بازدید ۴۰۰۵۸۲
آخرین تحولات خاورمیانه
طرح ترامپ برای تحریم کل نظام مالی ایران، آماده شدن آمریکا برای خارج کردن دیپلمات هایش از عراق، حمله موشکی در نزدیکی فرودگاه بغداد و تجلیل ظریف از آیت الله سیستانی، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به احتمال آغاز جنگ نفتی جدید میان روسیه و عربستان نیز اشاره کرد.
کد خبر: ۱۰۰۵۷۷۲
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰ 29 September 2020

طرح ترامپ برای تحریم کل نظام مالی ایران، آماده شدن آمریکا برای خارج کردن دیپلمات هایش از عراق، حمله موشکی در نزدیکی فرودگاه بغداد و تجلیل ظریف از آیت الله سیستانی، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به احتمال آغاز جنگ نفتی جدید میان روسیه و عربستان نیز اشاره کرد.

به گزارش «تابناک»؛ خبرگزاری بلومبرگ پیش‌بینی کرد که جنگ نفتی خطرناکی میان روسیه و عربستان به دلیل اختلافات درباره قیمت نفت در راه است.

«جولیان لی» یکی از کارشناسان خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرد که عربستان و روسیه، دو عضو اوپک پلاس در شرایط مشابهی در ماه مارس دچار اختلافاتی شدند که این امر منجر به کاهش شدید قیمت نفت شد.

وی افزود: بازگشت محدودیت‌های جابجایی میان کشور‌ها و حوادث عمومی در سراسر اروپا و همچنین کاهش تدریجی برنامه‌های حمایت از اوپک پلاس از جانب تعدادی از کشور‌ها، منجر به کاهش تقاضای نفت شد و در ماه می گذشته گروه اوپک پلاس تولید نفت را به ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه کاهش داد.

طرح ترامپ برای تحریم کل نظام مالی ایران/ آماده شدن آمریکا برای خارج کردن دیپلمات هایش از عراق/ حمله موشکی در نزدیکی فرودگاه بغداد/ احتمال آغاز جنگ نفتی جدید میان روسیه و عربستان

جولیان لی خاطرنشان کرد، آژانس بین‌المللی انرژی طی دوماه گذشته، ارزیابی‌های خود را به ۴۰۰ هزار بشکه در روز و اوپک نیز ۵۰۰ هزار بشکه کاهش داده است.

لی ادامه داد، بنا بر گزارش تحلیلگران شرکت مالی چند ملیتی «استاندارد چارترد»، عامل اصلی محدود کننده رشد تقاضای نفت، کاهش تجارت، ضعف اقتصاد تعدادی از کشور‌ها و همچنین تاثیر دومینویی ناشی از تعطیلی موسسه‌ها و مشاغل است.

 

طرح ترامپ برای تحریم کل نظام مالی ایران

سه منبع مطلع در گفت‌وگو با شبکه خبری بلومبرگ مدعی شده‌اند، دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران با هدف قطع کامل ارتباط اقتصاد ایران با جهان خارج را بررسی می‌کند.

منابع مورد استناد بلومبرگ گفته‌اند دولت ترامپ قصد دارد بیش از دوازده بانک ایرانی را تحریم کرده و ارتباط با کل بخش مالی ایران را ممنوع اعلام کند.

این منابع که خواسته‌اند گمنام بمانند، می‌گویند این تحریم‌ها دو هدف را دنبال می‌کنند: بستن معدود منافذ مالی موجود در تحریم‌ها که به دولت ایران اجازه کسب درآمد می‌دهد و بی‌اثر کردن وعده «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات برای بازگشت به برجام در صورت پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر.

بلومبرگ نوشته این پیشنهاد هنوز در دست بررسی است و برای دونالد ترامپ ارسال نشده است.

به موجب این پیشنهاد، دولت آمریکا کل بخش‌ مالی ایران را با استناد به فرمان اجرایی ۱۳۹۰۲ تحریم خواهد کرد. دونالد ترامپ ژانویه سال جاری میلادی این فرمان را برای تحریم بخش‌های صنایع و عمران و معادن ایران صادر کرد.

دولت ترامپ، در صورت نهایی شدن این تصمیمات، نزدیک به ۱۴ بانک ایران را که تا به حال مشمول محدودیت‌های آمریکا نبوده‌اند در فهرست تحریمی قرار خواهد کرد.

بلومبرگ مدعی شده، پیشنهاد این تحریم‌ها در ابتدا به دلیل نگرانی از اثرگذاری آنها بر مبادله کالاهای بشردوستانه با ایران با واکنش سرد مقام‌های دولت ترامپ روبه رو شد، ولی در نتیجه فشارها از داخل و بیرون به دولت، اکنون از حمایت گسترده‌تری برخوردارند.

چند روز پیش منابع خبری گزارش دادند، ۵۶ نماینده کنگره آمریکا در نامه‌ای به «دونالد ترامپ» خواستار تحریم کل بخش مالی ایران شده‌اند.

طرح ترامپ برای تحریم کل نظام مالی ایران/ آماده شدن آمریکا برای خارج کردن دیپلمات هایش از عراق/ حمله موشکی در نزدیکی فرودگاه بغداد/ احتمال آغاز جنگ نفتی جدید میان روسیه و عربستان

«اسکات پری»، عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا که این نامه به ابتکار او تنظیم شده در این نامه نوشته ۱۴ بانک ایرانی به سامانه سوئیفت متصل هستند.

او مدعی شده وصل بودن این بانک‌ها موجب دسترسی ایران به نظام مالی دنیا شده و تهران را قادر به دور زدن تحریم‌های فعلی می‌کند.

در مجلس سنا به عنوان دیگر شاخه قانونگذاری کنگره هم هفته گذشته سناتور «تام کاتن» به همراه چند سناتور دیگر نامه مشابهی را به «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا نوشتند. 

با این حال، قبل‌تر از این تحرکات کنگره، لابی ضد ایرانی «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» (اف‌دی‌دی) که روابط نزدیک و دیرینه‌ای با رژیم صهیونیستی و به خصوص حزب «لیکود» به رهبری «بنیامین نتانیاهو» دارد، این توصیه را مطرح کرده بود. 

لابی «اف‌دی‌دی» و اعضای آن جزو مشاوران غیررسمی دولت ترامپ در امور ایران محسوب می‌شوند و نقش فعالی در تروریسم اقتصادی علیه تهران بازی کرده‌اند.

