بازدید ۴۱۶۹۰
دو هزار و دویست و سی و هشتمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: اظهارات داوری درباره مناظره نصیری، حصر و مصاحبه احمدی‌نژاد / حسین شریعتمداری برای آیت الله سیستانی هم تعیین تکلیف کرد! و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۰۵۲۴۲
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۳ 26 September 2020
تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
تصمیم فتاح برای انتخابات ۱۴۰۰

یکی از نزدیکان پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان درباره‌ی احتمال کاندیداتوری او در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: وی هیچ برنامه‌ای برای حضور در انتخابات ندارند و تمام وقت به امور بنیاد مستضعفان فکر می‌کند و به آن کار مشغول خواهد بود. سید پرویز فتاح رئیس فعلی بنیاد مستضعفان، عضو هیات امنای کمیته امداد امام خمینی است و پیش از این در دولت نهم در سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸وزیر نیروی دولت محمود احمدی‌نژاد بود. بعد از آن به مدت شش سال از ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۴ به‌عنوان مدیرعامل بنیاد تعاون سپاه مشغول به فعالیت بود. او تا پیش از مصاحبه‌ی جنجالی با تلویزیون و نام بردن از تعدادی از اشخاص و نهاد‌هایی که زمین‌های بنیاد مستضعفان در اختیار آن‌ها قرار داده شده، یکی از گزینه‌های بخش‌های زیادی از اصولگرایان برای انتخابات ۱۴۰۰ بود، اما پس از آن و عذرخواهی به دلیل طرح آن ادعاها، مواضعی علیه او از سوی بخش‌های زیادی از اصولگرایان مطرح شد.
 
اظهارات داوری درباره مناظره نصیری، حصر و مصاحبه احمدی‌نژاد

عبدالرضا داوری، مشاور سابق احمدی‌نژاد درخصوص حضور سردبیر سابق کیهان در صدا و سیما، حصر و مصاحبه احمدی‌نژاد سخن گفت. عبدالرضا داوری در گفت‌وگو با انصاف نیوز درخصوص مناظره نصیری با موضوع حجاب در تلویزیون گفت: اینکه صدا و سیما فرصت طرح دیدگاه را به او داده عجیب نیست. چون آقای نصیری سال‌ها سردبیر روزنامه کیهان بوده و در ستاد ائمه جمعه فعالیت رسانه‌ای می‌کرده. به هر حال آقای نصیری در داخل سیستم است و برای صدا و سیما خط قرمز نیست.وی درخصوص مسئله‌ی گشایش در حصر اظهار داشت: آقای کروبی سال‌هاست دیگر در حصر نیست؛ اما الان این مسائل رسانه‌ای می‌شود، ایشان قبلا به جاهای مختلف می‌رفت و با افراد مختلف دیدار داشت و در هفت، هشت سال اخیر محدودیتی به معنای حصر دیگر وجود نداشت. داوری از مصاحبه‌ی رادیو اروپای آزاد با محمود احمدی‌نژاد هم انتقاد کرد و گفت: خبرنگار رادیو اروپای آزاد غیرحرفه‌ای عمل کرد، ۳۰ درصد مصاحبه درباره‌ی مسائل داخلی بودند، هدف این نبود. در ابتدا موضوع درباره نامه برای صلح یمن بود. در محتوای سوال‌ها هم اشتباه تاریخی وجود داشت.
 
واکنش هاشمی‌طبا به مصاحبه احمدی‌نژاد با رادیو فردا؛ ظاهرا اینجا برخی آزادترند

سید مصطفی هاشمی‌طبا در گفت‌وگو با خبرنگار «آزادی» از اینکه احمدی‌نژاد علی‌رغم همه این مسائل و رویه‌ها عضو تشخیص مصلحت نظام است، ابراز تعجب کرد و گفت: « من اصلا نمی‌دانم او با چه حمایتی رئیس جمهور شد و حالا هم هر کاری دلش میخواهد انجام می‌‌دهد‌. ظاهرا در این مملکت برخی آزاد هستند و برخی آزادتر هستند. مسئولین از مصاحبه با رسانه‌هایی مثل بی‌بی‌سی فارسی و ... منع شده‌اند و درست هم است اما احمدی‌نژاد این کار را انجام می‌دهد و اتفاقی هم نمی‌افتد».هاشمی‌طبا در ادامه گفت: «حرف‌هایش در این مصاحبه نیز قابل توجه بود. مثلا درباره سازش امارات و اسرائیل گفت که نظری ندارم و این یعنی بلد نیستیم.» وی در پاسخ به اینکه انکار مسائل گذشته برای او چه سودی داشت، نیز گفت: «همه حرف‌هایش دروغ بود و هست». هاشمی طبا در پاسخ به اینکه احمدی‌نژاد از مطرح کردن خود چه هدفی دارد و خود را برای چه جایگاه آماده می‌کند، گفت: «من جای او نیستم و نمی‌دانم اما آنچه روشن است اینکه او خودش را برتر از همه می‌داند. بالاخره برخی از نظر ذهنی مشکل دارند؛ خودشان را از دیگران کوچکتر و یا بزرگتر می‌بینند. احمدی‌نژاد هم خودش را از همه و هر جایگاهی بزرگتر می‌بیند. البته تشخیص این موضوع با ما نیست و نیاز به نظر پزشکان دارد. این را بر اساس حدس و گمان نمی‌توان گفت و نیاز به معاینه بالینی دارد».
 
کروبی جراحی می‌شود

حسین کروبی با اشاره به انتقال مهدی کروبی به یکی از بیمارستان‌های تهران، عنوان کرد: اواخر هفته گذشته پدرم در حمام زمین خوردند و به دلیل عوارض ناشی از این ضربه امروز به بیمارستان منتقل شدند.وی افزود: به گفته پزشک معالج مهره دوازدهم ستون فقرات ایشان در اثر این ضربه دچار شکستگی شده و باید تحت عمل جراحی قرار بگیرند. فرزند کروبی یادآور شد: طی دو ماه اخیر این چهارمین باری است که پدرم زمین می‌خورد و دچار آسیب می‌شود. وی با اشاره به اینکه کروبی فردا تحت عمل جراحی قرار خواهد گرفت، گفت: طی این ده سال این هفتمین باری است که پدرم مورد عمل جراحی قرار می‌گیرد. البته به ما گفته شده خوشبختانه عمل فردا به صورت موضعی انجام می‌شود.
 
نماینده ساری: هر شب خانه یکی از فامیل‌ها می‌خوابم

کارنامی به این پرسش که «آیا امروز شما هم مشکل اجاره خانه دارید؟ پاسخ داد: نه من مشکل اجاره خانه ندارم، ولی مشکل اجاره خانه مردم مشکل من هم هست. من خادم و فرزند این مردم هستم. من جدای از این مردم نیستم. شما می‌توانید صادقانه بنویسید که علی کارنامی، نماینده ساری گفت: «چون من در تهران خانه ندارم، هر شب خانه یکی از فامیل هایم می‌خوابم».
 
توپ و تشر جهانگیری بر سر مدیران؛ از دستگاه‌های نظارتی نترسید

معاون اول رییس جمهور با انتقاد از محافظه کاری بیش از حد برخی مدیران که به جای تصمیم گیری های راهگشا برای حل مشکلات کشور، نگران بازخواست دستگاه‌های نظارتی هستند، گفت: مدیران کشور مسئولیت پیدا کرده اند تا مشکلات را برطرف کنند و در شرایطی که مردم به واسطه تحریم و شیوع کرونا تحت فشارند، نباید ترس از بازخواست دستگاه‌های نظارتی باعث شود در حل مشکلات مردم کوتاهی و سستی کنیم.
 
۴۰درصد دانش‌آموزان استثنایی به شبکه شاد متصل نیستند
 
معاون توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی می‌گوید بیش از ۴۰درصد دانش‌آموزان با نیاز‌های ویژه، به اپلیکیشن شاد دسترسی ندارند. خبرگزاری ایلنا به نقل از مجید هداوند می‌نویسد: «یک گروه به اینترنت دسترسی ندارد، یک گروه موبایل ندارد، یک گروه هم که دانش آموزان کم‌توان هستند نمی‌توانند در فضای مجازی فعالیت کنند.» تولید محتوای آموزشی برای دانش آموزان استثنایی دشوار است، زیرا شبیه کتاب‌هایی نیستند که در بازار موجودند. او از آماده سازی بیش از ۴هزار و ۹۰۰ عنوان درسی برای بارگذاری در کانال شاد و تهیه کتاب‌های صوتی برای نابینایان یا آموزش‌های تلویزیونی با مترجم و زبان اشاره برای ناشنوایان خبر داده است.

