمت واقعی که بیش از هرچه بگید می ارزه،لذا تا میتوانید پولهای نقد زیادی از دست خلایق جمع کنید،که مبتلا به کرونا نشوند،قیمت بورس هرچه بگید می ارزه تا لذا مشغول به کار،باشید،به امید جمع آوری همه پولها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
سلام.انشاالله.گرانی.ها.فروکش.خواهد.کرد.و.رانت.وباند.و.متخلفان.بدست.عدالت.سپرده.شوند.وریشه‌فساد.عامل.تمام.تخلفات.و.احتکار.و.رانت.است.امید.همه.این.است.که.ریشه.مفاسد.خشکیده.شود.وهمه.چیز.ارزان.شود.مافیای.ارزاق.ومافیای.خودرو.انحصاری.و.مافیای.مسکن.انحصاری.و.حباب.خواران.بورس.و..سلیر.موارد.ریشه.کن.شود.و.قرض.و.گرانی.بدولت....بعدی.نرسد.انشاالله.
افشین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
مقامات مسئول در هر زمینه ای اعلام کردند: مرغ نخرید، ماشین نخرید، مسکن نخرید، روغن نخرید، لبنیات نخرید، تخم مرغ نخرید، پوشاک نخرید، لوازم خانگی نخرید، لوازم صنعتی نخرید، قبر تخرید، سنگ قبر نخرید، کلاً هیچ چیز نخرید تا فروشندگان قیمت ها را پایین بیاورند بعد دولت مواد اولیه، نهاده های دامی و همه چیز را که در ایران تولید می شود و یا وارد می شود را گران می کند، کلاً نخرید، نخورید ،نپوشید ،نگردید چون این پول هایی که صرف رفاه مردم می شود در جیب آقا زاده ها باید باشد و مردم به به چه چه کنند که چه آقازاده هایی و چه رانت خوارانی کشور ما پرورش داده است. علی برکت الله.
کبیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
خدا از دهنت بشنوه که به مردم امید زندگی میدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
عجب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
خجالت اورست که دولت فقط برای حداکثر بگیران تصمیم میگیرد ولی حداقل بگیران هیچ
ناشناس
|
Germany
|
۰۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
امروز دهم آذرماه میگم که سال آینده با بحران جدی گندم مواج هستیم، اکثر کشاورزها به دلیل نرخ پایین خرید گندم از کاشت صرف نظر کردند و دیگر محصولات رو کاشت کردند. وقتی که همه چی دستوری هست بهتر از این هم نمیشه. وقتی مسئولین نمی تونند پیش بینی کنند، مدیریت کشور بهتر از این هم نمیشه..
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
آلودگی هوا غربالگری جنین کبری خزعلی حسن قالیباف اصل حسام عقبایی جو بایدن مراسم تحلیف بایدن
آخرین اخبار