«مارک دوبوویتز» رئیس لابی «اف‌دی‌دی»  و  «یعقوب نیگل» از اعضای ارشد این موسسه روز یازدهم شهریور در قالب مقاله‌ای با عنوان «مقابله با ایران قبل از انتخابات نوامبر» نوشته‌اند: ««دو ماهِ مانده به انتخابات نوامبر در آمریکا در مبارزه علیه جمهوری اسلامی ایران و "جاه‌طلبی‌های هسته‌ای و منطقه‌ای" این کشور بسیار بااهمیت است. دولت ترامپ باید کارزار فشار حداکثری علیه ایران را ادامه دهد و در عین حال، حفاظ‌هایی را برای جلوگیری از بازگشت دولت‌های بعدی آمریکا به توافق‌نامه‌هایِ به غایت ناقصِ گذشته، احداث کند.»

نگارندگان این یادداشت در ادامه به دولت ترامپ توصیه کرده‌اند در نخستین گام، کل بخش مالی جمهوری اسلامی ایران را در فهرست سیاه قرار داده و ۱۳ بانک باقی‌مانده در «سوئیفت» را از این سامانه پیام‌رسان بانکی خارج کند. آنها نوشته‌اند تنها یک بانک باید برای انجام تراکنش‌های مالی مربوط به مبادلات بشردوستانه در سوئیفت بماند.

دابوویتز و نیگل هدف از این سیاست را ایجاد شورش‌های خیابانی در ایران و دامن زدن به ناآرامی‌های داخلی عنوان کرده‌اند. آنها می‌نویسند: «این اقدام، اکسیژن مالی تهران را قطع کرده، باعث دامن زدن به تظاهرات‌ و اعتصاب‌های کارگری علیه رژیم شده و برای مذاکرات آتی، اهرم فشار ایجاد خواهد کرد.»

دولت آمریکا بعد از خروج از «برنامه جامع اقدام مشترک» یا برجام تحریم‌ها علیه ایران را از سر گرفته و به سیاست‌هایی تحریک‌آمیز علیه ایران، از جمله ترور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روی آورده است.

ترامپ وعده داده بود با خروج از برجام و پیگیری سیاست «کارزار فشار حداکثری» ایران را به حضور پای میز مذاکره برای رسیدن به «توافقی بهتر» -به زعم او- مجاب خواهد کرد.

در حالی که بیش از دو سال از این وعده می‌گذرد، دولت آمریکا در تحقق این هدف ناکام مانده و به همین دلیل ترامپ به خصوص در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر از سوی گروه‌های مختلف در آمریکا آماج انتقادات قرار گرفته است.

منتقدان ترامپ، او را به نداشتن راهبرد در قبال ایران، تشدید بی‌مورد تنش‌ها با این کشور و جدا کردن مسیر آمریکا از متحدانش متهم کرده‌اند.

آماده شدن آمریکا برای خارج کردن دیپلمات هایش از عراق

رویترز به نقل از دو دیپلمات غربی و دو مقام عراقی گزارش داد، واشنگتن پیش از روز یکشنبه آمادگی‌ها برای خارج کردن دیپلمات‌هایش از عراق را آغاز کرد.

بنا بر اعلام این خبرگزاری، منابع مذکور گفتند تا یکشنبه روند آمادگی‌ها برای خارج کردن دیپلمات‌های آمریکایی در صورت چنین تصمیمی، آغاز شد. 

به نوشته رویترز، یکی از دیپلمات‌های غربی گفت دولت آمریکا نمی‌خواهد گزینه‌هایش برای ضعیف کردن ایران یا آنچه شبه‌نظامیان وابسته به ایران در عراق خواند، محدود شود. وقتی از این دیپلمات سوال شد، آیا پیش‌بینی می‌کند که واشنگتن با اقدامات اقتصادی یا نظامی پاسخ دهد، جواب داد: «حملات».

طرح ترامپ برای تحریم کل نظام مالی ایران/ آماده شدن آمریکا برای خارج کردن دیپلمات هایش از عراق/ حمله موشکی در نزدیکی فرودگاه بغداد/ احتمال آغاز جنگ نفتی جدید میان روسیه و عربستان

رویترز در ادامه نوشت وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره برنامه‌اش برای خروج دیپلمات‌های آمریکایی از عراق، از ارائه نظر خودداری و اعلام کرد: ما هرگز درباره مکالمات خصوصی وزیر با رهبران خارجی اظهارنظر نمی‌کنیم. 

همزمان با انتشار شایعاتی از قصد آمریکا برای بستن سفارتش در عراق، اواخر وقت یکشنبه شب برخی رسانه‌ها از جمله «اسکای نیوز» از خروج سفیر آمریکا از بغداد خبر دادند. روزنامه واشنگتن پُست هم خبر داد، آمریکا به دولت عراق و شرکای دیپلماتیک خود گفته که اگر عراق حملات به پرسنل آمریکایی را مهار نکند، در نظر دارد، کامل سفارت آمریکا در عراق را تعطیل کند.

واشنگتن پُست در ادامه گزارش خود نوشت: «به گفته یک منبع مطلع، مایک پامپئو، وزیر خارجه (آمریکا) شنبه شب (هفته جاری) به الکاظمی (نخست‌وزیر عراق) درباره طرح‌ها (برای بستن سفارت واشنگتن در بغداد) اطلاع داد. دو مقام غربی حاضر در بغداد هم گفتند که دفاتر دیپلماتیک کشورهایشان درباره این طرح مطلع شده بودند».

طبق این گزارش، یک منبع دیپلماتیک خبر داد، هرچند هنوز مشخص نیست که کاخ سفید با طرح بستن سفارت آمریکا در عراق تایید کند یا نه اما اگر این طرح به پیش برود، احتمال می رود که بستن سفارتخانه واشنگتن در بغداد نود روز به طول انجامد که این موضوع روزنه‌ای برای دادن فرصت به واشنگتن برای ارزیابی مجدد این تصمیم خواهد داد.

یک مقام عراقی که نامش فاش نشده، به این روزنامه خبر داد که آمریکا از عراق خواسته اقدامات قوی تری علیه «شبه نظامیان» اتخاذ کند و این موضوع نشان می‌دهد، در صورت انجام چنین اقدامی امکان منتفی شدن تعطیلی سفارت وجود دارد.

حمله موشکی در نزدیکی فرودگاه بغداد

یک منبع امنیتی به خبرگزاری شفق نیوز گفت، روز دوشنبه حمله‌ای موشکی رخ داد که یک منزل در نزدیکی فرودگاه بغداد را هدف گرفت.

به گفته این منبع، این حمله با موشک کاتیوشا انجام گرفت که به منزلی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد اصابت کرد.

در پی این حمله راکتی به منزلی در نزدیکی فرودگاه بغداد، پنج غیرنظامی کشته و دو تن زخمی شدند. 

طرح ترامپ برای تحریم کل نظام مالی ایران/ آماده شدن آمریکا برای خارج کردن دیپلمات هایش از عراق/ حمله موشکی در نزدیکی فرودگاه بغداد/ احتمال آغاز جنگ نفتی جدید میان روسیه و عربستان

موشک اندازهای دستی، منظم "منطقه سبز" پایتخت عراق را که دفاتر و سفارتخانه‌های دولتی در آن قرار دارند و همچنین فرودگاه بین‌المللی که در مجاورت یک فرودگاه نظامی است، هدف قرار می‌دهند. معمولا، چنین حوادثی منجر به تلفات غیرنظامیان و خسارت قابل توجهی نمی‌شود.