حسین شریعتمداری برای آیت الله سیستانی هم تعیین تکلیف کرد!

حسین شریعتمداری در کیهان نوشت: روز ۲۳ شهریور ماه، حضرت آیت‌الله سیستانی یکی از مراجع عالیقدر و فرهیخته شیعیان، خانم «جینین هینیس پلاسخارت» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در عراق را در دفتر خود به حضور پذیرفتند و مواضع ارزشمند خویش در امور عراق را که حاکی از نگاه عالمانه و گره‌گشای معظم‌له درباره مسائل جاری عراق بود با ایشان در میان گذاشتند. تاکید بر شفافیت و سلامت انتخابات پارلمانی پیش‌ روی، ضرورت مبارزه جدی با فساد، اجتناب از گزیده‌گرایی و تبعیض، مجازات عادلانه مفسدان در هر جایگاهی که قرار دارند، اعمال حاکمیت دولت و پرهیز از ایجاد قلمرو‌ها و مناطقی تحت عناوین مختلف و خارج از قوانین جاری کشور، مجازات عوامل ترور‌های اخیر و... حضرت آیت‌الله سیستانی (دام عزّه) در این دیدار از نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل خواستند که انتخابات پارلمانی عراق تحت نظارت نمایندگانی از سازمان ملل متحد انجام پذیرد! که با عرض پوزش باید به محضر ایشان عرضه داشت این درخواست اولاً؛ دون شأن و جایگاه برجسته و قابل احترام حضرت آیت‌الله سیستانی است. در واقع این سازمان ملل است که برای توجیه صلاحیت خود به تایید حضرت ایشان نیاز دارد و ثانیاً؛ با جایگاه و منزلت عراق به عنوان یک کشور مستقل که استقلال و آزادگی خود را با ایثار‌ها، از خودگذشتگی‌ها، خون‌دادن‌ها و خون‌دل خوردن‌های مردم شریف و مخصوصاً جوانان غیور آن سرزمین مقدس به دست آورده است، همخوانی ندارد. دعوت از سازمان ملل برای نظارت بر انتخابات یک کشور، اعلام ورشکستگی آن کشور، بدبینی به ملت و خوشبینی به بیگانگان است و بدیهی است که این دو مقوله از ساحت‌قدسی حضرت آیت‌الله سیستانی مرجع عالیقدر جهان تشیع به دور است.

فوت ۱۲ هزار تهرانی به دلیل کرونا

ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران در گفت‌وگو با فارس، درباره وضعیت کرونا در پایتخت اظهار داشت: متأسفانه همزمان با آغاز موج سوم کرونا در تهران، آمار فوتی‌ها ناشی از این بیماری همچنان رو به افزایش است. وی افزود: از زمان آغاز موج سوم کرونا، تعداد فوتی‌ها روزانه به ۹۰ هم رسیده که البته هنوز وارد پیک موج سوم نشده‌ایم و احتمال افزایش فوتی‌ها بیشتر از موج اول و دوم وجود دارد. وی با بیان اینکه متأسفانه بخشی از آمار متوفیان را جوانان به خود اختصاص داده‌اند گفت: جوانان اکثراً سرپرست خانواده هستند و فوت آن‌ها عواقب جبران‌ناپذیری را به لحاظ اجتماعی و اقتصادی برای خانواده‌ها به همراه دارد؛ بنابراین، رعایت فاصله اجتماعی و ماسک امر ضروری است که همچنان باید آن را مورد توجه قرار داد. خداکرمی اظهار داشت: در تهران تاکنون ۱۲ هزار تن به دلیل کرونا جان خود را از دست داده اند و این در حالی است که با درایت می‌توان جلوی مبتلایان و متوفیان را گرفت.

کنایه روزنامه اطلاعات خطاب به نمایندگان مجلس

روزنامه اطلاعات در یادداشتی با اشاره به اتفاقات حاشیه ساز اخیر مجلس از جمله اعطای خودرو دناپلاس به نمایندگان نوشت: اگر آن‌ها نمایندگان همین مردم‌اند، که مردم الان دغدغه نان و تخم‌مرغ دارند. کدام اخلاق و حتی عقل سیاسی حکم می‌کند که در این اوضاع، نمایندگانشان خودروی حدود ۴۰۰ میلیونی بگیرند؟ جالب است که هر یک از نمایندگان و مسئولان مجلس که از این عمل دفاع یا آن را توجیه می‌کنند، به «رویه» قبلی استناد می‌کنند! کدام رویه؟ مگر یک رویه نادرست تا ابد باید بماند؟ آن هم الان و این موقع؟ موقعی که یک کارگر، اگر شانس داشته باشد و هنوز شغلش را از دست نداده باشد، درآمدش کفاف خرج یک هفته زندگی‌اش را نمی‌دهد… مگر نمایندگانی که در ادوار قبلی، به رغم جاری بودن همان «رویه»، آرام و در سکوت از گرفتن خودرو و حتی حقوق امتناع کردند، نماینده مردم نبودند؟ از آن بدتر، خبر تحویل ۱۵۰۰واکسن آنفلوانزا به مجلس بود. این آش جدید به حدی شور بود که رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با کنایه و گلایه گفت: هنوز واکسن برای صف مقدم کادر پرخطر درمانی تخصیص نیافته، هنوز به بیماران صعب‌العلاج و سرطانی نداده‌اند که ۱۵۰۰ واکسن را تحویل مجلس انقلابی دادند! تعارف را کنار بگذاریم. مگر جز این است که با این کار‌ها و رفتار‌های شگفت‌آور، مردم خواهند گفت که این‌ها حتی از یک واکسن نمی‌گذرند، آمده‌اند برای ما کار کنند؟ آیا این‌ها، جانشینان همان نسلی هستند که در جبهه جان می‌دادند تا جان شهروندان در امان باشد؟! اصل واردات تعداد ناچیز واکسن در برابر توصیه‌های مؤکد وزارت بهداشت و پزشکان برای تجویز به عموم مردم، و بعد اعلام اینکه واکسن را به گروه‌های خاصی می‌دهیم، مردم را در تقابل قرار می‌دهد. چه بسا ایثارگران که به خاطر مردم ایثار کرده‌اند، راضی نباشند که مرتب در مطبوعات و صداوسیما بگویند واکسن را ابتدا به آن‌ها می‌دهیم و اگر اضافه بود، به بقیه مردم. آیا این کنش‌های نسنجیده، جز به ایجاد شکاف میان مردم می‌انجامد؟ این‌ها، از جمله کار‌هایی است که صرف انجام ندادنش می‌تواند انسجام و همبستگی ملی را تا حدی محفوظ دارد. باید به برخی مسئولان گفت: اگر انجام دادن آنچه باید انجام بدهید را بلد نیستید، انجام ندادن آنچه نباید انجام دهید را هم نیاموخته‌اید؟!

مرز شلمچه تا اطلاع‌ثانوی مسدود است

محمد حیدری فرماندار ویژه خرمشهر ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در خرمشهر، اظهار کرد: مرز بین‌المللی شلمچه تا اطلاع ثانوی مسدود است و زائران به سمت مرز شلمچه حرکت نکنند. وی ادامه داد: براساس اعلام مسئولین کشور عراق و برحسب تدابیر ستاد مرکزی اربعین و ستاد ملی کرونا امسال مرز‌های استان خوزستان و کل مرز‌های جمهوری اسلامی ایران پذیرای مسافرین اربعین نمی‌باشد. فرماندار ویژه خرمشهر گفت: امسال به دلیل شرایط موجود هیچ موکب و دستگاه خدمت‌رسانی در مرز شلمچه برپا نخواهد شد و بر همین اساس عموم مردم در مرز شلمچه حضور پیدا نکنند. وی عنوان کرد: هر فرد یا گروه و یا کاروانی که به قصد عزیمت به عراق در مرز شلمچه حضور پیدا کند به محل مبدأ بازگردانده می‌شود.

