بازدید ۴۵۰۷۹
رییس بنیاد امید ایرانیان بابیان اینکه جریان رقیب اصلاحات هیچ‌گاه شهامت عذرخواهی از مردم به خاطر حمایت از آقای احمدی‌نژاد را نداشت، گفت: اصلاح‌طلبان به خاطر برخی ناکارآمدی‌های دولت که به سرمایه اجتماعی اصلاحات ضربه زد حاضر به عذرخواهی هستند.
کد خبر: ۱۰۰۹۴۵۱
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱ 17 October 2020

 

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، محمدرضا عارف در دیدار با جمعی از فعالان سیاسی و مدنی شهرستان ری با تسلیت ایام دهه آخر ماه صفر به‌ مرور اهدافی که در پی آن انقلاب اسلامی ایران محقق شد پرداخت و بابیان اینکه باید انقلاب و ارزش‌های انقلاب همواره زنده بماند و باید تلاش کنیم که اهداف این انقلاب تحقق یابد، گفت: آنچه بعد از ۴۲ سال از انقلاب به‌دست‌آمده است قطعاً بسیار ارزشمند است ولی ما به اهداف نهایی نرسیده‌ایم که بگوییم دیگر در جامعه تغییر لازم نیست.

وی ادامه داد: تغییر در این مرحله یک تفاوت اساسی با تغییر در قبل از انقلاب دارد، در قبل از انقلاب تغییر برای از پای درآوردن یک رژیم تا بن دندان فاسد و وابسته به بیگانه بود و امروز تغییر برای این است که نظامی که از متن جامعه درآمده است به اهداف خود برسد. اگر لازم است در ساختارها و رفتارها اصلاح شود و تلاش کنیم تا آرمان‌های انقلاب و همان اهدافی که در قانون اساسی آمده است، تحقق یابد.

هشدار درباره خطر تحریف اسلام و آرمان‌های انقلاب

عارف خاطرنشان کرد: معتقدیم با روند فعلی که ممکن است حتی با حسن نیت هم باشد، پیشرفت کشور دور از دسترس است. مشکلاتی همچون فقر، تبعیض و نابرابری و تهدیدها علیه ایران افزایش پیداکرده است و حتی خطر تحریف اسلام و آرمان‌های انقلاب نیز وجود دارد.

دولت اصلاحات یکی از موفق‌ترین دولت‌های بعد از انقلاب بود

رئیس بنیاد امید ایرانیان با اشاره به عملکرد دولت اصلاحات ، یادآور شد: با صراحت می‌گویم دولت اصلاحات یکی از موفق‌ترین دولت‌های بعد از انقلاب در همه زمینه‌ها اعم از پیشرفت اقتصادی ،تأمین حقوق و آزادی‌های مردم و ارتقا شأن و منزلت ایران در مجامع بین‌المللی بود و تمامی آمارها صحت ادعای من را اثبات می‌کند. در هشت دولت اصلاحات با نفت بشکه‌ای ‌٩ دلاری و با خشکسالی وحشتناکی که داشتیم، تورم به ۱۱/۵درصد رسید.

دولت احمدی‌نژاد ساختارها را نابود کرد،دولت روحانی جزیره‌ای عمل کرد

عارف در همین زمینه افزود: انتظار بود دولت‌هایی که بعد از اتمام دوره اصلاحات زمام امور را بر عهده می‌گیرند روند آغازشده در دولت اصلاحات را ادامه می‌دادند و شاهد پیشرفت‌های بیشتری باشیم ولی نه‌تنها پیشرفتی در کار نبود بلکه هم در دولت آقای احمدی‌نژاد و هم در دولت آقای روحانی شاهد عقب‌گردهای زیادی در شاخص‌های مختلف بودیم.در دولت آقای احمدی‌نژاد ساختارها نابود شد در دولت آقای روحانی هم با جزیره‌ای عمل کردن شاهد وضعیت فعلی کشور هستیم.

وی به شرایطی که انتخابات سال ۹۲ برگزار شد اشاره کرد و گفت: در شرایطی که بعد از حوادث سال ۸۸ با آن روبه‌رو بودیم و با آن شرایط امنیتی و یاس و سرخوردگی که بر نخبگان حاکم بود، با پیشتازی و میدان‌داری جوانان تحولات انتخابات سال ۹۲ شکل گرفت و معادلات برخی جریانات که می‌خواستند به‌زعم خود آخرین میخ را بر تابوت اصلاحات بزنند بر هم زدند.