در ماه ژوئن، فرماندهی مشترک عراق اعلام کرد که نخست وزیر، مصطفی الکاظمی دستور ایجاد کمیته‌های ویژه برای جلوگیری از چنین حملاتی را صادر کرده است.

تجلیل ظریف از آیت الله سیستانی 

وزیر امور خارجه کشورمان در توئیتی به زبان عربی نوشت: حضرت آیت‌الله سیستانی مرجع عالیقدر، دژ مستحکم عراق و سرمایه‌ای برای کل جهان اسلام است.

ظریف در این توئیت تاکید کرد: ایران نقش ایشان در برقراری امنیت در عراق و ثبات آن و حفظ حاکمیت و وحدت سرزمینی این کشور و رهایی از قدرتهای اشغالگر و ساختن عراق جدید بر اساس انتظارات ملت برادر عراق را ارج می نهد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴۶
در انتظار بررسی: ۱۳
انتشار یافته: ۱۷۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
حالا ما هیچی خود ترامپ از این همه تحریم خسته نشد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
بهتره بپرسی مقامات ما خسته نشدن؟
از خودتحریمی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
کم کم معلوم خواهد شد برجام فقط برای کنترل ما از طرف عامل ام آی سیکس بوده که از داخل بر ما حاکم شده و الا دیگه توجیهی نداره موندن توی این به چیز مسخره.
ترامپ گفت قرارداد وحشتناک و ازش خارج شد
اروپا گفته بهش پایبنده ولی ترامپ نمیذاره معامله کنیم
روسیه و چین هم به خاطر چندجانبه گرایی از یکجانبه گرایی آمریکا دلخور هستند و باهاش مخالفت میکنن ولی داشتن ارتباط با چین فقط به نفع اقتصاد اوناست چون ایران بازار مصرف اوناست
حالا نگه داشتن ما در برجام به جز خیانت چه معنی ای داره؟
بزک نمیر بهار میاد
خربزه با خیار میاد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
تحریمدون مون پوکید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
کم کم معلوم خواهد شد خروج از برجام کار عامل موساد و سیا بوده که از اول سعی کردند با دفن برجام بعد که ترامپ امد در امریکا همه چیز جور شد و خود بخود برجام نابود شد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
ایران باید از حق خودش دفاع کند ... حق ایران مشروع است و حق آمریکا نامشروع

مثل این هست که یک نفر چاقو برداشته دنبال شما کند...
آیا می خواهید همیشه فرار کنید یا آن فرد را محکوم و محاکمه کنید
حقوق مردم ایران رو نشانه گرفته ...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
هزینه این اقدامات غیر قانونی آمریکا عیله مردم ایران چه بوده ؟؟؟
ظاهرا هیچ هزینه و مشکلی برای آمریکا ایجاد نمی کند که به این کارش ادامه می دهد...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
اینها همش بازی با الفاظ برای نگه داشتن فشار برروی ایرانه وگرنه خودشون میدونن دیگه چیزی برای تحریم نمونده .ولی چون میدونن بازارهای ما به این اخبار حساسه نهایت استفاده رو از این حساسیت دارن میبرن این یعنی جنگ روانی اقتصادی
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
ای برادر ما درکل جایی مرده ایم. مادر این جهان وارد جهنم شدیم یک و اقعیتیه. ما در ایران الان درحهنم زندگی می‌کنیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
مگه ادم از بزرگی واقایی خسته میشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
هدف تحریم ایران را ایجاد نارضایتی مردم و شورش خیابانی عنوان کرده اند. حالا پادوها و منفی زن ها بدوند توجیه کنند تا دیر نشده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
خدایا دیگه وقتش شده یا این ترامپو از برق بکشی یا راه دیگه ای برای نجات مردم فراهم کنی. دیگه واقعا هیچی برامون نمونده درمونده ایم به خدا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
يا ما رو از برق بكشن هر روز ميگيم ما ال ميكنيم بل ميكنيم هر روز دلار ميره بالاتر
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
ناگهان
چقدر زود
دیر می شود!
پیش از آنکه باخبر شوی
لحظه ی عزیمت تو ناگزیر می شود!!!!
ناشناس
|
Canada
|
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
البته الان هم کل نظام مالی ایران تحریم است. اما اینکه یک قدم یک قدم تحریم را رسانه ای میکنن به این علت است که دائما تکانه به قیمت ارز بخورد. البته با لشگر سایبری و پیاده نظام داخلی ایشان که مسئول صف سازی در مقابل صرافی هاست.
لذا و نتیجتا امریکا منتظر باشد که دلاری که با فضای مجازی و لشگر بهایی داخلی بالا برود در آن زمان که خود میدانند پایین خواهد آمد. دلار کمتر از هزار تومان به زودی در راه است نه با مذاکره بلکه با از دست رفتن تمامی منافع امریکا در منطقه و ورشکسته شدن نیمی ازاقتصاد امریکا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
سر صبحی چی زدی دلار ۱۰۰۰ تومنی میبینی به خودت رحم نمیکنی لااقل به ساقیت رحم کن
ناشناس
| Canada |
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
اینجور که ترامپ علاقه به نابودی امریکا داره بگو یک گونی دلار 1000 تومان. امریکا ورشکسته خواهد شد
سپهر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
عجب کارشناسی هستی ولا باید بهت نمره هیچ داد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
باشه حرف شما قبول ی گونی دلار اماده کن ادرس بزار بیام ببرم من بجای هزار تومن بهت ۱ میلیون میدم
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
آخرین تیر هم بزن ببینی تهش هیچی نیس ترومپ نادان معلومه هیچ شناختی از عمق افکار ایران و ایرونی نداری بهتره تا دیر نشده مشاورای دور برتو عوض کنی :)
پاسخ ها
من منم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
تهش هیچی نیست؟ دیگه قرار هست تهش چی باشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
افکار ایرونی؟
یا من ایرونی نیستم یا شما توی باغ نیستی
ناشناس
| United Kingdom |
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
ببین چند نفر منفی دادن. سکوت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
عمق افکار مردم همین رای های منفی هست که میبینی
ناشناس
| Japan |
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
ازهمین نظرات مردم توکوچه وخیابان ‌وتاکسی واینترنت میشه راحت فهمیدعمق افکارایرونیها چیه عزیزدل برادر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
منفی ها چیزی رو ثابت نمیکنه
میتونه 1 نفر باشه که با وی پی ان ها ی مختلف بیاد و منفی بده
عمق افکار از شکم گرسنه میاد یا از روی عقل و منطق؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
يك ايروني هيچ وقت پرچم كشور خارجي را به عنوان نماد انتخاب نمي كنه ضمنا ساختن راي منفي با لشكرهاي سايبري مثل آب خوردنه!
نوری
| Canada |
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
شکم گرسنه دین و ایمان نداره.
یوسف
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
منفی ها نشان دهنده نیست اوکی
ولی آیا در این کشور زندگی نمی کنید و نمی بینید اوضاع چقد مزخرفه؟تمام منفی ها درسته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
سه شنبهذ۸ مهر ساعت ۹:۰۵
شاخص کل بورس تنها درمدت ۵ دقیقه ۲۰ هزارواحددیگرسقوط کرد و به کانال یک میلیون وچهارصد هزارواحدی پرتاب شد
بورس نورچشمی که در پناه حمایت هاوتبلیغات شبانه روزی تا کانال دومیلیون وصدهزارواحدی هم پیش رفته بود حالا هرچه را به ناحق خورده ( رشد ۲۰ برابری دردو سال) داره پس میده
تاالان حدود ۷۰۰ هزارواحد سقوط کرده و حداقل یک میلیون واحددیگرهم باید بریزه تا به جایگاهی که حقش هست برسه!!!
پاسخ ها
رامین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
و من همچنان تو این موضوع موندم که چرا شما از اینهمه ریزش و سقوط اقتصاد این مملکت خوشحالید...
قابل تامل....
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
چون با رفتارهای تبعیض امیز و تبلیغات شبانه روزی وسرکوب بازارهای رقیب الکی رفته بالا
رامین
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
خخخ سرکوب بازار های رقیب!!!! منظورتون مسکنه یا دلاره یا خودرو؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
سوره مبارکه الشرح آیه ۶
إِنَّ مَعَ العُسرِ يُسرًا﴿۶﴾
(آری) مسلّماً با (هر) سختی آسانی است،