باهنر: مشارکت پایین در انتخابات مجلس یک آژیر خطر است

روزنامه فرهیختگان گفت‌وگویی با محمدرضا باهنر، نماینده چندین دوره مجلس شورای اسلامی و دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین انجام داده است که بخش‌های مهم آن را در ادامه می‌خوانید. او در بخشی از این گفتگو می‌گوید: متاسفانه در انتخابات مجلس که نیرو‌های خوبی هم در آن پیروز شدند، ان‌شاءالله که خدا هم توفیق بدهد، از نظر حضور مردم، رکوردش رکورد کمینه بود، (به قول کارشناسان هواشناسی)، ما بعد از انقلاب این میزان مشارکت را نداشتیم. این هم یکی از آژیر‌های خطر است. رسانه ملی، روزنامه‌ها، سایت‌ها و... به‌ دلیل رقابت‌های غیرضروری سیاسی، عموما ناامیدی را تزریق می‌کنند. در مملکت ما ـ تاکید می‌کنم ـ مقام معظم رهبری که همواره علاقه‌مندند امید را تزریق و آینده روشن را تصویر کنند، بقیه افراد همه با هم داریم ناامیدی را تزریق می‌کنیم. رقابت‌های سیاسی را هم بی‌خودی توسعه می‌دهیم. من جا‌های دیگر تجربه نداشته باشم، اما اینجا تجربه دارم، به‌صورت قاطع می‌گویم حداکثر ۱۰درصد از تصمیمات مجلس سیاسی است، بقیه‌اش سیاسی نیست، مساله بودجه، مساله یارانه‌ها، مسائل مربوط به سیاست خارجی، بهداشت و... عموما هیچ‌کدام‌شان سیاسی نیستند، ولی متاسفانه ما همه مسائل را سیاسی می‌کنیم.

میرسلیم: در ایران دو بار کشف حجاب شده

میرسلیم: در این کشور دو بار کشف حجاب صورت گرفت؛ یک بار اجباری در دورۀ رضاخان و بار دیگر اختیاری در دورۀ دولت دوازدهم. وی با بیان اینکه جریان دیگری که علیه ما مشغول فعالیت است جریان ضدانقلاب است، گفت: این جریان که بسیار هم فعال است با مقدسات انقلاب مقابله می‌کند، رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفۀ اسلامی ادامه داد: دشمن در حال تحقیر دستاورد‌های انقلاب اسلامی است و قصد دارد دستاورد‌های درخشان و بزرگ انقلاب را با برنامه ریزی مزورانه از ذهن مردم پاک کند.
 
خریدار نداریم، مردم فروشنده شدند

سیر صعودی قیمت ارز از روز‌های قبل شدیدتر شده و براحتی از ۲۹ هزار تومان عبور کرد. اما فعالان بازار ارز می‌گویند از ساعتی قبل تعداد خریداران درهم در بازار به شدت کاهش یافته و اکثراً فروشنده شده‌اند و همین امر نیز ریزش قیمت درهم را به همراه داشته است. طبق خبر‌های رسیده به خبرنگار تسنیم امروز ۳۰۰ میلیون درهم توسط بازارساز در بازار ثانویه عرضه شده است. گفتنی است، دلار از قیمت ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان صبح امروز به ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان کاهش یافته است. برخی از فعالان بازار ارز می‌گویند در صورتی که خبر مثبت و بنیادی اعلام شود حتماً اتفاقات مهر ۹۷ تکرار می‌شود و قیمت دلار سقوط می‌کند. /نور نیوز

ماجرای دناپلاس برای به خفت کشاندن مجلس انقلابی بود

میرسلیم نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ماجرای خودروی دناپلاس تحویلی به نمایندگان مجلس برای به خفت کشاندن مجلس انقلابی بود. نمایندگان نباید از امکانات دولتی برای سرکشی در حوزه انتخابیه خود استفاده کنند. این وابستگی که نوعی وامدار شدن است، قدرت نظارتی آن‌ها را کاهش می‌دهد. هزینه آن را یا باید مانند سابق مجلس تأمین کند و یا خود نمایندگان و البته اثبات شده که راه حل اخیر در مجموع صرفه جویانه‌تر است. هیات رئیسه مجلس باید از این تصمیم، دفاع کند، ولی به هر حال، جنجال آفرینی اخیر حکایتی است از فرآیندی منافقانه برای تخریب جایگاه مجلس و نمایندگان در نظر مردم. /ایسنا

ترامپ: فقط با تقلب بازنده خواهیم بود

ترامپ گفت: ما برنده می‌شویم. نمی‌بازیم مگر اینکه تقلب کنند. نگاه من اینطور است. نمی‌توانیم اجازه بدهیم تقلب کنند. کشورمان در خطر است، چون این آدم‌ها کشورمان را نابود می‌کنند. ما خواستار انتقال قدرت به صورتی بسیار دوستانه هستیم، ولی نمی‌خواهیم علیه ما تقلب شود و نمی‌خواهیم در حالی که می‌دانیم در هزاران هزار رأیی که سرنوشت متفاوتی را رقم می‌زدند، تقلب صورت گرفته احمق‌بازی در بیاوریم و بگوییم، اوه، بیایید قدرت را انتقال دهیم. /فارس

تخفیف ۳۰درصدی تست کرونا برای شاغلان یک حرفه

علیرضا قنادان، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران درباره وضعیت تاکسیرانان پایتخت در موج سوم کرونا اظهار داشت: ۲۰ هزار ماسک قابل شست‌وشو توسط سازمان تاکسیرانی تهیه شده و از چند روز گذشته بین تاکسیرانان پایتخت در حال توزیع است. تاکسیرانان و خانواده آن‌ها می‌توانند با ثبت نام در باشگاه رفاه تاکسیران از امکانات و خدمات مشاوره، معاینات پزشکی و خون‌گیری در زمینه آزمایش های آنتی‌بادی کووید ۱۹ بهره‌مند شوند. هزینه تست به صورت آزاد حدود ۱۵۱ هزار تومان است که با تخفیف ۳۳ درصدی برای تاکسیرانان و خانواده آن‌ها انجام می‌شود. /فارس

یارانه میلیاردی برای استخر‌های لاکچری

خراسان نوشت: در شرایطی که بهای تمام شده تولید هر مترمکعب آب در تهران ۲۷۰۰ تومان و متوسط قیمت فروش ۷۰۰ تومان است، در هر مترمکعب آب ۲۰۰ هزار تومان یارانه پرداخت می‌شود. البته این یارانه برای کالایی ضروری مثل آب بد نیست، اما وقتی حجم زیادی از آب مصرفی شهری مثل تهران در خانه‌های ویلایی لوکس شمال شهر صرف آبیاری درختان و پرکردن استخر‌ها می‌شود، باید به موضوع به شکل دیگری نگریست.

اصولگرایی که تندتر از رهبری می‌رود، به هیچ دردی نمی‌خورد

محسن رفیقدوست، اولین وزیر سپاه و از فرماندهان سابق سپاه پاسداران به خبرگزاری خبرآنلاین گفت: تا به حال ندیدیم که ارتشی‌ها بخواهند جایی کاندید شوند و کاندیداتوری در انتخابات درمورد سپاهی‌ها مطرح می‌شود، الان نیز چند نفر از هم قطار‌های ما مثل سردار دهقان و سایر سرداران می‌خواهند کاندید شوند. شاید اگر یک نظامی رئیس جمهور شود با قدرت بتواند به مرکب عنان گسیخته و سرکش دلار افسار بزند و بتواند مردم را از این وضع نجات دهد. علتی که من کاندید ریاست جمهوری نمی‌شوم، چون سن من به این کار نمی‌خورد. من خودم را در حد این پست‌ها نمی‌بینم. الان تمام سپاهی‌ها سیاست را به خوبی می‌فهمند، اما نه اصلاح طلب هستند نه اصولگرا. آقای محسن رضایی دوره قبل که کاندید شده بود من رفتم و با او صحبت کردم و از او پرسیدم که بالاخره اصلاح طلب هستی یا اصولگرا؟ قالیباف هم جزو هیچ یک از اصولگرایان نیست. اصولگرایان تشخیص دادند که باید از او حمایت کنند، وگرنه خود او بار‌ها گفته است که من اصولگرا نیستم. اصولگرایی که تندتر از رهبری می‌رود، به هیچ دردی نمی‌خورد. اصلاح طلبی هم که با ولایت فقیه میانه‌ای ندارد به هیچ دردی نمی‌خورد. موافق ریاست جمهوری نظامی‌ها هستم. نگران میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ نیستم. من زیاد به جوامع مردمی می‌روم، در این انتخابات اینگونه نیست.

یادمان باشد در زمان ترامپ برعکس دوره اوباما و بوش، جنگ نشد

عباس عبدی درباره انتخابات امریکا گفت: شخصا دوست دارم بایدن انتخاب شود؛ به دلیل اینکه نظام جهانی را به جایگاهی که قبلا بود، برگرداند و کمی از این فضای تنش بیرون بیاورد. البته واقعیت این است که در زمان ترامپ در مقایسه با دوران بوش یا اوباما، جنگی اتفاق نیفتاده است و شاید این نکته مثبت ترامپ باشد. /روزنامه شرق

بیچاره نماینده‌های مجلس بدجوری گیر مردم افتادند!