در دهه ۹۰ شاهد بی‌سابقه‌ترین هجمه‌ها و حملات به جریان اصلاحات بودیم

رئیس بنیاد امید ایرانیان با اشاره به پیروزی‌های جریان اصلاحات در دهه ۹۰ ،تصریح کرد: در دهه ۹۰ شاهد بی‌سابقه‌ترین هجمه‌ها و حملات به جریان اصلاحات بودیم .این حملات هم به تفکر اصلاحات بود و هم به افراد اصلاح‌طلب که به‌نوعی سمبل جریان اصلاحات محسوب می‌شدند و متأسفانه این روند تخریبی دامن خود جریان اصلاحات را هم گرفت و از داخل این جریان اظهارنظرهایی که روند تخریبی رقیب اصلاحات را تقویت می‌کرد شنیده شد.

تخریب‌های ناجوانمردانه‌ای علیه فراکسیون امید

وی به رویکرد تخریبی که علیه فراکسیون امید مجلس دهم از همان روزهای اول تشکیل این فراکسیون شکل گرفت اشاره کرد و گفت: با وجود تخریب‌های ناجوانمردانه‌ای که علیه فراکسیون امید صورت گرفت اما مردم یک سال بعد از تشکیل مجلس دهم، یعنی در انتخابات خرداد ۹۶ به لیست امید شوراهای اسلامی شهر و روستا در تهران به‌صورت کامل رأی دادند و اعتماد مجدد مردم به لیست امید با وجود ۴۸ لیست جعلی به نام اصلاحات و باوجود تمامی حملاتی که به فراکسیون امید صورت گرفته بود، پیام‌های زیادی داشت.

مشارکت کم مردم در انتخابات نمی‌تواند مسیر انقلاب را تضمین کند

عارف میزان مشارکت مردم در انتخابات مجلس یازدهم را نگران‌کننده توصیف کرد و گفت: مردم به خاطر برخی ناکارآمدی‌ها و وضعیت معیشتی که با آن دست‌به‌گریبان هستند گلایه‌های به حقی از مسئولان دارند و به همین دلیل و هم به خاطر رد صلاحیت‌های گسترده صورت گرفته و هم به دلیل نوع رفتار جریانات سیاسی در انتخابات مجلس یازدهم مشارکت قابل قبولی را شاهد نبودیم و اگر این میزان مشارکت در انتخابات آینده ادامه داشته باشد، نمی‌تواند مسیر انقلاب را تضمین کند.

وی حضور مردم در رویدادهای مهم را تضمین‌کننده مشروعیت نظام دانست و تأکید کرد که میزان مشارکت مردم در انتخابات مجلس یازدهم به این مشروعیت آسیب زد.

لزوم تغییر در نحوه اداره کشور

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بابیان اینکه باید شرایط فعلی حاکم بر کشور تغییر کند و ادامه روند فعلی با همراهی مردم می‌تواند اصلاح شود ،خاطرنشان کرد: کسانی که دل در گروه انقلاب دارند و دغدغه‌مند هستند از وضعیت فعلی کشور که می‌تواند تداوم آن منجر به اتفاقات ناگواری شود، نگران هستند و راه فائق آمدن بر مشکلات و چالش‌ها را تغییر در نحوه اداره کشور و حفظ انسجام و همدلی در خانواده انقلاب می‌دانند.

یک جریان سیاسی نمی‌تواند کشور را اداره کند

وی با تأکید بر اینکه اصلاح‌طلبانی که به گفتمان اصلاح‌طلبی اعتقاد راسخ دارند هیچ‌گاه در نقش اپوزیسیون ظاهر نمی‌شوند،گفت: تجربه نشان داده است که یک جریان سیاسی نمی‌تواند کشور را اداره کند و کسانی که فکر می‌کنند یکدست شدن حاکمیت باعث حل مشکلات مردم می‌شود سخت در اشتباه هستند.