ترجمه آیه به نثر: براستی که با سختی آسانی است.

ترجمه آیه به نظم:

همانا پس از سختی آسایشی است پس از محنت رنج و آرامشی است(155)

نروید هیچ تخمی تا نگندد نه کاری برگشاید تا نبندد

پس از تیرگی روشنی گیرد آب برآید پس از تیره شب آفتاب(156)

«اسدی»

از آن زمان که فکندند چرخ را بنیاد دری نبست زمانه که دیگری نگشاید(157)

هر یکی را عوض دهد هفتاد گر دری بست به تو ده بگشاید(158)

«سنایی»

در نومیدی بسی امید است از پس ظلمت دو صد خورشیدهاست(159)

هر چه از حد بگذرد ناچار گردد ضد آن زایل شود هر آنچه بکلی کمال یافت

منتهای کمال نقصان است گل بریزد به وقت سیرابی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
این بهتر جواب داده"هرسال میگیم دریغ از پارسال
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
این امید و پیروزی که می فرمایید دقیقا چیست و کی از را می رسه ؟؟
عمر و جوانی چند نسل ایرانی در فقر و بیکاری و حسرت به فنا رفت
فقط خودی ها و آقازاده ها افتادن توی بهشت و ملت هر روز بد بخت تر هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
خدایا کاری کن رهبران ما وضع مردم را درک کنند.
وقتی خودشون به هر کشوری دلشون می خواد می روند و حتی فرزندانشون رو برای زندگی و تحصیل به کشورهای دیگه می فرستند.
شاید خدایی هم باشد.
فاصله دولت و ملت خیلی زیاد شده.
دولت با نام ملت صفا می کند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
دولت چکاره است؟ فقط تدرکات چی است
ناشناس
|
Japan
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
قابل توجه اونایی که میگفتن مگه جایی مونده که امریکا تحریم نکرده باشه؟!دولت امریکا برای اینکه روزنه امیدی برای مذاکره بماندودولت ایران هم متوجه عواقب ادامه تحریمهاباشدهمه نظام مالی راتحریم نکرده بودوراه تنفس رانبسته بودولی حالاکه مامرغمون بکپاداره میخواهداقتصادایران راخفه ونابودکند!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
بیچاره بورس وسهامدارن طماعش
Bet
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
بهتر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
دیگه جایی نمونده تحریم کنه - این ها همش فشار روانیه
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
مرغ ما یه پا داره یا مال آمریکا
خودتو اینقدر دست کم نگیر و حقیر ندون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
فکر کن یک روزی برسد ایران نتواند کالا صادر و وارد کند ان وقت چه اتفاقی می افتد امریکای وحشی؟
ان روز زمان اعلان جنگ شما علیه ما است و مطمئن باش یکی یکی مقرهای شما در منطقه زده خواهد شد
همان گونه که در زمان جنگ خواستید ما را ازمایش کنید و جنگ نفتکش ها راه افتاد واجازه ندادیم یک کشتی نفتی از منطقه وارد و یا خارج شود و حتی تلفات هم دادی
نیروی نظامی ایران ان زمان کجا و نظامیان ایران این زمان کجا
پس خودت را به دردسر نیانداز که بدجوری در ان روز زمان نابودی و تمام شدن امریکا به عنوان مهد تمدن در جهان است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
ما فکر هامون رو کردیم شما پاشو یک حرکتی بزن
Bet
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
خودتونو به اولین روانشناس نشون بدین خیلی حالتون بده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
...احتمالا قرص تو پشتورو خوردی داداش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
شعار نده الان بکن.اینهمه زده ما رو له کرده تا بحال اعلان جنگ نبوده؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
اون ناشناسی که نمیتونه جواب منطقی بده و فقط به داروها اشاره میکنه برای اظهار نظر