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: هنوز موج انتقادات از اختصاص خودروی دناپلاس قسطی به نمایندگان مجلس فروکش نکرده بود که انتشار خبر دیگری در فضای مجازی درباره خرید ۱۵۰۰ واکسن آنفلوآنزا توسط بهداری مجلس شورای اسلامی بار دیگر باعث انتقادات شدید شد. افکار عمومی با این سؤال مواجه شده اند که چرا نمایندگان باید بر مردم مقدم باشند؟! مردم معتقدند نمایندگان باید خود را با مردم مقایسه کنند که در چه سطحی روزگار می گذرانند. اصلا چرا از حیث برخورداری از امکانات دولتی و زندگی شخصی با رهبری نظام مقایسه نمیکنند که سطح زندگی ایشان به مراتب از حد متوسط جامعه پایین‌تر است؟ شما نمایندگان که عنوان مجلس انقلابی را یدک می‌کشید، باید در ترمیم این آسیب تلاش کنید که خیر دنیا و آخرت شما این است و جز این نیست.

مرحوم هاشمی می‌گفت این حصر از زندان هم بَدتر است

حسین کروبی، فرزند شیخ مهدی کروبی گفت: وقتی شرایط حصر را در سال‌های اول برای مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی تعریف می‌کردم، مرحوم هاشمی هم گفتند که این حَصر نیست و به مراتب از زندان بدتر است، چون در زندان فرد با یک جمعی معاشرت و زندگی می‌کند.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۸
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۱۱۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
امریکا هست که رانت میدهد؟ وحتما امریکا باید دلار را به نرخ ازاد محاسبه کند برای صادر کنندگان و وارد کنندگان ولی برای حمایت از مردم یا کارت بانکی را شارژ کند در نرخ مابه التفاوت ان یا وقتی وارد شد به تولید کنندکان سوبسید بدهد تا نرخ قیمت هابالا نرود ولی امریکا دلار 4200 می دهد ولی خیلی از اجناس 4200 به نرخ روز و بازار ازاد دلار به دست مردم می دهد؟
امریکا هست که دلار را سرکوب می کرد و الان هم امریکا هست که دلار را از قیمت واقعی بالا تر می برد؟
امریکا هست که نقدینگی را در بازار رها کرد و دلالی نون و اب دار شود به قیمت بدبخت کردن مردم در حالی که این نقدینگی برود در تولید رفاه برای مردم می اورد؟
ان وقت دولت هیچ کاره است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
امریکا سبب همه اینها شد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
شما که سانسور کردی دولت هیچ کاره اش را هم سانسور می کردی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
از نظر ساندیس خورهای اتوبوسی چهار درصدی ، و کسانی که ساندیس و کیکشان در کوچکترها و رانتشان و اختلاسها در بزرگترها و حضرات ، مسبب آمریکاست ! از نظر مردم و نود و شش درصد جامعه مسئولان مسبب این خفت و بدبختی هستند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
اره اون 4 درصدی هایی که همیشه دنبال این هستند که با کد خدا ببندن!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
سانسور یکی از علل رسیدن به وضع اسفناک فعلی است.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
آیا آمریکا صندوق ثروتمند تامین اجتماعی را خالی کرد؟
و به خودی ها و مسولان بی کفایت سپرد؟
تا ورشکسته و خالی اش کنند ؟
تا الان بازنشستگان تامین اجتماعی با کمتر از ماهی/۵ ۲ میلیون تومان با رنج و بیماری و فقر فقط زنده بمانند؟!!!!؟
چطور میتوانید اینطور در دوربین تلویزیون نگاه کنید ؟
و راحت با پوزخند زدن
آدرس غلط به مردمی که ۴۲ سال با تحمل سختی و رنج و کمبود و نگرانی های حاصل از اشتباهات
مسولان ا
را با خون و اشک و آه و فقر و نداری تحمل کردند!!!؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
نمایندگان محترم شما هم مانند نمایندگان قبلی بخورید و شفافیت نکنید ولی وقتی شاففیت می کنید تخریب ها شروع می شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
نمایندگان محترم می خواهید بخورید بخورید فقط بدون ادعای انقلابی بودن بخورید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
آدم وقتی علم انجام کاری رو نداره باید حداقل شرافت داشته باشه و خودش بگه نمی تونم و بره کنار...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
شریعتمداری درست گفت ولو این که به مزاج شما خوش نیاید و حتی حرف حق تلخ باشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
وزن شماها ور مثبت و منفی ها مشخصه !!! اینقدر اظهار فضل و از طرف مردم واقعی افاضات نفرمایید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
مذاق
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
سایتی که مشخص است مخاطبانش چه دسته ای هستند منفی ومثبت را این طوری برداشت می کنند پس برو در سایت ها دیگر هم یک کمی رویت کن که بر عکس است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
درود بر آیت الله العظمی سیستانی رهبر عالی و بصیر و فرزانه و شجاع و مردمی و دلسوز واقعی شیعیان علی ع
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
به اون نماینده ای که هر شب خونه یه فامیل میخوابه بگید ما یه کارگاه داریم تو مرتضی گرد. بیان اونجا یه رختخواب براشون پهن میکنیم البته هرشب. البته اخیرا ما از دسته مستضعفان جدا شدیم و چون ایشون رفتن جزو مستضعفین اگه بخوان کمک مالی هم میکنیم بهشون
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
انشالله به ایشان هم هدبه چند میلیاردی دهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
مگر نمی دانی مسئله حجاب سیاسی شده ان هم از 20 سال پیش و با ان بازی می کنند؟ شما فقط یک سری برو در فروشگاهها وبه صورت علنی که لباس های خاص بیرون از خانه بفروش می رسانند که خیلی از این ها تولیدات داخلی و در روز روشن وارد می شود و در اختیار فروشندگان قرار می گیرد و اگر نگوییم از عمد است که حیا را بزنند بیراهه نگفتیم
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
1