جریان رقیب اصلاحات شهامت عذرخواهی از مردم بخاطر حمایت از احمدی‌نژاد را ندارد

عارف بابیان اینکه جریان رقیب اصلاحات هیچ‌گاه شهامت عذرخواهی از مردم به خاطر حمایت از آقای احمدی‌نژاد را نداشت و حتی منکر حمایت از او شده بود،تأکید کرد: اصلاح‌طلبان برخلاف رقیب خود هیچ‌گاه حمایت از آقای روحانی را انکار نکرده‌اند و به خاطر برخی ناکارآمدی‌های دولت که به سرمایه اجتماعی اصلاحات ضربه زد حاضر به عذرخواهی هستند اما مطمئناً دولت فعلی تنها مقصر برخی ناکارآمدهای نیست و تحریم‌های ظالمانه و عملیات روانی که در داخل کشور علیه دولت شکل گرفت در شکل‌گیری این ناکارآمدی‌ها مؤثر بوده است.

بقای نظام به حضور اصلاح‌طلبان پیوند خورده است

وی با اشاره به خط تخریبی رسانه‌های بیگانه علیه اصلاح‌طلبان ،تأکید کرد:رسانه‌های فارسی‌زبانی که در خارج از کشور مدیریت می‌شوند در چند سال اخیر یک هدف را دنبال کرده‌اند و آن‌هم تخریب هدفمند اصلاح‌طلبان بوده است چراکه می‌دانند بقای نظام به حضور اصلاح‌طلبان پیوند خورده است.

عده‌ای با اظهارنظرهای نسنجیده به انسجام جریان اصلاحات ضربه زدند

رئیس بنیاد امید ایرانیان بابیان اینکه انتظار بود بعد از دستاوردهای ارزشمند گفتمان اصلاح‌طلبی در دهه ۹۰ یک صدا از داخل جریان اصلاحات شنیده شود، تأکید کرد: عده‌ای با اظهارنظرهای نسنجیده به انسجام جریان اصلاحات ضربه زدند و به همین دلیل هدف ما در مقطع فعلی باید بازگرداندن انسجام در خانواده اصلاحات باشد.

مسئولیت ملی همه جریان های سیاسی حضور مؤثر مردم در انتخابات باشد

وی با اشاره به انتخابات خرداد ۱۴۰۰ ،گفت: در انتخابات آینده مسئولیت ملی همه جریان های سیاسی باید حضور مؤثر و باشکوه مردم در انتخابات باشد. یکی از عوامل حضور و مشارکت مردم در انتخابات نحوه رفتار متصدیان امر انتخابات است که مطمئناً سلیقه‌ای عمل کردن در این موضوع مهم خسارت‌بار خواهد بود.

در دولت آینده باید حداقل ۵۰ درصد از مدیران دولت از جوانان و زنان باشد

عارف بابیان اینکه نباید از انتخابات شوراها غافل شویم ،مشارکت زنان و جوانان در رویدادهای مهم در کشور ازجمله انتخابات را تأثیرگذار دانست و گفت: دولت آینده در اختیار هر جریان سیاسی که باشد باید بپذیرد که حداقل ۵۰ درصد از مدیران دولت از جوانان و زنان باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان تأکید کرد : اگر مردم با امید درصحنه حاضر شوند، تردیدی ندارم که نتیجه رأی آن‌ها در جهتی خواهد بود که در مسیر تأمین خواست‌های ملت ایران، آزادی، استقلال، پیشرفت و رفع تهدیدهاست.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۱۵۲
انتشار یافته: ۲۴
مجید
|
Switzerland
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
عذر خواهی شما به چه درد مردم میخوره ؟؟ آرزوهای برباد رفته مردم رو بر میگردونه؟؟خیانت به رای مردم رو با یه عذر خواهی میخواید جبران کنید؟؟
من
|
Netherlands
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
بسه
Linco
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
منت میذارید...راضی نیستیم...میخوای اصلا ما مردم بیایم برای معذرت خواهی...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
اصلاحات لو رفته.فریبکاری و دروغ رویه دائمی اصلاح طلبان برای فریب مردم و کشورهای دیگر است.اما با اندکی فشار اصلاح طلبان به فکتوری ستینگ خود برمیگردند که همان اصولگرایی است.
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
نظر ما رو هم پخش کنین
عدالتخواه وجانباز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
برای امثالهم دیرشده است، شماحتی بدر دهیاری یک روستا هم نمی خورید، برای اصلاحات چه قدمی توانستید بردارید؟
دیگه برای چپ وراست دیر شده است. بسم الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
اقای عارف حالا که کار از کار گذشته همچو ادعایی داری بالاترین رای را مردم تهران برایت نوشتند خواب بودی از خواب زمستانی بیدار شدی لال بودی درمجلس از حق مردم دفاع کنی ابروی اصلاحات را بردید
Hasan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
عذر خواهی باید عملی باشه