داداش کمی مطالعه کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
آمریکا فقط کافیه یک تیر شلیک کنه
مفهومش اینه
بای بای اسرائیل
برای همین هم با ایران جنگ نمیکنه
ناشناس
| Japan |
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
خوب توکه میدونی آنروزحتمامیایدوامریکاول کن نیست همین الان دست بکارشوناو نیمیتز توخلیج فارسه
ناشناس
| Singapore |
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
بالاخره یا جنگ یاصلح شما مصالحه نمی خواهید خوب بفرمایید بجنگید اما ظاهرا منافع خیلی ها در این برزخ است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
لطفا با سند و مدرک حرف بزن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
خروج دیپلمات ها فقط یک معنی داره : جنگ !!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
نترس بابا
باهات کاری ندارن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
درست گفتی
محمدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
با تو ولی کار دارند
ناشناس
| Canada |
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
با جنگ کار امریکا زودتر یکسره میشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
دیپلمات ها از عراق خارج نشده اند. سفیر آمریکا در اربیل هست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
انشاالله جنگ می شود و ارزشمداران در صحنه حضور پیدا می کنند و مردم هم برایشان کف می زنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
آمريكا هيچگاه از جنگ در عراق پيروز بيرون نخواهد آمد چرا كه اين جنگ يك جنگ كلاسيك نيست بلكه يك جنگ نامنظم و چريكي خواهد بود كه آمريكا را در درون باتلاق خود غرق خواهد كرد همانطور كه در ويتنام اتفاق افتاد.
ترامپ هم با اين همه حماقتش اين موضوع را مي فهمد لذا به جاي جنگ نظامي از محدوديتهاي اقتصادي استفاده خواهد كرد.
ناشناس
| Singapore |
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
انشااله بلاخره جنگ یک روز پایان پیدا می کند و از این فلاکت بی پایان بهتر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
بیچاره بورس
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
کارشناسان سفارشی هنوزدارن مردم رابه سرمایه گذاری دربورس تشویق میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
خدا می داند ترامپ چه نقشه ای در سر دارد. دلتان را به این خوش نکنید که امریکا، عراق را ترک می کند. فقط ادم های خوش خیال از اتفاقاتی که در جریان است احساس رضایت می کنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
دقیقا یه جورایی بوی جنگ میاد. میخواد سربازاشو از تیررس خارج کنه. ایران باید سناریوی بدترین اتفاق رو بنویسه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
کاملا حرفت درسته .فقط خوش خیال ها فکر میکنن همه چیز زیر سر واشنگتن هست.ادم های واقعی یکبار جلوی نیروهای نیابتی امریکا که تا نزدیکی مرز امده بودند رو گرفتن و نابود کردن.الان هم اگر خدایی نکرده جنگی رخ بده اونها رو نابود میکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
اگر آمریکا این کار را بکنه ما هم اسرائیل فورا نابود خواهیم کرد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
اگه اینقدر راحت و اسون وفوری میشه بفرما منتظر امریکا نمون
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
مگه کشکه
یوسف
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
دیگه قراره چی بشه که نابودش کنید
حرف زیاده
فیروزکلادشت سر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
کل نظام تحریم مالی ترامپ نمیدونه مسئولان ما مردان سخت روزگارهستند ترامپ دیوانه واقعا تو چه رئیس جمهوری هستی که هنوز مسئولان مارا نشاختی که بهترین مقامات دنیا هستند وهمیشه جانفدای ملت هستندو مسئولان الحمدالله والمنه شدیدا درمحاصره شیب انقلاب هستند وبسختی دارند زندگی میکنند تا زیربار زور تو امریکا نروند نگاه نکن فرزندانشان اقامت امریکارا دارند اینها اومدند تا مردمان امریکارا انقلابی وبه اسلام دعوت کنندومسئولان بخاطر ما ملت برای اینکه دررفاه باشیم بخودشون سختی میدهند واکسن انفولانزا اول برای ما مردم درنظر میگیرند اخرش اگر واکسنی بود برای خودشون داروی فایبر کرونا اهدایی ژاپن وچین کلا برای درمان مردم صرف شد وخودشون با کرونا دست وپنجه نرم میکنند وهرروز شاهد فوت مسئولان هستیم این همه ایثارگری اینها ما مردم را حجالت زده کرده مسئولان با پراید اونم باقیمت بالا ازکارخونه میخرند تا چرخ اقتصاد ایران به نفع مردم ایران بچرخدلااقل به مسئولان رحم کن وبیا مامردم راتحریم کن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
من ميييييييييييييدونم!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
من یک پزشک هستم ۳۲ سال درس خوندم وبه قول معروف دود چراغ خوردم تا موفق به دریافت مدرک فوق تخصص شدم و حالا ویزیت من ۶۲۰۰۰ تومان هست و یک کیلو مغز گردو ۳۰۰ هزارتومان !!!
بعبارت دیگر ویزیت من حدودا معادل ارزش ۲۰۰ گرم گردو هست !!! اگر بخوام به دلار حساب کنم میشه تقریبا معادل ۲ دلار ( قیمت یک آب معدنی کوچک)
ازانجاییکه قیمت اجناس روز به روز میره بالا وحق ویزیت ما سالی یکبار انهم بصورت قطره چکانی پیشنهاد میکنم برای ثابت نگهداشتن ارزش حق ویزیت نحوه پرداخت آن از حالت نقدی خارج شده و مثل عهد قدیم در ازای ارایه مرغ وخروس وتخم مرغ و گردو و روغن و برنج ویزیت انجام پذیرد !!!!!
پاسخ ها
رامین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
عزیز دلم منم یک مهندس هستم که در حد توان خودم دارم به اقتصاد این مملکت کمک میکنم. منم روزی 62 هزار تومن میگیرم. فرق من و تو تویه چیه؟ من دارم برای اقتصاد مملکت کار میکنم شما هم برای نجات جون انسانها . البته فرق اساسیش اینه من برای یک روز خدمت به این اقتصاد و زیر ساخت مملکت 62 تومن میگیرم شما برای یک بیمار اونم فقط حق ویزیت 62 تومن. مطمئنن در روز کمتر از 30 بیمار ندارید. . فرق دیگرمان اینه من از این 62 تومن حقوق روزانه دارم مالیات میدم. شما چیزی به اسم مالیات ندارید. یعنی نمیتونن ازتون مالیات بگیرن جراتشو ندارن.
امیدوارم وجدان کاری هر دومون مهمتر از پولی باشه که درمیاریم.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
از هر ده پزشک 1 دونه ش کاربلده برای گرفتن حقش نه ترحمی نداره نه انساندوسته روزی 10 تا ویزیت کنی میشه 600 تومن ماهی 18 میلیون گیرت میاد بگیم نصفشم میره برای اجاره و سایر حداقل ماهی 10 تومن داری فکر کردی خط فقری؟10 تومن پزشک خیلی خیلی کار نکنه شه وگرنه هر کدومتون ماهی کمتر از 50 میلیون درامدتون نیست
گشنگی نکشیدی هنوز اقای دکتر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
هم تحریم هم برجام خاک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
من یک پزشک هستم ۳۲ سال درس خوندم وبه قول معروف دود چراغ خوردم تا موفق به دریافت مدرک فوق تخصص شدم و حالا ویزیت من ۶۲۰۰۰ تومان هست و یک کیلو مغز گردو ۳۰۰ هزارتومان !!!
بعبارت دیگر ویزیت من حدودا معادل ارزش ۲۰۰ گرم گردو هست !!! اگر بخوام به دلار حساب کنم میشه تقریبا معادل ۲ دلار ( قیمت یک آب معدنی کوچک)
ازانجاییکه قیمت اجناس روز به روز میره بالا وحق ویزیت ما سالی یکبار انهم بصورت قطره چکانی پیشنهاد میکنم برای ثابت نگهداشتن ارزش حق ویزیت نحوه پرداخت آن از حالت نقدی خارج شده و مثل عهد قدیم در ازای ارایه مرغ وخروس وتخم مرغ و گردو و روغن و برنج ویزیت انجام پذیرد !!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
فکر نکنم پزشک باشی پزشک دراین تایم دربیمارستان مشغول ویزیت بیمار هست نه وبگردی کنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
نتیجه این بی توجهی هامیشه فرارمغزها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
آخیش خیلی!!!!!!!!!!!!دلم سوخت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزی 20 تا ویزیت کنی پول همشون در میاد ناراحت نباش دکی جون
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