جناب روحانی اینکه شما شیب مقابل را نتوانید بالا بروید دلیل نمیشود که مردم هر چه نفرین دارند به شیب بفرستند."مردم فرمان را بشما دادند تا هر کجا که دیدید اتوبوس به کوه یا دره بر میخورد ماهرانه انرا هدایت کنید". چرا با جماعت تند رویی که شما را مجبور به بالا رفتن از این شیب کردند برخورد نکردید؟؟؟؟ چرا زمانی که شما را به استخر فرح حواله دادند کنار نکشیدید؟چرا شما که جزو فرماندهان جنگ بودید و توان ایران را میدانستید از انها نخواستید که شعار بستن تنگه هرمز ندهند؟ چرا رهبری را مقابل جماعت تند رو تنها گذاشتید؟؟؟رهبری این روزها مراسم عزاداری را تنها برگزار میکنند که الگو سازی کنند. تندروهای خودمختار اما ؛ میگویند پرشور برگزار کنید و زمانی که وضعیت قرمز میشود روزه سکوت میگیرند.رهبری میفرمایند پذیرش قطعنامه در ان مقطع مدبرانه بود.تند رو ها حول محوری در ایالتی خودمختار میگویند جنگ بایست تا فتح بغداد ادامه پیدا میکرد!!! رهبری برای کنده شدن دندان طمع خارجی بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تاکید میکنند اقایان بمردم میگویند در انتخابات شرکت نکنید انتخابات درون گروهی(بین خودمان)است.اگر رهبری نمیخواهند ترمز این جماعت تند رو را بکشند دلیلش انست که ایشان دغدغه دارند نیروهای انقلابی واقعی مدافع کشور، در این کار زار اسیب ببینند و دوغ و دوشاب وسط کارزار امیخته شود.اما شما به پشتوانه رای مردم میتوانستید جلوی این جماعت که غیر از ضرر و خسارت محض به کشور تاکنون فایده ای نداشته اند بگیرید. انهایی که دیگران را به تقوی دعوت میکنند و خود با هدایای نفیس روزگار میگذرانند،از جنگ میگویند و خود تا دورترین نقطه امن از ان فاصله میگیرند،فرماندهان جنگ را تخریب میکنند در حالی که خود از یکشب خوابیدن در نیزارهای هور از ترس قالب تهی میکنند،دستور به زدن ان پایتخت و این کشور میدهند،اعراب را به دامان اسراییل هل میدهند،، چرخ کارخانجات اسلحه سازی امریکا را به گردش در میاورند،ارزش نفت را به بهانه تسویه حساب با دیگر کشورهای نفتی به "ماده متعفن و بد بو" تبدیل میکنند، همین جماعت کاری کردند که شبکه های خبری وابسته به استکبار شبانه روز بر طبل خطرناک بودن ایران کوبیدند و امریکا براحتی توانست نسل کشی مدرن خود با تحریم کشورمان را پیش ببرد.اری جناب روحانی همه اش هم تقصیر استین نبود!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
برو عمو
بخشعلی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
این جماعت تندرو جزء نهادهای غیرانتخابی خارج از قدرت دولت است وحرفهای شما غیر عملی است.اما باید رئیس جمهور استفاء می داد که البته اختیاراین کار راهم نداش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
فکر کن نماینده با هزینه شخصی خودش رفت و امد کند در امور نمایندگی!!
واقعا جوک هستید
در مورد دلار هم اقای همتی وقتی امدی و دلار را از 9 هزار تومان به 19 هزار تومانی رساندی و بعد اوردی روی 11 هزار تومان این دفعه نفشه روی چه عددی است که برگردانی به پایین تر از 20 هزار تومان؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
اقاجان منطقی و عقلانی نیست که کسی ۵میلیارد خرج کنه که بره ۵۰۰ ملیون اونم تو ۴ سال بگیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
جناب میر سلیم از دستاوردهای انقلاب حجاب اجباری که دو سال بعد از وقوع انقلاب به مردم تحمیل شد باقی مانده ؟؟
از رفع اختلاف طبقاتی و فقر و بی هدالتی چرا حرف نمی زنید ؟؟
چرا ارزش پول ملی و اعتبار پاسپورت ایرانی را از تبعات عملکرد خود نمی دانید ؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
اخه تا همین حد بلده کار کنه و حرف بزنه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
فقط شعار الکی !! حجاب دستمسکشونه!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
آقای هاشمی طبا دست بردار که مملکت را چول کردید شما وروحانی وهاشمی وحسین فلریدون همتون از یک صنف هیتید ومملکت را چول کردد
پاسخ ها
رضا صدر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
گلی به گوشه جمال هاشمی طبا. انصافا خوب گفته. دوستان هم به قول احمدی نژاد آب را بریزند همانجا که ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
رو هم رفته کیهان و باهنر و در کل افرادی که رو اعصاب مردم هستند را باید ممنوع التصویر ، ممنوع از مصاحبه کرد و دادستان که نماینده مردم است به خاطر تخریب روحی روانی جامعه ، اقدام علیه مردم وادگاهی کنه ، یکبار هم که شده دل مردم خنک بشه ! وگرنه بالاخره مردم خودشون دلشونو خوک میکنند !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
آقای میر سلیم مغلطه می کنند
رضا شاه خواست اجبارا کشف حجاب کند موفق نشد
شماها خواستید به زور توسری به زنها بپوشانید موفق نشدید
همانطور که قبل انقلاب اغلب زنها چادری بودند امروز هم اغلب اعتقاد به اجبار در پوشش ندارند
به شعور و حق انتخاب مردم احترام نگذاشتید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
اول این که 10 درصد مردم اعتقاد به حجاب ندارن
دوم هم این که رضا شاه با زور و کتک میخواست حجاب را بردارد در حالی که نیازی به زور نیست اول اعمال جریمه بعد اگر تکرار شد جریمه سنگین تر وباز اگر تکرار شد برخی حقوق شهروندی سلب که شد ان وقت می بینی چطور 99 درصد بی حجاب تمام می شوئد ولی وقتی اقایان با حجاب وبی حجابی دارند اهداف خودشون را پیش می برند بهتر از این نمی شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
آقای شریعتمداری اولا. متن کامل گفتگوی ایشان را بخوانید ثانیا مسایل عراق اصلا به تو وامثال تو ربطی ندارد ثالثا. حدود خودت را رعایت کن اینجا عراق است نه ایران
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
ان وقت ربطش به سازمان ملل وامریکا وعربستان و فرانسه وامارات و... دارد ولی ربطی به ما ندارد؟
چقدر باحالی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
کدوم عراق مستفل؟ استقلال که فقط حفظ خطوط مرزی کشور نیست.استقلال وقتی بدست می آید که بتوان در موضوع اقتصاد در دنیا حرفی برای گفتن داشت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
برخی می خواهند در عراق هم‌مثل ایران انتخابات نمایشی برگزارشود و منتصبان ۱۰ درصدی سر کار بیایند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
خخخخه
یا می خواهید کشور را اشوب درست کنید تا همه دنیا بیایند این جا و بزنند تو سر خودت؟
در ضمن وقتی تمام انتخابات ریاست جمهوری بالای 60 درصد مشارکت دارند تو جز مردم محسوب نمی شوی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
از این به بعد بازار ایران در رکود انتظاری فرو میره یعنی مردم خرید و فروش نمیکنن ببینن یک ماه دیگه کی رییس جمهور آمریکا میشه اگه بایدن انتخاب بشه در همه بازارها سقوط قیمتا رو خواهیم داشت برای اینکه دو طرف به سرعت به طرف مذاکره میرن اگه ترامپ انتخاب بشه مذاکرات فعلی به سختی ادامه پیدا میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
خدا را شکر رای ندادم