باید مث ما تو این منجلاب فقری که بوجود اووردین شنا کنیین.
رضا
|
United Kingdom
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
اول در مورد کارهای که در فتنه کردیود از بزرگ وکوچکتان عذرخواهی کنید بعد در مورد عذرخواهی های بعدی حرف بزنید
mrs
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
عمر و سرمایه رفته ما اگر با عذرخواهی برمیگشت، نه شما و نه هیچ کس دیگر چنین کاری را نمی کرد.
گفت آتش بس سبب افروختم،
دهی بی معنی راسوختم،
آقای عارف، دکتر مخابرات ارتباطات مون درد میکنه، چه کنیم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
بای مشکلی بود تا عذر خواهی میکردن .
اما دوره اصلاح طلبان پر از مشکل است و با معذرت خواهی مشکلی حل نمیشود .از سال ۹۲ عوض اینکه مشکلات مردم کم شود روزبه روز بر مشکلات آنها اضافه میشود کرده ها مشکل دیگه که دارید
ناشناس
|
Germany
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
طنزتلخ این استکه اقایان وخانم ها تازمانی که درسمت وپستی هستند هیچ حرفی طرحی انتقادی وایرادی ازانها بروزنمیکند اما بمحض کناررفتن انقدرطرح وبرنانه وانتقادوپیشنهاد دارند که رکوردگینس راهم بدست میاورند.چرا ؟
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
همین احزاب بودند که ا رمانهای انقلاب را به باد دادند...
دهاتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
عارف: اصلاح طلبان حاضر به عذرخواهی هستند
بعد از اینکه دهن مردم سرویس شد
سید محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
این عذر خواهی به خاطر رای مردمه وگرنه تا حالا کجا بودند. و عذرخواهی شما چه دردی از مردم دوا میکنه
تو این کشور مسعولین فقط بلدند گفتار درمانی کنند
ناشناس
|
Russian Federation
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
اقای عارف در دوره مجلس که بودید کمترین فعالیت و انتقاد را داشتید حالا چه شده که باز هم خود را رئیس جریان اصلاحات میدانید؟ بنطر من اصولگر و اصلاح طلب هیچکدام درد ملت را نفهمیدند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
چه اصلاح طلب وچه اصول گرا هر دو جناح خائنین به ملت هستند.دروغگویان زمانه چرا اگر احمدی نژاد بد بود عزل نشد.روحانی بد بود عزل نشد.اخر سیاست در ایران نیز بر مبنای دروغ استوار شد
KIA
|
United States
|
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
تو رو به خدا فقط سکوت .
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
فکر میکنم اگر کسی باید از مردم و حتی اصلاح طلبان غذر خواهی کند شخص خود جناب عارف باشند که با رای آنان بعنوان لیدر جناح اصلاح طلب به مجلس آمدند و چهارسال با جناح رقیب همراهی کردند. شوری آش ایشان بقدری شد که در دفاع از بعض از نمایندگان اطلاحات جناب دکتر مطهری که مثلا از محافظه کاران بودند از آنان دفاع کردند. امروز آقای مطهری "محافظه کار" توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شده و آقای عارف اصلاح طلب برای هر جایگاهی که کاندید شوند تائید صلاحبت خواهند شد. آره داداش به این میگویند ژن خوب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
عذرخواهی شما و رقیبتان اصلا نه به درد مردم میخورد و نه دردی از مردم دوا میکند! مردم به فنا رفتن آقای مهندس!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
جمع کنید بابا
فرامرز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
این چند سال گند زدین به کشور حالا موقع انتخابات باز ماست مالی می کنید
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
جناب عارف علت مشارکت پایین مردم در انتخابات قبلی رد صلاحیت اصلاح طلبان نبود واگر هیچکسی هم رد صلاحیت نمیشد نتیجه همان بود مردم از شرایط اقتصادی ناراضی بودن واین ربطی به رد صلاحیتها نداشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
خخخخخخ عارف هم مگه اصلاح طلبه؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
چالش مومو محمد زارع جوشقانی تحریم های تسلیحاتی انسولین علائم کرونا