تو دیگه کی هستی ویزیت شما به گفته خودتون ۶۲۰۰۰تومان هست مگه شما روزی فقط یک نفر رو ویزیت میکنی نترس مردم انقد فکر وخیال دارن زود به زود مریض میشن تو این روزا تحریم ، مردم به زحمت میتونن یک مرغ بخرن بزارن جلوی زن وبچشون تو به فکر گردو خوردنی مگه یک گارگر ساده چقد درامد داره اگه مریض هم بشه نمی تونه بره دکتر چون هر چی در میاره باید بیاره بده به شما
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
دوست من درسته درس خوندی و دود چراغ خوردی. اما
حساب کن اگه فقط روزی فقط 30 تا مریض ویزیت کنی درامدت میشه روزی 1860000. و اگه فقط 20 روز دز ماه کار کنی میشه 3720000 تومان. حالا با یه کارگر مقایسه کن که بعضا باید 30 روز ماه را کار کنن و اخرش 2-3 ملیون بگیرن مگه اونا تو این کشور زندگی نمیکنن که شما از درامدت مینالی. اون پولی که در میاری از سرت هم زیاده . کسایی را میشناسم که با انکه دکتری تخصصی یا پی اچ دی دارن و خیلی بیشتر از شما درس خوندن و زحمت کشیدن درامدشون 4-5 ملیون بیشتر نیست و خدا را هم شاکرن. البته شاید اونا گردو نخورن. شما هم بهتره به جای شکایت به وظیفه پزشکیت عمل کنی.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
1
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
واقعا شرم اوره ولی این حقیقت تلخه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
عه زرنگی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
ناشناس ۱۱:۵۱
منم متخصصم و مطب دارم اگه روزی ۵ تا مریض داشته باشم کلاهم‌ومیندازم بالا ! اینروزا بخاط مشکلات مالی مریض ها هم خیلی کمترمیان مطب وترجیح میدن برن درمانگاه روزی ۳۰ تامریض اصلا امکانپذیرنیست من خیلی ازپزشکهارومیشناسم که مجبورن برای تامین زندگیشون کشیک بدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
آمریکا غلطی نمی تونه بکنه زورش نرسید داره جر زنی میکنه.ولی دست وپای آخرش رو داره میزنه.
پاسخ ها
شهروند
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
آقای دکتر. من هم یک مهندس 45 ساله ام که از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شده ام حقوق یک ماه بنده 300 دلار است دستمزدهای شما پزشکان هنوز هم بسیار بالاست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
بابا بیچارمون کرده حواست کجاس داداش
قلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
خدا رحم کنه بهمون فقط
واقعا قورچمون در اومد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
قورچ چیه و چطور در میاد ؟؟؟؟
شاید مال ما هم درامده خبر نداریم ؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
عایا تمام کسانی که مثبت دادن قورچشون درامده ؟؟؟
به قول دوستمون قورچ چیه اصلا ؟؟
می شه توضیح بدین ؟؟
شاید قورچ من هم درامده خبر ندارم !
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
ملت عزیز ایران، انصافا تو این شرایط و تورم خیلی باحال هستید
کوروش فرهودیان ‌
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
متاسفانه ما ملت گاهی از دروازه تو نمی رویم گاه سوزن این ترامپ مثل گاو افسار گسیخته خسارت عظیمی به ایران وارد کرده حالا با گاو وحشی چه باید کرد ؟؟؟؟ ضمن اینکه قدرت خود را زیاد میکنیم باید با او کج دار مریض هم کرد هم چوب هم هویج وگرنه بیشتر آسیب میزند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
کج دار مریز دلبندم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
محموله جدید بنزین ایران وارد ونزویلا شد رویترز نوشته ایران ماه قبل روزی ۱.۵میلیون نفت صادر کرده آمریکا میدونه تحریم هم مثل همه چیزها یک عمری داره که تموم میشه این تحریمها هم جز جو روانی ایجاد کردن چیزی به تحریمهای قبل اصافه نمیکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
خسته ام .خسته...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
سه شنبه ۸ مهر ساعت ۹:۰۵
شاخص کل بورس تنها درمدت ۵ دقیقه ۲۰ هزارواحددیگرسقوط کرد و به کانال یک میلیون وچهارصد هزارواحدی پرتاب شد
بورس نورچشمی که در پناه حمایت هاوتبلیغات شبانه روزی تا کانال دومیلیون وصدهزارواحدی هم پیش رفته بود حالا هرچه را به ناحق خورده ( رشد ۲۰ برابری دردو سال) داره پس میده
تاالان حدود ۷۰۰ هزارواحد سقوط کرده و حداقل یک میلیون واحددیگرهم باید بریزه تا به جایگاهی که حقش هست برسه!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
آیا فقط کالاها و اجناس باید به قیمت دلار فروخته شود!؟ و نباید حقوق و مزایا به دلار باشد!؟ تفاوت کسانی که در بازار هستند و باید بر مبنای دلار درآمد داشته و خرج کنند و کسانی که حقوق دارند و بر مبنای ریال درآمد داشته و خرج کنند چیست!؟آیا این دوقطبی اصلی و واقعی در جامعه است!؟
من منم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
جالبه شاخ و شونشو آقایون میکشن کتکشو مردم بی نوا میخورن. بهتر از این نمیشه تقسیم کار کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
مرسی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
اگه به نظرات توجه کرده باشید اونهای که حقوق بگیر دولت هستند و حقوق و مزایایی خودشون و از دولت میگیرند کاملا مشخص هستند و آن بدبختیهای که با کارگری و زحمت و در بیشتر مواقع دستمزدشونو هم کارفرما نمیده هم مشخص هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
هر چه بر سر این ملت بیاد کم است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
ازصبح سکه از ۱۳۷۰۰ به ۱۳۹۰۰ رسیده وحواله دلار هم روی ۳۰ هزارتومان ثابت مونده بااینحالقیمت اسکناس دلار از ۲۹۵۰۰ به ۲۹۳۰۰ کاهش پیداکرده !!! عددسازی ازاین واضحتر؟؟؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
ای خدایی که نمرودیان را هلاک کردی وای خدایی که فرعونیان را نابود کردی تو شهدی که امریکا ی جنا یتکاردر این مدت چهل سال با ملت ایران چه کرده وچه شخصییتهایی را ترور کرده حالا دیگه ازت میخواهیم که این ابر قدرت شیطانی را نابود فرمایی خدایا از تو میخواهیم این ملت مظلومرا سر افراز تر فرمایی ملتی که خود دچار مشکلات ناشی از ظلم ظالمان است اما از گرفتاری مستضعفان دنیا غافل نیست ودر حد توان کمک میکند خدا یا قسمت میدهیم به خون پاک شهدایمان فرج اقا ومولایمان را برسان ودل خانواده شهدا را شاد فرما امین امین امین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
خدا خودش خوب میدونه چکار کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
دکتر تو که وضع مالی در حد عالی......تو هم که می گی جنگ نفت کش ها، ایران می دونی چقدر تلفات کشتی و ناوچه داد؟ برو بخون بعد حرف بزنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند ، سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ما ، اسلام ناب محمدی ، بانک داری اسلامی ، تحریم نمندی ، خط فقر ده میلیون تومن ، عدالت علی ، مستضعفین زاغه نشین ، بالا بردن ارزش پول ملی ،ا ، دلار سی هزارتومن
پاسخ ها
ناشناس
| Singapore |
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
چرا آمریکا با سایر کشورهای دنیا چنین کاری نمی کند؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
عجیبه تابناک سانسورچی همچین چیزی رو تایید کرده
اصل ماجرا رو گفتی شما
سهراب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
با توجه به سفر اخیر نخست وزیر عراق به آمریکا، امریکا قصد پاکسازی عراق از نیروهای مسلح غیرمجاز رو داره.وجود این نیروهای تروریستی برای تحولات اقتصادی و سیاسی آینده که در حال شکل گیری هست خطرناک هست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
از بی سوادیته تقصیری نداری...
اون نیروهایی که تو بهشون میگی تروریست و غیرقانونی،زیر نظر فرمانده کل،یعنی نخست وزیر
هستن و بخشی از نیروهای مسلح عراق.
این نیروها جلوی داعش جنگیدن و شهید شدن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
ناشناس1452 لطفا عینک جهل و توهم رو از جلو چشات بردار!!
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
اونها تحریم میکنند
دلارگرانترمیشه