آقای میر سلیم فقط بحث پوشش زنها را مهم می بیند !

انتخابات با کمترین مشارکت یعنی این !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
دوستان شما 3 ماه قبل انتخابات بنزین را گران می کنند و ما هم خیلی نفهم !! هستیم که ندانیم دنبال چی بودن که میزان مشارکت 55 درصدی در نظر سنجی را به خاطر همین مورد واعلام کرونا میزان مشارکت 10 درصد کاهش دادین
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
نماینده محترم که منزل اقوام می‌خوابی لابد از خودرو دوستان هم استفاده میکتی؟!
حالا بفرما دویست رهن خونه بعلاوه شش صد دنا جمعا هشتصد میلیون رو کجا سرمایه گذاری کردی؟
در خیره های مردم نهاد؟
در بورس، طلا، دلار، مسکن و ...
یا بانک قرض الحسنه برای اهدا وام بدون ربا به مردم نیازمند؟
یا جهیزیه ازدواج جوانان؟
یا ...
بفرما الگوی ما باش
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۵:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
اگه اين وسط كرونا هم بگيره چه شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
از یک مرجع تقلید بعید بود که برای انتخابات بگوید که خارجی ها بیایند برای نظارت
پاسخ ها
ناشناس
| Malaysia |
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
شما فرق سازمان ملل و خارجی ها رو هنوز نمی دونی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
وقتی مهمترین استقلال یک کشور که انتخابات ان کشور است را به سازمان ملل بسپارید یعنی همه چیزتون کشک
خطاب به پرچم امریکا
ناشناس
| France |
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
اتفاقا کشورهایی که شفافیت دارند و کمترین فساد را دارند بعضی مواقع از دیگران دعو.ت می کنند بر روند انتخاباتشان نظارت کنند تا به همه دنیا نشان دهند چقدر سلامت سیستمی دارند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
کل دنیا باید اختیار همه چیزشون را بدهند به ما چون ما خوب می فهمیم خیر سرمون و مابقی هیچی نمی فهمند !
عجب گرفتاری شدیم از دست تو و امثال شریعتمداری کیهان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
حتما مسئولین مذاکره با تخفیف رو به مذاکره بدون تخفیف ترجیح میدن مذاکره با تخفیف یعنی قبل از انتخابات آمریکا با ترامپ مذاکره کنن و اینا بهش کمک کنن انتخاب بشه اونم بهشون یه تخفیف خوبی بده مذاکره بدون تخفیف هم با ترامپ پیروز هست که بد بلایی سر طرف مقابل میاره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
جناب با هنر
آژیر خطر راه یافتن امثال میر سلیم به مقامات بالاست که تنها دغدغه اش روسری خانم هاست !
کل دنیا حتی عربستان مهد اسلام حجاب اختیاری دارند و وقت و انرژی خودشان و اعصاب و روان مردم را گرفتار چنین موضوع مسخره ای نمی کنند ولی ما علیرغم این همه فقر و بیکاری و گرفتاری . جوانان نامید بی آینده مجرد و کاهش موالید و تخریب فزاینده محیط زیست و روابط خارجی داغون و ارزش نزولی ریال و صعودی دلار و بسته شدن کارخانه ها و ... به دنبال راههای جدید برای تحمیل حجاب اجباری هستیم
دزد و زورگیر از در و دیوار بالا می ره پلبش دنبال روسری زنهاست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
ایمکه دلار در سه سال گذشته ۱۰ برابر افزایش پیدا کرده از ۳ هزار تومان به ۳۰ هزار تومان با هیچ منطق اقتصادی سیاسی اجتماعی سازگار نیست خود همین نشون میده چقدر این فضا شکننده است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
با منطق ورشکستگی کشور کاملا سازگار است.
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
اکنون که مردم در فراوانی نعمت بسر میبرند مانند انها لباس گرانبها میپوشم.خلاصه کنم خودروی دنا اگر به نمایندگان دوره قبلی داده شد زیر ۵۰ میلیون قیمت داشت و قابل تهیه برای اکثریت قشر متوسط بود.اکنون که ان خودرو ۶۰۰ میلیون قیمت دارد، فقط قشر ثروتمند از ان استفاده میکند .نمایندگانی که با شعار انقلابی وارد مجلس شدند اگر تاسی به پیامبر و علی(ع)دارند باید خود را با اکثر مردم که زیر خط فقر هستند هماهنگ کنند نه اینکه به روند درست یا غلط مجالس قبلی به عنوان رویه تمسک بجویند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
میخواهی فرغون سوار شوند؟ هر چند قیمتش زیر 300 میلیون است و قیمت کارخانه باید داده شود در ضمن مجانی هم نیست که اینقدر خودتان را به در و دیوار می زنید
ناشناس
| Netherlands |
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
۲۳.۳۰
اکثر مردم با این قیمتهای فضایی الان توان خرید چی دارن؟افرین موتور. پس مثل اکثر مردم همونو سوار شن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
ناشناس ۲۲:۳۰شما چرا اینقد داغ کردی .مجانی نیست ولی منم حاضرم همون پولو نقدی بدم نه قسطی چهار ساله بعدم سریع تحویل بگیرم نه ۱۲ تا ۱۵ ماه بعد به قیمت اون روز .تازه ادعای انقلابی هم ندارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
مگه خبرگزاری ها با چرندیات بتونند یه ساعتی جلوی نرخ ارز رو بگیرن بعد از خروج سرمایه از بورس و وروددبه بازار خودرو و اشباع بازار خوردو مسیر بعد بازار ارز است در کوتاه مدت دلار ۳۵رهزار و بعد از ۲۷ ابانماه هدف ۵۰ هزار خواهد بود .به زودی دایره تحریم ها گریبانگیر صنایع کلیدی را خواهد گرفت هر چه زودتر باید مذاکره کنیم و جام عقلانیت رو سربکشیم
آبدارچی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
نیت احمدی نژاد فقط دیده شدن است
عزیزانم مرا جدی بگیرید
مرا در این سَرا جدی بگیرید
مپندارید بنده بی سوادم
که دارم دکترا جدی بگیرید

ندارم طاقت خانه نشینی
که هستم واگرا، جدی بگیرید
درون سینه دارم من سند از
هزاران ماجرا جدی بگیرید

مپرسید اینکه قصد و نیّتم چیست
که بی چون و چرا جدی بگیرید
به سر سودای ناجوری ندارم
منم من، ای بابا ، جدی بگیرید

مرا مرگ “ستایش” یا اقلا
به جون “کیمیا” جدی بگیرید
چرا با من سرِ ناسازگاری؟
چرا ای بی وفا؟ جدی بگیرید

اگر مثل “زورو” امکان ندارد
مثال “گارسیا” جدی بگیرید
ندارم انتظاری از غریبه
شما ای آشنا جدی بگیرید

گذشت آن روزهای ابتدایی
کنون در انتها جدی بگیرید
یکی گوید به طعنه گشته ام من
به چیزی مبتلا، جدی نگیرید!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
تو که خونه ای که قیمتش ۳۰۰ میلیون بود رو خریدی یک میلیارد حالا بشین و ببین یک ماه دیگه چه بلایی سرت میاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
قیمت شاسی بلند لکسوس الان چند؟ 2 میلیارد شده؟ میخوام باهاش برم به مردم مستضعف سر بزنم احوالشون رو بپرسم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
داداش الان پژو 2008 خودش يك ميليارد شده...اوني كه شما اسم بردي الان قيمت يه خونه است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
دکتر احمدی نژاد با این اقدام هوشمندانه و مبتکرانه به ملت قهرمان ایران اعلام کردند در انتخابات شرکت نخواهند کرد
به قول سیاستمدار آمریکایی هر کاری که احمدی نژاد الان انجام دهد ده سال دیگر علت ان را میفهمیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
دکتر؟؟؟؟؟؟!!!!¡!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
چرا آقای میرسلیم حجاب را جزو دستاوردهای انقلاب دکر می کنند؟ مگر در زمانهای قبل حجاب نبود؟ مگر حجاب اجباری بود؟ در هر چیزی که اجبار باشه، قطعا نتیجه عکس خواهد داد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
عجب
پس چطور است دزد و اختلاس گر و قاچاق چی و مال مردم خور هم ازاد باشند واجبار در گرفتن ان نباشد تا نتیجه درست گرفته شود و همه رعایت کنند؟
کلاس چندمی عزیزم؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
تو کلاس چندمی که این دوتا رو باهم یکی میدونی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
23:31 شما بفرمایید کلاس چندمی زیرا دو مقوله کاملا متفاوت مانند نوع پوشش که یک انتخاب است را با جرم و بزه برابر می دانی.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
ناشناس 23:31
می خواستم جوابی بهت ندم تا با منفی و مثبت ها وزن و ارزش حرفت را بفهمی ولی دیدم تو و امثال تو را باید تفهیم کرد
داداش دزدی و اختلاس و کلاهبرداری و جنایت در کل دنیا ممنوعه و مجازات داره
ولی حجاب و بخصوص پوشیدن روسری در کل دنیا حتی عربستان اختیاریه
شما نمی تونی یک امر قانونی را با یک امر سلیقه ای مقایسه کنی
اگر حجاب اجباری حکم خدا بود در تمام کشورهای مسلمان مراعات می شد
حجاب اجباری صرفا سلیقه ی شما و امثال شماست
ناشناس
|
Romania
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
آقای سیستانی هم متوجه شد و برای مردم عراق از تفکرات و نفوذ امثال شریعتمداری ها آینده نگری کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Malaysia |
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
دقیقا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
خدمت آقای میرسلیم عرض کنم دفعه دوم هم کشف حجاب اجباری بوده و عملکرد شما ملت رو مجبور به این کار کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
الهی جزّ جگر بزنی ترامپ!به دستور آقای روحانی جهت کاستن از بار مشکلات
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
خیلی بامزه بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
امروز رفتم بنزین بزنم،یه موتورسیکلت قراضه که هم خودرو هم وسیله امرار معاش خانواده ماست،کارت سوختمو تو دستگاه گذاشتم مانیتور روشن بود وسهمیه ومبلغ مشخص بود ولی خراب بود وبنزین نمیزد وقتی رفتم دستگاه بعدی دیدم چهارلیتر از سهمیه کارتم کم شده!یعنی باید قبول کنم خطابوده وعمدی نیست؟صددرصدمطمئنم اینکارا عمدیه چون اگه سهوی باشه یه بار هم باید اتفاق بیفته که به سهمیه اضافه بشه،حالا که علنا خلاف میکنید منم عمدا یه خسارتی به اموال دولتی از تابلو راهنمایی تا باجه تلفن یا هرچیز دیگه میزنم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
خدا شفات بده،چهار لیتر بنزین آزاد میشه دوازده تومان،تابلو و باجه چقدر آب می خوره پا ی ملت؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
خدا بی نوبت تورا شفابده، بحث چهارلیتر بنزین نیست بحث اینه که نمیفهمی منظورم دزدی تو روز روشنه،ازبنزین کم کردن تابسته اینترنت و دلار و... هرطور دلشون میخوان حساب میکنن اینا به حساب کی
میره اگه خودت از اونایی که از این کم فروشی وبنزین و...سودی میبری که هیچی اگه نیستی امیدوارم بفهمی یعنی چی2330
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
باشه تو هرشب خونه فامیلات میخوابی همتون در تقوا و ساده زیستی سرآمدید پولها هم من خوردم لای دندوانمم دلاره
حالا چرا میگی اصلا اینو گیرم ته مردمی هستی چرا بیان میکنی هدفت چیه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
بعد از فامیل خودت خجالت نمی کشی ؟
که خبر دارد ، که تو ۲۳۰ میلیون وام مسکن
بعلاوه یک دنا پلاس ۶۰۰ میلیونی
و ماهی خدا !؟ تومن حقوق
و خداها !؟ تومن مزایا می گیری
ناشناس
|
Romania
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
بالاخره مسئولین چطور میخواهند کشور و اقتصاد را اداره کنند؟ دقیقا ۶ماه اول سال روزی نبوده که بر تورم افزوده نشود و ارزش ریال در برابر تحریم ها هر هفته چند درصد کاهش پیدا کرده.اگر ۶ماهه دوم سال هم بهمین سرعت بر تورم افزوده شود چه اتفاقی خواهد افتاد؟ظاهرا که دولت و مجلس هیج برنامه ای برای کنترل تورم و حفظ ارزش ریال ندارند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
آدرس کاخ سفید را داد دیگه!!!!!!!111
وکیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
برخی اینجا ازادتر نیستند چون این اقایون چون پاکدست هستند و زیر پرچم کسی نیستند با شجاعت و نترس حرف خودشون و مردم رو میزنند ، شماها هم اینطور باشین هر چند دیگه نمیتونین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
حسین شریعتمداری برای آیت الاه سیستانی در امر دخالت کردن سازمان ملل در امر انتخابات عراق انتقاد کرد که چه لزومی دارد که سازمان ملل در یک کشور با استقلال سیاسی دخالت کند . .........آقای شریعتمداری ؟ فامیلی خوبی داری اما از سیاست هیچ . دلیلم این هست که اگر این کشور استقلال داشت صدها هزار نیروی با جنگ و سلاح با منش و روش نیابتی در مقابل ادغام در مقابل قواری دیگر مخالفت میکنند . آیا واقعا وقتی کشوری نیروهای سه گانه نظامی دارد نیروی خود سر مسلح را تو ندیدی که چه هدفی دارند . متاسفانه این‌مشکل در سوریه و لبنان و یمن هم وجود دارد . چه کسی به تو این حق را داده که یک روزنامه نویس به یک مرجع تقلید کشور دیگری تعیین تکلیف کند . مگر بشما مسایل عراق ربطی دارد که مثلا ربطی به سازمان ملل نداشته باشد . علت درخواست سیستانی بخاطر این هست که با روش های فعلی انتخابات در پارلمان عراق کسانی پشتیبانی میکنند که از پشت بام مراکز و پایگاها به مردم شلیک میکنند و پاسخگو هم نیستند . هر کسی با ایدولوژی این افراد خود سر مخالفت کند ترور میشوند . آیا تعداد کشته های عراق را ندیدی یا نه نمیخواهی ببینی ؟ مردم عراق دنبال اصلاحات بدون خونریزی و عبور و گذتر از اندیشه نواصولگرایی خسته کننده هستند و میخواهند به آزادی احزاب و اندیشه و دنکراسی و رفاه بریند . آیا مسایل عراق به من و شما ربطی دارد ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Russian Federation |
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
ترامپ برای عادی سازی روابط عراق اسراییل تلاش میکنه.شریعتمداری هم در همین راستا روابط ایران عراق را هدف گرفته و گویا پروژه تازه اش بعد امارات و عربستان است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
احمدی نژاد و حجاب و خوابیدن هر شب خانه قوم و خویش را بگذار و به مذاکره ایران و آمریکا فکر کن به زودی این مسئله‌ شما را شوکه میکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
محسن رفیق دوست با حقوق ۲۰ میلیونی و خودرو لکسوس یک میلیاردی . .......سلام حاجی جون . ورود نطامیان در اقتصاد و سیاست خطرناک هست چون تجربه تاریخی وجود دارد . دوم نمیشود از علوم اقتصادی سخن راند ولی از طرف دیگر گفت که با کاندید یک فرد نطامی م اقتصاد خوب میشود و هم گرانی . آقای رفیق ؟ علت دلیل زیادی دارد اما بارزترین دلیلش این هست که رییس جمهور را در رفراندوم سراسیمه خلع سلاح کردید و حالا دنبال فرد نطامی هستید که بتواند با سلاح و قدرت نطامی مشکلات را حل کند . واقعا تابناک و کاربران سخنم را یا تفسیر کند یا انتقاد کنند که آیا با این سخن رفیق دوست ایا فکر نمیکنید که رییس جمهور بی سلاح فقط تدارواتچی هست و اصلاح سراسیمه قانون اساسی و گرفتن قدرت نطامی از دست رییس جمهور در دهه ۶۰ اشتباه بود ؟ پس رییس جمهور باید قدرت نطامی پشت سر حمایت شود نه ایتک نطامیان سیاست ها را برای رییس جمهور معلوم کنند . فکر کنید مشکلات اقتصادی را با سلاح و اعدام‌حل کردید . انوقت کتب علوم اقتصادی که خط بطلان بر دخالت دولت در افتصادکشیدند رفیق جان . ؟ چرا حرف حقیقت را نمزنی . بگو دنبال چه اهدافی هستید . جمع شدن قدرت . ثروت و سیاست در یک مجموعه با نطارت استصوابی و دمکراسی نمایشی خطرناک نیست ؟ .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
حقوق بیست میلیونی؟؟!!
تصور میکنی با 20 میلیون زندگی این آدم ها میچرخه؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
ترامپ اینقدر زرنگ بود که یخچال و کولر رو به اسکیموها میفروخت صلح اعراب و اسراییل رو رو عربستان فروخت ۴۸۰ میلیارد دلار خدای زرنگ بازی بود ایران رو بدون هیچ دلیلی تحریم کرد حالا برای برداشتن تحریما از ایران میخواد باش مذاکره کنه تا در انتخابات پیروز بشه
ایمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
اقای هاشمی طبا پشتت به کی قرصه که اینطور در مورد رییس جمهور محبوبمان افاضات کردی نکنه فکر کردی تایید صلاحییتت کردن برای خودت کسی هستی ، درحالیکه صرفا برای خالی نبودن انتخابات تاییدت کردن چون ادمی نیستی که بخایی شجاعانه حرف رو بزنی .پس لطفا....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
محبوبمان؟قرار شد از جانب جمع حرف نزنیم،پسندیده تر این بود که میگفتید،محبوبم.
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
بما چه مربوطه در نحوه انتخابات ونظارت نهادهای بین امللی در عراق دخالت کنیم ،مگر ما قیم انها هستیم ؟ فضولی موقوف .اقای سیستانی خودش اعلم در جهان بشیعه هست وصلاحیت وسلامت همه چیز وحتی انتخابات را دارند ملت عراق وجهان بخاطر مشی مردم سالارانه ودموکراتیکش همه دوستش دارند وبرایش احترام قائلند ،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
حسین شریعتمداری حرف حق میزند
آیت الله سیستانی شورای نگهبان را همین بعل دست خود دارد ولی ناظر از آن سر دنیا دعوت میکند!
3
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
آقای میر سلیم
تو را خدا شده که به فکر فقر و بیکاری و اختلاس و دزدی و خودکشی و... هزار بدبختی ملت باشید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Austria |
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
اگر با جریان موتلفه آشنا باشید و بدانید ریشه این جریان از کجاست تعجب نمی کنید!!!
14
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
بزرگتری نگرانی آقای میر در مجلس حجاب خانم هاست!!!