هشتاددرصدزیرخط فلاکت هستند
وعده ای بادرآمدهای میلیونی شعارمامقاومت میکنیم میدهند
مقاومت چی
جنگ کنید
نه میجنگند
نه صلح میکنند
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
اونها تحریم میکنند
دلارگرانترمیشه

هشتاددرصدزیرخط فلاکت هستند
وعده ای بادرآمدهای میلیونی شعارمامقاومت میکنیم میدهند
مقاومت چی
جنگ کنید
نه میجنگند
نه صلح میکنند
یالثارات الحسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
آمریکا 40 ساله هیچ غلطی نکرده حالا هم هیچ غلطی نمیتونه بکنه
متاسفانه مشکل ما از عدم مدیریت داخل کشوره چون عده ای در دولتن نمیگزارن مردم در ارامش باشن
پاسخ ها
فرید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
راست میگی که آمریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه؟
بفرما دیگه چه کاری بوده که تا حالا نکرده باشه؟
تحریم؟
بدبختی ملت؟
ورود ناوها به خلیج
پایگاههای آمریکا در منطقه
دوستی همسایگان جنوبی با اسرائیل ملعون
دشمنی تمام دنیا با ایران و انزوای کامل ما
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
مشکل ماداخلیه اختلاصها... واینکه نظارت برقیمتهانیست آیاگرانی که هرساعته نرخ اجناس و...... همه چی تغییرمیکنه کارآمریکاست
پاسخ ها
ناشناس
| Singapore |
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
شما بعد از این که این همه اختلاس دیدی هنوز یاد نگرفتی اختلاس را چطور باید نوشت؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
شما دکتر های متخصص ماهی 400 تا 500 میلیون درآمد دارید، لذا لطفاً نقش مظلوم نما را بازی نکن ، اگر جای دیگری در این دنیا درآمد بیشتری داشتی فوری می رفتی لطفاً ژست وطن پرستی و مردم دوستی نگیر چون بهتون نمی اید، این هزینه ها برای شما عددی نیست،
وطن پرست
|
Germany
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
خروج امریکا از عراق ،بخاطر حمله امریکا بایران است تا سفارتش در عراق مرد تهاجم قرار نگیرد و مثل ایران گروگان گیری پیش نیاید، ترامپ روی کار امده تا تکلیف اران و اس......... را روشن کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
دقیقاً
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
به احتمال زیاد اقا زادها ودلالان باید به خوردن طلاه ودلار روی اورند وما بیچارها به خوردن علف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
سکه وارد کانال ۱۴ میلیونی شد
علی برکت الله !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
کلا تحریم نیست این تحریم داره ۱۴ بانک راازدسترسی به سوئیفت خارج میکنه میدونی یعنی چی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
رفتن آمریکایی ها از عراق دلیل نمیشود ک با ایران وارد جنگ نمیشه ن اینطور نیست آمریکایی ها در خیلی از کشور های خاور میانه و افریقا قرار دارن اگر جنگ بشود جنگ موشکی و هوایی میشود خیلی طول نمیکشد یا اینطرف یا اونطرف میشود همچی داریم بقول رهبری عزیزی مان مسوولین خوب نداریم مشکل اینجاست
وووو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
بابا به پیر به پیغمبر ما دیگه توان نداریم نه غرور می خواهیم نه آزادی ما فقط نون می خواهیم
بیاید برید مذاکره کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
متاسفانه با مذاکره نون گیرت نمیاد
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
امریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند ؟؟؟،هنوزم ؟؟امریکا قدرت برتر اقتصادی و نظامی کل دنیاست
پاسخ ها
یوسف
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
رئیس دنیاست چه بخواهیم چه ن
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
به زودی امریکا نابود میشه و ماجاشو میگیریم زنده باد ایرانی مرگ بر امریکا ما مردجنگیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
بشر به امید زنده هست
فرید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
چی زدی داود جان؟
بده ما هم بزنیم شنگول شیم!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
برو تو رو خدا بجنگ، منتظر چی هستین ؟ حتما باید بیاد تو خونتون ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
بنظر من برای مقابله با گرانی بیفتیم به جون اقا زاده ها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
هنوز هم میگید آمریکا هیچ غلطی نمیکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
تو کار زندگی و ملت و رسیدگی ب انها نداری؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
این همه تحریمها چرا خبری ازنحریم اقازادهای ساکن کشورهای غربی نیست یکی به من بگه عایا اینها ایرانی نیستند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
این اق زاده ها عامل انتقال اون سهامهایی میشن که دولت خصوصی کرده است و برای غرب حکم طلا را دارند!
Amir
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
مگه ما ایرانیا حق زندگی کردن نداریم مگه ما ادم نیستیم چرا اینقدر بدبختیم اخه با امریکا نمیشه در افتاد که
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
فقط دارن جنگ روانی راه میندازن ...هر کاری که میتونسته بجز جنگ کرده الان هم با چمدون داریم تجارت میکنیم
حسام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
سلام بر کره شمالی، سلام بر ونزوئلا، سلام بر کوبا
مسئولین در چه ضمینه ای دارن از ما مایع میزارن وقتی خودشون در رفاه کامل بسر میبرن!!؟
پیک موتوری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
دوستان سلام اون عزیرانی که این متن ها را میخونن و جدا از تحریم دستشون میرسه و واسه سود شخصی هی قیمت ها را بالا میبرن و احتکار میکنن تو رو به خدا تو رو به هرچی ایمان داری رحم کن ما واقعا چیزی واسمون نمونده خودم هیچی به زن و بچه ها رحم کن قیمت ها رو بالا نبرین احتکار نکنین اگر رحم نکنید مطمین باشید خدا یه جایی بهتون رحم نمیکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