آیا شما تا حال شنیدید که این شخص یک حرف درست حسابی که به درد مردم بخورد بزند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
حسن کامران نماینده مجلس قبلی گفت به یک نماینده مجلس فعلی گفتم تو که دور قبل هم ماشین گرفتی چرا این بار هم ماشین گرفتی؟ گفت دور قبل برای خودم گرفتم این بار برای دامادم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
ناصرالدین شاه به ملاقات یه مرجع تقلید رفت مرجع پاش رو جلو شاه دراز کرده بود و خیلی هم تند حرف میزد ناصرالدین شاه بدش اومد گفت پات رو جلو شاه مملکت دراز میکنی؟ منم همین کار رو کنم؟ مرجع تقلید گفت من اگه پام رو دراز کرده برای اینه که دستم رو از دنیا کوتاه کردم تو نمیتونی احمدی نژاد هم اگه رفته بود دنبال اشرافیگری نمیتونست حرف بزنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
اقای میر سلیم ظاهرا حرف های شما تمامی ندارد!
کوروش اصلاح طلب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
بعد از انقلاب اصولگرایان برای تغییر سریع قبل از انقلاب در ابعاد سیاسی و فرهنگی و اجتماهی و اقتصادی خیلی شتاب داشتند . یعنی تعییر مردمی که در ان خواندن و رقصو آواز و نوع پوشش جرم نبود لذا برای پیشبرد اهداف خود نه اینکه از طریق اصلاحات عمل نکردند بلکه با روش های خشن خشم سود بردند .آنهم مردمی که طی چند دهه با فرهنگی دیگر خو گرفته بودند ‌ . امروز هم انها میگویند رصایت مردم در راه و شادی برای ما که از جانب خدا حکم میرانیم شرط نیست . دمکراسی کیلوی چند هست .ولی باز بزور در انتخابات مشارکت میکنند . پارادوکس رفتار اخلاقی و سیاسی اصولگرایلن واقعا خسته کننده هست . هم در گفتمان انها شادی فقط لبخند معنا دارد
پرسشگر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
سرتاسر سایتاینقدر سخنرا تابناک را نطرات سیاسی نطامیان با اختلاف ایدولوزی پر کرده . چی دلیلی داره در یک کشور وقتی سیاست ها را مردم در انتخابات اکثریت معلوم میکنند . نطامیان اینقدر سخرانی میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
کی میتونه ادعا کنه که این مملکت اسلامیه؟
پاسخ ها
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
شریعت مداری
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
.من نمی توانم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
اینهایی که مردم با اعداد کامنت میدهند باورکنید بیکارترین از مردمند تابناک حواست بلشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
ما میدونیم احمدی نژاد از کجا حمایت شد.
محبوب تبریز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
مسولان کشور در وهله اول باید سخن گفتن و طرز بر خورد با مردم را داشته باشند و بعد از ان به فکر انتخابات باشند هرز فردی که در جمهوری اسلامی مسول می شود تحمل یک کلمه انتقاد را ندارند و انگار که منصوب خدا هستند اخیرا کلیپی دیدم اقای دلاوری مجری تلویزیون از اقای فتاح سوال می کند ایشان به جای پاسخگویی به مجری با ایشان با لحن تندی بر خورد می کند وای بخ ه حال مردمی که به فتاح مراجعه و مشکلش را بگویند اقایان محترم شما و با این بر خوردتان مردم را دین گریز کرده اید ما در بین مردم هستیم و با افراد مختلف صحبت می کنیم اگر شما هم در بین مردم بودید به عمق فاجعه پی می بردید ولی چون از مردم فاضله گرفتید نمی دانید در کشور چه خبر است مسلمان واقعی ان فردی است که وقتی در توانایی انجام کاری عاجز است کنار می رود نه اینکه 41 سال تعداد اندکی با جابجایی قدرت فقط پست عو.ض می کنند و کشور را به این روز انداخته اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
آقای میرسلیم به فکر معیشت مردم باش که در نظام اسلامی در برخی خانواده‌ها برای سیر کردن شکم بچه‌اشون کارهایی بمراتب بدتر از بی حجابی داره انجام میشه. این تذهبون؟!
ناظر بی طرف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
پس نماینده ساری حداقل درتهران 365فامیل دارد وزندگیش مجانی است مبارکه
ناشناس
|
United States
|
۰۷:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
آقای جهانگیری نهادهای نظارتی در صورت تخلف و رانت خواری و اختلاس ورود پیدا میکنند نه در صورت انجام وظیفه و خدمت نکنه این هشداری که میدهید به این معنی است که خدمت هم نکردید نکردید ولی هر کاری دلتان میخواهد انجام دهید
ناشناس
|
-
|
۰۷:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
نماینده ساری: هر شب خانه یکی از فامیل‌ها می‌خوابم ! فامیل هاشون زودتر از خودشون خود را به تهران رسانیده اند ...!
ناشناس
|
-
|
۰۷:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
این هاشمی طبا کیه دیگه !!!بابا یبار کاندید شدی عیارت مشخص شد
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
سلام به همه دوستان گرامی.
اینکه آمریکا ما رو تحریم کرده و مشکلاتی رو برای ما درست کرده حرف درستیه اما از اون بدتر سیاستهای این دولت بر اثربخشی بیش از بیش تحریمهای آمریکا بر اقتصاد کشور رو کسی نمیتونه انکار کنه.سیاست اعتماد به غرب.وابسته کردن معیشت مردم به تصمیمات واشنگتن دی سی.
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
نماینده عزیز یعنی میخواهی بگویی توی این شهر در اندشت تهران هتلی مسافرخانه ای مهمان پذیری پانسیونی....پیدا نمیشود؟اگر این طور است کاش دو سه درصد از هزینه تبلیغات انتخاباتی را برای رهن یک اپارتمان کوچک در تهران کنار میگذاشتی...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
آقای شریعتمداری فردی انقلابی،بصیر و عالم به مسائل روز است. درو خدا بر این مرد مجاهد
ناشناس
|
Austria
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
آقای میرسلیم تصور می کنید مردم با موتلفه آشنا نیستند و نمی دانند رگ و ریشه این جریان کجاست؟؟؟؟؟ شما بفرمایید پوشش و ظاهری که برای خود درست می کنید متعلق به کدام بخش از ایران است ؟ ژست ضد فسادتان هم تمام شد و دوباره رفتید به سراغ بحث حجاب؟ کلا هیچ مشکلی در کشور نیست و فقط پوشش مردم مشکل است!!!! این همه فساد سیستماتیک را نمی بینید این همه بی عدالتی و تبعیض و ناشایسته سالاری و رانت خواری و رشوه خواری و بیکاری و تورم و انزوای منطقه ای و جهانی و سوء مدیریت در سیاست های داخلی و خارجی و ... که اصلا نمی بینید و مشکلی هم نیست فقط تار موی زنان مشکل است !!!!
افشین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
توپ و تشر جهانگیری بر سر مدیران؛ از دستگاه‌های نظارتی نترسید.
معاون اول رییس جمهور با انتقاد از محافظه کاری بیش از حد برخی مدیران که به جای تصمیم گیری های راهگشا برای حل مشکلات کشور، نگران بازخواست دستگاه‌های نظارتی هستند، گفت: مدیران کشور مسئولیت پیدا کرده اند تا مشکلات را برطرف کنند و در شرایطی که مردم به واسطه تحریم و شیوع کرونا تحت فشارند، نباید ترس از بازخواست دستگاه‌های نظارتی باعث شود در حل مشکلات مردم کوتاهی و سستی کنیم.
توپ و تشر برای چه؟ قربانت بگردم با مدیران چکار دارید شما که بابک زنجانی، سعید مرتضوی، طبری و امثالهم زیاد دارید بگذارید حداقل اسم مدیرانتان پاک دست بماند
حسن
|
Greece
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
یا این گرونی ها و آشفتگی ها مقصر تحریمهای امریکاست، پس نتیجه میگیریم که اینکه امریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند شعار بوده.... اگر هم که از بی فشل بودن سیستم اداری کشور هست، خب آقایان تشریف ببرند اون کاری که بلد هستند انجام بدهند و مملکت داری را بدهند به اهلش.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
چون من در تهران خانه ندارم، هر شب خانه یکی از فامیل هایم می‌خوابم
همین کارتم غلطه
چطور نمیترسی کسیو بیمار کنی توی این وضع کرونا؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
آره آقای میرسلیم عزیز... حجاب مقوله مهمی-ه ... ولی کاش انقدر که به این مقوله نسنتاً مهم اهمیت میدهید به اقتصاد هم اهمیت میدادید. که به مراتب و هزار پله اولویت بیشتری دارد. به قول سردار عزیز-سلیمانی: این افراد کم حجاب و احیاناً بد حجاب هم خواهران و دختران ما هستند.
آره ... قصه این-ه که سردار میشه سردار دل ها و بقیه میشن سردار ...
اسلام قطعاً از آن زاویه ای که شما نگران هستید آسیب نخواهد دید.
کما این که زمان پهلوی به قول شما با کشف حجاب نخورد.
ولی از این مسابقه ثروت اندوزی برخی مسئولین شاسی بلندخواه قطعاً و یقیناً خواهد خورد.

خودتان هم میدانید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
من در تهران خانه ندارم، هر شب خانه یکی از فامیل هایم می‌خوابم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
تابناک یا کامنت های سایت را می بندی یا منفی و مثبت ها را دستکاری می کنی یا کامنت ها را تیکه و پاره می کنی یا از بیخ سانسور می کنی
چرا این کار را می کنی ؟؟
بعضی ها از شنیدن و خواندن واقعیت هایی که در مغز مردم می گذرد ناراحت می شوند ؟؟
یک سری زورشان زیاد است و در سایت را تخته می کنند ؟؟
خودت قضاوت کن غیر تابناک و الف جایی برای اظهار نظر هست ؟؟؟
الف هم که فقط نظریات اصولگرایان را منتشر می کند
تو تابناک منصف تر بودی که اخیرا با بستن کامنت و دستکاری های مسخره حال همه را به هم زدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
از قدیم محدودیت چه در زمینه دزدی چه در زمینه اخلاقیات و رعایت قوانین برای آدمهای عاقل و سالم بوده و آدمهای روانی، دیوانه، تازه به دوران رسیده، دو شخصیتی و افرادی که سر سفره پدر بزرگ نشده اند محدودیتی نبوده و نخواهد بود.
دایره اخلاقیات که نباشد رشد شریع برای بعضی ها اتفاق افتاده که شاهد هستیم.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
علائم کرونا طرح وان مذاکرات سودان و اسرائیل انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 مهدی رسول پناه مهرداد سپهری