آدم با خوندن این همه خصومت آمریکا با مردم ایران خونش به جوش میاد بعد کسانی تو این مملکت پیدا میشن با این همه دشمنی آشکار بازم دلباخته آمریکان اینا یا خائن به ناموس و وطن هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
نمیشه ترامپ آقازاده ها و سفیرها را تحریم کنه؛ این همه که تحریم میکنه فقط مردم بی گناه ایران هستند که بدبخت می شوند؛ وگرنه تحریم ها اصلا به ضرر دولت نیست.
دولت اصلا به فکر مردم نبوده و نخواهد بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
دست بابا دردنکنه یهحرف حسابی
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
گور پدر آمریکا وترامپ فعلا ماسک بزننین اگه زنده ماندیم انشالله به بقیه مشکلات هم میرسیم
حاجیپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
حلاکه‌‌هدف‌دشمن‌شد
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
امریکا مثل سگ میماند فقط بلد پادس کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
سلام درود دوستان عزیز متاسفانه ملت زود باور ما هنوز به دلشون نخورده که نابود شدیم هیچی ازمون نمونده یه پراید شده ۱۴۰ تومن ۴۰۵ شده بالای ۲۰۰ میلیون کار خودشونه نخرین عزیزان بزارین قیمت پراید بکنن ۱ میلیارد خودشون بخرن .ممنون
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
فقط یک لحظه به این فکر کنید که آمریکا و غرب وجود نداشت وما مردم تنها بودیم چه اتفاقی می افتاد...؟ تا میتونی به این فکر کنید.
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
این پستها ونظرات همش باهدف تضعیف روحیه است ولاغیروهدف منداست ایرانی احساسی عمل نمیکندوهوشیاراست
Ahmad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
واقعا خجالت بکش مردک کله زرد خاک برسرت دیگه آبرویت بی ارزش شده فقط تحریم بلدی کجای دنیا کار مفیدی کردی
صالح کعب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
بهترین خبری که گفته این اقازاده ایرانی ننیستند
درود به تمام
خانوادهای شهدا وسردار سلمانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
مطمئن باشید یکی از همین روز ها در آمریکا جنگ تمام عیار خواهد شد و باعث فرو ریختن این ابر قدرت پوشالی خواهد شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
خواوند..با مسلمین است.
حمیدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
سلام امریکا کل زورش رازده وعابروی خودش رفته وهیچ غلطی نمی6تواند بکند اگر چندماه دیگه صبوری کنیم تحریمها برداشته میشه مرک برامریکا
مهدی کامل
|
United States
|
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
خدا لعنت کنه این ترامپ پدرسوخته عوضی رو،چرا همه همه خبرا چرا درباره کارای خری یت های ترامپ عوضیه حالم بد شد
اسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
خوشم میاد خوب بهم دل غلبه میدین باباکشوری و منابعی که ما داریم اگه الان دست یه کویتی بود که فقط یه نفتی داره برومردمشونگاه کن نه سدی نه منابعی مس آهن گازخاک آهن پتروشیمی هزاریه غزب دیگه که ماداریم این وضع روزگار80میلیون نفره تاکی همه چیزازخودمونه از کشاورزی خورد خوراک گرفته تاصدتاچیزدیگه چه ربطی به دلاربه آمریکا داره باباخودمون سرخودمون درمیاریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
فقط جومونگ
ققنوس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
چرا همش اونا یکارایی میکنن اگه وایعا ما نمیتونیم در مقابلشون کار درست حسابی بکنیم دیگه این
همه ادعا و قیافه گرفتن چیه خب وابدیم بره . خاهشا نگیمم مسئولین امریکا دوست و وا داده چون بغل گوش خودتون هستن اگر عرضه داشتین خودتون جلوشونو میگرفتین بقول یارو ، داداش امریکا رو ولش یکی جلو رانت خواری و دزدی مسئولین رو بگیره که دارن تخته گاز میرن
ولله بخدا توخرجمون موندیم بچه م دیروز مریض بود نتونستم ببرم دکتر بخدا قسم نتونستم ببرمش دکتر خودمون بدون تخصص قرص و شربت ریختیم تو حلقش . حق ما این نیست اونم با این همه شهیدو جانبازی که واسه این انقلاب و کشور دادیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
اقا همه ی این حرفا و تحریم ها همه و همه داستانی بیش نیست. چه تحریم باشه چه تحریم نباشه حال و روز ما مردم ایران همینه وهیچ چیزی تغیر نخواهد کرد چون هیچ کسی از مقامات به فکر ما مردم نیستند یعنی اصلا ماهارو به حساب نمیارن.فقط این تحریم ها بهونه ی خوبی شده برای توجیح این اوضاع و احوال داغون اقتصاد.
A
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
مشکل داخلی نبودنظارت، تحریم باشه نباشه برای همه هست قیمت کالا از این مغازه تا مغازه کناری دیوار ٣٠سانتیمتری هست صد هزار تومان فرق میکنه همون جنس. همون مارک
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
فقط وفقط ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
چندوقت دیگه 22بهمنه مردم میریزن خیابونها مرگ بر آمریکا به خدا من موندم ای مردم از کجا میان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
بروید مررزها رابببینید تابرشماثابت بشه که فقط این ماموران ایران هستند که مردم راحول میدند
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
امریکا هیچ غلطی نمی کند . لهنت باد بر امریکا
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
راهی بجز نابود کردن منافع آمریکا برای ایران نمیمونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
سلام به مردم ومسولین ایران این قدر این نامردک پست وروانی دیوانه اهمیت ندیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
ما به جنگ راضی تریم حداقل میمیریم راحت میشیم اینو یک جوان ۲۴ساله ایرانی....................
گرسنه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
امیدوارم روزی ایران ازخر شیطان پاین بیاد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
علائم کرونا طرح وان مذاکرات سودان و اسرائیل انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 مهدی رسول پناه مهرداد سپهری